Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 60 άτομα (0 μέλη και 60 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Είστε όλοι ψτωχομπινέδες,περιμένετε στις ουρές και στα check in...
Εγώ...σε κάποια από τα ταξίδια μου,ο Σαββ με περιμένει στο πιλοτήριο!
abba2.jpg

abba4.jpg
Είσαι μαύρος φίλε?  :think:
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.108
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Ρε εδώ τους λέω τώρα θα τον πιεις,εδώ μιλάμε για βαλκανική υπεροχή άλλα γούστα τι με ενδιαφέρουν
εμένα οι συσχετισμοί δυνάμεων? Εγώ είμαι υπεράρχων,πρέπει να προσαρμοστείς στη δική μου πραγματικότητα.
:cheesy:
 

Συνημμένα

  • s-l200.jpg
    s-l200.jpg
    7 KB · Εμφανίσεις: 26

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Οι πιό πολλοί κάνουν ουρές στα μαγαζιά με τα άθλια Πολωνικά προ'ι'όντα  :2funny: λόγω της αφραγκίας τους της μιζέριας τους και της κακομοιριάς τους  :2funny:

Μιλαει για αφραγκια κ μιζερια κ κακομοιρια αυτος που τρωει mcdonalds 0,99€ σε παγκακι
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
:zfuck:
Η ποιοτική τροφή δεν έχει καμιά σχέση με τη γεύση αλλά με το κατα πόσο είναι υγιεινή για τον οργανισμό! Οι κατεψυγμένες γαρίδες έχουν θρεπτική αξία 0 και η σάλτσα με τα χημικά και τα λιπαρά συμβάλουν αθροιστικά στο φράξιμο των αρτηριών και βέβαια τα παίρνει και σε λίπος στο ήδη παραπληγικό  σώμα του!  Το καρδιακό δύσκολα το αποφεύγει..

Για τα mcdonalds εχεις αποψη ή κοκοκο??
:2funny: :2funny: :2funny:

Χειριστη μυγοσκοτωστρας... χαχαχα
Το γευμα με την ellinair στο lounge ειναι καλυτερο μπουααααααχαχαχαχ
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Μιλαει για αφραγκια κ μιζερια κ κακομοιρια αυτος που τρωει mcdonalds 0,99€ σε παγκακι
Ξυπνησες και ήρθες να φυλάξεις πάλι το γραφείο  :2funny:μέχρι αύριο το μεσημέρι  :2funny:άντε βάλε μας το αυτοκινητο που λες ότι έχεις να το δούμε  :2funny:βάλε μας και τα λάστιχα που πήρες με 140 ευρώ  :2funny:.Το δωμάτιο που νοικιάζεις το είδαμε  :2funny:Θέλουμε φωτογραφίες γιά να  :2funny: :2funny: :2funny:.
  Περιμένω να ανοιξουν τα εμπορικά αρχες αυγούστου να πάω να πάρω γύρω στα 900-1.000 ευρώ κρέμμες γιά το πρόσωπο,σκέφτομαι να πάρω και το Galaxy Tab S7 που θα βγει και αυτό λίγο κάτω από χιλιάρικο.Εσύ έχεις ένα κινητο που δεν κάνει ούτε 100 ευρώ και κιλότες γιά να μυρίζεις  :2funny: :2funny: :2funny:
  Εσύ σε 15 μέρες όταν θα ξαναέχεις ρεπό πάλι θα πας να φας ένα πιάτο κατεψυγμένες γαρίδες και να πιείς μιά μπύρα? :2funny:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Η καλη διατροφη στο εξωτερικο ειναι πολυ σημαντικη και θελει καλο ψαξιμο. Πολλοι την βαζουν σε δευτερη μοιρα επειδη καιγεται ο κωλος τους για αλλα πραγματα, φαινομενικα πιο σοβαρα (???!!!) οπως δουλεια, σπιτι, γκομενες, κλπ και αφηνουν τη διατροφη σε δευτερη μοιρα.

Οι καλυτεροι τροποι για να τρωει καποιος υγιεινα στο βορρα ειναι:

1. Μαγειρικη στο σπιτι
2. Στο lunch break να τρωει απο μαγαζια που πουλανε μαγειρεμενο φαγητο της στιγμης, στο ποδι, εχει σχεδον σε καθε πολη.
3. Εξαιρετικα προσεκτικες επιλογες προιοντων απο σουπερ μαρκετ, οπως φρουτα, χυμους 100%, σαλατες, αυγα βραστα, σαντουιτσ με λαχανικα, ξηρους καρπους, ελιες, κλπ Γενικως προιοντα που δεν χρειαζονται-επιδεχονται ευκολα επεξεργασιας
4. Εξαιρετικα προσεκτικες επιλογες απο φαστφουντ τυπου Mc Donalds, Subway, κλπ Πχ στα subway εχει ωραια σαντουιτσ με προσεγμενα υλικα αλλα και ψωμι, πολυ ανωτερα απο κατι σαβουρες οπως τα χαμ στο McDonalds και αλλου
5. Φαγητο σε εστιατοριο. Αν μπορει να βρει ενα καλο ελληνικο εστιατοριο και να κανει συμφωνια, ειναι οτι καλυτερο. Το ειχε κανει ενας φιλος οταν ημουν επανω, ειχε ενα ελληνικο εστιατοριο, ακριβο γενικα, πχ 15-20 ευρω η μεριδα-μπριζολα, κλπ Αυτος ειχε κανει συμφωνια και ετρωγε καθε απογευμα που σχολουσε, και εδινε 300 ευρω το μηνα. Αν ξαναπηγαινα, θα εκανα ακριβως το ιδιο, γιατι βολευε η ωρα, αλλα και ηταν στη διαδρομη για το σπιτι. Διαφορετικα, μπορεις να τρως καθημερινα σε εστιατορια αλλα χωρις τετοια συμφωνια, θα σου βγαινει αρκετα ακριβα. Τα εστιατορια στο βορρα ειναι ακριβα γενικα

Η χειροτερη διατροφη ειναι ετοιμα κατεψυγμενα γευματα απο σουπερ μαρκετ, οπως μακαροναδες, κοτοπουλα, κατι κινεζικα, ινδικα, κλπ που εχουν και ειναι γενικως τιγκα στο νατριο αλλα και σαβουρες απο φαστφουνταδικα με βρωμοκρεατα και σαλτσες, και φυσικα κοκα κολες, πατατακια, πιτσες του σωρου, fish and chips μαγειρεμενα σε λαδι απο μηχανη μπουλντοζας κλπ
Εβγαλα απο την διατροφη την πενταδα

-ζαχαρη (γλυκα κτλ) στον καφε βαζω στεβια
-οτιδηποτε απο αλευρι λευκο ψωμι, πιτες πιτσες κτλ
-πατατα
-ρυζι
-ζυμαρικα

Εχω χασει 5-6κιλα σε ενα μηνα ισως κ σε λιγτερο. Θα το ακολουθησω εως τα χριστουγεννα το αργοτερο.

Εννοειτε τσιπς οχι. Αναψυκτικα οχι. Φτιαχνω λεμοναδα μονος μου.
Εχω ομως βοηθεια απο μια "φιλη" μου διατροφολογος με συνεχη υποστηριξη κ πληροφοριες.
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.108
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Εσύ σε 15 μέρες όταν θα ξαναέχεις ρεπό πάλι θα πας να φας ένα πιάτο κατεψυγμένες γαρίδες και να πιείς μιά μπύρα? :2funny:
O αλλος λιγο πριν εδινε συμβουλες πως να μην τρωμε ποιοτικο φαγητο αλλα σαβουρα για να μας περισσευουν..
και να τα τρωνε οι ταριφες του διαδικτυου μαζι με τους νταβαδες τους  :cheesy:
 

Συνημμένα

  • pic04197.jpg
    pic04197.jpg
    54,4 KB · Εμφανίσεις: 19

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
O αλλος λιγο πριν εδινε συμβουλες πως να μην τρωμε ποιοτικο φαγητο αλλα σαβουρα για να μας περισσευουν..
και να τα τρωνε οι ταριφες του διαδικτυου μαζι με τους νταβαδες τους  :cheesy:

Εγώ το αντίθετο έλεγα.Πώς θα τρώτε γαλλικά φιλέ μινιόν κτλ.
Απλά το 95% θα αντιδράσει,θα πει οικονομία μπορώ να κάνω μόνο στη μάσα,σιγά μην ξοδεύω χιλιαρικούμπα στο φαί το μήνα,μαλάκας είμαι.Γιατί να φάω φιλέ μινιόν και να μη χλαπακιάζω σουβλάκια,πίτσες,μπεργκερ και μακαρόνια στο ένα τρίτο της τιμής?Η ακόμα και Döner?Γιατί να μην τρώω χορταρικά και να τρώω κρέας?
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Η παρακάτω φωτογραφία ξέρω πως θα πονέσει περισσότερο από οτιδήποτε άλλο έχει γραφτεί σε αυτό το νήμα  ...
Είναι το μεσημεριανό μου στο σπίτι μου   :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1:
Χριστουγενιατικο τραπεζομαντηλακι...

Το γευμα λιτό αλλα καλο
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Άστο τύπε, η μούρη σου είναι κιμάς σήμερα!
Θα μπορουσα να πω σαν τον δημητρακη πως δεν εισαι εσυ στην φωτογραφια αλλα δεν το κανω  :2funny: :2funny: :2funny: ,εχω τις καλες μου σημερα...  :2funny: :2funny: :2funny:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Ξυπνησες και ήρθες να φυλάξεις πάλι το γραφείο  :2funny:μέχρι αύριο το μεσημέρι  :2funny:άντε βάλε μας το αυτοκινητο που λες ότι έχεις να το δούμε  :2funny:βάλε μας και τα λάστιχα που πήρες με 140 ευρώ  :2funny:.Το δωμάτιο που νοικιάζεις το είδαμε  :2funny:Θέλουμε φωτογραφίες γιά να  :2funny: :2funny: :2funny:.
  Περιμένω να ανοιξουν τα εμπορικά αρχες αυγούστου να πάω να πάρω γύρω στα 900-1.000 ευρώ κρέμμες γιά το πρόσωπο,σκέφτομαι να πάρω και το Galaxy Tab S7 που θα βγει και αυτό λίγο κάτω από χιλιάρικο.Εσύ έχεις ένα κινητο που δεν κάνει ούτε 100 ευρώ και κιλότες γιά να μυρίζεις  :2funny: :2funny: :2funny:
  Εσύ σε 15 μέρες όταν θα ξαναέχεις ρεπό πάλι θα πας να φας ένα πιάτο κατεψυγμένες γαρίδες και να πιείς μιά μπύρα? :2funny:

Τα ψωνια ενδιαφερουν τις γκομενες μονο...

Ακου κρεμες κ ρουχα κ ταμπλετ

Εγω φταιω που προσπαθω να σε δω σοβαρα  :2funny: :2funny: :2funny:
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Θα μπορουσα να πω σαν τον δημητρακη πως δεν εισαι εσυ στην φωτογραφια αλλα δεν το κανω  :2funny: :2funny: :2funny: ,εχω τις καλες μου σημερα...  :2funny: :2funny: :2funny:
Γουστάρεις ξύλο  :s&m_3: Στο νήμα της Αργεντινής υπάρχουν όλα! Η ταπείνωσή σου είναι ολική!  :s&m_1:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom