Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Αμνησια εχεις παθει; μεχρι προχθες μας εβαζες φωτο την τελειωμενη ταριφα  με την φρεσκια κουραδα
σου στο στομα της. Αρα δικαιωματικα εχεις τον τιτλο μαστερ σκατμαν, ο αρχοντας του σκατου δηλαδη    :badair:
Kαι το τραγουδι σου..  :cool2:

Έλα ρε άνθρωπε και μας ζαλίσανε τα μόμολα με τις βλακείες τους. :grin:

Για πάμε...εδώ έχω τον δικό σου...
 

Συνημμένα

  • το θαυμα.jpg
    το θαυμα.jpg
    83,2 KB · Εμφανίσεις: 46
  • dimis-kanei-mpanio.jpg
    dimis-kanei-mpanio.jpg
    156,9 KB · Εμφανίσεις: 58

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.046
Πόντοι
216
Δε μπαινει κανας μοντ να σβησει φωτο με σκατα και να μπαναρει το Δημητρακη που τα ανεβαζει και οσους τα αναπαραγουν?
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Απο το 1500 περιπου ειναι ανεξαρτητοι πρακτικα. Για την ιστορια αναφερθηκα οχι στο αν οι σημερινοι Ολλανδοι γνωριζουν η οχι, ουτε στο αν οι Ολλανδοι εχουν ιστορια.
Αλλα στο οτι παρολο που εμεις τους ειρωνευομαστε οτι δε ξερουν ιστορια, τελικα ουτε εμεις ξερουμε τοσο καλα ιστορια :grin:

Αρα αναφερθηκες σε κατι το οποιο δεν ειπα, αρα μαλλον δε καταλαβες. Το 1600 εγιναν ανεξαρτητοι χωρις να βαλουμε την περιοδο Ναπολεοντα κλπ.

Συνοπτικα περασαν ολες οι μεγαλες αυτοκρατοριες απο εκει, αρα το οτι ειναι τα μπασταρδα της Ευρωπης (μαζι με τους βελγους) μαλλον εχει καποιο νοημα.

Οποτε την αλλη φορα, διαβαζε πιο προσεκτικα και με σκεψη και μετα προσφερε μας το φοβερο σου χιουμορ!

 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.046
Πόντοι
216
Αρα αναφερθηκες σε κατι το οποιο δεν ειπα, αρα μαλλον δε καταλαβες. Το 1600 εγιναν ανεξαρτητοι χωρις να βαλουμε την περιοδο Ναπολεοντα κλπ.

Συνοπτικα περασαν ολες οι μεγαλες αυτοκρατοριες απο εκει, αρα το οτι ειναι τα μπασταρδα της Ευρωπης (μαζι με τους βελγους) μαλλον εχει καποιο νοημα.

Οποτε την αλλη φορα, διαβαζε πιο προσεκτικα και με σκεψη και μετα προσφερε μας το φοβερο σου χιουμορ!

Ποιες μεγαλες αυτοκρατοριες περασαν απο εκει? Για πες μας?
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.207
Like
1.748
Πόντοι
216
Δε μπαινει κανας μοντ να σβησει φωτο με σκατα και να μπαναρει το Δημητρακη που τα ανεβαζει και οσους τα αναπαραγουν?
Τράβα στον Σκρουτζ να πάρεις να φας καμιά μπαγιάτικη τυρόπιτα ρε.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Θα σου εξηγήσω το σκεπτικό μου. Στην Ελλάδα ας πούμε ότι βγάζω αυτή τη στιγμή 800€. Στην Ολλανδία μου λες ότι μπορώ μια μέρα να βγάζω 3,000€. Δεν διαφωνώ δεν αυτό που λες γιατί πρώτα υπάρχουν τέτοιοι μισθοί και δεύτερον δε μπορώ να σου αποδείξω ότι δεν μπορώ να βγάλω 3,000 εκεί μια μέρα.

Το θέμα είναι ότι εγώ με 800 μπορώ να ζήσω, να έχω μια ευχάριστη ζωή χωρίς να οδηγάω μερσεντές και να βγαίνω σελφι στη Μύκονο. Προτιμώ να προσπαθήσω να αυξήσω τις απολαβές μου ΕΔΩ, διατηρώντας τα προνόμια της ζωής ΕΔΩ (από προσωπικά, οικογενειακά ως οτιδήποτε) παρά να κάνω ένα RESET που ουσιαστικά δεν μου χρειάζεται.

Αυτός που θα φύγει θα φύγει για τους σωστούς λόγους. Όχι για γυναίκες ή άλλα κουτά, θα φύγει γιατί δεν μπορεί να βρει δουλειά εδώ ή ικανοποιητικό - για τον ίδιο - μισθό. Δικαίωμα του αλλά και ΔΙΚΗ του απόφαση. Όχι «φεύγω γιατί υπάρχει κρίση». Έτσι έλεγαν και παιδιά λυκείου που «έφευγαν» στη Βουλγαρία για Ιατρική γιατί βλέπεις εδώ το 19,6 θέλει διάβασμα.

Στη τελικη ειναι επιλογες ζωης. αν δε εισαι πλουσιος παντα θυσιαζεις κατι για να εχεις κατι αλλο. Βρισκεις τι σε κανει ευτυχισμενο και επιλεγεις αυτο.

Αλλος μπορει να πεις θελω να αποταμιευσω 500 ευρω παραπανω και ας τρωω πλαστικη μπριζολα και να τη βγαζω με νετφλιξ
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
ποσταρε μια μαλακια ο αλλος και τη ξαναποσταρουμε για χρονια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom