Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 31 άτομα (0 μέλη και 31 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Kαι εσύ που πήγες με την βλαχιά παρέα ήσουν.Σουβλάκια και μπέργκερ ετρωγες γιατι δεν σε φτάναν τα λεφτά να φας σαν άνθρωπος.Φτωχομπινέ.Αλλη μια απόδειξη γιατί πήγες Ρωσία ,οπου αλλου δεν θα σε έφταναν τα λεφτά σου.Σαν τους συνταξιούχους που μένουν στα σύνορα της Βουλγαρίας για να τους φτάνει η σύνταξη είσαι.
Ποιος ξέρει πιάνου φουκαρά κλώνος είσαι και εσύ  :2funny: ξόδεψε πόσα χιλιάρικα για να πάει σε μια πόλη που θέλει να επισκεφτεί η μισή Ευρώπη μην πω όλη, και εσύ βρίσκεις λεπτομέρειες επειδή έφαγε σουβλάκι και όχι μπεγκελ για πρωινό και μπέργκερ αμερικανικό  :2funny: δηλαδή αν κάποιος πάει Αυστραλία πρέπει να φάει μπέργκερ από καγκουρό και κρέας κροκόδειλου για να λέει ότι πήγε Αυστραλία?  :2funny: δηλαδή αν πάει Αυστραλία και φάει από ελληνικό είναι μαλακάς  :jerking: αυτό πάει να πει ότι δεν έχετε ταξιδιωτική παιδεία και δεν έχετε πάει μέχρι την Κρήτη  :2funny:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Δεν θα τα κάνω αυθημερόν !
Θα κάθομαι μερικές μέρες και μετά θα γυρνάω στα ούγγρικα άλογα.

Ρε τι μας λες, κάτσε να δεις που όταν θυμηθεί πόσο μαλακας είσαι θα πάει για ευθανασία.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Kαι εσύ που πήγες με την βλαχιά παρέα ήσουν.Σουβλάκια και μπέργκερ ετρωγες γιατι δεν σε φτάναν τα λεφτά να φας σαν άνθρωπος.Φτωχομπινέ.Αλλη μια απόδειξη γιατί πήγες Ρωσία ,οπου αλλου δεν θα σε έφταναν τα λεφτά σου.Σαν τους συνταξιούχους που μένουν στα σύνορα της Βουλγαρίας για να τους φτάνει η σύνταξη είσαι.
Σκάσε βρε ηλίθιε  :jerking:εσύ εκεί μόνο στα όνειρα σου θα πας  :2funny:

Ποιος ξέρει πιάνου φουκαρά κλώνος είσαι και εσύ  :2funny: ξόδεψε πόσα χιλιάρικα για να πάει σε μια πόλη που θέλει να επισκεφτεί η μισή Ευρώπη μην πω όλη, και εσύ βρίσκεις λεπτομέρειες επειδή έφαγε σουβλάκι και όχι μπεγκελ για πρωινό και μπέργκερ αμερικανικό  :2funny: δηλαδή αν κάποιος πάει Αυστραλία πρέπει να φάει μπέργκερ από καγκουρό και κρέας κροκόδειλου για να λέει ότι πήγε Αυστραλία?  :2funny: δηλαδή αν πάει Αυστραλία και φάει από ελληνικό είναι μαλακάς  :jerking: αυτό πάει να πει ότι δεν έχετε ταξιδιωτική παιδεία και δεν έχετε πάει μέχρι την Κρήτη  :2funny:
Καλά που ήρθες κλώνε μου γιά να πέσω γιά ύπνο  :2funny:.Ο νυχτοφύλακας δεν γράφει,επειδή καταλάβαμε το ωράριο του  :headbang:πάει και καλά να μας μπερδέψει ότι κοιμάται τα βράδια  :jerking: :2funny:.
    Έχεις δίκιο είναι πολύ γελοίος ούτε μία φωτογραφία δεν έβαλε  :headbang:ποτέ του δεν είχε γκόμενα  :headbang: :2funny: :2funny:
 

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
λάκη με το χέρι στη καρδιά και επειδή στηρίζεις πορνομητσο

Θα έχεζες σε αυτή τη τουαλέτα ???

 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
λάκη με το χέρι στη καρδιά και επειδή στηρίζεις πορνομητσο

Θα έχεζες σε αυτή τη τουαλέτα ???

Ρε τρίτε κλώνε ....

Εγώ είμαι άνθρωπος της ουσίας.
Δεν είμαι καμιά φλωράτζα σουσοφάγος που πάει για σκι σε ελληνικές πίστες (σκι)
και τα βράδια ακούει καπετανάκη και πότε βούδα πότε κούδα ....

Και στη χούφτα σου θα έχεζα, αν ήταν να γαμάω μουνέτα των ρωσικών παραλίων της βαλτικής .....

Ψηλές, ωχρές , κοκκινομούνες , ψηλοκάπουλες, ξανθές .....

Άλογα !

Με χέστρες θα ασχολούμαι ;;;;;
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Σκάσε βρε ηλίθιε  :jerking:εσύ εκεί μόνο στα όνειρα σου θα πας  :2funny:
Καλά που ήρθες κλώνε μου γιά να πέσω γιά ύπνο  :2funny:.Ο νυχτοφύλακας δεν γράφει,επειδή καταλάβαμε το ωράριο του  :headbang:πάει και καλά να μας μπερδέψει ότι κοιμάται τα βράδια  :jerking: :2funny:.
    Έχεις δίκιο είναι πολύ γελοίος ούτε μία φωτογραφία δεν έβαλε  :headbang:ποτέ του δεν είχε γκόμενα  :headbang: :2funny: :2funny:
δεν ανεβάζει αλλά το θράσος να ζητάει συνέχεια αυτός και όλοι οι φουκαράδες το έχει όμως, βάλε αυτό βάλε εκείνο, βάλε κρεβάτι, βάλε μπάνιο, βαλε κουζίνα, βάλε σωλήνες σε λίγο, :birdman: :jerking: Θα μας βάλει φώτο από κάνα πιάτο με καλαμάρια σε λίγο που Θα αναπολεί να γυρίσει Ελλάδα για ένα καλύτερο μέλλον σε λίγο, αλλά για αυτόν η επιστροφή στην Ελλάδα σημαίνει η φυλακή, η μονσελας, η ζωή σαν τον καπουτσι στην ουριυγαη σε υπόνομο  :2funny:
 

Συνημμένα

  • images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    10,2 KB · Εμφανίσεις: 25

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
Πόσες φορές γαμησες σήμερα Λάκη ?

Είσαι πανω ή κατω από το μέσο ορο των 6 κάθε μέρα ?

 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Καμιά αλητεία παίζει hustler ;;;

 

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
δεν ανεβάζει αλλά το θράσος να ζητάει συνέχεια αυτός και όλοι οι φουκαράδες το έχει όμως, βάλε αυτό βάλε εκείνο, βάλε κρεβάτι, βάλε μπάνιο, βαλε κουζίνα, βάλε σωλήνες σε λίγο, :birdman: :jerking: Θα μας βάλει φώτο από κάνα πιάτο με καλαμάρια σε λίγο που Θα αναπολεί να γυρίσει Ελλάδα για ένα καλύτερο μέλλον σε λίγο, αλλά για αυτόν η επιστροφή στην Ελλάδα σημαίνει η φυλακή, η μονσελας, η ζωή σαν τον καπουτσι στην ουριυγαη σε υπόνομο  :2funny:

Εσένα σε αφήσανε να γαμησεις σε κάνα μπουρδελο ή ακόμα τρώς πόρτα ?
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Ποιος ξέρει πιάνου φουκαρά κλώνος είσαι και εσύ  :2funny: ξόδεψε πόσα χιλιάρικα για να πάει σε μια πόλη που θέλει να επισκεφτεί η μισή Ευρώπη μην πω όλη, και εσύ βρίσκεις λεπτομέρειες επειδή έφαγε σουβλάκι και όχι μπεγκελ για πρωινό και μπέργκερ αμερικανικό  :2funny: δηλαδή αν κάποιος πάει Αυστραλία πρέπει να φάει μπέργκερ από καγκουρό και κρέας κροκόδειλου για να λέει ότι πήγε Αυστραλία?  :2funny: δηλαδή αν πάει Αυστραλία και φάει από ελληνικό είναι μαλακάς  :jerking: αυτό πάει να πει ότι δεν έχετε ταξιδιωτική παιδεία και δεν έχετε πάει μέχρι την Κρήτη  :2funny:
Kαλησπερα στον κυβερνητικό εκπρόσωπο του αίσχους πασών των Ρωσιών ,Μάρκελλο Νύχτα.Αντε και γαμήσου τώρα μαλάκα.
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Εσένα σε αφήσανε να γαμησεις σε κάνα μπουρδελο ή ακόμα τρώς πόρτα ?
Ποιος κλώνος είσαι εσύ τώρα, πας και καλά να με ψαρωσεις να δεις ποιος είμαι, δεν έχω καμία σχέση με Ελλάδα, είμαι και εγώ στην Ρωσία  :cheesy: με μάζεψε ο Δημήτρης να του προσέχω της γάτες, και φτιάξαμε κλώνο να γελάμε με φουκαράδες  :2funny: εγώ πάω στα μπούρδελα της Ρωσίας, γαμαω με 40 ευρώ υπερμουνες από γραφεία που εσείς εκεί κάτω γαματε μέτριες με 150 ευρώ, και πλουτιζετε τα γραφεία  :jerking: θα βρω πιάνου φουκαρά κλώνος είσαι και εσύ μην σε νοιάζει  :2funny:
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Ρε τρίτε κλώνε ....

Εγώ είμαι άνθρωπος της ουσίας.
Δεν είμαι καμιά φλωράτζα σουσοφάγος που πάει για σκι σε ελληνικές πίστες (σκι)
και τα βράδια ακούει καπετανάκη και πότε βούδα πότε κούδα ....

Και στη χούφτα σου θα έχεζα, αν ήταν να γαμάω μουνέτα των ρωσικών παραλίων της βαλτικής .....

Ψηλές, ωχρές , κοκκινομούνες , ψηλοκάπουλες, ξανθές .....

Άλογα !

Με χέστρες θα ασχολούμαι ;;;;;
Ο αλλος πάντως Βορειοκορεάτισσες πηδάει που είναι σαν τα μούτρα του .
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.437
Like
7.957
Πόντοι
2.356
Την πρώτη φορά το 1988 στην Ουάσινγκτον στο σπίτι της θείας μου (είχε πάει ο θείος μου για μετεκπαίδευση 2 χρόνια στην Ουάσινγκτον).
    Το 1994 στην Νέα Υόρκη σε κάτι φίλους μου στο Μπρούκλιν στις παράγκες που έχουν γιά διαμερίσματα,μετά στο Σικάγο νοίκιασα διαμέρισμα γιά 4 μέρες,στο Λος Άντζελες νοίκιασα διαμέρισμα γιά 3 μέρες και στη Φλώριντα έμεινα σε κάτι φίλους μου για 3 μέρες.
       Την τελευταία φορά έμεινα στην Αστόρια σε ένα φίλο μου,πήγα εκεί γιά να αγωράσω μπότες από φίδι και κάποια ρούχα.Η αποστολή πέτυχε  :2funny:.
       Η Αμερική είναι ωραία να πας γιά βόλτα και φυσικά να αγωράσεις ρούχα.Θα προτιμούσα από το να έρθω Αθήνα να πάω Νέα Υόρκη το εισητήριο πήγαιν'έλα γιά Αθήνα (πριν τον ιό) έκανε 300-350 ευρώ ενώ γιά Νέα Υόρκη 380-430 δεν είναι τεράστια διαφορά.
      Ο Βλάκμαν έχει πάει Η.Π.Α μόνο στην φαντασία του  :jerking: :2funny: :2funny: :2funny:
      Αν θέλεις Ιωσήφ μπορώ να σου στείλω πούτσες στο Skype  :2funny:γιατί έχεις εθιστεί  :2funny: :2funny: :2funny:
Δεν μπορει πλεον αν δεν του στελνεις καθε μερα ,ετσι μου ειπε ...  :grin:

Βοστωνη ειχα μεινει και γω σε φιλο , γλυτωνεις αρκετα λεφτα πραγματι.
Λας Βεγκας ειναι σχετικα φθηνα τα ξενοδοχεια

Νεα Υορκη ομως καταξοδευτηκα για την διαμονη ,εμενα στο Crowne Plaza για μια βδομαδα
πανω στη broadway ειναι, γωνιακο δωματιο στον 42οροφο με θεα στην times square και την ειχα βρει που κοιμομουνα και ξυπνουσα αναμεσα στους ουρανοξυστες σαν ενα γνησιο golden boy  :2funny:

Εστελνα μερικες φωτο και στα ουκρανο-μολδαβακια που ειχαν τρελλαθει και με ρωτουσαν αν την επομενη φορα θα τα επαιρνα μαζι μου ... οταν γυρισα Κισιναου τον επομενο μηνα με περιμενανε ολες με ανοιχτες αγκαλιες και οχι μονο  :2funny:
οι ανατολικες γουσταρουν Αμερικη οσο τιποτα αλλο,την Ευρωπη την εχουν βαρεθει γιατι εχουν παει απειρες φορες ...



 

Συνημμένα

  • 13934948_1256268031064073_6232423361087560624_n.jpg
    13934948_1256268031064073_6232423361087560624_n.jpg
    170,3 KB · Εμφανίσεις: 40

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.437
Like
7.957
Πόντοι
2.356
Είστε όλοι τρελοί για δέσιμο.
Οχι ρε τυπε ,αν τους γνωρισεις απο κοντα οι περισσοτεροι ειναι καλα παιδια
λιγο φευγατοι βεβαια οπως ολοι μας ... αλλιως δεν θα γραφαμε εδω μεσα :grin: :grin:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Δεν μπορει πλεον αν δεν του στελνεις καθε μερα ,ετσι μου ειπε ...  :grin:

Βοστωνη ειχα μεινει και γω σε φιλο , γλυτωνεις αρκετα λεφτα πραγματι.
Λας Βεγκας ειναι σχετικα φθηνα τα ξενοδοχεια

Νεα Υορκη ομως καταξοδευτηκα για την διαμονη ,εμενα στο Crowne Plaza για μια βδομαδα
πανω στη broadway ειναι, γωνιακο δωματιο στον 42οροφο με θεα στην times square και την ειχα βρει που κοιμομουνα και ξυπνουσα αναμεσα στους ουρανοξυστες σαν ενα γνησιο golden boy  :2funny:

Εστελνα μερικες φωτο και στα ουκρανο-μολδαβακια που ειχαν τρελλαθει και με ρωτουσαν αν την επομενη φορα θα τα επαιρνα μαζι μου ... οταν γυρισα Κισιναου τον επομενο μηνα με περιμενανε ολες με ανοιχτες αγκαλιες και οχι μονο  :2funny:
οι ανατολικες γουσταρουν Αμερικη οσο τιποτα αλλο,την Ευρωπη την εχουν βαρεθει γιατι εχουν παει απειρες φορες ...
O Ιωσήφ έχει ξεκουτιάνει τελείως  :2funny: :jerking:αχ αυτά τα γερατειά  :2funny:
    Κ΄έδώ τρελένονται γιά Η.Π.Α  :2funny:αλλά είναι πρακτικά αδύνατον να πάνε :2funny: όταν τους δείχνω φώτο από Νέα Υόρκη παθαίνουν πλάκα γιά Ευρωπη όπως το είπες δε δίνουν καμία σημασία.
    Η.Π.Α δεν μπορούν να πάνε  :2funny:όπως δεν μπορούν να πάνε και οι φουκαράδες οι Γκαστερμπά'ι'τερ  :2funny:.Ξέρεις πολύ καλά ότι ο βλάκμαν,ο νυχτοφύλακας και οι άλλοι κακομοίρηδες δεν πρόκειται να περάσουν τον έλεγχο του Εμιγκρέ'ι'σιον και θα τους γυρίσουν πίσω με το επόμενο αεροπλάνο.
    Αμέσως καταλαβαίνουν τους φουκαράδες και αν έχουν έστω και την παραμικρή υποψία ότι ήρθες εκεί γιά να μείνεις και να δουλέψεις αμέσως σε γυρίζουν πίσω από κει που ήρθες!Εσύ που έχεις πάει το καταλαβαίνεις και γ'αυτό γελας κέσύ με τα ψέματα του Βλάκμαν ότι πήγε Η.Π.Α  :2funny:
  Νέα Υόρκη σκέφτομαι να ξαναπάω γιατί έχει ενδιαφέρον και το εισητήριο δεν είναι πολύ ακριβότερο από το να πας Ελλάδα.
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Ρε μπαγασα,αν έρθω Πετρούπολη με σλιπινγκ μπαγκ μπορώ να κοιμάμαι στα σκαλιά στην πολυκατοικία σου; :think:
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.229
Like
13.394
Πόντοι
2.606
Ρε μαλάκα την ξέρεις τη γυναίκα ;;;
Λες μαλακίες για μένα που δεν με ξέρεις, λες και για γυναίκες ;;
Τι πούστρα είσαι τελικά ρε ;;;

Ρε μαλάκα .... από τα θέματα του φόρουμ , έχεις σχέση με κανένα ;;
Έχεις γαμήσει καμιά γνωστή βίζιτα από το 1990 ;; Πες μας ποια.
Έχεις πάει σε κανά τζάδικο από το πρώτο diamonds & pearls στην παραλική πριν 27 χρόνια ;;;

Μόνο βιβλιοκριτικές γράφεις ρε μαλάκα .......

Και δεν είναι 1000 χλμ μαλάκα από την ουγγαρία στο τυρόλο ... κάπου 550 χλμ είναι.

Εσύ γράψε για την αράχωβα , το σέλι και τα βοσκοχώρια που πήγαινες γιδοβοσκέ τραγομαλάκα ....
και τα τρία πέντε πηγάδια .... γίδι .........
τα μισα εισαι μισος μαλακας δηλαδη  :2funny:
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Τυποι Νεα Υορκη ΔΕΝ ηταν οσο ακριβη περιμενα.

Εμεινα σε ξενοδοχειο 2 λεπτα με τα ποδια απο ταιμς σκουεαρ, το ειχα κλεισει την ιδια μερα , τρια αστερια, γυρω στα 85 ευρω.

Φαι, ετρωγα εκει κοντα στο ξενοδοχειο, ειχε κατι παμπ, γυρω στα 20-30 δολλαρια τη φορα (πιατο και μπυρα).

Βεβαια ειχα παει Γεναρη, πιστευω επαιξε ρολο.

Ουασινγκτον που πηγα, εμενα 3 λεπτα απο το καπιτωλιο εδωσα 130 στο ξενοδοχειο (την ιδια περιοδο) αλλα το φαι στην παμπ ηταν πιο φτηνο.

Ταξι δε πηρα, μονο μετρο και λεωφορειο απο προς αεροδρομιο. Ουτε μπορω να πω οτι εκανα μεγαλη ζωη, περασα ολη τη μερα στα μουσεια και στο δρομο περπατημα.

Επειδη σκεφτομουν και μια τριτη σταση Βεγκας (που τελικα δεν εκανα) ειχα βρει φοβερα ξενοδοχεια με 50 ευρω

Ολα μεσω booking και ολα τελευταια στιγμη.

Παντως δε μπορω να πω οτι εντυπωσιαστηκα. Προτιμω Ευρωπαικες πολεις.

Επισης απο μουνια ΝΥ δεν ειδα κατι το φοβερο. Πολλες χοντρες επισης.



 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom