Νέα

Εξαφάνιση 27χρονης στην Κω

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Μάγος του ΟΖ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 96K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.400
Κριτικές
41
Like
2.337
Πόντοι
506
Τι λεει ο βλακας? Το αναποδο πιθανοτατα. Ο πουθενας τελευταιος καθεται και φυτοζωει μεχρι τα 35.
Πιθανοτερο να εχει και να θελει να βγαλει τα δικα του λεφτα και να πιασει τη ζωη και να ανεξαρτητοποιηθει.

Εχω ξαναπει οτι λεει αυτος ο μπαμπουινος στη κυριολεξια ισχυουν τα ακριβως αναποδα.

Τοσο πατος ειναι που δε μπορει να ελεγξει τον εαυτο του.
Εαν τα ελεγε στη τυχη σε κατι θα επεφτε μεσα.

Αυτος δε πετυχαινει ουτε καταλαθος ελεφαντα σε διαδρομο.
17 χρονων δε δουλευει ο κοσμος,για να αναγκαζεται να δουλεψει απο τα 17 μαλλον ο πατερας του και η μητερα του δε εχουν να του δινουν ουτε 20 ευρω χαρτζηλικι γιατι μαλλον οι γονεις του ή ειναι ανεργοι ή δουλευει μονο η μαμα και με μισθο 500 ευρω οχι 1000 και πανω που σωζεται αρκετα η κατασταση.Εγω ξεκινησα δουλεια στα 19 παντως οχι στα 17 γιατι η οικογενεια μου δε ειναι τοσο τραγικα φτωχη.Κανεις στα 17 δε παει για δουλεια για να ανεξαρτητοποιηθει παει γιατι οι γονεις του ειναι τραγικα φτωχοι και δε εχει αλλη επιλογη.
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: Iso14

DEWARSS

Μέγας
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
4.288
Κριτικές
11
Like
18.713
Πόντοι
3.796
17 χρονων δε δουλευει ο κοσμος,για να αναγκαζεται να δουλεψει απο τα 17 μαλλον ο πατερας του και η μητερα του δε εχουν να του δινουν ουτε 20 ευρω χαρτζηλικι γιατι μαλλον οι γονεις του ή ειναι ανεργοι ή δουλευει μονο η μαμα και με μισθο 500 ευρω οχι 1000 και πανω που σωζεται αρκετα η κατασταση.Εγω ξεκινησα δουλεια στα 19 παντως οχι στα 17 γιατι η οικογενεια μου δε ειναι τοσο τραγικα φτωχη.Κανεις στα 17 δε παει για δουλεια για να ανεξαρτητοποιηθει παει γιατι οι γονεις του ειναι τραγικα φτωχοι και δε εχει αλλη επιλογη.
Τραγικός είσαι εσύ .
17 χρόνων δεν πάνε μόνο των πεινασμένων τα παιδιά .αλλά και οποίος θέλει να έχει δικά του λεφτά και να μην κρέμεται μια ζωή από τους γονείς .
Μόνο κάτι τεμπελοσκυλα που είναι μαμακηδες τα έχουν έτοιμα .
Άκου εκεί 20 ευρώ χαρτζιλίκι ..αυτό είναι μεροκάματο! Νύχτα ε νύχτα
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.549
Κριτικές
2
Like
19.480
Πόντοι
3.656
μακρια αυτοι εχουν τις γυναικες σαν ζωα αν και στα ζωα στις πολιτισμενες χωρες φερονται πολυ καλυτερα ,δεν πρεπει να μπ[αινουν καν σε καμμια χωρα της Ευρωπης να κατσουν εκει ,και αφου κανουν πολλά παιδια να τους τα ταιζει οΑλαχ ,
πόσο μάλλον να μπούνε στην Ελλάδα που αν τους δοθεί η ευκαιρία θα σχηματίσουνε στρατό στα μετόπισθεν..
κάπως έτσι δεν κάνανε στη Συρία ? μαζευτήκανε από όλα τα σημεία του πλανήτη και αρχίσανε να σφάζουνε με το αζημίωτο...
Εδώ δεν χρειάζεται να έρθουν , είναι ήδη εντός της χώρας ...αν σφυρίξει ο ιμάμης με τον σουλτάνο και πέσει ο παράς τη κάτσαμε τη βάρκα..
Εκτός λοιπόν ότι είναι εγκληματικά στοιχεία ,ξένα στην ευρωπαική μας κουλτούρα,
αποτελούν και εθνικό κίνδυνο όλοι αυτοί οι άνευ γυναικών κ τέκνων απρόσκλητοι ισλαμοεισβολείς
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.400
Κριτικές
41
Like
2.337
Πόντοι
506
Τραγικός είσαι εσύ .
17 χρόνων δεν πάνε μόνο των πεινασμένων τα παιδιά .αλλά και οποίος θέλει να έχει δικά του λεφτά και να μην κρέμεται μια ζωή από τους γονείς .
Μόνο κάτι τεμπελοσκυλα που είναι μαμακηδες τα έχουν έτοιμα .
Άκου εκεί 20 ευρώ χαρτζιλίκι ..αυτό είναι μεροκάματο! Νύχτα ε νύχτα
τα εχεις μπερδεμενα φιλαρακο,18-25 χρονων ο αλλος θεωρειται παιδι αυτη τη αναγκη να μη ζητας για παντα απο τους γονεις συγουρα την εχεις σε καποια ηλικια αλλα σε καποια ηλικια οχι στα 17,αυτο το να μη ζητας λεφτα απο γονεις το εχεις μετα τα 25 που φευγεις απο το αγουρο παιδακι,στα 17 πας ξεκαθαρα για δουλεια απο αναγκη επειδη οι γονεις σου ειναι θεοφτωχοι,τα ξερω απο το κολλητο μου που ειναι 21 δουλευει απο τα 20 και μου ειπε οτι η μανα του δουλευει νταντα και παιρνει γυρω στα 500 ευρω ο πατερας τους εχει πεθανει χρονια η αδερφη του ειναι εξωτερικο και ο αδερφος του εχει δικη του οικογενεια και παιδια οποτε μου ειπε το παιδι ξεκινησα απο νωρις τη δουλεια γιατι δε μου δινει η μανα μου γιατι δε εχει.Καποιος που παει σε μικρη ηλικια για δουλεια ειναι γιατι οι γονεις του ειναι πανφτωχοι και δε εχουν να του δινουν ουτε 10 ευρω.
 

DEWARSS

Μέγας
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
4.288
Κριτικές
11
Like
18.713
Πόντοι
3.796
τα εχει μπερδεμενα φιλαρακο,18-25 χρονων ο αλλος θεωρειται παιδι αυτη τη αναγκη να μη ζητας για παντα απο τους γονεις συγουρα την εχεις σε καποια ηλικια αλλα σε καποια ηλικια οχι στα 17,αυτο το να μη ζητας λεφτα απο γονεις το εχεις μετα τα 25 που φευγεις απο το αγουρο παιδακι,στα 17 πας ξεκαθαρα για δουλεια απο αναγκη επειδη οι γονεις σου ειναι θεοφτωχοι,τα ξερω απο το κολλητο μου που ειναι 21 δουλευει απο τα 20 και μου ειπε οτι η μανα του δουλευει νταντα και παιρνει γυρω στα 500 ευρω ο πατερας τους εχει πεθανει χρονια η αδερφη του ειναι εξωτερικο και ο αδερφος του εχει δικη του οικογενεια και παιδια οποτε μου ειπε το παιδι ξεκινησα απο νωρις τη δουλεια γιατι δε μου δινει η μανα μου γιατι δε εχει.Καποιος που παει σε μικρη ηλικια για δουλεια ειναι γιατι οι γονεις του ειναι πανφτωχοι και δε εχουν να του δινουν ουτε 10 ευρω.
Κάτσε τώρα σε θυμήθηκα ποιος είσαι ..τι ήρθες εδώ μέσα ;τζάμπα συζήτηση ανοίγω .
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.484
Like
4.185
Πόντοι
456
17 χρονων δε δουλευει ο κοσμος,για να αναγκαζεται να δουλεψει απο τα 17 μαλλον ο πατερας του και η μητερα του δε εχουν να του δινουν ουτε 20 ευρω χαρτζηλικι γιατι μαλλον οι γονεις του ή ειναι ανεργοι ή δουλευει μονο η μαμα και με μισθο 500 ευρω οχι 1000 και πανω που σωζεται αρκετα η κατασταση.Εγω ξεκινησα δουλεια στα 19 παντως οχι στα 17 γιατι η οικογενεια μου δε ειναι τοσο τραγικα φτωχη.Κανεις στα 17 δε παει για δουλεια για να ανεξαρτητοποιηθει παει γιατι οι γονεις του ειναι τραγικα φτωχοι και δε εχει αλλη επιλογη.
Μπα ουτε καν.

Ξερω πολλα παιδια που δουλευαν σεζον στο παρελθον για μη τους τα πριζουν οι γονεις και να πανε να ζησουν σε νησι, να παρουν εμπειριες, να καυλαντισουν. Και σχεδον ποτε δεν επεφτρεφαν με λεφτα πισω.

Καποιος που εχει φοβερη αναγκη τα λεφτα για να βοηθησει τους δικους του σπανια παει σεζον.
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.400
Κριτικές
41
Like
2.337
Πόντοι
506
Μπα ουτε καν.

Ξερω πολλα παιδια που δουλευαν σεζον στο παρελθον για μη τους τα πριζουν οι γονεις και να πανε να ζησουν σε νησι, να παρουν εμπειριες, να καυλαντισουν. Και σχεδον ποτε δεν επεφτρεφαν με λεφτα πισω.

Καποιος που εχει φοβερη αναγκη τα λεφτα για να βοηθησει τους δικους του σπανια παει σεζον.
ενταξει εγω την αποψη μου λεω φιλαρακο.Καποιος που παει νωρις για δουλεια κατι περιεργο συμβαινει.εχεις χρονια να βγαλεις τα δικα σου λεφτα δε υπαρχει λογος να βιαζεσαι να τα βγαλεις.Μια λογικη ηλικια να εχεις τη πετρια αυτη οχι θα βγαλω τα δικα μου την εχεις μετα τα 25 δλδ 26 και πανω 18-25 εισαι πιτσιρικι αγουρο.
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.484
Like
4.185
Πόντοι
456
17 χρονων δε δουλευει ο κοσμος,για να αναγκαζεται να δουλεψει απο τα 17 μαλλον ο πατερας του και η μητερα του δε εχουν να του δινουν ουτε 20 ευρω χαρτζηλικι γιατι μαλλον οι γονεις του ή ειναι ανεργοι ή δουλευει μονο η μαμα και με μισθο 500 ευρω οχι 1000 και πανω που σωζεται αρκετα η κατασταση.Εγω ξεκινησα δουλεια στα 19 παντως οχι στα 17 γιατι η οικογενεια μου δε ειναι τοσο τραγικα φτωχη.Κανεις στα 17 δε παει για δουλεια για να ανεξαρτητοποιηθει παει γιατι οι γονεις του ειναι τραγικα φτωχοι και δε εχει αλλη επιλογη.

Φιλε μου υπαρχουν ολα στη ζωη. Και τα μεν και τα δε. Η δικη αξιωματικη αντιληψη οτι πρεπει να ειναι οποσδηποτε φτωχα παιδια ειναι απολυτως λαθος και σε διαψευδει η ιδια η πραγματικοτητα εαν τη δεις γυρω σου.

Μπραβο σου και ρεσπεκτ σε εσενα που δουλεψες απο μικρος γιατι το ειχες αναγκη.
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.484
Like
4.185
Πόντοι
456
ενταξει εγω την αποψη μου λεω φιλαρακο.Καποιος που παει νωρις για δουλεια κατι περιεργο συμβαινει.εχεις χρονια να βγαλεις τα δικα σου λεφτα δε υπαρχει λογος να βιαζεσαι να τα βγαλεις.Μια λογικη ηλικια να εχεις τη πετρια αυτη οχι θα βγαλω τα δικα μου την εχεις μετα τα 25 δλδ 26 και πανω 18-25 εισαι πιτσιρικι αγουρο.
Και εγω σου λεει οτι περισσοτεροι απο το στατιστικο λαθος ειναι αυτοι που δεν εχουν μια και φυτοζωουν διθπα στους παππουδες, γονεις και με το προσχημα οτι σπουδαζουν τα τρωνε τεμπελιαζοντας.

Οπως και να εχει σεβασμος σε οποιον δουλευει απο μικρος ειτε τα ειχε αναγκη ειτε οχι.

Και τα 2 δειχνουν χαρακτηρα.
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.400
Κριτικές
41
Like
2.337
Πόντοι
506
Φιλε μου υπαρχουν ολα στη ζωη. Και τα μεν και τα δε. Η δικη αξιωματικη αντιληψη οτι πρεπει να ειναι οποσδηποτε φτωχα παιδια ειναι απολυτως λαθος και σε διαψευδει η ιδια η πραγματικοτητα εαν τη δεις γυρω σου.

Μπραβο σου και ρεσπεκτ σε εσενα που δουλεψες απο μικρος γιατι το ειχες αναγκη.
δε το ειχα αναγκη απλα ετυχε,αυτο σου λεω σε αυτες τις ηλικιες 18-25 δε εχεις τη καυλα για δουλεια,την εχεις μονο αμα οι γονεις ειναι πανφτωχοι και δε μπορω να πω οτι δε χαρηκα οταν εβγαλα το πρωτο μου μεροκαματο με το κοπο μου και που μετα γυρισα σπιτι σα ζομπιε απο τη κουραση
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.209
Κριτικές
10
Like
5.673
Πόντοι
2.816
τα εχεις μπερδεμενα φιλαρακο,18-25 χρονων ο αλλος θεωρειται παιδι αυτη τη αναγκη να μη ζητας για παντα απο τους γονεις συγουρα την εχεις σε καποια ηλικια αλλα σε καποια ηλικια οχι στα 17,αυτο το να μη ζητας λεφτα απο γονεις το εχεις μετα τα 25 που φευγεις απο το αγουρο παιδακι,στα 17 πας ξεκαθαρα για δουλεια απο αναγκη επειδη οι γονεις σου ειναι θεοφτωχοι,τα ξερω απο το κολλητο μου που ειναι 21 δουλευει απο τα 20 και μου ειπε οτι η μανα του δουλευει νταντα και παιρνει γυρω στα 500 ευρω ο πατερας τους εχει πεθανει χρονια η αδερφη του ειναι εξωτερικο και ο αδερφος του εχει δικη του οικογενεια και παιδια οποτε μου ειπε το παιδι ξεκινησα απο νωρις τη δουλεια γιατι δε μου δινει η μανα μου γιατι δε εχει.Καποιος που παει σε μικρη ηλικια για δουλεια ειναι γιατι οι γονεις του ειναι πανφτωχοι και δε εχουν να του δινουν ουτε 10 ευρω.
Χαζός ο φίλος.. θα μπορούσε να βγάλει μάνα ή αδερφή στο κλαρί και να κάνει εμπόριο.. από μικρός επιχειρηματίας...
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.400
Κριτικές
41
Like
2.337
Πόντοι
506

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.484
Like
4.185
Πόντοι
456
δε το ειχα αναγκη απλα ετυχε,αυτο σου λεω σε αυτες τις ηλικιες 18-25 δε εχεις τη καυλα για δουλεια,την εχεις μονο αμα οι γονεις ειναι πανφτωχοι και δε μπορω να πω οτι δε χαρηκα οταν εβγαλα το πρωτο μου μεροκαματο με το κοπο μου και που μετα γυρισα σπιτι σα ζομπιε απο τη κουραση

Η ζωη εχει νοημα να ειναι κοπιαστικη και δυσκολη και να μη ζηλευεις ποτε καποιον που τα εχει ηδη ετοιμα.
Γιατι δε ξερεις πως τα φερνει η ζωη και τι εργαλεια αντιμετωπισης εχει ο καθενας.

Σου λεω οτι οι περισσοτερες περιπτωσεις σεζον που ξερω εγω ειναι απο παιδια που παροτι εχουν λεφτα εχουν καταπιεστικους γονεις, ειτε χωρισμενους, ειτε τσακωμενους και θελουν να ξεκουμπιστουν αμεσα. Προφανως θα υπαρχουν και αυτοι που πιανονται απο τα μαλλια γιατι δεν εχουν μια αλλα δε νομιζω να ειναι καν η πλειοψηφια.
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.400
Κριτικές
41
Like
2.337
Πόντοι
506
Η ζωη εχει νοημα να ειναι κοπιαστικη και δυσκολη και να μη ζηλευεις ποτε καποιον που τα εχει ηδη ετοιμα.
Γιατι δε ξερεις πως τα φερνει η ζωη και τι εργαλεια αντιμετωπισης εχει ο καθενας.

Σου λεω οτι οι περισσοτερες περιπτωσεις σεζον που ξερω εγω ειναι απο παιδια που παροτι εχουν λεφτα εχουν καταπιεστικους γονεις, ειτε χωρισμενους, ειτε τσακωμενους και θελουν να ξεκουμπιστουν αμεσα. Προφανως θα υπαρχουν και αυτοι που πιανονται απο τα μαλλια γιατι δεν εχουν μια αλλα δε νομιζω να ειναι καν η πλειοψηφια.
καλα δε ειμαστε και στατιστικοι,ο κολλητος μου παντως δουλευει απο μικρος γιατι δε εχει οικογενεια να το στηριξει μου το ειπε,ο πατερας του εχει πεθανει χρονια,η μανα μια δουλεια των 500 ευρω,η αδερφη εξωτερικο και ο αδερφος δε βοηθαει συχνα εχει δικη του οικογενεια.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.209
Κριτικές
10
Like
5.673
Πόντοι
2.816
μα λες παπαριες ρε φιλε οχι δε σε βριζω με τη καλη εννοια το λεω αλλα μη λες και μαλακιε.
Όλα μες στη ζωή είναι τύπε.. οι κοπέλες που γαμαμε δεν έχουν οικογένεια πιστεύεις;
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.052
Like
1.726
Πόντοι
216
Σου λεω οτι οι περισσοτερες περιπτωσεις σεζον που ξερω εγω ειναι απο παιδια που παροτι εχουν λεφτα εχουν καταπιεστικους γονεις, ειτε χωρισμενους, ειτε τσακωμενους και θελουν να ξεκουμπιστουν αμεσα. Προφανως θα υπαρχουν και αυτοι που πιανονται απο τα μαλλια γιατι δεν εχουν μια αλλα δε νομιζω να ειναι καν η πλειοψηφια.

Συμπληρωματικά….
Τα σημερινά 17-18-19-20χρονα και ο κόσμος γύρω μας δεν είναι όπως ήμασταν εμείς πριν 35-40 χρόνια… Τα έξοδά τους είναι αρκετά μιας και πλέον ήδη από τα 17 θεωρούνται αυτονόητα το (καλό...) κινητό, τα καλά ρουχαλάκια, το αυτοκίνητο, οι βραδινές έξοδοι, οι διακοπές με τους φίλους σε κανένα νησάκι κλπ.
Ακόμα και μια οικογένεια που δεν έχει άμεσο οικονομικό πρόβλημα και τα φέρνει βόλτα, δεν είναι εύκολο να ικανοποιήσει όλες αυτές τις απαιτήσεις που σήμερα κοστίζουν πολύ αλλά οι νέοι τις θέλουν/απαιτούν και το σημερινό life-style θεωρεί αυτονόητες. Έτσι πολλά παιδιά θα κάνουν σεζόν όχι γιατί δεν έχουν να φάνε ή δεν έχουν χαρτζιλίκι αλλά γιατί θέλουν (και καλά κάνουν) να ικανοποιήσουν τα θέλω τους σύμφωνα με αυτά που η μόδα και η κοινωνία "επιβάλλει"
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom