Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Δε θα δικάσουμε τώρα εμείς τον Μήτσο για τους παππούδες του.
Ήμαρτον!!!
γράφεις με συμπάθεια σήμερα για τον κλώνο μου, μήπως σου έστειλε καμία πουτσα πάλι και καυλωσες ;) :2funny:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
γράφεις με συμπάθεια σήμερα για τον κλώνο μου, μήπως σου έστειλε καμία πουτσα πάλι και καυλωσες ;) :2funny:

Η βασική ερώτηση για τροβαδούρους και άλλα κλωνάρια είναι άλλη !


 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Καλά εντάξει πόσο ναυάγια να ψάχνετε ποστ του 2008,  :jerking: έχουν γίνει πόλεμοι, εγκατάσταση δορυφόρων στον πλανήτη δια από την νασα , πανδημίες, οικονομικα κραχ, προσφυγικο και πόσα άλλα από τότε και εσείς άλλη δουλειά δεν έχετε  :jerking: δείγμα φουκαρά είναι κάτι τέτοιο, ψάχνει απεγνωσμένα να την πει σε κάποιον που μισεί  :2funny: τώρα τον Μήτσο τον κλώνο μου θα τον μισητε επί 2,για κάτι όμως που δεν φταίει ο ίδιος κιόλας  ;) :2funny: τώρα θα κράζετε τον κλώνο μου και τον παππού του που έχει πεθάνει και δεν ξέρετε καν ποιος είναι και ήταν, έχετε τρομερό γέλιο  :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Αν το 1900 ειχε ηδη πολυ χρημα κ ηταν τουλαχιστον 30χρ τοτε παει να πει γενηθηκε το 1870 περιπου, ενω εσυ το 1970 περιπου. 100 χρονια διαφορα.
Δλδ ο παπους εγινε πατερας στα 50 του
Κ οι γονεις σου γιναν γονεις στα 50 τους?
Δεν βγαινουν τα νουμερα.

Για οτι εγινε τοτε εσυ δεν εχεις καμμια ευθυνη ξεκαθαρα. Κανεις δεν σε κατηγορει για αυτο.

Η ιστορια ειναι ομως πολυ σκοτεινη εκεινη την περιοδο.
Εχουμε πολλα παραδειγματα ειτε απο αριστερους ειτε απο δεξιους που το 50 κ το 60 τα παιδια τους παρουσιασαν πολυ χρημα ξαφνικα.

Λεηλασιες, κλεμενα λεφτα απο ταμεια οργανωσεων, χαρτες με θαμμένα ή κρυμενα τιμαλφή,  ,ρουφιανιλικια, προδοσιες, τοκογλυφιες, μαυραγοριτες.
Ετσι καναν καποιοι λεφτα τοτε με αποτελεσμα τα εγγονια σημερα να μας κουναν το δαχτυλο.

Αυτα τα ξερουν ολοι.
O προπάπους μου δε γεννήθηκε φτωχός και ο πατέρας του είχε λεφτά
 
ειπε οτι ο προπαππους του την ειχε ηδη απο τη δεκαετια το 20 και του 30. Και ο παππους του σουφρωσε τα υπαρχοντα ενος γερμανου της βαυαροκρατιας που την εκανε το 44.
Στην κατοχή έχασε αρκετά ο προπάπους μου γιατί ότι λεφτά είχε σε δραχμές έχασαν κάθε αξία ότι είχε όμως σε λίρες η αξία τους πολλαπλασιάστηκε,αλλά μετά τον πόλεμο πήρε αντιπροσωπείες από Αμερικάνικες ηλεκτρικές κουζίνες και έβγαζε καλά λεφτά (μιλάω για τον πατέρα της γιαγιάς μου) αυτός έβαλε και τον παπού μου στους συνεταιρισμούς και μετά τον έκανε διευθυντής.
  Η γιαγιά μου από τον πατέρα μου στη Θεσσαλονίκη πήγε πάνω από 1 χρόνο φυλακή από τους Γερμανους,κρυβανε Αγγλους πρακτορες,και ένας νεοζηλανδός κράταγε ημερολόγιο  :headbang:τον συνέλαβαν οι Γερμανοί και διάβασαν που είχε μείνει στη Θεσσαλονίκη  :headbang: :2funny:υπήρχε κάποιος Έλληνας που δούλευε  στην κομαντατούρ σαν καθαριστής και ήξερε άπταιστα Γερμανικά γιατί είχε ζήσει Γερμανία πολλά χρόνια χωρίς να το ξέρουν οι ηλίθιοι οι Γερμανοί  :2funny:(γ'αυτό τους Γερμανούς τους έχω γιά ζώα τελείως  :jerking: :2funny:ίσως ακόμα πιό ζωα είναι οι Σουηδοί  :2funny:) οι γερμανοί αφήναν όλα τα χαρτιά αποκωδικοποιημένα στο τραπέζι και αυτός τα διάβαζε  :2funny:και μετέδιδε τι έγραφαν  :2funny: και ειδοποίησε τον προπάπου μου ότι έρχονται να τους συλλάβουν....ο προπάπους μου το έσκασε στην Αρναία της Χαλκιδικής και κρύφτηκε,μετά ανέβηκε στα βουνά η γιαγιά μου όμως που  τότε ήταν 19 ετών έπαιζε έξω με φίλες της  και όταν γύρισε σπίτι βρήκε την Γκεστάπο!Είπε ότι αυτή τον έκρυψε και ότι ήταν φίλος της ηταν τυχερή που είχε Αυστριακούς δικαστές που δεν ήταν ναζιστές και την λυπίθηκαν και της έδωσαν μόνο 15 χρόνια φυλακή έκατσε φυλακή μέχρι που έφυγαν οι Γερμανοί.Και ο προπάπους μου από τη γιαγιά μου (που ήταν Σλαβομακεδόνας) δεν ήταν φτωχός είχε αρκετά ακίνητα στη Θεσσαλονίκη και στη Φλώρινα.Η προγιαγιά μου ήταν καθαρά Βουλγάρα αλλά η γιαγιά μου δεν έμαθε λέξη Βουλγάρικα  :2funny:εμένα όταν με έπαιρνε μικρό ο προπάπους μου με την προγιαγιά μου Βουλγάρικα μιλάγαν μεταξύ τους,αλλά μπροστά στους άλλους μόνο Ελληνικά!
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
To ποστ μου το στείλανε και άλλαξε τη γνώμη μου για τον Μήτσο! :hi:
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Αν το 1900 ειχε ηδη πολυ χρημα κ ηταν τουλαχιστον 30χρ τοτε παει να πει γενηθηκε το 1870 περιπου, ενω εσυ το 1970 περιπου. 100 χρονια διαφορα.
Δλδ ο παπους εγινε πατερας στα 50 του
Κ οι γονεις σου γιναν γονεις στα 50 τους?
Δεν βγαινουν τα νουμερα.

Για οτι εγινε τοτε εσυ δεν εχεις καμμια ευθυνη ξεκαθαρα. Κανεις δεν σε κατηγορει για αυτο.

Η ιστορια ειναι ομως πολυ σκοτεινη εκεινη την περιοδο.
Εχουμε πολλα παραδειγματα ειτε απο αριστερους ειτε απο δεξιους που το 50 κ το 60 τα παιδια τους παρουσιασαν πολυ χρημα ξαφνικα.

Λεηλασιες, κλεμενα λεφτα απο ταμεια οργανωσεων, χαρτες με θαμμένα ή κρυμενα τιμαλφή,  ,ρουφιανιλικια, προδοσιες, τοκογλυφιες, μαυραγοριτες.
Ετσι καναν καποιοι λεφτα τοτε με αποτελεσμα τα εγγονια σημερα να μας κουναν το δαχτυλο.

Αυτα τα ξερουν ολοι.
Δεν εχει σημασια πως εκανε λεφτα ο παππους του δημητρακη.

Αν ο Δημητρακης ειχε ακομα σοβαρα λεφτα, θα ζουσε σε σοβαρο μερος και θα πηδαγε καλες γκομενες.

Εχει απλα καποια ετοιμα που τα τρωει, καλα κανει δικαιωμα του, αλλα δε μπορεις να πεις οτι ζει ανετα
η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν ποιο άνετοι από τον Μήτσο όντως, πάντα υπάρχει κάποιος καλύτερος εκεί έξω, όμως σε σχέση με τους γκαστερμπαιτερ ο μήτσος είναι βασιλιάς  :2funny: θεωρούν κάποιος το να έχει τουαλέτα τον 21 αιώνα είναι πολυτελεία, όπως και αμάξι  :jerking: είπαμε παραδείγματα, για κάποιος 50 - 100 χιλιάδες είναι λίγα, για φουκαράδες γκαστερμπαιτερ και φύλακες είναι σαν εκατομμύρια  :2funny:
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Το να της τρως στο lunch break είναι λογικό,το να καυχιέσαι όμως ότι της τρως στα 2 ρεπό που παίρνεις το μήνα είναι γιά  :2funny:.
    Έτσι  :2funny: όσο μας βάζουν φωτογραφίες τόσο πιό πολύ γελοίοι γίνονται  :2funny:και μαθαίνουμε την αληθεια σχετικά με την ζωή τους  :2funny: :2funny: :2funny:.
  Η κατοχή ήταν το 1900,1910 και 1920 ?Γιατί ο προπάπους μου στην Τρίπολη τότε είχε πάρα πολύ χρήμα,είχε πολλά χωράφια που του τα δουλεύαν και κάποιες αντιπροσωπείες με σόμπες που είχαν και μάτι κουζίνας!και μετά τη δεκαετία του ΄30 άρχισε να φέρνει ηλεκτρικές κουζίνες η γιαγιά μου μου έλεγε ότι όταν ήταν μικρή τη δεκαετία του '20 το αμάξι που είχαν ήταν με τέντα και έμπαζε το χειμώνα και δεν τράβαγε στην ανηφόρα και γύρω στο 1932-1933 πήραν κλειστό αμάξι και ήταν ζεστό και τραβαγε στην ανηφόρα και ήταν πολύ γρήγορο.Το να έχεις αμάξι τη δεκαετία του ΄20 ήταν κάτι το εξωπραγματικό!
  Έσένα ο προπάπους σου πήγε να κάνει τον έξυπνο στους Τούρκους και να τους πουλήσει μαγκιά και έφυγε τρέχοντας στην Ελλάδα γιά να σωθεί  :2funny:του έμοιασες πάντος  :2funny:όπως κ'αυτός χρεωκόπησε,χρεωκόπησες κ'εσύ  :2funny: :2funny: :2funny:
    Μ'αρέσει που έχετε τρελάθει να ψάχνετε παλιά ποστ μου  :2funny:.Ο παπούς μου έλαβε μέρος στη μάχη της Καλαμάτας,των Γαργαλιάνων και του Μελιγαλά και γνώρισε τη γιαγιά μου στην Τρίπολη το 1944 όταν με τη μεσολάβιση των Αγγλων τα υπολοίματα των ταγμάτων ασφαλείς κυνηγημένα από τον ΕΛΑΣ έφυγαν απο την Τρίπολη που είχαν ταμπουρωθεί γιά να σωθουν  :2funny:έφυγαν και μπήκαν οι αντάρτες στην Τρίπολη και ο παπούς μου έκανε παρέλαση με τους άλλους αντάρτες και η γιαγιά μου στεκόταν στην άκρη και κούναγε μιά σημαία,μετά την παρέλαση την πλησιάσε ο παπού μου και την καμάκωσε ντυμένος με τη στολή του ΕΛΑΣ  :2funny:.
    Ο προπάπους μου όντως πλούτισε μετά την κατοχή γιατί το 1944 με την απειλή να τον σκοτώσει αυτόν και τα παιδιά του πήρε το σπίτι του Γερμανού γείτονα του και τον πέταξε στο δρόμο  :2funny: (η Τρίπολη είχε κάποιες Γερμανικές οικογένειες που είχαν έρθει με τον Όθωνα το 1944 οι περισσότεροι έφυγαν με τους Γερμανούς αλλά και σε αυτούς που έμειναν τους πήραν τα σπίτια οι ντόπιοι και τους πέταξαν στο δρόμο).
    Τώρα θα με βρίζουν οι δεξιοί του σά'ι'τ  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

    Ποιός το έχασε το Τουαρέγκ γιά να το βρει αυτος? :2funny:εδώ δεν ήξερε πόσο καιει στην πράξη  :2funny:έλεγε ότι λένε τα βιβλία και τα πίστευε  :2funny:.Φένεται ότι ποτέ του δεν είχε μεγάλο αμάξι!
  Όντως αυτες οι θεσεις πάρκινγκ είναι γιά Toyota Yaris  :2funny: ή  Smart    :2funny:
  Η πλάκα είναι ότι ο Σαββίδης γ'αυτον μου είχε πει ότι έχει πολλά λεφτά και ότι η θαλαμηγός που έβαλε φωτογραφία είναι δική του  :2funny:
Πιο πιθανό να είχε χασισοφυτείες παρά τα υπόλοιπα.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Προπαππους ειπε. Ο παππους του γνωρισε τη γιαγια του το 44.

Αυτο εγραψε, λιγη σημασια εχει γιατι ταιριαζουν οι συγκυριες

Ο προπάπους μου όντως πλούτισε μετά την κατοχή γιατί το 1944
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Σε λίγο θα μας πει πως ο προπάππους του του έμαθε πώς να γαμαει πεπόνια.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Καλα ναι ,αυτο ειναι αλλο θεμα.

Το οτι ζει ,τρωει και γαμαει σε κατω του μετριου συνθηκες κ ποιοτητα ειναι αλλο.
Και ειναι ξεκαθαρο
Είδαμε πως ζεις εσύ  :2funny: σε ένα δωμάτιο 7-8 τετραγωνικά που νοικιάζεις  :2funny:δουλεύεις 12-14 ώρες τη μέρα  :2funny:δεν έχεις τίποτα ούτε αμάξι  :2funny: τα λεφτά που βγάζεις τα στέλνεις στην Ελλάδα στις τράπεζες και γιά τη διατροφή  :2funny: και μιά φορά στις 2 βδομάδες πηγαίνεις στο Ελληνικό και τρως γαρίδες και πίνεις και μιά μπύρα  :2funny:
   Είδαμε και της γκόμενες σου  :2funny:κλεμένη φώτο από το ιντερνέτ μας έβαλες γιά γκόμενα σου  :jerking: :2funny:

Καλά εντάξει πόσο ναυάγια να ψάχνετε ποστ του 2008,  :jerking: έχουν γίνει πόλεμοι, εγκατάσταση δορυφόρων στον πλανήτη δια από την νασα , πανδημίες, οικονομικα κραχ, προσφυγικο και πόσα άλλα από τότε και εσείς άλλη δουλειά δεν έχετε  :jerking: δείγμα φουκαρά είναι κάτι τέτοιο, ψάχνει απεγνωσμένα να την πει σε κάποιον που μισεί  :2funny: τώρα τον Μήτσο τον κλώνο μου θα τον μισητε επί 2,για κάτι όμως που δεν φταίει ο ίδιος κιόλας  ;) :2funny: τώρα θα κράζετε τον κλώνο μου και τον παππού του που έχει πεθάνει και δεν ξέρετε καν ποιος είναι και ήταν, έχετε τρομερό γέλιο  :2funny:
Έλα ντε  :2funny:καλά δε βαριόνται να ψάχνουν? :2funny:τίποτ'άλλο δεν έχουν να κάνουν? :2funny:σήμερα μετά την τουαλέτα και το μπάνιο μου
και ενώ χτες αναλύσαμε πως έκανε λεφτά ο παπούς μου  :2funny: σήμετα αναλύουμε τι έκανε  ο προπάπους μου και που βρήκε τα λεφτά ο προπάπους μου που γεννήθηκε το 1880 περίπου  :2funny:Άυριο θα γράψουμε γιά τους προγόνους μου  τους Αρβανίτες που κατέβηκαν στην Πελλοπόνησο το 1430 περίπου  :2funny: και γιά τα εγγλήματα που έκανε ο σταυροφόρος πρόγονος μου που ήρθε στην Κύπρο με της σταυροφορίες και από 'κει πήγαν οι απόγωνοι του πήγαν  στη Μικρά Ασία στις αρχές του 18ου αιώνα  και γιατί το επίθετο του ο πρόγονος μου από  Λου'ί' το έκανε Λου'ι'ζίδης  :2funny: :2funny: :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Πιο πιθανό να είχε χασισοφυτείες παρά τα υπόλοιπα.
Είχε και χασισοφυτίες  :2funny:δε το λέω γιά πλάκα, μέχρι το 1923 οι χασισοφυτίες στην Ελλάδα ήταν νόμιμες  :2funny:και υπήρχαν οι τεκέδες που πήγαινες και κάπνιζες χασίσι!Όταν απαγορεύτηκαν οι χασισοφυτίες και αναγκαστηκε να βάλει να φυτέψουν πατάτες  αντί γιά χασίσι ο προπάπους μου έχασε πολλά λεφτά αλλά δεν είχε μόνο χασισοφυτίες είχε και αντιπροσωπεία από σόμπες με μάτι κουζίνας που μπορούσες να μαγειρεύεις που πουλιόντουσαν πολύ καλά.
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936

Γλείφεις τον Μήτσο όλη μέρα,ούτε μια τρίχα από τ'αρχίδια του δεν είσαι!
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606

Τύπε ... η σημαντική ερώτηση είναι μία !
Δεν απαντάς ! Μαντεύουμε !!!!!!!


 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Εδώ είσαι...
8c321810094b719e3ecb44d7b402e5db.gif
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ρε μαλάκα ... με μπέρδεψες με ... εσένα ;;
Δεν είμαι κουμπιουτεράς ... ΟΥΤΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ !!!!!!!

Δεν μας απαντάς όμως!!!!!
ΚΑΜΙΑ ΑΛΗΤΕΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ;;;;;;;

 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Επειδη το παρασοβαρεψαμε


Παρε δημητρακη ,μουνολειβαδο.

Να τραβηξεις καμμια μαλακια  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Συνημμένα

  • images.jpeg-5.jpg
    images.jpeg-5.jpg
    13,4 KB · Εμφανίσεις: 19

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Επειδη το παρασοβαρεψαμε


Παρε δημητρακη ,μουνολειβαδο.

Να τραβηξεις καμμια μαλακια  :2funny: :2funny: :2funny:
Εσύ δεν έχεις λεφτά ούτε πεπόνια να πάρεις να γαμίσεις  :2funny:
η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν ποιο άνετοι από τον Μήτσο όντως, πάντα υπάρχει κάποιος καλύτερος εκεί έξω, όμως σε σχέση με τους γκαστερμπαιτερ ο μήτσος είναι βασιλιάς  :2funny: θεωρούν κάποιος το να έχει τουαλέτα τον 21 αιώνα είναι πολυτελεία, όπως και αμάξι  :jerking: είπαμε παραδείγματα, για κάποιος 50 - 100 χιλιάδες είναι λίγα, για φουκαράδες γκαστερμπαιτερ και φύλακες είναι σαν εκατομμύρια  :2funny:
Η πλάκα είναι ότι όσο περισσότερο γράφουν τόσο περισσότερο ρεζιλεύοντε  :2funny:είπε ο Βλάκμαν ότι πήγε Αμερική 2 φορές κιόλας  :jerking: :2funny:ακόμα περιμένουμε της φωτογραφίες  :2funny:γιά να αποδείξει ότι δε μένει σε διαμέρισμα με άλλους 2-3 συγκάτηκους έβαλε φωτογραφία από την αποθήκη που μένει  :2funny: :2funny: :2funny:.Μετά ο Νυχτοφύλακας μας έβαλε φωτογραφία το δωμάτιο που νοικιάζει  :2funny: :2funny:είχε ξεχάσει ότι είχε γράψει τον πόνο του γιά τα χρέη του και της διατροφές που πληρώνει  :2funny:μετά είπε τιμές που δεν υπάρχουν γιά συντήριση και λάστιχα αυτοκινήτων  :2funny:και αποδείχτηκε ότι δεν έχει αυτοκίνητο εδώ και πολλά χρόνια  :2funny:χτες έβαλε ένα πιάτο γαρίδες και μιά μπύρα που ήπιε στο ρεπό του  :2funny:είναι συνέχεια στη δουλειά  :2funny:όταν είχε ρεπό εξαφανίστηκε από το σά'ι'τ  :2funny:πρέπει να έχεις ένα ρεπό στις 2 βδομάδες  :headbang: :headbang: :headbang:.Ο βλάκμαν μπορεί να είναι κ'αυτός άφραγκος αλλά τουλάχιστον δε χρωστάει παντού  :2funny: :2funny: :2funny:.
    Που να δεις αυτοί οι φουκαράδες εδώ πως με αποφεύγουν  :2funny:τους βλέπω και με πιάνουν γέλια  :2funny:εδώ έχουν και κατι καθαρίστριες ή πρώην μπαρόβιες γιά γκόμενες που τους έφεραν στη Ρωσσία γιά ένα καλύτερο μέλλον  :2funny:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.438
Like
7.963
Πόντοι
2.356
Αν το 1900 ειχε ηδη πολυ χρημα κ ηταν τουλαχιστον 30χρ τοτε παει να πει γενηθηκε το 1870 περιπου, ενω εσυ το 1970 περιπου. 100 χρονια διαφορα.
Δλδ ο παπους εγινε πατερας στα 50 του
Κ οι γονεις σου γιναν γονεις στα 50 τους?
Δεν βγαινουν τα νουμερα.
Προπαπους εγραψε
αλλα και παπους του να ηταν σε ορισμενες περιπτωσεις βγαινουν τα νουμερα
πχ Ο δικος μου παπους γεννηθεις το 1880 ,ο πατερας 1921 και εγω 1966  :grin: ο μητσος ειναι 1974
καποιοι κανανε σε μεγαλη ηλικια παιδια σε εκεινη την μακρινη και δυσκολη εποχη εχοντας και μεγαλη περιουσια ...


Έλα ντε  :2funny:καλά δε βαριόνται να ψάχνουν? :2funny:τίποτ'άλλο δεν έχουν να κάνουν? :2funny:σήμερα μετά την τουαλέτα και το μπάνιο μου
και ενώ χτες αναλύσαμε πως έκανε λεφτά ο παπούς μου  :2funny: σήμετα αναλύουμε τι έκανε  ο προπάπους μου και που βρήκε τα λεφτά ο προπάπους μου που γεννήθηκε το 1880 περίπου  :2funny:Άυριο θα γράψουμε γιά τους προγόνους μου  τους Αρβανίτες που κατέβηκαν στην Πελλοπόνησο το 1430 περίπου  :2funny: και γιά τα εγγλήματα που έκανε ο σταυροφόρος πρόγονος μου που ήρθε στην Κύπρο με της σταυροφορίες και από 'κει πήγαν οι απόγωνοι του πήγαν  στη Μικρά Ασία στις αρχές του 18ου αιώνα  και γιατί το επίθετο του ο πρόγονος μου από  Λου'ί' το έκανε Λου'ι'ζίδης  :2funny: :2funny: :2funny:
:2funny: Εμενα ολοι οι προγονοι μου παντρευοτανε μεγαλοι και γυναικες με μεγαλη διαφορα ηλικιας ....
εχω φτασει μεχρι τον προ προ παπου μου που πιθανον(δεν ειμαι απολυτα σιγουρος)ηταν γεννημενος περιπου το 1795 :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom