Νέα

Γιατί δεν έχω πρωινές στύσεις;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Vascoda25
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 214
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
OP
OP
V

Vascoda25

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
389
Κριτικές
1
Like
995
Πόντοι
81

KanyeEast

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2024
Μηνύματα
163
Like
256
Πόντοι
21
Καλημέρα στην παρέα.Μεχρι πριν δέκα μήνες οι πρωινές στήσεις ήταν καθημερινότητα.Επειτε πέρασα μια περίοδο δύο μηνων περίπου με αρκετό άγχος όπου ξεκίνησα και μια θεραπεία με αντικαταθλιπτικά την οποία ακολουθώ μέχρι και σήμερα και οι πρωινές στήσεις έχουν μειωθεί στο ελάχιστο.Εχω κάνει όλες τις απαραίτητες ανδρολογικες και καρδιολογικες εξετάσεις και τα αποτελέσματα ήταν φυσιολογικά.Τι άλλο μπορεί να ευθύνεται?Έχει περάσει κάποιος μια τέτοια παρόμοια κατάσταση.Να σημειώσω ότι είμαι 28 χρονών με συχνή άσκηση και χωρίς περιττά κιλά
Το λες και μόνος σου ότι έχεις άγχος. Αν κοιμάσαι και δεν είσαι χαλαρός λόγω άγχους, μπορεί το πρωί να μη λειτουργεί κάτι σωστά όπως οι καύλες. Δοκίμασε μελατονίνη από το φαρμακείο και άμα πάλι έχεις πρόβλημα μάλλον τα φάρμακα φταίνε και θα πρέπει να το υποστείς.
Μίλα και με κανένα γιατρό με πτυχίο βέβαια, όχι μόνο με τους κατά φαντασίαν
 
OP
OP
V

Vascoda25

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
389
Κριτικές
1
Like
995
Πόντοι
81
Το λες και μόνος σου ότι έχεις άγχος. Αν κοιμάσαι και δεν είσαι χαλαρός λόγω άγχους, μπορεί το πρωί να μη λειτουργεί κάτι σωστά όπως οι καύλες. Δοκίμασε μελατονίνη από το φαρμακείο και άμα πάλι έχεις πρόβλημα μάλλον τα φάρμακα φταίνε και θα πρέπει να το υποστείς.
Μίλα και με κανένα γιατρό με πτυχίο βέβαια, όχι μόνο με τους κατά φαντασίαν
Το άγχος έχει να κάνει την ώρα του σεξ
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Φίλε δεν έχουμε καταλάβει δε κάνει καθόλου κούκου η δε κάνει μόνο το πρωί κούκου.πχ είναι σχετικό.εμενα μου κάνει πιο πολύ κούκου το βράδυ που χαλαρώνω να δω λίγο τιβι το πρωί βιαζομε να παω για δουλειά δεν έχω χρόνο για κουκου..
Δεν έχω γενικά ιδιαίτερη διάθεση αλλά δεν έχω και πρωινές καύλες
 
OP
OP
V

Vascoda25

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
389
Κριτικές
1
Like
995
Πόντοι
81
Ξερει κάποιος σε πόσο καιρό φεύγει η δράση των αντικαταθλιπτικων από τον οργανισμό έτσι ώστε να επανέλθουν οι καύλες?
 

Panos 1978

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Δεκ 2022
Μηνύματα
1.699
Κριτικές
12
Like
5.539
Πόντοι
1.446
Sandoz 100 mg.. πάρε ολόκληρο και θα έχεις για μια εβδομάδα.
 

MairoulaCrossaki

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2024
Μηνύματα
12
Like
7
Πόντοι
0
Kαλημέρα αγαπημένε μου. Με την ιδιότητά μου ως ψυχολόγου, θα σου πω τα ακόλουθα:

Εξαρτάται από το πόσο διάστημα έπαιρνες την αγωγή. 1 έτος; παραπάνω; Όσο πιο πολλά τα έτη, τόσο μεγαλύτερη η περίοδος προσαρμογής. Κατά μέσο όρο μέσα στον μήνα μετά τη λήξη της λήψης του χαπιού, επανέρχεσαι. Χρειάζεται ωστόσο να διακρίνεις εσύ ή ο θεραπευτής σου αν η αιτία της έλλειψης στύσεως είναι το χάπι ή η ψυχική διαταραχή αυτή καθ' αυτή.
Ξερει κάποιος σε πόσο καιρό φεύγει η δράση των αντικαταθλιπτικων από τον οργανισμό έτσι ώστε να επανέλθουν οι καύλες?
 

Dion555

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2024
Μηνύματα
9
Like
20
Πόντοι
0
Παιδιά έχω παρόμοιο θέμα και γω .Ειμαι μόλις 27 αλλά έχω χάσει πρωινή δυνατή στύση εδώ και χρόνια.Και γενικώς έχω διάφορα συμπτώματα όπως θέμα χαλαρή στύση ακόμα και όταν αυνανίζομαι ,.Γυμνάζομαι δυνατά αλλά παρολαυτα δεν έχω την μυικοτητα που θα έπρεπε να έχω κλπ.Μπορει να προέρχονται όλα αυτά από στρεσσ και μορφή κατάθλιψης που περνάω χρονια λόγω έλλειψης κοινωνικών σχέσεων κατά καιρούς .Για πολλά διαστήματα δεν είχα παρέες πόσο μάλλον κοπέλα .Οπότε σκέφτομαι μήπως όλο αυτό μου χάλασε την τεστοστερόνη μου από την βαρεμάρα και την θλίψη .Εν πασει περιπτώσει όλα αυτά με κίνησαν να κάνω τεστ τεστοστερόνης και τελικά έβγαλα 350 με κατώτατο όριο 245 εάν θυμάμαι καλά .Δηλαδη ενώ ειμαι μέσα στα όρια θεωρουμαι χαμηλά ειδικά για 27αρης.Το σκέφτομαι για γιατρό αλλά δεν θέλω να βάλω εξωγενή τεστοστερόνη .Από την άλλη σκέφτομαι μπας και από φαγητά διάφορα μου ανεβει λίγο η τεστοστερόνη .Εσείς τι λέτε ; Έχει βάλει κανείς σας εξωγενή τεστοστερόνη με επίβλεψη γιατρού ;
 
OP
OP
V

Vascoda25

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
389
Κριτικές
1
Like
995
Πόντοι
81
Παιδιά έχω παρόμοιο θέμα και γω .Ειμαι μόλις 27 αλλά έχω χάσει πρωινή δυνατή στύση εδώ και χρόνια.Και γενικώς έχω διάφορα συμπτώματα όπως θέμα χαλαρή στύση ακόμα και όταν αυνανίζομαι ,.Γυμνάζομαι δυνατά αλλά παρολαυτα δεν έχω την μυικοτητα που θα έπρεπε να έχω κλπ.Μπορει να προέρχονται όλα αυτά από στρεσσ και μορφή κατάθλιψης που περνάω χρονια λόγω έλλειψης κοινωνικών σχέσεων κατά καιρούς .Για πολλά διαστήματα δεν είχα παρέες πόσο μάλλον κοπέλα .Οπότε σκέφτομαι μήπως όλο αυτό μου χάλασε την τεστοστερόνη μου από την βαρεμάρα και την θλίψη .Εν πασει περιπτώσει όλα αυτά με κίνησαν να κάνω τεστ τεστοστερόνης και τελικά έβγαλα 350 με κατώτατο όριο 245 εάν θυμάμαι καλά .Δηλαδη ενώ ειμαι μέσα στα όρια θεωρουμαι χαμηλά ειδικά για 27αρης.Το σκέφτομαι για γιατρό αλλά δεν θέλω να βάλω εξωγενή τεστοστερόνη .Από την άλλη σκέφτομαι μπας και από φαγητά διάφορα μου ανεβει λίγο η τεστοστερόνη .Εσείς τι λέτε ; Έχει βάλει κανείς σας εξωγενή τεστοστερόνη με επίβλεψη γιατρού ;
Είναι όντως χαμηλή η τιμή της τεστοστερόνης αλλά διαφέρει πολύ από μέρα σε μέρα και από ώρα σε ώρα.Αν θες να ανέβει φυσικά κάνε περισσότερα βάρη και να τρως κρεατικά και ψάρια
 

Dion555

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2024
Μηνύματα
9
Like
20
Πόντοι
0
Είναι όντως χαμηλή η τιμή της τεστοστερόνης αλλά διαφέρει πολύ από μέρα σε μέρα και από ώρα σε ώρα.Αν θες να ανέβει φυσικά κάνε περισσότερα βάρη και να τρως κρεατικά και ψά.
Κάτι διάβασα και για πράσινα λαχανικά ( μαρούλι κλπ ) τα οποία περιέχουν μαγνήσιο όπως και σκεύασμα μαγνησίου το οποίο είχα στο σπίτι .Λέω να το δοκιμάσω
 

PavlakisTheKid

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2023
Μηνύματα
601
Like
1.772
Πόντοι
206
Τίτλος νήματος:
Γιατί δεν έχω πρωινές στύσεις???

Απλή απάντηση:
Γιατί δίπλα σου είναι η σύζυγος και όχι ένας κωλαρίκος 23 ετών...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom