Νέα

Φάκελος Κερατέα: η επανάσταση φάντασμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 956
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 13 άτομα (0 μέλη και 13 επισκέπτες)

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
καλα ρε ακομα τοσο δεν εχεις καταλαβει τον ισιο και τα λες αυτα? δε παιζει αυτο που ειπες.

ασε ρε να τον πειράξω να απολογηθεί....
εγώ πάντως τον έχω ραπορτάρει πολλές φορές στον πλέζουρα.

αααααααααααααααααχαχχααχαχαχαχαχαχα
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
ασε ρε να τον πειράξω να απολογηθεί....
εγώ πάντως τον έχω ραπορτάρει πολλές φορές στον πλέζουρα.

αααααααααααααααααχαχχααχαχαχαχαχαχα

Είσαι μια μουσίτσα εσύ!  :birdman:
Και από τα ραπόρτα στον αντισθένη πολλοί επιβιώσαν...
Από τα ραπόρτα στον πλε κανείς!  :grin:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Είσαι μια μουσίτσα εσύ!  :birdman:
Και από τα ραπόρτα στον αντισθένη πολλοί επιβιώσαν...
Από τα ραπόρτα στον πλε κανείς!  :grin:

ναξερες το ξυλο που εχει φαει επειδη με αγαπαει  :grin:

μπορω να μη του εχω αδυναμια του κουνελου μετα?  :dancing:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ναξερες το ξυλο που εχει φαει επειδη με αγαπαει  :grin:

μπορω να μη του εχω αδυναμια του κουνελου μετα?  :dancing:

αααααααααααααχαχχααχαχαχχααχαχαχα

πάρτε χαρτάκι προτεραιότητας για φάπες.......
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
αααααααααααααχαχχααχαχαχχααχαχαχα

πάρτε χαρτάκι προτεραιότητας για φάπες.......

εγω ξερω και απο αποσταση πως θα του κανω κακο. τωρα το πασχα που θαρθεις αθηνα και θα παμε βολτιτσες αγκαζε. θα παθει εμφραγμα  :grin:
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Δηλαδη και οι επιδοτησεις ψεμα ηταν? Δεν τις πηρανε ποτε?

Πηρες και εσυ Μερσεντες με επιδοτηση μηπως?
και το εσπα επιδοτηη ειναι οπως και τα κοινοτικα πλαισια στιριξης, και αυτα οι αγροτες τα πηραν;;
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
και το εσπα επιδοτηη ειναι οπως και τα κοινοτικα πλαισια στιριξης, και αυτα οι αγροτες τα πηραν;;

οι αγροτες την πατησαν λογω μαλακιας και αμορφωσιας. αν κανανε αλλη διαχειριση τα λεφτα που περνανε θα ηταν σε αλλη μοιρα τωρα. θελανε μερσεντε και πουτανες. απο την αλλη, ειναι ξεφτιλα ο μεσαζοντας να βγαζει δεκαπλασιο ποσοστο απο τον παραγωγο στο προϊον. μεγαλο γαμησι η αγροτικη δουλεια.
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
και το εσπα επιδοτηη ειναι οπως και τα κοινοτικα πλαισια στιριξης, και αυτα οι αγροτες τα πηραν;;

Σου ειπε κανεις πως για ολα φταινε οι αγροτες? Σου ειπε κανεις πως ολα τα εφαγαν οι αγροτες? Αντι να πετας ακυρα απαντησε σε οσα ειπα οτι εκαναν και κανουν. Αν θελεις βεβαια. Το γεγονος οτι εφαγε α Α  δεν δικαιολογει και τον Β που εκανε το ιδιο. Σταματα να δικαιολογεις νοοτροπιες που επιβαρυνουν το κοινωνικο συνολο.
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
οι αγροτες την πατησαν λογω μαλακιας και αμορφωσιας. αν κανανε αλλη διαχειριση τα λεφτα που περνανε θα ηταν σε αλλη μοιρα τωρα. θελανε μερσεντε και πουτανες. απο την αλλη, ειναι ξεφτιλα ο μεσαζοντας να βγαζει δεκαπλασιο ποσοστο απο τον παραγωγο στο προϊον. μεγαλο γαμησι η αγροτικη δουλεια.

Ο μεσαζοντας αγοραζει ντοματα με 20 λεπτα το κιλο, αλλα στα χαρτια φαινεται οτι αγοραζει πιο ακριβα. Ετσι γινεται αισχροκερδεια χωρις να φαινεται...χωρις να μπορεις να του πεις κατι σαν κρατος. Ο αγροτης ειναι μπλεγμενος σε αυτο αφου δεχεται να φαινεται στα χαρτια πιο ακριβο αυτο που πουλησε. Και επιβαρυνει ετσι ολους καταναλωτες. Γαμησι η αγροτικη δουλεια, αλλα ειναι και χοντρομαλακες. Αφηναν τα νερα να τρεχουν στο ποτισμα και τα εκλειναν μονο οταν τελειωνε η πρεφα στο καφενειο. Και τωρα λενε εχουν προβλημα με το νερο. Αμα ο Ελληνας δεν ηταν μαλακας και δεν ειχε το ψωνιο να δειχτει στους αλλους θα εχωνε τα λεφτα σε πραγματα ουσιας και οχι σε μερσεντες και μπουζουκια. Αλλα ιδιαιτερα απο ακαλλιεργητους ανθρωπους τι περιμενεις?
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Σου ειπε κανεις πως για ολα φταινε οι αγροτες? Σου ειπε κανεις πως ολα τα εφαγαν οι αγροτες? Αντι να πετας ακυρα απαντησε σε οσα ειπα οτι εκαναν και κανουν. Αν θελεις βεβαια. Το γεγονος οτι εφαγε α Α  δεν δικαιολογει και τον Β που εκανε το ιδιο. Σταματα να δικαιολογεις νοοτροπιες που επιβαρυνουν το κοινωνικο συνολο.
στο ειπα οτι θα γινεις ρομπα, αρχιζουμε λοιπον...οι αγροτες αποζημιωνονται απο τον ελγα, τον ελγα τον ΠΛΗΡΟΝΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΑΓΡΟΤΕΣ, σε οποιοδηποτε τιμολογιο που παιρνοθν για πωληση προιοντων παρακρατειται 3%για τον ελγα, παθουν δεν παθουν ζημια ΟΛΟΙ οι αγροτες πληρωνουν τον ελγα, δηλαδη ασφαλιζουν το προιον τους κατα καποιο τροπο, πες μου λοιπον εσυ καμαρι μου ποιος αγροτης θα δεχτει να του κοψουν εικονικο τιμολογιο με περισσοτερ χρηματα απο την στιγμη που θα πληρωσει περισσοτερα στον ελγα, η ποιο θα ειναι το κερδος του εμπορου αν του καλυψει αυτος την διαφορα του ελγα;; αρα μαλακιες σου εχει πει καποιος, τις επιδοτησεις δεν τις δινει το ελληνικο κρατος αλλα η ε.ε, το οτι εγινε και γινεται κακη χρηση των επιδοτησεων απο πολλους αγροτες δεν το αρνειται κανενας, θες να παμε στα μερη μου να δεις ποσοι αγροτες εχουν μερσεντες η αλλο παραπλησιο αυτοκινητο;; μετα ομως θα εισαι ετοιμος για δημοσιο ξευτιλικη;; και κατι τελευταιο, η επιστροφη του φ.π.α στους αγροτες ειναι 11% οταβ το κρατος φορολογει τα προιοντα τους στην καταναλωση με 13%......,οτι αλλη απορια εχεις εδω ειμαστε
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Ο μεσαζοντας αγοραζει ντοματα με 20 λεπτα το κιλο, αλλα στα χαρτια φαινεται οτι αγοραζει πιο ακριβα. Ετσι γινεται αισχροκερδεια χωρις να φαινεται...χωρις να μπορεις να του πεις κατι σαν κρατος. Ο αγροτης ειναι μπλεγμενος σε αυτο αφου δεχεται να φαινεται στα χαρτια πιο ακριβο αυτο που πουλησε. Και επιβαρυνει ετσι ολους καταναλωτες. Γαμησι η αγροτικη δουλεια, αλλα ειναι και χοντρομαλακες. Αφηναν τα νερα να τρεχουν στο ποτισμα και τα εκλειναν μονο οταν τελειωνε η πρεφα στο καφενειο. Και τωρα λενε εχουν προβλημα με το νερο. Αμα ο Ελληνας δεν ηταν μαλακας και δεν ειχε το ψωνιο να δειχτει στους αλλους θα εχωνε τα λεφτα σε πραγματα ουσιας και οχι σε μερσεντες και μπουζουκια. Αλλα ιδιαιτερα απο ακαλλιεργητους ανθρωπους τι περιμενεις?

και σταρχιδια του και το υπουργειο και οι γεωπονοι να τον ξεστραβωσουν. αν δουνε πως ειναι οι ιταλοι αγροτες θα κρυφτουνε. αν δουνε πως ειναι οι καλλιεργειες στην ιταλια θα ντραπουν να πατησουν σα να ειναι εκκλησια.
αυτο ειναι ο ελληνας. μαλακας απο dna.
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Ο μεσαζοντας αγοραζει ντοματα με 20 λεπτα το κιλο, αλλα στα χαρτια φαινεται οτι αγοραζει πιο ακριβα. Ετσι γινεται αισχροκερδεια χωρις να φαινεται...χωρις να μπορεις να του πεις κατι σαν κρατος. Ο αγροτης ειναι μπλεγμενος σε αυτο αφου δεχεται να φαινεται στα χαρτια πιο ακριβο αυτο που πουλησε. Και επιβαρυνει ετσι ολους καταναλωτες. Γαμησι η αγροτικη δουλεια, αλλα ειναι και χοντρομαλακες. Αφηναν τα νερα να τρεχουν στο ποτισμα και τα εκλειναν μονο οταν τελειωνε η πρεφα στο καφενειο. Και τωρα λενε εχουν προβλημα με το νερο. Αμα ο Ελληνας δεν ηταν μαλακας και δεν ειχε το ψωνιο να δειχτει στους αλλους θα εχωνε τα λεφτα σε πραγματα ουσιας και οχι σε μερσεντες και μπουζουκια. Αλλα ιδιαιτερα απο ακαλλιεργητους ανθρωπους τι περιμενεις?
ασχολεισου με τα αυτοκινητακια που ξερεις και μην πετας παπαριες, και κατι πολυ σημαντικο, μην προσβαλεις κανεναν
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
στο ειπα οτι θα γινεις ρομπα, αρχιζουμε λοιπον...οι αγροτες αποζημιωνονται απο τον ελγα, τον ελγα τον ΠΛΗΡΟΝΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΑΓΡΟΤΕΣ, σε οποιοδηποτε τιμολογιο που παιρνοθν για πωληση προιοντων παρακρατειται 3%για τον ελγα, παθουν δεν παθουν ζημια ΟΛΟΙ οι αγροτες πληρωνουν τον ελγα, δηλαδη ασφαλιζουν το προιον τους κατα καποιο τροπο, πες μου λοιπον εσυ καμαρι μου ποιος αγροτης θα δεχτει να του κοψουν εικονικο τιμολογιο με περισσοτερ χρηματα απο την στιγμη που θα πληρωσει περισσοτερα στον ελγα, η ποιο θα ειναι το κερδος του εμπορου αν του καλυψει αυτος την διαφορα του ελγα;; αρα μαλακιες σου εχει πει καποιος, τις επιδοτησεις δεν τις δινει το ελληνικο κρατος αλλα η ε.ε, το οτι εγινε και γινεται κακη χρηση των επιδοτησεων απο πολλους αγροτες δεν το αρνειται κανενας, θες να παμε στα μερη μου να δεις ποσοι αγροτες εχουν μερσεντες η αλλο παραπλησιο αυτοκινητο;; μετα ομως θα εισαι ετοιμος για δημοσιο ξευτιλικη;; και κατι τελευταιο, η επιστροφη του φ.π.α στους αγροτες ειναι 11% οταβ το κρατος φορολογει τα προιοντα τους στην καταναλωση με 13%......,οτι αλλη απορια εχεις εδω ειμαστε

παιχτη το κατεχεις το θεμα καταπως φαινεται αλλα μην αντιλεγεις οτι τα χρονια των μεγαλων εσοδων τα κανανε κυβικα τα λεφτα οι αγροτες. και οχι σε τρακτερ  ;)
εχω παραδειγματα που κλαινε τωρα και εχουν καποιο δικιο. αλλα το θεμα ειναι οτι τους ξερω και απο οταν γελαγανε και δεν ειχαν καθολου δικιο.
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
παιχτη το κατεχεις το θεμα καταπως φαινεται αλλα μην αντιλεγεις οτι τα χρονια των μεγαλων εσοδων τα κανανε κυβικα τα λεφτα οι αγροτες. και οχι σε τρακτερ  ;)
εχω παραδειγματα που κλαινε τωρα και εχουν καποιο δικιο. αλλα το θεμα ειναι οτι τους ξερω και απο οταν γελαγανε και δεν ειχαν καθολου δικιο.
κυβικα τα εκαναν μετρημενοι στα δαχτυλα, στις πουτανες και στα πανυγυρια τα εφαγαν, εχω παραδειγματα ουκ ολιγα
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
αυτο ειναι ο ελληνας. μαλακας απο dna.
ακριβώς....
έβλεπα τη μαλακία του σκάι για το 1821......

μετά το 21-22 και αφού γάμησαν ότι τούρκικο κυκλοφορούσε στην πελοπόννησο.....
μόλις μείναν μόνοι τους άρχισαν να σφάζονται ποιός θα κάνει κουμάντο...4 εμφύλιους ξεκίνησαν...

και στο τέλος εάν δεν γαμούσε την τουρκιά στο ναβαρίνο η δυτική συμμαχία τώρα τούρκικα θα μιλούσαμε......
και μετά απ αυτό ΠΑΛΙ μυαλό δεν έβαλαν. Ο καποδίστριας πήγε να οργανώσει κράτος και οι μαυρομιχάληδες για να μη χάσουν τα προνόμιά τους τον δολοφόνησαν.
τους φόρεσαν καπέλο μετά τον γλιξμπουργκ και ένιωσαν καλύτερα.

γι αυτό σου λέω. όχι απλά γαμημένο dna.
για εξαφάνιση τελείως.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
κυβικα τα εκαναν μετρημενοι στα δαχτυλα, στις πουτανες και στα πανυγυρια τα εφαγαν, εχω παραδειγματα ουκ ολιγα

ααααααααααααααααααααααααααααααααα

εχει σημασία αν τα φας στο μπλάκτζακ ή στο μουνί ή στο τροχοφόρο....
μαστα.
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
στο ειπα οτι θα γινεις ρομπα, αρχιζουμε λοιπον...οι αγροτες αποζημιωνονται απο τον ελγα, τον ελγα τον ΠΛΗΡΟΝΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΑΓΡΟΤΕΣ, σε οποιοδηποτε τιμολογιο που παιρνοθν για πωληση προιοντων παρακρατειται 3%για τον ελγα, παθουν δεν παθουν ζημια ΟΛΟΙ οι αγροτες πληρωνουν τον ελγα, δηλαδη ασφαλιζουν το προιον τους κατα καποιο τροπο, πες μου λοιπον εσυ καμαρι μου ποιος αγροτης θα δεχτει να του κοψουν εικονικο τιμολογιο με περισσοτερ χρηματα απο την στιγμη που θα πληρωσει περισσοτερα στον ελγα, η ποιο θα ειναι το κερδος του εμπορου αν του καλυψει αυτος την διαφορα του ελγα;; αρα μαλακιες σου εχει πει καποιος, τις επιδοτησεις δεν τις δινει το ελληνικο κρατος αλλα η ε.ε, το οτι εγινε και γινεται κακη χρηση των επιδοτησεων απο πολλους αγροτες δεν το αρνειται κανενας, θες να παμε στα μερη μου να δεις ποσοι αγροτες εχουν μερσεντες η αλλο παραπλησιο αυτοκινητο;; μετα ομως θα εισαι ετοιμος για δημοσιο ξευτιλικη;; και κατι τελευταιο, η επιστροφη του φ.π.α στους αγροτες ειναι 11% οταβ το κρατος φορολογει τα προιοντα τους στην καταναλωση με 13%......,οτι αλλη απορια εχεις εδω ειμαστε

Εισαι κολλημενος. Οι επιχορηγησεις ερχονται απο την ΕΕ. Η ΕΕ απο που βρισκει τα λεφτα ρε επιστημονα? Απο τους φορολογουμενους πολιτες της ΕΕ δεν τα παιρνει? Εμεις δεν ειμαστε φορολογουμενοι πολιτες της ΕΕ? Δεν πληρωνουμε?

Ειδες εσυ πουθενα ποτε χαρτοσημο υπερ ΙΚΑ πχ? Γιατι χαρτοσημο υπερ ΟΓΑ υπηρχε! Τι δουλεια ειχα εγω σε υποθεση μου με το δημοσιο να πληρωνω τον ΟΓΑ?

Την κλεψια που ολοι δηλωναν περισσοτερα στρεματα και ζωα απο τα πραγματικα δεν την εχεις ακουσει ποτε στη ζωη σου?

Οι αγροτες δεν φορολογουνται βασει πραγματικου εισοδηματος και μπορουν να κοψουν οτι τιμολογια να'ναι αν ο αλλος τους δωσει τον ΦΠΑ και το εξτρα ασφαλιστρο για τον ΕΛΓΑ...

Δεν ειπα οτι ολοι οι αγροτες ειναι απατεωνες. Ομως μην παμε τωρα να δικαιολογησουμε τα αδικαιολογητα. Και αν οι ιδιοι δεν καταλαβαινουν πως πρεπει να δουλευουν για να αποδιδει η δουλεια τους δεν φταιω εγω, αλλα οι ιδιοι. Γιατι να μην τελειωνουν ολοι μια τεχνικη σχολη να μαθαινουν για συστηματα ποτισματος, καλλιεργειες, λιπασματα, φυτοφαρμακα κτλ κτλ. Απο μονοι τους επρεπε να το επιδιωξουν να υπαρχει κατι τετοιο, με λιγες ωρες μαθησης καθε βδομαδα. Αλλα ειναι τοσο αδιαφοροι που ειναι αξιοι της μοιρας τους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom