Νέα

Εξαρθρώθηκε μεγάλο κύκλωμα εμπορίας ανθρώπων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ISO9002
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 63
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
(εκεί είχα γνωρίσει και έναν απίστευτα γλοιώδη τύπο τον Κωνσταντίνο, αλήθεια τον ξέρει κανείς;)

μμμ σοβαρή γνωριμία έκανες μεγάλε.. την παλιολούγκρα τον κωστάκη γνώρισες..
 

Bluevertigo

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
393
Like
4
Πόντοι
1
μμμ σοβαρή γνωριμία έκανες μεγάλε.. την παλιολούγκρα τον κωστάκη γνώρισες..
Εσύ από τα γραφόμενα κατάλαβες ότι το ανέφερα ως σοβαρή γνωριμία; Όποιος σύχναζε στο συγκεκριμένο στριπ τον γνώριζε έτσι κι αλλιώς γιατί ο ίδιος επέλεγε και προσέγγιζε. Η σταχυολόγηση πληροφοριών δεν πρέπει να είναι και το δυνατό σου σημείο πάντως.
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
Εσύ από τα γραφόμενα κατάλαβες ότι το ανέφερα ως σοβαρή γνωριμία; Όποιος σύχναζε στο συγκεκριμένο στριπ τον γνώριζε έτσι κι αλλιώς γιατί ο ίδιος επέλεγε και προσέγγιζε. Η σταχυολόγηση πληροφοριών δεν πρέπει να είναι και το δυνατό σου σημείο πάντως.

οχι ρε φίλε μην το παρςεξηγείς.. κάθε καθως πρέπει εντόπιος γνωρίζει την πούστρα αυτή.. και δεν νοείται καθώς πρέπει αλανιάρης που τουλάχιστον μιάφορά να μην τον έχει φαπώσει..
 

Bluevertigo

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
393
Like
4
Πόντοι
1
οχι ρε φίλε μην το παρςεξηγείς.. κάθε καθως πρέπει εντόπιος γνωρίζει την πούστρα αυτή.. και δεν νοείται καθώς πρέπει αλανιάρης που τουλάχιστον μιάφορά να μην τον έχει φαπώσει..
Δεκτό. Πάντως δεν είναι όσο ακίνδυνος θέλει να δείχνει, έχει την ουρά του σε διάφορες καταστάσεις και καλό θα ήταν εκτός από τις φάπες να επιληφθεί και η αστυνομία του θέματος κάποια στιγμή. Σιχαμένη λέρα, από τα πιο εκφυλισμένα ανθρώπινα όντα που συνάντησα εκεί.
 

Επισκέπτης
συναγωνιστές το 2002 είχα πάει στην Ρωσία για ένα μήνα σε μια περιοχή κοντά στην Μαύρη Θάλασσα και είδα στο Ελληνικό προξενείο στο Νοβοροσίσκ όλη την βρωμιά πού παίζετε εκεί.
Αφού να καταλάβετε από τις μίζες όποιος ήταν εκεί τότε ακόμα και οι μπάτσοι οι δικοί μας με ένα εξάμηνο έλυναν το οικονομικό τους πρόβλημα για όλη την ζωή τους από τις μίζες.
συνήθως κάθε Πέμπτη κατέβαιναν καραβάνια με πούλμαν από τα διάφορα χωριά εκεί όπου συνήθως Ρωσοπόντιοι  που είναι μέσα στα κυκλώματα μάζευαν ότι καλό υπήρχε στις γύρω περιοχές με υποσχέσεις ότι θα τις έφερναν εδώ για να δουλέψουν σε μπαλέτα στο θέατρο και να δουλέψουν για δύο χρόνια εδώ στην Ελλάδα και να κερδίσουν πολλά λεφτά μιας και οι περιοχές εκεί είναι οι ποιο φτωχές στην Ρωσία η μίζα για την κάθε κοπέλα ήταν 2000 δολάρια το κεφάλι.
Εγώ πήγα στο προξενείο για μια προσωπική μου υπόθεση και ζήτησα να δω τον πρόξενο και μου το αρνήθηκε.
Να καταλάβετε ότι όταν διαμαρτυρήθηκα για αυτό ένας εκπρόσωπος ενός τουριστικού γραφείου μου είπε το εξής εδώ φίλε μου μεγαλύτερη αξία έχουν οι πουτάνες παρά οι Έλληνες που στο Ελληνικό προξενείο.         
 

scooby

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2007
Μηνύματα
512
Like
6
Πόντοι
6
ρε παιδια ενταξει και το δεχομαστε οτι τις κοροιδευουνε με προσχημα οτι θα τους βρουνε δουλεια η οτιδηποτε αλλο για να τις φερουν στην ελλαδα.με τοσες ΧΙΛΙΑΔΕΣ πουτανες ρωσιδες που ειναι στην ελλαδα και μενουνε και μονιμα δεν εχει βγει βρωμα στη χωρα τους οτι τις παιρνουν για να τις εκδιδουν???αυτο δεν μπορω να το καταλαβω με τιποτα :huh:
 

Επισκέπτης
ρε παιδια ενταξει και το δεχομαστε οτι τις κοροιδευουνε με προσχημα οτι θα τους βρουνε δουλεια η οτιδηποτε αλλο για να τις φερουν στην ελλαδα.με τοσες ΧΙΛΙΑΔΕΣ πουτανες ρωσιδες που ειναι στην ελλαδα και μενουνε και μονιμα δεν εχει βγει βρωμα στη χωρα τους οτι τις παιρνουν για να τις εκδιδουν???αυτο δεν μπορω να το καταλαβω με τιποτα :huh:
φίλε μου αν πας γύρω απο την ομόνοια υπάρχουν δεκάδες γραφεία ευρέσεως εργασίας τα οποία τα έχουν τα περισσότερα ρωσοπόντιοι γεωργιανοί κλπ εκεί έχουν διαμερίσματα που τις βάζουν να μένουν μέχρι τάχα να τους βρούν δουλειά καθε μέρα είναι ενοίκιο 5 εως 8 ευρώ γρήγορα τελειώνουν τα χρήματα πρέπει και να φάνε η δουλειά δεν έρχεται και οταν τελειώση το χρήμα και δεν μπορούν να πληρώσουν την διαμονή και την τροφή τους τότε τις οθούν σταδιακά στην πορνεία. 
 

Επισκέπτης
Βλεπω νεα ατομα εδω μεσα(ειμαι 35 χρονων)να εξαπολυουν αφορισμους με μεγαλη ευκολια.Θα πεταξω λοιπον και εγω εναν 
που δεν ειναι δικος μου αλλα του,μακαριτη πλεον,πατερα μου.Σε μια συζητηση που εγω κυριως παρακολουθουσα,πριν δεκα-δωδεκα χρονια ο,αρκετα περπατημενος στα νιατα του,πατερας μου ειπε το εξης"Ηρθανε στην Ελλαδα ολες αυτες οι ομορφες γυναικες και χορτασε μουνι και ο τελευταιος τουρκογυφτος".Ετσι ακριβως,οι ελληναρες που πριν το 1989 τον παιζανε ολημερις και ολονυχτις χορτασανε μουνι και αμολανε θεωριες για τις καριολες τις Ρωσιδες και τις ψωλαρπαχτρες Ουκρανιδες.Το γιατι εγινε αυτο ειναι εμφανες σε οποιον δεν ειναι τυφλος.Η φτωχεια και η ανεχεια στην πρωην Σοβιετια εβγαλε οχι ολες ισως αλλα παραπανω απο πολλες νεες γυναικες στο κλαρι πρωτα για να επιβιωσουν και στην συνεχεια(γιατι αυτη η δουλεια χαλαει τον ανθρωπο)για να τα κονομησουν.Ποιος απο μας(εκτος ισως απο τους νταβατζηδες και τους σωματεμπορους)μπορουσε να φανταστει οταν επεφτε ο αν-υπαρκτος σοσιαλισμος οτι λιγα χρονια αργοτερα τα μπουρδελα στην Ελλαδα,απο το ναδιρ στο οποιο βρισκονταν θα ζουσαν την "χρυση" εποχη τους?Και για να προλαβω τα αναμενομενα σχολια,δεν υιοθετω την σταση φτωχο μου κοριτσι κτλ.Οι κοινες γυναικες μετα απο ορισμενο χρονο αναπτυσσουν μια ιδιαιτερη νοοτροπια απεναντι στον ανδρα γενικα και πρεπει να ειμαστε διπλα προσεκτικοι μαζι τους.Επειδη ομως δεν ειναι ολες τελειωμενες καριολες(σπανιο αλλα υπαρκτο φαινομενο)καλο ειναι να ζυγιζουμε καθε μια τους ξεχωριστα και να κρινουμε,με προσοχη παντα,αν αξιζει η οχι.
 

Επισκέπτης
θέλω να σας τονίσω κάτι φίλοι μου ότι αυτές οι γυναίκες έχουν πολύ ανεπτυγμένο το αίσθημα της απελευθέρωσης και ιδικά οι γυναίκες που είναι από την πρώην ΕΣΣΔ γνωρίζω πολλές που έχουν παντρευτεί εδώ και είναι τέλειοι σύντροφοι οι περισσότερες δικές μας είναι πίσω αιώνες. 
 

Επισκέπτης
Προσωπικα εχω κουραστει και αηδιασει με τα στερεοτυπα του τυπου Ρωσιδα=πουτανα.Για μας οταν μεγαλωναμε στην δεκαετια του '80 συνειρμικα συνδεαμε την λεξη Ρωσος και Ρωσιδα,οχι με βιζιτες,μπουρδελα και μαφιες αλλα μαλλον με τον RKKA και την φατσα του Χρουστσωφ.Θυμαμαι το '89-'90 οταν μολις ειχε καταρευσει η Σοβιετια σε μια βολτα με φιλους και συμμαθητες τοτε στο κεντρο την εικονα ενος ανατολικου λεωφορειο να αποβιβαζει ενα γκρουπ μαθητων η φοιτητων αλλα τελος παντων συνομιληκων μας νεων παιδιων απο Βουλγαρια η Γιουγκοσλαβια.Αυτο που μου εχει μεινει ειναι τα μαλλον κακοντυμενα κοριτσια(ομορφες ομως γιατι ισως ηταν διαφορετικες απο τις δικες μας)με τα αξυριστα ποδια.Κανενος ο νους δεν μπορουσε να παει αυτο που θα ακολουθουσε μετα απο λιγα χρονια οταν κυριως επι Γελτσιν(ενα παρακμιακο ατομο συμβολο της χειροτερης παρακμης της Ρωσιας) θα πλυμμηριζε στην κυριολεξια ο τοπος(και οι πιο μεγαλοι εδω θα θυμουνται καλα την προ-Μακη εποχη)απο γυναικες που ερχονται περνωντας απο τα βουνα της Βουλγαριας για να δουλεψουν σαν πορνες.
 

Pistonizer

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουν 2007
Μηνύματα
285
Like
2
Πόντοι
1
Λοιπον επειδη κουραστικα λιγο παω να διαβασω συνοψιζω¨η πουτανα κατα μ.ο. ειναι ενα ακρως προσοδοφορο επαγγελμα και ευχαριστο,ολα ειναι θεμα επιλογων και τελος ειναι προεκλογικη περιοδος και χρειαζονται τετοια πυροτεχνηματα!Αυτα απο μενα παω για διαβασμα

Ο Πολύδωρας δε σώζεται πάντως με τέτοια.
Οι πουτάνες δε γουστάρουν αυτό που κάνουν.
Οι νταβατζήδες θέλουν χρήμα, το ίδιο και οι μπάτσοι για να μην μένουν στο '' 3 & 60 παίρνετε''.
Πιάνουν κάτι τώρα, σε λίγο έχουν βγει κι άλλα τόσα. Η σχέση διαπλοκής μεταξύ Πολιτικάντηδων-Μπάτσων-Εγκλήματος είναι τόσο στενή όσο ένα στενό σώβρακο. Για να ρολάρει το σύστημα και να έχουν λόγο ύπαρξης πρέπει να κινείται το τρενάκι στην νον στοπ κυκλική του τροχιά.


 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
ρε παιδια ενταξει και το δεχομαστε οτι τις κοροιδευουνε με προσχημα οτι θα τους βρουνε δουλεια η οτιδηποτε αλλο για να τις φερουν στην ελλαδα.με τοσες ΧΙΛΙΑΔΕΣ πουτανες ρωσιδες που ειναι στην ελλαδα και μενουνε και μονιμα δεν εχει βγει βρωμα στη χωρα τους οτι τις παιρνουν για να τις εκδιδουν???αυτο δεν μπορω να το καταλαβω με τιποτα :huh:

φίλε μπράβο,χρόνια το αναρωτιέμαι...χαμπάρι δεν παίρνουν?...εμείς δηλαδή αν οι έλληνες φοιτητές στην Αγγλία εκαναν βίζιτες,δεν θα το μαθαίναμε αμέσως από στόμα σε στόμα?
επειδή ξέρω πολλές κοπέλες προσωπικά της δουλειάς,ΟΛΕΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΟΝΤΑΙ(όχι βέβαια ότι πηδάνε και από τη χαρά τους)...οι περιπτώσεις αναγκαστικής πορνείας είναι ελάχιστες....
Κατά τα άλλα,όλα τα γνωστά γραφεία ζουν και βασιλεύουν....Μάλλον τη μαρίδα πιάσανε....τίποτα μικρά ψαράκια
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
φίλε μπράβο,χρόνια το αναρωτιέμαι...χαμπάρι δεν παίρνουν?...εμείς δηλαδή αν οι έλληνες φοιτητές στην Αγγλία εκαναν βίζιτες,δεν θα το μαθαίναμε αμέσως από στόμα σε στόμα?
επειδή ξέρω πολλές κοπέλες προσωπικά της δουλειάς,ΟΛΕΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΟΝΤΑΙ(όχι βέβαια ότι πηδάνε και από τη χαρά τους)...οι περιπτώσεις αναγκαστικής πορνείας είναι ελάχιστες....
Κατά τα άλλα,όλα τα γνωστά γραφεία ζουν και βασιλεύουν....Μάλλον τη μαρίδα πιάσανε....τίποτα μικρά ψαράκια

Για να είμαστε σαφείς και αντικειμενικοί, μία από τις γνωστότερες έρευνες
(www.american.edu/TED/russsex.htm]http://www.american.edu/TED/russsex.htm[/url]) η οποία διενεργήθηκε στις αρχές του 1990 στην Ρωσία αναφέρει ότι:
"Οι γυναίκες θεωρούν την πορνεία ως το 8ο κατά σειρά περισσότερο επιθυμητό επάγγελμα από μία λίστα 20 επαγγελμάτων"
Επίσης άλλη έρευνα της εποχής αναφέρει ότι:
"Το 1/3 των μαθητριών του λυκείου θα αντάλλασαν σεξ για μετρητά".

Το φαινόμενο δεν μπορεί να κατανοηθεί αν δεν ληφθεί υπόψη το γεγονός ότι η πορνεία είναι αποδεκτή στην Ρώσικη κοινωνία και ότι έχει προβληθεί ως μία πολύ γκλαμουράτη απασχόληση από τα ρωσικά media. Όποιος έχει όρεξη ας διαβάζει την πλέον έγκυρη ανάλυση σε αυτό το επιστημονικό άρθρο: www.sras.org/news2.phtml?m=773]http://www.sras.org/news2.phtml?m=773[/url]

Πρόσφατη έρευνα (2006) στην Τσεχία με δείγμα 1200 τελειοφείτων λυκείου αναφέρει ότι το 1/4 των κοριτσιών και το 1/3 των αγοριών θα στρέφονταν σε εμπορικές μορφές του σεξ αν υπήρχε ανάγκη. Πηγή: [URL unfurl="true"]http://news.sawf.org/Lifestyle/10376.aspx[/url]

Επομένως, θα έλεγα, οι πιθανότητες να μην γνωρίζει κάποια για ποιό σκοπό έρχεται στην Ελλάδα είναι πολύ μικρές.
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
παντως, αρκετα χρονια τωρα, με αρκετες εκατονταδες τεμαχια θα ελεγα με εναν προχειρο υπολογισμο στο μυαλο μου, ΟΥΤΕ μια φορα δεν μου δημιουργηθηκε η παραμικρη υποψια, οτι καποιο τεμαχιο βρισκεται διπλα μου παρα τη θεληση του..  ;)
και μιλαμε για τεμαχια απο το χωρο των μπουρδελων, στουντιο, μασαζ, πουτανοπιατσων, ''κλειστων'' κυκλωματων και ο,τι αλλο ξεχναω..  :think:
και επισης, σε καθε συναψη μιας πιο ''κοντινης'' και ιδιαιτερης σχεσης με καποιο απ αυτα τα τεμαχια, οταν εφτανε καποτε μοιραια η κουβεντα σε τετοια θεματα, το μονο που αποκομισα ηταν πως η δουλεια αυτη, τους φανταζε απο πριν ερθουν εδω κατι εξωπραγματικα ιδανικο, αρα και επιθυμητο..  ;)
 

Επισκέπτης
Κοίτα, για να γίνεις πουτάνα σε καλό στούντιο πρέπει να έχεις περάσει και από τις υπόγες. Θα έχεις φάει τις μπάτσές σου, θα έχεις αποκτηνωθεί κάπως οπότε και καταλήγεις να γλυκαίνεσαι από τα λ7. Η πορεία ως εκεί όμως δεν είναι στρωμένη με ροδοπέταλα για όλες/όλους.
Τι να σου πω? Για ζιγκολίκι που είχα ρωτήσει, έπεφτε πολύ ξύλο απ' όσα μου είπαν.


ποιοι δερνουν τους ζιγκολο?
ποιος αξιοτιμος κυριος σου ειπε αυτη τη μαλακια?
 

kiout

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2006
Μηνύματα
46
Like
0
Πόντοι
0

νομίζω πως δε με κατάλαβες καθόλου.

εγώ εσένα σίγουρα

"εκτιμώ πως το σιτέ  πλέον δεν προσφέρει πληροφόρηση και "κουλτούρα", όσο είναι  βοήθημα για διώκτες του χώρου"
εαν ειναι δυνατον.....εχεις καποιο συμφερον απο τον "χωρο" αυτο, σωστα;

"κάτι πρέπει να γίνει. να μη προσφέρεται  πρώτη ύλη  σε τζάμπα διώκτες" δηλαδη θα βαλετε συνδρομη στα εγγεγραμμενα μελη του σάϊτ; καποια στιγμη θα γινοταν και αυτο.  αφου βεβαια εδραιωθει για τα καλα στην χωρα μας η υπηρεσιες που προσφερει το σάϊτ και υπαρξει και το αναλογο νομικο πλαισιο. για επιχειρηματικη προσπαθεια προκειτε οχι για κοινοφελες ιδρυμα.
 

billk

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
839
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
6
Για να είμαστε σαφείς και αντικειμενικοί, μία από τις γνωστότερες έρευνες
(www.american.edu/TED/russsex.htm]http://www.american.edu/TED/russsex.htm[/url]) η οποία διενεργήθηκε στις αρχές του 1990 στην Ρωσία αναφέρει ότι:
"Οι γυναίκες θεωρούν την πορνεία ως το 8ο κατά σειρά περισσότερο επιθυμητό επάγγελμα από μία λίστα 20 επαγγελμάτων"
Επίσης άλλη έρευνα της εποχής αναφέρει ότι:
"Το 1/3 των μαθητριών του λυκείου θα αντάλλασαν σεξ για μετρητά".

Το φαινόμενο δεν μπορεί να κατανοηθεί αν δεν ληφθεί υπόψη το γεγονός ότι η πορνεία είναι αποδεκτή στην Ρώσικη κοινωνία και ότι έχει προβληθεί ως μία πολύ γκλαμουράτη απασχόληση από τα ρωσικά media. Όποιος έχει όρεξη ας διαβάζει την πλέον έγκυρη ανάλυση σε αυτό το επιστημονικό άρθρο: www.sras.org/news2.phtml?m=773]http://www.sras.org/news2.phtml?m=773[/url]

Πρόσφατη έρευνα (2006) στην Τσεχία με δείγμα 1200 τελειοφείτων λυκείου αναφέρει ότι το 1/4 των κοριτσιών και το 1/3 των αγοριών θα στρέφονταν σε εμπορικές μορφές του σεξ αν υπήρχε ανάγκη. Πηγή: [URL unfurl="true"]http://news.sawf.org/Lifestyle/10376.aspx[/url]

Επομένως, θα έλεγα, οι πιθανότητες να μην γνωρίζει κάποια για ποιό σκοπό έρχεται στην Ελλάδα είναι πολύ μικρές.
εεεετσι ντεεε!Σωστος ο παιχτης!
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.434
Like
19
Πόντοι
16
Μερικοί μου φαίνεται πως ζουν στην "πουτανούπολη" (κατά το παραμυθούπολη)...
ένα μέρος δλδ, γεμάτο με μπουρδέλα, γραφεία cg, με όλες τις γυναικες να θέλουν να ακουλουθήσουν την συγκεkριμένη καριέρα, κι όσες δεν το καταφέρνουν να ναι πολύ πολύ δυστιχισμένες  :huh:

Κι άλλοι το αγαπήσανε το πληρωμένο πήδημα (μαζί και το bourdela.com) , αλλά δεν κάνανε κι έτσι...
 

billk

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
839
Κριτικές
4
Like
22
Πόντοι
6
Μερικοί μου φαίνεται πως ζουν στην "πουτανούπολη" (κατά το παραμυθούπολη)...
ένα μέρος δλδ, γεμάτο με μπουρδέλα, γραφεία cg, με όλες τις γυναικες να θέλουν να ακουλουθήσουν την συγκεkριμένη καριέρα, κι όσες δεν το καταφέρνουν να ναι πολύ πολύ δυστιχισμένες  :huh:

Κι άλλοι το αγαπήσανε το πληρωμένο πήδημα (μαζί και το bourdela.com) , αλλά δεν κάνανε κι έτσι...
Σωστος ο παιχτης ειμαστε ολοι εδω μεσα στο ναο του πληρωμενου ερωτα στρατιωτες της ηδονης και της καυλας! Αααααχχχχ !
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom