Νέα

Φύλλο Μηδέν (Η λέσχη των ηττημένων)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα The Saint*
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 168K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Ποιο μέλος γράφει τις πιο αξιόπιστες κριτικές;

  • Annapurna

    Ψήφοι: 1 4,3%
  • Elganador

    Ψήφοι: 2 8,7%
  • Κανείς από τους δύο

    Ψήφοι: 4 17,4%
  • Τα βυζιά της Μπακοδήμου (άσχετο αλλά κλασικό)

    Ψήφοι: 7 30,4%
  • Ο κώλος της Ιωάννας Τριανταφυλλίδου (πάλι άσχετο αλλά μου αρέσει)

    Ψήφοι: 14 60,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    23
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.042
Κριτικές
4
Like
16.708
Πόντοι
3.936
α μπραβο , αλλα κριμα γιατι δεν ξερει ο Ανδρεαδης -Συγκελακης , γιατι οπου παει παιρνει το αναλογο πιατο που τελειωνει σε "αλα" την πολη , ριζοτο αλα μιλανεζε , ανα δεν εχει πολη πισω δεν ξερει

τωρα θα παει σε καλο εστιατοριο που κανει καλα πιατα , και ετσι ξερει απο κουζινα , δηλαδη αν ανοιξει κανα βαρουλκο στον Ολυμπο παλι καλα πιατα θα κανει αλλα δεν θα ειναι της περιοχης , δεν θα φαει κλασσικη κουζινα ( κλασσικη το εγραψα και πριν αλλα δεν το διαβασε μαλλον )

Και στην μπολονια ολοι κανουν αλα μπολονεζε , αλλα απο 60 εστιατορια που εχει τι συμπτωση ολοι οι μπολονεζοι πανε σε ενα εξω απο την πολη που για να βρεις να κατσεις θελει να γαμησεις την κορη του ιδιοκτητη , αλλα τι κριμα δεν το εχουν οι καταλογοι για να το ξερει
και ομως μεσα εκει μπορεις να βρεις απο τον Μπερλουσκονι τον προεδρι της Duccati , αλλους μεγαλοβιομηχανους , την Μαρτσεγκαλια , εγω πετυχα μεσα Μοντεζεμολο , και πληρωνουν 6 ευρω τις ταλιατελες .... κια στο κεντρο στην αντιστοιχη λα μπεργκολα κανουν 17 ευρω .. βεβαια εκει στον καταλογο δεν εχει καν κατσιο ε πεπε , ουτε λα γκριτζα , ουτε αλφρεντο .. δεν νομιζω να μην βρισκουν τα υλικα
Οταν ξαναπαω θα τους πω οτι ο Συγκελακης μου ειπε οτι δεν ξερετε να τρωτε
Εσύ πας και αγοράζεις μελομακάρονα 40 ευρώ από το Φρες το χαλί ενώ ο Αθηναίος πουλάει 20 σπιτικά με υλικά ΑΑΑ... :confused: :confused: :confused:
 

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.839
Κριτικές
1
Like
9.657
Πόντοι
2.456
Εσύ πας και αγοράζεις μελομακάρονα 40 ευρώ από το Φρες το χαλί ενώ ο Αθηναίος πουλάει 20 σπιτικά με υλικά ΑΑΑ... :confused: :confused: :confused:
και που ξερεις αν ειναι σπιτικά με υλικά ληγμενα που εχει κλεμμένα πριν καμία 10 ετια :confused:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.572
Like
72.964
Πόντοι
12.756
Εσύ πας και αγοράζεις μελομακάρονα 40 ευρώ από το Φρες το χαλί ενώ ο Αθηναίος πουλάει 20 σπιτικά με υλικά ΑΑΑ... :confused: :confused: :confused:
kαι θα παω εκει που μου ειπες (νομιζω μου ειπες Ανεμωνη ) να παρω για να δοκιμασω
αυτη ειναι η διαφορα μας
φρες παιρνω για να εχω στο σπιτι και να χαιρονται οταν τα βλεπουν και τα τρωνε αυτοι που πανε για φαγητο σε ντεμεκ εστιατορια ταμπελας ( οχι οτι δεν τρως καλα )
εγω αμα βρω καλα σε φουρνο γειτονια θα παρω απο εκει για μενα , ομως εχω λεφτα να παρω απο παντου
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.042
Κριτικές
4
Like
16.708
Πόντοι
3.936
kαι θα παω εκει που μου ειπες (νομιζω μου ειπες Ανεμωνη ) να παρω για να δοκιμασω
αυτη ειναι η διαφορα μας
φρες παιρνω για να εχω στο σπιτι και να χαιρονται οταν τα βλεπουν και τα τρωνε αυτοι που πανε για φαγητο σε ντεμεκ εστιατορια ταμπελας ( οχι οτι δεν τρως καλα )
εγω αμα βρω καλα σε φουρνο γειτονια θα παρω απο εκει για μενα , ομως εχω λεφτα να παρω απο παντου
Τώρα γιατί τι γαμας τη συζήτηση; :confused: :confused: :confused:
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.618
Κριτικές
31
Like
13.190
Πόντοι
5.097
kαι θα παω εκει που μου ειπες (νομιζω μου ειπες Ανεμωνη ) να παρω για να δοκιμασω
αυτη ειναι η διαφορα μας
φρες παιρνω για να εχω στο σπιτι και να χαιρονται οταν τα βλεπουν και τα τρωνε αυτοι που πανε για φαγητο σε ντεμεκ εστιατορια ταμπελας ( οχι οτι δεν τρως καλα )
εγω αμα βρω καλα σε φουρνο γειτονια θα παρω απο εκει για μενα , ομως εχω λεφτα να παρω απο παντου
εχω βρει μελομακαρονα με 4,90 το κιλο. :confused: :confused: :confused:
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.618
Κριτικές
31
Like
13.190
Πόντοι
5.097
πες στο ματσουσιτα να τα παρει και πηγαινε παρτα απο εκει 90 ευρω το κιλο , θα ειναι πιο νοστιμα θα δεις
απο περυσι βλεπω την ταμπελα στα μαγαζια elias μαλλον αλβανικα θα ειναι. :confused: :confused: :confused:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.572
Like
72.964
Πόντοι
12.756
απο περυσι βλεπω την ταμπελα στα μαγαζια elias μαλλον αλβανικα θα ειναι. :confused: :confused: :confused:
αν δεν εχει απ εξω
perckola3.jpg

μην τυχον και μπεις μέσα , μουφα θα ειναι
 

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.839
Κριτικές
1
Like
9.657
Πόντοι
2.456
μερικές φορες τα συνοικιακα μαγαζιά εχουν καλύτερη ποιότητα απο τα επωνημα .
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.618
Κριτικές
31
Like
13.190
Πόντοι
5.097
μερικές φορες τα συνοικιακα μαγαζιά εχουν καλύτερη ποιότητα απο τα επωνημα .
στα λογια μας ερχεσαι ο παγκος με τις λεμοναδες του αθηναιου θα εχει τα καλυτερα της αττικης. :confused: :confused: :confused:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.572
Like
72.964
Πόντοι
12.756
μερικές φορες τα συνοικιακα μαγαζιά εχουν καλύτερη ποιότητα απο τα επωνημα .
ποιοτητα οχι και τοσο , οσο και να ναι τα ακριβα μαγαζιά μπορουν να παρουν καλυτερες πρωτες υλες
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.618
Κριτικές
31
Like
13.190
Πόντοι
5.097

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.839
Κριτικές
1
Like
9.657
Πόντοι
2.456
ποιοτητα οχι και τοσο , οσο και να ναι τα ακριβα μαγαζιά μπορουν να παρουν καλυτερες πρωτες υλες
οχι παντα και μην ξεχνας οτι η ποσότητα που φτιάχνουν ειναι ποιο μικρή οποτε ποιο προσεγμένη
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.572
Like
72.964
Πόντοι
12.756
μπορουν οντως το θεμα ειναι ομως παιρνουν η λενε οτι παιρνουν. :think:
τα πολυ καλα δεν παιζουν με την ποιοτητα των υλικων , αυτο κανει καμια φορα την διαφορα
αλλα το θεμα ειναι οτι καποιες φορες ενα καλο εστιατόριο στην Αθηνα μπορει να παρει χειροτερο σε σχεση με μια ταβερνα στο χωριο κρεας
γιατι ο χωριατης μπορει να παρει κανα ντοπιο που να ειναι σκαλες καλυτερο απο ποιοτητα , απλα δεν το ξερει

επισης το θεμα ειναι και η συνταγη , εσυ μπορεις να καταλαβεις οταν σου κανει καποιος αφρο ραδικιου αν ειναι καλο το ραδικι ? οταν για το φτιαξει αφρο του εχει βαλει μεσα αλλα 7 συστατικα και καρυκευματα ?

Σαν να πας στην Ναξο και να παιρνεις τηγανητες πατατες απο τα γκουντις μακ κεινζ ( αν εχει εκει δεν ξερω )
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom