Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
Τσαμπίκο πως πάνε οι μπίζνες κάτω στο νησί ?

:2funny:

98307059-unlicensed-street-vendor-on-a-beach-selling-swimwear.jpg


 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Γιατί όμως όλα τα σκουπίδια και οι φτωχομπινέδες τα βάζουν με μένα και όχι με σένα? :2funny:
  Πιθανόν γιατί σου λένε μένει με τους γονείς του και δουλεύει.Ενώ βλέπουν ότι εγώ μένω μόνος μου και δε χρειάζεται να δουλέψω.
  Δεν ξέρω ποιά είναι η γνώμη σου? :2funny:
Γενικώς επειδή στην Ελλάδα και τις δυτικές χαβούζες υπάρχει αριστερή κατήχηση, τα ναυάγια επιθυμούν διακαώς να σε τραβήξουν στον Πάτο! Να γίνεις σαν κι αυτούς και μόνο έτσι νιώθουν άνετα! Δεν μπορούν να διανοηθούν πως κάποιος τολμάει , δημιουργεί, ρισκάρει προχωράει , πρωτοπορεί!
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Ο πρωτοπόρος της κουράδας.
O κτηνοβάτης.
Ο διανοητικά καθυστερημένος φυγάς των ιδρυμάτων.

Θαυμάστε τον...δοξάστε τον...ακολουθήστε τον...
 

Συνημμένα

  • trofimos.jpg
    trofimos.jpg
    699,2 KB · Εμφανίσεις: 27
  • πουστρωνι-τσολιαδακι.jpg
    πουστρωνι-τσολιαδακι.jpg
    306,9 KB · Εμφανίσεις: 22
  • για δεσιμο.jpg
    για δεσιμο.jpg
    106,3 KB · Εμφανίσεις: 24
  • kefalas me skoyfo.jpg
    kefalas me skoyfo.jpg
    16,7 KB · Εμφανίσεις: 20

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Χαιρετίσματα απο το κωλοχώρι μου  :hi:


Το κωλοχωρι σου έχει καταντήσει το Μεταξουργείο του τουρισμού.

Κάτι πικραμένοι έρχονται από τα πιο απίθανα χωριά της Ευρώπης και οι συγχωριανοι σου τους κάνουν πιπες για 50 ευρώ τη μέρα στα all inclusive.

Πες μας και για τη ζωαρα που κάνετε το χειμώνα 9 μήνες στο manual :jerking:
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Γιατί όμως όλα τα σκουπίδια και οι φτωχομπινέδες τα βάζουν με μένα και όχι με σένα? :2funny:
   Πιθανόν γιατί σου λένε μένει με τους γονείς του και δουλεύει.Ενώ βλέπουν ότι εγώ μένω μόνος μου και δε χρειάζεται να δουλέψω.
   Δεν ξέρω ποιά είναι η γνώμη σου? :2funny:

Μητσακο εσένα με πρόχειρους υπολογισμούς, με 1-2 μισθούς σε πνίγουμε στο σκατο για το υπόλοιπο της μίζερης ζωής σου (αν δεν έχει πέσει η ταρίφα σου)  :2funny:

Ίσως γι αυτό σε γράφουμε στα αρχιδια μας.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Αν κάποιος είναι 25-30 χρονών και τον χαρτζηλικώνουν οι γονείς με 1500 ευρώ μηνιαίως,θα περάσει καλά Ουκρανία,Ρωσία.Το θέμα είναι οτι μετά τα 40 θα είναι για τον πούτσο εντελώς.1500 ευρώ δε θα του φτάνουν ούτε για το πρώτο ραντεβού με τη γκόμενα.
Μετά τα 40 οι γκόμενες θέλουν να έχεις αληθινά λεφτά.Αν χάσεις τα 25-35 ψωλάροντας δε θα συνέλθεις ποτέ οικονομικά μετά.Στα 25-35 χτίζεις τις βάσεις με σκληρή δουλειά.
Οι έξυπνοι,πονηροί κτλ παίρνουν το τρίτο το μακρύτερο.Δεν είναι τι γνώμη έχουν αυτοί,η κοινή γνώμη,είναι η αντίδραση απλά.
Ελλάδα ειδικά που είναι μπόρδελο εντελώς,καταλαβαίνει κανείς τι τους περίμενε.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
3. Αν θεωρείς ότι ζεις καλύτερα στο κωλοχωρι σου, εύκολα μπορεί να αποδειχτεί ότι κάποιοι στο εξωτερικό βγάζουν τα 7πλασια από εσένα.
Τύπε αν εσύ βγάζεις επταπλάσια από εμένα τότε συγχαρητήρια! Είσαι ο νέος Savvidis του φόρουμ μας!   :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig:
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Το κωλοχωρι σου έχει καταντήσει το Μεταξουργείο του τουρισμού.

Κάτι πικραμένοι έρχονται από τα πιο απίθανα χωριά της Ευρώπης και οι συγχωριανοι σου τους κάνουν πιπες για 50 ευρώ τη μέρα στα all inclusive.

Πες μας και για τη ζωαρα που κάνετε το χειμώνα 9 μήνες στο manual :jerking:

:2funny:
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Τύπε αν εσύ βγάζεις επταπλάσια από εμένα τότε συγχαρητήρια! Είσαι ο νέος Savvidis του φόρουμ μας!   :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig:

Το 7x μπορεί να ήταν υπερβολή.

Για το 5x βάζω και στοίχημα όμως.

Ένα 1000ρικακι το πάμε οπότε θέλεις  :rockon:
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.047
Πόντοι
216
Σε όλα συμφωνώ εκτός του ότι η Ελλάδα δεν είναι παράδεισος!Η Ελλάδα αν έχεις ένα χαμηλό εισόδημα είναι παράδεισος!
    Αν έχεις που να μείνεις και 400 ευρώ το μηνα χαρτζιλίκι ή έστω μισθό δεν είναι κ'άσχημα!
    Γαμάς στο Μεταξουργείο με 10 ευρώ και σπάνια στη Φυλής με 20 .Σπιτι έχεις ένα πιάτο φα'ί'.Τρως φαλάφελ με 1.2 ευρώ ή σουβλάκι με 2 ευρώ (αν ψαξεις βρίσκεις σε αυτες της τιμες) βγάζεις μιά κάρτα ανέργου και πηγαίνεις γιά μπάνιο στον Άλιμο με το λεοφωρείο τσάμπα ή έχεις ένα 50άρι-100άρι παπάκιο και πηγαίνεις μ'αυτό όπου θέλεις.
  Η Ρωσσία είναι σκληρή χώρα και μπορεί να γίνει ή παράδεισος ή κόλαση!Ενδιάμεσο δεν έχει!Εδώ γιά το φτωχό είναι φρίκη  :headbang:αν είσαι φτωχός την Ρωσσία την ξεχνάς!

Eαν εχει καποιος προσοντα και μπορει στο εξωτερικο να εχει καλο εισοδημα γιατι να μεινει να εχει 400 ευρω εισοδημα στην Ελλαδα?
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Το 7x μπορεί να ήταν υπερβολή.

Για το 5x βάζω και στοίχημα όμως.

Ένα 1000ρικακι το πάμε οπότε θέλεις  :rockon:
Και μετά? Μήπως είναι προστάδιο για να δούμε ποιος την έχει πιο μεγάλη?

Πολλοί περίεργοι που γουστάρετε να βλέπετε πούτσες μαζευτήκατε εδώ μέσα!  

Σας ελκύει ο Μήτσος  :2funny:
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Και μετά? Μήπως είναι προστάδιο για να δούμε ποιος την έχει πιο μεγάλη?

Πολλοί περίεργοι που γουστάρετε να βλέπετε πούτσες μαζευτήκατε εδώ μέσα! 

Σας ελκύει ο Μήτσος  :2funny:

Μετά μάλλον απλά θα εξαφανιστείς για να γλυτώσεις την καραμούζα  :2funny:

Τεσπα τυπε μην το κουράζουμε, δεν έχω τίποτα μαζί σου. Απλά αν θέλεις μείνε στο χαβαλέ σε θέματα που δεν γνωρίζεις, ή πες τη γνώμη σου με επιφύλαξη. Η ασυστολη ΒΕΒΑΙΌΤΗΤΑ δεν είναι χαρακτηριστικό έξυπνων ανθρώπων.

My apologies αν ήμουν επιθετικός, δεν είχα καμία διάθεση να σε προσβάλλω.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Τι πρέπει να πέρασες στη Γερμανία από τους Γερμαναραδες και τους Γερμανοτουρκαλαδες για να τους έχεις τέτοιο άχτι!
Καθε μερα για τη χαβούζα Γερμανια γράφεις!
Το γαμάτο ειναι ότι τους μισείς οσο οι παππούδες μας που εζησαν την κατοχή,αλλα εισαι ψηφοφόρος πατριωτικούκόμματος!
:2funny:
Τι θα τραβήξες!
Εδειρες κανένα Τουρκοφινλανδο σήμερα?
:hi: :hi: :hi:

Γραμμένους στα αρχίδια μου τους έχω τους Γερμανούς  :animatedballs:
Έχει πολλές άλλες εθνικότητες! Θα αντάλλαζα άνετα τα Γερμανικά που ξέρω με μια Σλαβική γλώσσα! Μου είναι αδιάφορο που τα μιλάω σε επίπεδο Kleines Sprachdiplom   :tired:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Eαν εχει καποιος προσοντα και μπορει στο εξωτερικο να εχει καλο εισοδημα γιατι να μεινει να εχει 400 ευρω εισοδημα στην Ελλαδα?

Αν βγάζεις 1500-2000 ευρώ Ελλάδα και έχεις δικό σου διαμέρισμα συν άλλα δυο διαμερίσματα να εσοδεύεις,κοινωνικό κύκλο κτλ,εκεί είναι η δύσκολη απόφαση.Αξίζει να πάω εξωτερικό για να βγάζω τα διπλά μείον το διαμέρισμα,τη μάσα,τον καλό καιρό?Εκεί τα σταθμίζεις τα πράγματα.Για εμένα αξίζει να πάω από τα 1500 στα 5 χιλιάρικα καθαρά μηνιαίως και ας πληρώνω ενοίκιο εξτρά και αεροπορικά και λοιπά έξοδα συν μάσα κτλ.Απλά γιατί έχω μια ρευστότητα 1000 ευρώ μηνιαίως παραπάνω.Για τον άλλο μπορεί να μην αξίζει η φάση να είναι πιο αραχτός,συμβατικός να μη θέλει να γαμάει δίμετρες,να αρκείται στα εξαράκια,εφταράκια.Να μη θέλει αδρεναλίνη,περιπέτειες και να προτιμά συμβατικά εύκολα πράγματα,λεωφόρους χωρίς ρίσκο.Αμα τους δώσεις 1500 Ελλάδα σταθερά μηνιαίως επιστρέφουν όλοι Ελλάδα σε dt.Δεν έχουν το μικρόβιο της υπέρβασης.Δε θέλουν την ταλαιπωρία οι τύποι.

Οι περισσότεροι έτσι είναι,συμβατικοί,αραχτοί,ψωλάδες.Οπαδοί της αδρεναλίνης,της σκληρής δουλειάς και του ρίσκου άντε να είναι 5%,οι λοιποί θέλουν τα εύκολα,είναι συμβατικοί τύποι προβλεπέ.1500 ευρώ μηνιαίως,ένα πατρικό διαμέρισμα μια παχουλή εξαράκι σύζυγο στα κυβικά τους και είναι κομπλέ.Δεν την ψάχνουν παραπάνω.Δεν έχουν ιδιαίτερες φιλοδοξίες που λένε,ούτε θέλουν να χτυπηθούν στον ανταγωνισμό.
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Αν βγάζεις 1500-2000 ευρώ Ελλάδα και έχεις δικό σου διαμέρισμα συν άλλα δυο διαμερίσματα να εσοδεύεις,κοινωνικό κύκλο κτλ,εκεί είναι η δύσκολη απόφαση.Αξίζει να πάω εξωτερικό για να βγάζω τα διπλά μείον το διαμέρισμα,τη μάσα,τον καλό καιρό?Εκεί τα σταθμίζεις τα πράγματα.Για εμένα αξίζει να πάω από τα 1500 στα 5 χιλιάρικα μηνιαίως και ας πληρώνω ενοίκιο εξτρά και αεροπορικά και λοιπά έξοδα συν μάσα κτλ.Απλά γιατί έω μια ρευστότητα 100 ευρώ μηνιαίως παραπάνω.Για τον άλλο μπορεί να μην αξίζει η φάση να είναι πιο αραχτός,συμβατικός να μη θέλει να γαμάει δίμετρες,να αρκείται στα εξαράκια,εφταράκια.Να μη θέλει αδρεναλίνη,περιπέτειες και να προτιμάς συμβατικά εύκολα πράγματα,λεωφόρους χωρίς ρίσκο.Αμα τους δώσεις 1500 Ελλάδα σταθερά μηνιαίως επιστρέφουν όλοι Ελλάδα σε dt.Δεν έχουν το μικρόβιο της υπέρβασης.
Οι περισσότεροι έτσι είναι,οπαδοί της αδρεναλίνης άντε να είναι 5%,οι λοιποί θέλουν τα εύκολα.
Βρεχει μπλε χυσι απο Γερμανία μερια ψωλαδες!
Εξ-χεςς
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Εγώ πιστεύω και με 1000 γυρνάνε

Με 1000 γυρνάνε αρκετοί αλλά με 1500 οι περισσότεροι.
Είναι και ξεφτίλα αυτό αντί να πας σαν Ελληνόπουτσος να γαμήσεις και να δείρεις,να αρκείσαι σε συμβατικότητες.Για εμένα 3000 ευρώ είναι τελείως συμβατικό ποσό.Και 5000 το μήνα τα θεωρώ πολύ κατώτερα από την αξία μου.Απλά τα ανέχομαι λόγω ιστορικών συγκυριών.
Κανονικά για να με δελεάσουν θα έπρεπε να στάζουν 6000 ευρώ στο πιάτο.Τέλος πάντων τιμή τους κάνω που συγκατατίθεμαι να  δουλεύω για Τεύτονες με τέτοιες αμοιβές.Είναι οι καύλες να γαμήσωμε ανατολικό μουνί.Αλλιώς με την καμία δε θα ενέδιδα.
Είναι και ο σεβασμός στην τευτονική υπεροχή,ουαί τοις ηττημένοις που λένε.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
3000 ευρώ.3000 ευρώ το μήνα είναι το μίνιμουμ να κάνεις θυσία αν έχεις έτοιμη φάση Ελλάδα.
Αν δεν έχεις τίποτα Ελλάδα και 2000 καθαρά Γερμανία είναι μια χαρά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom