Νέα

Εξετάσεις για σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Idromenos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 913
  • Εμφανίσεις 141K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Έχετε κάνει εξετάσεις για σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα πρόσφατ

  • Ναι (για όλα)

    Ψήφοι: 87 24,4%
  • Όχι (για κανένα)

    Ψήφοι: 75 21,1%
  • Τι είναι αυτό?

    Ψήφοι: 19 5,3%
  • Ναι (αιματολογικές μόνο)

    Ψήφοι: 84 23,6%
  • Ναι (επίχρισμα μόνο)

    Ψήφοι: 4 1,1%
  • Ναι (πεοσκόπιση μόνο)

    Ψήφοι: 5 1,4%
  • Όχι (δεν πάω σε γιατρούς)

    Ψήφοι: 15 4,2%
  • Όχι (αφου δεν έχω κανένα σύμπτωμα)

    Ψήφοι: 67 18,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
Σε ευχαριστω για την απαντηση. Καταλαβαινω την διαθεση ορισμενων να κανουν καζουρα. Αλλωστε και εγω το ιδιο εκανα στους αλλους. Δυστυχως με προδωσε η καυλα μου και εκανα το λαθος. Σε στουντιο και γενικα μπουρδελα δεν προκεται να ξαναπαω, γιατι το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου

Μπορει κατα 99.9% να μην εχω τιποτα ,αλλα εγω θελω να τις κανω για σιγουρια ,γιατι δεν μενω μονος στο σπιτι μου και δεν γουσταρω να πληρωσουν αλλοι τις μαλακιες τις δικες μου

Μπορεις να μου πεις ποτε ειναι η καταλληλη στιγμη για εξετασεις? Σε 2 βδομαδες?

Υ.Γ Οχι δεν ειχα ανοιχτη πληγη στο στομα

Λοιπον κατ' εμε δεν εχεις κολλησει κατι, και χωρις πληγη ανοιχτη να τρεχει αιμα, εισαι 100% οτι δεν εχεις κατι απο τα αφροδισια και HIV. Αν πας να κανεις εξετασεις για αφροδισια, δε θα βρεις τιποτα. Αν βρεις μπορεις να μας πεις εδω στο σαιτ για να δουμε τι παιζει? Μιλαω σοβαρα....

Π
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
Θεωρώ την απάντηση σου ως εντελώς άστοχη και εξηγούμε!
Λες ότι μένεις με άλλους και δεν θες να την πληρώσουν!
Για το aids γνωρίζεις ότι ο χρόνος επώασης είναι σχεδόν 3 μήνες?
Και συμπτώματα μπορεί να δείξεις νωρίς ή μπορεί να εμφανιστούν μετά από χρόνια!
Μέχρι τότε τι θα κάνεις?
Θα κλειστείς σε δοχείο?
Το ίδιο ισχύει και για τις άλλες ασθένειες!
Δεν πας σήμερα με πουτάνα και αύριο βγάζεις ηπατίτιδα!
Θέλει κάποιο χρόνο ο ιός!
Όταν κολλάς γρίπη σήμερα την κόλλησες και αύριο είσαι άρρωστος?
Όχι, θέλει τουλάχιστον 3 μέρες!
Κατά συνέπεια είναι ανόητο αυτό που ρωτάς!
Και σου είπα ότι για αυτό το λόγο έχεις το ίντερνετ για να ενημερώνεσαι!
Πάτα στο google και μάθε για τα αφροδίσια ώστε να ξέρεις στο μέλλον!
Διότι δεν κατάλαβες αυτό που σου είπε η πουτάνα!
Εκείνη δεν στο είπε μόνο για αυτήν αλλά στο είπε για από εδώ και πέρα να προσέχεις!
Όσο για τον αν θα ξαναπάς πάλι μαλακία λες διότι όσο πιθανόν είναι να μην έχεις πάθει τίποτα τόσο σίγουρο είναι ότι θα ξαναπάς με πουτάνα!
Και μην νομίζεις ότι οι κοπέλες που θα συναντήσεις στη ζωή σου είναι άγιες και βγήκαν αποστειρωμένες!
Ξέρεις πόσο ακάποτα έχουν κάνει οι περισσότερες?
Μπορεί και από την κοπέλα σου να την πάθεις!
Ή μήπως τη γκόμενα σου θα τη γαμάς από εδώ και πέρα με στολή πυροσβέστη?
Βάλε και λίγο το μυαλό σου να σκεφτεί!
Μου θυμίζεις κάτι φίλους μου που σιχαίνονται να φιλήσουν μια στρίπερ στο στόμα αλλά αντιθέτως δεν έχουν πρόβλημα να γαμάνε και να γλύφουν τα μαυράκια στη Βαρβάκειο που οι περισσότερες από αυτές και μόνο στατιστικά να το δει κάποιος έχουν σίγουρα κάποια ασθένεια!
Οι περισσότερες από αυτές είναι μεγαλωμένες στις χώρες τους όπου μαστίζουν τα νοσήματα!
Έχω φίλους που σιχαίνονται να γαμήσουν πουτάνα με προφυλακτικό αλλά με κάθε νέα γκόμενα που κάνουν σχέση, ζητάνε και τις πιέζουν να τις γαμάνε χωρίς καπότα και ο κολλητός μου μάλιστα γουστάρει να τις γαμάει όταν έχουν περίοδο!
Τι έχεις να πεις λοιπόν?
Φοβάσαι τις πουτάνες ή καλύτερα φοβάσαι τη μαλακία που δέρνει τον καθένα και την άγνοια που επικρατεί!  

Κανεις λαθος φιλτατε, ο χρονος επωασης του ιου ειναι 2 βδομαδουλες αν και θα ελεγα οτι σε μια βδομαδα αρρωσταινεις αν τον εχεις τσιμπησει, και εχω εξηγησει γιατι σε προηγουμενες σελιδες. Δεν ειναι 3 μηνες αυτο ειναι σιγουρο. Επισης δεν ειναι ασυμπτωματικο. Στα υπολοιπα συμφωνω και δυστυχως ξερω πολλους που κανουν ακαποτα και μαλακιζονται....

Π
 

propiosalic

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2008
Μηνύματα
182
Κριτικές
1
Like
152
Πόντοι
1
Λοιπον κατ' εμε δεν εχεις κολλησει κατι, και χωρις πληγη ανοιχτη να τρεχει αιμα, εισαι 100% οτι δεν εχεις κατι απο τα αφροδισια και HIV. Αν πας να κανεις εξετασεις για αφροδισια, δε θα βρεις τιποτα. Αν βρεις μπορεις να μας πεις εδω στο σαιτ για να δουμε τι παιζει? Μιλαω σοβαρα....

Π

Ευχαριστω για την απαντηση. Αν δεν παρουσιασω συμπτωματα, Θα αφησω να περασει 1-1.5 μηνας και θα παω σιγουρα. Θα ενημερωσω για τα αποτελεσματα. Γνωριζω οτι ειναι σχεδον αδυνατον για ΗΙV ,αλλα εγω φοβαμαι για τα αλλα(ηπατητιδες κ.τ.λ)
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Κανεις λαθος φιλτατε, ο χρονος επωασης του ιου ειναι 2 βδομαδουλες αν και θα ελεγα οτι σε μια βδομαδα αρρωσταινεις αν τον εχεις τσιμπησει, και εχω εξηγησει γιατι σε προηγουμενες σελιδες. Δεν ειναι 3 μηνες αυτο ειναι σιγουρο. Επισης δεν ειναι ασυμπτωματικο. Στα υπολοιπα συμφωνω και δυστυχως ξερω πολλους που κανουν ακαποτα και μαλακιζονται....

Π

2 βδομαδες?? σε 2-3 μηνες θα δειξει η εξεταση.. οχι? :think: :S

εντιτ: με εξετασεις αιματος μετα απο δυο μηνες, με εξεταση RNA μετα απο 10 μερες
 

dimitrisniva

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.750
Like
3
Πόντοι
16
Loipon για να τελιονουμε..για να ειναι εγκυρες οι εξετασεις πρεπει να γινουν 60-90 ημερες απο την στιγμη που πιθανολογης οτι κατι κολησες..μονο τοτε θα δεις σωστα αποτελεσματα η πιθανοτιτες να εχει κατι η τανα (ελενχεται συχνα) σε συνδιασμο του οτι δεν εχεις καμια πλιγη και σε συνδιασμο με τον αριθμο τον νοσηματων τον οποιον μπορεις να κολησεις απο γλυφομουνι μας λενε ενα και μονο πραγμα ΟΤΙ ΚΑΤΑ 99,99999999999999999 δεν εχεις τιποτα,και μη λες μαλακιες του τυπου <<ζω με αλλους>> γιατη δεν θα σε παρει κανεις στα σοβαρα..ολλα αυτα στα λεω γιατη τα εχω ψαξει σε ατυχιμα μου να σπασει η καποτα με ΑΔΙΛΟΤΗ πουτανα που ψαρεψα απο το δρομο!!!καταλαυενεις λοιπον οτι εγω ειχα σοβαρους λογους να το ψαξω σωστα..

Τωρα ετσι πληροφοριακα τι ειντς θαραπευεται κατα πολλη μεγαλο ποσοστο αν ξεκινηση αγογη με ππολλη δυνατες αντιωιοσεις αλλα αυτο πρεπει να γινει το πολλη σε 12 με 16 ωρες απο την επαφη,πραγμα που σιμενει οτι θα πρεπει να παρεις μια αγωγη χωρις ομως να ξερεις αν εχεις τον ιο<ειπαμε οι εξετασεις δειχνουν μετα απο 3 μηνες..> η αγωγη χωριγιται στο συγγρος και τιριται αρχειο <μη ονομαστικο για ευνοητους λογους> γιατη αυτη η αγωγη ειναι πανακριβη και κατα κανονα χωριγιται μονο μια φορα σε καθε ασθενη.

Δλδ με λιγα λογια αν γαμησεις πουτανα στο δρομο που ειναι πρεζακι και σου σπασει η καποτα τοτε ναι πηγαινε να παρεις την αγωγη αν οχι η πιθανοτιτες ειναι απιροελαχιστες, γιαυτο τυπε μην λες μαλακιες και μην μας πριζεις αν φοβασαι τοσο πολλη τραβα στο συγρος να κανεις εξετασεις να τελιονεις,αλλα αυτα που θα μπορουσες να κολησεις απο γλυφομουνι ειναι τοσο αστεια <σαν νοσιματα>που δεν συντρεχουν κανενα λογο ανυσιχειας!!!
 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
151
Πόντοι
2.046
Τωρα ετσι πληροφοριακα [size=10pt]τι ειντς θαραπευεται [/size] κατα πολλη μεγαλο ποσοστο αν ξεκινηση αγογη με ππολλη δυνατες αντιωιοσεις αλλα αυτο πρεπει να γινει το πολλη σε 12 με 16 ωρες απο την επαφη,πραγμα που σιμενει οτι θα πρεπει να παρεις μια αγωγη χωρις ομως να ξερεις αν εχεις τον ιο<ειπαμε οι εξετασεις δειχνουν μετα απο 3 μηνες..> η αγωγη χωριγιται στο συγγρος και τιριται αρχειο <μη ονομαστικο για ευνοητους λογους> γιατη αυτη η αγωγη ειναι πανακριβη και κατα κανονα χωριγιται μονο μια φορα σε καθε ασθενη.

Λες οτι σου κατεβει!!!! :idiot: :idiot: Αν θεραπευεται τοτε πρεπει να σου δωσουν το Νομπελ ιατρικης!!!

ΥΓ. HIV λεγεται ο ιος, και AIDS (Acquired Immune Deficiency Syndrome)ειναι το αποτελεσμα!

 

dimitrisniva

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.750
Like
3
Πόντοι
16
Λες οτι σου κατεβει!!!! :idiot: :idiot: Αν θεραπευεται τοτε πρεπει να σου δωσουν το Νομπελ ιατρικης!!!

ΥΓ. HIV λεγεται ο ιος, και AIDS (Acquired Immune Deficiency Syndrome)ειναι το αποτελεσμα!
o.k re τυπε λαθος διατυποση δεν θεραπευεται απλα προλαμβανεται ο.κ??σαλτα τωρα γαμησου γιατη εγω δεν λεω οτι μου καταυει λεω απλα οτι μου ειπε αφροδισιολογος στο συγρος αν ξερεις καλητερα απο αυτον τοτε χαραμιζεσαι εδω μεσα..
 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
151
Πόντοι
2.046
o.k re τυπε λαθος διατυποση δεν θεραπευεται απλα προλαμβανεται ο.κ??σαλτα τωρα γαμησου γιατη εγω δεν λεω οτι μου καταυει λεω απλα οτι μου ειπε αφροδισιολογος στο συγρος αν ξερεις καλητερα απο αυτον τοτε χαραμιζεσαι εδω μεσα..

Προλαμβανεται????? Εσυ πρεπει τοτε να εισαι πολιτικος η βουλευτης!!  :2funny: :2funny:
 

andyj66

Ανώτερος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.201
Κριτικές
65
Like
2.188
Πόντοι
8.565
γιατη ρε κουναβι οι συμβουλες δεν ειναι δικες μου ειναι του γιατρου..μπορεις τωρα να μας πεις το σωστο?? :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1:ε?
μας κουράσατε ρε παιδιά. οποιανού είναι η μοίρα του να κολλήσει θα το πάθει και γενικά προσοχή σε όλα, μεγάλα παιδιά είμαστε..
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
α η μοιρα και το ατιθασο αγερι θα φταινε αν κολλησεις?
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
2 βδομαδες?? σε 2-3 μηνες θα δειξει η εξεταση.. οχι? :think: :S

εντιτ: με εξετασεις αιματος μετα απο δυο μηνες, με εξεταση RNA μετα απο 10 μερες

εννοω δυο βδομαδες για να νοσησεις, τωρα με RNA φαινεται αρκετα γρηγορα, ισως και μεσα σε 4-5 μερες

Π
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
ο τυπος που λεει οτι θεραπευεται, καλα τα λεει. Ομως για να θεραπευτεις, πρεπει να νοσησεις. Η αληθεια ειναι οτι αν παρεις anti-retrovirals με το που πιασεις τον ιο, αν τον εχεις πιασει, ενισχυει σιγουρα την πιθανοτητα να μην κολλησεις. Αμα νοσησεις τοτε ειναι μη ιασιμο. δε μπναινω σε λεπτομερειες διοτι ειναι επικινδυνο να επεκταθω σε κατι τοσο υποθετικο....ομως δεν υπαρχουν αποδειξεις για αυτην την εικασια αλλα θυμαμαι καποια περιστατικα με καποιους που ηταν οροθετικοι και δαγκωσαν καποιους υγιεις και οι γιατροι τουσ πλακωσαν στα αντι-ρετροικα φαρμακα. Κανεις δεν κολλησε ομως δε ξερουμε αν ηταν λογω των φαρμακων η' απλα δε κολλησαν λογω πιθανοτητων.

Π
 

Furby

Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.199
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
16
Κανεις λαθος φιλτατε, ο χρονος επωασης του ιου ειναι 2 βδομαδουλες αν και θα ελεγα οτι σε μια βδομαδα αρρωσταινεις αν τον εχεις τσιμπησει, και εχω εξηγησει γιατι σε προηγουμενες σελιδες. Δεν ειναι 3 μηνες αυτο ειναι σιγουρο. Επισης δεν ειναι ασυμπτωματικο. Στα υπολοιπα συμφωνω και δυστυχως ξερω πολλους που κανουν ακαποτα και μαλακιζονται....

Π

Μάλλον λάθος πληροφορίες διαβάζουμε λοιπόν!
Χρόνος επώασης 2-4 εβδομάδες!
Για ήδη από την πρώτη εβδομάδα δεν το γνωρίζω και δεν το έχω διαβάσει πουθενά έως τώρα!
Χρόνος για εξέταση 6-8 εβδομάδες μετά την περίεργη επαφή , εξού και στα κέντρα αναφέρουν 3 μήνες μετά για την εξέταση Ελάιζα!
Δεν ανέφερα ότι ο ιός είναι ασυμπτωματικός αλλά ότι διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο!
Μπορεί να δείξει απλά συμπτώματα από νωρίς αλλά μπορεί και να κάνει και χρόνια για να τα εκδηλώσει!
Υπάρχουν περιπτώσεις ανθρώπων που είναι φορείς αλλά δεν έχουν συμπτώματα και δεν νοσούν!
Τώρα αν ξέρεις κάτι περισσότερο για τον ιό στείλε τα παράπονα σου στο σχετικό οργανισμό διότι αυτά που αναφέρω είναι από τη σχετική τους ιστοσελίδα.  ;) :2funny: :2funny: :2funny:
 

Furby

Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.199
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
16
ολλα αυτα στα λεω γιατη τα εχω ψαξει σε ατυχιμα μου να σπασει η καποτα με ΑΔΙΛΟΤΗ πουτανα που ψαρεψα απο το δρομο!!!

Είσαι καμικάζι?
Αυτό δεν λέγεται ατύχημα αλλά τάσεις αυτοκτονίας...!!!  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom