Νέα

FKK-Oase Φρανκφούρτη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα australos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 782
  • Εμφανίσεις 148K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

MARAYO

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιαν 2010
Μηνύματα
29
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Ευχαριστω αλλα εχουμε κανονισει μαζι με επαγγελματικο ταξιδι τον μαρτη γιατι μας τα πληρωνει αλλος τα εξοδα εκτος φυσικα του μαγαζιου που θα παμε . αλλα παλι βοηθησε με καμια λεπτομερεια γιατι ειμαστε σε μεγαλο διλλημα. THANKS
 

HARD19

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2009
Μηνύματα
4.037
Κριτικές
11
Like
70
Πόντοι
246
Καλημέρα

Πριν μερικές μέρες γύρισα από Frankfurt όπου δεν παρέλειψα να επισκεφτώ το Oase!!!
Καταρχάς βρίσκεται κάμποσο έξω από την πόλη οπότε για να πας ο καλύτερος τρόπος είναι με αμάξι ή ταξί. Εγώ είχα νοικιάσει αμάξι με navigator οπότε όλα ήταν εύκολα. Διάλεξα να πάω Τετάρτη όπου δεν υπάρχει πολύς κόσμος και δεν το μετάνιωσα καθόλου, ενώ έσκασα μύτη κατά τις 5. Θερμοκρασία -5 και είχε αρχίσει να χιονίζει…
Λοιπόν, ως γνωστόν πληρώνεις 65 ευρώ είσοδο και σου περνάνε ένα βραχιολάκι στο χέρι και σου δίνουν άλλο ένα όπου έχει το κλειδί της θυρίδας και του φωριαμού καθώς και πετσέτες ή/και μπουρνούζι. Μπαίνοντας, πριν καν προλάβεις να πας στην θυρίδα βλέπεις ένα μπαρ και αντικρίζεις ένα χώρο όπου είναι γεμάτος γυμνές κοπέλες και άντρες που φοράνε μόνο πετσέτα ή μπουρνούζι.. Αν και πρώτη φορά σε τέτοιο μαγαζί ένιωσα αμέσως πολύ άνετα αφού σαν γυμνιστής έχω συνηθίσει να είμαι ανάμεσα σε πολύ γυμνό κόσμο… Πάω στην θυρίδα που βρίσκεται ακριβώς απέναντι από το μπαρ, αφήνω πορτοφόλι και στην συνέχεια προχωράω πιο μέσα όπου κατεβαίνοντας μερικά σκαλιά φτάνω στα αποδυτήρια. Μεγάλα, άνετα, καθαρά, με μπιστολάκι για τα μαλλιά στους νιπτήρες, κοινά ντουζ και τουαλέτες. Αφήνω τα πράγματα, στον φωριαμό και κλειδώνω και περνάω το βραχιόλι με το κλειδί και αυτό στο χέρι μου. Ανεβαίνοντας τις σκάλες να επιστρέψεις στον κυρίως χώρο, βλέπεις δύο διαδρόμους αριστερά και δεξιά. Όπου δεξιά είναι μερικά από τα δωμάτια και αριστερά βγαίνεις σε μία αίθουσα όπου βρίσκεται το τζακούζι, το δωμάτιο όπου κάνουν μασάζ και παρακάτω την έξοδο προς την πισίνα, την σάουνα και κάτι μικρά αποδυτήρια ακόμα με ντουζ και 3-4 ξαπλώστρες. Εγώ συνέχισα και πήγα στο μπαρ όπου έκατσα για ένα καφέ. Δωρεάν οι καφέδες,  οι χυμοί, τα αναψυκτικά και το red bull 2 ευρώ ενώ υπάρχει και μπουφές με 4-5 διαφορετικά πιάτα που είναι και αυτός δωρεάν. Δεν ξέρω αν είναι καλός, δεν έφαγα μπουκιά όλη μέρα αφού είχα άλλα πράγματα να κάνω.
Πίνοντας τον καφέ έκανα την πρώτη εξερεύνηση του χώρου. Ήμασταν περίπου 10 άντρες και τουλάχιστον 30 γκόμενες. Απ όλα είχε ο μπαξές. 2-3 Μαύρες, αρκετές μελαμψές, ξανθιές,  κοκκινομάλλες και άλλες 2-3 ασιάτισσες. Από πολύ αδύνατες μέχρι λίγο παχουλές. Από πολύ όμορφες μέχρι κάποιες μέτριες. Μέχρι να τα δω όλα αυτά, με πλησίαζαν βέβαια κάποιες αλλά δεν έδινα ιδιαίτερη σημασία οπότε και δεν με ενοχλούσαν. Εκτός του χώρου που περιέγραψα πριν, υπάρχει ο κυρίως χώρος όπου και γίνεται το περισσότερο παιχνίδι. Είναι αριστερά όπως μπαίνεις και αποτελείται από το μπαρ και την αμέσως γύρω περιοχή από αυτό όπου είναι και non-smoking και πιο πέρα είναι ο κυρίως χώρος του μπαρ με τραπεζάκια, σκαμπό και καναπέδες ενώ λίγο πιο μέσα είναι το τσοντοσινεμα, όπου είναι όλα smoking free. Όπου κάθεσαι, κάθεσαι πάνω στην πετσέτα που έχεις μαζί σου. Όποια σου αρέσει την πλησιάζεις, ενώ σε πλησιάζουν και αρκετές από αυτές. Σε αρκετές περιπτώσεις το παιχνίδι ξεκινάει με μία πίπα στο τσοντοσινεμά- όπου σε βλέπουν όλοι- και μετά πας στο δωμάτιο. Η ταρίφα παραμένει 50 ευρώ το ακάποτο και ότι θέλεις εκτός από κώλο – άλλα 50 – ή χύσιμο στο στόμα –άλλα 50, ενώ ο χρόνος είναι γύρω στο μισάωρο. Βέβαια πέτυχα κοπέλα που στο 20λεπτο είχαμε τελειώσει και φύγαμε, ενώ με μία άλλη κάτσαμε και παραπάνω...   
Ξεκίνησα με την Sunny την Γερμανίδα όπου είναι σε γενικές γραμμές θεογκόμενα, στο κρεβάτι πολύ καλή με τέλεια πίπα, αλλά επειδή ήταν και πρώτη δεν την ευχαριστήθηκα και πολύ, οπότε η όλη περίπτυξη κράτησε γύρω στο 20λεπτο. Θα την πρότεινα, αλλά όχι με τρέλα. Εδώ να πω, αν και γνωστό, ότι τα λεφτά τα δίνεις αφού τελειώσετε με την κοπέλα και έρχεται μαζί σας στην θυρίδα όπου κάθεται σε διακριτική απόσταση περιμένοντας να τις δώσετε τα λεφτά.  Στην συνέχεια πήδηξα την Κλόντια, ένα milf από την Βραζιλία πρόστυχη και άλογο αν και το έπαιζε σοφιστικέ. Πολύ καλή πίπα και αυτή, καλό γαμήσι αλλά σε κάποια φάση επειδή δεν τελείωνα μου είπε ότι δεν μπορούσε άλλες στάσεις και να τελείωνα με τσιμπούκι. Ξενέρωσα, αφού δεν ήμασταν γύρω στα 20 λεπτά μαζί. Άσε που δεν μπορούσε λέει στα τέσσερα διότι είχε πρόβλημα με το γόνατο της. Δεν την προτείνω. Μετά έκανα τρίο με μία Ισπανίδα, την Έλενα που είχε ψευδώνυμο στο oase Κλεοπάτρα και με μία φίλη της από τον Άγιο Δομίνικο (δεν θυμάμαι όνομα). Ξεκινήσαμε από το τσοντοσινεμά με πίπες διπλές και συνεχίσαμε στο δωμάτιο. Πολύ καλή φάση, αλλά δεν κάνανε λέει λεσβιακό επειδή ήταν έξτρα. Οπότε ψιλοξενέρωσα και εδώ. Και ενώ η Έλενα ήταν πολύ καλή, η φίλη της ήταν σπασαρχιδο. Την Έλενα την προτείνω, την φίλη της όχι. Τέλειωσα και εκεί και συνέχισα με την Χάννα. Πανέμορφη, σκερτσόζα Τσέχα όπου έκανε απίστευτο τσιμπούκι και γενικά κρεβάτι ενώ περάσαμε πολύ καλά και εκτός κρεβατιού αφού μιλούσαμε συχνα κατά την διάρκεια της παραμονής μου. Την προτείνω ανεπιφύλακτα και όποτε ξαναπάω θα την ψάξω και ελπίζω να την βρω. Τέλος, κατά τις 4 το πρωί, πτώμα, μου την έπεσε μία τουρκάλα, η  Άλεφ που την είχα γνωρίσει αρκετές ώρες πριν, πολύ όμορφη και συμφωνήσαμε μόνο πίπα. 50 ευρώ και η πίπα, όπου ήταν μαστόρισσα, κουράστηκε όμως αφού δεν έχυνα με τπτ και ενώ είχε περάσει το μισάωρο. Πολύ καλή και αυτή. Την προτείνω. 
Στα λοιπά η πιο ωραία εμπειρία ήταν  η σάουνα και μετά βουτιά στην πισίνα που είναι εξωτερική, -6 κελσίου και χιόνι παντού. Σοκ από του 70 βαθμούς σώματος να πέφτεις σε εξωτερική πισίνα. Αλλά τρελό γούστο. Επίσης το μασάζ ήταν καλό. Μίση ώρα 30 ευρώ, και μου έκανε μασάζ μία Σέρβα, δεν θυμάμαι όνομα, αλλά όπως μου είπε η Χάννα είναι η καλύτερη από τους μασέρ τους και δουλεύει Τετάρτη - Κυριακή.  Τέλος, καθόλη την διάρκεια της παραμονής μου εκεί ήπια και πέντε Τζακ, 10 ευρώ το ένα.
Αυτά τα ολίγα  και ελπίζω να πρόσθεσα ένα λιθαράκι στην γνώση  για το Oase.
 

bene

Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2005
Μηνύματα
588
Κριτικές
1
Like
9
Πόντοι
6
@HARD19 εσύ του έδωσες και κατάλαβε σε πισίνα και jack αλλά νομίζω το κοκό δεν σε ενθουσίασε..ρουμάνες δεν είχε? κατά τις 19.00 σκάνε μύτη πάντα 4-5 μαζί
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Καλημέρα

Πριν μερικές μέρες γύρισα από Frankfurt όπου δεν παρέλειψα να επισκεφτώ το Oase!!!
Καταρχάς βρίσκεται κάμποσο έξω από την πόλη οπότε για να πας ο καλύτερος τρόπος είναι με αμάξι ή ταξί. Εγώ είχα νοικιάσει αμάξι με navigator οπότε όλα ήταν εύκολα. Διάλεξα να πάω Τετάρτη όπου δεν υπάρχει πολύς κόσμος και δεν το μετάνιωσα καθόλου, ενώ έσκασα μύτη κατά τις 5. Θερμοκρασία -5 και είχε αρχίσει να χιονίζει…
Λοιπόν, ως γνωστόν πληρώνεις 65 ευρώ είσοδο και σου περνάνε ένα βραχιολάκι στο χέρι και σου δίνουν άλλο ένα όπου έχει το κλειδί της θυρίδας και του φωριαμού καθώς και πετσέτες ή/και μπουρνούζι. Μπαίνοντας, πριν καν προλάβεις να πας στην θυρίδα βλέπεις ένα μπαρ και αντικρίζεις ένα χώρο όπου είναι γεμάτος γυμνές κοπέλες και άντρες που φοράνε μόνο πετσέτα ή μπουρνούζι.. Αν και πρώτη φορά σε τέτοιο μαγαζί ένιωσα αμέσως πολύ άνετα αφού σαν γυμνιστής έχω συνηθίσει να είμαι ανάμεσα σε πολύ γυμνό κόσμο… ................
Αυτά τα ολίγα  και ελπίζω να πρόσθεσα ένα λιθαράκι στην γνώση  για το Oase.
Τελικα οι ανδρες μεσα εκει στο Oase κυκλογορουν γυμνοι, ή με πετσετα/μπουρνουζι? Δεν εχω κανενα προβλημα να ειμαι γυμνος, αλλωστε σε ενα χωρο που ολοι κυκλοφορουν γυμνοι, κανεις δεν θα γυρισει να σε κοιταξει, αλλα πως να το κανουμε βρε παιδι μου. Δεν θα γαμας συνεχως και τις 5-6 ωρες που θα κατσεις εκει. Τις αλλες ωρες που θα εισαι στο Μπαρ, να πιεις το ποτο σου η να τσιμπιζεις κατι, εγω τουλαχιστον δεν θα γουσταριζα να βλεπω τριγυρω μου "πεη εν στυση"  :2funny: :2funny: :2funny:
Στ Βαβυλων στο Αμβουργο που το εχω τιμησει 2-3 φορες, κυκλοφορουσαμε με μπουρνουζι και οι γκομενες με μαγιο κυριως.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Τελικα οι ανδρες μεσα εκει στο Oase κυκλογορουν γυμνοι, ή με πετσετα/μπουρνουζι? Δεν εχω κανενα προβλημα να ειμαι γυμνος, αλλωστε σε ενα χωρο που ολοι κυκλοφορουν γυμνοι, κανεις δεν θα γυρισει να σε κοιταξει, αλλα πως να το κανουμε βρε παιδι μου. Δεν θα γαμας συνεχως και τις 5-6 ωρες που θα κατσεις εκει. Τις αλλες ωρες που θα εισαι στο Μπαρ, να πιεις το ποτο σου η να τσιμπιζεις κατι, εγω τουλαχιστον δεν θα γουσταριζα να βλεπω τριγυρω μου "πεη εν στυση"  :2funny: :2funny: :2funny:
Στ Βαβυλων στο Αμβουργο που το εχω τιμησει 2-3 φορες, κυκλοφορουσαμε με μπουρνουζι και οι γκομενες με μαγιο κυριως.

Περιορισμός υπάρχει μόνο στο maximum του τι μπορείς να φορέσεις. Στο ελάχιστο δεν υπάρχει. Η πλειοψηφία κυκλοφορεί με πετσέτα, αλλά βλέπεις και άτομα (σπάνια) που κυκλοφορούν με την μαλαπέρδα ελεύθερη. Οι δεύτεροι είναι συνήθως πολύ μπασμένοι και οι σκληροπυρηνικοί του αθλήματος, οπότε παρακολούθα τις κινήσεις τους.  ;)
 

HARD19

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2009
Μηνύματα
4.037
Κριτικές
11
Like
70
Πόντοι
246
Περιορισμός υπάρχει μόνο στο maximum του τι μπορείς να φορέσεις. Στο ελάχιστο δεν υπάρχει. Η πλειοψηφία κυκλοφορεί με πετσέτα, αλλά βλέπεις και άτομα (σπάνια) που κυκλοφορούν με την μαλαπέρδα ελεύθερη. Οι δεύτεροι είναι συνήθως πολύ μπασμένοι και οι σκληροπυρηνικοί του αθλήματος, οπότε παρακολούθα τις κινήσεις τους.  ;)

Exactly ...
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
Περιορισμός υπάρχει μόνο στο maximum του τι μπορείς να φορέσεις. Στο ελάχιστο δεν υπάρχει. Η πλειοψηφία κυκλοφορεί με πετσέτα, αλλά βλέπεις και άτομα (σπάνια) που κυκλοφορούν με την μαλαπέρδα ελεύθερη. Οι δεύτεροι είναι συνήθως πολύ μπασμένοι και οι σκληροπυρηνικοί του αθλήματος, οπότε παρακολούθα τις κινήσεις τους.  ;)
μάλλον θά προτιμήσω τό άρτεμης βερλιν
εκει έχει μπουρνουζι για τους άνδρες....
μαλλον ειναι ποιο σοβαρό μαγαζι όπως έχω προσωπικα διαπιστώσει αν και δέν έχω πάει στο φκκ..
ε οχι και εντελώς τσιτσιδέ...ρε παιδί μου η με μαλαπέρδα...
θα μάς δεί και  κανένας γνωστός...
φαντάσου νά πέσεις στόν προιστάμενο σου και νάσε με μαλαπέρδα η τσιτσιδος  και αυτός με μπουρνούζι....
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
φαντάσου νά πέσεις στόν προιστάμενο σου και νάσε με μαλαπέρδα η τσιτσιδος  και αυτός με μπουρνούζι....
Λεπτομέρειες.

Άλλωστε, εάν βρεθείτε εκεί, έχετε τόσα πολλά που σας ενώνουν τελικά, γιατί επικεντρώνεσαι σε αυτά που σας χωρίζουν?
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
Λεπτομέρειες.

Άλλωστε, εάν βρεθείτε εκεί, έχετε τόσα πολλά που σας ενώνουν τελικά, γιατί επικεντρώνεσαι σε αυτά που σας χωρίζουν?
δέν εχεις καί άδικο αλλά .....
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Σοκολάτα  έχει ο κατάστημας ?
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Έχεις  να  πας  κάπου  με  το lear 29- 31 / 12 ?
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Ρε  τσιγγούνη , τί σου  ζητήσαμε ?
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Φίλε, επικίνδυνα τα αεροδρόμια αυτές τις μέρες, πολύ χιόνι, μην αποκλειστούμε.

(άσε που είναι τρελά τα έξοδα να σε αποπαγώσουν κλπ)
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Φίλε, επικίνδυνα τα αεροδρόμια αυτές τις μέρες, πολύ χιόνι, μην αποκλειστούμε.

(άσε που είναι τρελά τα έξοδα να σε αποπαγώσουν κλπ)

Ρε  ταληροκίλερ που  έβγαλες  8 μύρια  από το σορτάρισμα .
Τί σου  ζητήσαμε .
Να  μας  πετάξεις  δυο μερούλες στην ευρώπη .
Να  δούμε  λίγο  κόσμο και ξαναγυρνάμε .
Οι μέτοχοι σου  το πληρώνουν έτσι κι αλλιώς  ρε  λαμόγιο !
 

pathos gia ta temachia

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Φεβ 2009
Μηνύματα
11.388
Κριτικές
132
Like
147
Πόντοι
2.266
παίδες το ΟΑΣΕ με τιποτα δε συγκρινεται!!!!!
 

stefan00

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
3.974
Like
339
Πόντοι
36
αληθεια τωρα ..απο το αρτεμις καλυτερο?
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
To Oase το καλοκαίρι είναι κάπως έτσι. Χωρίς πλάκα, όποιος έχει πάει, θα το επιβεβαιώσει, η φωτό θα μπορούσε κάλλιστα να είναι από εκεί. (Εγώ την δανείστηκα από τον διομήδη).

http://[URL unfurl="true"]www.bourdela.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=22710.0;attach=333025;image[/img[/URL]]

PS: Μικρή διόρθωση, τα κουρίτσια θα φόραγαν το βρακί τους και γόβες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom