Νέα

Φάκελος Κερατέα: η επανάσταση φάντασμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 956
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
μάλιστα .. ας κάνουν λοιπόν οι της άποψης του να γίνει στο ΚΑΣΤΡΙ μία πλήρη μελέτη (χωροθέτηση, μελέτη σκοπιμότητας, κοστολόγηση, απαλλοτριώσεις, χρήμα κλπ) και ας την βάλουν δίπλα δίπλα να αποφασίσουμε..

δηλαδή αν βγεί ότι στο Καστρί για να γίνει θέλει 1000 ενώ στην Κερατέα 10 δεν νομίζω να υπάρξει κανένας μαλάκας που να πεί να γινει στο ΚΑΣΤΡΙ...

σαφώς..... γιατι πάντα όμως οι μελέτες βγαίνουν πιο φθηνές στην Κερατέα, στο Πέραμα, στο Κερατσίνι, στα Πατήσια ένα περίεργο πράμα.......
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
ναι μωράκι.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΧΥΤΤΥ.
συμφωνάμε.
ας κάνουμε λοιπον ενα δημοψήφισμα (εδώ ζητάγατε για το θρήσκευμα στις ταυτότητες και χαλάγατε δεκάδες χιλιάρια για την διαδικασία μάζωξης υπογραφών).

ερώτηση σε όλους τους κατοίκους της Αττικής.
ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΧΥΤΤΥ;
Στην Κερατέα, ή το ΚΑΣΤΡΙ;

εδώ σε θέλω μάστορα. να δω μετά τα πελατάκια σου στο δικηγορικό που θα ζητάνε νοιμκά τρόπους για να καθυστερήσουν την εφαρμογή του δημοψηφίσματος....
πουστάκια γίνατε και τιμητές του νόμου τώρα.

Σου είπα...
Εμένα μου αρέσει η περιοχή μεταξύ κρυονερίου, εκάλης και άγιου στεφάνου.
Ωστόσο, δε νομίζω ότι η κερατέα επελέγη επειδή κάποιοι δεν πάνε τους κετατιώτες (με τις παράνομες χωματερές βεβαίως- βεβαίως που μια χαρά τώρα στέλνουν τα σκουπίδια τους αλλού) ούτε και ότι κατασκευάζονται χυτυ για να κονομήσουν οι εργολάβοι.

και ο ίσιος στην υπεράσπιση του μπομπολα.

Τί να κάνω ρε τύπε, κόπηκε το επίδομα από τη ρηγίλλης/συγγρού γιατί η τζότζολα έκρινε ότι το μπου δεν θα εξασφαλίσει αρκετές ψήφους και κάπως πρέπει να ζήσω και γω...
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Επισης θα βρεις πολλες πληροφοριες στο ιντερνετ γιατι εκει ο χωρος ειναι ακαταλληλος.
με ένα εξάμηνο σεμινάρια στο ΕΜΠ πάνω στα γεωπληροφοριακά συστήματα μαθαίνεις ότι για να βρεις τις διαθέσιμες περιοχές για χυτυ χυτα και ότι άλλο θες μέσα σε 10 λεπτά.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
έτσι.
πάντα εις υγείαν του μαλάκα....
όπως και με το μνημόνιο...
άλλος τα φαγε άλλος έχει τα κονέ άλλος τρώει το σκατό στη μάπα.

ΤΣΟ ΚΑΙ ΛΟ ΠΟΥΣΤΑΡΑΔΕΣ.
μεχρι να φτιαχθεί ο ΧΥΤΤΥ ΣΤΟ ΚΑΣΤΡΙ και οι ΑΝΕΜΟΓΕΝΝΗΤΡΙΕΣ ΣΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΒΟΥΛΑΣ...
Α και η Βουλιαγμένη προκρίνεται για ένα πυρηνικό αντιδραστηράκι παραλιακώς δίπλα στον Αστέρα...
αφού όλα τα πυρηνικά γίνονται πέριξ παραθαλάσσιων περιοχών.

ΝΤΑΒΑΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΑΚΙΑ.
ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

καλες οι ανεμογεννητριες δε μας χαλουλου. η βουλιαγμενη δε προκρινεται ουτε για καντινα και προσωπικα δε θα εδινα ουτε ενα ευρω για να βαλω εστω ενα τουβλο σε μερος που ειναι σαν ελβετικο τυρι απο κατω.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
σαφώς..... γιατι πάντα όμως οι μελέτες βγαίνουν πιο φθηνές στην Κερατέα, στο Πέραμα, στο Κερατσίνι, στα Πατήσια ένα περίεργο πράμα.......

γιατί απλά υπάρχουν τεράστιες εκτάσεις που ανήκουν στο δημόσιο και για τις οποίες δεν χρειάζεται να γίνει απαλλοτρίωση .. so simple like that if you can think about it..

για παράδειγμα στην Κερατέα μόνο 8% της όλης έκτασης ανήκει σε ιδιώτες στην ΕΚΑΛΗ αμφιβάλλω αν θα υπάρχει έκταση της οποίας το 8% να ανήκει στο δημόσιο...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Τί να κάνω ρε τύπε, κόπηκε το επίδομα από τη ρηγίλλης/συγγρού γιατί η τζότζολα έκρινε ότι το μπου δεν θα εξασφαλίσει αρκετές ψήφους και κάπως πρέπει να ζήσω και γω...

μαζί σου....
και οι τραμπουκοι όμως κάπως πρέπει να ζήσουν......
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
γιατί απλά υπάρχουν τεράστιες εκτάσεις που ανήκουν στο δημόσιο και για τις οποίες δεν χρειάζεται να γίνει απαλλοτρίωση .. so simple like that if you can think about it..

για παράδειγμα στην Κερατέα μόνο 8% της όλης έκτασης ανήκει σε ιδιώτες στην ΕΚΑΛΗ αμφιβάλλω αν θα υπάρχει έκταση της οποίας το 8% να ανήκει στο δημόσιο...

γουάτ αμπάουτ παπάδων τεριτόρι;
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
θα του τσιμπήσω τα μαγουλάκια για να τον παρηγορήσω.

Τί έγινε ισιδώρα;
Στον αγώνα για την προστασία της ατομικής ιδιοκτησίας και των καταπατητών δημόσιας γης;
Λίγο μικροαστικό για μια αγωνίστρια σαν εσένα, δεν βρίσκεις;

 

silvestros

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2010
Μηνύματα
335
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Προφανώς ξέρεις περισσότερα για σκουπίδια από μένα...
Και επίσης έχεις την πεποίθηση ότι επειδή κάποιος έγραψε στο ίντερνετ κάτι, αυτό ισχύει- κάτι σαν το παλιό "το διάβασα στη φυλλάδα"...
Δυστυχώς οι γνώσεις μου για τα σκουπίδια είναι λιγοστές...
Και ομολογώ ότι δεν ξέρω να χωροθετήσω έναν χυτύ...
Αυτοί που το έκαναν επέλεξαν την κερατέα και υποθέτω ότι δεν το έκαναν επειδή είχαν βάλει τους κερατιώτες στο μάτι...
Αλλά είπαμε... Έκαστος στο είδος τους και ο συλβέστρος στα σκουπίδια.

Ενας οποιοσδηποτε μηχανολογος εχει κανει μαθηματα για το περιβαλλον, τους ΧΥΤΑ, τις ανανεωσιμες πηγες ενεργειας κτλ κτλ. Το τι πρεπει να γινεται με την διαχειριση των σκουπιδιων ειναι εντελως αντικειμενικο. Αλλο βεβαια που ποτε δεν εγινε γιατι εδω ασχολειται ο κοσμος μονο με τον διορισμο στο δημοσιο.
Οσο για την διαδικασια επιλογης χωρου, δεν μπορουμε να πουμε πως εγινε με αυστηρα επιστημονικα κριτηρια. Αν πιστευεις κατι τετοιο τοτε κοιμασαι με τα τσαρουχια. Παραμενεις μαλακας, τι να κανουμε θα κανουμε υπομονη. Τωρα  :thefinge:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ιτς πριαβετ προπερτι αντ μαστ μπει πείντ...
οθομαν πράιβατ πρόπερτυ;
αι θινκ δατ οθομαν εμπάιερ φελ αρραουντ 1830 ιν χελας.
ολ τεριτορις ιν δε χελενικ ερια σουντ μπιλονγκ το ραγιαδες νοτ παπαδες.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ενας οποιοσδηποτε μηχανολογος εχει κανει μαθηματα για το περιβαλλον, τους ΧΥΤΑ, τις ανανεωσιμες πηγες ενεργειας κτλ κτλ. Το τι πρεπει να γινεται με την διαχειριση των σκουπιδιων ειναι εντελως αντικειμενικο. Αλλο βεβαια που ποτε δεν εγινε γιατι εδω ασχολειται ο κοσμος μονο με τον διορισμο στο δημοσιο.
Οσο για την διαδικασια επιλογης χωρου, δεν μπορουμε να πουμε πως εγινε με αυστηρα επιστημονικα κριτηρια. Αν πιστευεις κατι τετοιο τοτε κοιμασαι με τα τσαρουχια. Παραμενεις μαλακας, τι να κανουμε θα κανουμε υπομονη. Τωρα  :thefinge:

Τι περιμενεις απο εναν αρχιμαλακα?

Απορώ πώς δεν σε έχει προσλάβει κανα ΜΙΤ ακόμη να δίνεις μαθήματα...
Συνέχισε να μας διασκεδάζεις!

Αχαχαχα,θα πεσει γελιο,αλλα μαλλον θα χασουμε το σοου.

Ισιουλη,μην παιρνεις θαρρος...θα υπαρξει τσεκαρισμα στα ποστ εν ευθετω χρονω,αλα ιερο φαση.

Εγώ δεν μπαίνω σε 3 διαφορετικά σάιτ καρδιά μου να κλαίγομαι στους μεν για τους δε...
Συνέχισε να κρατάς σημειώσεις...
Με κάτι πρέπει να ασχολείσαι και εσύ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom