Νέα

Φύγε Κόκκαλη !!!!!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giovanisilva
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 620
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Αν ο Ελέ δεν έκανε την γκάφα του αιώνα θα είμασταν στα σίγουρα στους 4....η κλήρωση τότε έφερε απέναντι στην Γιούβε την Μάντσεστερ...όλα γίνονται αν φτάσεις στους 4....πολύ σωστό το post σου....τα πέτρινα χρόνια μας πήγαν πολλά...χρόνια πίσω...και ο Κόκκαλης μας έχει πάει πολλά χρόνια μπροστά από τους ''άλλους''....και ένα τελευταίο:όποιος Ολυμπιακός(το τονίζω) δεν του αρέσει ο Κόκκαλης...υπάρχουν και οι TFT οθόνες...ή οι plasma....είμαστε τόσοι πολλοί που πάλι θα γεμίζει ο Ναός....εμείς βλέπεις δεν βλέπουμε Κόκκαλη...βλέπουμε φανέλα και ιδέα....

Ο Νενέ που δεν ήρθε σε εμάς με 5.5 μύρια που ( τάχα μου ) του προσφέραμε, πήγε στη Μονακό με 4.5 όπως δημοσιεύτηκε! Ποιόν κοροιδεύετε ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!
Ε,ρε να σκάσει καμιά Γιασίκα στο μπάσκετ!!

Ο Νενέ φίλε δεν ήθελα να έρθει....από 800.000 € το χρόνο που είχε αρχικά συμφωνήσει ζήτησε...1.800.000 € το χρόνο....τώρα αν τα έδινε ή όχι τα 5.500.000 € μάλλον δεν τα διάβασες καλά....γιατί η Θέλτα ζήταγε παραπάνω...και αυτά γίνονται σε συμβούλια....εκεί τα συζητάνε.....και είπαμε....TFT οθόνες...ή plasma.... :rockon:
 
OP
OP
G

giovanisilva

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
366
Like
0
Πόντοι
1
Αγαπητοί φίλοι...
Με τον τίτλο "ΦΥΓΕ ΚΟΚΚΑΛΗ" που έβαλα, δεν απαξοιώνω τον Πρόεδρο.
Πάντα θα είναι στις καρδιές μας και θα τον αγαπάμε, αλλά δεν νομίζετε ότι ήρθε καιρός να κάνει στην άκρη?? Τα τελευταία χρόνια δεν πάνε καλά τα πράγματα και δεν μπορώ να πιστέψω ότι για όλα φταίνε οι συμβουλάτορες που έχει. Ποιός είναι ο Σωφέρ των Β.Π. για να τον επηρεάσουν??
Και δεν νομίζω ότι οι αποδοκιμασίες πέρυσι στο Καραϊσκάκη ήταν από οπαδούς εγκάθετους.. Και εγώ έχω κολλητούς γάβρους και ανυσυχούμε όλοι για το μέλλον. Κάτι δεν πάει καλά εδώ και χρόνια....

Τώρα θα μου πείτε ποιός να έρθει?? Καλή ερώτηση...
Ισως οι Brothers....
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Τώρα θα μου πείτε ποιός να έρθει?? Καλή ερώτηση...
Ισως οι Brothers....
Οι...Ντάλτον???χεχεχεχε...πάντως πέρα από τον χαβαλέ δεν υπάρχει μέγεθος Κόκκαλη στην Ελλάδα να πάρει την ομάδα....και άλλο το μπάσκετ και άλλο το ποδόσφαιρο...στο μπάσκετ με 25.000.000 € μπάτζετ τα παίρνεις όλα...στο ποδόσφαιρο δεν κάνεις τίποτα....στο μπάσκετ με 2 παίχτες αλλάζεις όλη την εικόνα της ομάδας...στο ποδόσφαιρο δεν φτάνουν....
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Κάθε Ολυμπιακός που σέβεται τον εαυτό του και την ομάδα του, θα ασκήσει κριτική στον Σωκράτη, ΑΛΛΑ μέχρι ενός σημείου. Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Ο άνθρωπος αυτός έσωσε τον Ολυμπιακό από πολλά.
Το ίδιο και για τους οπαδούς της Εθνικής Ελλάδος με τον Ρεχάγκελ. Κριτική μεν, μέχρι ενός σημείου δε!
 

underwater111

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
91
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
0
και θα είχε πάρα πολύ ενδιαφέρον να βλέπαμε επιτέλους τον Παύλο να έπαιρνε την ΠΑΕ... Να βλέπαμε πόσο εύκολο είναι να συντηρείς σε επίπεδο πρωταθλητισμού μπάσκετ και ποδόσφαιρο μαζί.  Να τα συντηρείς σε βάθος χρόνου γιατί για μεγάλο χρονικό διάστημα ο Κόκκαλης τα συντηρούσε μια χαρά και τα δυο.

Πάντως σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να γίνει σύγκριση μεταξύ ποδοσφαίρου και μπάσκετ.  Τελειώς διαφορετικά αθλήματα και τελειώς διαφορετική φιλοσοφία χτισίματος ομάδος.

ΥΓ.  Ποτέ δεν συπάθησα τον Λεμόνη.  Ακόμη και όταν έμπαινε στο γήπεδο να πανηγύρισει το έβλεπα με σκεπτικισμό.  Θεωρώ όμως ότι πρέπει να του δοθεί η ευκαιρία να παρουσιάσει την ομάδα χωρίς προκαταλήψεις.  όπως δόθηκε 1 1/2 χρόνο στον Σόλιντ που είχε ασυλιά από παντού.  Γιατί όχι και στον Λεμονή δηλαδή; Επειδή είναι Ελληνας και τον ξέρουμε ; Από τη στιγμή που έφυγε από τον Ολυμπιακό έκανε πολύ καλή δουλειά όπου και αν πήγε και εγώ πραγματικά είμαι περίεργος να δω τι ομάδα θα παρουσιάσει....
 

erasitexnis

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Ιουλ 2007
Μηνύματα
381
Κριτικές
10
Like
0
Πόντοι
1.225
Κάθε Ολυμπιακός που σέβεται τον εαυτό του και την ομάδα του, θα ασκήσει κριτική στον Σωκράτη, ΑΛΛΑ μέχρι ενός σημείου. Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Ο άνθρωπος αυτός έσωσε τον Ολυμπιακό από πολλά.
Το ίδιο και για τους οπαδούς της Εθνικής Ελλάδος με τον Ρεχάγκελ. Κριτική μεν, μέχρι ενός σημείου δε!
αυτο ειναι το κακο με τους ολυμπιακους...σας εχει παρει στο συναισθημα ο κοκκαλης και σας τα τρωει κανονικοτατα...ενω εμεις οι παναθηναικοι τουλαχιστον το βλεπουμε!!!
 

kostasbmw

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
801
Like
6
Πόντοι
6
καλα τη σουηδια τη ξεχασατε
εγω αυτο θεωρω το βατερλω του ελευθεροπουλου

παρεπιπτοντως μιας και αναφερετε τη λυον συνεχεια ξερει κανεις να μου πει τι εχει κανει στην ευρωπη ?
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Προς ποδολάγνο: φίλε, σε δικαιολογώ λόγω εποχής. Αν δεν ήταν οι ζέστες προφανώς δεν θα με μπέρδευες με κάποιον άλλο λέγοντας ότι είπα πως δεν ασχολούμαι με τον Ολυμπιακό αλλά μόνο με τον Παναθηναϊκό.
Ούτε θα με αποκαλούσες βάζελο και θα πέταγες αυτά τα κουφά περί Τζίγκερ, Δέσποινας και Τάκη Φύσσα(λες και βγήκα εγώ ποτέ και τον αποκάλεσα παικταρά ή μεγάλη μεταγραφή). Σου συνιστώ διακοπές και γρήγορα.
Τον εαυτό σου να δικαιολογείς και να λυπάσαι....διακοπές πήγα και πέρασα τέλεια....μάλλον άλλος χρειάζεται διακοπές....

Τώρα όσον αφορά την ουσιά, λυπάμαι για τη φασίζουσα νοοτροπία που έχουν ενστερνιστεί πολλοί ολυμπιακοί, ότι όσοι δεν πάνε στο γήπεδο δεν έχουν δικαίωμα κριτικής ή ότι η κριτική τους είναι εκ των προπτέρων λανθασμένη. Άξιος ο μισθός του Παπαδάκου και των υπόλοιπων δημοσιογράφων-αγιογράφων του TV Magic που σας έχουν περάσει τέτοιο τρόπο σκέψης.
Μην μας μπλέκεις με φασίστες....άλλοι το έχουν αυτό το προνόμιο...και που διάβασες πως δεν έχουν δικαίωμα να πουν την αποψή τους?Όπως έχουν και αυτοί που δεν πάνε...έχουν και αυτοί που πάνε.....

Τώρα αν εσύ πιστεύεις πως όσοι κάνουν κριτική στον Κόκκαλη είναι εγκάθετοι του Βαρδινογιάννη και του Ντέμη, τι να σου πω. Είπαμε, είναι δύσκολες οι μέρες του Αυγούστου στην Αθήνα.

Αυτό πάλι που το είδες γραμμένο...σου είπα...οι μέρες του Αυγούστου για άλλους είναι δύσκολες....

Είναι λίγο αστείο πάντως, και αντιφατικό, από τη μία να μιλάς για την ιδέα και τη θρησκεία του Ολυμπιακού, και από την άλλη να λες ''αμάν, μη φύγει ο Κόκκαλης γιατί καταστράφηκε η ομάδα''. :rolleyes:  
Όταν δεν υπάρχει διάδοχη κατάσταση φυσικά και είμαι υπέρ του Κόκκαλη....γιατί δεν προτείνεις ρε μεγάλε?Πές ένα όνομα....που θα πώ να φύγει ένας άνθρωπος που μου έδωσε 10 πρωταθλήματα,κύπελλα,ντάμπλ,προπονητικές εγκαταστάσεις,καινούργιο γήπεδο και πολλούς παιχταράδες....

ΥΓ1---->Πρότεινε...περιμένω...δώσε όνομα....μεταγραφή τον...Αμπράμοβιτς ή τον Αχμέτοφ....
ΥΓ2---->Και ένα τελευταίο...τί ομάδα είσαι?

παρεπιπτοντως μιας και αναφερετε τη λυον συνεχεια ξερει κανεις να μου πει τι εχει κανει στην ευρωπη ?

Αν το να φτάσει τρεις συνεχόμενες χρονιές στους 8 αποδίδοντας καλό ποδόσφαιρο είναι τίποτα, τότε όντως δεν έχει κάνει τίποτα.

Φέτος η Λυών έδωσε 25.000.000 € μόνο για 2 παίχτες....το μπάτζετ πέρσι ήταν 200.000.000 €...δεν νομίζεις πως με πορείες στους 8 δεν έχει καταφέρει εντελώς τίποτα?Πέρσι την ξεφτίλησε η Ρόμα......και πόσα έχει πάρει απο μεταγραφές(Ντιαρά-Εσιέν)...


Στον ύπνο της......
 

underwater111

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
91
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
0
Ο Γεωργίου είχε πει μια πολύ σωστή κουβέντα: δέκα χρόνια πριν, τότε που αποκλείστηκε από τη Γιουβέντους στους 8, ο Κόκκαλης ήταν σε θέση να κάνει τον Ολυμπιακό δύναμη στην Ευρώπη. Αντ'αυτού όμως προτίμησε να τον κάνει τον Θρύλο του Γιουνανιστάν. ΤV Magic, Πρωταθλητής, Τσουκαλάδες, παράγκα, Μπιγκόν, Λεμονής, Προτάσοφ και δε συμμαζεύεται. Απλά κάντε σύγκριση της πορείας που είχε μια ομάδα αναλόγου μεγέθους, η Λυόν, τα τελευταία χρόνια.
Όταν την αντιμετώπισε το 2001 ο Ολυμπιακός θεωρούνταν μεγαλύτερο μέγεθος. Σήμερα τη βλέπει πλέον με το κυάλι, και χωρίς οι Γάλλοι να ξοδέψουν τίποτε τρελλά λεφτά.

:rolleyes: 

Πως ακριβώς δηλαδή είχε την ευκαιρία να κάνει τον Ολυμπιακό δύναμη; Να σου θυμίσω τι είχε γίνει τότε... Ο Κόκκαλης αφού τελείωσε εκέινη η χρονία, μάζεψε στο σπίτι του όλους της διοίκησης του Ολυμπιακού για να ακούσει τις προτάσεις τους.  Όλους. Μέχρι και ο Μόραλης ήταν εκεί (για να δώσω στίγμα ήταν δεν ήταν μόνο μεγάλα στελέχη της ομάδας αλλά και μικρότερα).  Ο Κόκκαλης ρώτησε τι κινήσεις προτείνουν.  Του απάντησαν λοιπόν ότι αρκετές ομάδες ενδιαφέρονται για τον Τζορτζεβιτς, Γιαννακόπουλο και γενικά υπήρχαν πολύ καλές συνθήκες για πώληση παικτών σε ικανοποιητικές τιμές.  Ο Κόκκαλης οργισμένος απάντησε ότι τους φώναξε για να σχεδιάσουν τη νεα χρονια, πως θα φτάσουν στον ημιτελικό και πως θα μεγαλώσουν την ομάδα και όχι πως θα ξεπουλήσουν τους παίκτες.  Αυτό για την ιστορία.

(Τα παραπάνω δημοσιεύτηκαν από τον Καρπετόπουλο σε άρθρο της Σπορντει πριν από 2 εβδομάδες περίπου).
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Πως ακριβώς δηλαδή είχε την ευκαιρία να κάνει τον Ολυμπιακό δύναμη; Να σου θυμίσω τι είχε γίνει τότε... Ο Κόκκαλης αφού τελείωσε εκέινη η χρονία, μάζεψε στο σπίτι του όλους της διοίκησης του Ολυμπιακού για να ακούσει τις προτάσεις τους.  Όλους. Μέχρι και ο Μόραλης ήταν εκεί (για να δώσω στίγμα ήταν δεν ήταν μόνο μεγάλα στελέχη της ομάδας αλλά και μικρότερα).  Ο Κόκκαλης ρώτησε τι κινήσεις προτείνουν.  Του απάντησαν λοιπόν ότι αρκετές ομάδες ενδιαφέρονται για τον Τζορτζεβιτς, Γιαννακόπουλο και γενικά υπήρχαν πολύ καλές συνθήκες για πώληση παικτών σε ικανοποιητικές τιμές.  Ο Κόκκαλης οργισμένος απάντησε ότι τους φώναξε για να σχεδιάσουν τη νεα χρονια, πως θα φτάσουν στον ημιτελικό και πως θα μεγαλώσουν την ομάδα και όχι πως θα ξεπουλήσουν τους παίκτες.  Αυτό για την ιστορία.
(Τα παραπάνω δημοσιεύτηκαν από τον Καρπετόπουλο σε άρθρο της Σπορντει πριν από 2 εβδομάδες περίπου).
Και την επόμενη χρονιά έδωσε 8.000.000 δις(25.000.000 € περίπου) μόνο για 2 παίχτες(Τζιοβάνι-Ζάχοβιτς) και πούλησε Γεωργάτο με 2.500.000 δις(7.500.000 € περίπου)...
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Πρώτον εγώ δεν είπα να φύγει ο Κόκκαλης. Κριτική κάνω.
Το ποιός θα τον διαδεχτεί ποσώς με ενδιαφέρει γιατί απλούστατα δεν είμαι μέτοχος του Ολυμπιακού. Ας βρουν τη διάδοχη κατάσταση όταν έρθει εκείνη η στιγμή αυτοί οι οποίοι έχουν την ευθύνη.
ΟΚ...δεκτή η κριτική....αλλά πρέπει και εσύ να δεχτείς αυτούς που πιστεύουν τον Κόκκαλη...αυτοί που έζησαν τα χειρότερα και τα πέτρινα χρόνια....τους φιλάθλους του Ολυμπιακού.....

Και ο Βαρδινογιάννης έδωσε πολλά στον ΠΑΟ αλλά όταν τον βρίζουν οι παναθηναϊκοί δεν σε βλέπω να υπερασπίζεσαι την ''αδικία'' προς το πρόσωπο του.
Μακάρι φιλαράκι να μείνει 100 χρόνια....εξάλλου δεν με ενδιαφέρει ο ΠΑΟ....μου είναι αδιάφορος.....

Και για να σου φύγει η περιέργεια, δεν υποστηρίζω καμία ομάδα. Ούτε την Εθνική Ελλάδας. Παρακολουθώ ποδόσφαιρο και σπορ γενικά γιατί μου αρέσει. Δόξα τω Θεώ την υπηρέτησα τη θητεία μου και δεν έχω καμία όρεξη να στρατευθώ πάλι για λογαριασμό κάποιας ομάδας ή κάποιου κόμματος.  

Επιλογές είναι αυτές....εμένα απλά μου αρέσει να ασχολούμαι...φυσικά δεν τρέχω πίσω από κόμματα...αλλά στον θρύλο πάω.....
 

PASTELI

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2006
Μηνύματα
191
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
11
ψαριλα μου μυριζει???????
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Επειδή θεωρείς πως τα ξέρεις όλα επί του ποδοσφαίρου:
1.Όταν ήρθε ο Βαζέχα δεν τον ήξερε η μάνα του...βγήκε παιχταράς....αλλά σαν όνομα ήταν άγνωστος...
2.Λές για Κρίστενσεν...μεγάλη παιχτούρα....αλλά από τότε ήρθαν μεγαλύτερα ονόματα...Καρεμπέ,Τζιοβάνι,Ρίμπο,Ζάχοβιτς,Τζόλε,Ζε Ελίας...δεν ξέρω αν ξεχνάω κάποιον.....
3.Λές για τον Χένρινσεν...παιχτούρα....έφερες και εσύ Μπερμούδες...αρχηγός της Μπόκα....δεν έπιασε...και ποιός είπε πως όλες οι μεταγραφές πιάνουν?
4.Και ένα τελευταίο....ξέρεις πόσα χάλασε φέτος η Μάντσεστερ Σίτυ?60.000.000 € για μεταγραφές μόνο....και Ευρώπη δεν παίζει....αυτά εμείς δεν μπορούμε να τα κάνουμε...πώς θα κάνει απόσβεση?Εδώ κοτζάμ  Αμπράμοβιτς και φέτος παίχτη δεν αγόρασε.....και φυσικά Τσάμπιονς Λίγκ ακόμα δεν έχει δεί.....ούτε κάν τελικό.....

καλα μου φαινεται οτι δεν μπορουμε να συζητησουμε με ανοικτα ματια και αυτια γιατι οταν παντοτε απαντουμε με παρωπιδες τοτε τα αποτελεσματα ειναι γνωστα...

1)ποιος σου ειπε οτι γνωριζω πολυ απο ποδοσφαιρο?ποτε μου δεν καυχηθηκα κατι τετοιο,να μου πεις για στριπ ναι θα το δεχτω αλλα για μπαλλα ποτε δεν ειπα κατι τετοιο ασχετα αν μου αρεσει υπερβολικα το ΚΑΛΟ ΠΟΔΟΣΦΙΑΡΟ που εχω ξεχασει να βλεπω απο το 1998-99 στον ολυμπιακο,εκεινη την ευλογημενη και κατα τα φαινομενα μοναδικη χρονια που ειδαμε πραγματικα ωραια μπαλλα και χαιρομασταν που πηγαιναμε στο γηπεδο,ιδιως στο παιχνιδι με τον αγιαξ πραγματικα εμεινα αφωνος απο ολη την ομαδα!ηταν η πιο απιστευτη εμφανιση που θυμαμαι απο το 87 που πηγαινω στα γηπεδα συνειδητα!

2)δεν καταλαβες το πνευμα μου αναφεροντας τους "αγνωστους" μεχρι τοτε βαζεχα κλπ.....εννοουσα οτι υπηρχε ενα επιτελειο στον παναθηναικο που απο τοτε εχει παει κατα διαολου(η αληθεια να λεγεται) που εβρισκε ποδοσφαιριστες νεους και ταλαντουχους σε εξευτελιστικες τιμες!χενρικσεν,βαζεχα,μπορελι,ροτσα,ζαετς(γνωστος μεν),ολισαντεμπε,λουης χριστοδουλου και αλλοι πολλοι που εκαναν τον παναθηναικο μεγαλο στην ευρωπη με τις συνεχεις πορειες στην ευρωπη τις προηγουμενες δεκαετιες...Εμεις αντιθετα φερναμε σχεδον παντα πασιγνωστους ποδοσφιαριστες χωρις γνωμονα τιποτε αλλο εκτος απο την γκλαμουρια,το "ζητω ο θρυλος" και το γενικο πανηγυρι,αυτη ειναι η νοοτροπια και του μεσου γαυρου και αυτο μεταλαμπαδευεται κατα ενα περιεργο τροπο και σε ολη την φαρα των διοικουντων!Φετος ισως ειναι μια εξαιρεση στον κανονα και αποκτηθηκαν ποδοσφαιριστες με διαφορετικη λογικη αλλα και παλι μειναμε με τρομερες ελλειψεις στην αμυνα,στο δημιουργικο κεντρο και στην επιθεση(μεχρι αποδειξεως του εναντιου βεβαια διοτι στο ποδοσφαιρο υπαρχει και ο ασταθμητος παραγων της εκπληξεως,τυχης κλπ..)!Εγω αυτο θελω να θιξω και να σας προβληματισω,οτι δηλ. δεν κανουν μεθοδευμενες κινησεις για πραγματικη και ουσιαστικη ενισχυση σε ολες τις γραμμες και με προπονητη βαρβατο,οχι τον τακαρο!καλυτερα να βαλουμε τον τσουκαλα!Ποτε στην ομαδα δεν εχει υπαρξει ο εξης συγχρονισμος:καλος προπονητης-καλη ομαδα-σωστη προετοιμασια-σοφα σκεπτομενη διοικηση!

τωρα σε οτι αφορα το παραδειγμα με την τσελσυ και το οτι δεν εχει δει τελικο,τί να πω?εχει παει 3 φορες ομως στα τελευταια 4 χρονια στους "4"...αυτο ειναι κατι που μπορει να ονειρευτει ενας ελληνας οπαδος για ελληνικη ομαδα και δη για τον ολυμπιακο?γιατι σκεφτεσαι συνεχεια τελικους και τροπαια?εγω δεν θελω ποτε να παιρνω τροπαια ξεφτιλισμενα απο ολους τους τομεις..εγω θελω να αποραγιαδιστουμε και να δειξουμε οτι υπαρχει ελληνικο ποδοσφαιρο κατι που δυστυχως με τα λαμογια που λυμαινονται τον χωρο αυτο δεν προκειται να το δουμε αυτο παρα μονο με αναλαμπες..και σε παρακαλω σταματα να χαμηλωνεις αν θες το επιπεδο συζητησης!Σε ευχαριστω για τον διαλογο!
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Πως ακριβώς δηλαδή είχε την ευκαιρία να κάνει τον Ολυμπιακό δύναμη; Να σου θυμίσω τι είχε γίνει τότε... Ο Κόκκαλης αφού τελείωσε εκέινη η χρονία, μάζεψε στο σπίτι του όλους της διοίκησης του Ολυμπιακού για να ακούσει τις προτάσεις τους.  Όλους. Μέχρι και ο Μόραλης ήταν εκεί (για να δώσω στίγμα ήταν δεν ήταν μόνο μεγάλα στελέχη της ομάδας αλλά και μικρότερα).  Ο Κόκκαλης ρώτησε τι κινήσεις προτείνουν.  Του απάντησαν λοιπόν ότι αρκετές ομάδες ενδιαφέρονται για τον Τζορτζεβιτς, Γιαννακόπουλο και γενικά υπήρχαν πολύ καλές συνθήκες για πώληση παικτών σε ικανοποιητικές τιμές.  Ο Κόκκαλης οργισμένος απάντησε ότι τους φώναξε για να σχεδιάσουν τη νεα χρονια, πως θα φτάσουν στον ημιτελικό και πως θα μεγαλώσουν την ομάδα και όχι πως θα ξεπουλήσουν τους παίκτες.  Αυτό για την ιστορία.

(Τα παραπάνω δημοσιεύτηκαν από τον Καρπετόπουλο σε άρθρο της Σπορντει πριν από 2 εβδομάδες περίπου).

καλα εδω γελαμε τωρα....ποιον καλεσε ο κοκκαλης ,τον μοραλη?σαν να λεμε
τον λε γκεν,ή τον κειρος?δηλ.επειδη καλεσε τον μοραλη και καποια αλλα στελεχη και συγχυστηκε επειδη του προτειναν να πουλησει τους καλυτερους παιχτες θεωρεις οτι ειναι ενα μαγαζι με στοχους ευρωπαικους?αυτα τα λεμε για να γελαμε οχι ως σοβαρη συζητηση...οταν δεν ξερει καποιος κατι καλο ειναι να συμβουλευεται τους κατηρτισμενους σε οποιο τομεα ειναι εκαστος στο ειδος του!τα υπολοιπα ειναι οπαδολογιες και μπουρδες!τωρα οταν λεγεσαι σωκρατης κοκκαλης και δεν μπορεις τοσα χρονια να χτισεις ακαδημιες,να βγαζεις και να προωθεις ποδοσφαιριστες απο τις μικρες ηλικιες ,να τους προωθεις,μεταπωλεις και δε συμμαζευεται τοτε εχεις αποτυχει απο οποια πλευρα και να το δεις.Αλλα δυστυχως ειπαμε υπαρχουν οι αρρωστοι που τα σκανε και γεμιζουν το καραισκακη και με αμυντικο χαφ τον τσαλουχιδη στα 65 του, οποτε σου λεει"την καναμε παλι και τριβει τα χερακια του....."πεταει και τη νπαραμυθα που και που για προσπαθεια περι ευρωπαικης καταξιωσης και ο κοσμος καθεται σουζα τις περισσοτερες φορες εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων!
 

kostasbmw

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
801
Like
6
Πόντοι
6
μιας και εχετε την λυων σαν ομαδα αναφορας να σας πω οτι πριν αρχισει να ρολαρει ειχε αλλαξει πανω απο 40 παιχτες
το αποτελεσμα τελικα ομως ειναι οτι δεν παει παραπερα  το γιατι το εχετε σκεφτει?
ξερουμε ολοι πολυ καλα οτι δεν μπορει ευκολα να μπει ομαδα μεσα στο κλαμπ μαντσεστερ λιβερποολ τσελση μαρτσελονα ρεαλ μπαγερν μιλαν γιουβεντους ιντερ και αλλες που περιμενουν να μπουν
ποσος ειναι ο προυπολογισμος αυτων των ομαδων ? τεραστιος
η ρεαλ ειναι οριακη τα τελευταια χρονια οικονομικα και παραλιγο να την κλεισουν αν δεν επαιρνε το τσ λινγκ .
μετα παμε στο  ουεφα που μαλλον δεν επρεπε να παιρνουν μερος ομαδες απο ισπανια γερμανια αγγλια ιταλια για να εχουμε οι υπολοιποι καποια ελπιδα (παρηγορια στον αρρωστο δηλαδη)

 

underwater111

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
91
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
0
καλα εδω γελαμε τωρα....ποιον καλεσε ο κοκκαλης ,τον μοραλη?σαν να λεμε
τον λε γκεν,ή τον κειρος?δηλ.επειδη καλεσε τον μοραλη και καποια αλλα στελεχη και συγχυστηκε επειδη του προτειναν να πουλησει τους καλυτερους παιχτες θεωρεις οτι ειναι ενα μαγαζι με στοχους ευρωπαικους?αυτα τα λεμε για να γελαμε οχι ως σοβαρη συζητηση...οταν δεν ξερει καποιος κατι καλο ειναι να συμβουλευεται τους κατηρτισμενους σε οποιο τομεα ειναι εκαστος στο ειδος του!τα υπολοιπα ειναι οπαδολογιες και μπουρδες!τωρα οταν λεγεσαι σωκρατης κοκκαλης και δεν μπορεις τοσα χρονια να χτισεις ακαδημιες,να βγαζεις και να προωθεις ποδοσφαιριστες απο τις μικρες ηλικιες ,να τους προωθεις,μεταπωλεις και δε συμμαζευεται τοτε εχεις αποτυχει απο οποια πλευρα και να το δεις.Αλλα δυστυχως ειπαμε υπαρχουν οι αρρωστοι που τα σκανε και γεμιζουν το καραισκακη και με αμυντικο χαφ τον τσαλουχιδη στα 65 του, οποτε σου λεει"την καναμε παλι και τριβει τα χερακια του....."πεταει και τη νπαραμυθα που και που για προσπαθεια περι ευρωπαικης καταξιωσης και ο κοσμος καθεται σουζα τις περισσοτερες φορες εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων!
Εγω έγραψα ότι μέχρι και τον Μόραλη κάλεσε, όχι μόνο αυτόν.  Ολη τη διοίκηση του Ολυμπιακού, όποια και αν είναι αυτή.  Εσυ δηλαδή αν ήσουν Κόκκαλης ποιον θα καλούσες; Τον Λε Γκεν;  Και άντε και τον καλούσες, θα ερχόταν;;;  Αυτό είναι πραγματικά για γέλια!!

έχουμε ξεφύγει όμως από το θέμα.  Το θέμα είναι αν θα πρέπει να φύγει ο Κοκκαλης.  Και ρωτάω όλους αυτούς που συμφωνούν μ'αυτό: Έστω ότι φεύγει, ποιος θα έρθει για να προσφέρει τουλάχιστον αυτά που ο Κοκκαλης προσφέρει και διασφαλίζει;  Πείτε μου έστω ένα όνομα.
 

sas1977

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.025
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
16
... Έστω ότι φεύγει, ποιος θα έρθει για να προσφέρει τουλάχιστον αυτά που ο Κοκκαλης προσφέρει και διασφαλίζει;  Πείτε μου έστω ένα όνομα.

Αγγελόπουλος (της Γιάννας - βεβαίως βεβαίως)...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom