Νέα

Φύγε Κόκκαλη !!!!!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giovanisilva
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 620
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Πάντως πάμε καλά απ' ότι βλέπω κανένας Ολυμπιακός δεν υποστηρίζει ότι πρέπει να φύγει ο Κόκκαλης, Ο Gattos είναι ΑΕΚτζης ο Vasos Παναθηναϊκός ....

ναι ναι...βαζελος απο κουνια του πασαλιμανιου....και το προβλημα δεν ειναι τί ομαδα ειναι αυτος που λεει κατι,αλλα το ποιον των λογων του...και κατι αλλο τελευταιο ειδικα για ΜΑΣ τους ολυμπιακους....Οσοι παρουν διαρκειας(ασχετα αν η ομαδα παρει ξανα το πρωταθλημα και παιξει και ικανοποιητικη μπαλλα..που μακαρι να μη γινει για να φυγει αυτη η λερα ο λεμονης που το παιζει και σοβαρος προπονητης) για μενα προσωπικα ειναι καμμενοι και εντελως φανατισμενοι σαν χριστιανοι ή μουσουλμανοι....Εγω θα παω μονο σε καποιο ή καποια εντος εδρας ματς του C.L. απλα γιατι ειναι ευρωπαικα ματς,το λαθος το προπερσινο με το διαρκειας που πηρα δεν το ματαξανακανω οσο βλεπω οτι η ομαδα δεν μαθαινει απο τα λαθη της.....vangog θες να σου στειλω μηπως mail το διαρκειας μου?αλλα τί λεω...ειμαι βαζελος απο κουνια...κουνια που σε-σας κουναγε!
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Για να γίνουμε ομάδα επιπέδου που θα διεκδικεί πάντα την 8άδα δεν φταίει μόνο ο Κόκκαλης...για ρώτα....παίχτες ή προπονητές επιπέδου και σε καλή ηλικία έρχονται εδώ?

ολοι βλεπω οτι αρκουνται στα τετριμμενα για να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα.....και εξηγουμαι..

1)σιγουρα τα πολυ μεγαλα ονοματα δεν προκειται να ερθουν στην ελλαδα για τους γνωστους λογους.....αλλα ο βαζεχα ηταν γνωστος και ακριβως ποδοσφαιριστης?ο χενρικσεν μηπως ηταν μικρος σε αξια παιχτης?ο ολισαντεμπε το ιδιο?ο κριστιενσεν ο δανος παιχταρας που ειχαμε το 93 και εχωνε τα μπαλακια για πλακα ηταν λιγος?και αλλοι τοσοι και τοσοι παιχταραδες που περασαν ηταν παικτες κατωτατου ή πολυ κατωτερου επιπεδου απο ποδοσφαιριστες ομαδων τυπου βερντερ,μονακο,λα κορουνια,πορτο,μπενφικα κλπ...κλπ...?Εσεις νομιζετε οτι αυτος ειναι ο κυριος λογος που οι ομαδες μας πανε απο το κακο στο χειροτερο?μαλλον γελιεστε..αλλου ψαξτε τις αιτιες...

2) ο λινεν ή ο καθε τετοιου επιπεδου προπονητης γιατι δεν ερχεται στον ολυμπιακο?ειναι υπερογκο το ποσο που ζηταει για συμβολαιο?τον θεωρειτε κατωτερο του λεμονη?ειναι λογικο η πρωτη ομαδα της ελλαδος να εχει προπονητη σαπακι και ο πανιωνιος,ο ατρομητος,ο αρης να εχουν πιο αξιολογους προπονητες(αν θεωρειται ο λεμονης προπονητης γιατι για εμενα αυτος μονο οπαδος ειναι και πρωην ποδοσφαιριστης μεχρι αποδειξεως του εναντιου)

3)μου αρεσει που αναφερεις οτι "για να μπορουμε να χτυπαμε παντα την οχταδα(προφανως του cl εννοεις)"...λες και εχουμε παει 10 φορες στα τελευταια 30 χρονια...ενω εχουμε παει μολις ΜΙΑ ΦΟΡΑ απο το 1955 και αυτη η χρονια ηταν που δεν ειχε 2 φασεις ομιλων αλλα μια...ουτε φαση των "16" οπως τωρα.

4)οι απαιτησεις μας δεν ειναι να παρουμε το cl,αυτες τις απαιτησεις δεν τις εχει ουτες η βαλενθια,η σεβιλλη και ομαδες που παιζουν ποδοσφαιρο συγχρονο και ποιοτικο και θα εχουν οι ελληνικες ομαδες απατησεις?αυτο ειναι εκ των ουκ ανευ..αλλα το να παρουμε την τριτη θεση στον ομιλο ειναι μια λογικη απαιτηση και δειχνει μια προοδο...τουλαχιστον για ολυμπιακο-ΑΕΚ που  εχουν κανει ελαχιστες αξιολογες παρουσιες στο κυπελλο πρωταθλητριων(να φτασουν δηλ.τουλαχιστον στους "8")

5)οσο για το ποιος θα βαζει τα 25 γκολ του ριμπο-καστιγιο θα το δουμε στην πραξη....

Αν δεν καταλαβαινουμε τα αυτονοητα τοτε για ποιο λογο συζηταμε για ποδοσφαιρο?ας μιλησουμε για αλλα θεματα που αφορουν και το φορουμ περισσοτερο!
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
...η δικιά μου είναι ότι ο Κόκκαλης...και έχει προσφέρει πάρα-πάρα-πάρα πολλά και συνεχίζει να προσφέρει

φυσικα και εχει προσφερει και συνεχιζει να προσφερει,αλλα μιλαμε για κατι το αυτονοητο!ειναι σαν να μου λες οτι εχεις μαγαζι και δεν κανεις οτι περναει απο το χερι σου για να μην παει καλα!φυσικα ειναι αλλοι οι λογοι που πιθανον θα εχεις εσυ ενα μαγαζι και αλλοι του κ.κοκκαλη,αλλα σιγουρα εχει προσφερει πολλα!Απλα ειναι κριμα να μην εχει διπλα του συμβουλατορες διοτι τωρα ο ολυμπιακος θα μπορουσε να ειναι μια ΛΥΩΝ!για αυτο πραγματικα συφυλιαζομαι και μου λετε ολοι οτι ειμαι βαζελος και δεν ξερω εγω τί αλλο!
 

GreekHardRider

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2005
Μηνύματα
143
Like
0
Πόντοι
1
ναι ναι...βαζελος απο κουνια του πασαλιμανιου....και το προβλημα δεν ειναι τί ομαδα ειναι αυτος που λεει κατι,αλλα το ποιον των λογων του...και κατι αλλο τελευταιο ειδικα για ΜΑΣ τους ολυμπιακους....Οσοι παρουν διαρκειας(ασχετα αν η ομαδα παρει ξανα το πρωταθλημα και παιξει και ικανοποιητικη μπαλλα..που μακαρι να μη γινει για να φυγει αυτη η λερα ο λεμονης που το παιζει και σοβαρος προπονητης) για μενα προσωπικα ειναι καμμενοι και εντελως φανατισμενοι σαν χριστιανοι ή μουσουλμανοι....Εγω θα παω μονο σε καποιο ή καποια εντος εδρας ματς του C.L. απλα γιατι ειναι ευρωπαικα ματς,το λαθος το προπερσινο με το διαρκειας που πηρα δεν το ματαξανακανω οσο βλεπω οτι η ομαδα δεν μαθαινει απο τα λαθη της.....vangog θες να σου στειλω μηπως mail το διαρκειας μου?αλλα τί λεω...ειμαι βαζελος απο κουνια...κουνια που σε-σας κουναγε!
ρε παλληκαρι τι θα γινει με την παρτη σου????γιατι συνεχιζεις να προσβαλεις με τον πλεον απαισιο τροπο τους παντες???με ποια λογικη απαξιωνεις-υποβιβαζεις ολους οσους εχουν διαρκειας???τι πρεπει να γινει για να κοψεις τους χαρακτηρισμους???προχτες μου ζητησες συγνωμη & δηλωσες οτι θα προσπαθησεις να σταματησεις αυτη την τοσο κακη & συναμα εμπρηστικη συνηθεια αλλα τελικα συνεχιζεις & μαλιστα σε χειροτερο βαθμο..τι θελεις???να μας σπας τα παπαρια,να μας κανεις τα νευρα κροσια & εμεις να το κανουμε γαργαρα???να σε μπινελικωνουμε & εμεις και να γινεται το θεμα μπαχαλο???και τι σκατα ολυμπιακος εισαι οταν ευχεσαι να μην παρουμε ξανα το πρωταθλημα να μην παιξει η ομαδα ικανοποιητικη μπαλλα επειδη εσυ θελεις να φυγει ο Λεμονης???ποσο μπαλλα ξερεις οταν μας λες οτι ο Χενρικσεν & ειδικα το πρασινο μιλι(τελικα αποδειχτηκε τυρογαριδακι στην Ριζουπολη οταν ο Κωστουλας του εσκισε το σουφρετο)ο Ολισαντεμπε ηταν καλοι παικτες-καλυτεροι απο οσους περασαν απο τον ΘΡΥΛΟ???οταν την μια ημερα γραφεις οτι ο Ζεβλακοφ δεν εχει σεντρα & την αλλη κανεις γαργαρα το μυνημα-ερωτηση μου ποιος εκανε την σεντρα ακριβειας των 60 μετρων στον Τζολε στην φαση του γκολ του Νιουνιες???και εγω διαφωνω-συφιλιαζομαι-τρελλαινομαι με τις μαλακιες & τις πουστιες του Κοκκαλη αλλα ουτε το διαρκειας εκοψα ποτε(εχω διαρκειας 20 χρονια στο ποδοσφαιρο & στο μπασκετ απο την πρωτη ημερα που πατησαμε στο ΣΕΦ),ουτε & θελω να φυγει γιατι δεν μας συμφερει να φυγει..
Ποτε δεν θα συγχωρησω στον Κοκκαλη την ηττα απο την Μπανταλονα,παντα θα υποψιαζομαι οτι το ειχε στησει με τον Ζαρκο..Ουτε το οτι κατεστρεψε την ομαδα μπασκετ βαζελοποιωντας την με Σουμποτις & τους Ρατζα-Οικονομου ενω αυτοι οι δυο ηταν που ειχαν ανεβει στα τραπεζια της γραμματειας & μας εκαναν κωλοδαχτυλα αμεσως μετα απο την νικη-κατακτηση του πρωταθληματος απο τον βαζελο μεσα στο ΣΕΦ..Ουτε τις αλλες ξεφτιλες που μας υποχρεωσε να υποστουμε κατα καιρους με αποκορυφωμα την συντριβη μεσα στο ΣΕΦ απο τους γαμωτουρκους της Εφες Πιλσεν & την κατακτηση του πρωταθληματος μπασκετ  απο την ΑΕΚ ενω κερδιζαμε με 2-0!!!Δεκ εκοψα ποτε το διαρκειας απλα δεν πηγαινα στο γηπεδο..Πληρωνα αλλα δεν πηγαινα γιατι θα εκανα εμετο βλεπωντας τους βαζελους με την φανελα μας..Οπως εκανα για δυο χρονια στο ποδοσφαιρο οταν εφερε τους γαμωβαζελους Κωνσταντινου-Νικοπολιδη..Γιατι???Επειδη εκει που χεζω δεν τρωω..Επειδη νοιωθω πολυ ασχημα οταν ακουω τα εμετικα Μιχαλακη-Αντωνακη εισαι τρελλα με την κοκκινη φανελα..Επι 4 & 14 χρονια(αντιστοιχα)τους εβριζαν-εφτυναν,τους πετουσαν οτι εβρισκαν και σημερα τους αποθεωνουν???Ποιους???Τον αμπαλο-αργο Μιχαλακη & τον τελειωμενο Αντωνακη που απολαμβανει μεγαλυτερης ασυλιας ακομη & απο αυτης που απολαμβανε ο βατραχοπριγκηπας..Οποιοσδηποτε ετρωγε τα γκολ που ρουφαει(ορθιος παντα)ο αντωνακης θα ειχε παει σπιτι του εδω & καιρο..
 

GreekHardRider

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2005
Μηνύματα
143
Like
0
Πόντοι
1
ναι ναι...βαζελος απο κουνια του πασαλιμανιου....και το προβλημα δεν ειναι τί ομαδα ειναι αυτος που λεει κατι,αλλα το ποιον των λογων του...και κατι αλλο τελευταιο ειδικα για ΜΑΣ τους ολυμπιακους....Οσοι παρουν διαρκειας(ασχετα αν η ομαδα παρει ξανα το πρωταθλημα και παιξει και ικανοποιητικη μπαλλα..που μακαρι να μη γινει για να φυγει αυτη η λερα ο λεμονης που το παιζει και σοβαρος προπονητης) για μενα προσωπικα ειναι καμμενοι και εντελως φανατισμενοι σαν χριστιανοι ή μουσουλμανοι....Εγω θα παω μονο σε καποιο ή καποια εντος εδρας ματς του C.L. απλα γιατι ειναι ευρωπαικα ματς,το λαθος το προπερσινο με το διαρκειας που πηρα δεν το ματαξανακανω οσο βλεπω οτι η ομαδα δεν μαθαινει απο τα λαθη της.....vangog θες να σου στειλω μηπως mail το διαρκειας μου?αλλα τί λεω...ειμαι βαζελος απο κουνια...κουνια που σε-σας κουναγε!
ρε παλληκαρι τι θα γινει με την παρτη σου????γιατι συνεχιζεις να προσβαλεις με τον πλεον απαισιο τροπο τους παντες???με ποια λογικη απαξιωνεις-υποβιβαζεις ολους οσους εχουν διαρκειας???τι πρεπει να γινει για να κοψεις τους χαρακτηρισμους???προχτες μου ζητησες συγνωμη & δηλωσες οτι θα προσπαθησεις να σταματησεις αυτη την τοσο κακη & συναμα εμπρηστικη συνηθεια αλλα τελικα συνεχιζεις & μαλιστα σε χειροτερο βαθμο..τι θελεις???να μας σπας τα παπαρια,να μας κανεις τα νευρα κροσια & εμεις να το κανουμε γαργαρα???να σε μπινελικωνουμε & εμεις και να γινεται το θεμα μπαχαλο???και τι σκατα ολυμπιακος εισαι οταν ευχεσαι να μην παρουμε ξανα το πρωταθλημα να μην παιξει η ομαδα ικανοποιητικη μπαλλα επειδη εσυ θελεις να φυγει ο Λεμονης???ποσο μπαλλα ξερεις οταν μας λες οτι ο Χενρικσεν & ειδικα το πρασινο μιλι(τελικα αποδειχτηκε τυρογαριδακι στην Ριζουπολη οταν ο Κωστουλας του εσκισε το σουφρετο)ο Ολισαντεμπε ηταν καλοι παικτες-καλυτεροι απο οσους περασαν απο τον ΘΡΥΛΟ???οταν την μια ημερα γραφεις οτι ο Ζεβλακοφ δεν εχει σεντρα & την αλλη κανεις γαργαρα το μυνημα-ερωτηση μου ποιος εκανε την σεντρα ακριβειας των 60 μετρων στον Τζολε στην φαση του γκολ του Νιουνιες???

Και εγω διαφωνω-συφιλιαζομαι-τρελλαινομαι με τις μαλακιες & τις πουστιες του Κοκκαλη αλλα ουτε το διαρκειας εκοψα ποτε(εχω διαρκειας 20 χρονια στο ποδοσφαιρο & στο μπασκετ απο την πρωτη ημερα που πατησαμε στο ΣΕΦ),ουτε & θελω να φυγει γιατι δεν μας συμφερει να φυγει..

Ποτε δεν θα συγχωρησω στον Κοκκαλη την ηττα απο την Μπανταλονα,παντα θα υποψιαζομαι οτι το ειχε στησει με τον Ζαρκο..Ουτε το οτι κατεστρεψε την ομαδα μπασκετ βαζελοποιωντας την με Σουμποτις & τους Ρατζα-Οικονομου ενω αυτοι οι δυο ηταν που ειχαν ανεβει στα τραπεζια της γραμματειας & μας εκαναν κωλοδαχτυλα αμεσως μετα απο την νικη-κατακτηση του πρωταθληματος απο τον βαζελο μεσα στο ΣΕΦ..Ουτε τις αλλες ξεφτιλες που μας υποχρεωσε να υποστουμε κατα καιρους με αποκορυφωμα την συντριβη μεσα στο ΣΕΦ απο τους γαμωτουρκους της Εφες Πιλσεν & την κατακτηση του πρωταθληματος μπασκετ  απο την ΑΕΚ ενω κερδιζαμε με 2-0!!!Δεκ εκοψα ποτε το διαρκειας απλα δεν πηγαινα στο γηπεδο..Πληρωνα αλλα δεν πηγαινα γιατι θα εκανα εμετο βλεπωντας τους βαζελους με την φανελα μας..

Οπως εκανα για δυο χρονια στο ποδοσφαιρο(δεν πηγαινα στο γηπεδο)οταν εφερε τους γαμωβαζελους Κωνσταντινου-Νικοπολιδη..Γιατι???Επειδη εκει που χεζω δεν τρωω..Επειδη νοιωθω πολυ ασχημα οταν ακουω τα εμετικα Μιχαλακη-Αντωνακη εισαι τρελλα με την κοκκινη φανελα..Επι 4 & 14 χρονια(αντιστοιχα)τους εβριζαν-εφτυναν,τους πετουσαν οτι εβρισκαν και σημερα τους αποθεωνουν??Ποιους??Τον αμπαλο-αργο μιχαλακη & τον τελειωμενο αντωνακη που απολαμβανει μεγαλυτερης ασυλιας ακομη & απο αυτης που απολαμβανε ο βατραχοπριγκηπας(αλλος πουστης)..Οποιοσδηποτε ετρωγε τα γκολ που ρουφαει(ορθιος παντα)ο αντωνακης θα ειχε παει σπιτι του εδω & καιρο..

Τον σιχαινομαι που εγκατελειψε το βολευ και το πολο..Ξαναεφερε τον σερβο μαζι με το παιδι του αμπαλο Οκα..Εδιωξε τον Τζιο & τον Γιαννακοπουλο..Πουλησε δυο φορες τον Γεωργατο-δεν τον ξαναπηρε αμεσως οταν γυρισε Ελλαδα..Δεν κρατησε σε καποιο ποστο τον Καρεμπε..Εδιωξε τον Ριβαλντο ενω κραταει τον Τζολε..Επειδη ειχε διωξει τον Ιλια ακουγωντας τον βατραχο & ενα σωρο αλλες μαλακιες-πουστιες που εχει κανει..

Γιατι δινει ενα κομματι ψωμι στον ερασιτεχνη για τα δικαιωματα ενω ξεφτιλιζεται στο χρημα απο τις πωλησεις που κανουν οι μπουτικ..

Επειδη διοικει τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ λες & ειναι το σπιτι του βαζωντας τον ποιο χαζο-αναξιο απο τους γιους του να κανει κουμαντο..Τον σιχαινομαι & για πολλους ακομη λογους αλλα δεν θελω να φυγει γιατι δεν θελω να ξαναζησω την φαση που εζησα μετα απο τον Νταιφα..Να μεινει,να του φωναζω αντε γαμησου Κοκκαλη,να τον πιεζω για το καλυτερο και ταυτοχρονως να σαρωνω οτι μπορω στην Ελλαδα ελπιζωντας οτι θα κανω & κατι ποιο αξιοπρεπες στην ευρωπη.. 
 

bigpipis7

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2006
Μηνύματα
2.577
Κριτικές
29
Like
527
Πόντοι
5.855
:)ειναι αυτο που λεμε αναγκαιο κακο.χρονια συνδεσμιτης ειμαι και τρεχω για την αρωστια παντου,μονο υπομονη κανω αλλα δεν αγχωνομαι.εξαλλου γιατι? οι αλλοι τι να πουν,η οικογενεια καριγκτον και ο αντρας τησ βανδη?το κακο με εμας τους ολυμπιακους ειναι οτι παραμυθιαζομαστε ευκολα και πιστευουμε οτι μαλακια μας γραφουν οι εφημεριδεσ και τα αντικειμενικα κρατικα και μη ραδιοφωνα...οσο για τα γηπεδα και τα μελη το ιδιο θα συμβει και στους αλλους οταν φτιαξουν τα δικα τους

απο πα-ντου :rockon:
 

GreekHardRider

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2005
Μηνύματα
143
Like
0
Πόντοι
1
:)ειναι αυτο που λεμε αναγκαιο κακο.χρονια συνδεσμιτης ειμαι και τρεχω για την αρωστια παντου,μονο υπομονη κανω αλλα δεν αγχωνομαι.εξαλλου γιατι? οι αλλοι τι να πουν,η οικογενεια καριγκτον και ο αντρας τησ βανδη?το κακο με εμας τους ολυμπιακους ειναι οτι παραμυθιαζομαστε ευκολα και πιστευουμε οτι μαλακια μας γραφουν οι εφημεριδεσ και τα αντικειμενικα κρατικα και μη ραδιοφωνα...οσο για τα γηπεδα και τα μελη το ιδιο θα συμβει και στους αλλους οταν φτιαξουν τα δικα τους

απο πα-ντου :rockon:
συμφωνω απολυτα και επαυξανω
πα-ντου & απο πα-ντου :rockon:
 

cosyle

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
242
Like
0
Πόντοι
1
Άσε  φίλε  vangog  να  ξέρω  καλύτερα  από  εσένα  τι  γίνεται  στην  Ιταλία!!!Το  ότι  η  Γιούβε  λέγεται  "μεγάλη  κυρία"  δεν  σημαίνει  κάτι...και  η  ΑΕΚ  στο  μπάσκετ  λέγεται  "βασίλισσα"
αλλά  κατάντησε να  μην  την  υπολογίζει  ούτε  ο  Κολοσσός  Ρόδου!!!
Αυτά  τα  προσωνύμια  βγαίναν παλιότερες  δεκαετίες και  θα  παραμένουν  ακόμα  και  αν  μια  ομάδα  δεν  πάρει  πρωτάθλημα  για  50  χρόνια!!!!
Για  να  ξέρουμε  τι  λέμε... :idiot:
μπα μαλλον εγκαθετος του μπερλουσκονι εισαι. γιατι αλλιως θα ηξερες οτι η μεγαλυτερη ομαδα στην Ιταλια ειναι η μεγαλη κυρια, οσο και παλιο να ειναι το παρατσουκλι. Και οσο ηταν στην Β' εθνικη στισ αντιστοιχες αθλητικες κυριακες με την γιουβε ασχολιοντουσαν πρωτα και μετα με την ομαδα του κλαψομουνη μορατι και το αλλο γηροκομειο του μιλανου. Ενα απλο παραδειγμα, η Γιουβεντους επαιζε Β' Εθνικη και παικτες οπως Νεντβεντ, μπουφον, ντελπιερο, καμορανεζι, τρεζεγκε κοκ μεινανε και παιζανε καθε κυριακη με την λα σπετσια και την μαντοβα. Φιλε γατοπαρδε αυτη ειναι μεγαλη ομαδα. Αυτη ειναι ομαδα θρυλος. Τετοιες υπαρχουν 2 αντε τρεις στην Ευρωπη. Γιουβε, Μαντσεστερ και (μισητη) Ρεαλ. 
 

pin

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2007
Μηνύματα
13
Like
0
Πόντοι
0
Ο Κοκκαλης εχει προσφερει στον Ολυμπιακο. Κανεις δεν ειναι αχαριστος & του το αναγνωριζουμε. Αυτο δεν σημαινει οτι εφ΄οπου ζωης ομως πρεπει να εχει την ομαδα. Εδω & χρονια δυστυχως αντι να παμε μπροστα κανουμε βηματα πισω. Το σωματειο δεν εχει δυναμικη & οσα κατα καιρους λεγονται μενουν στα λογια.

Δεν ειναι αληθεια αυτο, που προσπαθουν να περασουν τα τσιρακια-δημοσιογραφοι του Κοκκαλη, οτι εαν φυγει θα γυρισουμε στα πετρινα χρονια. Λεγεται αυτο για μην μιλαει κανεις.., καλομαθαν τοσα χρονια & φτασαμε περυσι να μας μαλωνει ο Θεωδοριδης, που κραξαμε στο γηπεδο!!! Δηλαδη ολα καλα στον Ολυμπιακο & τσιμουδια για την προεδραρα.

Εαν λοιπον δεν πουλησει ο Κοκκαλης χρειαζονται οι φωνες & οι αντιδρασεις των οπαδων, ωστε να καταλαβει οτι πρεπει να κανει περισσοτερα. Βαρεθηκα το ιδιο εργο καθε χρονο ρε γαμωτο, οκ το πρωταθλημα μια χαρα (δεν το απαξιωνω), αποκλεισμος απο τον πρωτο γυρω στην Ευρωπη ευκολα, απολυσεις προπονητων, ονειρα & πορειες μονο στα πρωτοσελιδα του Πρωταθλητη.

Ο Κοκκαλης εχει τη μεγαλυτερη ομαδα στην Ελλαδα, με το περισσοτερο κοσμο, δικο του γηπεδο με εμπορικους χωρους, τηλεοπτικα εσοδα, εισιτηρια. Τι αλλο θελει τελος παντων ??? Τα ιδια λαθη ξανα & ξανα & ξανα. Βαρεθηκαμε ρεεεεεεεεεεεεεεε!



 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Καλά  κρασιά cosyle!!!!
Άντε για κανά μπανάκι...
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
ποσο μπαλλα ξερεις οταν μας λες οτι ο Χενρικσεν & ειδικα το πρασινο μιλι(τελικα αποδειχτηκε τυρογαριδακι στην Ριζουπολη οταν ο Κωστουλας του εσκισε το σουφρετο)


οση μπαλλα ξερει φιλτατε ο ρενε δεν ξερουν ολοι οι ποδοσφαιριστες εν ελλαδι!Μιλαμε για τεραστιο μυαλο,αλλα αμα μου λες για κωστουλα τί να πω!

οσο για τον ζεβλακοφ δεν ειπα οτι δεν εχει σεντρα αλλα αντεδρασα σε καποιον φιλο που εγραψε οτι ο ζεβλακοφ εχει την καλυτερη σεντρακ μπακ στην ελλαδα!

επισης στα περισσοτερα απο οσα ποσταρες θα συμφωνησω εκτος απο το τελευταιο σου σχολιο περι σαρωσης των εγχωριων τιτλων και προσπαθεια προοδου στην ευρωπη...τους τιτλους αφου εισαι καλυτερος ως ολυμπιακος(που εισαι καλυτερος!)θα επρεπε και θα πρεπει να τους κερδιζεις χωρις την τρομερη ευνοια της διαιτησιας αλλα με μια σχετικη ευνοια που δεν θα ξεπερναει τα 2,3 ματς σε ολη τη σεζον,ενω επιπλεον θα πρεπει να κερδιζεις και ανετα και με ωραιο θεαμα τις ομαδες της σουπερ λιγκας!Εσυ και οι αλλοι φιλοι ειδατε τιποτα απο τα παραπανω τα τελευταια 2 χρονια τουλαχιστον?

σε οτι αφορα τελος τους χαρακτηρισμους,δεν μπορω να χαρακτηρισω και διαφορετικα αυτον που επαναλαμβανει ενα λαθος επι τοσα χρονια,εκτος και αν παιρνει διαρκειας ειτε για χαβαλε με φιλαρακια είτε για απλη διασκεδαση ειτε για κωμωδια.Αλλα και παλι ακριβα δεν ειναι να δινεις 400-450 ευρω το χρονο για κωμωδια ενω μπορεις να παρεις καλλιστα 100 dvd με κωμωδιες και με ανεση χωρου και χρονου?
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Το τι ανακρίβεια έχει γραφτεί σε αυτό το θρεντ δεν περιγράφεται. Ακούσαμε ακόμη και ότι οι οπαδοί των μεγάλων ομάδων της Ευρώπης προτιμούν να πάρουν το εγχώριο πρωτάθλημα από το Τσάμπιονς Λιγκ!!! :idiot:  :headbang: :jerking:

Ρε ήμαρτον, που λέει και ο Γεωργίου. Για πηγαίντε και ρωτήστε τους οπαδούς της Μίλαν ή της Λίβερπουλ αν αλλάζουν το κύπελλο που πήραν με μερικά πρωταθλήματα και αν σας απαντήσουν ναι σε ποσοστό μεγαλύτερο του 10% να μου τρυπήσετε τη μύτη.
Για τις διοικήσεις των ομάδων δεν το συζητώ καν. Μάλλον θα σνέστηναν κάποιο καλό ψυχίατρο σε όποιον ανάφερε κάτι παρόμοιο.

Και βέβαια για ρωτήστε τον Αμπράμοβιτς, τον Ολάς της Λυών ή τον Μοράτι αν θα προτιμούσαν να πάρουν 10 πρωταθλήματα άλα Ολυμπιακός ή να κατακτήσουν ένα Τσ. Λιγκ. Οι ενέργειες τους κάθε καλοκαίρι δείχνουν ξεκάθαρα ποιά είναι η πραγματική τους λαχτάρα.

Εδώ η Ρεάλ έχει πάρει 9 και ακόμη παραμένει ο μεγάλος πόθος των οπαδών της. Γι'αυτό άλλωστε και σούταραν τον Καπέλο, παρότι πήρε πρωτάθλημα μετά από τέσσερα στείρα χρόνια.

Ο Κόκκαλης έχει προσφέρει τα μέγιστα στον Ολυμπιακό. Αυτό όμως δεν του παρέχει καμία ασυλία, ούτε τον βάζει στο απυρόβλητο όποτε κάνει μαλακίες. Για φέτος και μόνο η παραμονή του sir Takis στον πάγκο φτάνει για να καταλάβει και ο πλέον αδαής ότι δεν τον ενδιαφέρει πια η πρόοδος της ομάδας. Την έχει βάλει στον αυτόματο πιλότο και παρακαλάει να συνεχίσουν τις μαλακίες οι υπόλοιποι προκειμένου να πάρει ένα ακόμη πρωτάθλημα, μπας και ξεχαστούν οι σφαλιάρες που με μαθηματική ακρίβεια θα μαζέψει για μια ακόμη σεζόν στην Ευρώπη.

Όσο για τον ποδολάγνο που λέει ότι το 99% των ολυμπιακών εξιτάρεται ακόμη από τις νίκες στα ντέρμπι και τα πρωταθλήματα, θα τον συμβούλευα να μιλήσει και με άλλα άτομα πέραν του Τάκη και του Άκη. Έχω αρκετούς φίλους και γνωστούς φόλα Ολυμπιακούς οι οποίοι έχουν πάψει εδώ και καιρό να ασχολούνται με τη Σούπερ Λίγκα και τις φιέστες του Μαίου.

Όπως επίσης έχουν βγάλει την τσίμπλα από τα μάτια κι έχουν δει την απροθυμία του Κόκκαλη να ενισχύσει ΣΟΒΑΡΑ την ομάδα προκειμένου να πετύχει αυτή τη γαμημένη τη διάκριση στην Ευρώπη. Κι αυτό το τελευταίο πραγματικά τους σκοτώνει κάθε ενθουσιασμό να πάνε στο γήπεδο.

Τώρα αν κάποιοι ηδονίζονται με το να βλέπουν τον Μπόρχα, τον Ντομί, και τον Νε να κατατροπώνουν τον Λεβαδειακό και τον Ατρόμητο κάθε Κυριακή, τότε τι να πω. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, που έλεγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι.   
 

+50000000000000000000000 συν απειρον!
 

GreekHardRider

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2005
Μηνύματα
143
Like
0
Πόντοι
1
οση μπαλλα ξερει φιλτατε ο ρενε δεν ξερουν ολοι οι ποδοσφαιριστες εν ελλαδι!Μιλαμε για τεραστιο μυαλο,αλλα αμα μου λες για κωστουλα τί να πω!

οσο για τον ζεβλακοφ δεν ειπα οτι δεν εχει σεντρα αλλα αντεδρασα σε καποιον φιλο που εγραψε οτι ο ζεβλακοφ εχει την καλυτερη σεντρακ μπακ στην ελλαδα!

επισης στα περισσοτερα απο οσα ποσταρες θα συμφωνησω εκτος απο το τελευταιο σου σχολιο περι σαρωσης των εγχωριων τιτλων και προσπαθεια προοδου στην ευρωπη...τους τιτλους αφου εισαι καλυτερος ως ολυμπιακος(που εισαι καλυτερος!)θα επρεπε και θα πρεπει να τους κερδιζεις χωρις την τρομερη ευνοια της διαιτησιας αλλα με μια σχετικη ευνοια που δεν θα ξεπερναει τα 2,3 ματς σε ολη τη σεζον,ενω επιπλεον θα πρεπει να κερδιζεις και ανετα και με ωραιο θεαμα τις ομαδες της σουπερ λιγκας!Εσυ και οι αλλοι φιλοι ειδατε τιποτα απο τα παραπανω τα τελευταια 2 χρονια τουλαχιστον?

σε οτι αφορα τελος τους χαρακτηρισμους,δεν μπορω να χαρακτηρισω και διαφορετικα αυτον που επαναλαμβανει ενα λαθος επι τοσα χρονια,εκτος και αν παιρνει διαρκειας ειτε για χαβαλε με φιλαρακια είτε για απλη διασκεδαση ειτε για κωμωδια.Αλλα και παλι ακριβα δεν ειναι να δινεις 400-450 ευρω το χρονο για κωμωδια ενω μπορεις να παρεις καλλιστα 100 dvd με κωμωδιες και με ανεση χωρου και χρονου?
να μην χαρακτηρισεις καθολου δεν γινεται???οσο για το διαρκειας που πληρωνω ειναι των 1.000 ευρω Θυρα 14 Τμημα 114 δηλαδη στην σεντρα ακριβως & το αγοραζω γιατι ειμαι αρρωστακι με τον ΘΡΥΛΟ και οχι καναπεδατος
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Το τι ανακρίβεια έχει γραφτεί σε αυτό το θρεντ δεν περιγράφεται. Ακούσαμε ακόμη και ότι οι οπαδοί των μεγάλων ομάδων της Ευρώπης προτιμούν να πάρουν το εγχώριο πρωτάθλημα από το Τσάμπιονς Λιγκ!!! :idiot:  :headbang: :jerking:
Ρε ήμαρτον, που λέει και ο Γεωργίου. Για πηγαίντε και ρωτήστε τους οπαδούς της Μίλαν ή της Λίβερπουλ αν αλλάζουν το κύπελλο που πήραν με μερικά πρωταθλήματα και αν σας απαντήσουν ναι σε ποσοστό μεγαλύτερο του 10% να μου τρυπήσετε τη μύτη.
Για τις διοικήσεις των ομάδων δεν το συζητώ καν. Μάλλον θα σνέστηναν κάποιο καλό ψυχίατρο σε όποιον ανάφερε κάτι παρόμοιο.
Και βέβαια για ρωτήστε τον Αμπράμοβιτς, τον Ολάς της Λυών ή τον Μοράτι αν θα προτιμούσαν να πάρουν 10 πρωταθλήματα άλα Ολυμπιακός ή να κατακτήσουν ένα Τσ. Λιγκ. Οι ενέργειες τους κάθε καλοκαίρι δείχνουν ξεκάθαρα ποιά είναι η πραγματική τους λαχτάρα.
Εδώ η Ρεάλ έχει πάρει 9 και ακόμη παραμένει ο μεγάλος πόθος των οπαδών της. Γι'αυτό άλλωστε και σούταραν τον Καπέλο, παρότι πήρε πρωτάθλημα μετά από τέσσερα στείρα χρόνια.
Ο Κόκκαλης έχει προσφέρει τα μέγιστα στον Ολυμπιακό. Αυτό όμως δεν του παρέχει καμία ασυλία, ούτε τον βάζει στο απυρόβλητο όποτε κάνει μαλακίες. Για φέτος και μόνο η παραμονή του sir Takis στον πάγκο φτάνει για να καταλάβει και ο πλέον αδαής ότι δεν τον ενδιαφέρει πια η πρόοδος της ομάδας. Την έχει βάλει στον αυτόματο πιλότο και παρακαλάει να συνεχίσουν τις μαλακίες οι υπόλοιποι προκειμένου να πάρει ένα ακόμη πρωτάθλημα, μπας και ξεχαστούν οι σφαλιάρες που με μαθηματική ακρίβεια θα μαζέψει για μια ακόμη σεζόν στην Ευρώπη.
Όσο για τον ποδολάγνο που λέει ότι το 99% των ολυμπιακών εξιτάρεται ακόμη από τις νίκες στα ντέρμπι και τα πρωταθλήματα, θα τον συμβούλευα να μιλήσει και με άλλα άτομα πέραν του Τάκη και του Άκη. Έχω αρκετούς φίλους και γνωστούς φόλα Ολυμπιακούς οι οποίοι έχουν πάψει εδώ και καιρό να ασχολούνται με τη Σούπερ Λίγκα και τις φιέστες του Μαίου.
Όπως επίσης έχουν βγάλει την τσίμπλα από τα μάτια κι έχουν δει την απροθυμία του Κόκκαλη να ενισχύσει ΣΟΒΑΡΑ την ομάδα προκειμένου να πετύχει αυτή τη γαμημένη τη διάκριση στην Ευρώπη. Κι αυτό το τελευταίο πραγματικά τους σκοτώνει κάθε ενθουσιασμό να πάνε στο γήπεδο.
Τώρα αν κάποιοι ηδονίζονται με το να βλέπουν τον Μπόρχα, τον Ντομί, και τον Νε να κατατροπώνουν τον Λεβαδειακό και τον Ατρόμητο κάθε Κυριακή, τότε τι να πω. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, που έλεγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι.   
Για ρώτα ένα οπαδό της Λίβερπουλ τί θέλει να πάρει...και μην πάς σε Ρεάλ και Μίλαν που το έχουν πάρει πρόσφατα το πρωτάθλημα της χώρας τους...και κανείς δεν είπε ότι οι γαύροι δεν θέλουν το Τσάμπιονς Λίγκ...χαρίζουμε και 5 πρωταθλήματα για αυτό...έχουμε άφθονα...απλά το να πάρεις το Τσάμπιονς Λίγκ είναι άπιαστο όνειρο για κάθε ελληνική ομάδα....όσο για αυτό που γράφεις για μένα...δεν κάνω με κανέναν Άκη και Τάκη παρέα....μην με συγκρίνεις με αυτούς...και μην αντιγράφεις με κάποια που ίσως εσύ κάνεις.....λές για φιέστες....πέρσι μόνο λόγο Ρίμπο δεν γέμισε...τράβα να ρωτήσεις για άλλες...πχ πρόπερσι....35.000 μέσα και άλλοι 10.000 τουλάχιστον έξω....για τα ντέρμπι δεν μιλάω....τα ίδια και χειρότερα...άρα στην πράξη έχω δίκιο...όσο για τους φίλους σου τους γαύρους που λές...μάλλον είναι του καναπέ.....
ΥΓ---->Πώς και ασχολείσε με θέμα του Θρύλου?Κάποτε έγραφες πως δεν το κάνεις και μπαίνεις μόνο σε θέματα βάζελων.....άβυσσος.........
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
ολοι βλεπω οτι αρκουνται στα τετριμμενα για να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα.....και εξηγουμαι..

1)σιγουρα τα πολυ μεγαλα ονοματα δεν προκειται να ερθουν στην ελλαδα για τους γνωστους λογους.....αλλα ο βαζεχα ηταν γνωστος και ακριβως ποδοσφαιριστης?ο χενρικσεν μηπως ηταν μικρος σε αξια παιχτης?ο ολισαντεμπε το ιδιο?ο κριστιενσεν ο δανος παιχταρας που ειχαμε το 93 και εχωνε τα μπαλακια για πλακα ηταν λιγος?και αλλοι τοσοι και τοσοι παιχταραδες που περασαν ηταν παικτες κατωτατου ή πολυ κατωτερου επιπεδου απο ποδοσφαιριστες ομαδων τυπου βερντερ,μονακο,λα κορουνια,πορτο,μπενφικα κλπ...κλπ...?Εσεις νομιζετε οτι αυτος ειναι ο κυριος λογος που οι ομαδες μας πανε απο το κακο στο χειροτερο?μαλλον γελιεστε..αλλου ψαξτε τις αιτιες...

2) ο λινεν ή ο καθε τετοιου επιπεδου προπονητης γιατι δεν ερχεται στον ολυμπιακο?ειναι υπερογκο το ποσο που ζηταει για συμβολαιο?τον θεωρειτε κατωτερο του λεμονη?ειναι λογικο η πρωτη ομαδα της ελλαδος να εχει προπονητη σαπακι και ο πανιωνιος,ο ατρομητος,ο αρης να εχουν πιο αξιολογους προπονητες(αν θεωρειται ο λεμονης προπονητης γιατι για εμενα αυτος μονο οπαδος ειναι και πρωην ποδοσφαιριστης μεχρι αποδειξεως του εναντιου)

3)μου αρεσει που αναφερεις οτι "για να μπορουμε να χτυπαμε παντα την οχταδα(προφανως του cl εννοεις)"...λες και εχουμε παει 10 φορες στα τελευταια 30 χρονια...ενω εχουμε παει μολις ΜΙΑ ΦΟΡΑ απο το 1955 και αυτη η χρονια ηταν που δεν ειχε 2 φασεις ομιλων αλλα μια...ουτε φαση των "16" οπως τωρα.

4)οι απαιτησεις μας δεν ειναι να παρουμε το cl,αυτες τις απαιτησεις δεν τις εχει ουτες η βαλενθια,η σεβιλλη και ομαδες που παιζουν ποδοσφαιρο συγχρονο και ποιοτικο και θα εχουν οι ελληνικες ομαδες απατησεις?αυτο ειναι εκ των ουκ ανευ..αλλα το να παρουμε την τριτη θεση στον ομιλο ειναι μια λογικη απαιτηση και δειχνει μια προοδο...τουλαχιστον για ολυμπιακο-ΑΕΚ που  εχουν κανει ελαχιστες αξιολογες παρουσιες στο κυπελλο πρωταθλητριων(να φτασουν δηλ.τουλαχιστον στους "8")

5)οσο για το ποιος θα βαζει τα 25 γκολ του ριμπο-καστιγιο θα το δουμε στην πραξη....

Αν δεν καταλαβαινουμε τα αυτονοητα τοτε για ποιο λογο συζηταμε για ποδοσφαιρο?ας μιλησουμε για αλλα θεματα που αφορουν και το φορουμ περισσοτερο!
Επειδή θεωρείς πως τα ξέρεις όλα επί του ποδοσφαίρου:
1.Όταν ήρθε ο Βαζέχα δεν τον ήξερε η μάνα του...βγήκε παιχταράς....αλλά σαν όνομα ήταν άγνωστος...
2.Λές για Κρίστενσεν...μεγάλη παιχτούρα....αλλά από τότε ήρθαν μεγαλύτερα ονόματα...Καρεμπέ,Τζιοβάνι,Ρίμπο,Ζάχοβιτς,Τζόλε,Ζε Ελίας...δεν ξέρω αν ξεχνάω κάποιον.....
3.Λές για τον Χένρινσεν...παιχτούρα....έφερες και εσύ Μπερμούδες...αρχηγός της Μπόκα....δεν έπιασε...και ποιός είπε πως όλες οι μεταγραφές πιάνουν?
4.Και ένα τελευταίο....ξέρεις πόσα χάλασε φέτος η Μάντσεστερ Σίτυ?60.000.000 € για μεταγραφές μόνο....και Ευρώπη δεν παίζει....αυτά εμείς δεν μπορούμε να τα κάνουμε...πώς θα κάνει απόσβεση?Εδώ κοτζάμ  Αμπράμοβιτς και φέτος παίχτη δεν αγόρασε.....και φυσικά Τσάμπιονς Λίγκ ακόμα δεν έχει δεί.....ούτε κάν τελικό.....
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Φίλε μάλλον ότι θες διαβάζεις.
Τη Λίβερπουλ την ανέφερα πρώτη, πρώτη. Αν ισχύει αυτό που λες τότε γιατί όποτε παίζουν με την Τσέλσι βγάζουν πανό όπου λένε ''εμείς είμαστε η μεγαλύτερη ομάδα της Αγγλίας γιατί έχουμε πέντε κύπελλα Ευρώπης ενώ εσείς κανένα'';
Και γιατί ο Μπενίτεθ, ο οποίος απέτυχε παταγωδώς στο θέμα πρωτάθλημα, παραμένει στον πάγκο της ομάδας;
Ποιός μίλησε για κατάκτηση Τσάμπιονς Λιγκ από τον Ολυμπιακό; Για μια πρόκριση στην επόμενη φάση μιλάνε όλοι. Ο μόνος που ανέφερε κάτι ανάλογο είναι ο Κόκκαλης με εκείνο το αμίμητο που είπε στην παρουσίαση του Σόλιντ ότι ''στόχος μας ο τελικός της Αθήνας''. Φαντάσου δηαλδή για τι κάφρους περνάει τους οπαδούς του Ολυμπιακού όταν αμολάει τέτοιες παρόλες.
Όσο για το καναπεδάκηδες, άστο φίλε. Το έχουμε μάθει το κόλπο. Όποιος δεν προσκυνάει τη μεγαλοσύνη του Κόκκαλη και ζητάει κάτι παραπάνω από πρωτάθλημα βαφτίζεται φίλαθλος του καναπέ. Ενώ αν βρισκόταν στη Λαυρίου προφανώς και άνοιγε λαρύγγια, τότε θα ήταν γνήσιος ολυμπιακός. :uglystupid:
Για την πληροφόρηση σου πάντως αρκετοί από αυτούς τους ''καναπεδάκηδες'' είχαν μέχρι πέρσι-πρόπερσι διαρκείας, ενώ συνεχίζουν να πηγαίνουν συχνότατα στο μπάσκετ. Επομένως βρες κάποια άλλη δικαιολογία για να αφορίσεις τις απόψεις τους γιατί το παραμύθι δεν έχει δράκο.
Στα γεγονότα του Λαυρίου ήταν κάποιοι κάφροι...ποτέ δεν είχα σχέση με κάτι τέτοιους...και ήταν κάφροι και από τις 2 ομάδες....κάτι άλλο...όλοι ζητάμε κάτι παραπάνω...όλοι μας όμως πάμε γήπεδο...δεν είμαστε επί του...καναπέος....Τις έννοιες φανέλα,ομάδα,ιδέα εσείς οι βάζελοι τις έχετε?Ή απλά ταυτίζεται την ομάδα σας με τον Τζίγγερ και την...Δέσποινα?Όσο για τον αν μας περνά για κάφρους επειδή μίλησε για τελικό....αυτό είναι δικό μας θέμα...εσύ πίστευε ότι θές....εγώ προσωπικά όταν το είπε...γέλασα...γιατί απλά ξέρω από ποδόσφαιρο...τα μεγέθη είναι τεράστια.....έχουν μεγάλες διαφορές....όσο για το τελευταίο που γράφεις...ναί..είναι καναπεδάκηδες....αλλά δεν καταλαβαίνω πώς πέρσι και πρόπερσι είχαν διαρκείας και φέτος δεν πήραν...φέτος είδαν τον Κόκκαλη ποιός είναι και τί μπορεί να προσφέρει? :jerking: :jerking: :jerking:
ΥΓ1---->Αν και πολύ φοβάμαι πως η αναφορά σου σε αυτό το θέμα και αυτά που γράφεις έχουν να κάνουν γιατί απλά μόνο αν φύγει ο Κόκκαλης θα δείτε άσπρη μέρα....και άσε τον Ντομί και τον Μπόρχα...κοίτα την επιστροφή του μεγάλου αριστερού μπάκ....Takis.... :2funny: :2funny: :2funny:και άσε μας εμάς...εμείς(εγώ τουλάχιστον) από τις φετινές κινήσεις είμαι ευχαριστημένος...πέρσι φυσικά δεν ήμουν....και φώναζα.....
ΥΓ2---->Από γαύρους να τα δεχτώ.....αλλά από βάζελους :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:...που ο Σωκράτης τους έχει πονέσει... :dancing: :dancing: :dancing:...είναι τρελλοί αυτοί οι βάζελοι!!!! :idiot: :idiot: :idiot:
 

kostasbmw

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
801
Like
6
Πόντοι
6
δεν αφηνετε να παιξει η ομαδα μερικα παιχνιδια να τη δουμε εστω και με αυτους που εχει παρει και μετα να κανουμε κριτικη.
παντα τα ιδια.
καθομαστε πριν καν παιξει η ομαδα και τη βγαλαμε αχρηστη.Και μενα με αποητευουν τα αποτελεσματα και η εμφανιση αλλα καντε και λιγο κρατει.
καποτε μια φορα και ενα καιρο ηρθε ενας ταπας που τον ελεγαν λοσαντα ενας αλλος βιερα ενας μαλλιας τριανταφυλος ο αργυρουδης .Το τι ειχε ειπωθει τοτε τα θυμαμαι αν και ημουνα μικρος ηταν για γελια.

οταν πηραμε τον αλεξανδρη παλι τα ιδια.
τωρα παλι τα ιδια

πιστευω να δουμε κατι διαφορετικο
το παραπονο μου ειναι ο η ομαδα με τα χρονια μπορει να νικαγε αλλα σαν ποιοτητα επεφτε
δεν ξερω αν συμφωνειται αλλα ποιοτικα εχουμε πεσει  γιαυτο και κανουμε συζητηση και δεν ειναι στην ουσια οι παικτες ειναι και ο προπονητης που αφηνει το στιγμα του.
αν κανενας ξερει να μου πει αν η ομαδα επαιξε ποδοσφαιρο επιπεδου Μπαλχιν τα τελευταια χρονια.πολυ τον εχω πεθυμησει και τον μπλαχιν αλλα και την ομαδα που ειχε φτιαξει
προσοχη ομως δεν μιλαω για παικτες αλλα για ομαδα
 

underwater111

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
91
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
0
Ειλικρινά το 'Φυγε Κοκκαλη' θεωρώ ότι δεν πρέπει να ακουγεται από κανέναν Ολυμπιακό... και για να το 'συνδέσω' και με κάποιο άλλο θρεντ του σαιτ, το 'Φύγε Κοκκαλη' είναι 'αφιερωμένο σε όλους αυτούς που γεννήθηκαν πριν από το 1980'....

Αυτοί - εμείς γνωρίζουμε τι σημάινουν πέτρινα χρόνια.  Και για να γίνω πιο σαφής όταν λεω πέτρινα χρόνια, δεν εννοώ τα χρόνια που δεν παίρναμε πρωτάθλημα.  Εννοώ τα χρόνια που ο Ολυμπιακός δεν είχε διοίκηση (Κοσκωτάς - Σαλιαρέλης).  Για τον Σαλιαρέλη όλοι γνωρίζουμε το ποιον του.  Για τον Κοσκωτά οι πιο μυημένοι γνωρίζουν ότι επρόκειτο για τον πιο βαμμένο Παναθηναικό που έχει γνωρίσει η Ελλάδα (εργαζόμουν βλέπετε στη Γραμμή πριν ακόμη αγοράσει τον Ολυμπιακό και κάθε φορά που χάναμε από τον βάζελο έβαζε όλους τους Ολυμπιακούς - και εμένα δηλαδή- να τρώμα πράσινη τούρτα!!!! - για τέτοια αρρώστια μιλάμε).  Ο Κόκκαλης (και δεν νομίζω να αμφιβάλει κανείς) είναι τόσο Ολυμπιακός όσο και όλοι εμείς.  Έχει την ίδια αρρώστια.  Είναι επιτυχημένος επιχειρηματίας - και δεν νομίζω να αμφιβάλει κανείς- και άρα αποτελεί την πιο ασφαλή λύση αποδεδειγμένα εδώ και πάνω από 10 χρόνια (15 νομίζω).  ΣΥΝΕΠΩΣ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΑΣ ΠΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ. Λάθη πάντα γινόντουσαν και πάντα θα γίνονται.  Ειδικά όμως από το φετινό καλοκαίρι εγώ είμαι ευχαριστημένος.  Και είμαι ευχαριστημένος κυρίως γιατί για πρώτη φορά ο ομάδα προσπαθεί να λειτουργήσει σε άλλα πρότυπα με την πρόσληψη του Ιλια.  Καθυστέρησε η πρόσληψη του, αρχικά ήταν άλλος ο σχεδιασμός, αλλά θεωρώ ότι ο ίλια είναι η καλύτερη μεταγραφή του Ολυμπιακού.

Σχετικά με το τι προτιμούν οι οπαδοί (νίκες στα ντέρμπι ή ευρωπαική πορεία) απλά φέρτε στο μυαλό σας τι νοιώσατε με το φετινό 0-1 στο Καραισκάκι και τι νοιώσατε μετά πχ το μάτς με τη Βαλένθια.  Επίσης, για να καταλάβουμε τι θελουν και οι οπαδοί των άλλων ομάδων (άσχετα με το τι λένε) αναρωτηθείτε πόσοι από εμάς τα πέτρινα χρόνια ονειρευόμασταν ευρωπαική πορεία και πόσοι πρωτάθλημα.

Και κάτι τελευταίο... Μπαρούφα τα περί τελικού CL, συμφωνώ.  Δεν λέγονται αυτά τα πράγματα.  Και να τα πιστεύεις δεν τα λες δημόσια.  Αν ο Ελευθερόπουλος δεν έκανε την γκέλα του αιώνα με τη Γιουβέντους μπορεί κανείς να βάλει το χέρι του στη φωτία ότι εκέινη η ομαδάρα του Μπαγιεβιτς δεν θα παιρνούσε ένα ακόμη γύρο (ημιτελικό);;  Δεν λεώ ότι άξιζε εκέινη η ομάδα να πάει τελικό αλλά όποιος έχει παίξει μπάλα γνωρίζει πόσο κοντά είναι η αποτυχία από την επιτυχία (βλέπε Εθνική Ελλάδος που πέρασε κυριολεκτικά κατά τύχη τον όμιλο -ευκαιρία πάνω στη γραμμή στο τελευτάιο πεντάλεπτο του τρίτου αγώνα του ομίλου και ενώ το σκορ ήταν 1-1 και με 1-2 αποκλειόταν!!!- και τελικά το σήκωσε).

 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Ο Νενέ που δεν ήρθε σε εμάς με 5.5 μύρια που ( τάχα μου ) του προσφέραμε, πήγε στη Μονακό με 4.5 όπως δημοσιεύτηκε! Ποιόν κοροιδεύετε ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!
Ε,ρε να σκάσει καμιά Γιασίκα στο μπάσκετ!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom