Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Διαφορετική άποψη: κι εγώ Γερμανία είμαι, κι εγώ σε software, κι εγώ με αντίστοιχες περγαμηνές, λίγο περισσότερες.

Συμφωνώ ότι οι Γερμανοί απόφοιτοι είναι για τα μπάζα. Αλλά το σύστημα εδώ είναι ότι θα μπεις σε εταιρεία και θα μάθεις, και μάλιστα θα μείνεις πολλά χρόνια.
Στη (μεγάλη) εταιρεία που δουλεύω η λογική είναι: ας πάρουμε κόσμο που θα μάθει και θα δουλεύει.
Ναι, εμπιστεύονται αρχικά περισσότερο τους Γερμανούς, γιατί ξέρουν τι θα συναντήσουν. Αλλά αν σε δουν και τους κάνεις, δε θα σε φτύσουν μόνο και μόνο επειδή δεν είσαι Γερμανός.

Ρατσισμό (σοβαρό) έξω δεν έχω συναντήσει σχεδόν πουθενά. Ιδίως για Ελλάδα, οι περισσότεροι την έχουν σαν τόπο διακοπών και την αγαπούν πολύ. Και δεν υπάρχει σχέση μεταξύ της χώρας και των ανθρώπων από τη μια, και του κράτους/δημόσιας διοίκησης από την άλλη. Εσύ αν πήγαινες στις Σεϋχέλλες, θα σκεφτόσουν τι έλλειμα έχει ο προϋπολογισμός τους;
Ναι, αστειάκια του στυλ "α, εσείς φάγατε τα λεφτά" γίνονται --- και απαντιούνται με αντίστοιχα "τι θα γίνει με το αεροδρόμιο στο Βερολίνο, θα το τελειώσετε ποτέ;".

Περί δουλειάς: σε σχέση με το τι τράβαγα στην Ελλάδα, εδώ μου φαίνεται παράδεισος!
30 μέρες άδεια το χρόνο, συν 11 αργίες φέτος (πέρισυ ήταν 13). Η δουλειά εντατική, αλλά στο 8ωρο. Ή μάλλον στο 40ωρο τη βδομάδα. Δεν υπάρχει περίπτωση να σου ζητήσουν να κάτσεις παραπάνω, δεν υπάρχει περίπτωση να σε καλέσουν στο κινητό εκτός ωραρίου, και για Σαββατοκύριακο δε συζητάμε. Ξέρουν ότι σε πληρώνουν για 8 ώρες, περιμένουν να τις πάρουν με σωστή εργασία (όχι κωλοβάρεμα), και δε ζητάνε παραπάνω.

Περί προσλήψεων: τα πάντα είναι με βάση τις αγγελίες. Δηλαδή αυτό που στην Αμερική (και λίγο στην Αγγλία) λες "θα στείλω το βιογραφικό" και ο άλλος λέει "καλός φαίνεται, θα τον πάρω και κάπου θα τον βολέψω" εδώ δεν υπάρχει. Πρέπει να ψάχνουν για κάποιον και μόνο τότε θα κοιτάξουν αυτούς που απαντάνε στην αγγελία.

Αυτά από τη δική μου εμπειρία...

Δεν ξερω εαν εισαι κλωνος οποτε απαντω.
Σιγουρα δεν ειναι το ιδιο με ελλαδα.  Σε αυτο δεν υπαρχει θεμα κανενα.

Αλλα δεν ειναι παραδεισος θελει τρεξιμο τρεξιμο τρεξιμο.

30 μερες αδεια εχω και εγω. Δεν λεμε για τετοια.Οσο για το τηλ. Εχω και ΣΚ  πρεπει να ειμαι εκει αν γινει κατι.

Αστεια εχω και εγω λιγο πιο χοντρα τα οποια ουτε καν απαντω και δεν σχολιαζω. Απλα τους γραφω και οταν χρειαστει εξηγω ιτ και πως για την Ελλαδα.

Περι προσληψεων κοσμος παιρνουν γιατι εχουν δουλεια αλλιως δεν θα περνανε. Η λογικη που λες οτι κοσμος εδω μενει χρονια ισχυει .  Μετα το probe θεωρειται δυσκολο να σε διωξουνε (αν και υπαρχουν περιστατικα ) και γιαυτο ο κομσος μενει πολλα χρονια σε μια δουλεια.
δεν υπαρχει αυτο που γινεται στην Ελλαδα. Συμβαση εδω συμβαση εκει κτλ κτλ.

εχει πολλα καλα αλλα εχει και τα κακα. Εγω οπως ειπα ο μονος λογος για να την κανω απο εδω ειναι λογο ρατσισμου.
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Εδώ μέσα κρινόμαστε 100% από όσα γράφουμε.
Ένας άνθρωπος που ισχυρίζεται ότι έχει 2 μεταπτυχιακά και ταυτόχρονα κάνει τόσα ορθογραφικά/συντακτικά λάθη,ας πούμε ότι δεν θα πάρω σοβαρά όσα γράφει..

Και ορθογραφικά δεν κάνουν όλοι,ειδικά αν έχουν και 2 μεταπτυχιακά.

Αλλά για πες μας αν θέλεις σε ποια πόλη συμβαίνουν όλα αυτά με τους κακούς Γερμανούς ναζίδες;

Εγώ σου γράφω από το Μόναχο.

Εχεις δικιο απλα αρχισα να γραφω και δεν με ενοιαξε δεν με νοιαζει.Απλα  ηθελα να τα γραψω. Δεν εδωσα καν σημασια στην ορθογραφια.

Ειμαι φρανκφουρτη. Οποτε καταλαβες πανω κατω σε τι στυλ εταιριες ειμαι .
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
Εχεις δικιο απλα αρχισα να γραφω και δεν με ενοιαξε δεν με νοιαζει.Απλα  ηθελα να τα γραψω. Δεν εδωσα καν σημασια στην ορθογραφια.

Ειμαι φρανκφουρτη. Οποτε καταλαβες πανω κατω σε τι στυλ εταιριες ειμαι .

κι εγω φρανκφουρτη ειμαι φιλε και τα περισσοτερα που λες με εκφραζουν οσο για τα ορθογραφικα πολλοι εχουν δυσλεξια
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.194
Κριτικές
13
Like
4.591
Πόντοι
4.765
Ο Γ.Α.Π Tζέφρυ ο πουτανας γιος να ψοφησει με φοβερους πονους και  να ουρλιαζει και να μην σταματα ο πονος.
source.gif
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Στα τελευταία πόστ διάβασα πολλές μαλακίες μαζεμένες, τες πα, για να πα κάποιος Γερμανία έχει 20€ εισιτήριο από Θεσσαλονίκη για Βερολίνο, ας πάει να βρει μια δουλειά, ένα σπιτάκι και να δει ιδίοις όμμασι γιατί η Ελλάδα έχει οχτώ χρόνια κρίση! Γιατί γίναμε πιο βρωμιάρηδες της Ευρώπης, όλο στο γλύψιμο και στην πουστιά. Οσο για το ρατσιστές,εν έτη 2018 ως τελευταία οικονομική δύναμη στην Ευρώπη η Ελλάδα, θέλει ο ελληνάρας να του πάρουν πίπες επειδή είχε Σωκράτη που ο ίδιος του δωσε κώνειο, και κοιτά τον συριο με ύφος χιλίων καρδιναλίων, δεν θα ναι ο γερμαναρας που είναι δεύτερη οικονομική δύναμη παγκοσμίως η χώρα του!
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Ό Έλληνας έχει τρομερή υπεροχή σε σχέση με τον ανταγωνισμό από τους άλλους ξένους.Οι άλλοι είναι παντόφλες μπροστά μας,πολύ χαμηλό επίπεδο.
Οι Δυτικοί το ξέρουν αυτό για αυτό και πάντα προτιμούν τους Έλληνες απέναντι στους άλλους ψωλοβρωντες ξένους.Ειναι ανοιχτή αγορά για αυτό μας συμφέρει αφού γαμαμε τους άλλους χωρίς εμπόδια,προνόμια και νόμους να προστατεύουν τους άλλους.Μιλαμε για ξενους πάντα.
Οι Γερμανοί δε μας βλέπουν ανταγωνιστικά αφού δουλεύουμε για αυτούς και συμβάλλουμε στην αύξηση του βιοτικού τους επιπέδου.
Μιλάμε πάντα για τους εργατικούς,επιμελείς Έλληνες,όχι για τους ψωλάδες που έτσι κι αλλιώς δεν τολμάνε να πάνε εξωτερικό.
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
Ό Έλληνας έχει τρομερή υπεροχή σε σχέση με τον ανταγωνισμό από τους άλλους ξένους.Οι άλλοι είναι παντόφλες μπροστά μας,πολύ χαμηλό επίπεδο.
Οι Δυτικοί το ξέρουν αυτό για αυτό και πάντα προτιμούν τους Έλληνες απέναντι στους άλλους ψωλοβρωντες ξένους.Ειναι ανοιχτή αγορά για αυτό μας συμφέρει αφού γαμαμε τους άλλους χωρίς εμπόδια,προνόμια και νόμους να προστατεύουν τους άλλους.Μιλαμε για ξενους πάντα.
Οι Γερμανοί δε μας βλέπουν ανταγωνιστικά αφού δουλεύουμε για αυτούς και συμβάλλουμε στην αύξηση του βιοτικού τους επιπέδου.
Μιλάμε πάντα για τους εργατικούς,επιμελείς Έλληνες,όχι για τους ψωλάδες που έτσι κι αλλιώς δεν τολμάνε να πάνε εξωτερικό.

σιγα που μας προτιμουν οι γερμανοι και σιγα που ειμαστε και καλυτεροι
 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
καλημερα ,

εγω ειμαι Γερμανια. Η κατασταση εχεις ως εξης. Δουλευω σε Software εταιρια πτυχιο + 2 μεταπτυχιακα + 15 χρονια προυπηρεσια + 3 γλωσσες. Τα λεφτα ειναι καλα ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ  γιατι δεν βρισκουν κοσμο(που να θελει λιγα λεφτα και να τα κανει ολα).
ΕΙΝΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ ΜΑΣ ΜΙΣΟΥΝΕ ΤΡΕΛΑ. 
Με την μαλακια που εχει κανει ο ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ  Γ.Α.Π ΜΑΣ ΜΙΣΟΥΝ ΑΚΟΜΑ πιο πολλη. 

Ο λογος ?
Ειμαστε τεμπεληδες τους τρωμε τα λεφτα κτλ κτλ  αυτοι ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ (ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ) και εμεις καθομαστε κτλ κτλ κτλ  και παει λεγοντας.
κουμουνιστικες φασιστικες μαλακιες  που λενε για να επηρεασουν τον κοσμο και ετσι βλεπεις και τους μαλακες που ειναι και πως λειτουργουν σαν λαος. Και οχι μονο αυτοι. 
Η χαρα του φασιστα και του κουμουνιστη ειναι η Ευρωπη πλεον ...Ολο φταινε οι αλλοι στην πολωνια να δεις τι γινεται που ημουν τα χριστουγενα οι ελληνες φταινε που πληρωνουν τον κουμουνισμο που ειχαν.... και κατι τετοια  ακουσα.
Τα ιδια λενε και στην Ελλαδα ολο οι αλλοι φταινε. Προσοχη λοιπον..
Εχει ωραιες γυναικες ομως μη το ξεχναμε....

Στα κλαμπακια
Στην Γερμανια σε κλαμπακι γνωρισα μια γκομενα  μετα απο ενα τρελο χαμουρεμα κατι χερια να εχουν μπει ακομα και στα αυτια να εχουμε την οι γκομενα τουρμπο ετρεχε καταρακτης  ;)    κτλ κτλ κτλ  με το που εμαθε οτι ειμαι Ελληνας εγινε σκονη.
Εχει Γερμανιδες τρελα μωρα ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΞΕΧΝΑΤΟ .....................
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥς ΤΟ βγαζεις μετα πηδιουνται καργα ντου απο παντου.
ΠΗΔΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΓΕΡΜΑΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΛΑΣΗ ΤΟ ΓΕΝΟΣ. ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΧΩΡΙΖΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΒΑΡΕΤΟΙ  οι γερμανοι αντρες ΚΑΙ ΤΙς ΞΑΝΑΓΑΜΑΣ ΤΣΑΜΠΑ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΜΕΝΕΣ και εχουν τα παιδια.
την πηδουσα στο σαλονι το μικρο να κοιματε διπλα απο το βογκητο ξυπνα και φωναζει μαμα που εισαι εισαι καλα....Η μανα με το καυλι στον κωλο και την καυλα στο στομα........ περνει ανασα και του λεει ...κοιμησου μια χαρα ειμαι εδω βλεπω τηλεοραση...


Στην δουλεια
Ειμαι σε πολλη μεγαλο project με κατι ζωα απο αλλες χωρες εκτος ευρωπης και εντος.  Βλεπεις ποσο μπαζα κυκλοφορουν στην αγορα ειδικα εκτος ευρωπης εχει κατι ζωα απιστευτα.Και αυτα πρεπει να τα φοβασαι..γιατι σε κατι τετοιες το μελλον προβλεπεται ζωφερο...
ΑΠΛΑ ΤΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΓΑΜΑΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΟΙ .
ΤΟ ΤΣΑΜΠΑ ΟΛΟΙ ΤΟ ΑΓΑΠΑΝΕ.
ΕΞΟΥ ΚΑΙ  η  Ινδια η Κινα  η Βραζιλια , Πολωνια , Ρωσσια  και παει λεγοντας προτιμουνται.
Δεν λεω εχει και πολλη δυνατους σε αυτες τις χωρες ΟΠΩΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ απλα το φουσκωνουν λογο τιμης οτι ειναι καλοικαι τετοια.
Οι γερμανοι ειναι για τα μπαζα  οταν λεμε για τα μπαζα το εννουμε . Οι πιο πολλη εχουν τελειωσει ενα ΤΕΙ like στα Γερμανικα
λεγεται Fachhochschule και εχουν μεινει στασιμη. Παιζει πολλη γνωριμιες στις δουλειες δηλαδη αμα εισαι γερμανος θα σε σπρωξουν απο οτι εαν εισαι κατι αλλο. και για το λογο οτι εχει πολλοι κοσμο σαν εμας π.χ που εχουν πραμα και ειναι μεγαλος ανταγωνισμος για αυτους........
οποτε εαν εισαι Γερμανος και ασχετος εχεις ηδη ενα θετικο απο οτι εαν εισαι ελληνας, κινεζος,τουρκος κτλ  και γαμας και δερνεις..

Παραδειγμα εγω ειμαι θεση 3 με ολα αυτα που εγραψα πιο πανω και με εμπειρια σε ομαδες κτλ και τυπας με ΤΕΙ Γερμανος στα 32 με ουτε καν την μιση προυπηρεσια ουτε μεταπτυχιακο ουτε καν  γενικος ειναι στην θεση 5 με τριπλασιες αποδοχες μονο και μονο επειδη ειναι Γερμανος.Τεσπα....

Υπαρχουν πολλες θεσεις απο εταιριες που δουλευουν σαν εξωτερικοι συνεργατες και ΜΟΝΟ. Εαν δεν εχεις προσοντα μην το σκεφτεις. Δεν παιζει παω και βλεπω. Πρεπει να μπορεις να προσφερεις λυσεις...οχι να μαθεις πως να προσφερεις λυσεις.
Οποτε να γινεις μονιμος σε μια μεγαλη εταιρια δεν παιζει μονιμος στην εξωτερικη συνεργατης.

θελουν να το παιξουν οτι δεν ειναι ρατσιστες  ειναι ανοιχτοι για ολα αλλα καπου τους παιρνεις χαμπαρι οτι κατι δεν παει καλα....δηλαδη θελουν να κρυφτουν αλλα δεν το κανουν καλα....

Εχουν ακομα πιο μεγαλο ΜΙΣΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΥΣ  αλλα εκει οι μουσουλμανοι εχουν την τεχνικη του σε βοηθαω με βοηθας που δεν ισχυει για εμας τους ελληνες ""χριστιανους"" ........
Π.χ Στην Mercedes δουλευουν σχεδον μονο τουρκοι.
Δεν υπαρχει περιπτωση να μπει καποιος αλλος στην γραμμη παραγωγης. Στα γραφεια ειναι χωρισμενοι . Ολοι οι υπολοιπη ειναι εξωτερικοι απο εταιριες που συνεργαζονται με μεγαλες εταιριες.Αυτο το ειδα γιατι ημουν σε καποιο project εκει .
Για τον πουτσο και οι mercedes  θα  κανει ενα μπαμ μια μερα και τοτε να δεις .....τεσπα


Ο μονος λογος που εχω θεμα ειναι λογο ρατσισμου.
Ισως λακισο για μια πιο ελευθερη χωρα ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΟΥ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ Το θεμα ειναι να βρεις καπου που μπορεις να συννενοηθεις.

Συμπερασμα οπου και να πας εισαι ξενος κριμα γιατι η Ελλαδα ειναι μια ωραια χωρα αλλα η μαλακιες που κανανε τοσα χρονια οι γνωριμιες  ο γνωστος του γνωστου  κτλ κτλ και γαμισαν την χωρα τωρα πληρωνονται.

καλη τυχη σε ολους υγεια και καλα γαμισια.

πολυ καβλα η φαση με την γερμανιδα μιλφ φιλε σκιζε της τα κολοβαρδουλα της ξεκολιαρας
 

klasobanieras

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2017
Μηνύματα
205
Like
1
Πόντοι
1
Στα τελευταία πόστ διάβασα πολλές μαλακίες μαζεμένες, τες πα, για να πα κάποιος Γερμανία έχει 20€ εισιτήριο από Θεσσαλονίκη για Βερολίνο, ας πάει να βρει μια δουλειά, ένα σπιτάκι και να δει ιδίοις όμμασι γιατί η Ελλάδα έχει οχτώ χρόνια κρίση! Γιατί γίναμε πιο βρωμιάρηδες της Ευρώπης, όλο στο γλύψιμο και στην πουστιά. Οσο για το ρατσιστές,εν έτη 2018 ως τελευταία οικονομική δύναμη στην Ευρώπη η Ελλάδα, θέλει ο ελληνάρας να του πάρουν πίπες επειδή είχε Σωκράτη που ο ίδιος του δωσε κώνειο, και κοιτά τον συριο με ύφος χιλίων καρδιναλίων, δεν θα ναι ο γερμαναρας που είναι δεύτερη οικονομική δύναμη παγκοσμίως η χώρα του!

εχεις δικαιο γενικα ΑΛΛΑ μη ξεχνας οτι το βερολινο ακομα και κατα τους γερμανους δεν ειναι γερμανια.. επισης στο βερολινο ο περισσοτερος κοσμος εχει παει εκει επι τουτου (ειτε απο γερμανια ειτε απο τον υπολοιπο κοσμο). και σε μεγαλο βαθμο ειναι λουμπεν στοιχεια.. δεν ειναι ακριβως το ιδιο με τον φρανκφουρτιαρη που εφυγε απο την πολη του μονο για να σπουδασει 100-200 χλμ παραδιπλα και οταν γυρισε καβατζωθηκε σε πολυεθνικη (ακριβως επειδη ηταν γερμανος και σωστα)..
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
εχεις δικαιο γενικα ΑΛΛΑ μη ξεχνας οτι το βερολινο ακομα και κατα τους γερμανους δεν ειναι γερμανια.. επισης στο βερολινο ο περισσοτερος κοσμος εχει παει εκει επι τουτου (ειτε απο γερμανια ειτε απο τον υπολοιπο κοσμο). και σε μεγαλο βαθμο ειναι λουμπεν στοιχεια.. δεν ειναι ακριβως το ιδιο με τον φρανκφουρτιαρη που εφυγε απο την πολη του μονο για να σπουδασει 100-200 χλμ παραδιπλα και οταν γυρισε καβατζωθηκε σε πολυεθνικη (ακριβως επειδη ηταν γερμανος και σωστα)..

πολυ σωστο υπαρχουν τεραστιες διαφορες μεταξυ γερμανικων πολεων κολονια μοναχο φρανκφουρτη βερολινο σαν να εισαι σε αλλη χωρα ειναι
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
κυριοι δυστυχως η ερωτηση του θρεντ ειναι ακυρη δεν υπαρχει πλεον επιλογη η μεταναστευση ειναι πλεον μονοδρομος εξον αν υπαρχουν γερες πλατες απο γονεις και λοιπους συγγενεις
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.237
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
www.openbook.gr/kalws-ilthate-sti-germania/]
«Καλώς ήλθατε στη Γερμανία» – Πληροφορίες για μετανάστες[/url]

www.openbook.gr/ta-prwta-sas-vimata-sti-zyrixi/] «Τα πρώτα σας βήματα στη Ζυρίχη» [/url]

www.openbook.gr/i-zwi-stin-australia/] «Η ζωή στην Αυστραλία» – Αξίες και Αρχές της Αυστραλίας [/url]

Σωραίος τύπε :thumbsup:
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Ερχονται εδω για να μας φερουν λιγο απο τον τροπο ζωης τους  :grin:

Παρεπιπτόντως το Πακιστάν ειναι η ζωντανή απόδειξη του οτι το Ισλάμ σε κανει χειρότερο ως άνθρωπο, ως κράτος, ως τα πάντα. Ινδία και Πακιστάν ειναι το ίδιο έθνος και η μονη τους διαφορα ειναι η θρησκεία. Κι όμως καμια σχεση ο ενας λαός με τον αλλο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom