Νέα

Εθνικισμός

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Todok
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 413
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

jimmakos1971

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
222
Like
0
Πόντοι
1
ΚΟΎΒΑ:
Πληθυσμός
- Εκτίμηση - 69η
- Απογραφή 2002  11.184.023
                  101 κάτ./km² (-η)
(πηγή wikipedia.org)

Τα "μιλιούνια" του 10% (αν και πιστεύω ότι το ποσοστό το λες τελείως αυθαίρετα) είναι 1.000.000 άνθρωποι που έφυγαν με τα ρούχα που φορούσαν για να γλυτώσουν από τους εγκληματίες του κομμουνιστικού καθεστώτος!
Γιατί άραγε? :uglystupid:

Μετά τον πόλεμο 2.000.000 Ελληνες έφυγαν μετανάστες.Γιατί άραγε?

Είναι γνωστό ότι ο Κάστρο αφ ενός άνοιξε τις φυλακές και πέρασε στο Μαιάμι όλη η "καλή" κοινωνία. Αφ εταίρου σε όποια χώρα και να συνέβαινε το ίδιο θα γινόταν.
Μα δεν αμφέβαλε κανείς ότι όντως το 10% δεν θα πέρναγε το ίδιο καλά όπως πρώτα.
Οταν το 10% γαμάει το 90% για να περνάει αυτό καλά και οι άλλοι απλά να επιβιώνουν αυτό συμβαίνει. Αυτό θέλουμε εξ άλλου κι εμείς να ανατραπεί. Να πάψει το 10% να πηδάει το 90%. Αν ανήκεις σε αυτό το 10% δίκιο έχεις να χαλιέσαι.Υπάρχουν όμως άλλοι 9 που δεν θα χαλιούνταν να χαλάσουν την δική σου ζαχαρένια για να ζήσουν αυτοί καλύτερα.
Για το φαγητό τώρα με το δελτίο ,ρώτα τα πρότυπα σου τους Αμερικάνους (παρεπιπτώντος :) γιατί έχουν μισό αιώνα εμπάργκο.

Τέλος για τις χώρες του ανατολικού μπλοκ εγώ πάλι γιατί δεν έχω βρει έναν πούστη από τους εκατοντάδες που έχω ρωτήσει να μου πει ότι περνούσε χειρότερα τότε από τώρα? Ούτε ένας.
Ολοι λένε ότι δεν είχαν μεν χλιδές αλλά η λέξη άγχος δεν υπήρχε στο λεξιλόγιο τους και όλες τους οι βασικές ανάγκες ήταν εξ ορισμού εξασφαλισμένες από το κράτος.Ακόμη και οι Αλβανοί (καμμιά σχέση με το υπόλοιπο ανατολικό μπλοκ για όσους γνωρίζουν 5 στοιχειώδεις αράδες ιστορίας) στέγη και είδη διατροφής δεν στερήθηκαν ποτέ.
 

Επισκέπτης
Τώρα με αποτελείωσες... άκου στο Αμερικάνικο Κολέγιο (Deree) η κόρη της Αλέκας...  :headbang:
καλά από ανακρίβειες εδώ μέσα άλλο πράγμα το μόνο που μέχρι τώρα δεν έχουν πει ορισμένοι μήπως και τον Φλωράκη τον έχουν θάψει μέσα σε κανένα χρυσό φέρετρο.
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
Βαρεθηκα.......ενα να ξερετε...κομμουνισμος με ελευθερια=ΑΝΑΡΧΙΑ  τα αφεντικα ειναι ολα ιδια.....
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.393
Κριτικές
1
Like
904
Πόντοι
96
Η κόρη της Αλέκας αφού δεν πέρασε στις Πανελλαδικές πήγε μετά το Λύκειο για δυο χρόνια στη σχολή γραμματέων του Ντιρί.Το συνολικό κόστος φοίτησης ήταν της τάξης των 8.000 ευρώ (4.000 το χρόνο). Αυτή είναι η "φοβερή" παρασπονδία που προσπαθούν να της χρεώσουν. Φυσικά εαν είχε περάσει σε κάποιο ΤΕΙ στην Κοζάνη ,το ίδιο ποσό δεν έφτανε ούτε για ενοίκια σε γκαρσονιέρα.....Πρεπιπιπτώντος για μέτρο σύγκρισης πόσο πάει το Τσερόκι 3,7L που πήρε δώρο πρόσφατα ο Καρατζαφέρ στην νύφη του για το μωρό που βάφτησε πρόσφατα?
Δεν θέλω να μπαίνω στις ακροδεξιές ανόητες και λαικίστικες συγκρίσεις αλλά είναι επιεικώς αστείο το όλο θέμα με τις σπουδές τις κόρης της Αλέκας. Που να ήταν γιατρός δηλαδή και να είχε πάει έξω για κάποια ειδικότητα.
 
 Η σχολη γραμματειας εχει καταργηθει απο το 1990 στο derree

¨Οντως πάντως θς περιπου 42 μαθηματα να το τελειωσεις επι χονρικα 350€ το μαθημα
κανει 200€ κανονικα

 
 Συνολο 14,700€

 Μια γκαρσονιερα στην Κοζανη-Πατρα  κανει 300€ το μήνα (ενοικιο-κοινοχρητα) 300Χ48=14,400€ αλλα η παιδεια ειναι ΔΩΡΕΑΝ!!!!!!

 ΥΓ μην σου πω το παιρνεις αποφαση και δεν δινεις ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ και πας κατευθειαν στο Deree χωρις να πληρωνεις 3 χρονια φροντιστηρια (κανα 3χιλιαρο το χρονο ειναι σιγουρα τα φροντιστηρια)!!!!

 Μην σου πως πας όξω κατευθειαν!!!

 Ωραια η ΔΩΡΕΑΜ παιδεια αλλα ΑΚΡΙΒΗ!!!!
 

jimmakos1971

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
222
Like
0
Πόντοι
1
 
 Η σχολη γραμματειας εχει καταργηθει απο το 1990 στο derree

¨Οντως πάντως θς περιπου 42 μαθηματα να το τελειωσεις επι χονρικα 350€ το μαθημα
κανει 200€ κανονικα

 
 Συνολο 14,700€

 Μια γκαρσονιερα στην Κοζανη-Πατρα  κανει 300€ το μήνα (ενοικιο-κοινοχρητα) 300Χ48=14,400€ αλλα η παιδεια ειναι ΔΩΡΕΑΝ!!!!!!

 ΥΓ μην σου πω το παιρνεις αποφαση και δεν δινεις ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ και πας κατευθειαν στο Deree χωρις να πληρωνεις 3 χρονια φροντιστηρια (κανα 3χιλιαρο το χρονο ειναι σιγουρα τα φροντιστηρια)!!!!

 Μην σου πως πας όξω κατευθειαν!!!

 Ωραια η ΔΩΡΕΑΜ παιδεια αλλα ΑΚΡΙΒΗ!!!!

Μα δεν υπάρχει σήμερα δωρεάν παιδεία ούτως η άλλως. Από την άλλη οι τιμές που βάζεις είναι σημερινές. Η συγκεκριμένη κοπέλα τελείωσε πριν 6-7 χρόνια το λιγότερο.Γραμματέας τελείωσε ,τώρα λεπτομέρειες για το αν αντικαταστάθηκε ,άλλαξε όνομα ή δεν ξέρω τι η σχολή δεν γνωρίζω. Εμένα κι αυτά που ανέφερα άνθρωπος που δουλεύει στον 902 τεχνικός μου τα είχε πει.
Η ουσία δεν αλλάζει.
 

Ιπτάμενος

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.584
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
16
Mikeget 1 έγραψες, περιέγραψες τέλεια την  κατάσταση. Να συμπληρώσω οτι ο κομμουνισμος ειναι ενα οικονομικο σύστημα που δε μπορει να παράγει πλούτο. Ειναι αποτυχημένο τελείως γιατι πάει κοντρα στην ανθρώπινη ψυχολογία. Το μονο που το συντηρεί ειναι η ελπίδα των φτωχών οτι θα ζήσουν καλίτερα. Χειρότερα θα ζήσουν. Μη σκεφτεστε θεωριτικά. Είδα ανθρώπους απο Αλβανία και πρώην ΕΣΣΔ να γουρλώνουν τα μάτια και να πέφτουν κατω και να κλαίνε σα μικρά παιδιά μόλις πέρασαν τα σύνορα και είδαν τη χώρα μας. Γιατι δε διανοούντω εκει οτι μπορούσε να ειναι ετσι μια χώρα και να συμβαίνουν ολα αυτα. Τους ειχαν φλομώσει στην προπαγάνδα, οτι ταχα ειναι ταινίες αυτά που άκουγαν και "δυτικές προπαγάνδες". Μπορείτε να ελπίζετε, αλλα ακολουθήστε και τη λογική ελεύθερη σκέψη.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Μετά τον πόλεμο 2.000.000 Ελληνες έφυγαν μετανάστες.Γιατί άραγε?

Είναι γνωστό ότι ο Κάστρο αφ ενός άνοιξε τις φυλακές και πέρασε στο Μαιάμι όλη η "καλή" κοινωνία. Αφ εταίρου σε όποια χώρα και να συνέβαινε το ίδιο θα γινόταν.
Μα δεν αμφέβαλε κανείς ότι όντως το 10% δεν θα πέρναγε το ίδιο καλά όπως πρώτα.
Οταν το 10% γαμάει το 90% για να περνάει αυτό καλά και οι άλλοι απλά να επιβιώνουν αυτό συμβαίνει. Αυτό θέλουμε εξ άλλου κι εμείς να ανατραπεί. Να πάψει το 10% να πηδάει το 90%. Αν ανήκεις σε αυτό το 10% δίκιο έχεις να χαλιέσαι.Υπάρχουν όμως άλλοι 9 που δεν θα χαλιούνταν να χαλάσουν την δική σου ζαχαρένια για να ζήσουν αυτοί καλύτερα.
Για το φαγητό τώρα με το δελτίο ,ρώτα τα πρότυπα σου τους Αμερικάνους (παρεπιπτώντος :) γιατί έχουν μισό αιώνα εμπάργκο.

Τέλος για τις χώρες του ανατολικού μπλοκ εγώ πάλι γιατί δεν έχω βρει έναν πούστη από τους εκατοντάδες που έχω ρωτήσει να μου πει ότι περνούσε χειρότερα τότε από τώρα? Ούτε ένας.
Ολοι λένε ότι δεν είχαν μεν χλιδές αλλά η λέξη άγχος δεν υπήρχε στο λεξιλόγιο τους και όλες τους οι βασικές ανάγκες ήταν εξ ορισμού εξασφαλισμένες από το κράτος.Ακόμη και οι Αλβανοί (καμμιά σχέση με το υπόλοιπο ανατολικό μπλοκ για όσους γνωρίζουν 5 στοιχειώδεις αράδες ιστορίας) στέγη και είδη διατροφής δεν στερήθηκαν ποτέ.

Εννοείς την εσωτερική ή την εξωτερική μετανάστευση;
Διότι μετά τον εμφύλιο/ συμμοριτοπόλεμο υπήρξε πράγματι μετακίνηση πληθυσμού στις πόλεις, κυρίως εξαιτίας της ερημοποίησης της επαρχίας και της ανυπαρξίας υποδομών και όχι για πολιτικούς λόγους όπως ορισμένοι θέλουν να πιστεύουν...

Οι δε κομμουνιστές υποχωρώντας είχαν φροντίσει να καταστρέψουν /λεηλατήσουν τις ελάχιστες υποδομές που είχε αφήσει ο Β ΠΠ...

Η δε εξωτερική μετανάστευση δεν έλαβε χώρα προς κράτη του ανατολικού μπλοκ αλλά προς δυτικές χώρες (Γερμανία, Βέλγιο, Αυστραλία), δεν ήταν 2.000.000 και από τα μέσα του 70' αυτό το ρεύμα σταμάτησε και αντιστράφηκε (αυτοί που γύριζαν ήταν περισσότεροι από αυτούς που έφευγαν)...

Εν ολίγοις, κανείς δεν ήταν τόσο μαλάκας να αφήσει την Ελλάδα για να πάει στην ... Αλβανία ή την Τσεχοσλοβακία, εκτός από κάποιους πορωμένους κομμουνιστές οι οποίοι είχαν τη μοίρα που τους άξιζε, ειδικά στη Σ. Ένωση...

Και επειδή κάπου καταντά κουραστικό το παραμύθι περί του κουβανικού παραδείσου (όπως ήταν κουραστικό το παραμύθι περί Ρουμανικού, Βουλγαρικού, Σοβιετικού, μέχρι που είδαμε ότι όσα μας έδειχναν τόσο καιρό ήταν μια βιτρίνα και ότι τα καθεστώτα αυτά είχαν οδηγήσει σε απίστευτη εξαθλίωση τους λαούς τους πολύ προτού καταρρεύσουν) μια μόνο ερώτηση θα σου κάνω:

Μπορούν 100 άτομα να κλείσουν το κέντρο της Αβάνας και να διαδηλώσουν ειρηνικά κατά του Κάστρο (του φιντέλ, του ραούλ , δεν έχει σημασία) ;
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Τέλος για τις χώρες του ανατολικού μπλοκ εγώ πάλι γιατί δεν έχω βρει έναν πούστη από τους εκατοντάδες που έχω ρωτήσει να μου πει ότι περνούσε χειρότερα τότε από τώρα? Ούτε ένας.
Ολοι λένε ότι δεν είχαν μεν χλιδές αλλά η λέξη άγχος δεν υπήρχε στο λεξιλόγιο τους και όλες τους οι βασικές ανάγκες ήταν εξ ορισμού εξασφαλισμένες από το κράτος.Ακόμη και οι Αλβανοί (καμμιά σχέση με το υπόλοιπο ανατολικό μπλοκ για όσους γνωρίζουν 5 στοιχειώδεις αράδες ιστορίας) στέγη και είδη διατροφής δεν στερήθηκαν ποτέ.

Καλώς, αφού περνούσανε καλλίτερα τότε, γιατί δεν ψηφίζουν στις εκλογές για να ένα πολίτευμα που θα τους επιτρέψει να ξαναζήσουν εκείνη την ανεπανάληπτη εμπειρία;

Γιατί τα κομμουνιστικά κόμματα δεν έχουν την πλειοψηφία στις εκλογές που γίνονται ΤΩΡΑ στις χώρες του "Υπαρκτού Σοσιαλισμού";

Εφόσον, για παράδειγμα, οι Πολωνοί περνούσανε καλλίτερα επί Γιαρουζέλσκι γιατί δεν ψηφίζουν κάποιο κόμμα που ευαγγελίζεται την επαναφορά του καθεστώτος;
Και ψηφίζουν τους πλέον συντηρητικούς πολιτικούς που αποτελούν και όνειδος για την Ευρώπη;

Γιατί κανένα από τα κομμουνιστικά κόμματα των χωρών αυτών δεν έχει σαν σκοπό του την επαναφορά του "Υπαρκτού Σοσιαλισμού"; Και γιατί όλα έχουν μεταλαχθεί σε σοσιαλδημοκρατικά;
 

Επισκέπτης
Μα δεν υπάρχει σήμερα δωρεάν παιδεία ούτως η άλλως. Από την άλλη οι τιμές που βάζεις είναι σημερινές. Η συγκεκριμένη κοπέλα τελείωσε πριν 6-7 χρόνια το λιγότερο.Γραμματέας τελείωσε ,τώρα λεπτομέρειες για το αν αντικαταστάθηκε ,άλλαξε όνομα ή δεν ξέρω τι η σχολή δεν γνωρίζω. Εμένα κι αυτά που ανέφερα άνθρωπος που δουλεύει στον 902 τεχνικός μου τα είχε πει.
Η ουσία δεν αλλάζει.
μάλλον φίλε παπαριές σου έχουν πει γιατί απλά η κόρη της Παπαρήγα έχει βγάλει ΤΕΙ έτσι απλά και εγγυημένα το μόνο ιδιωτικό που τέλειωσε ήταν το σχολείο και το είπε και η ίδια η Παπαρήγα και εξήγησε και τους λόγους και δες το και λίγο λογικά στην προεκλογική περίοδο που της βάλανε ερωτήματα του είδους αυτού γιατί δεν την  ρώτησαν και για το συγκεκριμένο ζήτημα και την ρώτησαν μόνο για το σχολείο?
δυστυχώς εδώ στην Ελλάδα ορισμένοι το βράδυ που κοιμούνται στον ύπνο τους σκέφτονται τι μαλακία θα πουν την άλλη μέρα. 
 

sas1977

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.025
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
16
καλά από ανακρίβειες εδώ μέσα άλλο πράγμα το μόνο που μέχρι τώρα δεν έχουν πει ορισμένοι μήπως και τον Φλωράκη τον έχουν θάψει μέσα σε κανένα χρυσό φέρετρο.

να προσέχετε τι γράφετε λοιπόν εσείς οι «παραμορφωμένοι» & «πολυδιαβασμένοι»... μιας και εγώ σχολίασα αυτό που έγραψε ο «συναγωνιστής» σου jimakos 1971…

και άσε και τον Χαρίλαο στην ησυχία του...
 

Επισκέπτης
να προσέχετε τι γράφετε λοιπόν εσείς οι «παραμορφωμένοι» & «πολυδιαβασμένοι»... μιας και εγώ σχολίασα αυτό που έγραψε ο «συναγωνιστής» σου jimakos 1971…

και άσε και τον Χαρίλαο στην ησυχία του...
εγώ απλά ήθελα να τονίσω ότι είναι το μόνο που μέχρι τώρα δεν έχουν πει τα πολυδιαβασμένα παλικάρια.
 

mikeget1

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2007
Μηνύματα
270
Like
0
Πόντοι
1
Μετά τον πόλεμο 2.000.000 Ελληνες έφυγαν μετανάστες.Γιατί άραγε?

Είναι γνωστό ότι ο Κάστρο αφ ενός άνοιξε τις φυλακές και πέρασε στο Μαιάμι όλη η "καλή" κοινωνία. Αφ εταίρου σε όποια χώρα και να συνέβαινε το ίδιο θα γινόταν.
Μα δεν αμφέβαλε κανείς ότι όντως το 10% δεν θα πέρναγε το ίδιο καλά όπως πρώτα.
Οταν το 10% γαμάει το 90% για να περνάει αυτό καλά και οι άλλοι απλά να επιβιώνουν αυτό συμβαίνει. Αυτό θέλουμε εξ άλλου κι εμείς να ανατραπεί. Να πάψει το 10% να πηδάει το 90%. Αν ανήκεις σε αυτό το 10% δίκιο έχεις να χαλιέσαι.Υπάρχουν όμως άλλοι 9 που δεν θα χαλιούνταν να χαλάσουν την δική σου ζαχαρένια για να ζήσουν αυτοί καλύτερα.
Για το φαγητό τώρα με το δελτίο ,ρώτα τα πρότυπα σου τους Αμερικάνους (παρεπιπτώντος :) γιατί έχουν μισό αιώνα εμπάργκο.

Τέλος για τις χώρες του ανατολικού μπλοκ εγώ πάλι γιατί δεν έχω βρει έναν πούστη από τους εκατοντάδες που έχω ρωτήσει να μου πει ότι περνούσε χειρότερα τότε από τώρα? Ούτε ένας.
Ολοι λένε ότι δεν είχαν μεν χλιδές αλλά η λέξη άγχος δεν υπήρχε στο λεξιλόγιο τους και όλες τους οι βασικές ανάγκες ήταν εξ ορισμού εξασφαλισμένες από το κράτος.Ακόμη και οι Αλβανοί (καμμιά σχέση με το υπόλοιπο ανατολικό μπλοκ για όσους γνωρίζουν 5 στοιχειώδεις αράδες ιστορίας) στέγη και είδη διατροφής δεν στερήθηκαν ποτέ.
Καλά εδώ οι κουκουέδες μπερδεύουν τις βούρτσες με τις πού...ες!
Όσοι ρε φύγανε από μη κομμουνιστικά καθεστώτα σε όλα τα κράτη της γης φύγανε γιατί θέλανε!
Επίλογή τους ήτανε και κανείς δεν τους εμπόδιζε!
Το συγκρίνεις μ΄αυτούς που κατάφεραν να δραπετεύσουν από μια κομμουνιστική ΧΟΥΝΤΑ!!!
Είναι δυνατόν?
Ρε μαζέφτε τους!!!!
Και στη φυλακή έχουν εξασφαλίσει τις βασικές ανάγκες:
Και σπίτι έχουν (τζάμπα)
και φαγητό (τζάμπα κι αυτό)
και ρούχα (ένα είδος συνήθως ριγέ.Αλλά τι το θέλουν και δεύτερο!)
και αν τυχόν και επαναστατήσουν ή απλάτολμήσουν να μιλήσουν τους τρώει η απομόνωση!
Σας θυμίζει κάτι αυτό το καθεστός?
Γιατί εμένα μου θυμίζει έντονα εφαρμογή του κομμουνισμού!
Σε όλα τα μήκη και πλάτη της γης!
Και μάλιστα σε εισόβια κάθειρξη!
 

Επισκέπτης
Καλά εδώ οι κουκουέδες μπερδεύουν τις βούρτσες με τις πού...ες!
Όσοι ρε φύγανε από μη κομμουνιστικά καθεστώτα σε όλα τα κράτη της γης φύγανε γιατί θέλανε!
Επίλογή τους ήτανε και κανείς δεν τους εμπόδιζε!
Το συγκρίνεις μ΄αυτούς που κατάφεραν να δραπετεύσουν από μια κομμουνιστική ΧΟΥΝΤΑ!!!
Είναι δυνατόν?
Ρε μαζέφτε τους!!!!
Και στη φυλακή έχουν εξασφαλίσει τις βασικές ανάγκες:
Και σπίτι έχουν (τζάμπα)
και φαγητό (τζάμπα κι αυτό)
και ρούχα (ένα είδος συνήθως ριγέ.Αλλά τι το θέλουν και δεύτερο!)
και αν τυχόν και επαναστατήσουν ή απλάτολμήσουν να μιλήσουν τους τρώει η απομόνωση!
Σας θυμίζει κάτι αυτό το καθεστός?
Γιατί εμένα μου θυμίζει έντονα εφαρμογή του κομμουνισμού!
Σε όλα τα μήκη και πλάτη της γης!
Και μάλιστα σε εισόβια κάθειρξη!
για να χαρακτηρίσεις ένα άτομο κουκουε κατ αρχήν πρέπει να είσαι σίγουρος ότι είναι και οργανωμένο μέλος του ΚΚΕ και ιδικά σε ότι αφορά αυτό το κόμμα γιατί τα άλλα κόμματα από οργάνωση είναι μπείτε σκύλοι και αλέθεται.
δεν μπορείς να χαρακτηρίσεις κουκουε ένα χτεσινό Πασόκο η ΝΔκράτη που τώρα ψήφισε ΚΚΕ και μπορεί να εκφράζει κάποια άποψη υπέρ του κόμματος αυτού.
όταν στην ουσία είναι το μόνο κόμμα στην Ελλάδα που είναι ενάντια σε αυτούς που καθημερινά ληστεύουν τον Έλληνα εργαζόμενο.
ενάντια στους μεγάλο εργολάβους καναλάρχες που καθημερινά σου κάνουν πλύση εγκεφάλου με μονόπλευρη ενημέρωση.
η πολιτική γράφεται μέσα στο πλήθος μέσα από τα προβλήματα και πάντα με την συμμετοχή όλων των απόψεων.
για να βρεθεί και να μου πει κάποιος εκτός προεκλογικής περιόδου τα ιδιωτικά κανάλια σε κρίσιμες πολιτικές συζητήσεις έχουν στο πάνελ συζήτησης εκπρόσωπο του ΚΚΕ? ενώ έχουν κάτι περίεργους τύπους ηθοποιούς που λόγο ότι έπαιξαν κάποιο ρόλο σε ένα σήριαλ στα κανάλια τους το παίζει ειδήμονας και ακόμα προβάλλοντας ντοκιμαντέρ κατασκευασμένα από της μυστικές υπηρεσίες των ΗΠΑ και της Μεγ. Βρετανίας? και ακόμα και από ορισμένους δημοσιογράφους όπως Κούλογλου  και Παπαχελά με στενές σχέσεις με την CIA?     
 

mikeget1

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2007
Μηνύματα
270
Like
0
Πόντοι
1
για να χαρακτηρίσεις ένα άτομο κουκουε κατ αρχήν πρέπει να είσαι σίγουρος ότι είναι και οργανωμένο μέλος του ΚΚΕ και ιδικά σε ότι αφορά αυτό το κόμμα γιατί τα άλλα κόμματα από οργάνωση είναι μπείτε σκύλοι και αλέθεται.
δεν μπορείς να χαρακτηρίσεις κουκουε ένα χτεσινό Πασόκο η ΝΔκράτη που τώρα ψήφισε ΚΚΕ και μπορεί να εκφράζει κάποια άποψη υπέρ του κόμματος αυτού.
όταν στην ουσία είναι το μόνο κόμμα στην Ελλάδα που είναι ενάντια σε αυτούς που καθημερινά ληστεύουν τον Έλληνα εργαζόμενο.
ενάντια στους μεγάλο εργολάβους καναλάρχες που καθημερινά σου κάνουν πλύση εγκεφάλου με μονόπλευρη ενημέρωση.
η πολιτική γράφεται μέσα στο πλήθος μέσα από τα προβλήματα και πάντα με την συμμετοχή όλων των απόψεων.
για να βρεθεί και να μου πει κάποιος εκτός προεκλογικής περιόδου τα ιδιωτικά κανάλια σε κρίσιμες πολιτικές συζητήσεις έχουν στο πάνελ συζήτησης εκπρόσωπο του ΚΚΕ? ενώ έχουν κάτι περίεργους τύπους ηθοποιούς που λόγο ότι έπαιξαν κάποιο ρόλο σε ένα σήριαλ στα κανάλια τους το παίζει ειδήμονας και ακόμα προβάλλοντας ντοκιμαντέρ κατασκευασμένα από της μυστικές υπηρεσίες των ΗΠΑ και της Μεγ. Βρετανίας? και ακόμα και από ορισμένους δημοσιογράφους όπως Κούλογλου  και Παπαχελά με στενές σχέσεις με την CIA?     
Καλά εσείς το έχετε παρακάνει!
Τις απόψεις σας περί του τι ωραίο καθεστός έχει η ΧΟΥΝΤΑ της Κούβας σχολίασα!
Κι αν κάποιος πιστεύει κάτι τέτοιο είναι κοινώς κουκουές!

Και δεν ξέρω κι ούτε με ενδιαφέρει αν είναι γραμμένος στην ΚΝΕ και τα στάζει απ το υστέρημά του στο κόμμα, για τη βίλα της Παπαρήγα!

Αλλά όσα έγραψα για τους φτωχούς και καταφρονημένους του κομμουνιστικού καθεστώτος τα προσπερνάς εντέχνως για να συνεχίσεις την καραμμέλα για τους έλληνες εργαζόμενους και την αντιλαική πολιτική κτλ?
Καλά μπροστά σας δε βλέπετε?
Και προσφέρετε και φακό?
Α! και μην ζείτε σε παραζάλη!
Κανένας δεξιός δε θα ψήφιζε ποτέ ΚΚΕ.
 

Επισκέπτης
Καλά εσείς το έχετε παρακάνει!
Τις απόψεις σας περί του τι ωραίο καθεστός έχει η ΧΟΥΝΤΑ της Κούβας σχολίασα!
Κι αν κάποιος πιστεύει κάτι τέτοιο είναι κοινώς κουκουές!

Και δεν ξέρω κι ούτε με ενδιαφέρει αν είναι γραμμένος στην ΚΝΕ και τα στάζει απ το υστέρημά του στο κόμμα, για τη βίλα της Παπαρήγα!

Αλλά όσα έγραψα για τους φτωχούς και καταφρονημένους του κομμουνιστικού καθεστώτος τα προσπερνάς εντέχνως για να συνεχίσεις την καραμμέλα για τους έλληνες εργαζόμενους και την αντιλαική πολιτική κτλ?
Καλά μπροστά σας δε βλέπετε?
Και προσφέρετε και φακό?
Α! και μην ζείτε σε παραζάλη!
Κανένας δεξιός δε θα ψήφιζε ποτέ ΚΚΕ.
εγώ δεν διαφωνώ ότι όντος υπάρχουν προβλήματα στην Κούβα  αλλά και στης πρώην ανατολικές χώρες τα προβλήματα πάντα υπάρχουν και μόνο φιλολαϊκά καθεστώτα αυτά τα προβλήματα τα βάζουν σε μια σειρά και προσπαθούν να τα βελτιώσουν εδώ στην Ελλάδα πάντως κάθε πέρυσι και καλύτερα.
και μια και σε κόφτη η Κούβα κατ αρχήν μια χώρα αποκλεισμένη γύρω γύρω από τους μετρ της ελευθερίας Αμερικάνους κατά πόσο μπορεί αυτή η χώρα να ανεβάσει τους ρυθμούς ανάπτυξης όταν της στερείς το δικαίωμα να εισάγει τα απαραίτητα αγαθά που να μπορεί να έχει στην διάθεση του αυτός ο λαός για καλύτερη επιβίωση, δεν μπορεί μια χώρα να παράγει τα πάντα και για αυτό τον λόγο υπάρχει και το εμπόριο άρα κατά το πλείστον το πρόβλημα δημιουργείται τεχνικά από τους  υπέρμαχους της ελευθερίας Αμερικάνους.
εσύ φίλε μου αν όντος θέλεις να το παίξεις δημοκράτης αντί να ασχολείσαι με το καθεστώς        της Κούβας και σαν εύκολη λύση κάνεις το θύμα θύτη μήπως καλύτερα θα ήταν την αλληλεγγύη σου στον φτωχό λαό της Κούβας θα ήταν καλύτερα να την εκφράσεις ενάντια σε αυτόν που δημιουργεί το πρόβλημα γιατί και εσένα σε περιμένουν τα χειρότερα και θα την χρειαστείς και εσύ. 
 

Επισκέπτης
Καλά εσείς το έχετε παρακάνει!
Τις απόψεις σας περί του τι ωραίο καθεστός έχει η ΧΟΥΝΤΑ της Κούβας σχολίασα!
Κι αν κάποιος πιστεύει κάτι τέτοιο είναι κοινώς κουκουές!

Και δεν ξέρω κι ούτε με ενδιαφέρει αν είναι γραμμένος στην ΚΝΕ και τα στάζει απ το υστέρημά του στο κόμμα, για τη βίλα της Παπαρήγα!

Αλλά όσα έγραψα για τους φτωχούς και καταφρονημένους του κομμουνιστικού καθεστώτος τα προσπερνάς εντέχνως για να συνεχίσεις την καραμμέλα για τους έλληνες εργαζόμενους και την αντιλαική πολιτική κτλ?
Καλά μπροστά σας δε βλέπετε?
Και προσφέρετε και φακό?
Α! και μην ζείτε σε παραζάλη!
Κανένας δεξιός δε θα ψήφιζε ποτέ ΚΚΕ.
συνεχίζω με την βίλα της Παπαρήγα εσύ μάλλον σε καλύβα θα μένεις η σε καμιά σπηλιά για να θεωρείς βίλα το δυαράκι της σε μια φτωχογειτονιά της Αθήνας.
όσο για το αριστερός η δεξιός στον απλό λαό δεν υπάρχουν αυτοί οι φραγμοί αλλά αυτός ο όρος είναι όρος της πολιτικής και απλά η δεξιά πολιτική εκφράζει αυτούς που ρουφάνε το αίμα του λαού ενώ η δεξιά πολιτική ενάντια στα συμφέροντα του λαού εσύ μάλλον είσαι αυτός στην διαφήμιση του τζόκερ με το σταυρόλεξο τα 9 γράμματα κι αν σου κάτσει? 
 

mikeget1

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2007
Μηνύματα
270
Like
0
Πόντοι
1
συνεχίζω με την βίλα της Παπαρήγα εσύ μάλλον σε καλύβα θα μένεις η σε καμιά σπηλιά για να θεωρείς βίλα το δυαράκι της σε μια φτωχογειτονιά της Αθήνας.
όσο για το αριστερός η δεξιός στον απλό λαό δεν υπάρχουν αυτοί οι φραγμοί αλλά αυτός ο όρος είναι όρος της πολιτικής και απλά η δεξιά πολιτική εκφράζει αυτούς που ρουφάνε το αίμα του λαού ενώ η δεξιά πολιτική ενάντια στα συμφέροντα του λαού εσύ μάλλον είσαι αυτός στην διαφήμιση του τζόκερ με το σταυρόλεξο τα 9 γράμματα κι αν σου κάτσει?  
Μες το μυαλό μου είσαι ρε μεγάλε!
Αυτή τη διαφήμιση ονειρεύομαι κάθε μέρα!
Και κείνη με το γάιδαρο!
Εσένα ποιά σου αρέσει?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom