Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Τυποι Νεα Υορκη ΔΕΝ ηταν οσο ακριβη περιμενα.

Εμεινα σε ξενοδοχειο 2 λεπτα με τα ποδια απο ταιμς σκουεαρ, το ειχα κλεισει την ιδια μερα , τρια αστερια, γυρω στα 85 ευρω.

Φαι, ετρωγα εκει κοντα στο ξενοδοχειο, ειχε κατι παμπ, γυρω στα 20-30 δολλαρια τη φορα (πιατο και μπυρα).

Βεβαια ειχα παει Γεναρη, πιστευω επαιξε ρολο.

Ουασινγκτον που πηγα, εμενα 3 λεπτα απο το καπιτωλιο εδωσα 130 στο ξενοδοχειο (την ιδια περιοδο) αλλα το φαι στην παμπ ηταν πιο φτηνο.

Ταξι δε πηρα, μονο μετρο και λεωφορειο απο προς αεροδρομιο. Ουτε μπορω να πω οτι εκανα μεγαλη ζωη, περασα ολη τη μερα στα μουσεια και στο δρομο περπατημα.

Επειδη σκεφτομουν και μια τριτη σταση Βεγκας (που τελικα δεν εκανα) ειχα βρει φοβερα ξενοδοχεια με 50 ευρω

Ολα μεσω booking και ολα τελευταια στιγμη.

Παντως δε μπορω να πω οτι εντυπωσιαστηκα. Προτιμω Ευρωπαικες πολεις.

Επισης απο μουνια ΝΥ δεν ειδα κατι το φοβερο. Πολλες χοντρες επισης.


Τυπε Νεα Υορκη δεν ξεκινας να πας για τα μουνια. ΑΝ τυχει καλως αλλα δεν ειναι αυτοσκοπος.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
τυπε να σε ρωτησω συγκινηθηκες με τον αδικο χαμο του συζυγου του ζαρωμενου γιαρμα ενα τσιγαρο δρομος ?


Κοιτα τυπε, αν ειχε πεθανει θα ηταν αλλιως, το οτι σκοτωθηκε ο συγχωρεμενος δεν κανει τη χηρα φαρμακομουνα.


Αβυσσος.
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.229
Like
13.394
Πόντοι
2.606
Κοιτα τυπε, αν ειχε πεθανει θα ηταν αλλιως, το οτι σκοτωθηκε ο συγχωρεμενος δεν κανει τη χηρα φαρμακομουνα.


Αβυσσος.
η αληθεια βεβαια να λεγεται τα 550 χιλιομετρα δεν τα λες και πολλα να για να πας να ριξεις ενα πουτσο σε γκιλφ  :grin:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
η αληθεια βεβαια να λεγεται τα 550 χιλιομετρα δεν τα λες και πολλα να για να πας να ριξεις ενα πουτσο σε γκιλφ  :grin:


Τρελος εισαι ρε τυπε; Εσυ τυπε αν ειχες παντρευτει το πρωτο μυδι που γαμησες δε θα πηγαινες μεχρι το φεγγαρι να δεις πως ειναι ενα διαφορετικο μυδι, εστω και σταφιδιασμενο;
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.229
Like
13.394
Πόντοι
2.606
Τρελος εισαι ρε τυπε; Εσυ τυπε αν ειχες παντρευτει το πρωτο μυδι που γαμησες δε θα πηγαινες μεχρι το φεγγαρι να δεις πως ειναι ενα διαφορετικο μυδι, εστω και σταφιδιασμενο;
τυπε δεν μετραει καθολου που η τυπισσα ητανε μουναρα στα εικοσι της  ? :grin:
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Δεν πηγα για τα μουνια, για τα μουσεια πηγα τυπε.

Ομως επειδη ανεκαθεν ηθελα να παω αμερικη ειχα περιεργια να δω πως ειναι και οι γκομενες

Οταν πας σε ενα μερος πρεπει να δοκιμαζεις την τοπικη κουζινα :P
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Τυποι Νεα Υορκη ΔΕΝ ηταν οσο ακριβη περιμενα.

Εμεινα σε ξενοδοχειο 2 λεπτα με τα ποδια απο ταιμς σκουεαρ, το ειχα κλεισει την ιδια μερα , τρια αστερια, γυρω στα 85 ευρω.

Φαι, ετρωγα εκει κοντα στο ξενοδοχειο, ειχε κατι παμπ, γυρω στα 20-30 δολλαρια τη φορα (πιατο και μπυρα).

Βεβαια ειχα παει Γεναρη, πιστευω επαιξε ρολο.

Ουασινγκτον που πηγα, εμενα 3 λεπτα απο το καπιτωλιο εδωσα 130 στο ξενοδοχειο (την ιδια περιοδο) αλλα το φαι στην παμπ ηταν πιο φτηνο.

Ταξι δε πηρα, μονο μετρο και λεωφορειο απο προς αεροδρομιο. Ουτε μπορω να πω οτι εκανα μεγαλη ζωη, περασα ολη τη μερα στα μουσεια και στο δρομο περπατημα.

Επειδη σκεφτομουν και μια τριτη σταση Βεγκας (που τελικα δεν εκανα) ειχα βρει φοβερα ξενοδοχεια με 50 ευρω

Ολα μεσω booking και ολα τελευταια στιγμη.

Παντως δε μπορω να πω οτι εντυπωσιαστηκα. Προτιμω Ευρωπαικες πολεις.

Επισης απο μουνια ΝΥ δεν ειδα κατι το φοβερο. Πολλες χοντρες επισης.
Καταρχήν είναι εντελώς ποντιακό να πάει κάποιος Νέα Υόρκη Ιανουάριο  :2funny:στην καλυτερη περιπτωση να εχει +7 βαθμους με αέρα,αλλά είναι πολύ πιθανόν να έχει -5 και χιόνια.
  Πριν απο 10-15 χρόνια έβρισκες ξενοδοχείο τον Ιανουάριο με 85 $ τη μέρα.Τώρα θέλεις από 130 και πάνω.
  Όσο γιά το φα'ι' μόνος σου το λες!20-30$ένα πιάτο Δηλαδή εγώ θα ήθελα 60-90 $ τη μερα  :headbang:γιατί θα ήθελα 2 πιάτα το μεσημέρι και ένα το βράδυ  αν έτρωγα εκεί που λες:headbang: Τι φτηνά είναι? :headbang:Εγώ δεν είμαι κακομοίρης να πηγαίνω στο ρεπό μου να φάω ένα πιάτο  :2funny:εγώ θέλω να φάω να χορτάσω.
   Βάλε το εβδομαδιαίο εισητήριο του μετρό 40$ δηλαδή 80$ γιά 2 βδομάδες βάλε και μιά κάρτα κινητής τηλεφωνίας 50$ συν 2 εισητήρια των 5 ευρώ από και προς το αεροδρόμιο μόνο οι μετακινήσεις σου και το τηλεφωνο σου πάνε 140-150$ γιά 2 βδομάδες!
  Μουσεία δεν ξέρω,αν ήθελα μουσεία κ'εδώ γεμάτο είναι και ούτε απ'έξω δεν περνάω.
   Οι Ευρωπα'ι'κές πόλεις είναι εντελώς  :shit:δεν εχει τίποτα να κάνεις και τίποτα να δεις,άσε που έχουν γεμίσει λαθρομετανάστες και δεν έχουν πιά καμιά ασφάλεια.
   Νέα Υόρκη από γκόμενες μηδέν!οι λευκές ούτε γυρίζουν να σε κοιτάξουν :headbang:είναι ανέκδοτο να λες ότι πας εκεί γιά γκόμενες  :2funny:εκεί πας γιά να αγωράσεις ρούχα και κάποια ηλεκτρονικά είδη.Τα ρούχα είναι τσάμπα και τα ηλεκτρονικά 20%-40% φτηνότερα.Θυμάμαι τότε που είχα πάει είχε πολλούς Ρώσσους που είχαν έρθει Νέα Υόρκη γιά να αγωράσουν το καινούργιο i phone και i pad.
   Τώρα πάω στην τράπεζα να πάρω ένα πεντακοσάρικο που μου έστειλε η κόρη μου  :2funny: της είπα ότι θέλω να πάρω το Tab S7 που θα βγει 5 αυγούστου (λογικά θα έχει κοντα στα 1.000 ευρώ) και μου έστειλε 500 (αν δεν έχει μεγάλη διαφορά με το Tab S6 μπορεί να πάρω το S6).
  Ο γκαστερμπά'ι'τερ δε μιλάει  :2funny:φώτο από Βραζιλία που λέει ότι πήγε δεν βλέπω να μας βάζει :2funny: εγώ ξύπνισα,ξάπλωσα στο μπάνιο μου,εβαλα της κρέμμες μου και πάω στην τράπεζα να πάρω τα λεφτά που μου έστειλε η κόρη μου  :2funny:τώρα ο γκαστερμπά'ι'τερ θα είναι στα γραφεία και θα ανοίγει της πόρτες στους Γερμανούς  :2funny:Σε κάνα δύωρο θα πάει να κοιμηθεί γιά 5-6 ώρες γιά να πάει στις 20.00 πάλι στη δουλειά να φυλάξει τα γραφεία τη νύχτα  :2funny: :2funny: :2funny:ή ο Βλάκμαν που τώρα θα δουλεύει στο νοσοκομείο  :rockon:και θα κουβαλάει τους πεθαμένους  :2funny:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Δεν πηγα για τα μουνια, για τα μουσεια πηγα τυπε.

Ομως επειδη ανεκαθεν ηθελα να παω αμερικη ειχα περιεργια να δω πως ειναι και οι γκομενες

Οταν πας σε ενα μερος πρεπει να δοκιμαζεις την τοπικη κουζινα :P


Δεν αντιλεγω αλλα τα μουνια που βλεπαμε στις ταινιες και τις σειρες θα τα πετυχεις προς Καλιφορνια μερια μαζεμενα.


Η Νεα Υορκη ειναι εμπειρια και μονο να την περπατησεις. Να νιωσεις την αυρα και το ρυθμο της. Και τα ψωνια που λεει ο τρακης.
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
  Όσο γιά το φα'ι' μόνος σου το λες!20-30$ένα πιάτο Δηλαδή εγώ θα ήθελα 60-90 $ τη μερα  :headbang:γιατί θα ήθελα 2 πιάτα το μεσημέρι και ένα το βράδυ  αν έτρωγα εκεί που λες:headbang: Τι φτηνά είναι? :headbang:Εγώ δεν είμαι κακομοίρης να πηγαίνω στο ρεπό μου να φάω ένα πιάτο  :2funny:εγώ θέλω να φάω να χορτάσω.
   

Επιβεβαιώνω Μήτσο,στα καλύτερα εστιατόρια έτρωγε... μιλάμε με ντοκουμέντα,όχι σαν μερικούς-μερικούς που λένε πως πήγανε Αμερική και δεν έχουν ούτε μια φωτογραφία.
 

Συνημμένα

  • a0ZtTeX7HuU.jpg
    a0ZtTeX7HuU.jpg
    284,2 KB · Εμφανίσεις: 27
  • hbivAKHW0Cc.jpg
    hbivAKHW0Cc.jpg
    246,9 KB · Εμφανίσεις: 33

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.437
Like
7.957
Πόντοι
2.356
Τυποι Νεα Υορκη ΔΕΝ ηταν οσο ακριβη περιμενα.

Εμεινα σε ξενοδοχειο 2 λεπτα με τα ποδια απο ταιμς σκουεαρ, το ειχα κλεισει την ιδια μερα , τρια αστερια, γυρω στα 85 ευρω.

Φαι, ετρωγα εκει κοντα στο ξενοδοχειο, ειχε κατι παμπ, γυρω στα 20-30 δολλαρια τη φορα (πιατο και μπυρα).

Βεβαια ειχα παει Γεναρη, πιστευω επαιξε ρολο.

Ουασινγκτον που πηγα, εμενα 3 λεπτα απο το καπιτωλιο εδωσα 130 στο ξενοδοχειο (την ιδια περιοδο) αλλα το φαι στην παμπ ηταν πιο φτηνο.

Ταξι δε πηρα, μονο μετρο και λεωφορειο απο προς αεροδρομιο. Ουτε μπορω να πω οτι εκανα μεγαλη ζωη, περασα ολη τη μερα στα μουσεια και στο δρομο περπατημα.

Επειδη σκεφτομουν και μια τριτη σταση Βεγκας (που τελικα δεν εκανα) ειχα βρει φοβερα ξενοδοχεια με 50 ευρω

Ολα μεσω booking και ολα τελευταια στιγμη.

Παντως δε μπορω να πω οτι εντυπωσιαστηκα. Προτιμω Ευρωπαικες πολεις.

Επισης απο μουνια ΝΥ δεν ειδα κατι το φοβερο. Πολλες χοντρες επισης.
250 την βραδια εδωσα χωρις πρωινο :grin: τετραστερο αυτο που ανεφερα ...
η εποχη σιγουρα παιζει ρολο ,Αυγουστο ειχα παει

Αμερικη πρεπει να πας σε καλα μγαζια για να δεις μουναρες ,εξω στο δρομο μπαζα οι πιο πολλες
Μανχαταν στα rooftop εχει πολυ δυνατα κομματια και στο Omnia τραβουσα τις τριχες μου :grin: απλα θεομουνα

Συγκριση κανω με το Μπλοκ φυσικα και καποια απο τα καλυτερα κλαμπ του
σειρα καταταξης απο προσωπικη εμπειρια και συμφωνα με τα γουστα μου

Ibiza (Odessa)
Omnia (Las Vegas)
Boa (Bucharest)
Chi (Kiev)
Rio (Budapest)
Cocos (Chisinau)
Rich Cat (Minsk)

Μοσχα ηθελα να παω στο Soho Rooms αλλα δεν προλαβα γιατι ειχα καθησει μονο τρεις μερες ...

 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
τα μισα εισαι μισος μαλακας δηλαδη  :2funny:

Ρε μαλάκα ... εσύ δεν είσαι τίποτε ... δεν έχεις τίποτε ...δεν υπάρχεις ....

Μόνο στη βιβλιοκριτική του κοσμοπόλιταν έχεις κάτι να πεις,
για βιβλία που απευθυνονται σε νοικοκυρές ....

Αλλά ξέχασα .... πας για βιβλία με Μ6 και μπράμπους ....


Όπως όλοι οι κάτοχοι γκαζιών !!!!!!

Βιβλιοφάγοι ....
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Λάκη άργησες σήμερα,μαζεύεις για την εφορία στο τέλος του μήνα ή όλα μαύρα;
Τραβάς κουπί κακομοίρη...
MITSOTAKIS-GALERA-37774.jpg
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Λάκη άργησες σήμερα,μαζεύεις για την εφορία στο τέλος του μήνα ή όλα μαύρα;
Τραβάς κουπί κακομοίρη...
MITSOTAKIS-GALERA-37774.jpg


Τυπε λες αυτος να ειναι ο τυπος με το τσεκουρι;;;

Εχει ξεσκιστει να γκρινιαζει για τους φορους και με βαζει σε σκεψεις τωρα.
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.728
Like
3.135
Πόντοι
506
Επιβεβαιώνω Μήτσο,στα καλύτερα εστιατόρια έτρωγε... μιλάμε με ντοκουμέντα,όχι σαν μερικούς-μερικούς που λένε πως πήγανε Αμερική και δεν έχουν ούτε μια φωτογραφία.
Δες ωμοπλάτη, λαιμό και χέρια που έχει η bbw αραπίνα που κάθεται στο πίσω τραπέζι!
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Τυπε λες αυτος να ειναι ο τυπος με το τσεκουρι;;;

Εχει ξεσκιστει να γκρινιαζει για τους φορους και με βαζει σε σκεψεις τωρα.

Πιθανόν,πληρώνει 25 ευρώ το μήνα λέει παραπάνω εισφορές  :2funny:

Δες ωμοπλάτη, λαιμό και χέρια που έχει η bbw αραπίνα που κάθεται στο πίσω τραπέζι!

Κέρασε Μήτσο εκείνη τη μέρα η αραπίνα...εμμέσως... :S :S :S :S
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom