Νέα

Γάμος ομόφυλων ζευγαριών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 77K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Είστε υπέρ ή κατά του γάμου ομόφυλων ζευγαριών?

  • Υπέρ

  • Κατά

  • Στα @@ μου


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
δε με ενδιαφερει πλεον .
δεν ειναι θεμα επι προσωπικου, θελω να το πιστεψεις.
εφοσον γραφεται ( το γραφουν ) και με τους δυο τροπους,
δεν υπαρχει λογος διαφωνιας.
αναγνωριζω μονο πως η γραφη με ομικρον ειναι πιο διαδεδομενη.
(και προφανως πιο σωστη)
συγγνωμη δε σου ωφειλω,
αλλωστε δε σε προσεβαλα καπου, ενω εσυ το εκανες.
η γλωσσα σου με ενοχλησε ,και οχι αυτο που ειπες. :)

Δεν πειράζει φίλε, ούτε για μένα είναι προσωπικό θέμα.

Λυπάμαι για σένα, που εξακολουθείς να επιμένεις ότι γράφεται και με τους δυο τρόπους.
Φαίνεται ότι δε διάβασες τι σου έγραψα.

Λόγος διαφωνίας υπάρχει.  Η διαφωνία μας είναι πάνω στη γραμματική.  Αλλά κι αν δε σε πείσω για κάτι, ΕΓΩ δε χάνω τίποτα.  ΕΣΥ χάνεις.

Όσο για τη γλώσσα, η παροιμία λέει ότι:
"Η γλώσσα κόκκαλα δεν έχει, αλλά κόκκαλα τσακίζει".

Λάβε την υπ' όψη σου.
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
χαιρμαι παντως να μιλλαω μαζι σου σταυρο, διοτι στηριζεις τις αποψεις σου με επιχειρηματα. αν θες συγγνωμη για κατι που δεν εχω καταλαβει,
διοτι δε μπορω να γνωριζω ολες τις πτυχες του χαρακτηρα σου,
την εχεις.
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
παραδεχομαι οτι η γραφη με ομικρον ειναι πιο σωστη,
αλλα εφοσον καποιοι αλλοι γραφουν με ωμεγα,
επρεπε να αναφερθει.
συγγνωμη λοιπον για το κομματι περι ορθογραφιας.
Δεν πειράζει φίλε, ούτε για μένα είναι προσωπικό θέμα.

Λυπάμαι για σένα, που εξακολουθείς να επιμένεις ότι γράφεται και με τους δυο τρόπους.
Φαίνεται ότι δε διάβασες τι σου έγραψα.

Λόγος διαφωνίας υπάρχει.  Η διαφωνία μας είναι πάνω στη γραμματική.  Αλλά κι αν δε σε πείσω για κάτι, ΕΓΩ δε χάνω τίποτα.  ΕΣΥ χάνεις.

Όσο για τη γλώσσα, η παροιμία λέει ότι:
"Η γλώσσα κόκκαλα δεν έχει, αλλά κόκκαλα τσακίζει".

Λάβε την υπ' όψη σου.
σταυρο φιλε μου , εισαι warned για κακες λεξουλες. (χε-χε)
URL]]
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
να πω κατι για το φιλο που με ειρωνευτηκε.
"μακαριοι οι πτωχοι τω πνευματι"
αμην
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
τελος το off-topic :)
ποιος θελει να τα φτιαξουμε?
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
http://[URL unfurl="true"]www.gadgetmadness.com/archives/squawkers-mccaw-robot-parrot.jpg[/img[/URL]]
[QUOTE="str81977, post: 543627"]

Πες μας και άλλα ετυμολογικά μυστικά!

[/quote]
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Μπορεί κάποιος νορμάλ να μου δώσει τον ορισμό του νορμάλ;

Γιατί έχω μια υποψία ότι εγώ που είμαι χορτοφάγος σε μια κοινωνία κανίβαλων Ζουλού θα με έκαναν ντρεσινγκ στο γεύμα τους.......

Υ.Γ.
Στο μεσαίωνα τις "μάγισσες" τις έκαιγαν στην πυρά.......
Δημήτριε ο κανιβαλισμός σε μια σύγχρονη πολιτισμένη κοινωνία έχει εξισωθεί με το ρατσισμό.
Και παλλικάρι μου είσαι πολύ μα πολύ ρατσιστής.............
Ο Μαντέλα πήγε φυλακή γιατί ήταν μαύρος....
Εσύ δεν έχεις πρόβλημα να μπει φυλακή ο Βαλλιανάτος γιατί παντρεύτηκε άλλον Βαλλιανάτο;
Ελεος μιλάμε.................
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Μπορεί κάποιος νορμάλ να μου δώσει τον ορισμό του νορμάλ;

Γιατί έχω μια υποψία ότι εγώ που είμαι χορτοφάγος σε μια κοινωνία κανίβαλων Ζουλού θα με έκαναν ντρεσινγκ στο γεύμα τους.......

Υ.Γ.
Στο μεσαίωνα τις "μάγισσες" τις έκαιγαν στην πυρά.......
Δημήτριε ο κανιβαλισμός σε μια σύγχρονη πολιτισμένη κοινωνία έχει εξισωθεί με το ρατσισμό.
Και παλλικάρι μου είσαι πολύ μα πολύ ρατσιστής.............
Ο Μαντέλα πήγε φυλακή γιατί ήταν μαύρος....
Εσύ δεν έχεις πρόβλημα να μπει φυλακή ο Βαλλιανάτος γιατί παντρεύτηκε άλλον Βαλλιανάτο;
Ελεος μιλάμε.................

Πήγαινε πες σε μια γειτονιά του Λεσότο ή του Χάρλεμ ότι θεωρείς τον αγώνα των μαύρων κατά του απαρτχάιντ και των φυλετικών διακρίσεων αντίστοιχα ισότιμο και της αυτής σπουδαιότητας με το να ντυθούν κάποιοι μουσάτοι νυφούλες και να επιδράμουν στα ορφανοτροφεία προς αναζήτηση τεκνων (το αφήνω χωρίς τόνο επίτηδες)...
Και ότι θεωρείς τον Μαντέλα και το Μάρτιν Λούθερ Κινγκ εξίσου μεγάλους αγωνιστές με τον εκπρόσωπο των εν ελλάδι ιερόδουλων, τον chief του παρατηρίου του Ελσίνκι, τον πρώην σύμβουλο του γιωργάκη και εξέχουσα μορφή της gay κοινότητας κ. Γρηγόρη Βαλλιανάτο...

Σε ικετεύω πήγαινε να τους το πεις...

Λοιπόν, για να τελειώνουμε μια και καλή...
Το τί κάνει ο κάθε ενήλικας στο κρεβάτι του με άλλον ή άλλους συναινούντες ενήλικες, είναι δικιά του υπόθεση...Δεν μου πέφτει λόγος, δεν έχω δικαίωμα να τον απολύσω, κρίνω δυσμενώς όταν ενεργώ ως δικαιοδοτικό όργανο κτλ.
Φυσικά είναι δικαίωμά μου να μην τον κάνω παρέα, να μην τον μπάσω σπίτι μου ή να μην τον αφήσω να πλησιάζει το παιδί μου...

Όταν όμως μου ζητά να αναγνωρίσω θεσμικά αυτό που κάνει στο κρεβάτι του και μάλιστα να του αναγνωρίσω το δικαίωμα να μεγαλώνει παιδιά, ναι, εκεί χαλιέμαι και πες με ρατσιστή, ναζιστή, φασίστα...
Τη στιγμή μάλιστα που η όποια gay κοινότητα από το να ψάχνει δημαρχεία, θα μποσούσε να πιέσει για την καθιέρωση του συμφώνου ελεύθερης συμβίωσης και για τους ομοφυλόφιλους...

 

morning_defender

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουν 2007
Μηνύματα
106
Κριτικές
3
Like
27
Πόντοι
1
Πήγαινε πες σε μια γειτονιά του Λεσότο ή του Χάρλεμ ότι θεωρείς τον αγώνα των μαύρων κατά του απαρτχάιντ και των φυλετικών διακρίσεων αντίστοιχα ισότιμο και της αυτής σπουδαιότητας με το να ντυθούν κάποιοι μουσάτοι νυφούλες και να επιδράμουν στα ορφανοτροφεία προς αναζήτηση τεκνων (το αφήνω χωρίς τόνο επίτηδες)...
Και ότι θεωρείς τον Μαντέλα και το Μάρτιν Λούθερ Κινγκ εξίσου μεγάλους αγωνιστές με τον εκπρόσωπο των εν ελλάδι ιερόδουλων, τον chief του παρατηρίου του Ελσίνκι, τον πρώην σύμβουλο του γιωργάκη και εξέχουσα μορφή της gay κοινότητας κ. Γρηγόρη Βαλλιανάτο...

Σε ικετεύω πήγαινε να τους το πεις...

Λοιπόν, για να τελειώνουμε μια και καλή...
Το τί κάνει ο κάθε ενήλικας στο κρεβάτι του με άλλον ή άλλους συναινούντες ενήλικες, είναι δικιά του υπόθεση...Δεν μου πέφτει λόγος, δεν έχω δικαίωμα να τον απολύσω, κρίνω δυσμενώς όταν ενεργώ ως δικαιοδοτικό όργανο κτλ.
Φυσικά είναι δικαίωμά μου να μην τον κάνω παρέα, να μην τον μπάσω σπίτι μου ή να μην τον αφήσω να πλησιάζει το παιδί μου...

Όταν όμως μου ζητά να αναγνωρίσω θεσμικά αυτό που κάνει στο κρεβάτι του και μάλιστα να του αναγνωρίσω το δικαίωμα να μεγαλώνει παιδιά, ναι, εκεί χαλιέμαι και πες με ρατσιστή, ναζιστή, φασίστα...
Τη στιγμή μάλιστα που η όποια gay κοινότητα από το να ψάχνει δημαρχεία, θα μποσούσε να πιέσει για την καθιέρωση του συμφώνου ελεύθερης συμβίωσης και για τους ομοφυλόφιλους...

Πες τα μεγάλε str81977 συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Κάτι τέτοιοι σαν το Βαλλιανάτο είναι που με κάνουν να τοποθετούμε αρνητικά σε αυτή την κατηγορία ανθρώπων. Όπου και να τον δω να μιλά νοιώθω ότι θέλει να μας κάνει να πιστέψουμε ότι αυτοί έχουν περισσότερα διακιώματα από όλους τους άλλους.. Γενικά με κάνει να μου γυρίζουν τα έντερα ανάποδα
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ναι, εκεί χαλιέμαι και πες με ρατσιστή, ναζιστή, φασίστα...

δε χρειαζόταν να κάνεις όλη αυτή την εμπεριστατωμένη ανάλυση για να το καταλάβουμε τόσο καιρό.....
Με βάση την εμπειρία μου, η πλειοψηφία των ομοφυλόφιλων προέρχονται από πατεράδες με τα δικά σου μυαλά.

Είσαι μεγάλος μαλάκας εάν θεωρείς ότι συγκρίνω αγώνες αναμεταξύ τους.
Τόσο μεγάλος μαλάκας που δεν μπορείς να καταλάβεις ότι το να βγαίνεις από το σπίτι σου και να σου αρχίζουν τα μπινελίκια, ή να σε βρίζουν χωρίς να έχεις πειράξει κανένα (μόνο και μόνο γιατί γαμιέσαι με άλλον ομόφυλο) είναι σχεδόν ισότιμο με το να σε βρίζουν επειδή έχεις άλλο χρώμα.

Υ.Γ. 1
Οι μαύροι Αμερικανοί που έχω συναναστραφεί εγώ στη ζωή μου εσένα σίγουρα θα σου ριχναν μια γερή κλανιά και θα σ έγραφαν και στ αρχίδια τους....
Παπαγάλε...........

Υ.Γ. 2
Πήγαινε καραγκιοζάκο άσπρος άσπρος στο Χάρλεμ να τους πεις αυτά που μου λες και μένα... Εάν γυρίσεις πίσω εγώ θα ψηφίσω Νέα Δημοκρατία.........
 

Επισκέπτης
δε χρειαζόταν να κάνεις όλη αυτή την εμπεριστατωμένη ανάλυση για να το καταλάβουμε τόσο καιρό.....
Με βάση την εμπειρία μου, η πλειοψηφία των ομοφυλόφιλων προέρχονται από πατεράδες με τα δικά σου μυαλά.

Είσαι μεγάλος μαλάκας εάν θεωρείς ότι συγκρίνω αγώνες αναμεταξύ τους.
Τόσο μεγάλος μαλάκας που δεν μπορείς να καταλάβεις ότι το να βγαίνεις από το σπίτι σου και να σου αρχίζουν τα μπινελίκια, ή να σε βρίζουν χωρίς να έχεις πειράξει κανένα (μόνο και μόνο γιατί γαμιέσαι με άλλον ομόφυλο) είναι σχεδόν ισότιμο με το να σε βρίζουν επειδή έχεις άλλο χρώμα.

Υ.Γ. 1
Οι μαύροι Αμερικανοί που έχω συναναστραφεί εγώ στη ζωή μου εσένα σίγουρα θα σου ριχναν μια γερή κλανιά και θα σ έγραφαν και στ αρχίδια τους....
Παπαγάλε...........

Υ.Γ. 2
Πήγαινε καραγκιοζάκο άσπρος άσπρος στο Χάρλεμ να τους πεις αυτά που μου λες και μένα... Εάν γυρίσεις πίσω εγώ θα ψηφίσω Νέα Δημοκρατία.........
Εμείς πότε θα πάμε Τήλο? :boobies:
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Το θυμίζω για όσους τείνουν να το ξεχνούν.
Δημοκρατία δεν σημαίνει απλά ελευθερία της έκφρασης.
Σημαίνει που και που υποταγή των μειοψηφιών στην επιλογές της πλειοψηφίας.
Μέχρι να αποφασίσει η Νόμιμα εκλεγμένη κυβέρνηση νομιμοποίηση όλα αυτά τα καραγκιοζιλίκια είναι παράνομα όσο και να τα εξευγενίζουν οι πλείστοι όσοι χειροκροτητές τους.
Και όσοι παρανομούν να είναι τουλάχιστον άντρες να δέχονται το τίμημα των επιλογών τους.
Αν είναι τόοοοοοοοοοοσο Δημοκράτες λοιπόν ας κάνουν υπομονή μέχρι ο κυρίαρχος ελληνικός λαός να συναινέσει στις προτροπές τους.
Στην τελική όποιος θέλει και εγώ μαζί του.
Ας κάνουμε δημοψήφισμα να το λύσουμε για τα επόμενα 20 χρονάκια λχ
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Το θυμίζω για όσους τείνουν να το ξεχνούν.
Δημοκρατία δεν σημαίνει απλά ελευθερία της έκφρασης.
Σημαίνει που και που υποταγή των μειοψηφιών στην επιλογές της πλειοψηφίας.
Μέχρι να αποφασίσει η Νόμιμα εκλεγμένη κυβέρνηση νομιμοποίηση όλα αυτά τα καραγκιοζιλίκια είναι παράνομα όσο και να τα εξευγενίζουν οι πλείστοι όσοι χειροκροτητές τους.
Και όσοι παρανομούν να είναι τουλάχιστον άντρες να δέχονται το τίμημα των επιλογών τους.
Αν είναι τόοοοοοοοοοοσο Δημοκράτες λοιπόν ας κάνουν υπομονή μέχρι ο κυρίαρχος ελληνικός λαός να συναινέσει στις προτροπές τους.
Στην τελική όποιος θέλει και εγώ μαζί του.
Ας κάνουμε δημοψήφισμα να το λύσουμε για τα επόμενα 20 χρονάκια λχ

Μα καλά εσύ δωδεκαθειστής και τα βάζεις με τους ομοφυλόφιλους;
 

Επισκέπτης
Περσόνα έγω στον γάμο σου με τον ταράτσα θα έρθω πάντως !  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
αν αυτό κατάλαβες έτσι θα΄ναι περσονα.
Περισσοτερα θα το ξαναπώ, στην Απολογία Σωκράτους
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
δε χρειαζόταν να κάνεις όλη αυτή την εμπεριστατωμένη ανάλυση για να το καταλάβουμε τόσο καιρό.....
Με βάση την εμπειρία μου, η πλειοψηφία των ομοφυλόφιλων προέρχονται από πατεράδες με τα δικά σου μυαλά.

Είσαι μεγάλος μαλάκας εάν θεωρείς ότι συγκρίνω αγώνες αναμεταξύ τους.
Τόσο μεγάλος μαλάκας που δεν μπορείς να καταλάβεις ότι το να βγαίνεις από το σπίτι σου και να σου αρχίζουν τα μπινελίκια, ή να σε βρίζουν χωρίς να έχεις πειράξει κανένα (μόνο και μόνο γιατί γαμιέσαι με άλλον ομόφυλο) είναι σχεδόν ισότιμο με το να σε βρίζουν επειδή έχεις άλλο χρώμα.

Υ.Γ. 1
Οι μαύροι Αμερικανοί που έχω συναναστραφεί εγώ στη ζωή μου εσένα σίγουρα θα σου ριχναν μια γερή κλανιά και θα σ έγραφαν και στ αρχίδια τους....
Παπαγάλε...........

Υ.Γ. 2
Πήγαινε καραγκιοζάκο άσπρος άσπρος στο Χάρλεμ να τους πεις αυτά που μου λες και μένα... Εάν γυρίσεις πίσω εγώ θα ψηφίσω Νέα Δημοκρατία.........

Ρε γελοίε απολογητή του gay κινήματος, είπε κανείς να μουτζώνουν/ βρίζουν/ χτυπάνε τους gay;
Είπε κανείς να κάθονται χωριστά στο λεωφορείο; Είπε κανείς να τους διώχνουν από τη δουλειά τους; Είπε κανείς να μη συζούν; Είπε κανείς να μην υπάρξει κάποιας μορφής αναγνώριση στις σχέση τους, ώστε τα όποια ομοφυλοφιλικά ζευγάρια να εξισωθούν σε οικονομικά θέματα τουλάχιστον με τα ετεροφυλόφιλα (σύνταξη, κληρονομιά)..

Δεν ξέρω τί βάζεις εσύ στο στόμα σου αλλά μη βάζεις στο δικό μου πράγματα που δεν είπα!

Και δεν μου κάνει εντύπωση που δεν μπορείς να καταλάβεις τη διαφορά ατομικού- κοινωνικού όπως και τη νομική αναγνώριση μιας σχέσης, η οποία αναγνώριση θα έχει έννομες συνέπειες σε τρίτους....
Το να μπορεί να παντρευτεί ένα ομοφυλόφιλο ζευγάρι, αναγκαστικά σημαίνει ότι μπορεί να υιοθετεί...
Και στ' @@ τι θα πει η εκκλησία, η πολιτεία ή ο βαλλιανάτος..
Για το παιδάκι κόπτομαι που θα μεγαλώσει σε ένα περιβάλλον κατ' αρχήν επικίνδυνο για την ψυχική του υγεία...

Δεν ξέρω αν πατεράδες σαν εμένα βγάζουν πούστηδες γιούς αν και αυτό είναι έμμεση ομολογία από την πλευρά σου ότι η ομοφυλοφιλία είναι ψυχολογική διαταραχή που προκαλείται από το περιβάλλον και όχι επιλογή- απ' ό,τι ξέρω για τους gay κάτι καρακαλτάκες, γλωσσοκοπάνες, αυταρχικές μάνες ευθύνονται....

Αλλά απόψεις σαν τις δικές σου μάλλον κακό κάνουν στον όποιο αγώνα των gay για τους οποίους φωνάζεις με πάθος...

Μα καλά εσύ δωδεκαθειστής και τα βάζεις με τους ομοφυλόφιλους;

Οι δωδεκαθειστές πάντως τελετή γάμου για αδελφές δεν είχαν...
Για να μη μιλήσω για τα παραμύθια ορισμένων που προσπαθούν να βγάλουν τους αρχαίους έλληνες gay διαστρεβλώνοντας έννοιες όπως έρωτας κτλ για να δικαιολογήσουν τις διαστροφές τους...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom