Νέα

Εργένης ψάχνει πόλη να ζήσει

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 679
  • Εμφανίσεις 37K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.291
Like
3.598
Πόντοι
1.706
Τυπε Μαγιόρκα είναι για γέλια το καλοκαίρι λούτσα είναι καλύτερη το 70 τις εκατό ιδιοκτησίας το έχουν γερμανοι μόνο η χώρα λίγο αξίζει Πάλμα ντε Μαγιόρκα αν θυμάμαι Ισπανία τραβά κάνα σαν Σεμπάστιαν στη χώρα των Βάσκων είχα πάει με τον πουστη τον κοβασεβιτσ μ άρεσε μεγκλα
Οι Γερμανοί είναι ένα συν στο νησί, γιατί αυτό ανεβάζει το επίπεδο προσφερόμενων υπηρεσιών. Και κάνεις και καμμιά συζήτηση της προκοπής, γιατί οι ντόπιοι είναι για το χαβαλέ και τη διασκέδαση. Είχα παρέες και με γερμανούς και με ντόπιους, οπότε ανάλογα με τη διάθεση κανόνιζα. Σαν νησί είναι όντως υπερεκτιμημένο σε σχέση με τη διαφήμιση που του έχουν κάνει. Με βόλευε όμως γιατί κατέβαζα γκόμενες. Έχει ακτοπλοική σύνδεση τη θερινή περίοδο από ένα λιμανάκι εδώ κοντά στο Montpellier με κρουαζερόπλοιο.
Χώρα των Βάσκων δεν έχω πάει.
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.229
Like
13.394
Πόντοι
2.606
Οι Γερμανοί είναι ένα συν στο νησί, γιατί αυτό ανεβάζει το επίπεδο προσφερόμενων υπηρεσιών. Και κάνεις και καμμιά συζήτηση της προκοπής, γιατί οι ντόπιοι είναι για το χαβαλέ και τη διασκέδαση. Είχα παρέες και με γερμανούς και με ντόπιους, οπότε ανάλογα με τη διάθεση κανόνιζα. Σαν νησί είναι όντως υπερεκτιμημένο σε σχέση με τη διαφήμιση που του έχουν κάνει. Με βόλευε όμως γιατί κατέβαζα γκόμενες. Έχει ακτοπλοική σύνδεση τη θερινή περίοδο από ένα λιμανάκι εδώ κοντά στο Montpellier με κρουαζερόπλοιο.
Χώρα των Βάσκων δεν έχω πάει.
τι συν να τρως λουκανικα στη θαλασσα να πινεις μπυρες να του ακους να φωναζουνε γερμανικα και να εχουν τσιτα τα τραγουδια τα γερμανικα σε ολη την πλαγια νταπαλμα πως τι λενε χιλιες φορες λουτσα
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.291
Like
3.598
Πόντοι
1.706
τι συν να τρως λουκανικα στη θαλασσα να πινεις μπυρες να του ακους να φωναζουνε γερμανικα και να εχουν τσιτα τα τραγουδια τα γερμανικα σε ολη την πλαγια νταπαλμα πως τι λενε χιλιες φορες λουτσα
Χα, χα. Γερμανικό νησί είναι πια η Μαγιόρκα. Έχει συνεχείς πτήσεις από Γερμανία και κατεβαίνει κάθε καρυδιάς καρύδι. Αυτοί είναι οι κωλόβλαχοι της Γερμανίας, μπυροκοιλιάδες και φωνακλάδες. Αλλά έχει και σωστό κόσμο που είτε έρχεται τακτικά είτε μένει μόνιμα.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.942
Like
18.261
Πόντοι
3.656
Χα, χα. Γερμανικό νησί είναι πια η Μαγιόρκα. Έχει συνεχείς πτήσεις από Γερμανία και κατεβαίνει κάθε καρυδιάς καρύδι. Αυτοί είναι οι κωλόβλαχοι της Γερμανίας, μπυροκοιλιάδες και φωνακλάδες. Αλλά έχει και σωστό κόσμο που είτε έρχεται τακτικά είτε μένει μόνιμα.
Οι κωλόβλαχοι της γερμανίας, αν δεν είναι πουράτζες, συχνά έχουν σοβαρά μουνέτα μαζί . Τουλάχιστον ηπειρωτική ισπανία .
Ακόμη καλύτερα ίσως και τα γαλλικά μουνέτα που κατηφορίζουν .
Νέος είχαμε φύγει με παρέα άρον άρον από κυκλαδίτικο κωλόνησο κατσικογάμηδων και πήγαμε σπάνια (με τελικό προορισμό ίμπιζα βέβαια)
και γινόταν του μουνιού του πανηγύρι . Καμία σχέση με τη βλαχουριά του ελλαδιστάν . Και τις μυξοπαρθένες ηλίθιες.
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.680
Like
2.357
Πόντοι
456
Είναι πολύ ψηλά. Αν είναι να ανέβω τόσο πάνω με βολεύει καλύτερα το Παρίσι.


Έχει κατευθείαν από/προς Θεσσαλονίκη που με ενδιαφέρει και φαίνεται καλός προορισμός.
Ξέχασε τις Βρυξέλλες.

Ένα νόμιμο μπουρδέλο είναι.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Κύπρος είναι σοβαρή επιλογή. Πάφος φαίνεται να έχει cool κλίμα, από ό,τι φαίνεται εδώ: Climate_of_Cyprus
Και σίγουρα η Κύπρος έχει και καλή ζωή.
Βουκουρέστι και Βουδαπέστη πρέπει να ληφθεί υπόψιν και η παρούσα εμπόλεμη κατάσταση που μπορεί να ξεφύγει.
Εγω θα διαλεγα Κυπρο.
Για το ελληνικο στοιχειο,
Καλυτερα ζεστη παρα παγωνια,
Παραλιες
Απ ευθειας πτηση κτλ
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.827
Κριτικές
90
Like
36.930
Πόντοι
25.467
Το ζητούμενο είναι απευθείας πτήση από/προς Θεσσαλονίκη και δεν έχω βρει τίποτα για Ισπανία. Διαφορετικά θα επέλεγα Μαγιόρκα, γιατί πήγαινα εκεί συχνά πριν τον κορονοιό και γνωρίζω πολύ κόσμο. Για Βαρκελώνη δεν είμαι και πολύ σίγουρος γιατί έχει ανέβει η εγκληματικότητα. Πιο κάτω Βαλένσια είναι καλά. Μαδρίτη είναι ανάλογα την περιοχή. Κάτω Ανδαλουσία δεν γνωρίζω. Επίσης Λισαβώνα Πορτογαλλία είναι πολύ καλά.

ΥΓ Το συνταξιοδοτικό είναι πολύ περίπλοκο, γιατί υπολογίζονται πολλοί παράγοντες, αλλά όπως και να τα υπολογίσω δεν με πιάνει.

Μιας και παίζετε την Πάλμα στα δάκτυλα, για διαφωτίστε μας σχετικά με το που βρίσκεται η βίλα Ντραγκάν, και το τι εμπορεύεται ο ιδιοκτήτης της στις Βαλεαρίδες. :grin:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Λακη σε θυμαμαι καποτε ειχες μελοντικα πλανα για Ουγγαρια :headbaning1:
Ισχυουν ακομα;
Φυσικά θα πάει τύπε, έχει μουνέτο που τον περιμένει εκεί που ατύχησε πλέον αλλά πριν 37 χρόνια ΗΤΑΝ μουνάρα. βέβαια θα οδηγάει γύρω στα 465 χιλιόμετρα ΜΟΝΟ ΠΗΓΑΙΝΕ, άλλα τόσα έλα, αλλά χαλάλι.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Εγω θα διαλεγα Κυπρο.
Για το ελληνικο στοιχειο,
Καλυτερα ζεστη παρα παγωνια,
Παραλιες
Απ ευθειας πτηση κτλ
Βρε μη δίνεις ιδέες, δε χρειάζεται να μοιραζόμαστε τις Ουκρανες εδώ με άλλους.
Άστον τον τύπο να πάει Παρίσι να τρώει μασχαλιλα από απλυτες Γαλλίδες.
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.291
Like
3.598
Πόντοι
1.706
Βρε μη δίνεις ιδέες, δε χρειάζεται να μοιραζόμαστε τις Ουκρανες εδώ με άλλους.
Άστον τον τύπο να πάει Παρίσι να τρώει μασχαλιλα από απλυτες Γαλλίδες.
Έχω βάλει πρώτο προορισμό Πάφο (και δεύτερο Bologna). Οι Ουκρανίδες δεν είναι γενικώς του γούστου μου, αλλά πιστεύω θα βρω άλλες εθνικότητες ή και ντόπιες.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Έχω βάλει πρώτο προορισμό Πάφο (και δεύτερο Bologna). Οι Ουκρανίδες δεν είναι γενικώς του γούστου μου, αλλά πιστεύω θα βρω άλλες εθνικότητες ή και ντόπιες.
Πήγαινε κάνε παρέα με τους Εγγλέζους συνταξιούχους που μπεκροπινουν στις Pub.
Άθλια η Πάφος. Παραλίες δεν έχει, καλές συνδέσεις το αεροδρόμιο δεν έχει (κυρίως Αγγλία), club μεγάλα δεν έχει (παρά τουριστικά μπαράκια).
Απλά είναι φτηνά, για αυτό πάνε οι πιο πολλοί.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.960
Κριτικές
67
Like
29.247
Πόντοι
10.336
Ενας λογος και αρκετος για να μην μεινει καποιος κυπρο, ειναι οι κυπριοι :2funny: Την γυρνας ολη το πολυ σε ενα μηνα διακοπες, και δεν ξαναπατας
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.291
Like
3.598
Πόντοι
1.706
Πήγαινε κάνε παρέα με τους Εγγλέζους συνταξιούχους που μπεκροπινουν στις Pub.
Άθλια η Πάφος. Παραλίες δεν έχει, καλές συνδέσεις το αεροδρόμιο δεν έχει (κυρίως Αγγλία), club μεγάλα δεν έχει (παρά τουριστικά μπαράκια).
Απλά είναι φτηνά, για αυτό πάνε οι πιο πολλοί.
Αυτά θα τα δω από κοντά. Αν δεν μου αρέσει πάω αλλού. Την επέλεξα με βάση το κλίμα όπου εκεί φαίνεται να είναι πιο ήπιο το καλοκαίρι.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Αυτά θα τα δω από κοντά. Αν δεν μου αρέσει πάω αλλού. Την επέλεξα με βάση το κλίμα όπου εκεί φαίνεται να είναι πιο ήπιο το καλοκαίρι.
Αν ενδιαφερεσε σοβαρα για Κυπρο, ριξε μια ματια και σε αυτην την συζητηση, αν και λιγο παλια. Πολλοι αναφερουν πως δεν την παλευαν με τη ζεστη

 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.291
Like
3.598
Πόντοι
1.706
Αν ενδιαφερεσε σοβαρα για Κυπρο, ριξε μια ματια και σε αυτην την συζητηση, αν και λιγο παλια. Πολλοι αναφερουν πως δεν την παλευαν με τη ζεστη

Ευχαριστώ George. Συνεχίζεται μέχρι σήμερα αυτή η συζήτηση, όπως βλέπω, και είναι πολύ χρήσιμη. Και όντως φαίνεται να κάνει αρκετή ζέστη και υγρασία στην Κύπρο. Θα δούμε.
 

HollywoodInRosa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.242
Κριτικές
1
Like
3.394
Πόντοι
456
Εννοειται Βουκουρεστι η' Βουδαπεστη
Από Κύπρο δε γνωρίζεις, από Ντουμπάι δε γνωρίζεις, δεν έχεις ιδεά τι λεφτά πέρνει ο άλλος και παραληρείς κακομοίρη μου.
Έχουν πλάκα κάτι τυπάκια που βγάζουν 800ευρώ που έχουν θάρος να τη λένε σε άτομα που μένουν σε καινούριο διαμέρισμα των 1000ευρώ και κάθε βδομάδα γαμάνε διαφορετικά Ρωσίδια.
Τι να μας πεις από τη ζωή σου και εσύ ρε ερείπιο, έχεις 'αποψη και για εξωτερικό που ούτε καν πώς έιναι ο καιρός της Κύπρου δεν ξέρεις.
Κάτι τέτοιους σαν εσένα τους έχουμε εδώ να δουλεούν σερβιτόρους ή να μας βάζουν βενζίνη.
Πάντως χαίρομαι που διάβασες για τα ποστ μου. Προφανώς σε τσούζει που κάνω ζωάρα στο νησί. Εγώ δεν θα κάτσω καν να ψάξω τι έχεις γράψει, γιατί μου φαίνεσαι άλλος ένας αποτυχημένος που έχει μείνει στο Ελλάντα με μισθό πείνας και ζηλεύει όποιος άλλος έχει πετύχει στο εξωτερικό.
Στα παπαρια μου αν είσαι παλιό μέλος ή όχι. Ο Loser είναι πάντα loser και εσύ απέδειξες ότι είσαι μόνο λόγια χωρίς καμία πραγματική εμπειρεία για αυτά που γράφεις. Για :badair: μόνο κάνεις με 200 like απέναντι στις 5 χιλιάδες μου σάπιε.

εσυ τυπε μονιμως βγαζεις μια μιρλα , μια γκρινια, μια ξινιλα , μια κλαψα

εσυ γαμας Ρωσιδες Κυπρο ? οι Ρωσιδες το ξερουν ? μπορει να μπαζωνεις καμια φακλανα μια στο τοσο , αλλα αυτο ειναι ψυχικο τυπε , σε εκμεταλλευονται τα μπαζα τυπε

5000 καρμιρολαικς τυπε
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Εννοειται Βουκουρεστι η' Βουδαπεστη


εσυ τυπε μονιμως βγαζεις μια μιρλα , μια γκρινια, μια ξινιλα , μια κλαψα

εσυ γαμας Ρωσιδες Κυπρο ? οι Ρωσιδες το ξερουν ? μπορει να μπαζωνεις καμια φακλανα μια στο τοσο , αλλα αυτο ειναι ψυχικο τυπε , σε εκμεταλλευονται τα μπαζα τυπε

5000 καρμιρολαικς τυπε
Ποιος εκλασε και πετάχτηκες εσύ;
Δε θυμάμαι να έχω ασχοληθεί με την πάρτυ σου.
Συνήθως τέτοια ποστ είναι από κακομοίρηδες που χαλιουνται όταν μαθαίνουν ότι άλλοι κάνουνε στο εξωτερικό ζωαρα.
Έλα ξυδακι και τράβα πίσω στην σπηλιά σου.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.827
Κριτικές
90
Like
36.930
Πόντοι
25.467
Ωραίο το χαλουμονήσι, αλλά έχει πολλούς "κουμπάρους".
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom