Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.728
Like
3.135
Πόντοι
506
τι χαρτί θέλεις να σου τυπώσω?Πόσα θες να πω ότι βγάζω? :2funny:Εδώ η Τραμοπουστάρα έβαλε χαρτί ότι βγάζει 20.000 λίρες το μήνα  :2funny:

Ναι όλοι οι Γκαστερμπά'ι'τερ στο εξωτερικό ζούνε πάμπλουτα όπως λένε στην Ελλάδα στις καφετέριες  :2funny: όταν πηγαίνουν τον αύγουστο στην άδεια τους
Gastarbeiter σχολώντας από τη δουλειά....

 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
Τασούλη, το 99,5% των Ρώσων θα πουλούσαν το ένα τους νεφρό για να μείνουν στο Σκοτσντέϊλ, στη Μέσα ή και οπουδήποτε στη Μαρικόπα.

Eδω και οι Αμερικανοι το κανουν ρε τυπε. Οι ρωσοι ενας λογος παραπανω θα ζεσταινοταν το κοκαλακι τους :grin:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
.......μιλάει,Κώστας πολύ άσχημα μιλάει (το όνομα είναι αλλαγμένο δεν τον έλεγαν Κώστα απλός έχει σπάνιο όνομα και θα είναι σα να λέω ποιός είναι).
 

Ε ναι εσυ εισαι γνωστος για την εχεμυθεια σου χαχαχαχαχχαχαχαα
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Χαιρομαι που το παραδεχτηκες. Εισαι επισημα φουκαρας πλεον. Καλο ειναι να αναφερεσαι μονο στον εαυτο σου. Γιατι ο αλλος μπορει να ζει σε χωριουδακι και να ζει στον παραδεισο του. Κοψιδια ζουμερα, τσιπουρο ππαραγωγης, μαυρο απο το βουνο, ξυλο στο τζακι κτλ. Να μην νοιωθει καθολου φουκαρας, οπως ξεκαθαρα παραδεχτηκες εσυ.

Το να ειμαι β.ευρωπη με 6 ταξιδια στο 2019, με επενδυσεις,με φκκ κτλ ,ασε εμενα να το κρινω. Καλα ειναι ο καθενας να κοιταζει την καμπουρα του.
Ασχετα απο το προφιλ που προσπαθει να στησει εδω, ποια ειναι η αληθεια κατω απο το συνεφακι.

Προσωπικα θα προτιμουσα κουπι σε γαλερα απο το να κατσω να με χεζουν, να με χτυπαν τα τρενα, να γαμαω μετριοτητες και η διασκεδαση μου να ειναι βολτες στα μαρκετ τα ξημερωματα.
Αξιοπρεπεια, αγνωστη λεξη για πολλους τελικα.

Στην φωτογραφια στο κυκλακι, κατι που αναγνωρισει η αεροπορικη εταιρεια αλλα κανετε πως δεν βλεπετε εσεις

Τυπε τον ανθρωπο που ειπες φουκαρα τον γνωριζω. Δεν συμφωνω σε πολλα απο οσα λεει, φουκαρας ομως δεν ειναι. Εαν ηταν, απλα δεν θα ηθελα να τον γνωριζω. Εχει πολλα πιο πανω απο το μεσο ορο.

Μια επισκεψη θα σε πεισει, τραβα μια βολτα και δες ποιον ειπες φουκαρα και ελα εδω μετα παλι και πες το τι ειδες, αντρικια την αληθεια.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Δε θα το πιστέψεις αλλά ήταν οπαδός του μαζόχ  :2funny:
 


Αααααααααχαχαχαχα

Τι λεειιιιιιι

Αυτη που τον εχεζε ειναι η μαζοχιστρια κι αυτος ο χεσμενος ο brutal σαδιστης μαλλον χαχαχαχαχαχ

Γελαει και τομπαρδαλο κατσικι, διασκεδαστη του σαιτ
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Δημήτρη ναι εσύ το λες για να μην σου πάρουν τον αέρα οι γυναίκες, φυσικά δεν προοθουμε την βία, αλλά εσύ μιλάς για Ρωσία, εκτός δεν γίνονται αυτά, μόνο στην μέση ανατολή, εδώ σκύλο αν πειράξεις θα φας τρελό πρόστιμο και αν δεν έχεις να πληρώσεις σε πάνε μέσα, πχ στην Αμερική αν βαρέσει άσχημα γυναίκα και σε πιάσουν, πραγματικά τον ηπιιες, φυσικά μερικές με άλλο τρόπο εκτός από μερικές ψιλές δεν καταλαβαίνουν. Πρέπει να κόβουμε τον αέρα με άλλους τρόπους, μην γίνουμε σαν τον ουρμπ στο τέλος  :2funny:

Διαλογους μονος σου παλι χαχαχχαχαχαχχα
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Αφού τα υλικά τα χρεώνεις στην τιμή δεν τα χρεώνεις?Ενα ποσό πληρώνει ο άλλος για τα υλικά και ένα για τις οδοντιατρικές και οδοντοτεχνικες εργασίες.


Σε αυτα που λες εδω, εχω την εντυπωση οτι εχεις δικιο.

 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Τυπε τον ανθρωπο που ειπες φουκαρα τον γνωριζω. Δεν συμφωνω σε πολλα απο οσα λεει, φουκαρας ομως δεν ειναι. Εαν ηταν, απλα δεν θα ηθελα να τον γνωριζω. Εχει πολλα πιο πανω απο το μεσο ορο.

Μια επισκεψη θα σε πεισει, τραβα μια βολτα και δες ποιον ειπες φουκαρα και ελα εδω μετα παλι και πες το τι ειδες, αντρικια την αληθεια.
Να με συγχωρεις μονος του το λεει.
Εγω δεν συνηθιζω να μιλαω ετσι. Εκανε καποιο λαθος, μπορει να το διορθωσει.
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Διαλογους μονος σου παλι χαχαχχαχαχαχχα
θες να βγάλουμε ip να δούμε ποιος κλώνος είμαι ποιου, πορνοτουριστας του εξωτερικού είμαι, μαρεσει πολύ η Ουκρανία, φανατικός του Δημήτρη, ελάχιστα θέματα με ενδιαφέρουν στο σαιτ κάνε το συμπέρασμα σου  :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
O Mαρκελος ποτε μπενει;
Σου μπήκε είδη  :2funny:
Παντού υπάρχουν αυτοκτονιες, ακόμα και στης ποιο ευπορες χώρες του κόσμου, τα ξαναλέμε, εάν έχεις λεφτά η ρωσια είναι ο παράδεισος, ειδικά αν ποτέ έχεις και ρωσικό διαβατήριο, μικρός φόρος, ελεύθερη αγορά ακινήτων, δεν σου ζητά λογαριασμό κάνεις αν αγοράσεις ακίνητο. Αλλά μπορεί να γίνει και η κόλαση σου, εάν είσαι πχ χαμηλής οικονομικής δυνατότητας. Τώρα για τους γκαστερμπαιτερ παντού κόλαση είναι όπου και να πάνε, κουβαλάνε την μιζέρια της Ελλάδας  :2funny:
Θέλω να προσθέσω κάτι στον κλώνο μου  :2funny:μόνο αν πάρεις διαμέρισμα σε σπίτι που χτίζετε δεν έχεις πόθεν έσχες,διοτί παίρνεις κομμάτι του σπιτιού π.χ. 40 τετραγωνικά από όλο το σπίτι και μετά με το ιδιωτικό συμφωνητικό καθορίζεται ποιό θα είναι το διαμέρισμα σου.Αν αγωράσεις διαμέρισμα από κάποιον ιδιοκτήτη τότε πρέπει να εξηγήσεις στην εφορία που τα βρήκες τα λεφτά και αν δεν μπορέσεις πληρώνεις φόρο 13%.Γ'αυτό και βάζουν στα συμβόλαια την αντικειμενική αξία που είναι γελοία!5.000-10.000 ευρώ.Οπότε και να πληρώσεις το 13% δεν είναι κανένα τεράστιο ποσό.
 
Πάρτε ρε ένα γαμημένο σκουπίδι που χτυπάει γυναίκες.

Η χειρότερη μορφή υπάνθρωπου.
Εσύ γυναίκα έχεις δει μόνο να περνάει από δίπλα σου  :2funny:ποιά θα πάει με ένα φουκαρά που φοράει φθαρμένα ρούχα και δεν έχει λεφτά ούτε τυρόπιτα να πάρει  :2funny: :2funny: :2funny:.Εσύ είσαι σκουπίδι  :2funny:σαν κατσαρίδα  :2funny:
  Όχι θα κάτσω να με βαράνε  :2funny:
Εδώ οι περισσότεροι βαράνε της γυναίκες τους.Την πρώτη φορά έχει πρόστιμο και τη δεύτερη είναι ποινηκό.
  Πολωνία όταν μου είχε σκάσει ένα τηγάνι στο κεφάλι την είχα καταγγείλει  :2funny:αλλά δεν πέτυχα τίποτα :2funny:

Τασούλη, το 99,5% των Ρώσων θα πουλούσαν το ένα τους νεφρό για να μείνουν στο Σκοτσντέϊλ, στη Μέσα ή και οπουδήποτε στη Μαρικόπα.
Αυτή τη μαλακία τη σκέφτηκες πολύ γιά να την γράψεις? :jerking: :2funny:Ναι από τη Μόσχα,την Αγία Πετρούπολη είναι ξετρελαμένοι να πάνε στις Η.Π.Α να ζήσουν  :jerking: :2funny:.Μα πόσο μαλάκας μπορεί να είσαι? :jerking: :jerking: :jerking: :2funny: :2funny: :2funny:

θες να βγάλουμε ip να δούμε ποιος κλώνος είμαι ποιου, πορνοτουριστας του εξωτερικού είμαι, μαρεσει πολύ η Ουκρανία, φανατικός του Δημήτρη, ελάχιστα θέματα με ενδιαφέρουν στο σαιτ κάνε το συμπέρασμα σου  :2funny:
Τωρα σας βάζω την ip μου  :2funny:βάλτην κ'εσύ σβίνοντας καποια από τα τελευταία ψηφία
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Πάρτε την    146.120.77.179
 

Συνημμένα

  • Снимок экрана 2020-06-29 в 1.06.04.png
    Снимок экрана 2020-06-29 в 1.06.04.png
    586,8 KB · Εμφανίσεις: 35

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
  Πολωνία όταν μου είχε σκάσει ένα τηγάνι στο κεφάλι την είχα καταγγείλει  :2funny:αλλά δεν πέτυχα τίποτα :2funny:


Χαχαχα και τηγανι???

Μετα την εισαγγελεα, το τρενο, το δεντρο, τωρα και τηγανι??


Χαχαχαχα

Δεν σε προλαβαινω βρε μαρκελακη χαχαχσσα
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ειδατε ολοι πως δεν απανταω αν δεν προκληθω.

Καλα εσενα δεν σου λενε τιποτα γιατι απο σενα δεν υπαρχουν απαιτησεις, σε βλεπουν με συμπαθεια.

Το καημενο λενε....
Αυτό που είπες ότι είσαι επενδυτής με πέθανες στα  :2funny: :2funny: :2funny:οι Γερμανοί έτσι σε βλέπουν  :2funny:.Σας έχουν σα σκουπίδια,στην ίδια κατηγορία με τους Λιβανέζους και τους Τούρκους  :headbang:
  Τα ψέματα να τα λέτε στις καφετέριες στην Ελλάδα που πάτε και τους παραμυθιάζετε γιά το πως ζείτε στο εξωτερικό  :2funny:
   Βάλε μας καμιά φωτογραφία ακόμα να  :2funny: :2funny: :2funny:
Αααααααααχαχαχαχα

Τι λεειιιιιιι

Αυτη που τον εχεζε ειναι η μαζοχιστρια κι αυτος ο χεσμενος ο brutal σαδιστης μαλλον χαχαχαχαχαχ

Γελαει και τομπαρδαλο κατσικι, διασκεδαστη του σαιτ
Αυτό δείχνει πόσο άσχετος είσαι από γυναίκες και από ψυχολογία.Για γκόμενες δε μιλάς ποτέ γιατί δεν είχες ποτέ.Μιά γυναίκα παντρεύτηκες πιθανότατα με προξενιό και αυτή σε έδιωξε και σου πήρε το σπίτι και την πληρώνεις  :headbang:
 

Συνημμένα

  • Снимок экрана 2020-06-28 в 22.15.44.png
    Снимок экрана 2020-06-28 в 22.15.44.png
    1 MB · Εμφανίσεις: 33

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
θες να βγάλουμε ip να δούμε ποιος κλώνος είμαι ποιου, πορνοτουριστας του εξωτερικού είμαι, μαρεσει πολύ η Ουκρανία, φανατικός του Δημήτρη, ελάχιστα θέματα με ενδιαφέρουν στο σαιτ κάνε το συμπέρασμα σου  :2funny:

Δωσε τηλεφωνο εδω και τωρα σε πμ
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Τύπε οι admins σε μια κίνηση μεγαλοψυχίας μας άφησαν να κάνουμε bourdelo το forum :S
Εδώ το θέμα είναι γιά τους Ελληνες που δουλεύουν στο εξωτερικό,τώρα αμα εσείς θέλετε ότι τα ναυάγια ζούνε καμιά μεγάλη ζωή στη Γερμανία και στην Αγγλία και δε σας αρέσει η αλήθεια είναι άλλο θέμα  :jerking: :2funny:
 
Τι ειπα εγω?

Σε μια σειρα εγραψες τρια ψεματα ρε τυπε.

Ουτε διατροφη δινω εδω και δεκα χρονια, ουτε σπιτι πληρωνω. Πληρωνω δηλαδη ενα μερους του ενοικιου που εισπρατω. Ουτε σπιτι δικο της οπως λετε συκοφαντες. 100% στο ονομα μου, εκεινη δεν ξαναμπηκε μεσα ποτε απο τοτε.
Κι επειδη ειναι στην πολη της κ οχι στην δικη μου ,δεν γουσταρω να το πληρωσω ,,για να μεινει μια μερα στο παιδι, αν θελει ας του παρει αυτη σπιτι στην πολη της, εγω του πηρα στην θεσσαλονικη cash πριν 7-8 μηνες.

Αλλα τι σου λεω τωρα...
Ο κακομοίρης πάλι έπεσε σε τρομερές αντιφάσεις  :jerking: :2funny:
 
Εχω παρει κ εγω ενα στεγαστικο δανειο οπως χιλιαδες κοσμος ,τα "καλα τα χρονια" τοτε που οι τραπεζες στο εδιναν πριν ακομη πρλαβεις να κανεις την αιτηση σου.
Με το καιρο:
-Χωρισαμε ,οποτε δεν υπαρχει οικογενεια να μεινει που για αυτην αγοραστηκε
-δεν μενω καν ελλαδα
-ειναι πρωτη και μοναδικη κατοικια
-η αξια του ακινητου εχει πεσει στο μισο απο 100.000 τωρα στις 50.000
-η πραγματικη μηνιαια δοση ειναι πλεον δυσθεωρητη ,850€ τον μηνα περιπου.

Επειδη δεν πληρωνα ,,η alpha bank μου προτεινε καποιους διακανονισμους "συμβασεις" τα τελευταια 3-4 χρονια ,χαμηλα ποσά τα οποια πληρωνα με τυπικοτητα.
Βεβαια η τραπεζα δεν ξεχναει πως ειναι ο λυκος στην υποθεση και δεν μπορει να μην κανει την 'πονηρια'της. Θελω να πω πως ενω τραβαει αυτοματα το συμφωνηθεν με την συμβαση ποσόν π.χ. 200€ ,με την ληξη του χρονου της συμβασης ,χωρις προειδοποιηση οτι "κοιταξτε κυριε Τενεκεδοπουλε τον επομενο μηνα ληγει η συμβαση της, τι θελετε να κανετε? Να ανανεωσετε η κατι αλλο?"  τραβαει οτι υπολοιπο εχεις μεσα στον λογαριασμο με την αιτιολογια οτι ηταν χρεη πριν την συμβαση.....παρολο που για τον πελατη ηταν μια μικρη οικονομια αυτο.

Τεσπα.

-η συμβαση εχει ληξει παλι
-δεν τραβηξαν κατι επιπλεον γιατι φροντιζα ο λογαριασμος να ειναι παντα μηδενικος
-σπαζουν τα αρχιδια συγγενων παρολο που λενε να μην τους ενοχλουν, ψαχνοντας εμενα.
-μου προτειναν σημερα νεα συμβαση για 3 χρονια με μια αυξηση 25% περιπου χωρις να εχουν αλλαξει ομως τα οικονομικα μου δεδομενα.
-δεν δεχτηκα κ ακουσα κατι ψιλοαπειλες ευγενικα.


Μαγκες τους εχω βαρεθει,τι να κανω????
-Δεν γουσταρω να πληρωνω
-Δεν εχω αλλα περιουσιακα στοιχεια
-Ουτε ο εγγυητης μου εχει περιουσιακα στοιχεια.

Ειχα ρωτησει πριν δυο χρονια ,δυο δικηγορους
-ο ενας ειπε να τους γραψω στα αρχιδια μου και να μην πληρωσω,λεγοντας πως κανεις αλλος που δεν πληρωνει δεν εχει επιπτωσεις.

-ο αλλος ειπε να αυνεχισω να πληρωνω την δοση της συμβασης γιατι πλεον αποφασιζουν τα ξενα founds που εχουν παρει τα κοκκινα δανεια, να μην εχω προβλημα


Η ερωτηση ειναι:
-κατα πόσον αλλαξαν τα πραματα??
-βγαινουν σε πληστειριασμο πρωτες κατοικιες η οχι??
-εχει καποιος παρομοια εμπειρια?? Και τι κανει??
-ποιος ξερει να μας πει τι να κανουμε???
Δείτε εδώ τι έργαφε  :2funny:και τι γράφει τώρα  :jerking: :2funny: :headbang: :headbang: :headbang:
  Παρακάτω γράφει ότι χρωστάει στην τράπεζα 80.000 ευρώ (2 χρόνια πριν)
  Με λίγα λόγια τα χει παίξει και γράφει  :jerking: :2funny:μιά λέει το πληρώνει,τώρα λέει δεν πληρώνει  :jerking:πριν έλεγε ότι είχε διατροφή 500 ευρώ το μήνα (αυτό είναι και η αλήθεια) τώρα γιά να κάνει το μάγκα ότι δεν είναι θύμα  :2funny: δε δίνει καμία διατροφή  :jerking: :2funny:
  Βγάλτε τα συμπεράσματα σας  :2funny: :2funny: :2funny:
 
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom