Νέα

Φάκελος Κερατέα: η επανάσταση φάντασμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 956
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
έτσι, για την ιστορία, μάθετε ότι την εν λόγω φράση είχα πριν κάτι μήνες ως υπογραφή μου ομού με το όνομά του (εξ ού και η σπόντα σε μένα) :birdman:

Το θυμάμαι ρε, για αυτό και γέλασα. Που μετά από μήνες το θυμόταν και σου το επέστρεψε. Είχες αυτό και το "ζητείται ποντικός κατα προτίμηση super".
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
ding-dong, εκτός του ότι βρίζεις άλλα μέλη και αντλείς ικανοποίηση βλέποντας σημαίες να καίγονται πού νομίζεις ότι διαφωνούμε επί της ουσίας;
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Είχες αυτό και το "ζητείται ποντικός κατα προτίμηση super".
:offtopic:
Αυτον τον θυμαται κανενας?

URL]]
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Η ζωη μας θα αλλαξει προς το καλυτερο ΙΜΟ οταν γενικευτουν αυτες οι αντιδρασεις, γινει η Ελλας ισωμα και ξεκινησουμε απο το μηδεν. Δεν βλεπω φως στην πεπατημενη της "αλλαγης"....

Δεν έχεις άδικο. Το θέμα με τους κερατιώτες δεν είναι αν είναι καταπατητές/οικοπεδοφάγοι/αδιάφοροι για τα σκουπίδια. Καταπατητές/οικοπεδοφάγοι υπάρχουν και σε πολύ πιο ιν μέρη (Πανόραμα, Διόνυσος) για να μην πούμε για ειδικές περιπτώσεις τύπου Αιξωνής. Αλλά ποτέ δεν θα έρθει στα μέρη τους ΧΥΤΑ/ΧΥΤΥ/ΧΥ-στον-πούτσο, ΟΚΑΝΑ, εργοστάσιο λιπασμάτων ή κάποια άλλη ΝΙΜΒΥ περίπτωση. Όσο για το θέμα των σκουπιδιών, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να δείξουν κατανόηση και να μαζέψουν όλα τα σκουπίδια της Αττικής, όταν η ίδια η πολιτεία και όλοι οι πολίτες της Αθήνας είχαν βολευτεί με τα Λιόσια, αλλά τώρα που έφτασε το σκατό στον ανεμιστήρα τους έπιασε ξαφνικά ο πόνος.

Φυσικά έχουν κάθε δικαίωμα να διαμαρτύρονται οι κάτοικοι, όταν ξαφνικά βρίσκονται μπροστά σε μια κατάσταση που απειλεί να αλλάξει δραματικά τους όρους διαβίωσης τους. Δεν πρόκειται για κάτι το οποίο ήταν δεδομένο εξ αρχής (όπως πχ οι κάτοικοι πέριξ των φυλακών Κορυδαλλού που αφού αγόρασαν κοψοχρονιά τώρα χτυπιούνται να φύγουν οι φυλακές), ήταν κάτι το οποίο υπήρχε σαν προοπτική στα χαρτιά και τώρα υλοποιείται στο πόδι, με ξύλο και μπινελίκι.
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Aν ησουν 10 χρονια μεγαλυτερος θα θυμοσουν τις διαφημησεις με τα echo στα ΑΜ για "οικοπεδα στην κερατεα (εαεαεα) με φως νερο τηλεφωνο (νονονο)" και θα καταλαβαινες τι οικογενειες μαζευτηκαν εκει. Εννοω φτωχες...

Τυχαινει απο κληρονομια να εχω (μικρο) οικοπεδο στα συνορα της Εκαλης. Ρε μαγκες δεν εχει πιασει φωτια ποτε, μπορει στο χιλιομετρο να καιγεται το συμπαν αλλα ως δια μαγειας με το που φτανει κοντα εξασθενει. Με το ιδιο σκεπτικο που η Εκαλη δεν καηκε ποτε, γινεται σκουπιδοτοπος η Κερατεα....

Η ζωη μας θα αλλαξει προς το καλυτερο ΙΜΟ οταν γενικευτουν αυτες οι αντιδρασεις, γινει η Ελλας ισωμα και ξεκινησουμε απο το μηδεν. Δεν βλεπω φως στην πεπατημενη της "αλλαγης"....

δεν κατάλαβες (ή μάλλον εγώ το διετύπωσα ελλειπώς)

ούτε κι εγώ μπορώ εναποθέσω τις ελπίδες μου στην μεταστροφή της πολιτικής συνείδησης των ψηφοφόρων (κατάργηση πελατειακών σχέσεων, κατάργηση δικομματισμού κτλ) ή πολύ περισσότερο των πολιτικών...

και αν μέχρι πριν κάτι μήνες η χρήση βίας για την αλλαγή του πολιτικού σκηνικού μου φάνταζε αδιανόητη, ακριβώς επειδή δεν βλέπω άλλη λύση στον ορίζοντα έχω αρχίσει και συμφιλιώνομαι με αυτά τα ακραία μέσα έκφρασης

η διαφορά μου με τον νταν ντιν νταν, είναι ότι εκείνος μέσα από μια λαϊκή επανάσταση ονειρεύεται την κατάργηση κάθε κρατικής εξουσίας (αυτό εννοούσα με το τι πιστεύει ότι θα γίνει μετά), ενώ εγώ δεν προσβλέπω στην κατάργηση αλλά στην εκ βάθρων αλλαγή της


κατά τα άλλα, συμπαθής φυσιογνωμία ο ντυνάν, εσχάτως μάλιστα διαπιστώνω ότι επί της ουσίας δεν διαφωνούμε και σε πάρα πολλά (χωρίς πλάκα τώρα), εκτός αν εξαιρέσεις το παραπάνω και το γεγονός ότι αιθεροβατεί :grin:



Υ.Γ. βάλε κανά κήπο στο τεμάχιο στην Εκάλη να τρως κανά ζαρζαβατικό :birdman: έρχονται δύσκολοι καιροί :birdman:
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Το θυμάμαι ρε, για αυτό και γέλασα. Που μετά από μήνες το θυμόταν και σου το επέστρεψε. Είχες αυτό και το "ζητείται ποντικός κατα προτίμηση super".

άλλη περίπτωση κι αυτή, με έχει χαρακτηρίσει ταβλαδόρο αν δεν κάνω λάθος :think:


πάντως οι περισσότερες διαφωνίες εδώ μέσα εξωθούνται στα άκρα καθαρά από προσωπικούς εγωισμούς (εδώ έχει καταργηθεί η έννοια του αυτονόητου, τι να λέμε...πρέπει να αποδεικνύουμε κάθε φορά ότι δεν είμαστε ελέφαντες :jerking: )

είναι φανερό τις περισότερες φορές πότε διαφωνεί κάποιος και πότε το κάνει επί τούτου, επειδή είναι πολύ περήφανος για να υποχωρήσει και να δεχτεί την θέση του "αντιπάλου" του...

αν και προσωπικά αυτού του είδους η αντιπαλότητα καθόλου δεν με χαλάει, έχει περισσότερη πλάκα :zfuck: εκτός και αν πρόκειται για τον παπαζόλια :2on1:

 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Θα βαλω προβατα-γελαδια, γιατι δεν ειμαι vegeterian :birdman:

:2funny:
άν θες βοήθεια πές το, μου είχε δείξει ο παππούς μου πώς να αρμέγω :birdman:

Πίπα κώλο σε πάει ο παπαζόλιας όπως κ άλλος ένας από π κ τσούζει!!! :birdman:

1)μην είσαι τόσο σίγουρος ποιόν έχει τσούξει περισσότερο και 2)το γραφείο τύπου του είσαι ή απλώς γιουσουφάκι; :pipa3:
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
1)μην είσαι τόσο σίγουρος ποιόν έχει τσούξει περισσότερο και
2)το γραφείο τύπου του είσαι ή απλώς γιουσουφάκι; :pipa3:
1)Εσένα κ δίνω απόδοση 100:1!!! :birdman:

2)Δύο αριστεροί πάντα συμφωνούν.... :birdman:
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Τελικά δεν τον προλάβαμε τον κακομοίρη τον παπατρόλλη.
Του αυταρχικού έγινε και αυτός...
Να ανέβεις Σόλουν πούστη να σου γνωρίσουμε την Βίκυ κ την Μόνικα... :dancing:

Θα θες κ συ μετά αυταρχικό!!! :grin:
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
1)Εσένα κ δίνω απόδοση 100:1!!! :birdman:

2)Δύο αριστεροί πάντα συμφωνούν.... :birdman:

1) Αυτο που λεει "τον φτυνουν και αυτος νομιζει οτι βρεχει" το ξερεις φανταζομαι


2) ελα τωρα :s&m_1: προχθες λεγατε για τον Μπελογιαννη...
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Να ανέβεις Σόλουν πούστη να σου γνωρίσουμε την Βίκυ κ την Μόνικα... :dancing:
Θα θες κ συ μετά αυταρχικό!!! :grin:

Δεν με ρίχνεις παπατρόλλη. Τον κώλο μου τον έχω για την συνήθη χρήση.
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Γιατί,πάνω σε τί;;; :think:
Στο οτι 2 αριστεροι συμφωνουν παντα μεταξυ τους, ελεος :headbang:



Και μια και το εβαλες πιο πανω, τι επαναλαμβανομενη μαλακια ειναι αυτο με το Σολουν? Αν δηλαδη ο ΦΠ (πχ) ελεγε αντι Δυρραχιο Επιδαμνος, δεν θα τον ελεγες μαλακα?

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom