Νέα

ΦΟΙΤΗΤΕΣ οι συλληφθέντες τρομοκράτες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bixlas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 40K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Η ΧΑ εχει ενα ΔΕΔΟΜΕΝΟ επιπεδο στην βια που ασκει:Χρησιμοποιει μεχρι μαχαιρια-παρεπιπτοντως,και το εχω ξαναγραψει,οι μπαχαλοι ΠΟΤΕ δεν κουβαλανε μαχαιρια.

Πράγματι , ο γιός Βούτσης δεν είχε μαχαίρι στη ληστεία.
Πιστόλι ή αυτόματο και χειροβομβίδες , αλλά μαχαίρι όχι!
 

aggel2004

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.116
Like
3.134
Πόντοι
456
Σύμφωνα με την αστυνομία, οι προκηρύξεις συντάσσονταν σε internet cafe, ενώ οι εκρηκτικοί μηχανισμοί κατασκευάζονταν στην Πολυτεχνειούπολη του Ζωγράφου, ωστόσο λόγω του ασύλου δεν μπορεί να ερευνηθεί ο χώρος.
Tα σχολια περιτευουν :headbang: :headbang: :headbang:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Tα σχολια περιτευουν :headbang: :headbang: :headbang:

Ναι, αλλά κάπου δεν κολλάει αυτό.

Υποτίθεται ότι παρακολουθούσαν την γιάφκα από καιρό (άντε και να μην είναι από τον Φεβρουάριο που λέει ο Factorας ) και για αυτό βρήκαν και την σακούλα που πέταξαν στα σκουπίδια.

Γιατί λοιπόν να μην τους πιάσουν ΚΑΤΑ την διάρκεια της μεταφοράς της μπόμπας, για παράδειγμα όταν την πήγαν από Ζωγράφου - Κολωνάκι για να την βάλουν στο σπίτι της Λούκας;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ρε σουπερποντικα, δεν υπαρχει διακριση κατα τι γνωμη σου αναμεσα στα αυτοσχεδια οπλα(μολοτωφ) και στον πολενικο εξοπλισμο? Το ιδιο αποτελεσμα εχουν και το κυριοτερο ειναι ιδια η ευκολια αποκτησης τους?
Αντε ξυπνα που νομιζεις οτι ολα γινονται για ιδεολογικους σκοπους!
εγώ θέλω να μου απαντήσεις στη λογική ερώτηση που κάνω με το φτωχό μου το μυαλό....
5,5 χρόνια κυβέρνησης, μια βδομάδα πριν τις εκλογές θυμήθηκαν να συλλάβουν τα 20χρονα;
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
εγώ θέλω να μου απαντήσεις στη λογική ερώτηση που κάνω με το φτωχό μου το μυαλό....
5,5 χρόνια κυβέρνησης, μια βδομάδα πριν τις εκλογές θυμήθηκαν να συλλάβουν τα 20χρονα;

Με το ακόμη πιο φτωχό μου μυαλό, μήπως διότι τώρα ωρίμασε η υπόθεση;
Μήπως διότι τώρα μάζεψαν όσα στοιχεια χρειάζονταν για να σταθεί η κατηγορία;

Διότι αν σκεφτεί κανείς ότι πάντοτε στην ελλάδα υπάρχει κρίση/ εκλογές/ πολιτική αναταραχή, οποτεδήποτε τους συλλάμβαναν, κάποιος τσάκαλος θα έλεγε: "μα σε ποιον τα πουλανε αυτά- το κάνουν για να αποπροσανατολίσουν την κοινή γνώμη"...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Με το ακόμη πιο φτωχό μου μυαλό, μήπως διότι τώρα ωρίμασε η υπόθεση;
Μήπως διότι τώρα μάζεψαν όσα στοιχεια χρειάζονταν για να σταθεί η κατηγορία;

Διότι αν σκεφτεί κανείς ότι πάντοτε στην ελλάδα υπάρχει κρίση/ εκλογές/ πολιτική αναταραχή, οποτεδήποτε τους συλλάμβαναν, κάποιος τσάκαλος θα έλεγε: "μα σε ποιον τα πουλανε αυτά- το κάνουν για να αποπροσανατολίσουν την κοινή γνώμη"...

με έπεισες.
όπως έχω πειστει και για την τρομοκρατική δράση που κρατάει βόμβες σε κατσαρόλες σε ντουλάπες του σπιτιου στο κέντρο του Χαλανδρίου.....
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
εγώ θέλω να μου απαντήσεις στη λογική ερώτηση που κάνω με το φτωχό μου το μυαλό....
5,5 χρόνια κυβέρνησης, μια βδομάδα πριν τις εκλογές θυμήθηκαν να συλλάβουν τα 20χρονα;

κατ αντιστοιχία της σύλληψης των μελών της  17 Νοέμβρη και του ΕΛΑ
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ίσιοςςςςςςςςςςςςςςςςςς
απορία......

1.
στην υπόθεση του κομιστή η προφυλάκιση έγινε όταν μαζεύτηκαν τα στοιχεία;  :pipa2:
2.
στην υπόθεση χριστοφοράκου η προφυλάκιση ΔΕΝ έγινε γιατί δεν είχαν μαζευτεί αρκετά στοιχεία;  :2on1:

ντάξει το ξέρουμε ο μέσος έλληνας είναι πολλά κιλά μαλάκας... Αλλά κρατάτε τουλάχιστον τους τύπους ρε νούμερα γι αυτούς που καταλαβαίνουν.......

Υ.Γ.
η εξάρθρωση (ΟΛΩΣ τυχαίως και αυτό) ΕΠΕΣΕ με το μνημόσυνο του Μπακογιάννη.... Ρε κοίτα κάτι συμπτώσεις σ αυτή την πουτάνα τη χώρα.......
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
ίσιοςςςςςςςςςςςςςςςςςς
απορία......

1.
στην υπόθεση του κομιστή η προφυλάκιση έγινε όταν μαζεύτηκαν τα στοιχεία;  :pipa2:
2.
στην υπόθεση χριστοφοράκου η προφυλάκιση ΔΕΝ έγινε γιατί δεν είχαν μαζευτεί αρκετά στοιχεία;  :2on1:

ντάξει το ξέρουμε ο μέσος έλληνας είναι πολλά κιλά μαλάκας... Αλλά κρατάτε τουλάχιστον τους τύπους ρε νούμερα γι αυτούς που καταλαβαίνουν.......

Υ.Γ.
η εξάρθρωση (ΟΛΩΣ τυχαίως και αυτό) ΕΠΕΣΕ με το μνημόσυνο του Μπακογιάννη.... Ρε κοίτα κάτι συμπτώσεις σ αυτή την πουτάνα τη χώρα.......

1. δεν καταλαβαίνω σε ποιά υπόθεση αναφέρεσαι οπότε δεν μπορώ να απαντήσω
2. προφυλάκιση γίνεται μετά από ανάκριση και με σύμφωνη γνώμη ανακριτή και εισαγγελέα. στην περίπτωση Χριστοφοράκου δεν είχε γίνει καν ανάκριση. μπορούσε βέβαια να του απαγορευτεί η έξοδος από την χώρα

ναι όπως ακριβώς η σύλληψη της 17 Νοέμβρη συνέπεσε με το έτος των Ολυμπιακών αγώνων στην ελλάδα...

είδες persona απαντώ χωρίς να βρίζω.. εσύ είσαι αμετανόητος...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
1. δεν καταλαβαίνω σε ποιά υπόθεση αναφέρεσαι οπότε δεν μπορώ να απαντήσω
2. προφυλάκιση γίνεται μετά από ανάκριση και με σύμφωνη γνώμη ανακριτή και εισαγγελέα. στην περίπτωση Χριστοφοράκου δεν είχε γίνει καν ανάκριση. μπορούσε βέβαια να του απαγορευτεί η έξοδος από την χώρα

ναι όπως ακριβώς η σύλληψη της 17 Νοέμβρη συνέπεσε με το έτος των Ολυμπιακών αγώνων στην ελλάδα...

είδες persona απαντώ χωρίς να βρίζω.. εσύ είσαι αμετανόητος...

στην προφυλάκιση της Τσέκου που δεν δικαιολογείτο από κανένα νομικό πλαίσιο.
όπως και στη ΜΗ προφυλάκιση του κομιστή.......

δίπλα μιλούσα για μέτρα και σταθμά.

επίσης, προσπαθώ να βρω τι σχέση έχει η υποθεση 17Ν με δεκάδες δολοφονίες και ληστείες με τρομοκρατικές οργανώσεις με κατσαρόλες........
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
στην προφυλάκιση της Τσέκου που δεν δικαιολογείτο από κανένα νομικό πλαίσιο.
όπως και στη ΜΗ προφυλάκιση του κομιστή.......
δεν μπορώ να καταλάβω γιατι μιλάς.. αν μιλάς για τον Θέμο που ήταν ο κομιστής το αδίκημα του διώκεται κατ εγκλησιν και όχι αυτεπάγγελτα (αν δεν κάνω λάθος δεν είμαι και δικηγόρος)
όντως η προφυλάκιση ΤΣΕΚΟΥ δεν ήτο συνετή και δεν δικαιολογείτο

επίσης, προσπαθώ να βρω τι σχέση έχει η υποθεση 17Ν με δεκάδες δολοφονίες και ληστείες με τρομοκρατικές οργανώσεις με κατσαρόλες........

δηλαδή οι εκρήξεις δεν μπορούν να προκαλέσουν θύματα?
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.135
Κριτικές
491
Like
37.466
Πόντοι
41.447
Με το ακόμη πιο φτωχό μου μυαλό, μήπως διότι τώρα ωρίμασε η υπόθεση;
Μήπως διότι τώρα μάζεψαν όσα στοιχεια χρειάζονταν για να σταθεί η κατηγορία;

Διότι αν σκεφτεί κανείς ότι πάντοτε στην ελλάδα υπάρχει κρίση/ εκλογές/ πολιτική αναταραχή, οποτεδήποτε τους συλλάμβαναν, κάποιος τσάκαλος θα έλεγε: "μα σε ποιον τα πουλανε αυτά- το κάνουν για να αποπροσανατολίσουν την κοινή γνώμη"...

μήπως γιατί ή σελήνη ήτο 10 ημερών?
 

Επισκέπτης
πες ρε μουνοπανο ποιος με βαρεσε..
εκτος απο το να γραφεις βλακειες,τωρα πετας & λασπες???
παλι τα ιδια???
οπως τοτε που γραφατε οτι ο δωρητης ειχε ερθει πρεζακωμενος σε συναντηση & μετα ζηταγατε συγνωμη???
οπως τοτε που γραφατε οτι ειμαι φυλακη για την υποθεση της παιανιας???
λεγε ρε μουνοπανο γαμω τα παντελονια σου..
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
ίσιοςςςςςςςςςςςςςςςςςς
απορία......

1.
στην υπόθεση του κομιστή η προφυλάκιση έγινε όταν μαζεύτηκαν τα στοιχεία;  :pipa2:
2.
στην υπόθεση χριστοφοράκου η προφυλάκιση ΔΕΝ έγινε γιατί δεν είχαν μαζευτεί αρκετά στοιχεία;  :2on1:

ντάξει το ξέρουμε ο μέσος έλληνας είναι πολλά κιλά μαλάκας... Αλλά κρατάτε τουλάχιστον τους τύπους ρε νούμερα γι αυτούς που καταλαβαίνουν.......

Υ.Γ.
η εξάρθρωση (ΟΛΩΣ τυχαίως και αυτό) ΕΠΕΣΕ με το μνημόσυνο του Μπακογιάννη.... Ρε κοίτα κάτι συμπτώσεις σ αυτή την πουτάνα τη χώρα.......

Τί σχέση έχει η προφυλάκιση (η οποία αποφασίζεται μετά τη σύλληψη για κακούργημα από ανακριτή και εισαγγελία) με την αστυνομική επιχείρηση σύλληψης ΥΠΟΠΤΩΝ για τρομοκρατικές ενέργειες;

Και στην τελική τί προτείνεις;
Επειδή κάποιοι τη σκαπούλαραν πρέπει να τη σκαπουλάρουν και οι "εικοσάχρονοι";
Η μία παρανομία δεν νομιμοποιεί την άλλη...

Και  για το θέμα της σύλληψης (και όχι εξάρθρωσης, @@ εξαρθρώθηκαν), πες μου εσύ ποιες ημερομηνίες μπορούν να ασκήσουν τα καθήκοντά τους οι μπάτσοι για να μην κινήσουν υποψίες ότι κάνουν τη δουλειά τους για λόγους πολιτικής εκμετάλλευσης...

Πες στο γκιόργκο να βάλει και έκτο νομοσχέδιο για τις πρώτες εκατό μέρες ότι απαγορεύονται οι συλλήψεις υπόπτων για τρομοκρατία ένα μήνα πριν και ένα μήνα μετά κάθε είδους εκλογές καθώς και ένα μήνα πριν και μετά την επέτειο θανάτου θύματος της τρομοκρατίας...
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
δηλαδή άμα κουβαλάω όπλο θα με κατηγορήσεις για δολοφονία;

για παράνομη οπλοφορία .. και δεν είναι το ίδιο ακριβώς από το να βάλεις μιά βόμβα ...

εκτός φυσικά αν το οπλο έχει χρησιμοποιηθεί για δολοφονία...
 

Επισκέπτης
πες ρε μουνοπανο ποιος με βαρεσε..
εκτος απο το να γραφεις βλακειες,τωρα πετας & λασπες???
παλι τα ιδια???
οπως τοτε που γραφατε οτι ο δωρητης ειχε ερθει πρεζακωμενος σε συναντηση & μετα ζηταγατε συγνωμη???
οπως τοτε που γραφατε οτι ειμαι φυλακη για την υποθεση της παιανιας???
λεγε ρε μουνοπανο γαμω τα παντελονια σου..
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Τί σχέση έχει η προφυλάκιση (η οποία αποφασίζεται μετά τη σύλληψη για κακούργημα από ανακριτή και εισαγγελία) με την αστυνομική επιχείρηση σύλληψης ΥΠΟΠΤΩΝ για τρομοκρατικές ενέργειες;

Και στην τελική τί προτείνεις;
Επειδή κάποιοι τη σκαπούλαραν πρέπει να τη σκαπουλάρουν και οι "εικοσάχρονοι";
Η μία παρανομία δεν νομιμοποιεί την άλλη...

Και  για το θέμα της σύλληψης (και όχι εξάρθρωσης, @@ εξαρθρώθηκαν), πες μου εσύ ποιες ημερομηνίες μπορούν να ασκήσουν τα καθήκοντά τους οι μπάτσοι για να μην κινήσουν υποψίες ότι κάνουν τη δουλειά τους για λόγους πολιτικής εκμετάλλευσης...

Πες στο γκιόργκο να βάλει και έκτο νομοσχέδιο για τις πρώτες εκατό μέρες ότι απαγορεύονται οι συλλήψεις υπόπτων για τρομοκρατία ένα μήνα πριν και ένα μήνα μετά κάθε είδους εκλογές καθώς και ένα μήνα πριν και μετά την επέτειο θανάτου θύματος της τρομοκρατίας...

το κακούργημα της Τσέκου ποιό ήταν ακριβώς; Οτι προκάλεσε την αυτοκτονία κάποιου;
παράθεσέ μου το άρθεο του ΚΠΔ που περιγράφει το κακούργημα αυτό.

η προφυλάκιση χρησιμοποιείται μόνο όταν ο κατηγορούμενος είναι ύποπτος φυγής και μόνο όταν συντρέχουν λόγοι φυγής.

δεν έχω καμμιά σχέση με τον γιώργκο και στ αρχίδια μου τι θα κάνει...
Κάπου βέβαια πήρε τ αυτί μου ότι πολλοί δημόσιοι υπάλληλοι τώρα που θα αλλάξει η κυβέρνηση από εκεί που ξύναν τα παπάρια τους δουλεύουν νυχθημερόν με απίστευτο ζήλο.
Βέβαια και αυτά κακιές γλώσσες είναι..........

Υ.Γ.
Συγχαρητήρια....
Η κυβέρνηση είχε πριν τις εκλογές μια τεράστια επιτυχία. Συλέλαβε 20άχρονους τρομοκράτες με βόμβες κατσαρόλες.......Η δράση τους πραγματικά εχει θορυβήσει όλο το πανελλήνιο.....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom