Νέα

Φοβερό τροχαίο με Ferrari στη Βούλα - Νεκρός ο αδερφός της βουλευτού Κατερίνας Μονογυιού

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 312
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
Anemodoura

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.222
Like
34.690
Πόντοι
9.931
Οι ελληνική δρόμοι δεν υποστηρίζουν τέτοια αυτοκίνητα, αυτα ειναι για δρομους Ιταλιας, Γερμανιας, Ελβετιας κ.α.

Προσωπικά αν αυριο το πρωι κέρδιζα 6 εκατομμύρια στο Τζοκερ δεν θα έπαιρνα ουτε Ferrari, ουτε Lamborghini. Μια Porsche 911 Carrera 4S θα επερνα γιατι η φιλοσοφια της Porsche ειναι τα αυτοκίνητα της να μπορούν να οδηγούνται ακόμα και απο μια γυναίκα η εναν ανδρα που δεν ειναι πολύ καλος οδηγός.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.528
Like
21.891
Πόντοι
5.006
Ελπίζω γιατί θέλω να αναλάβω εγώ την επιχείρηση, ο πατέρας μου κάνει μάρμαρα και είναι καλή φάση, γυρνάμε τους πελάτες για πλάκα. Αν θελήσεις ποτέ κανέναν να σε πάει, στείλε προσωπικό μήνυμα γιατί φιλαράκια απο φόρουμς και παλιούς συμμαθητές του πατέρα μου, τους πάμε σχεδόν τσάμπα, μόνο τα μεταφορικά μας
κορακι ο παππους...μαρμαράς για το μνημα ο πατερας...αν εισαι παπας και εσυ τυπε, τοτε μιλαμε για το πρωτο πληρως καθετοποιημενο πεθαμενατζιδικο στην ελλαδα....με ενα τηλεφωνο αναλαμβανεται απο την εξομολογηση και το σιταρι μεχρι την τσαπα στα 3 μετα βαθος... :rockon:
εννοειται και στηριζω και θα ηταν τιμη μου να με θαψετε οταν ερθει η ωρα, καθως φαινεστε ακρως επαγγελματιες...:grouphug:
 

gejgi

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.388
Κριτικές
13
Like
1.961
Πόντοι
3.425
τί ακούμε κάθε φορά με τα ατυχήματα...

  • φταίει ο κούλης
  • φταίει ο δρόμος....λες και δεν ξέρεις οτι δεν ζεις στη Γερμανία, για την ζωή σου πρόκειται....μην κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις πού βρίσκεσαι.....ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΟΥ
  • φταίει ο εισαγωγέας που δεν τον εκπαίδευσε πριν του δώσει το αυτοκίνητο
  • φταίει ο πεζός που πήγε να περάσει απέναντι


ο ίδιος φταίει πουθενά?????
 
Εγγρ.
16 Νοε 2021
Μηνύματα
948
Like
2.719
Πόντοι
446
Ελπίζω γιατί θέλω να αναλάβω εγώ την επιχείρηση, ο πατέρας μου κάνει μάρμαρα και είναι καλή φάση, γυρνάμε τους πελάτες για πλάκα. Αν θελήσεις ποτέ κανέναν να σε πάει, στείλε προσωπικό μήνυμα γιατί φιλαράκια απο φόρουμς και παλιούς συμμαθητές του πατέρα μου, τους πάμε σχεδόν τσάμπα, μόνο τα μεταφορικά μας
Τυπε αν σου στελνω πελατες συχνα , θα χω καποια εκπτωση ή ειναι φιξ οι τιμες ?
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.336
Κριτικές
1
Like
35.394
Πόντοι
6.256
τί ακούμε κάθε φορά με τα ατυχήματα...

  • φταίει ο κούλης
  • φταίει ο δρόμος....λες και δεν ξέρεις οτι δεν ζεις στη Γερμανία, για την ζωή σου πρόκειται....μην κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις πού βρίσκεσαι.....ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΟΥ
  • φταίει ο εισαγωγέας που δεν τον εκπαίδευσε πριν του δώσει το αυτοκίνητο
  • φταίει ο πεζός που πήγε να περάσει απέναντι


ο ίδιος φταίει πουθενά?????
Οχι .
Γι αυτο οτι και να κανεις με το τιμονι ειναι αμέλεια.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.898
Κριτικές
16
Like
14.730
Πόντοι
6.515
Ελπίζω γιατί θέλω να αναλάβω εγώ την επιχείρηση, ο πατέρας μου κάνει μάρμαρα και είναι καλή φάση, γυρνάμε τους πελάτες για πλάκα. Αν θελήσεις ποτέ κανέναν να σε πάει, στείλε προσωπικό μήνυμα γιατί φιλαράκια απο φόρουμς και παλιούς συμμαθητές του πατέρα μου, τους πάμε σχεδόν τσάμπα, μόνο τα μεταφορικά μας
τυπε αμα βγαλεις πολυ χρημα θα παρεις κι εσυ φερραρι? :confused:
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: kk1980

kk1980

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.722
Like
15.410
Πόντοι
3.506
Οι ελληνική δρόμοι δεν υποστηρίζουν τέτοια αυτοκίνητα, αυτα ειναι για δρομους Ιταλιας, Γερμανιας, Ελβετιας κ.α.

Προσωπικά αν αυριο το πρωι κέρδιζα 6 εκατομμύρια στο Τζοκερ δεν θα έπαιρνα ουτε Ferrari, ουτε Lamborghini. Μια Porsche 911 Carrera 4S θα επερνα γιατι η φιλοσοφια της Porsche ειναι τα αυτοκίνητα της να μπορούν να οδηγούνται ακόμα και απο μια γυναίκα η εναν ανδρα που δεν ειναι πολύ καλος οδηγός.
Σωστος...Οι δρομοι και η παιδεια που ΔΕΝ εχουμε ως οδηγοι συμπληρωνω...
Κι εγω ουτε Φερραρι,ουτε Λαμποργκινι ουτε Πορσε φυσικα...Η ενα Αμερικανικο muscle θα παιρνα (Dodge Challenger SRT Hellcat,που το χω και καψουρα),η γιαπωνεζο (Nissan GTR,ετερη καψουρα)...
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.738
Like
2.022
Πόντοι
456
τί ακούμε κάθε φορά με τα ατυχήματα...

  • φταίει ο κούλης
  • φταίει ο δρόμος....λες και δεν ξέρεις οτι δεν ζεις στη Γερμανία, για την ζωή σου πρόκειται....μην κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις πού βρίσκεσαι.....ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΟΥ
  • φταίει ο εισαγωγέας που δεν τον εκπαίδευσε πριν του δώσει το αυτοκίνητο
  • φταίει ο πεζός που πήγε να περάσει απέναντι


ο ίδιος φταίει πουθενά?????
Τον μεγαλύτερο υπεύθυνο δεν ανέφερες που φυσικά είναι η ίδια η εταιρεία που φτιάχνει τέτοια αμάξια με σκοπό την κονόμα. Τί νόημα έχει να βάζεις 700 άλογα σε αμάξι παραγωγής, σε οποιοδήποτε δρό΄μο του κόσμου κι αν κυκλοφορήσει, ακόμα και άουτομπαν ή σε καμμιά έρημο στης αμερικής. Δεν φτάνουν δηλαδή πχ τα 300 άλογα? όπως έχει αναγνωριστεί η υπαιτότητα της mercedes και swatch που έβγαλαν σε κυκλοφορία το κουβαδάκι το σμαρτ που έχει στείλει στον τάφο χιλιάδες, πρέπει και στη φεραρι να τραβήξει κάποιος συγγενής νεκρού μια αγωγή και για αυτοκίνητο παραγωγής να υπάρχει ένα όριο στην ιπποδύναμη.
 

fun_tou_bou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2021
Μηνύματα
766
Κριτικές
8
Like
901
Πόντοι
366
Τον μεγαλύτερο υπεύθυνο δεν ανέφερες που φυσικά είναι η ίδια η εταιρεία που φτιάχνει τέτοια αμάξια με σκοπό την κονόμα. Τί νόημα έχει να βάζεις 700 άλογα σε αμάξι παραγωγής, σε οποιοδήποτε δρό΄μο του κόσμου κι αν κυκλοφορήσει, ακόμα και άουτομπαν ή σε καμμιά έρημο στης αμερικής. Δεν φτάνουν δηλαδή πχ τα 300 άλογα? όπως έχει αναγνωριστεί η υπαιτότητα της mercedes και swatch που έβγαλαν σε κυκλοφορία το κουβαδάκι το σμαρτ που έχει στείλει στον τάφο χιλιάδες, πρέπει και στη φεραρι να τραβήξει κάποιος συγγενής νεκρού μια αγωγή και για αυτοκίνητο παραγωγής να υπάρχει ένα όριο στην ιπποδύναμη.
σωστός ο μπακάλης
 

Διαγραμμένο μέλος 210059

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
30 Ιουλ 2021
Μηνύματα
2.090
Κριτικές
149
Like
24.296
Πόντοι
25.186

«Η Ferrari την έφερε από τη Γερμανία με γερμανικές πινακίδες και θα την εκτελώνιζε. Είναι η 488 GTB. To συγκεκριμένο μοντέλο ήταν αυτό που λέμε πίστας. Ήταν ένα πειραγμένο μοντέλο που έφτανε 600 άλογα. Μιλάμε για έναν πύραυλο. Καινούργιο το αυτοκίνητο αυτό έχει 450.000 ευρώ. Σύμφωνα με το δικό μου ρεπορτάζ το πήρε μεταχειρισμένο, γύρω στις 280.000 ευρώ.

Επειδή τον ήξερα και είχε τύχει να βρεθούμε σε κοινές παρέες, ήταν ένα πολύ σεμνό παιδί. Πήγαινε πολύ καλά επιχειρηματικά στη Μύκονο. Παντρεύτηκε και έκανε δυο παιδάκια. Και την αδερφή του έχω γνωρίσει» ανέφερε ο Γιώργος Λιάγκας, στο Πρωινό.


Ο τυπος-μακαρίτης δεν ειχε προλάβει να την οδηγήσει ουτε 20 λεπτά! Λογικά δεν κρατιόταν να την πατήσει, έδωσε ιδιο γκαζι με αυτο που θα εδινε και στο προηγούμενο του αυτοκινητο και λογικά το αυτοκίνητο εκτοξεύθηκε μπροστά, εχασε τον ελεγχο και κατέληξε στο δέντρο.
ε αφου τον γνωρισε ο Λιαγκας, τοτε θα ηταν καλο παιδι...

Ειναι σαν αυτους που σκοτωνουν 5-6 και μετα αυτοπυροβολουνται και βγαινουν οι γειτονες και λενε " ηταν ενα καταπληκτικο παιδι, ησυχο, ηρεμο, ποτε δεν ειχε δημιουργησει προβληματα"
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Οι ελληνική δρόμοι δεν υποστηρίζουν τέτοια αυτοκίνητα, αυτα ειναι για δρομους Ιταλιας, Γερμανιας, Ελβετιας κ.α.

Προσωπικά αν αυριο το πρωι κέρδιζα 6 εκατομμύρια στο Τζοκερ δεν θα έπαιρνα ουτε Ferrari, ουτε Lamborghini. Μια Porsche 911 Carrera 4S θα επερνα γιατι η φιλοσοφια της Porsche ειναι τα αυτοκίνητα της να μπορούν να οδηγούνται ακόμα και απο μια γυναίκα η εναν ανδρα που δεν ειναι πολύ καλος οδηγός.
Έχω οδηγήσει Carrera 4S, στη συνείδηση του ιδιοκτήτη της και των Γερμανών γενικά,
δεν είναι στην ίδια κατηγορία με Ferrari και Lamborghini.
Ούτε γυρνάνε κεφάλια όταν περνάς,ούτε τίποτα ιδιαίτερο..
Θεωρείται αμάξι όπως το έγραψες
" οδηγούνται ακόμα και απο μια γυναίκα η εναν ανδρα που δεν ειναι πολύ καλος οδηγός"
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.876
Κριτικές
3
Like
4.445
Πόντοι
456
Τον μεγαλύτερο υπεύθυνο δεν ανέφερες που φυσικά είναι η ίδια η εταιρεία που φτιάχνει τέτοια αμάξια με σκοπό την κονόμα. Τί νόημα έχει να βάζεις 700 άλογα σε αμάξι παραγωγής, σε οποιοδήποτε δρό΄μο του κόσμου κι αν κυκλοφορήσει, ακόμα και άουτομπαν ή σε καμμιά έρημο στης αμερικής. Δεν φτάνουν δηλαδή πχ τα 300 άλογα? όπως έχει αναγνωριστεί η υπαιτότητα της mercedes και swatch που έβγαλαν σε κυκλοφορία το κουβαδάκι το σμαρτ που έχει στείλει στον τάφο χιλιάδες, πρέπει και στη φεραρι να τραβήξει κάποιος συγγενής νεκρού μια αγωγή και για αυτοκίνητο παραγωγής να υπάρχει ένα όριο στην ιπποδύναμη.
Γιατί;σου λέει εξαρχής ποια είναι τα τεχνικά χαρακτηριστικά του.Για ποιο λόγο;Όπως τρέχει με 300 πάει και με 80 άρα από εσένα εξαρτάται.Οπως και το μαχαίρι,κόβεις ψωμί,κρέας κλπ αλλά μπορείς και να σκοτώσεις άνθρωπο.Να το απαγορεψουμε και αυτό τότε.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Naruto

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.634
Κριτικές
57
Like
6.817
Πόντοι
5.406
Κριμα, πραγματικα κριμα για τον ανθρωπο,αλλα να πουμε ευτυχως που δεν εφαγε κανεναν περαστικο.
Αυτο που πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω ομως, αυτο το βλημα την αδερφη του ποιος πηγε και της εβαλε σταυρο θα θελα να ξερα??? Η κοπελα δεν μπορει να μιλησει και την εκλεγουνε βουλευτη???
Ελεος!!!
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Αδερφός Νεοδημοκρατισσας βουλευτίνας.

Με Φεράρι μίας ημέρας.

Πάνε καλά τα μπολια...?

Δεν μπορώ να γράψω συλληπητηρια σε τέτοιες περιπτώσεις, γιατί ο καυλεουρας έφυγε όπως ήθελε...
 

desperado21

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Αυγ 2010
Μηνύματα
715
Κριτικές
31
Like
1.832
Πόντοι
1.590
Κριμα, πραγματικα κριμα για τον ανθρωπο,αλλα να πουμε ευτυχως που δεν εφαγε κανεναν περαστικο.
Αυτο που πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω ομως, αυτο το βλημα την αδερφη του ποιος πηγε και της εβαλε σταυρο θα θελα να ξερα??? Η κοπελα δεν μπορει να μιλησει και την εκλεγουνε βουλευτη???
Ελεος!!!
Δεν ειναι η μονη. Μη σου πω θεωρειται και προσον.
 

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.941
Κριτικές
161
Like
5.826
Πόντοι
37.127
Κριμα, πραγματικα κριμα για τον ανθρωπο,αλλα να πουμε ευτυχως που δεν εφαγε κανεναν περαστικο.
Αυτο που πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω ομως, αυτο το βλημα την αδερφη του ποιος πηγε και της εβαλε σταυρο θα θελα να ξερα??? Η κοπελα δεν μπορει να μιλησει και την εκλεγουνε βουλευτη???
Ελεος!!!
Κριμα, πραγματικα κριμα για τον ανθρωπο,αλλα να πουμε ευτυχως που δεν εφαγε κανεναν περαστικο.
Αυτο που πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω ομως, αυτο το βλημα την αδερφη του ποιος πηγε και της εβαλε σταυρο θα θελα να ξερα??? Η κοπελα δεν μπορει να μιλησει και την εκλεγουνε βουλευτη???
Ελεος!!!
βουλευτές εκλέγονται όσοι τα σκανε στο κόμα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom