Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 111 άτομα (0 μέλη και 111 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
GIMP ή φλασάτος όπως τον μετεφρασαν στα ελληνικά.
 

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
GIMP ή φλασάτος όπως τον μετεφρασαν στα ελληνικά.

Φλασατος !!!! Ναι άρχοντα μου :2funny:

Έχει βγει και σε κούκλα

pulp-fiction-action-figure-the-gimp_96c5cc8da6c745dd8ef38199d432ccbd.jpg.580x580_q85.jpg
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.046
Πόντοι
216
Kαι εσύ που πήγες με την βλαχιά παρέα ήσουν.Σουβλάκια και μπέργκερ ετρωγες γιατι δεν σε φτάναν τα λεφτά να φας σαν άνθρωπος.Φτωχομπινέ.Αλλη μια απόδειξη γιατί πήγες Ρωσία ,οπου αλλου δεν θα σε έφταναν τα λεφτά σου.Σαν τους συνταξιούχους που μένουν στα σύνορα της Βουλγαρίας για να τους φτάνει η σύνταξη είσαι.

Ποιος σου ειπε οτι η  Α. Πετρουπολη ειναι πιο φτηνη απο την Αθηνα?
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.046
Πόντοι
216
Τ
    Το πρόβλημα με τους Ελληνες του εξωτερικού είναι ότι δεν έχουν κανένα μέλλον  :headbang:10 χρόνια μετά στα ίδια θα είναι κάποιος,θα νοικιάζει ένα μικρό δωμάτιο αμάξι το πιθανότερο είναι να μην έχει και θα ονειρεύεται να πάει στις διακοπές του στην Ελλάδα τον Αυγουσστο γιά 10-15 μέρες  :headbang:και θα λέει αχ Ελλαδίτσα,τι ωραία που είναι η Ελλάδα!
   
   
   

Συγγνωμη αν εμεναν στην Ελλαδα δηλαδη τι μελλον θα ειχανε ?  :think:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
250 την βραδια εδωσα χωρις πρωινο :grin: τετραστερο αυτο που ανεφερα ...
η εποχη σιγουρα παιζει ρολο ,Αυγουστο ειχα παει

Αμερικη πρεπει να πας σε καλα μγαζια για να δεις μουναρες ,εξω στο δρομο μπαζα οι πιο πολλες
Μανχαταν στα rooftop εχει πολυ δυνατα κομματια και στο Omnia τραβουσα τις τριχες μου :grin: απλα θεομουνα

Συγκριση κανω με το Μπλοκ φυσικα και καποια απο τα καλυτερα κλαμπ του
σειρα καταταξης απο προσωπικη εμπειρια και συμφωνα με τα γουστα μου

Ibiza (Odessa)
Omnia (Las Vegas)
Boa (Bucharest)
Chi (Kiev)
Rio (Budapest)
Cocos (Chisinau)
Rich Cat (Minsk)

Μοσχα ηθελα να παω στο Soho Rooms αλλα δεν προλαβα γιατι ειχα καθησει μονο τρεις μερες ...
Εγώ είπα ότι χρειάζομαι 15.000$ το μήνα στη Νέα Υόρκη  γιά να ζήσω όπως ζω εδώ  :headbang:.
  Όντως Μακ Ντόναλντς ήταν εντελώς  :shit:και το Μπιγκ μακ ηταν το μισό απ'ότι το Ευρωπα'ι'κό  :2funny:.Wendy΄s λίγο καλύτερα.
   Εκεί σίγουρα δε πας γιά γκόμενες.Σκέφτομαι τον Βλάκμαν ή τον νυχτοφύλακα στο Κένεντι  :2funny:με το που τους δει ο υπάλληλος του Εμιγκρέ'ι'σιον θα τους βάλει αμεσως στο αεροπλάνο γιά πίσω  :2funny:.
  Γιά μιά ακόμα φορά σας βάζω ένα πεντακοσάρικο που πήρα  :2funny:θυμήθηκα τον ηλίθιο τον Ακαποε'ι'ρα που το παίζει και πολυταξηδεμένος  και γνώστης :2funny:και έλεγε ότι οι τράπεζες δε δίνουν πεντακοσάρικα  :jerking: :2funny:
    Γιά τους φουκαράδες του σά'ι'τ βάζω 500άρικα και στον Ιωσήφ στέλνω πούτσες  :2funny: :2funny: :2funny:
   Βγήκαν λίγο παραπάνω γιατί τα έβαλε σε Φιορίνια και έβαλε λίγα παραπάνω.Οπότε έχω δώρο 3 γαμήσια στο Μεταξουργείο και φαλάφελ στο πιάτο και σόδα   :2funny:όταν πάω Ελλάδα  :2funny:ή ένα γεύμα στο καμπούλ στην Αχαρνών εκτός από τα τρία γαμήσια στο Μεταξουργείο  :2funny:
  Τώρα ο νυχτοφύλακας κοιμάται γιά να ξυπνίσει λίγο αργότερα να πάει να φυλάξει τα γραφεία των Γερμανών  :2funny:και το πρω'ι' θα τους ανοίγει την πόρτα  :headbang: και θα τους χαιρετάει  :2funny:
  Το κακό είναι ότι έβαλε ζέστη έχει 24 βαθμους,δεν είναι φριχτά αλλά θα ήθελα να είχε  3-4 βαθμούς πιό κάτω.
 

Συνημμένα

  • 500 .jpg
    500 .jpg
    357 KB · Εμφανίσεις: 66
  • 500 2.jpg
    500 2.jpg
    336,7 KB · Εμφανίσεις: 50
  • 500 3.jpg
    500 3.jpg
    277,1 KB · Εμφανίσεις: 61

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ποιος σου ειπε οτι η  Α. Πετρουπολη ειναι πιο φτηνη απο την Αθηνα?
Αν εξερέσεις το ενοίκιο που εγώ δεν χρειάζεται να πληρώνω  :2funny:η Αγία Πετρούπολη είναι 2 φορές φτηνότερη από την Αθήνα  :headbang:κάποια είδη είναι τρεις φορες φτηνότερα από την Αθήνα  :headbang:
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Καλα ρε καημενε,στεκεσαι στο γκισε να παρεις λεφτα της κορης σου;Κ πουλας κ μουρη ως αρχιτεμπελης οτι ξυνεσαι υπερηφανευομενος;

Ολοι οι γονεις δινουν εσυ παιρνεις απ το παιδι;Κ το γραφεις ;
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Εγώ είπα ότι χρειάζομαι 15.000$ το μήνα στη Νέα Υόρκη  γιά να ζήσω όπως ζω εδώ  :headbang:.
  Όντως Μακ Ντόναλντς ήταν

Γερμανία για τις συνθήκες που ζεις στο κοτετσι τρώγοντας φαστ φουντ και μπέργκερ δε χρειάζονται πανω απο 500 μηνιαίως.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Καλα ρε καημενε,στεκεσαι στο γκισε να παρεις λεφτα της κορης σου;Κ πουλας κ μουρη ως αρχιτεμπελης οτι ξυνεσαι υπερηφανευομενος;

Ολοι οι γονεις δινουν εσυ παιρνεις απ το παιδι;Κ το γραφεις ;
Γιατί εσύ από που παίρνεις λεφτά?δεν τα παίρνεις από το γκισέ? :2funny:κάποια μου τα βάζουν και στην κάρτα.Η κόρη μου μου στέλνει 300 ευρώ το μήνα παλιά μου τα έστελνε η γίδα μου,τώρα η κόρη μου.Αυτό το μήνα μου έστειλε εκτός από τα 300 και αυτά  στη φωτογραφία γιά να πάρω όταν θα βγει σε μερικές μέρες το Tab S7 .Το παιδί είναι 25 ετών και η μαμά του έχει πάρα πολλά λεφτά  :2funny:.
  Γιατί νομίζεις γελάω με τους φουκαράδες και τους Γκαστερμπά'ι'τερ στη Γερμανία  :2funny:
   
Γερμανία για τις συνθήκες που ζεις στο κοτετσι τρώγοντας φαστ φουντ και μπέργκερ δε χρειάζονται πανω απο 500 μηνιαίως.
Μιλάς κ' εσύ που μένεις στην αποθήκη και που δουλεύεις 14 ωρα γιά να τα βγάλεις πέρα κακομοίρη  :2funny: :2funny: :2funny:
 
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Γερμανία για τις συνθήκες που ζεις στο κοτετσι τρώγοντας φαστ φουντ και μπέργκερ δε χρειάζονται πανω απο 500 μηνιαίως.

Πας καλα ρε ΚΜΑΝ? Ο Μητσος γαμαει μουναρες, εχει αμαξαρα για γκαζια και σπιταρονα.

Ουτε 50000 δε του φτανουν , δεν ειναι γκασταρμπαιτερ
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.046
Πόντοι
216
Πας καλα ρε ΚΜΑΝ? Ο Μητσος γαμαει μουναρες, εχει αμαξαρα για γκαζια και σπιταρονα.

Ουτε 50000 δε του φτανουν , δεν ειναι γκασταρμπαιτερ

Ρε προβατο δοσε μια ποιες αυτοκρατοριες ειχαν στην πιεση τους Ολλανδους? :cheesy:
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Γιατί εσύ από που παίρνεις λεφτά?δεν τα παίρνεις από το γκισέ? :2funny:κάποια μου τα βάζουν και στην κάρτα.Η κόρη μου μου στέλνει 300 ευρώ το μήνα παλιά μου τα έστελνε η γίδα μου,τώρα η κόρη μου.Αυτό το μήνα μου έστειλε εκτός από τα 300 και αυτά  στη φωτογραφία γιά να πάρω όταν θα βγει σε μερικές μέρες το Tab S7 .Το παιδί είναι 25 ετών και η μαμά του έχει πάρα πολλά λεφτά  :2funny:.
  Γιατί νομίζεις γελάω με τους φουκαράδες και τους Γκαστερμπά'ι'τερ στη Γερμανία  :2funny:
    Μιλάς κ' εσύ που μένεις στην αποθήκη και που δουλεύεις 14 ωρα γιά να τα βγάλεις πέρα κακομοίρη  :2funny: :2funny: :2funny:
 
Οσο πας γίνεσαι και πιο ελεεινός.Σου πληρώνει και διατροφή η πρώην σου;
Τι στον πούτσο;Ολοι σε πληρώνουν για να μένεις μακρυά τους;
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Ρε προβατο δοσε μια ποιες αυτοκρατοριες ειχαν στην πιεση τους Ολλανδους? :cheesy:

Τυπε δε ξερω να απαντησω, μπες στο γκουγκλ.

Θα σε βοηθησει να βρεις και κανα χομπυ. Δειχνεις να το χρειαζεσαι
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.108
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Οσο πας γίνεσαι και πιο ελεεινός.Σου πληρώνει και διατροφή η πρώην σου;
Τι στον πούτσο;Ολοι σε πληρώνουν για να μένεις μακρυά τους;
Εχει πιασει το νοημα.. αλιμονο σε εμας  :grin:
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Οσο πας γίνεσαι και πιο ελεεινός.Σου πληρώνει και διατροφή η πρώην σου;
Τι στον πούτσο;Ολοι σε πληρώνουν για να μένεις μακρυά τους;

Απο το να κρυβουν τα πεπονια, καλυτερο ειναι
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Μητσε πόσα τέτοια μωβ σου πήραν για κάθε εμφύτευση?

Υποψιάζομαι ότι σε πιάσανε μαλακα ρε Μητσακο..

Πως την πάτησες έτσι εσύ ο αϊτός?  :2funny: :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Οσο πας γίνεσαι και πιο ελεεινός.Σου πληρώνει και διατροφή η πρώην σου;
Τι στον πούτσο;Ολοι σε πληρώνουν για να μένεις μακρυά τους;
Αφού βρε βλάκα συνεχεια μου λέει να έρθω,τώρα ή ερχεται η κόρη μου εδώ ή μου βάζουν το εισητήριο και  πηγαίνω εγώ.

Πας καλα ρε ΚΜΑΝ? Ο Μητσος γαμαει μουναρες, εχει αμαξαρα για γκαζια και σπιταρονα.

Ουτε 50000 δε του φτανουν , δεν ειναι γκασταρμπαιτερ
Εσύ βρε κακομοίρη που δεν έχεις τίποτα τι μιλάς? :2funny:φουκαράς είσαι που πήγες στο εξωτερικό γιατί δεν έβγαινε το μεροκάμματο στην Ελλάδα  :2funny:ούτε αμάξια έχετε  :2funny:και νοικιάζετε ένα δωμάτιο οι περισσότεροι  :2funny:
  Το ήξερα ότι θα σκάσετε με τα λεφτά  :2funny:γιατί είστε στην πείνα  :2funny: :2funny: :2funny:
  Αυτός  ο μήνας πήγε πολύ καλά.Αρχες του μήνα θα σας βάλω το ενάμιση χιλιάρικο που θα πάρω,προς τα μέσα του ερχόμενου μήνα υπολογίζω άλλο ένα χιλιάρικο να πάρω,συν αυτά που θα μου βάλουν στην κάρτα.
  Κάτσε εσύ να σχολιάζεις τι τουαλέτα έχω? :2funny:και αν οι γάτες μου χέζουν σε άμμο ή σε ροκανήδια? :2funny:Εσύ κακομοίρη ζεις πολύ χειρότερα από της γάτες μου  :2funny: :2funny: :2funny:
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Αφού βρε βλάκα συνεχεια μου λέει να έρθω,τώρα ή ερχεται η κόρη μου εδώ ή μου βάζουν το εισητήριο και  πηγαίνω εγώ.
Εσύ βρε κακομοίρη που δεν έχεις τίποτα τι μιλάς? :2funny:φουκαράς είσαι που πήγες στο εξωτερικό γιατί δεν έβγαινε το μεροκάμματο στην Ελλάδα  :2funny:ούτε αμάξια έχετε  :2funny:και νοικιάζετε ένα δωμάτιο οι περισσότεροι  :2funny:
  Το ήξερα ότι θα σκάσετε με τα λεφτά  :2funny:γιατί είστε στην πείνα  :2funny: :2funny: :2funny:
  Αυτός  ο μήνας πήγε πολύ καλά.Αρχες του μήνα θα σας βάλω το ενάμιση χιλιάρικο που θα πάρω,προς τα μέσα του ερχόμενου μήνα υπολογίζω άλλο ένα χιλιάρικο να πάρω,συν αυτά που θα μου βάλουν στην κάρτα.
  Κάτσε εσύ να σχολιάζεις τι τουαλέτα έχω? :2funny:και αν οι γάτες μου χέζουν σε άμμο ή σε ροκανήδια? :2funny:Εσύ κακομοίρη ζεις πολύ χειρότερα από της γάτες μου  :2funny: :2funny: :2funny:

Και αυτοκινητο εχω (καινουργιο) και σε δυαρι μενω μονος μου.

Αλλα συμφωνω αν ημουν Ελλαδα θα ημουν στην πεινα και την αγαμια
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Γιατί εσύ από που παίρνεις λεφτά?δεν τα παίρνεις από το γκισέ? :2funny:κάποια μου τα βάζουν και στην κάρτα.Η κόρη μου μου στέλνει 300 ευρώ το μήνα παλιά μου τα έστελνε η γίδα μου,τώρα η κόρη μου.Αυτό το μήνα μου έστειλε εκτός από τα 300 και αυτά  στη φωτογραφία γιά να πάρω όταν θα βγει σε μερικές μέρες το Tab S7 .Το παιδί είναι 25 ετών και η μαμά του έχει πάρα πολλά λεφτά  :2funny:.
  Γιατί νομίζεις γελάω με τους φουκαράδες και τους Γκαστερμπά'ι'τερ στη Γερμανία  :2funny:
   Μιλάς κ' εσύ που μένεις στην αποθήκη και που δουλεύεις 14 ωρα γιά να τα βγάλεις πέρα κακομοίρη  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Δεν ζουμε στο 1800 ρε τυπε για να πηγαινω στο γκισε.Τα λεφτα μπαινουν στον τρ λογαριασμο,εχω το αι φον συνδεμενο με την καρτα ωστε ουτε αυτη να κουβαλαω κ πληρωνω παντου μ αυτο.Αναμενω να βγει το τσιπακι να το κουμπωσω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom