Νέα

Γιατί δεν έχω πρωινές στύσεις;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Vascoda25
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 214
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.232
Κριτικές
10
Like
5.615
Πόντοι
2.816

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
22.790
Κριτικές
8
Like
31.689
Πόντοι
6.536
ΤΙΠΟΤΑ δεν εχεις πορευσου ΑΦΟΒΑ
μιλησε η επιστημη
Εδώ είσαι σε εφημερία?
Doctor-Monkey.jpg


:coffee:
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.939
Κριτικές
23
Like
7.497
Πόντοι
3.346
Μακάρι φίλε γιατι με έχει πάρει από κάτω στο σεξουαλικό κομμάτι
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Φοβάμαι να ακούσω την λύση
Μπα μην φοβασαι..ειναι πολυ απλη
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
22.790
Κριτικές
8
Like
31.689
Πόντοι
6.536

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.939
Κριτικές
23
Like
7.497
Πόντοι
3.346
Δεν κοροιδευω, ειδικος μου το ειπε σε κουβεντα που ειχαμε για τα ατομα που αγχωνονται πολυ.
του λεω πια ειναι η λυση; φαρμακα και τετοια..οχι μου λεει.
Απλα ειναι τα πραγματα μου λεει..δεν πρεπει να αγχωνονται για τιποτα.. μονο ετσι θα τους περασει.
Στην αρχη γελασα, μου λεει το αγχος εμεις το δημιουργουμε και εμεις το ελατωνουμε, κανεις αλλος δεν μπορει να μας βοηθησει.
 
OP
OP
V

Vascoda25

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
389
Κριτικές
1
Like
995
Πόντοι
81
Μπα μην φοβασαι..ειναι πολυ απλη
Δεν κοροιδευω, ειδικος μου το ειπε σε κουβεντα που ειχαμε για τα ατομα που αγχωνονται πολυ.
του λεω πια ειναι η λυση; φαρμακα και τετοια..οχι μου λεει.
Απλα ειναι τα πραγματα μου λεει..δεν πρεπει να αγχωνονται για τιποτα.. μονο ετσι θα τους περασει.
Στην αρχη γελασα, μου λεει το αγχος εμεις το δημιουργουμε και εμεις το ελατωνουμε, κανεις αλλος δεν μπορει να μας βοηθησει.
Δεν είναι κουμπί όμως να το πατήσεις και να πεις δεν αγχώνομαι.Αν ήταν έτσι που στα είπε δεν θα είχε κανένας άγχος για τίποτα
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.939
Κριτικές
23
Like
7.497
Πόντοι
3.346
Καθισα το σκεφτηκα και ειχε δικιο ο τυπος τελικα.
Λοιπον μικρος ως μια ηλικια ειχα πολυ εσωτερικο αγχος ..και σε απλα πραγματα.
Μεγαλωνοντας ειδα οτι σιγα σιγα δεν αγχωνομουν γι αυτα και αργοτερα για πιο σοβαρα πραγματα.
Ετσι τωρα..δεν αγχωνομαι για τιποτα, αυτο το καταφερα μονος μου χωρις καποια βοηθεια..οτι δηλαδη μου ειπε ο ειδικος,
Η λυση ειναι να μην αγχωνεσαι!
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.086
Κριτικές
1
Like
2.476
Πόντοι
456
Τύπε μην αγχώνεσαι απλά αναγκαστικά θα γίνεις μπούστης .
Και πάλι στο σωστό site είσαι τα μισά μέλη το τυλίγουν το χέλι. :gay:
Αυτό θα σε βοηθήσει και επαγγελματικά, αφού πλέον όλοι οι πούστηδες είναι περιζήτητοι λόγω diversity.
Επίσης θα σε βοηθήσει και σεξουαλικά, είναι 100 φορές πιο εύκολο να βρεις γαμιά παρά γκόμενα.
Οπότε μη σκας όλα κομπλέ.
 

mkavlos

Ανώτατος
Εγγρ.
1 Ιουν 2009
Μηνύματα
72
Κριτικές
273
Like
3.709
Πόντοι
10.450
Καλημέρα στην παρέα.Μεχρι πριν δέκα μήνες οι πρωινές στήσεις ήταν καθημερινότητα.Επειτε πέρασα μια περίοδο δύο μηνων περίπου με αρκετό άγχος όπου ξεκίνησα και μια θεραπεία με αντικαταθλιπτικά την οποία ακολουθώ μέχρι και σήμερα και οι πρωινές στήσεις έχουν μειωθεί στο ελάχιστο.Εχω κάνει όλες τις απαραίτητες ανδρολογικες και καρδιολογικες εξετάσεις και τα αποτελέσματα ήταν φυσιολογικά.Τι άλλο μπορεί να ευθύνεται?Έχει περάσει κάποιος μια τέτοια παρόμοια κατάσταση.Να σημειώσω ότι είμαι 28 χρονών με συχνή άσκηση και χωρίς περιττά κιλά
Tον θυροειδη τον κοίταξες? Πόσο χρονών εισαι? Ξέρω έναν πολύ καλό ανδρολογο, καθηγητή στο ΕΚΠΑ. Πρωτογερου Βασίλης
 

PavlakisTheKid

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2023
Μηνύματα
601
Like
1.772
Πόντοι
206
Μέλι καρύδια πρωινό, μύδια δις την εβδομάδα... thank me later!!!
 

TheeDoctor

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2023
Μηνύματα
83
Like
180
Πόντοι
0
Να πάτε να γαμηθειτε δεν ασχολούμαι άλλο βόδια ήρθατε και βόδια θα φύγετε και εσύ ρε νηματοθετη μόνο σε μένα δεν απάντησες καμία κρυφό αδερφή θα σαι που ψάχνεις για κανένα να σου κάνει μασάζ προστάτη
 

unknowndark

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.592
Like
5.211
Πόντοι
1.056
Τα γνωρίζεις αυτά εννοείται, αλλά δεν σχετίζονται με τη λίμπιντο.

Ρε πας καλά; Εγώ φταίω που κάθομαι και ασχολούμαι!

Λες και η λίμπιντο είναι ανεξάρτητη από την τεστοστερόνη!

Οι πρωινές στύσεις προκύπτουν γιατί τότε τα επίπεδα της τεστοστερόνης είναι στα υψηλότερα ημερήσια επίπεδα. Εφόσον, το αντικαταθλιπτικό επηρεάζει τα επίπεδα της τεστοστερόνης σου προφανώς υπάρχει αιτιώδης συνάφεια. Βέβαια, ο μηχανισμός που το φάρμακο επηρεάζει τη σεξουαλική λειτουργία είναι πιο σύνθετος και όχι απόλυτα γνωστός, οπότε σίγουρα υπάρχουν και άλλοι παράγοντες.

Αν τα συμπτώματα επιμένουν μετά από ένα τρίμηνο της διακοπής του φαρμάκου θα πρέπει να επισκεφτείς εκ νέου ανδρολόγο ή ενδοκρινολόγο.

Πάντως, σύμφωνα με τα όσα αναφέρεις, το αντικαταθλιπτικό είναι ο νο 1 ύποπτος.

Κατά τα άλλα τη συζήτηση αυτή πρέπει να την κάνεις με τον γιατρό που σου χορήγησε το φάρμακο, ο οποίος θα σου υποδείξει και τον τρόπο διακοπής του.


Ρε μην γράφετε οτι σας κατεβεί... επειδή η χαμηλή τεστοτερονη σου ρίχνει την λίμπιντο, δεν σημαίνει απαραίτητα οτι ολοι οι άνθρωποι στον κοσμο που έχουν χαμηλή λίμπιντο το έχουν λόγω αυτής!

Χαμηλή λίμπιντο μπορεί να εχεις και για άλλους λογούς που δεν εχουν καμιά σχέση με την τεστοτερονη! Όπως λόγω κατάθλιψης ή άγχους!

Και για να σε προλάβω, τα αντικαταθλιπτικά/SSRIs ρίχνουν την λίμπιντο λόγω "επαναπρόσληψης της σεροτονινης", δεν έχει να κάνει με την τεστοτερονη!
 

Dilfaros

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2024
Μηνύματα
317
Like
801
Πόντοι
81
Τυπε μπας και έχεις κάναν συγκάτοικο η φίλο μπούστη?
Αν ναι,μην πίνεις τίποτα με την παρουσία του...
Μπορεί να σε υπνωτίζει και να σε στραγγίζει....Λογικό να μην έχεις πρωινές καύλες....
Αφού δεν σε μερεμέτισε πάλι καλά να λές,μικρό το κακό....

Καπου το είχα διαβάσει αυτό ή το είχα δεί TV?
:think:
Αυτό που λες είχε παίξει ως επεισόδιο στο «10η Εντολή» με τίτλο «Οινος Ενοχής». Με την καυλα Τζενη Μπότση στα καλά της τον Νίκο Ψαρά και τον Γεράσιμο Γεννατά. Αυτή παντρεμένη με τον Γεννατά την πηδάει κάθε βράδυ ο γείτονας (Ψαράς), και βάζει υπνωτικό στο σύζυγο για να κοιμάται.
Έλα όμως που ο γείτονας γουστάρει να γαμαει και τον σύζυγο…
Και ξυπνάει κάθε πρωί να πάει στη δουλειά και πονάει ο κωλος του… :buck2:
Αληθινή ιστορία…
 

Dilfaros

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2024
Μηνύματα
317
Like
801
Πόντοι
81
Εγώ τύπε που είχα ρωτήσει έναν ουρολόγο επειδή πάνω στο γαμησι μου έπεφτε.. μια από τις ερωτήσεις που μου έκανε ήταν αν έχω πρωινή στύση..
Άρα αυτό που λες δεν συνδέεται με τα υπόλοιπα δεν ισχύει..
Από τα χάπια είναι... Επιρρεαζουν όλο το σύστημα..

Εμένα μου είχε πει είναι ψυχολογικό και όχι οργανικό..
Εξακολουθώ να το παθαίνω βέβαια... Καμία ιδέα κάποιος;
Άλλαξε γυναίκα…, ή βρες γκομενα!!!
 

s6775951

Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2021
Μηνύματα
195
Like
387
Πόντοι
21
Η τεστοστερόνη είναι μια από τις κύριες ορμόνες που επηρεάζουν τη λίμπιντο!
Η χαμηλή τεστοστερόνη μπορεί να συμβάλλει σε χαμηλή λίμπιντο, αλλά δεν είναι ο μόνος παράγοντας
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom