Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.399
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Στο μεταξύ όλα αυτά τα σούργελα, έχουν κάτι κωλοδιαμερίσματα 75τμ
με θέση στάθμευσης που χωράει μόνο όπελ κόρσα (αν βάλεις ινσίγκνια , πιάνει και τη διπλανή)
κλεισμένους ημιυπαίθριους που έχουν γίνει κρεβατοκάμαρες ....


Γεια σου ρε Λάκαρε γίγαντα. Δε μας είπες ακόμα τη γνώμη σου για κάτι αρχίδια που το έπαιζαν εργολαβάκια και έφτιαχναν αυτές τις πυλωτές και τους ημιυπαίθριους.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Τιτάνα Μπαρόκ !
Θα μας πεις τελικά ....

ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΣΤΟ ΣΟΔΥ και στα κουνουπιαδιανά ΕΊΝΑΙ ΔΗΛΩΜΕΝΑ ΟΛΑ ;;;;
Υπάρχουν καθόλου αυθαίρετα στις περιοχές (π.χ. το 95%) ;;;;
Αδήλωτες πισίνες ;;;;;;;

Αυθαίρετα που παίρνουν ρεύμα σαν .... ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ;;;;;;;;
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Τύπε είσαι πολύ περήφανος που ζεις εξωτερικό;

Τυπε αρχικά θα σου απαντήσω σοβαρά, η συνέχεια θα εξαρτηθεί από εσένα  :s&m_1:

Δεν το μετάνιωσα που έφυγα, ήταν χρήσιμη εμπειρία και μέχρι στιγμής μου πήγαν καλά τα πράγματα.

Δεν είμαι όμως από τους τύπους που βρίζουν την Ελλάδα, έχω πολύ αγαπημένους ανθρώπους  στην Αθήνα και σκοπεύω να γυρίσω κάποια στιγμή.

Εσύ τυπε έχεις ζήσει ποτέ στο εξωτερικό?
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Ρε μάγκες , τα posts του σαββίδη , για τους μαλάκες του χαλανδρίου, μπορεί να τα βρει κανείς ;;
Ο μαλάκας του χαλανδρίου, είναι τυπικός κομπλεξάρας με σύμπλεγμα ανωτερότητας.
Έχουμε πολλούς εδώ.
ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΑΤΑΚΑ ΤΟΥ, ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ... ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΑΛΛΟΥΣ, ΕΊΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΛΕΕΙ
ΟΤΙ ΜΕΝΟΥΝ ΣΤΟ ΜΕΝΙΔΙ , ΣΤΟ ΜΠΡΑΧΑΜΙ, ΤΗ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ...

και άλλες περιοχές που οι καθηγήτριες αγγλικών και νυχούδες στο χαλάνδρι και στο μαρούσι θεωρούν μπας κλας !!!

Στο μεταξύ όλα αυτά τα σούργελα, έχουν κάτι κωλοδιαμερίσματα 75τμ
με θέση στάθμευσης που χωράει μόνο όπελ κόρσα (αν βάλεις ινσίγκνια , πιάνει και τη διπλανή)
κλεισμένους ημιυπαίθριους που έχουν γίνει κρεβατοκάμαρες ....

ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΘΑ ΞΕΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΤΑ 95 ΤΟΥΣ, ΤΟ 2050 .
Ρε Λακαρε γατοπαρδε δε μας είπες το μηχανουργείο του πατέρα σου που δούλευες Λιοσα ή Μενίδι βρίσκεται?
Απο πανω ειχατε χτίσει έπαυλη με τσιμεντόλιθους και ακουγατε τα μηχανήματα να κοπανανε όλη μέρα?
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Εσύ τυπε έχεις ζήσει ποτέ στο εξωτερικό?

Σε  άλλο πλανήτη τύπε.

Οι φόνοι καταγράφονται σαν αυτοκτονίες ...

Ακατοίκητες περιοχές στα χαρτιά, έχουν 7000 βίλλες .... 1/20 έχει και πισίνα ...

είναι η χώρα των θαυμάτων .........

Τα αδήλωτα σπίτια, παίρνουν ρεύμα σαν ... διαφημιστικές πινακίδες σε χωράφια !!!!!
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Αποτελει στοιχειο υπερηφανειας το που ζει καποιος? :S

Τύπε ... θα σε στείλω το σεπτέμβρη για επανεξέταση ...

διάβασε τον ΤΙΤΑΝΑ ΤΗΣ ΜΑΛΑΚΙΑΣ , markosp , θεωρεί ότι προσβάλει κάποιον αν του πει
ότι μένει στο ... μενίδι ή στη μεταμόρφωση !!!!!!!


Κλασικός τύπος του ... χαλανδρίου, αμαρουσίου , μελισσίων ....
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.399
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Τιτάνα Μπαρόκ !
Θα μας πεις τελικά ....

ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΣΤΟ ΣΟΔΥ και στα κουνουπιαδιανά ΕΊΝΑΙ ΔΗΛΩΜΕΝΑ ΟΛΑ ;;;;
Υπάρχουν καθόλου αυθαίρετα στις περιοχές (π.χ. το 95%) ;;;;
Αδήλωτες πισίνες ;;;;;;;

Αυθαίρετα που παίρνουν ρεύμα σαν .... ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ;;;;;;;;


Μπορεί να υπάρχουν μπορεί και να μην υπάρχουν. Στο θέμα που αφορά το μπαμπά και τον αδερφό κάνεις την πάπια, εσύ ο τιτάνας της νομιμότητας, της τάξεως και της ηθικής.


Το σίγουρο είναι οτι εδώ έχουμε άπλα και δεν χρειαζόμαστε ......πυλωτές και ημιυπαίθριους.


:headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.399
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Τυπε αρχικά θα σου απαντήσω σοβαρά, η συνέχεια θα εξαρτηθεί από εσένα  :s&m_1:

Δεν το μετάνιωσα που έφυγα, ήταν χρήσιμη εμπειρία και μέχρι στιγμής μου πήγαν καλά τα πράγματα.

Δεν είμαι όμως από τους τύπους που βρίζουν την Ελλάδα, έχω πολύ αγαπημένους ανθρώπους  στην Αθήνα και σκοπεύω να γυρίσω κάποια στιγμή.

Εσύ τυπε έχεις ζήσει ποτέ στο εξωτερικό?



Όχι, αν υπήρχε λόγος και προυποθέσεις πιθανώς θα το έκανα, άλλωστε το έκανα στο εσωτερικό της χώρας.

Απλά βλέπω μια απέχθεια και μια επίθεση σε όσους ζούν εδώ όταν πιέζεστε.
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Τύπε ... θα σε στείλω το σεπτέμβρη για επανεξέταση ...

διάβασε τον ΤΙΤΑΝΑ ΤΗΣ ΜΑΛΑΚΙΑΣ , markosp , θεωρεί ότι προσβάλει κάποιον αν του πει
ότι μένει στο ... μενίδι ή στη μεταμόρφωση !!!!!!!


Κλασικός τύπος του ... χαλανδρίου, αμαρουσίου , μελισσίων ....
Αν κάποιος Μενιδιάτης ειναι Ρωσοπόντιος μεγιστάνας μυθομανης ή ναζιστής πλουσιος πικραμένος μοναχικος κοντός γερακος μυθομανης,τοτε ναι θα φαει δουλεμα.
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Όχι, αν υπήρχε λόγος και προυποθέσεις πιθανώς θα το έκανα, άλλωστε το έκανα στο εσωτερικό της χώρας.

Απλά βλέπω μια απέχθεια και μια επίθεση σε όσους ζούν εδώ όταν πιέζεστε.

Από εμένα τυπε καμία απέχθεια, άλλωστε σου είπα έχω πολύ αγαπημένους ανθρώπους στην Ελλάδα και θέλω να γυρίσω κάποια στιγμή.

Στο ροφό μόνο την έπεσα, κι αυτό γιατί μιλάει με ΒΕΒΑΙΌΤΗΤΑ για θέματα για τα οποία δεν έχει ιδέα.
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96

κοιτα τι βρηκα και σε θυμηθηκα  :hi:

φωτο απο γερμανιδα μοντελο και πηρε πανω απο 3000 λαικ
για αυτα σταζει το μουνακι τους
οχι για ξυλα καρυδιας :grin:
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20200711-173225.png
    Screenshot_20200711-173225.png
    443,7 KB · Εμφανίσεις: 18

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.048
Πόντοι
216

Aπαντησε σε συγκεκριμενη ερωτηση εαν εχει ζησει στο εξωτερικο και γενικα αν εχει καποια σχεση με το θρεντ.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Αποτελει στοιχειο υπερηφανειας το που ζει καποιος? :S
Εδώ πάντος όσοι έχουν μείνει,γιατί Ελλάδα δεν έχουν μέρος να μείνουν  :2funny:και ζούνε μιά φρίκη!περιφανεύοντε ότι χούνε εδώ  :2funny:πηγαίνουν και βγάζουν φωτογραφίες σε τίποτα καφετέριες σε ταράτσες με θέα την πόλη,Ελλάδα λένε ότι κάνουν δουλειές και έχουν όλες της ανέσεις τους  :jerking:εγώ μόνο ξέρω σε τι χάλια συνθήκες ζούνε  :headbang:
  Όσοι ζούνε Η.Π.Α και Αγγλία περιφανεύονται ότι ζούνε σε αυτά τα μέρη.Δε λεω να περιφανευεσαι ότι ζεις καλά.Δε νομίζω ότι είναι να περιφανεύεσαι ότι ζεις σε μιά παράγκα στην Αστόρια σε ένα μικρό δωμάτιο και δουλεύεις γκαρσόνι ή στην Αγγλία 100χλμ. από το Λονδίνο σε ένα δωμάτιο 4-6 τετραγωνικά!
  Και αυτοί που ζούν Γερμανία περιφανεύονται ότι ζούνε Γερμανία αλλά όχι τόσο όσο αυτοί των Η.Π.Α ή της Αγγλίας.
  Η πλάκα είναι που λένε ότι δε μετάνιωσαν που έφυγαν στο εξωτερικό αλλά όλοι θέλουν να γυρίσουν Ελλάδα  :headbang: αλλά Ελλάδα δεν υπάρχουν λεφτά ούτε και μέρος να μείνουν.Αν είχαν ένα χαρτζιλίκι στην Ελλάδα και που να μείνουν δε θα έφευγαν με τίποτα στο εξωτερικό!
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Μπορεί να υπάρχουν μπορεί και να μην υπάρχουν. Στο θέμα που αφορά το μπαμπά και τον αδερφό κάνεις την πάπια, εσύ ο τιτάνας της νομιμότητας, της τάξεως και της ηθικής.


Το σίγουρο είναι οτι εδώ έχουμε άπλα και δεν χρειαζόμαστε ......πυλωτές και ημιυπαίθριους.

Τι μου λες τύπε ;;;
ΤΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΝΟΙΚΙΑΖΟΥΝ ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ
ΣΕ ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ , ΣΟΔΥ , ΧΑΛΕΠΑ , ΑΓΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗ, ΤΑΜΠΑΚΑΡΙΑ κτλ ...


ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ;;;
Σε τι ποσοστό ;;;;


ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΥΛΩΤΕΣ ΧΤΙΣΜΕΝΕΣ ;;;;;;;
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.048
Πόντοι
216
Εδώ πάντος όσοι έχουν μείνει,γιατί Ελλάδα δεν έχουν μέρος να μείνουν  :2funny:και ζούνε μιά φρίκη!περιφανεύοντε ότι χούνε εδώ  :2funny:πηγαίνουν και βγάζουν φωτογραφίες σε τίποτα καφετέριες σε ταράτσες με θέα την πόλη,Ελλάδα λένε ότι κάνουν δουλειές και έχουν όλες της ανέσεις τους  :jerking:εγώ μόνο ξέρω σε τι χάλια συνθήκες ζούνε  :headbang:
  Όσοι ζούνε Η.Π.Α και Αγγλία περιφανεύονται ότι ζούνε σε αυτά τα μέρη.Δε λεω να περιφανευεσαι ότι ζεις καλά.Δε νομίζω ότι είναι να περιφανεύεσαι ότι ζεις σε μιά παράγκα στην Αστόρια σε ένα μικρό δωμάτιο και δουλεύεις γκαρσόνι ή στην Αγγλία 100χλμ. από το Λονδίνο σε ένα δωμάτιο 4-6 τετραγωνικά!
  Και αυτοί που ζούν Γερμανία περιφανεύονται ότι ζούνε Γερμανία αλλά όχι τόσο όσο αυτοί των Η.Π.Α ή της Αγγλίας.
  Η πλάκα είναι που λένε ότι δε μετάνιωσαν που έφυγαν στο εξωτερικό αλλά όλοι θέλουν να γυρίσουν Ελλάδα  :headbang: αλλά Ελλάδα δεν υπάρχουν λεφτά ούτε και μέρος να μείνουν.Αν είχαν ένα χαρτζιλίκι στην Ελλάδα και που να μείνουν δε θα έφευγαν με τίποτα στο εξωτερικό!

To να περηφανευεται καποιος που απλα πηγε σε αλλη χωρα ειναι βλακεια. Αν εχει καταφερει και αλλα πραγματα οκ. Οπως και το να μενει καποιος να φυτοζωει στην Ελλαδα ενω μπορει να κανει αλλα πραγματα και αυτο δεν ειναι εξυπνο.Τωρα σχετικα με το τι εχουν , αν δεν εχουν περιουσια και εισοδημα χωρις να δουλευουν αυτοι τι φταινε?
Καποιος αν δεν εχει τις συνθηκες πρεπει να τις δημιουργησει. Αν το κανει στην Ελλαδα η αλλη χωρα λιγη σημασια εχει.  Εξαλλου ουτε η Ελλαδα ειναι κανενας παραδεισος!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom