Νέα

Γάμος ομόφυλων ζευγαριών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 77K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Είστε υπέρ ή κατά του γάμου ομόφυλων ζευγαριών?

  • Υπέρ

  • Κατά

  • Στα @@ μου


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Στη φράση "έννομα αποτελέσματα" τα είπες όλα...

Πραγματικά ΔΕΝ με ενδιαφέρει τί κάνει με τον κώλο του ο καθένας μας...
Αρκεί να το κάνει με συναινούντες ενηλίκους (και όχι, η κατσικούλα δεν είναι συναινούσα ενήλικη)...
Δικαίωμά του είναι...

Όταν όμως ζητεί να αναγνωρίσει η κοινωνία αυτό που κάνει ως νορμάλ, φυσιολογικό κτλ, τότε τα πράγματα αλλάζουν..
Διότι το πρόβλημα με τους gay σήμερα είναι ότι προσπαθούν να επιβάλουν καθετώς υποχρεωτικής συμπάθειας και αποδοχής..
Και στα πλαίσια αυτά εντάσσεται και η προσπάθεια να μπορούν να παντρεύονται, να υιοθετούν ή ακόμη και να κάνουν παιδιά (οι λεσβίες)...
Με στρεβλές ερμηνείες (λένε ότι ο νόμος δεν μιλαέι για φύλο αυτών που παντρευονται- μα γιατί να το κάνει αφού όταν θεσπίστηκαν οι νόμοι ήταν αυτονόητο ότι ο γάμος αφορά άτομα διαφορετικού φύλου) και γελοία επιχειρήματα ("θα προτιμούσατε να σας κακοποιεί ο ετεροφυλόφιλος πατέρας σας ή να σας μεγαλώνει με αγάπη ένα gay ζευγάρι" λές και δεν υπάρχει άλλη λύση) προσπαθούν να επιβάλουν στην κοινωνία αυτό που κάνουν ως απόλυτα φυσιλογικό, τη στιγμή που δεν είναι...
Και από τη στιγμή που ζητούν από την κοινωνία και το κράτος να το αναγνωρίσει, σημαίνει ότι η κοινωνία και το κράτος έχουν δικαίωμα να αρνηθούν...

Διότι άλλο τί κάνω στο κρεβάτι μου, άλλο να έχω μια νομικά αναγνωρισμένη σχέση, όπως ο γάμος ή η συγγένεια α' βαθμού..

Και ας μην είναι κανείς τόσο αφελής να αποσυνδέσει το θέμα του gay γάμου με την υιοθεσία...Αν επιτραπεί το ένα, αυτόματα επιτρέπεται και το άλλο...

Και εφόσον επιτραπεί ο gay γάμος, γιατί να μην επιτραπεί και ο γάμος 2 ανδρών, μιας τρανς με προσόντα, μιας τρανς χωρίς, ενός σκύλου και ενός καναρινιού (ελεύθερη απόδοση μιας θείκής ατάκας του νέου δήμαρχου του λονδίνου που πήρε τα σώβρακα από τον gay friendly μέχρι αηδίας "κόκκινο" Λιβινγκστόυν";

Μήπως ο νόμος λέει και αριθμό των προσώπων που εμπλέκονται;

Και τέλος, στους "νομομαθείς" του σάιτ, αν πχ αναγνωριζόταν ο gay γάμος, τί θα εμπόδιζε έναν 60αρη, να παντρευτεί έναν 12χρονο νέο στην ταϋλάνδη με την άδεια των αρχών και των γονιών και να τον φέρει στην ελλάδα ως.. νόμιμο σύζυγό του; Θυμίζω ότι είναι δυνατό να παντρευτεί ανήλικος με την άδεια των γονιών του και του δικαστηρίου...
Και μη μου πείτε τα χρηστά ήθη- αφού έως τώρα τα αμφισβητούσατε!

Εν όλίγοις, σήμερα ο gay γάμος, αύριο η κτηνοβασία , μεθάυριο η παιδοφιλία...

Η προσπάθεια του δημάρχου τήλου να καταστήσει το  νησί του αντι- μύκονο και εναλλακτικό gay τουριστικό προορισμό είναι συγκινητική αλλά παράνομη...

Ωστόσο, δεν θα είχα καμια αντίρρηση, να υπάρξει κάποιας μορφής αναγνώριση μιας σοβαρής ομοφυλοφιλικής σχέσης (διότι δεν είναι όλοι οι gay σαν αυτούς που βγαίνουν και μιλάνε εξ ονόματός τους στην τβ) με μια μορφή του συμφώνου ελεύθερης συμβίωσης, με ρητό αποκλεισμό για να μη δημιουργούνται παρεξηγήσεις, του δικαιώματος υιοθεσίας.

Ρε str και συ,

Τι είναι αυτά που γράφεις? (Μερικά – όχι όλα – να το ξεκαθαρίσω).
Τις απόψεις μου περί πουστιρλικίου τις ξέρεις, και με έχετε κάνει εδώ να γίνομαι συνήγορός τους?  Και καλά ο Μήτσος1000, αυτός την έχει ψωνίσει.  Εσύ όμως?

Διότι το πρόβλημα με τους gay σήμερα είναι ότι προσπαθούν να επιβάλουν καθετώς υποχρεωτικής συμπάθειας και αποδοχής..
Ε, και λοιπόν? Στην πυρά λοιπόν επειδή «προσπαθούν»?  Ας προσπαθούν!  

Και στα πλαίσια αυτά εντάσσεται και η προσπάθεια να μπορούν να παντρεύονται, να υιοθετούν ή ακόμη και να κάνουν παιδιά (οι λεσβίες)...
Λοιπόν?  Ας υποθέσουμε ότι μια λεσβία κάνει ένα παιδί (άγαμη ή παντρεμένη, δεν έχει σημασία), και εν συνεχεία χωρίζει (αν ήταν παντρεμένη), και «παντρεύεται» με μια άλλη λεσβία. Τι θα της κάνει η «αντιδρώσα κοινωνία» σου, θα της πάρει το παιδί της?  Τι να τις κάνουμε δηλαδή αυτές, να τις στειρώνουμε?  Τι είναι αυτά που γράφετε ρε?

Και από τη στιγμή που ζητούν από την κοινωνία και το κράτος να το αναγνωρίσει, σημαίνει ότι η κοινωνία και το κράτος έχουν δικαίωμα να αρνηθούν...
Βεβαίως. Και ποιος το καθορίζει αυτό? Ο Μήτσος1000, εγώ, εσύ, ή ο κ. Εισαγγελέας?

Και τέλος, στους "νομομαθείς" του σάιτ, αν πχ αναγνωριζόταν ο gay γάμος, τί θα εμπόδιζε έναν 60αρη, να παντρευτεί έναν 12χρονο νέο στην ταϋλάνδη με την άδεια των αρχών και των γονιών και να τον φέρει στην ελλάδα ως.. νόμιμο σύζυγό του;
Και εγώ θα σου απαντήσω πάλι με ερώτηση:
Τι εμποδίζει ΣΗΜΕΡΑ έναν 60αρη, να παντρευτεί μια 8χρονη πιτσιρίκα απ την Ταϋλάνδη με την άδεια των αρχών και των γονιών της και να την φέρει στην ελλάδα ως.. νόμιμη σύζυγό του;
ΑΥΤΟ ΔΕ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ?

Εν όλίγοις, σήμερα ο gay γάμος, αύριο η κτηνοβασία , μεθάυριο η παιδοφιλία...
Κάνεις το λάθος που κάνει και ο 1000, και ομαδοποιείς τα διάφορα (έστω) αμαρτήματα, σα να έχουν ΟΛΑ την ίδια σπουδαιότητα. Έγραψα γιατί η παιδοφιλία είναι έγκλημα. Η κτηνοβασία ΓΙΑΤΙ είναι?  Και σε τι ποσοστό διώκεται η κτηνοβασία με την υπάρχουσα κοινωνική κατάσταση, νομολογία και ανοχή?

Ωστόσο, δεν θα είχα καμια αντίρρηση, να υπάρξει κάποιας μορφής αναγνώριση μιας σοβαρής ομοφυλοφιλικής σχέσης (διότι δεν είναι όλοι οι gay σαν αυτούς που βγαίνουν και μιλάνε εξ ονόματός τους στην τβ) με μια μορφή του συμφώνου ελεύθερης συμβίωσης, με ρητό αποκλεισμό για να μη δημιουργούνται παρεξηγήσεις, του δικαιώματος υιοθεσίας.
Str,
ΔΕΝ μπορεί να υπάρξει νόμος που ΕΚ ΠΡΟΪΜΙΟΥ θα κατηγοριοποιεί ανθρώπους, και θα τους στερεί κάποιο δικαίωμα. Αυτό είναι ρατσισμός, δεν είναι κοινωνική προστασία.
Επίσης, ο γάμος (ή το σύμφωνο – δεν έχω πρόβλημα με το πως θα ονομάζεται – στ’ αρχίδια μου «ο γάμος» σαν έννοια), θα λύσει πρώτον κληρονομικά θέματα (για τα οποία δεν είμαι νομικός και δε μπορώ να σου αναπτύξω, ξέρω όμως ότι υπάρχουν), και δεύτερον ανθρωπιστικά θέματα, όπως π.χ. να υπάρχουν άνθρωποι (για πούστηδες μιλάω) που συγκατοικούν για 10 ή 20 χρόνια, ΔΕΝ έχουν συγγενείς ή άλλα άτομα με τα οποία διατηρούν επαφή, αρρωσταίνει ο ένας και μπαίνει στο νοσοκομείο (και αυτοί γερνάνε, ξέρεις), και οι γιατροί ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ να ανακοινώσουν / συζητήσουν ιατρικά θέματα με τον άλλον.
Ιδίως αν κουβαλάνε μυαλά σαν και το Μήτσο.


Κλείνοντας, να πω ότι συμφωνώ με τη διαπίστωσή σου «ζητούν να αναγνωρίσει η κοινωνία αυτό που κάνουν ως νορμάλ» που είπες. Και γενικώς, αποστασιοποιούμαι μεν από το να χαρακτηρίσω κάτι ως «νορμάλ» ή όχι, με ενοχλεί όμως η ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ που γίνεται γύρω από αυτή την ιστορία, που έχει σαν αποτέλεσμα να ασχολείται όλο και περισσότερος κόσμος με τους πούστηδες (και τα βίτσια τους) δηλαδή να πετυχαίνει αυτό που επιδιώκουν.
Δες σαν παράδειγμα ΠΟΣΟΙ από εδώ μέσα ασχολούνται με τα τραβέλια, ΠΟΣΑ thread υπάρχουν και πόσα ποστ έχουν γραφτεί γύρω από αυτά τα θέματα.
Ο τρόπος αντιμετώπισης όμως ΔΕΝ πρέπει να είναι αυτός. Δεν πρέπει να είναι ο εξοβελισμός τους. Τότε, πέτυχαν αυτό που επιδιώκουν.
Αντιδρούμε (σαν κοινωνία) με τον ίδιο τρόπο που αντιδρούν τα μέλη των παραχριστιανικών οργανώσεων που πάνε και σπάνε τις βιτρίνες των κινηματογράφων που παίζουν το «Ο χριστός ξανασταυρώνεται» του Καζαντζάκη.
Τι ζητούν τα μέλη?   Να σταματήσει η προβολή της ταινίας.  Τι πετυχαίνουν με τις ενέργειές τους?  Να πάει ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΣ κόσμος να δει το έργο.
 

Επισκέπτης
Ε τότε τι σε κόφτει αν παντρευτούν;

Το οτι θα μπορούν να υιοθετούν (εν καιρώ ... οχι αμέσως αμέσως ... μην υπάρξουν αντιδράσεις) παιδιά , ενώ τώρα δε μπορούν.
Δε μπορώ να τα ξαναγράφω φεθρυ .
Ανέτρεξε στα πόστ μου απ την αρχή του θρέντ .
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Το οτι θα μπορούν να υιοθετούν (εν καιρώ ... οχι αμέσως αμέσως ... μην υπάρξουν αντιδράσεις) παιδιά , ενώ τώρα δε μπορούν.
Δε μπορώ να τα ξαναγράφω φεθρυ .
Ανέτρεξε στα πόστ μου απ την αρχή του θρέντ .

Σωστά.
Επιτρέπεται να μεγαλώνει παιδιά λοιπόν ο ...Δουρής, αλλά όχι ο Βαλλιανάτος με τον σύντροφό του (αν και εφόσον το επιθυμούν βεβαίως).
Κάπως έτσι;
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Καλά...πολλοί δεν θα έπρεπε να μεγαλώνουν παιδιά, αλλά άντε πέστο επίσημα αυτό τώρα.
 

Επισκέπτης
Ιδίως αν κουβαλάνε μυαλά σαν και το Μήτσο.

Επειδή δε συνηθίζω να χαρακτηρίσω κανέναν προσωπικά , αλλά αναφέρομαι (κατά 99%) σε γενικές  έννοιες και απόψεις , αποχωρώ απ το συγκεκριμένο θρέντ μπάς και πάψει ο αντίλογος.-
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Επειδή δε συνηθίζω να χαρακτηρίσω κανέναν προσωπικά , αλλά αναφέρομαι (κατά 99%) σε γενικές  έννοιες και απόψεις , αποχωρώ απ το συγκεκριμένο θρέντ μπάς και πάψει ο αντίλογος.-
Μάλλον νύσταξες, και βρήκες έναν πομπώδη τρόπο να το ανακοινώσεις...
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
θες απαντηση στο λιβελο ή θα θεωρηθω εκτος θεματος σχολιαζοντας ενα ποστ εκτος θεματος?
Iblis,

Για πήγαινε να σε κοιτάξουν, καλύτερα...

Το να μου κολλάς για ορθογραφία επειδή (σαν άνθρωπος και εγώ) μπορεί κάτι να μου φύγει κάποτε, ή να πατήσω κάποιο λάθος πλήκτρο, είναι απλώς μαλακία.

Το να πας να μου κάνεις παρατήρηση όμως για ορθγραφία ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΛΑΘΟΣ ΔΙΟΡΘΩΣΗ εντοπίζοντάς την, (ιδίως με μένα σα στόχο) είναι καθαρή αυτοκτονία!

Τι λες βρε ρεμπεσκέ?

Ποιός σου την έμαθε αυτή τη γραμματική?

Ειδικά η λέξη όπως την γράφεις ("παντώς") ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΛΙΣΗ ή μορφή της γλώσσας!

Άσχετε!

Το μόνο που υπάρχει είναι το επίρρημα "πάντως", αλλά αυτό τονίζεται διαφορετικά, έιναι άλλη λέξη!

"Πάντως είσαι μαλάκας", αυτη τη λέξη εννοώ!

Ασχετίδη!
ας μεινουμε προς το παρον σε αυτο που σε ρωτησα.

εχει υποπεσει στην αντιληψη σου κατι σχετικο με τα προβληματα που δημιουργει ο Βουδας,
ή το λες για να δημιουργησεις εντυπωσεις, και να ντυθουμε ψευτο-προοδευτικοι,
αντιμετωπιζοντας τη κτηνοβασια απο την ανεση και την ασφαλεια του σπιτιου μας?

 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
περιμενω μια επισημη συγγνωμη για τους χαρακτηρισμους ουτως ή αλλως,
διαφορετικα παρε σβαρνα ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΑΙΤ να διδαξεις γραμματικη.
( για την ιστορια και μονο υπαρχουν περρισοτερες αναφορες στη γραφη της λεξης με ομικρον, κατι που ομως δε δικαιολογει τετοια εκρηξη εκ μερους αυτων που τη γραφουν
ετσι.)
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
περιμενω μια επισημη συγγνωμη για τους χαρακτηρισμους ουτως ή αλλως,
διαφορετικα παρε σβαρνα ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΑΙΤ να διδαξεις γραμματικη.
( για την ιστορια και μονο υπαρχουν περρισοτερες αναφορες στη γραφη της λεξης με ομικρον, κατι που ομως δε δικαιολογει τετοια εκρηξη εκ μερους αυτων που τη γραφουν
ετσι.)

Κάποιος που ισχυρίστηκε ότι η λέξη οδός και η ωδή έχουν ετυμολογική σχέση με το Δια, καλό θα ήταν να κάνει τουμπεκί ψιλοκομμένο σε θέματα γραμματικής...
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
εσυ τι παριστανεις ειπαμε?
Κάποιος που ισχυρίστηκε ότι η λέξη οδός και η ωδή έχουν ετυμολογική σχέση με το Δια, καλό θα ήταν να κάνει τουμπεκί ψιλοκομμένο σε θέματα γραμματικής...
α ναι το Ζογκ...
φιλε εχει δεν εχει σχεση στο πεος μου ειλικρινα.
μου εχεις ζαλισεις τους ορχεις.
για την ιστορια , για την οδο το ειπα χαριτολογωντας.
εγω θεωρω οτι εχει. ( η ωδη με το Δια )
αν δεν αποδειχθει απο ετυμολογικο λεξικο πως δεν εχει,
εφοσον καποιος το θεωρει θα εχει ( απλα μαθηματικα )
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
:2funny:
[youtube=850,700]<object width="425" height="355"><param name="movie" value="
"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="
" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>[/youtube]
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
εσυ τι παριστανεις ειπαμε? α ναι το Ζογκ...
φιλε εχει δεν εχει σχεση στο πεος μου ειλικρινα.
μου εχεις ζαλισεις τους ορχεις.
για την ιστορια , για την οδο το ειπα χαριτολογωντας.
εγω θεωρω οτι εχει. ( η ωδη με το Δια )
αν δεν αποδειχθει απο ετυμολογικο λεξικο πως δεν εχει,
εφοσον καποιος το θεωρει θα εχει ( απλα μαθηματικα )

Συνέχισε...Είσαι διασκεδαστικός εκτός από μέτριας μόρφωσης και ευφυίας...
Πες μας και άλλα ετυμολογικά μυστικά!
Και δίδαξε στο Σταύρο και εμένα τη γραμματική που τόσο καλά κατέχεις!
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
περιμενω μια επισημη συγγνωμη για τους χαρακτηρισμους ουτως ή αλλως,
διαφορετικα παρε σβαρνα ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΑΙΤ να διδαξεις γραμματικη.
( για την ιστορια και μονο υπαρχουν περρισοτερες αναφορες στη γραφη της λεξης με ομικρον, κατι που ομως δε δικαιολογει τετοια εκρηξη εκ μερους αυτων που τη γραφουν
ετσι.)

Δυστυχώς Iblis, δε θα σε ικανοποιήσω.

Δε θα είχα αντίρηση να σου ζητήσω συγγνώμη για την έκρηξή μου, αλλά ΔΕΝ το κάνω.

Και δεν το κάνω, γιατί αντί να πεις "Φίλε, έκανα λάθος, συγγνώμη, αλλά και σύ δεν έπρεπε να μου την πέσεις έτσι", πας να μου τη βγεις κι από πάνω (ότι δηλαδή έχεις "εν μέρει" δίκιο, και) ότι η λέξη γράφεται και με τους δύο τρόπους. Τώρα, με το δεύτερο ποστ σου.

Δε θέλεις να αναγνωρίσεις δηλαδή το δικό σου αδιαμφισβήτητο λάθος, ενώ θέλεις να αναγνωρίσω εγώ το δικό μου (αν έκανα).

Έ, ΔΕ γράφεται έτσι.

Το ότι υπάρχουν sites που την έχουν γράψει και έτσι, δε σημαίνει τίποτα.  Και εμείς έχουμε τον πιτσιλιστή μας, και γράφει ξέρεις πως.  Σε ανάλογα search λοιπόν, θα βγούν και τα γραφτά του πιστσιλιστή σαν λήμματα.  Να τα υιοθετήσουμε?

Δυστυχώς, δεν ξέρεις πως γράφεται.  Φυσικό είναι, αν η μόρφωσή σου προέρχεται ΜΟΝΟ από το internet.  Είναι προφανές ότι δεν έχεις λεξικό στο σπίτι σου να ανοίξεις να δεις πως γράφεται.  Δεν πειράζει, αυτό δεν είναι μειωτικό για κάποιον (εσένα στην περίπτωση), γίνεται όμως πρόβλημα (για τον ίδιο), όταν με τις γνώσεις του αυτές (και την ταυτόχρονη έλλειψη λεξικού) πάει να "διδάξει" γραμματική και ορθογραφία (και να κάνει τον έξυπνο μέσω αυτού) σε κάποιον (εμένα στην περίπτωση) που έχει πληρέστερες γνώσεις. Τότε, "την πατάει", και γίνεται απλώς γελοίος.

Αυτά σαν γενική και κοινωνική τοποθέτηση.

Ειδικότερα τώρα και στο συγκεκριμένο θέμα της λέξης, και επειδή δεν έχεις λεξικό (αν έχεις κακώς δεν το άνοιξες πριν μου την πέσεις - ΕΣΥ μου την έπεσες πρώτος!) σου παραθέτω δυο φωτογραφίες από τις αντίστοιχες σελίδες του λεξικού (είναι του Μπαμπινιώτη, αν θέλεις σου βρίσκω και από άλλα), όπου θα διαπιστώσεις:

1) Ότι λέξη "παντώς" δεν υπάρχει.

2) Ότι υπάρχει λέξη "πάντως", και είναι αυτή που σου είπα και στο προηγούμενο post μου (επίρρημα).

3) Ποιά είναι η έννοια αυτής της λέξης (ακριβώς αυτή που σου έγραψα, με παράδειγμα).

4) Ότι η λέξη "παντός" γράφεται με "ο", γιατί είναι γενική κλίση του επιθέτου "πας" (ο πας - του παντός), τριτόκλιτο, και που σημαίνει "ολόκληρος", "πλήρης", κλπ. Το θηλυκό του επιθέτου είναι "πάσα" (καμμία σχέση με τη μπάλα), και το ουδέτερο "παν". Διάβασέ τα, οι φωτογραφίες φρόντισα να είναι καθαρές.

Αυτά, και περιμένω εγώ τώρα τη συγγνώμη σου.
 

Συνημμένα

  • Pantos.gif
    Pantos.gif
    202,4 KB · Εμφανίσεις: 44
  • Pas.gif
    Pas.gif
    258,2 KB · Εμφανίσεις: 29

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766

δεν ειναι θεμα επι προσωπικου, θελω να το πιστεψεις.
εφοσον γραφεται ( το γραφουν ) και με τους δυο τροπους,
δεν υπαρχει λογος διαφωνιας.
αναγνωριζω μονο πως η γραφη με ομικρον ειναι πιο διαδεδομενη.
(και προφανως πιο σωστη)
συγγνωμη δε σου ωφειλω,
αλλωστε δε σε προσεβαλα καπου, ενω εσυ το εκανες.
η γλωσσα σου με ενοχλησε ,και οχι αυτο που ειπες. :)

 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
σταυρο , αυτο που κανει ο φιλος ειναι προσβολη αλλου μελους.

Συνέχισε...Είσαι διασκεδαστικός εκτός από μέτριας μόρφωσης και ευφυίας...
Πες μας και άλλα ετυμολογικά μυστικά!
Και δίδαξε στο Σταύρο και εμένα τη γραμματική που τόσο καλά κατέχεις!
αντιγραφω απο τον www.bourdela.com/component/option,com_smf/Itemid,250/topic,2]κανονισμο[/url]
6. Μη χρησιμοποιείτε εκφράσεις που προσβάλλουν:
-Ομάδες ατόμων
-Δημόσια Πρόσωπα
-Την προσωπικότητα, τιμή, ή υπόληψη προσώπων.
-Άλλους χρήστες του site.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom