Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Αυτο εγραψε, λιγη σημασια εχει γιατι ταιριαζουν οι συγκυριες

Ο προπάπους μου όντως πλούτισε μετά την κατοχή γιατί το 1944.....
Εγω δεν μπορω να ξερω ακριβως, ξεκινησα υποθετικα.
Αλλα δεν ειχα αδικο, ο δημης με επιβεβαιωσε για το ζουμι της υποθεσης μια-δυο σελιδες πριν
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Εγω δεν μπορω να ξερω ακριβως, ξεκινησα υποθετικα.
Αλλα δεν ειχα αδικο, ο δημης με επιβεβαιωσε για το ζουμι της υποθεσης μια-δυο σελιδες πριν
Για δε βάζεις όλο το κείμενο που έγραψα?.Βλέπω κάθε μέρα δουλεύεις νυχτοφύλακας  :2funny:και δεν έχεις τι να κάνεις και γράφεις στο σά'ι'τ :2funny:και το πρω'ι' γράφεις,οπότε όπως καταλαβαίνω δουλεύεις και τη μέρα  :headbang:διπλοβάρδιες  :headbang:μία μέρα είχες ρεπό και εφυγες από το σά'ι'τ  :2funny:πηγες με το λεοφωρειο να πιεις μπυρα και να φας ένα πιάτο γαρίδες  :2funny:.
  Εγώ τουαλέτα και μπάνιο έχω δικό μου  :2funny:γιά δε πας να βγάλεις φωτογραφία κανένα καλό αυτοκίνητο να μας πεις ότι είναι δικό σου? :2funny:εδώ φωτογραφίες από Web μοντέλο έκλεψες και είπες ότι είναι γκόμενα σου από αμάξι δε θα μας βάλεις  :2funny: :2funny: :2funny:
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
οταν ειδα τα πεπονια και καπακι το σχολιο του ΚΜΑΝ αρχισα να γελαω δυνατα και καποιος που ηταν διπλα μου με ρωτησε γιατι.

Αντε τωρα να εξηγεις τη θεωρια του ΚΜΑΝισμου, την πορνομεταναστευση, τα πεπονια, τα χεσιματα και τους βαλκανικους ευρωπυραυλους των τσοπαναραιων σε ασχετους με το σαιτ. Θα σε περασουν για ανωμαλο.

Α ρε μπου για κατι τετοια εισαι.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Για δε βάζεις όλο το κείμενο που έγραψα?.Βλέπω κάθε μέρα δουλεύεις νυχτοφύλακας  :2funny:και δεν έχεις τι να κάνεις και γράφεις στο σά'ι'τ :2funny:και το πρω'ι' γράφεις,οπότε όπως καταλαβαίνω δουλεύεις και τη μέρα  :headbang:διπλοβάρδιες  :headbang:μία μέρα είχες ρεπό και εφυγες από το σά'ι'τ  :2funny:πηγες με το λεοφωρειο να πιεις μπυρα και να φας ένα πιάτο γαρίδες  :2funny:.
  Εγώ τουαλέτα και μπάνιο έχω δικό μου  :2funny:γιά δε πας να βγάλεις φωτογραφία κανένα καλό αυτοκίνητο να μας πεις ότι είναι δικό σου? :2funny:εδώ φωτογραφίες από Web μοντέλο έκλεψες και είπες ότι είναι γκόμενα σου από αμάξι δε θα μας βάλεις  :2funny: :2funny: :2funny:
Τουλαχιστον τρωω ποιοτικα κ οχι χαμπουργκερ 0,99€ στο παγκακι.
Φτωχομπινε πειναλα
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
οταν ειδα τα πεπονια και καπακι το σχολιο του ΚΜΑΝ αρχισα να γελαω δυνατα και καποιος που ηταν διπλα μου με ρωτησε γιατι.

Αντε τωρα να εξηγεις τη θεωρια του ΚΜΑΝισμου, την πορνομεταναστευση, τα πεπονια, τα χεσιματα και τους βαλκανικους ευρωπυραυλους των τσοπαναραιων σε ασχετους με το σαιτ. Θα σε περασουν για ανωμαλο.

Α ρε μπου για κατι τετοια εισαι.
ο δημης οταν μπαινει σε μποστανι νοιωθει οτι νοιωθω εγω οταν μπαινω στο fkk sharks εξω απο την φραγκφουρτη χαχαχαχα
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Μήτσο κλωνε μου μήπως ο προπαπους σου μήπως ήταν στην σημορια του λησταρχου Νταβέλη  :2funny:
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Τουλαχιστον τρωω ποιοτικα κ οχι χαμπουργκερ 0,99€ στο παγκακι.
Φτωχομπινε πειναλα
που είναι ρε η φώτο που έτρωγες εχτές  :2funny: πήγες στην μαύρη ξενιτιά και δεν έχεις χρόνο να φας, όσα μνας έχεις πει ούτε ένα θετικό δεν έχεις πει, πρόσεχε και με τον ιό ε :2funny:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Zitounte amesa 5 atoma gia kataskevastiki eteria 3 gipsosanidades ke 2 plakades dianomi asfalia perioxi voni til 015208756404
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Τουλαχιστον τρωω ποιοτικα
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Έχετε σαλτάρει οι Gastarbeiter τελείως!! Τι ποιοτικό φαγητό στη Γερμανία...??? :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:Η χειρότερη διατροφή που μπορεί να κάνει άνθρωπος  είναι στις Βόρειες Χώρες!
Το καλύτερο παράδειγμα είσαι ο ίδιος που είσαι τετράπαχος στις φωτογραφίες απο το ανθυγιεινό φαγητό! :2funny: :2funny: :2funny:

Μαζέψτε  τους  πια... γιατί γίνεται  παραπληροφόριση!   

*Σοβαρά τώρα, αν κάποιος αποφασίσει να ξενιτευτεί πρέπει να έχει δεδομένο πως η υγιεινή διατροφή τελειώνει! Εκεί πάνω στις Βόρειες Χώρες είναι γεμάτο φαγητά φουλ στα λιπαρά!
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Έχετε σαλτάρει οι Gastarbeiter τελείως!! Τι ποιοτικό φαγητό στη Γερμανία...??? :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:Η χειρότερη διατροφή που μπορεί να κάνει άνθρωπος  είναι στις Βόρειες Χώρες!
Το καλύτερο παράδειγμα είσαι ο ίδιος που είσαι τετράπαχος στις φωτογραφίες απο το ανθυγιεινό φαγητό! :2funny: :2funny: :2funny:

Μαζέψτε  τους  πια... γιατί γίνεται  παραπληροφόριση!     

*Σοβαρά τώρα, αν κάποιος αποφασίσει να ξενιτευτεί πρέπει να έχει δεδομένο πως η υγιεινή διατροφή τελειώνει! Εκεί πάνω στις Βόρειες Χώρες είναι γεμάτο φαγητά φουλ στα λιπαρά!


Καλά, πήγαινε εσύ να ζεις στο Μενίδι και τα Λιόσια να δεις εκεί απόλαυση και διατροφή.  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Μια χαρα καλη διατροφη υπαρχει και στο εξωτερικο.

Απλα θα σου βγει πανακριβη, δε θα βγαινεις

Αυτο που λενε πανω ΒΙΟ ειναι το νορμαλ για ελλαδα
 

voltairos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2014
Μηνύματα
475
Κριτικές
10
Like
434
Πόντοι
291
Εσύ δεν έχεις λεφτά ούτε πεπόνια να πάρεις να γαμίσεις  :2funny:Η πλάκα είναι ότι όσο περισσότερο γράφουν τόσο περισσότερο ρεζιλεύοντε  :2funny:είπε ο Βλάκμαν ότι πήγε Αμερική 2 φορές κιόλας  :jerking: :2funny:ακόμα περιμένουμε της φωτογραφίες  :2funny:γιά να αποδείξει ότι δε μένει σε διαμέρισμα με άλλους 2-3 συγκάτηκους έβαλε φωτογραφία από την αποθήκη που μένει  :2funny: :2funny: :2funny:.Μετά ο Νυχτοφύλακας μας έβαλε φωτογραφία το δωμάτιο που νοικιάζει  :2funny: :2funny:είχε ξεχάσει ότι είχε γράψει τον πόνο του γιά τα χρέη του και της διατροφές που πληρώνει  :2funny:μετά είπε τιμές που δεν υπάρχουν γιά συντήριση και λάστιχα αυτοκινήτων  :2funny:και αποδείχτηκε ότι δεν έχει αυτοκίνητο εδώ και πολλά χρόνια  :2funny:χτες έβαλε ένα πιάτο γαρίδες και μιά μπύρα που ήπιε στο ρεπό του  :2funny:είναι συνέχεια στη δουλειά  :2funny:όταν είχε ρεπό εξαφανίστηκε από το σά'ι'τ  :2funny:πρέπει να έχεις ένα ρεπό στις 2 βδομάδες  :headbang: :headbang: :headbang:.Ο βλάκμαν μπορεί να είναι κ'αυτός άφραγκος αλλά τουλάχιστον δε χρωστάει παντού  :2funny: :2funny: :2funny:.
    Που να δεις αυτοί οι φουκαράδες εδώ πως με αποφεύγουν  :2funny:τους βλέπω και με πιάνουν γέλια  :2funny:εδώ έχουν και κατι καθαρίστριες ή πρώην μπαρόβιες γιά γκόμενες που τους έφεραν στη Ρωσσία γιά ένα καλύτερο μέλλον  :2funny:

Πες κι άλλα, τους έχεις πάρει μονότερμα
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Μια χαρα καλη διατροφη υπαρχει και στο εξωτερικο.

Απλα θα σου βγει πανακριβη, δε θα βγαινεις

Αυτο που λενε πανω ΒΙΟ ειναι το νορμαλ για ελλαδα
Χαιρω πολύ αν μιλάμε για BIO! Στο Βερολίνο που πήγαινα συχνά σε τέτοιο μαγαζί στη γειτονιά μου δεν είδα ΠΟΤΕ κάποιον ξένο μέσα! Eίχε μόνο καλοντυμένους, ήρεμους και ευγενικότατους Γερμανούς  (οι οποίοι βέβαια μιλούσαν με σωστή γραμματική :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1:)
Οι Gastarbeiter ψωνίζουν απο το Aldi που είναι πολύ χειρότερο απο τα Lidl..
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Οι πιο πολλοί απο Kaufland και Rewe ψωνίζουν που έχει ενδιαμεση ποιοτητα και κανονικες τιμες.
Η ποιότητα είναι σαν το Βασιλόπουλο στην Ελλάδα.Στις μπυρες,χημικά,αλλαντικά είναι πιο δυνατοι οι Γερμανοί.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Έχετε σαλτάρει οι Gastarbeiter τελείως!! Τι ποιοτικό φαγητό στη Γερμανία...??? :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:Η χειρότερη διατροφή που μπορεί να κάνει άνθρωπος  είναι στις Βόρειες Χώρες!
Το καλύτερο παράδειγμα είσαι ο ίδιος που είσαι τετράπαχος στις φωτογραφίες απο το ανθυγιεινό φαγητό! :2funny: :2funny: :2funny:

Μαζέψτε  τους  πια... γιατί γίνεται  παραπληροφόριση!    

*Σοβαρά τώρα, αν κάποιος αποφασίσει να ξενιτευτεί πρέπει να έχει δεδομένο πως η υγιεινή διατροφή τελειώνει! Εκεί πάνω στις Βόρειες Χώρες είναι γεμάτο φαγητά φουλ στα λιπαρά!

Τα χοιρινά Γερμανία είναι καλά,μαλλον καλύτερα απο τα ελληνικά.Τα βοδινα,αρνια κτλ δεν έχουν τοσο καλη γεύση αλλα εκει μπορείς να αγοράσεις εισαγόμενα,γαλλικά,ιρλανδικα,αργεντινικα που είναι φυσικά πολυ πιο ακριβα κοστίζουν διπλα εως τριπλάαπο τα γερμανικά.Τα γαλλικά κρεατα γαμανε,είναι πεντανόστιμα.Το ιδιο ισχύει και με τα κρασιά.

Χοντρικά 3 χοιρινες μπριζολες ντοπιες νοστιμες στο κρεοπωλείο γυρω στα 5 ευρώ.3 ανοστες μπριζόλες Kaufland 2 ευρώ.3 χάλια μπριζόλες Aldi 1 ευρώ.
3 εισαγόμενες μπριζόλες ΑΑ ποιότητα απο Γαλλία, Ισπανία καπου 10 ευρώ.
Θεωρητικά μπορείς να τρως καθε μέρα κρέας με 1-1.5 ευρώ τη μερα αλλά είναι τελείως άνοστο,ισα ισα να γεμίζεις το στομάχι.
Δεν μπορείς βέβαια να τρως κάθε μερα κρέατα εισαγωγής,αλλιώς θα σου φεύγει πανω απο χιλιάρικο το μήνα στη μάσα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Αυτο εγραψε, λιγη σημασια εχει γιατι ταιριαζουν οι συγκυριες

Ο προπάπους μου όντως πλούτισε μετά την κατοχή γιατί το 1944
Ναι ρε κακομοίρη και βάζε ολόκληρο το κείμενο,εμένα ο προπάπους μου τα πήρε από τους Γερμανούς και τους πέταξε έξω στο δρόμο το 1944 και τους πήρε το σπίτι τους,ενώ εσένα οι Γερμανοι σε έχουν γιά σκουπίδι  :2funny:δουλεύεις διπλοβάρδιες ,σου νοικιάζουν ένα άθλιο δωμάτιο 500-700 ευρω  :vomit:και τους φυλάς της νύχτες τα γραφεία,δεν έχεις ούτε αμάξι ενώ αυτοί πάνε με της καινούργιες μερσεντές και σε έχουν γιά σκουπίδι,και μιλάς κιόλας  :vomit:

Το να της τρως στο lunch break είναι λογικό,το να καυχιέσαι όμως ότι της τρως στα 2 ρεπό που παίρνεις το μήνα είναι γιά  :2funny:.
   Έτσι  :2funny: όσο μας βάζουν φωτογραφίες τόσο πιό πολύ γελοίοι γίνονται  :2funny:και μαθαίνουμε την αληθεια σχετικά με την ζωή τους  :2funny: :2funny: :2funny:.
  Η κατοχή ήταν το 1900,1910 και 1920 ?Γιατί ο προπάπους μου στην Τρίπολη τότε είχε πάρα πολύ χρήμα,είχε πολλά χωράφια που του τα δουλεύαν και κάποιες αντιπροσωπείες με σόμπες που είχαν και μάτι κουζίνας!και μετά τη δεκαετία του ΄30 άρχισε να φέρνει ηλεκτρικές κουζίνες η γιαγιά μου μου έλεγε ότι όταν ήταν μικρή τη δεκαετία του '20 το αμάξι που είχαν ήταν με τέντα και έμπαζε το χειμώνα και δεν τράβαγε στην ανηφόρα και γύρω στο 1932-1933 πήραν κλειστό αμάξι και ήταν ζεστό και τραβαγε στην ανηφόρα και ήταν πολύ γρήγορο.Το να έχεις αμάξι τη δεκαετία του ΄20 ήταν κάτι το εξωπραγματικό!
  Έσένα ο προπάπους σου πήγε να κάνει τον έξυπνο στους Τούρκους και να τους πουλήσει μαγκιά και έφυγε τρέχοντας στην Ελλάδα γιά να σωθεί  :2funny:του έμοιασες πάντος  :2funny:όπως κ'αυτός χρεωκόπησε,χρεωκόπησες κ'εσύ  :2funny: :2funny: :2funny:
    Μ'αρέσει που έχετε τρελάθει να ψάχνετε παλιά ποστ μου  :2funny:.Ο παπούς μου έλαβε μέρος στη μάχη της Καλαμάτας,των Γαργαλιάνων και του Μελιγαλά και γνώρισε τη γιαγιά μου στην Τρίπολη το 1944 όταν με τη μεσολάβιση των Αγγλων τα υπολοίματα των ταγμάτων ασφαλείς κυνηγημένα από τον ΕΛΑΣ έφυγαν απο την Τρίπολη που είχαν ταμπουρωθεί γιά να σωθουν  :2funny:έφυγαν και μπήκαν οι αντάρτες στην Τρίπολη και ο παπούς μου έκανε παρέλαση με τους άλλους αντάρτες και η γιαγιά μου στεκόταν στην άκρη και κούναγε μιά σημαία,μετά την παρέλαση την πλησιάσε ο παπού μου και την καμάκωσε ντυμένος με τη στολή του ΕΛΑΣ  :2funny:.
   Ο προπάπους μου όντως πλούτισε μετά την κατοχή γιατί το 1944 με την απειλή να τον σκοτώσει αυτόν και τα παιδιά του πήρε το σπίτι του Γερμανού γείτονα του και τον πέταξε στο δρόμο  :2funny: (η Τρίπολη είχε κάποιες Γερμανικές οικογένειες που είχαν έρθει με τον Όθωνα το 1944 οι περισσότεροι έφυγαν με τους Γερμανούς αλλά και σε αυτούς που έμειναν τους πήραν τα σπίτια οι ντόπιοι και τους πέταξαν στο δρόμο).
    Τώρα θα με βρίζουν οι δεξιοί του σά'ι'τ  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

    Ποιός το έχασε το Τουαρέγκ γιά να το βρει αυτος? :2funny:εδώ δεν ήξερε πόσο καιει στην πράξη  :2funny:έλεγε ότι λένε τα βιβλία και τα πίστευε  :2funny:.Φένεται ότι ποτέ του δεν είχε μεγάλο αμάξι!
  Όντως αυτες οι θεσεις πάρκινγκ είναι γιά Toyota Yaris  :2funny: ή  Smart    :2funny:
   Η πλάκα είναι ότι ο Σαββίδης γ'αυτον μου είχε πει ότι έχει πολλά λεφτά και ότι η θαλαμηγός που έβαλε φωτογραφία είναι δική του  :2funny:

Αυτα γιά να μην κώβει και ράβει ο καθένας κείμενα.Ας το βάζει ολόκληρο το κείμενο αν θέλει κάποιος
Τουλαχιστον τρωω ποιοτικα κ οχι χαμπουργκερ 0,99€ στο παγκακι.
Φτωχομπινε πειναλα
τι ποιότικά βρε κακομοίρη που ένα ρεπό πήρες στις 2 βδομάδες και πήγες με το λεοφωρείο στο Ελληνικό πήρες ένα πιάτο γαρίδες και μιά μπύρα  :2funny:
   Χτες όλη νύχτα δούλευες και εγώ κοιμόμουν σαν πουλάκι :2funny:τώρα πάλι στη δουλειά είσαι γ'αυτό και θα απαντήσεις αμέσως  :2funny:καλά 24ωρο σε έχουν να δουλεύεις? :2funny:εσύ όλο στη δουλειά είσαι  :2funny:
    Πάω να δω κάτι τομάρια από φίδια,αν τα πάρω θα σας τα βάλω φοτογραφία είναι λιγάκι ακριβα αλλά αξίζουν.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Έχετε σαλτάρει οι Gastarbeiter τελείως!! Τι ποιοτικό φαγητό στη Γερμανία...??? :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:Η χειρότερη διατροφή που μπορεί να κάνει άνθρωπος  είναι στις Βόρειες Χώρες!
Το καλύτερο παράδειγμα είσαι ο ίδιος που είσαι τετράπαχος στις φωτογραφίες απο το ανθυγιεινό φαγητό! :2funny: :2funny: :2funny:

Μαζέψτε  τους  πια... γιατί γίνεται  παραπληροφόριση!    

*Σοβαρά τώρα, αν κάποιος αποφασίσει να ξενιτευτεί πρέπει να έχει δεδομένο πως η υγιεινή διατροφή τελειώνει! Εκεί πάνω στις Βόρειες Χώρες είναι γεμάτο φαγητά φουλ στα λιπαρά!
Μα και ποιότικά να έτρωγε αυτό το έφαγε μιά φορά στις 2 βδομάδες  :2funny: :2funny:πήγε ο κακομοίρης στο ρεπό του με το λεοφωρείο και έφαγε ένα πιάτο γαρίδες καιήπιε μιά μπύρα και το καυχιέται  :2funny:πρόσεξες ότι όταν είχε ρεπό δεν ήταν στο σά'ι'τ? :2funny:με λίγα λόγια συνέχεια στη δουλειά είναι γ'αυτό και απαντάει αμέσως  :2funny:όταν φύγει από τη δουλειά βγαίνει από το σά'ι'τ  :2funny: :2funny: :2funny:αυτό γίνεται μιά φορά στις 2 βδομάδες που έχει ρεπό  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Οι πιο πολλοί απο Kaufland και Rewe ψωνίζουν που έχει ενδιαμεση ποιοτητα και κανονικες τιμες.
Η ποιότητα είναι σαν το Βασιλόπουλο στην Ελλάδα.Στις μπυρες,χημικά,αλλαντικά είναι πιο δυνατοι οι Γερμανοί.
Οι πιό πολλοί κάνουν ουρές στα μαγαζιά με τα άθλια Πολωνικά προ'ι'όντα  :2funny: λόγω της αφραγκίας τους της μιζέριας τους και της κακομοιριάς τους  :2funny:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Τα πολωνικά λουκάνικα είναι καλά όπως και μερικές πολωνικες μπυρες.Πολωνία δεν είναι άσχημα τα σούπερ μάρκετ.Βεβαια διαθέτουν τεραστιο τμήμα με ποτά και πολλές βότκες.
Πολωνία,Ουκρανία παλιά ειχε κιοσκια που πουλούσαν μονο αλκοολ και τσιγάρα ολη μερα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Τα πολωνικά λουκάνικα είναι καλά όπως και μερικές πολωνικες μπυρες.Πολωνία δεν είναι άσχημα τα σούπερ μάρκετ.Βεβαια διαθέτουν τεραστιο τμήμα με ποτά και πολλές βότκες.
Πολωνία,Ουκρανία παλιά ειχε κιοσκια που πουλούσαν μονο αλκοολ και τσιγάρα ολη μερα.
Εγώ δεν μίλησα γιά σούπερ μάρκετ στην Πολωνία αλλά γιά τα άθλια Πολωνικά προ'ι'όντα  :vomit:και τα Πολωνικά σούπερ μάρκετ που είναι γεματη η Γερμανία και οι συχαμένοι Γερμανοι πηγαίνουν και τα αγωράζουν  :vomit:εδώ αυτά τα πουλάγαν στα μαγαζιά επί Ε.Σ.Σ.Δ τους τα έδιναν γιά ανταλλαγή γιά το γκάζι και το πετρέλαιο που τους έδινε η Ε.Σ.Σ.Δ όταν έπεσε η Ε.Σ.Σ.Δ αυτά τα σκουπίδια  :vomit:σταμάτησαν να τα πουλαν εδω γιατί είναι άθλια και κανενας δεν τα έπαιρνε εδώ τώρα θα τα βρεις σε κάτι σπάνιες αλυσίδες μαγαζιων με προ'ι'όντα πολύ φτηνά γιά φτωχούς και άστεγους.Οι Πολωνοι αρχίσαν να τα πουλάνε στους Γερμανούς και οι Γερμανοί λόγω της μιζέριας τους και της φτωχομπινεδιάς τους φυσικά και τα αγωράζουν αφού είναι πάμφτηνα  :2funny:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ναι ρε κακομοίρη και βάζε ολόκληρο το κείμενο,εμένα ο προπάπους μου τα πήρε από τους Γερμανούς και τους πέταξε έξω στο δρόμο το 1944 και τους πήρε το σπίτι τους,ενώ εσένα οι Γερμανοι σε έχουν γιά σκουπίδι  :2funny:δουλεύεις διπλοβάρδιες ,σου νοικιάζουν ένα άθλιο δωμάτιο 500-700 ευρω  :vomit:και τους φυλάς της νύχτες τα γραφεία,δεν έχεις ούτε αμάξι ενώ αυτοί πάνε με της καινούργιες μερσεντές και σε έχουν γιά σκουπίδι,και μιλάς κιόλας  :vomit:

Αυτα γιά να μην κώβει και ράβει ο καθένας κείμενα.Ας το βάζει ολόκληρο το κείμενο αν θέλει κάποιοςτι ποιότικά βρε κακομοίρη που ένα ρεπό πήρες στις 2 βδομάδες και πήγες με το λεοφωρείο στο Ελληνικό πήρες ένα πιάτο γαρίδες και μιά μπύρα  :2funny:
   Χτες όλη νύχτα δούλευες και εγώ κοιμόμουν σαν πουλάκι :2funny:τώρα πάλι στη δουλειά είσαι γ'αυτό και θα απαντήσεις αμέσως  :2funny:καλά 24ωρο σε έχουν να δουλεύεις? :2funny:εσύ όλο στη δουλειά είσαι  :2funny:
    Πάω να δω κάτι τομάρια από φίδια,αν τα πάρω θα σας τα βάλω φοτογραφία είναι λιγάκι ακριβα αλλά αξίζουν.Μα και ποιότικά να έτρωγε αυτό το έφαγε μιά φορά στις 2 βδομάδες  :2funny: :2funny:πήγε ο κακομοίρης στο ρεπό του με το λεοφωρείο και έφαγε ένα πιάτο γαρίδες καιήπιε μιά μπύρα και το καυχιέται  :2funny:πρόσεξες ότι όταν είχε ρεπό δεν ήταν στο σά'ι'τ? :2funny:με λίγα λόγια συνέχεια στη δουλειά είναι γ'αυτό και απαντάει αμέσως  :2funny:όταν φύγει από τη δουλειά βγαίνει από το σά'ι'τ  :2funny: :2funny: :2funny:αυτό γίνεται μιά φορά στις 2 βδομάδες που έχει ρεπό  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Και ο Γερμανός ρε καραφλο μαραμένος αρχιδι που το είχε βρει το σπίτι στην Ελλάδα? Από κάποιον Έλληνα το είχε τσουρνεψει και το πήρε ο δοσίλογος ο παππούς σου ο γερμανοτσολιας για να τον φυγαδευσει τον φριτς...

Ουστ γέννημα ταγματασφαλιτων
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom