Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.832
Like
1.284
Πόντοι
216
Ενώ όλοι νομίζουν ότι έγιναν οι διακρατικές συμφωνίες αυτές για να διευκολυμθεί ο πολίτης,
Τελικά είναι μεγάλη μαλακία.
Και φορολογικά, και σε περιπτώσεις συντάξεων παροχών στους πολίτες.

Τελικά πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος.
Με τους καριόληδες

:shit: :shit: :shit:
 
Εγγρ.
16 Μαρ 2018
Μηνύματα
37
Like
8
Πόντοι
0
οπου γη και πατρις , οπου βολευτει ο καθενας για να δημιουργησει, παραδειγματα πολλα εδω και χρονια για Ελληνες που εφυγαν και αλλους που εμειναν
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.708
Κριτικές
11
Like
12.583
Πόντοι
5.060
Σού είπα, είμαι περίεργη ύπόθεση έγώ λόγω έπαγγέλματος. Όπου καί νά πάω τά ίδια βγάζω σύν τά έξοδα μου.
Βασικά πού είσαι ασφαλισμένος; Επειδή κάθε χώρα έχει δικά της ταμεία και νομοθεσία. Εκτός κι αν κάνεις ιδιωτική ασφάλιση.
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
44
Πόντοι
16
Βασικά πού είσαι ασφαλισμένος; Επειδή κάθε χώρα έχει δικά της ταμεία και νομοθεσία. Εκτός κι αν κάνεις ιδιωτική ασφάλιση.

Έχω ίδιωτική άσφάληση πού κοστίζει πολλά φράγκα άλλά έχω κάτι. Τρέχω μέ μιά βαλίτσα 30 χρόννια.

Έχω δεί 85 χώρες περίπου, έχω πηδήξει πολλές έθνικότητες, θρησκείες, πολιτισμούς κλπ, όπως όλες οί δουλειές έχει τά καλά καί τά άσχημα της.

Έχω πολλές καί φανταστικές έμπειρίες, άλλά όταν τό σκέφτομαι καλύτερα, είμαι ένας γύφτος πού όλο τρέχω.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.501
Πόντοι
1.706
Έχω ίδιωτική άσφάληση πού κοστίζει πολλά φράγκα άλλά έχω κάτι. Τρέχω μέ μιά βαλίτσα 30 χρόννια.

Έχω δεί 85 χώρες περίπου, έχω πηδήξει πολλές έθνικότητες, θρησκείες, πολιτισμούς κλπ, όπως όλες οί δουλειές έχει τά καλά καί τά άσχημα της.

Έχω πολλές καί φανταστικές έμπειρίες, άλλά όταν τό σκέφτομαι καλύτερα, είμαι ένας γύφτος πού όλο τρέχω.
θα σημφωνησω απολυτα στο
-ελλαδα ,η ομορφοτερη χωρα στον κοσμο με το καλυτερο φαγητο.

Προσθετω, βραζιλια ,αν εξαιρεσεις την εγκληματικοτητα, ποιοτητα ζωης, γουστα πολλα, διασκεδαση, χαρα, χαμογελο,

Ασια για σεξοτουρισμο
 

antiosmuchachos

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2016
Μηνύματα
347
Like
16
Πόντοι
1
Έχω ίδιωτική άσφάληση πού κοστίζει πολλά φράγκα άλλά έχω κάτι. Τρέχω μέ μιά βαλίτσα 30 χρόννια.

Έχω δεί 85 χώρες περίπου, έχω πηδήξει πολλές έθνικότητες, θρησκείες, πολιτισμούς κλπ, όπως όλες οί δουλειές έχει τά καλά καί τά άσχημα της.

Έχω πολλές καί φανταστικές έμπειρίες, άλλά όταν τό σκέφτομαι καλύτερα, είμαι ένας γύφτος πού όλο τρέχω.

πιλοτος
Καπετάνιος στά άεροπλάνα.

πιλοτος δηλαδη πες καμια καλη ιστορια με αεροσυνδους θα σου εχουν τυχει καλα σκηνικα μεσα σε τριαντα χχρονια
 

antiosmuchachos

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2016
Μηνύματα
347
Like
16
Πόντοι
1
Ενώ όλοι νομίζουν ότι έγιναν οι διακρατικές συμφωνίες αυτές για να διευκολυμθεί ο πολίτης,
Τελικά είναι μεγάλη μαλακία.
Και φορολογικά, και σε περιπτώσεις συντάξεων παροχών στους πολίτες.

Τελικά πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος.
Με τους καριόληδες

:shit: :shit: :shit:

τι εννοεις φιλε για σπαστο σε οενηνταρακια
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.501
Πόντοι
1.706
Και οι πιο άσχημες γυναίκες
Η Ζιζέλ Καρολίν Μπύντχεν (Gisele Caroline Bündchen· Πορτογαλική προφορά: [ʒiˈzɛli kaɾoˈlini ˈbĩtʃẽj], Γερμανική προφορά:[ɡiˈzɛlə kaʁoˈliːnə ˈbʏntçn̩]· 20 Ιουλίου 1980) είναι μοντέλο από τη Βραζιλία. Έχει συνεργαστεί με την εταιρία Victoria's Secret και σύμφωνα με το περιοδικό Forbes είναι το πιο ακριβοπληρωμένο μοντέλο του πλανήτη τα τελευταία 8 χρόνια. Το 2014 αναδείχθηκε από το ίδιο περιοδικό ως η 89η πιο ισχυρή γυναίκα παγκοσμίως.
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.832
Like
1.284
Πόντοι
216
τι εννοεις φιλε για σπαστο σε οενηνταρακια
Παράδειγμα.
Γνωστός λαμβάνει σύνταξη από το ΕΦΚΑ στην Ελλάδα 400 ευρώ. Επίσης λαμβάνει άλλα 500 δολλάρια από τις ΗΠΑ, Καναδά κτλ για τα χρόνια που ήταν εκεί.
Οι ΗΠΑ (το αντίστοιχο ταμείο εκεί) του κάνει μια αύξηση 50 δολάρια τον μήνα επειδή έτσι γουστάρει, έχει λεφτά το κράτος, πάει καλά η οικονομία όπως θέλεις πές το.

Έρχεται εδώ το ΕΦΚΑ και σου λέει. Επαναπροσδιορισμός της Ελληνικής σύνταξης. Αφού λαμβάνεις σύνταξη από αλλού σου κόβω το πενηντάρικο από τα 400 που σου δίνω, κάτι ο νόμος Κατρούγκαλου κτλ και σε πάω στα 320. Σου κόβω και του χρόνου εντελώς την επικουρική και εσύ άντε γαμήσου πας στα 280 ευρώ.

Για να μην μπω σε λεπτομέρειες. Βέβαια φταίνε και οι ομογενείς γιατί, Να ξεσήκωμα για το Μακεδονικό, πρώτοι και καλύτεροι στα γλέντια κτλ, αλλά σε αυτά συνταξιοδοτικό, εργασιακά κτλ οι σύλλογοι και τα σωματεία μούγκα στη στρούγκα.
Στο μεταξύ αφού όλα περνάνε από το τραπεζικό σύστημα δεν μπορεί ο γέροντας να αποκρύψει τίποτα. Φορολογείται κιόλα ως εισόδημα.
Αντί κάποιος έστω με αυτό το λίγο συνάλλαγμα που εισάγει σε αυτό το μπουρδέλο κράτος να επιβραβεύεται το κράτος θέλει να του τα πάρει κιόλα.

Με δυο λόγια. Σου δίνει ο άλλος κάτι από εκεί. Έρχεται και στα παίρνει ο από εδώ και ταΐζει τους λάθρο.
Αν στο μεταξύ του κόψει ο Αμερικάνος από εκεί για κάποιο λόγο (πχ μεταβολή περιουσιακής κατάστασης) ο δικός μας εδώ σε γράφει στα αρχίδια του.

:shit: :shit: :shit:

 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Η Ζιζέλ Καρολίν Μπύντχεν (Gisele Caroline Bündchen· Πορτογαλική προφορά: [ʒiˈzɛli kaɾoˈlini ˈbĩtʃẽj], Γερμανική προφορά:[ɡiˈzɛlə kaʁoˈliːnə ˈbʏntçn̩]· 20 Ιουλίου 1980) είναι μοντέλο από τη Βραζιλία. Έχει συνεργαστεί με την εταιρία Victoria's Secret και σύμφωνα με το περιοδικό Forbes είναι το πιο ακριβοπληρωμένο μοντέλο του πλανήτη τα τελευταία 8 χρόνια. Το 2014 αναδείχθηκε από το ίδιο περιοδικό ως η 89η πιο ισχυρή γυναίκα παγκοσμίως.

Η Ζιζελ είναι γερμανικό κομμάτι.Καμία σχέση με τις τυπικές Βραζιλιάνες.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.501
Πόντοι
1.706
Η Ζιζελ είναι γερμανικό κομμάτι.Καμία σχέση με τις τυπικές Βραζιλιάνες.
Τυπε μου η ζιζελ ειναι βραζιλιανα γερμανικης καταγωγης τριτοτεταρτης γενιας.
Τα τελευταια 50-150 χρονια η βραζιλια εχει δεχτει ογκους μεταναστων απο γερμανια ιταλια ουκρανια ιαπωνια κυριως νωριτερα μαυρους απο αφρικη κ πορτογαλους κτλ

Αν αποκλεισουμε το 80% του πλυθησμου της ,δλδ τα 160 απο τα 200 εκατομυρια τοτε ναι μενουν μονο οι ιθαγενεις (indios) ε ναι τοτε τις λες ασχημες.

Εσυ ξερεις.
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
44
Πόντοι
16
θα σημφωνησω απολυτα στο
-ελλαδα ,η ομορφοτερη χωρα στον κοσμο με το καλυτερο φαγητο.

Προσθετω, βραζιλια ,αν εξαιρεσεις την εγκληματικοτητα, ποιοτητα ζωης, γουστα πολλα, διασκεδαση, χαρα, χαμογελο,

Ασια για σεξοτουρισμο

Θά συμφωνήσω γιά Βραζιλία...

Άσία γιά σεξοτουρισμό δέν μού κάθεται γιατί δέν τίς πάω τίς Άσιάτισες μέ τίποτα. Είναι γλοιώδη, καχεκτικά καί μικροσκοπικά έρπετά...

Τίς γυναίκες μου τίς θέλω νταρντάνες, χυμώδεις, φωνακλούδες (μόνο στό πήδημα), καί νά μπορούν νά έπιζήσουν τά χαστούκια στό πρόσωπο, στά κωλομέρια, τά φτυσίματα παντού καί νά μήν βάζουν τά κλάματα μέ τέτοιες καταστάσεις...

Είμαι ΛΑΤΡΗΣ τού BDSM καί πρέπει νά έχω νταρντάνες μήν μού μείνουν στά χέρια...
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.713
Κριτικές
1
Like
4.501
Πόντοι
1.706
Θά συμφωνήσω γιά Βραζιλία...

Άσία γιά σεξοτουρισμό δέν μού κάθεται γιατί δέν τίς πάω τίς Άσιάτισες μέ τίποτα. Είναι γλοιώδη, καχεκτικά καί μικροσκοπικά έρπετά...

Τίς γυναίκες μου τίς θέλω νταρντάνες, χυμώδεις, φωνακλούδες (μόνο στό πήδημα), καί νά μπορούν νά έπιζήσουν τά χαστούκια στό πρόσωπο, στά κωλομέρια, τά φτυσίματα παντού καί νά μήν βάζουν τά κλάματα μέ τέτοιες καταστάσεις...

Είμαι ΛΑΤΡΗΣ τού BDSM καί πρέπει νά έχω νταρντάνες μήν μού μείνουν στά χέρια...
Σεξοτουρισμο ανεφερα γιατι εχει ολο το πακετο.
Φτηνα αεροπορικα-ευκολη προσβαση-φτηνη διαμονη-καλο κ φτηνο φαγητο-φτηνη κ ευκολη προσβαση στο μουνι.

Εσυ εισαι για βορρα βραζιλιας-κουβα-βενεζουελες κ αφρικη
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
44
Πόντοι
16
Σεξοτουρισμο ανεφερα γιατι εχει ολο το πακετο.
Φτηνα αεροπορικα-ευκολη προσβαση-φτηνη διαμονη-καλο κ φτηνο φαγητο-φτηνη κ ευκολη προσβαση στο μουνι.

Εσυ εισαι για βορρα βραζιλιας-κουβα-βενεζουελες κ αφρικη

Ούτε τίς Άφρικάνες πάω, μέ 3 έξαιρέσεις φυσικά...

Μία φυλή πού ζεί άνατολικά άπό τό Marakesh, Morocco πάνω στα Atlas Mountains. Ψηλές, γεροδεμένες, πρασινομάτες νταρντάνες ζούν έκεί πάνω. Μού τήν έπεσε κάποια κάποτε καί τήν πήγαινα καί πολύ μάλιστα. Μού έδωσε τό email της άλλά ούτε πού τής έγραψα ποτέ, γιατί μιλούσε μόνο τήν διάλεκτο της, γαλλικά καί άραβικά. ΟΥΤΕ λέξη άγγλικά.

Μιά άλλη φυλή πού ζεί στό νότιο Σουδάν, δυτικά άπό τήν Juba. Κουκλάρες άλλά...

Καί φυσικά τίς πιό ξανθιές, τίς πιό γαλανομάτες γυναικάρες πού έχω δεί ποτέ μου στό Transvaal τής Νοτίου Άφρικής, σέ άποκομμένες άπό τήν ύπόλοιπη χώρα κοινότητες λευκών... Λευκές Άφρικάνες ΚΟΥΚΛΑΡΕΣ, Όλλανδέζικης καταγωγής...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom