Νέα

Γιατί δεν έχω πρωινές στύσεις;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Vascoda25
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 214
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

vladgr

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
635
Like
229
Πόντοι
26
Ανεβαίνει και φυσικά η τεστοστερόνη δεν χρειάζονται χάπια
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
22.985
Κριτικές
8
Like
32.015
Πόντοι
6.536

Johnny Red2

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
4 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.945
Κριτικές
91
Like
18.330
Πόντοι
25.036
Η μειωμένη λίμπιντο είναι αυτό με ενοχλεί περισσότερο.Ενω η διάθεση μου και η ψυχολογία μου είναι πολύ καλή στο θέμα σεξ έχω ζητήματα όπως οι πρωινές στήσεις,η χαμηλή λίμπιντο και η δυσκολία επίτευξης στύσης
Δεν έχω χρόνο τώρα να διαβάσω όλο το thread οπότε με κίνδυνο να σου πω κάτι που έχεις ήδη διαβάσει νωρίτερα:
α) Αν όντως έχεις κάνει ανδρολογικές εξετάσεις (δλδ ορμόνες) όπως αναφέρεις στο αρχικό σου post και ήταν όλα φυσιολογικά το πιθανότερο είναι ότι ευθύνεται η θεραπεία όπου πρέπει να απευθυνθείς στον ιατρό σου για εναλλακτικές. Αν όχι πρέπει να τις κάνεις... Η τεστοστερόνη και η κορτιζόλη είναι δυο από τις πιο βασικές ορμόνες της καθημερινότητας που διαφεντεύουν την στύση.
β) Είσαι σίγουρα στο λάθος μέρος για να βγάλεις άκρη και όσο δεν βγάζεις άκρη αυτό εντείνει το άγχος, το οποίο είναι ούτως ή άλλως η "μητέρα" των προβλημάτων σου.
Χαλαρώνεις γιατί δεν αλλάζει κάτι άμεσα και απευθύνεσαι στον ιατρό σου για περαιτέρω εξετάσεις ή εναλλακτικές θεραπείες.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.990
Κριτικές
23
Like
7.569
Πόντοι
3.346
Καλημέρα στην παρέα.Μεχρι πριν δέκα μήνες οι πρωινές στήσεις ήταν καθημερινότητα.Επειτε πέρασα μια περίοδο δύο μηνων περίπου με αρκετό άγχος όπου ξεκίνησα και μια θεραπεία με αντικαταθλιπτικά την οποία ακολουθώ μέχρι και σήμερα και οι πρωινές στήσεις έχουν μειωθεί στο ελάχιστο.Εχω κάνει όλες τις απαραίτητες ανδρολογικες και καρδιολογικες εξετάσεις και τα αποτελέσματα ήταν φυσιολογικά.Τι άλλο μπορεί να ευθύνεται?Έχει περάσει κάποιος μια τέτοια παρόμοια κατάσταση.Να σημειώσω ότι είμαι 28 χρονών με συχνή άσκηση και χωρίς περιττά κιλά
Αντικαταθλιπτικα γιατι τυπε;; σιγουρα θα οφειλεται σ αυτο.
Αν ειναι απο το πολυ αγχος.. κοιτα να βρεις λυση γιατι αργοτερα και σε μεγαλυτερη ηλικια θα εχεις πολυ πιο σοβαρα θεματα υγειας.
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.001
Πόντοι
5.956
Καλημέρα στην παρέα.Μεχρι πριν δέκα μήνες οι πρωινές στήσεις ήταν καθημερινότητα.Επειτε πέρασα μια περίοδο δύο μηνων περίπου με αρκετό άγχος όπου ξεκίνησα και μια θεραπεία με αντικαταθλιπτικά την οποία ακολουθώ μέχρι και σήμερα και οι πρωινές στήσεις έχουν μειωθεί στο ελάχιστο.Εχω κάνει όλες τις απαραίτητες ανδρολογικες και καρδιολογικες εξετάσεις και τα αποτελέσματα ήταν φυσιολογικά.Τι άλλο μπορεί να ευθύνεται?Έχει περάσει κάποιος μια τέτοια παρόμοια κατάσταση.Να σημειώσω ότι είμαι 28 χρονών με συχνή άσκηση και χωρίς περιττά κιλά
Απ' τα χάπια είναι..βρες άλλους τρόπους να νικήσεις την κατάθλιψη ( εκτός αν η περίπτωση σου είναι πολυ σοβαρή κι έχεις αυτοκτονικές ή αυτοκαταστροφικός τάσεις)
Γενικά αυτά τα χάπια δεν είναι για πάντα - συζητα το με το γιατρό σου λίγο λίγο να τα μειώσεις..
 
OP
OP
V

Vascoda25

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
390
Κριτικές
1
Like
996
Πόντοι
81
Απ' τα χάπια είναι..βρες άλλους τρόπους να νικήσεις την κατάθλιψη ( εκτός αν η περίπτωση σου είναι πολυ σοβαρή κι έχεις αυτοκτονικές ή αυτοκαταστροφικός τάσεις)
Γενικά αυτά τα χάπια δεν είναι για πάντα - συζητα το με το γιατρό σου λίγο λίγο να τα μειώσεις..
Λόγω άγχους τα παίρνω καμμιά σχέση με κατάθλιψη και τα υπόλοιπα που έγραψες και έχω σκοπό να σταματήσω σταδιακά
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.990
Κριτικές
23
Like
7.569
Πόντοι
3.346
Εγω εχω το αντιθετο προβλημα... μετρημενα στα δαχτυλα τα πρωινα του χρονου που δεν εχω υψωμενη την σημαια.
Αφου μερικες φορες δεν προλαβαινω να κατουρησω σπιτι... και αμα αργησα, κατουραω στο δρομο για την δουλεια. :tooth:
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.001
Πόντοι
5.956
Λόγω άγχους τα παίρνω καμμιά σχέση με κατάθλιψη και τα υπόλοιπα που έγραψες και έχω σκοπό να σταματήσω σταδιακά
Μίλα με το γιατρό σου βαθμιαία να τα κόψεις ( όχι μαχαίρι). Ψαξτην με φυσικούς τρόπους ( υγιειναδικα, σκεαυσματα φαρμακευτικά βαλεριάνα κλπ και γυμναστήριο)
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.585
Κριτικές
1
Like
5.500
Πόντοι
2.356
Καλημέρα στην παρέα.Μεχρι πριν δέκα μήνες οι πρωινές στήσεις ήταν καθημερινότητα.Επειτε πέρασα μια περίοδο δύο μηνων περίπου με αρκετό άγχος όπου ξεκίνησα και μια θεραπεία με αντικαταθλιπτικά την οποία ακολουθώ μέχρι και σήμερα και οι πρωινές στήσεις έχουν μειωθεί στο ελάχιστο.Εχω κάνει όλες τις απαραίτητες ανδρολογικες και καρδιολογικες εξετάσεις και τα αποτελέσματα ήταν φυσιολογικά.Τι άλλο μπορεί να ευθύνεται?Έχει περάσει κάποιος μια τέτοια παρόμοια κατάσταση.Να σημειώσω ότι είμαι 28 χρονών με συχνή άσκηση και χωρίς περιττά κιλά
τα αντικαταθλιπτικα τυπε. επισης η διατροφη...
κοψε τα λιπη και φαε περισσοτερα φρουτα και ξηρους καρπους....
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
22.985
Κριτικές
8
Like
32.015
Πόντοι
6.536
OP
OP
V

Vascoda25

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
390
Κριτικές
1
Like
996
Πόντοι
81
Μίλα με το γιατρό σου βαθμιαία να τα κόψεις ( όχι μαχαίρι). Ψαξτην με φυσικούς τρόπους ( υγιειναδικα, σκεαυσματα φαρμακευτικά βαλεριάνα κλπ και γυμναστήριο)
Και η βαλεριάνα δεν είναι για καθημερινή χρήση
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.990
Κριτικές
23
Like
7.569
Πόντοι
3.346
Λόγω άγχους τα παίρνω καμμιά σχέση με κατάθλιψη και τα υπόλοιπα που έγραψες και έχω σκοπό να σταματήσω σταδιακά
Εισαι λιγο μεγαλος για να εχεις πολυ αγχος..συνηθως σε μικρες ηλικιες ειμαστε ετσι.
Αν δεν θες να εχεις αγχος μια ειναι η λυση.. ουτε τα χαπια βοηθανε ουτε αλλα προιοντα.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.124
Like
50.822
Πόντοι
12.756
OP
OP
V

Vascoda25

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
390
Κριτικές
1
Like
996
Πόντοι
81
τα αντικαταθλιπτικα τυπε. επισης η διατροφη...
κοψε τα λιπη και φαε περισσοτερα φρουτα και ξηρους καρπους....
Μακάρι φίλε γιατι με έχει πάρει από κάτω στο σεξουαλικό κομμάτι
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Εισαι λιγο μεγαλος για να εχεις πολυ αγχος..συνηθως σε μικρες ηλικιες ειμαστε ετσι.
Αν δεν θες να εχεις αγχος μια ειναι η λυση.. ουτε τα χαπια βοηθανε ουτε αλλα προιοντα.
Φοβάμαι να ακούσω την λύση
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom