Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 19 άτομα (0 μέλη και 19 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Στο μανχάταν έχει ασφάλεια. Στο νούαρκ και στο γουντβερυ ... σε γδύνουν για πλάκα.
Και στην αστόρια , έχει ασφάλεια, εντάξει είναι .

Στην αμερική επίσης δεν γίνεται δεκτός ο κάθε πικραμένος.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Γερμανία πάντως που γράφετε είχε δοκιμάσει και ο αδερφός μου κάνοντας αιτήσεις από Ελλάδα και παίρνοντας τηλέφωνα σε εταιρίες λογιστών.Το μήνυμα ήταν αν δεν ξέρεις καλά Γερμανικά δεν έχει ελπίδες για δουλειά εκεί..Αντί αυτού είναι Αγγλία που γενικά δεν ζει άνετα.Είδε και έπαθε μετά από σχεδόν 3 χρόνια να βρει δουλειά σχετική με τις σπουδές του στα λογιστικά.Και αυτή ορισμένου χρόνου σύμβαση.Πανάκριβα νοίκια,εκτός Λονδίνο λέμε,μεταφορές και άλλα.Νοικιάζει δωμάτιο με άλλους 2 με όσους περιορισμούς αυτό δυνεπάγεται.Βγάζει καθαρά στην τσέπη κάπου 1300 λίρες το μήνα μετά από φόρους,ασφάλιση,κρατήσεις.Παω καναδυο φορές το χρόνο και να πω δεν μου αρέσει η χωρα.Ξενέρωτος άθλιος κόσμος.Βρωμάνε μπύρα και απλυσιά.Γκόμενες που μπορεί να εχουν ωραία χαρακτηριστικά όμως ο ορισμός της ξενέρας..Να κυκλοφορούν στους δρόμους ξυπόλητες τη νύχτα επειδή οι γόβες τις πονάνε,να ουρλιάζουν σα μαλακισμένα και να κάνουν βλακείες που ούτε στο Γυμνάσιο δεν κάναμε.Και ο μέσος Άγγλος είναι βρωμιάρης πάρταλος που σκουζουν κάθε βράδυ μετά από 2-3 ποτά σαν τις πουτάνες,παρενοχλούν οικογένεις και κοσμάκη που δεν ασχολείται μαζί τους.Πολλοί Έλληνες όμως,αφού όλοι μιλάνε αγγλικά αλλα λίγοι Γαλλικά,Γερμανικά πάνε προς τα κει..Έχω κάνει κονέ με Έλληνες και κόσμο Αγγλία και η εικόνα που έχουν κάποιοι για γερή οικονομία,μεγάλες ευκαιρίες και μισθούς απέχει από την πραγματικότητα πολύ.Γιατροί και νοσηλευτές είναι περιζήτητοι και πληρώνονται πολύ καλά.Μετά μηχανικοι επίσης.Οικονομολόγοι όμως,λογιστές είναι πολύ κορεσμένος ο κλάδος και πολύς ανταγωνισμός για λίγα λεφτά εκτός από πολυεθνικές που λίγοι τα καταφέρνουν.Εκπαιδευτικοί επίσης αν και είχε ένα άνοιγμα και πολλές ευκαιρίες πια δεν είναι πολλές και πάλι για λίγα λεφτά..
   Μεταφέρω εδώ αυτό το ποστ,εδώ ταιριάζει περισσότερο.Θα συμφωνίσω με όλα και θα προσθέσω ότι οι Γερμανοί είναι πιό συχαμένοι και από τους Άγγλους,γιά έναν Ελληνα η Γερμανία είναι πολύ χειρότερη γιατί στη Γερμανία βλέπουν τους Ελληνες πολύ υποτημιτικά όταν στην Αγγλία δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.
  Οι περισσότεροι ζούνε έτσι νοικιάζουν δωμάτιο σε διαμέρισμα με άλλους 2-3 ή αποθήκες σαν τον Βλάκμαν :headbang:τώρα αν αυτό γιά σας είναι νορμάλ συνθήκες διαβίωσης εγώ τι να πω? :headbang:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Ο Μητσάρας είναι παίκτης υψηλού επιπέδου,έχει γαμήσει τα καλύτερα μουνιά στην Ρωσία.  :headbang2: :headbang2: :headbang2: :wowmouth:

Ούτε σαβουρογάμης είναι ούτε κάνα σούργελο!

Μήτσε μας κάνει υπερήφανους ως Έλληνες!

Συγγνώμη,ξέχασα την ομορφότερη όλων... :erection:
URL]]
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Μήτσο δεν είναι ακριβώς όπως τα λες.
Οι γερμανοί δεν σε γουστάρουν αν τουρκοφέρνεις ή μοιάζεις ή είσαι ντυμμένος σαν σύριος.
Καλά κάνουν . Αφού τους έκαναν τη χώρα βόθρο τα εκατομμύρια όλων αυτών .
Αν δεν είσαι έτσι , μια χαρά σε αντιμετωπίζουν.

Στην αγγλία δεν τους παίρνει για τέτοιο ρατσισμό , αφού οι γλείτσες είναι πλειοψηφία,
αν εξαιρέσεις τα ανάκτορα και κάτι στέκια που για να μπεις πρέπει να έχει 50 χιλιάρικα τη βδομάδα.
Οπουδήποτε αλλού, οι γλείτσες είναι η πλειοψηφία.

Στη γερμανια μπορείς να οδηγήσεις, ενώ με το δεξιοτίμονο των άγγλων , παίρνεις ένα παπάρι.
Αλλά αυτό δεν ενδιαφέρει τους έλληνες της αγγλίας, γιατί κυκλοφορούν με το λεωφορείο !
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Εντάξει με 2.000 βρίσκεις ένα πολύ μικρό στις παράγκες του Μπρούκλιν,στην Αστόρια θέλεις από 2.500$ και πάνω.Υπάρχουν υπογεια στην Αστόρια με 1.500 $ ενοίκιο αλλά είναι πολύ λίγα αφού σε κάθε σπίτι υπάρχει μόνο ένα και δεν είναι εύκολο να βρεις.

Μητσάρα,εσύ όταν είχες πάει N.Y. που είχες μείνει;

Μόλις διάβασα πως ο παππούς σου ήταν αντάρτης στον ΕΑΜ... :hi:
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Σφραγγίδες διαβατηρίων μούφα όπως και οι γκόμενες που μας έβαλες? :2funny:πιστωτικές κάρτες έχεις όσο έχεις αυτοκίνητο  :2funny:άντε πήγαινε δίπλα σε κάνα καλό αμάξι και βγάλε καμιά φωτογραφία γιά να μας πεις ότι είναι δικό σου  :2funny:σε αυτό που με περνάς είναι στα χρέη  :2funny:εγώ δεν έχω καθόλου  :2funny:θυμάμαι τα δεκάρικα που μας έβαλες  :2funny:τα λεφτά που μαζεύεις χρόνια στην μαύρη ξενητιά  :2funny:μιά φορά τα έβαλες άλλα δεν έχεις :2funny:.Εγώ έβαλα φώτο 500άρικα που πήρα σε ένα μήνα  :2funny:αυτές της μέρες έχω να πάρω άλλα 500 στην κάρτα και προς το τέλος του μήνα θα πάρω 1.500 θες να τα βάλω φώτο όπως τότε στην τράπεζα? :2funny:
  Εγώ δεν ασχολούμαι με τουαλέτες και μπάνια αλλά σας τα έβαλα να τα δείτε  :2funny:Εσύ καμιά γκόμενα θα μας βάλεις να δούμε? :2funny:μια μας έβαλες και αυτή κλεμένη φωτογραφία από το ιντερνέτ ήτανε  :2funny:
 Επειδή πρέπει να φύγω σε λίγο θα σε κράξει ο κλώνος μου  :2funny: :2funny: :2funny:
Χτες έγραψε πως

Ουτε οι γερμανοι μιλανε με σωστη γραμματικη...
Αυτό καρφώνει ξεκάθαρα τρία πράγματα
-συναναστρέφεται με μη Γερμανούς
-συναναστρέφεται με τελειωμένους μπυρόβιους και άστεγους
-Οι Γερμανοί τον λυπούνται που δεν ξέρει να μιλήσει και με νοήματα και Γερμανικά του επιπέδου του προσπαθούν να του μιλήσουν απο λύπηση...

*Και τέταρτον
-φαντασματάκια και μηχανήματα στα ταμεία μιλάνε χωρίς σωστή γραμματική  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Τροβαδούροι , ουρλάουμπερ ....

και ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΤΗΝ ΠΕΦΤΕΤΕ ΣΤΟ ΜΗΤΣΟ ...

[size=16pt]Καμιά αλητεία παίζει ρε μαλάκες ;;;
Γαμάτε κανά ξέκωλο ;;;
Κανά μουνάκι γαμάτε ρε μαλάκες ;;;
Κανά κωλαράκι γαμάτε ;;;
[/size]



[size=20pt]ΟΧΙ ΔΕΝ ΓΑΜΑΝΕ ΤΙΠΟΤΕ.[/size]
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Τροβαδούροι , ουρλάουμπερ ....

και ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΤΗΝ ΠΕΦΤΕΤΕ ΣΤΟ ΜΗΤΡΟ ...

[size=16pt]Καμιά αλητεία παίζει ρε μαλάκες ;;;
Γαμάτε κανά ξέκωλο ;;;
Κανά μουνάκι γαμάτε ρε μαλάκες ;;;
Κανά κωλαράκι γαμάτε ;;;
[/size]



[size=20pt]ΟΧΙ ΔΕΝ ΓΑΜΑΝΕ ΤΙΠΟΤΕ.[/size]
Ενω εσυ ο πικραμένος μυθομανης κοντος κομπλεξικος μοναχικος ναζιστης γερακος γαμας καθε μερα και αλλη στα Λιοσα :2funny:
Σου έκανε τον πατο βαζο η πρων γυναικα σου.
Σε εκμηδενισε και ζεις την εικονική πραγματικότητα του μπουρδέλα.κομ τα τελευταία 15 χρόνια
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μόλις διάβασα πως ο παππούς σου ήταν αντάρτης στον ΕΑΜ... :hi:

To γράφω γιατί είχε υπονοηθεί (κακώς) κάποια στιγμή πως οι οικογένεια σου είχε κάνει χρήματα επί κατοχής.

Να κάνουμε πλάκα αλλά με κάποια όρια. :hi:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
To γράφω γιατί είχε υπονοηθεί (κακώς) κάποια στιγμή πως οι οικογένεια σου είχε κάνει χρήματα επί κατοχής.

Κανείς ΜΗ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ, δεν έκανε χρήματα επί κατοχής.
Επαναλαμβάνω ΜΗ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ.

Οι πολιτικοί είναι άλλο θέμα ... αν γίνονταν π.χ. νόμοι και τους χάριζε το δημόσιο ...
πηγές πρώτων υλών ... π.χ. άνθρακα ....
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
To έσβησε ο γελοίος!




Κλασικό παπάρι.
Πήρε 90τμ στο μαρούσι με κλεισμένους ημιυπαίθριους και το παίζει ΒΠ.



Ας μας πει αν χωράει μεγαλύτερο από κόρσα, στη θέση στάθμευσής του στα ... ΒΠ ....

ΠΟΣΟ ΣΚΟΥΠΙΔΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ, για να ... θεωρεί ότι "τη λέει" σε κάποιον ,
όταν του λέει ότι ... μένει οπουδήποτε.

 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
:pipa3:Αυτο αξιζει πριντ σκριν.
Τι θεος είναι αυτός ο Λακαρος!
:2funny: :2funny:

Δεν μας είπες όμως ρε λεβέντη ... που είναι το διαμέρισμα με τους κλεισμένους ημιυπαίθριους, που θα γίνει δικό σου όταν αποπληρωθεί το 2050 ....

μαρούσι ;;
χαλάνδρι ;;;
μελίσσια ;;
βριλήσσια ;;;;

Γιατί μας .... στερείτε τα καλύτερα ;;;;;;;
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Το διάβασε το πουτανάκι που έπρεπε.


Κλασικό παπάρι.
Πήρε 90τμ στο μαρούσι με κλεισμένους ημιυπαίθριους και το παίζει ΒΠ.

Εγώ είμαι από αυτούς που του τα πούλαγαν και τον γαμάνε μια ζωή,
θα τον γαμάνε και την υπόλοιπη
όπως γαμάγαν όλους σαν αυτόν από την εποχή του .... βυζαντίου !

Αυτό δεν θα το σβήσω ! Είναι διαχρονικό !!!!!

Ας μας πει αν χωράει μεγαλύτερο από κόρσα, στη θέση στάθμευσής του στα ... ΒΠ ....

ΠΟΣΟ ΣΚΟΥΠΙΔΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΠΟΣΩΝ ΓΕΝΕΩΝ ΓΑΜΗΣΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΑΖΕΨΕΙ
για να ... θεωρεί ότι "τη λέει" σε κάποιον , όταν του λέει ότι ... μένει οπουδήποτε.
Lucky δείξε έλεος μη με γαμας και εμένα με τον ίδιο τρόπο που πηδάς τις παντρεμένες.
Δηλαδή με τη φαντασία σου και τη χούφτα σου
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Δεν μας είπες όμως ρε λεβέντη ... που είναι το διαμέρισμα με τους κλεισμένους ημιυπαίθριους, που θα γίνει δικό σου όταν αποπληρωθεί το 2050 ....

μαρούσι ;;
χαλάνδρι ;;;
μελίσσια ;;
βριλήσσια ;;;;

Γιατί μας .... στερείτε τα καλύτερα ;;;;;;;
Ρε στο δρόμο μενω,σε χαρτοκουτο.
Πόσες φορές πρέπει να σου το πω?
Τι με πέρασες για κανέναν προύχοντα των άνω Λιοσίων σαν και σένα ή για κανένα μεγιστάνα του Μενιδίου σαν τον Σαββίδη?
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Lucky δείξε έλεος μη με γαμας και εμένα με τον ίδιο τρόπο που πηδάς τις παντρεμένες.
Δηλαδή με τη φαντασία σου και τη χούφτα σου

Ρε μαλάκα .... ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΣ ;;;

Μόνος σου τα γράφεις !!!!!!

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΣΚΟΥΠΙΔΙ ;;;


Τόσο τελειωμένος ;;;;


Τόσο ναυάγιο ;;;;;;

Εντάξει , υπάρχουν και άλλοι εδώ μέσα ....


ΑΛΛΑ ΤΟΣΟ ΜΑΛΑΚΕΣ ;;;
Τόσο ρεζίλια ;;;;;;;


Πιστεύετε ρε ξεφτιλισμένοι
ΟΤΙ ΤΗ ΛΕΤΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΜΕΝΕΙ ΣΤΟ ... ΜΠΡΑΧΑΜΙ Η ΣΤΑ ΛΙΟΣΣΙΑ ;;;;;;


ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΤΕ μούρη για τους κλεισμένους ημιυπαίθριους ;;;


Που αν φάει πολύ φασολάδα η από πάνω ΘΑ ΣΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΣΚΑΤΑ ΤΗΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ
και θα πρέπει να γίνει.... συμβούλιο πολυκατοικίας,
για να σταματήσει η ροή των σκατών στο στόμα σας ;;;;

Απίθανες καταστάσεις !!!!!!!


ΠΛΗΓΩΣΕ ΜΕ ΠΟΛΥ !!!!!!!
ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΜΕΝΩ ΣΤΑ ΛΙΟΣΣΙΑ !!!!!!!

Ο μπαρμπαπήδουλας μου είχε πει για το ... μπραχάμι !!!!!!!

Κλαίω !

Με σταναχωρήσατε πολύ !!!!!!!1

μπουουουουου .... κλαψ κλαψ .....
αχχχχχχ
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
προύχοντα των άνω Λιοσίων σαν και σένα ή για κανένα μεγιστάνα του Μενιδίου σαν τον Σαββίδη?

Συνέχίζει ....

είναι απτόητος ....

τα κόμπλεξ γενεών ανθίζουν ........

Από όταν πήγες στο χαλάνδρι , αισθάνθηκες ότι θα αρχίσεις να γαμάς ;;;;;;

Αισθάνεσαι Ωνάσης ρε μαλάκα ;;;;;;;;;;

 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Εν δυο
Εν δυο

Ουφφφφ
Τι κούραση...
Δεν τα λαδωσαν τα κουπιά σήμερα?

Ουπςςς έπεσα γαμωτο. Μα τι βλέπω?
Έπεσα μέσα σε ένα πιάτο γαρίδες...

Πουτανα ζωή, με έριξες στα χαμηλά, εδώ στην πίκρα, στην ξενιτιά, αφραγκο, μόνο δουλειά γαμωτο.

Γιατί να μην είμαι σαν τον Δημητράκη τον πορνομεταναστη, να τρώω σαν άνθρωπος από McDonald's κ KFC,στα παγκάκια, και είμαι αναγκασμενος να τρώω γαρίδες, κ να πίνω γερμανικές μπύρες, γνωστές για την χάλια ποιότητα μπύρες.

Απονη ζωή...
 

Συνημμένα

  • IMG_20200713_114701.jpg
    IMG_20200713_114701.jpg
    4,4 MB · Εμφανίσεις: 44
  • IMG_20200713_120001.jpg
    IMG_20200713_120001.jpg
    3,4 MB · Εμφανίσεις: 45

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom