Νέα

Φάκελος Κερατέα: η επανάσταση φάντασμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 956
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Ναι,ε?

Για δες ομως που ΟΛΟΙ παιρνουν θεση επανω στο ζητημα,και δεν μιλαμε για ηξεις αφηξεις θεσεις,ουτε για ψευτοπροο πιπες που τις λουζομαστε εδω και κατι δεκαετιες.

Να τσακιστει το ανταρτικο στην Κερατεα ΝΑΙ Η ΟΥ?

Τα"Νεα"σημερα ζητανε"να εφαρμοστει ο νομος"...
 

silvestros

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2010
Μηνύματα
335
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Υπαρχουν δικαστικες αποφασεις νομιζω. Το τι λενε τα ΜΜΕ του καθε εργολαβου μου ειναι αδιαφορο
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ναι,ε?

Για δες ομως που ΟΛΟΙ παιρνουν θεση επανω στο ζητημα,και δεν μιλαμε για ηξεις αφηξεις θεσεις,ουτε για ψευτοπροο πιπες που τις λουζομαστε εδω και κατι δεκαετιες.

Να τσακιστει το ανταρτικο στην Κερατεα ΝΑΙ Η ΟΥ?

Τα"Νεα"σημερα ζητανε"να εφαρμοστει ο νομος"...
το πρόβλημα σου είναι το αντάρτικο ??? γιατί εμένα δεν είναι αυτό το πρόβλημα αλλά η απόλυτη άρνηση αυτών των ανθρώπων χωρίς να εκφέρουν τεκμηριωμένη αντιπρόταση πλην των επαναλαμβανομένων παρλαπιπων περί χωροθέτησης ΧΥΤΑ στην Εκάλη...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ναι,ε?

Για δες ομως που ΟΛΟΙ παιρνουν θεση επανω στο ζητημα,και δεν μιλαμε για ηξεις αφηξεις θεσεις,ουτε για ψευτοπροο πιπες που τις λουζομαστε εδω και κατι δεκαετιες.

Να τσακιστει το ανταρτικο στην Κερατεα ΝΑΙ Η ΟΥ?

Τα"Νεα"σημερα ζητανε"να εφαρμοστει ο νομος"...

Επιτέλους...
Και σπάω πλάκα με τους αριστερούς που υποστηρίζουν τα κερατεομπαχαλα, προκρίνοντας την ατομική ιδιοκτησία εις βάρος του γενικού καλού (γατί χυτυ πρέπει να γίνει)...
Όχι και τόσο μαρξιστικό.

Φυσικά αν τίποτα παλικάρια καναν μπάχαλο να φύγει ο οκανά από τη γειτονιά τους, οι ίδιοι τύποι θα τους έλεγαν τοπικιστές, παρτάκηδες και κρυφοσασίστες κοινωνικά ανάλγητους...
 

Επισκέπτης
Υπαρχουν δικαστικες αποφασεις νομιζω. Το τι λενε τα ΜΜΕ του καθε εργολαβου μου ειναι αδιαφορο
Να εφαρμοστει ο νομος λοιπον,τουτεστιν"να ματωσουν οι κοπριτες"οπως εγραψε το γκολντεν μποι.

Ευχαριστω για την συνεισφορα σας.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Επιτέλους...
Και σπάω πλάκα με τους αριστερούς που υποστηρίζουν τα κερατεομπαχαλα, προκρίνοντας την ατομική ιδιοκτησία εις βάρος του γενικού καλού (γατί χυτυ πρέπει να γίνει)...
Όχι και τόσο μαρξιστικό.

Φυσικά αν τίποτα παλικάρια καναν μπάχαλο να φύγει ο οκανά από τη γειτονιά τους, οι ίδιοι τύποι θα τους έλεγαν τοπικιστές, παρτάκηδες και κρυφοσασίστες κοινωνικά ανάλγητους...

:2funny:

λιονελ μεσσι στρειτ  :cum:
 

Επισκέπτης
Επιτέλους...
Και σπάω πλάκα με τους αριστερούς που υποστηρίζουν τα κερατεομπαχαλα, προκρίνοντας την ατομική ιδιοκτησία εις βάρος του γενικού καλού (γατί χυτυ πρέπει να γίνει)...
Όχι και τόσο μαρξιστικό.

Φυσικά αν τίποτα παλικάρια καναν μπάχαλο να φύγει ο οκανά από τη γειτονιά τους, οι ίδιοι τύποι θα τους έλεγαν τοπικιστές, παρτάκηδες και κρυφοσασίστες κοινωνικά ανάλγητους...
Σαν απαντηση ξαναδιαβασε το ποστ του Α-Ω που παρεθεσα.
 

silvestros

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2010
Μηνύματα
335
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Να εφαρμοστει ο νομος λοιπον,τουτεστιν"να ματωσουν οι κοπριτες"οπως εγραψε το γκολντεν μποι.

Ευχαριστω για την συνεισφορα σας.

Τα δικαστηρια ειπαν να σταματησουν τα εργα....
 

silvestros

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2010
Μηνύματα
335
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Επιτέλους...
Και σπάω πλάκα με τους αριστερούς που υποστηρίζουν τα κερατεομπαχαλα, προκρίνοντας την ατομική ιδιοκτησία εις βάρος του γενικού καλού (γατί χυτυ πρέπει να γίνει)...
Όχι και τόσο μαρξιστικό.

Φυσικά αν τίποτα παλικάρια καναν μπάχαλο να φύγει ο οκανά από τη γειτονιά τους, οι ίδιοι τύποι θα τους έλεγαν τοπικιστές, παρτάκηδες και κρυφοσασίστες κοινωνικά ανάλγητους...

Αλλο ΧΥΤΥ, αλλο ΧΥΤΑ.... Το γνωριζεις?
Επισης θα βρεις πολλες πληροφοριες στο ιντερνετ γιατι εκει ο χωρος ειναι ακαταλληλος.

Βλεπω παραμενεις ξερολας...
 

Επισκέπτης
ποιός αποφασίστηκε;
και ποιός ανέλαβε με ποιού την εντολή;
να ξεαποφασιστεί.
Αποφασιστηκε οτι καποιοι ειναι πιο μαλακες απο αλλους,η με λιγοτερα κονε εν πασει περιπτωσει.

Φυσικα ΟΛΟΙ(και οσοι θεωρουνταν πιο μαλακες)νομιζαν οτι υπαρχουν καποιοι που ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ μαλακες,και που δεν ειναι οι ιδιοι.

Τα ψεματα ομως καποια στιγμη τελειωνουν...Ευτυχως δλδ.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Αλλο ΧΥΤΥ, αλλο ΧΥΤΑ.... Το γνωριζεις?
Επισης θα βρεις πολλες πληροφοριες στο ιντερνετ γιατι εκει ο χωρος ειναι ακαταλληλος.

Βλεπω παραμενεις ξερολας...
εγώ έχω μια απορία ????

η χωροθέτηση του χώρου έγινε το 1999-2000 . .από τότε μέχρι σήμερα περάσανε 10 χρόνια και δεν υπήρξε καμμία μα καμμία αντίδραση των κατοίκων (ούτε και επί της επάρατης δεξιάς).. ξαφνικά ξυπνήσανε και είπανε ΟΧΙ  :think: :think: :think: :think: :think: :think:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Σαν απαντηση ξαναδιαβασε το ποστ του Α-Ω που παρεθεσα.

Το διάβασα πριν το παραθέσεις και το έκρινα ανάξιο σχολιασμού....
Στην Κερατέα έχει καταλυθεί κάθε έννομη τάξη και μάλιστα με χοντρό τρόπο.
Τα περί εργολάβων που έτσι τους ήρθε στην τρέλα να φτιάξουν έναν χυτυ να τα κονομήσουν- και ως γνωστόν το ελληνικό δημόσιο πληρώνει αμέσως- τα ακούω τσάμπα και βερεσέ...
Από όλα τα κινήματα που έχουν εμφανιστεί τον τελευταίο καιρό, το μόνο που είχε κάποια βάση ήταν αυτό των διοδίων...
Τα υπόλοιπα είναι φασίζουσες συμπεριφορές οργανωμένων μειοψηφιών....
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Επιτέλους...
Και σπάω πλάκα με τους αριστερούς που υποστηρίζουν τα κερατεομπαχαλα, προκρίνοντας την ατομική ιδιοκτησία εις βάρος του γενικού καλού (γατί χυτυ πρέπει να γίνει)...
Όχι και τόσο μαρξιστικό.

Φυσικά αν τίποτα παλικάρια καναν μπάχαλο να φύγει ο οκανά από τη γειτονιά τους, οι ίδιοι τύποι θα τους έλεγαν τοπικιστές, παρτάκηδες και κρυφοσασίστες κοινωνικά ανάλγητους...

ναι μωράκι.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΧΥΤΤΥ.
συμφωνάμε.
ας κάνουμε λοιπον ενα δημοψήφισμα (εδώ ζητάγατε για το θρήσκευμα στις ταυτότητες και χαλάγατε δεκάδες χιλιάρια για την διαδικασία μάζωξης υπογραφών).

ερώτηση σε όλους τους κατοίκους της Αττικής.
ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΧΥΤΤΥ;
Στην Κερατέα, ή το ΚΑΣΤΡΙ;

εδώ σε θέλω μάστορα. να δω μετά τα πελατάκια σου στο δικηγορικό που θα ζητάνε νοιμκά τρόπους για να καθυστερήσουν την εφαρμογή του δημοψηφίσματος....
πουστάκια γίνατε και τιμητές του νόμου τώρα.
 

silvestros

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2010
Μηνύματα
335
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
εγώ έχω μια απορία ????

η χωροθέτηση του χώρου έγινε το 1999-2000 . .από τότε μέχρι σήμερα περάσανε 10 χρόνια και δεν υπήρξε καμμία μα καμμία αντίδραση των κατοίκων (ούτε και επί της επάρατης δεξιάς).. ξαφνικά ξυπνήσανε και είπανε ΟΧΙ  :think: :think: :think: :think: :think: :think:

Στην Ελλαδα το να αναγγελθει ενα εργο απεχει πολυ απο το να γινει....
 

silvestros

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2010
Μηνύματα
335
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
ναι μωράκι.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΧΥΤΤΥ.
συμφωνάμε.
ας κάνουμε λοιπον ενα δημοψήφισμα (εδώ ζητάγατε για το θρήσκευμα στις ταυτότητες και χαλάγατε δεκάδες χιλιάρια για την διαδικασία μάζωξης υπογραφών).

ερώτηση σε όλους τους κατοίκους της Αττικής.
ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΧΥΤΤΥ;
Στην Κερατέα, ή το ΚΑΣΤΡΙ;

εδώ σε θέλω μάστορα. να δω μετά τα πελατάκια σου στο δικηγορικό που θα ζητάνε νοιμκά τρόπους για να καθυστερήσουν την εφαρμογή του δημοψηφίσματος....
πουστάκια γίνατε και τιμητές του νόμου τώρα.

Ετσι βεντουζα....
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Αποφασιστηκε οτι καποιοι ειναι πιο μαλακες απο αλλους,η με λιγοτερα κονε εν πασει περιπτωσει.

Φυσικα ΟΛΟΙ(και οσοι θεωρουνταν πιο μαλακες)νομιζαν οτι υπαρχουν καποιοι που ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ μαλακες,και που δεν ειναι οι ιδιοι.

Τα ψεματα ομως καποια στιγμη τελειωνουν...Ευτυχως δλδ.

έτσι.
πάντα εις υγείαν του μαλάκα....
όπως και με το μνημόνιο...
άλλος τα φαγε άλλος έχει τα κονέ άλλος τρώει το σκατό στη μάπα.

ΤΣΟ ΚΑΙ ΛΟ ΠΟΥΣΤΑΡΑΔΕΣ.
μεχρι να φτιαχθεί ο ΧΥΤΤΥ ΣΤΟ ΚΑΣΤΡΙ και οι ΑΝΕΜΟΓΕΝΝΗΤΡΙΕΣ ΣΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΒΟΥΛΑΣ...
Α και η Βουλιαγμένη προκρίνεται για ένα πυρηνικό αντιδραστηράκι παραλιακώς δίπλα στον Αστέρα...
αφού όλα τα πυρηνικά γίνονται πέριξ παραθαλάσσιων περιοχών.

ΝΤΑΒΑΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΑΚΙΑ.
ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Αλλο ΧΥΤΥ, αλλο ΧΥΤΑ.... Το γνωριζεις?
Επισης θα βρεις πολλες πληροφοριες στο ιντερνετ γιατι εκει ο χωρος ειναι ακαταλληλος.

Βλεπω παραμενεις ξερολας...

Προφανώς ξέρεις περισσότερα για σκουπίδια από μένα...
Και επίσης έχεις την πεποίθηση ότι επειδή κάποιος έγραψε στο ίντερνετ κάτι, αυτό ισχύει- κάτι σαν το παλιό "το διάβασα στη φυλλάδα"...
Δυστυχώς οι γνώσεις μου για τα σκουπίδια είναι λιγοστές...
Και ομολογώ ότι δεν ξέρω να χωροθετήσω έναν χυτύ...
Αυτοί που το έκαναν επέλεξαν την κερατέα και υποθέτω ότι δεν το έκαναν επειδή είχαν βάλει τους κερατιώτες στο μάτι...
Αλλά είπαμε... Έκαστος στο είδος τους και ο συλβέστρος στα σκουπίδια.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ναι μωράκι.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΧΥΤΤΥ.
συμφωνάμε.
ας κάνουμε λοιπον ενα δημοψήφισμα (εδώ ζητάγατε για το θρήσκευμα στις ταυτότητες και χαλάγατε δεκάδες χιλιάρια για την διαδικασία μάζωξης υπογραφών).

ερώτηση σε όλους τους κατοίκους της Αττικής.
ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΧΥΤΤΥ;
Στην Κερατέα, ή το ΚΑΣΤΡΙ;

εδώ σε θέλω μάστορα. να δω μετά τα πελατάκια σου στο δικηγορικό που θα ζητάνε νοιμκά τρόπους για να καθυστερήσουν την εφαρμογή του δημοψηφίσματος....
πουστάκια γίνατε και τιμητές του νόμου τώρα.

μάλιστα .. ας κάνουν λοιπόν οι της άποψης του να γίνει στο ΚΑΣΤΡΙ μία πλήρη μελέτη (χωροθέτηση, μελέτη σκοπιμότητας, κοστολόγηση, απαλλοτριώσεις, χρήμα κλπ) και ας την βάλουν δίπλα δίπλα να αποφασίσουμε..

δηλαδή αν βγεί ότι στο Καστρί για να γίνει θέλει 1000 ενώ στην Κερατέα 10 δεν νομίζω να υπάρξει κανένας μαλάκας που να πεί να γινει στο ΚΑΣΤΡΙ...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom