Νέα

Γάμος ομόφυλων ζευγαριών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 77K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Είστε υπέρ ή κατά του γάμου ομόφυλων ζευγαριών?

  • Υπέρ

  • Κατά

  • Στα @@ μου


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.253
Κριτικές
62
Like
44.895
Πόντοι
9.297
Ψηφισα υπερ.

Να γινεται της πουτανας στα οικογενειακα δικαστηρια.

Να μαλωνουν οι πουστηδες ποιος θα ναι η οικοκυρα. Ποιος απο τους δυο θα πρεπει να εργαζεται. Ποιος θα πρεπει να παει το παιδι στον παιδικο σταθμο.

Να πρεπει να κρινει το δικαστηριο ποιο "γονεα" βλεπει ως καταλληλο για τη γονικη μεριμνα.....

Να βγαινει η Γκρετα Τουνμπεργκ στα σοσιαλ μεδια να γρυλιζει για τα δικαιωματα.
Σε επίπεδο χαβαλε έχεις δίκιο όμως αν πραγματικά τους δωθεί αυτό θα καταρρεύσουν τα πάντα...
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.251
Like
3.508
Πόντοι
1.706
τι να θελουν????το ολο σκηνικο....το πακετο.....ο γαμπρος να περιμενει στην εκκλησια..το στησιμο...τα κουφετα....τις ευχες απο συγγενεις και φιλους...."να ζησετε...να ζησετε....."το γλεντι μετα τον γαμο.....την πρωτη νυχτα του γαμου....μια κλασσικη ελληνικη οικογενεια.....
Μέχρι το δημαρχείο θα περιμένει ο γαμπρός και καλά του είναι.
Δεν μπορεί κανείς να επιβάλλει στην εκκλησία να παντρέψει άτομα του ίδιου φύλλου.
Πολύ θα ήθελα να δω μια τέτοια προσπάθεια αλλά μόνο και μόνο για το μπάχαλο που θα ακολουθήσει.
Επίσης το θέμα των παιδιών συζητήθηκε σχετικά πρόσφατα και αποφασίσαμε:
NEIN!!!!!!
 

Ντουνταράς

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.436
Κριτικές
11
Like
4.735
Πόντοι
746
Zήτω ο μακαρίτης


και μακάρι να τα φέρει έτσι η ζωή να πάω σα δαύτον :priest:ώρα για ματς => απέναντι οι ενδιαφερόμενοι...
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.885
Κριτικές
16
Like
14.707
Πόντοι
6.515
10 ψήφοι υπέρ, ξεχειλιζει η αρρενοποτητα στο σαη, και μερικές περιμενουν απο δω μέσα να βγάλουν μεροκαματο
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.393
Κριτικές
36
Like
37.856
Πόντοι
18.565
Φαντάζεστε όμως, να παντρευτούν δύο ομοφυλοι, αλλά όχι ομοφυλόφιλοι; Θα ξεκωλιασουν όλα τα μουνάκια που από περιέργεια θα θέλουν να τους γνωρίσουν.:confused:
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.279
Πόντοι
10.336
Ο @sex volcano πως ψήφισε και τα 3 ? (υπέρ -κατά - στα @@ μου) :tooth:

sex volcano.png
α ρε μλκ με προλαβες

1688737804940.png


και γω το ιδιο εκανα, πηγα να παινευτω αλλα δεν ημουν ο πρωτος τελικα :tooth:
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.279
Πόντοι
10.336
Στα αρχιδια μου κιολας, αλλα ειμαι υπερ στο να παντρευτουν τα παιδια αμα θελουν. Αυτοι θα πληρωνουν μετα τα διαζυγια :tooth:
Ετσι κι αλλιως με το συμφωνο συμβιωσης το ιδιο πραγμα δεν ειναι; Απλα θα απασχολουν λιγο τους δημαρχους που ξυνουν τα παπαρια τους πανελλαδικα, και φανταζομαι θα πληρωνουν και το κατιτις τους, αδιαφορο λοιπον :coffee:
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.279
Πόντοι
10.336
Ετσι κι αλλιως με το συμφωνο συμβιωσης το ιδιο πραγμα δεν ειναι;
και απαντω στον εαυτο μου

ειναι σχεδον το ιδιο με ελαχιστες διαφορες, αλλα το σημαντικο κομματι της φορολογιας συζυγων δεν καλυπτεται απο το συμφωνο συμβιωσης.
 

goustarwnaxunw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
981
Like
3.146
Πόντοι
446
ρε ντυποι μην βριζετε τις πουσταρες...οσο περισσοτερα πουστρακια υπαρχουν τοσο λιγοτερος ανταγωνισμος και λιγοτερη αξια θα εχουν οι καριολες

ζητω οι μπουστηδες :assshake::assshake:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.253
Κριτικές
62
Like
44.895
Πόντοι
9.297
Μέχρι το δημαρχείο θα περιμένει ο γαμπρός και καλά του είναι.
Δεν μπορεί κανείς να επιβάλλει στην εκκλησία να παντρέψει άτομα του ίδιου φύλλου.
Πολύ θα ήθελα να δω μια τέτοια προσπάθεια αλλά μόνο και μόνο για το μπάχαλο που θα ακολουθήσει.
Επίσης το θέμα των παιδιών συζητήθηκε σχετικά πρόσφατα και αποφασίσαμε:
NEIN!!!!!!
Δείκτης για αυτό είναι προτεσταντικές αιρέσεις και η Αγγλικανική Εκκλησία.
Αν το δέχονται αυτο οι Εκκλησίες αυτές ας γίνουν προτεστάντες η Αγγλικανοί οι αρμόδιοι και ας πάνε να παντρευτούν εκεί.
Βέβαια υπάρχει πάντα και ο πολιτικός γάμος ο οποίος θεσμοθετήθηκε διότι οι υψηλόβαθμοι ΠΑΣΟΚοι ήσαν άθεοι και έπρεπε να παντρευτούν χωρίς να πατήσουν σε εκκλησία και να αρχίσουν να βγάζουν αφρούς...
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.279
Πόντοι
10.336
Καλο ειναι πριν ανεβαζετε κατι να ξερετε και την γλωσσα.Ομοφυλος ειναι αυτος που ανηκει στη ιδια φυλη.Ομοφυλοφιλος ειναι αυτος /η που γουσταρει το ιδιο φυλο.Με τετοια μορφωση δεν παραξενευομαι που εχουμε πρωθυπουργους Αλεξηβλακιο και Κουλα.
ο ορισμος του "η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απτην αμαθεια"

Υπαρχουν και τα λεξικα.Αλλα το διαβαζμα απαιτει και εγκεφαλικη ενεργεια και εγκεφαλο
για να εχουμε καλο ερωτημα ρε τυπαρα χυσοδοχειε πουστηγκιλφ, εσυ ποτε διαβαζεις ακριβως να πουμε;
πριν ή αφου πιεις τα χυσια του πακιστανου; :truce:

Εγω που με γαμαει ο Πακιστανος ακαποτα και πινω τα χυσια του ειμαι χυσοδοχειο.
:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.309
Like
16.751
Πόντοι
3.556
Υπαρχουν και τα λεξικα.Αλλα το διαβαζμα απαιτει και εγκεφαλικη ενεργεια και εγκεφαλο
τύπε εσυ δεν εισαι που με αλλο προφιλ ειχες ανεβασει φωτο με περούκα κράνος πλεη μομπιλ; :undecided::undecided::undecided:
 

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.887
Κριτικές
34
Like
14.610
Πόντοι
17.346

ειναι σχεδον το ιδιο με ελαχιστες διαφορες, αλλα το σημαντικο κομματι της φορολογιας συζυγων δεν καλυπτεται απο το συμφωνο συμβιωσης.

Η αίσθηση μου είναι (και για αυτό ψήφισα κατά) ότι ο πραγματικός στόχος είναι η υιοθεσία, δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το σύμφωνο συμβίωσης
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.251
Like
3.508
Πόντοι
1.706
Δείκτης για αυτό είναι προτεσταντικές αιρέσεις και η Αγγλικανική Εκκλησία.
Αν το δέχονται αυτο οι Εκκλησίες αυτές ας γίνουν προτεστάντες η Αγγλικανοί οι αρμόδιοι και ας πάνε να παντρευτούν εκεί.
Βέβαια υπάρχει πάντα και ο πολιτικός γάμος ο οποίος θεσμοθετήθηκε διότι οι υψηλόβαθμοι ΠΑΣΟΚοι ήσαν άθεοι και έπρεπε να παντρευτούν χωρίς να πατήσουν σε εκκλησία και να αρχίσουν να βγάζουν αφρούς...
Ωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωπ, εδώ είσαι.
Ναι στας Αγγλίας, ή αλλιώς πουστρόνησο, ακόμα και γυναίκες ιερείς έχουν.
Στο γάμο ομοφύλων θα κολλήσουν???????
Με την προηγούμενη παρέμβαση που είχε γίνει εδω πήγαν να περάσουν τον πολιτικό αλλά κάποιοι δήμαρχοι κλώτσησαν και έτσι τους έμεινε το σύμφωνο συμβίωσης.
Ως εκεί μπορεί να παρέμβει η πολιτεία και να ζορίσει τους δήμους για ομόφυλους γάμους.
Μακάρι να πιέσει την εκκλήσια μόνο και μόνο για το μπάχαλο, δεν μπορεί να της το επιβάλλει.
Έχει να πέσει Αρχιερατική κατάρα και Ανάθεμα...... :priest::priest::priest::priest::priest::priest:
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.279
Πόντοι
10.336
Η αίσθηση μου είναι (και για αυτό ψήφισα κατά) ότι ο πραγματικός στόχος είναι η υιοθεσία, δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το σύμφωνο συμβίωσης
το ειχα ξανασυζητησει και σε αντιστοιχο νημα. Να αναλυσω περιληπτικα.

Υπαρχουν παιδια τα οποια μενουν σε ορφανοτροφεια υπο τραγικες συνθηκες (και καθε τοσο μαθαινουμε και οτι τα γαμανε ή τα βαρανε ή και τα δυο). Ενα το κρατουμενο.
Επισης, υπαρχουν πολλοι γκευ οι οποιοι χωρις κανεναν περιορισμο, μπορουν και κανουν παιδια (ειτε με παρενθετες μητερες οι πουστηδες, ειτε με τραπεζες σπερματος οι λεσβιες). Δευτερο κρατουμενο.

Το να αρνηθεις σε ενα ορφανο να παει σε σπιτι, κανεις δεδομενα "ζημια" στο παιδι που θα παραμεινει στο ορφανοτροφειο (απο το πρωτο κρατουμενο).
Σε καμια περιπτωση (ειτε μας αρεσει ειτε οχι) δεν εμποδιζεις τον γκευ να κανει/εχει παιδια (λογω του δευτερου κρατουμενου), τυχαιο παραδειγμα Σεργουλοπουλος. fact.

Αρα το (ρητορικο) ερωτημα μου ειναι, ποιος πραγματικα χανει;
Δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι θελω να πω...

Προφανως και δεν στηριζω την αυθαιρετη υιοθεσια, παρτε τσαμπα παιδια ολοι να ευτυχησετε, ειναι αλλωστε οι διαδικασιες εξουθενωτικες ακομα και για straight γονεις. Εγω απλα τασσομαι υπερ για το καλο των παιδιων, με αυστηρους ελεγχους απο τους υπευθυνους (καθε 15μερες ή μηνα ελεγχος απο παιδοψυχολογο κτλ), κατα τα αλλα, επειδη δεν μου πεφτει λογος νομοθετικα (και αυτη η προταση γραφεται για να αποφυγω συγκρουση με οποιον γκαζμα θελησει να μου την πει), δυστυχως ή ευτυχως, δεν με αφορα αμεσα, αρα στα παπαρια μου οτι και να αποφασισουν. Αν συσσωμη η κοινωνια δεχτει ή απορριψει την υιοθεσια, στην ζωη μου δεν θα αλλαξει τιποτα.. Απλα εχω μια αποψη-κωλοτρυπιδα οπως ολοι μεν, λιγο πιο εμπεριστατωμενη δε.
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.006
Πόντοι
216
Στα παπαρια μου
Ας παντρευτουν
Ας υιοθετησουν και παιδακια
Ας τα βιασουν κιολας
Ας καταστρεψουν την κοινωνια
Χεστηκα
Βαρεθηκα να ασχολουμε πραγματικα
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.253
Κριτικές
62
Like
44.895
Πόντοι
9.297
Ωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωπ, εδώ είσαι.
Ναι στας Αγγλίας, ή αλλιώς πουστρόνησο, ακόμα και γυναίκες ιερείς έχουν.
Στο γάμο ομοφύλων θα κολλήσουν???????
Με την προηγούμενη παρέμβαση που είχε γίνει εδω πήγαν να περάσουν τον πολιτικό αλλά κάποιοι δήμαρχοι κλώτσησαν και έτσι τους έμεινε το σύμφωνο συμβίωσης.
Ως εκεί μπορεί να παρέμβει η πολιτεία και να ζορίσει τους δήμους για ομόφυλους γάμους.
Μακάρι να πιέσει την εκκλήσια μόνο και μόνο για το μπάχαλο, δεν μπορεί να της το επιβάλλει.
Έχει να πέσει Αρχιερατική κατάρα και Ανάθεμα...... :priest::priest::priest::priest::priest::priest:
Η πλάκα είναι ότι θα πέσουν καταρες και αναθέματα σε Νεοδημοκρατες(...λέμε τώρα...).
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom