Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Πραγματική ΚΟΛΑΣΗ....

Την αυτοκτονία επιλέγουν πολλοί έφηβοι στη Ρωσία, η οποία έχει τον τρίτο υψηλότερο αριθμό αυτοκτονιών νέων στον κόσμο, μετά τη Λευκορωσία και το Καζακστάν. Μάλιστα, ο αριθμός είναι τριπλάσιος από τον αντίστοιχο των ΗΠΑ. Όπως τονίζει η εφημερίδα Washington Post, κάθε μέρα περίπου πέντε νέοι Ρώσοι κάτω των 20 θέτουν οι ίδιοι τέρμα στη ζωή τους.




Παντού υπάρχουν αυτοκτονιες, ακόμα και στης ποιο ευπορες χώρες του κόσμου, τα ξαναλέμε, εάν έχεις λεφτά η ρωσια είναι ο παράδεισος, ειδικά αν ποτέ έχεις και ρωσικό διαβατήριο, μικρός φόρος, ελεύθερη αγορά ακινήτων, δεν σου ζητά λογαριασμό κάνεις αν αγοράσεις ακίνητο. Αλλά μπορεί να γίνει και η κόλαση σου, εάν είσαι πχ χαμηλής οικονομικής δυνατότητας. Τώρα για τους γκαστερμπαιτερ παντού κόλαση είναι όπου και να πάνε, κουβαλάνε την μιζέρια της Ελλάδας  :2funny:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Ουκρανία ενώ είναι πολύ χάλια,χειρότερα από τη Ρωσία σε όλα,ουσιαστικά διαλυμένη χώρα,αποτυχημενο κράτος,νιώθεις καλύτερα από τη Ρωσία παρά την τρομερή μιζέρια και έλλειψη υποδομών και ανέσεων.
Ο λόγος είναι ότι η Ουκρανία είναι πιο εξευρωπαϊσμένη αν και πάμφτωχη.Κινείσαι άνετα Ουκρανία ενώ Ρωσία όχι.Ρωσια έχει παντού ετικέτα και κανόνες.
Αν συνηθίσεις βέβαια Ρωσία σου φαίνονται λογικά.Αλλά δεν είναι μπάτε σκύλοι αλέστε όπως η Ουκρανία,δεν είναι αυτο που λέμε μπορδελοχωρα.
Εγώ αν ήθελα να ψωλαρω με παθητικό εισόδημα Ουκρανία θα πήγαινα σαφώς,όχι Ρωσία ούτε Λευκορρωσια.
Ουκρανία κάνεις ο,τι σου καυλωσει,Ρωσία όχι.Αν έρθεις από Ρωσία,οι Ουκρανεζες σου φαίνονται θεόμουνα,είναι πολύ πιο ωραίες από τις Ρωσίδες.Οι Ρωσίδες είναι πιο κοντές και δεν έχουν τα τυπικά ωραία χαρακτηριστικά των Ουκρανεζων.
Αν όμως έρθεις από Πολωνία οι Ουκρανές δε σου φαίνονται κάτι το ιδιαίτερο,είναι σα χλωμες,λεπτές,ομορφουλες  Πολωνέζες με πολύ μέικ απ.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
.......μιά άλλη ξεφτίλα των Ελληνων είναι που είναι ραγιάδες και θύματα  :vomit:είδατε τη Σκιουρίνα πως την έκανε μαύρη στο ξύλο! :rockon:και τι απειλές της λέει,και αυτή κάθεται.Και εγώ μιά φορά είχα χτυπίσει άσχημα τη γιδα μου και είχε πάει νοσοκομείο με κατάγματα αλλά τα θελε ο κώλος της αυτή μου επιτέθηκε και την άρχισα στα κλωτσομπουνίδια!Όταν άκουσα το κρακ τα παιξα  :huh:λεω τη σκότωσα! :rockon:ευτυχώς το κατάλαβε και με άφησε ήσυχο και δε μου κάνει μαλακίες.
  Δείτε διαφορά με τον Έλληνα κακομοίρη που τον έχει μιά ζωή από κάτω και του τα παίρνει όλα  :headbang:.Δείτε παράδειγμα από το σά'ι'τ το νυχτοφύλακα :headbang: τον πέταξε έξω,και δε φτάνει αυτό,πήγε Γερμανία και δουλεύει σα μαύρος γιά να της πληρώνει το δάνειο του διαμερίσματος  :headbang:και της πληρώνει και διατροφή κάθε μήνα :headbang:
  Η πλάκα είναι ότι όλες οι καθαρίστριες ή πρώην μπαρόβιες που ήρθαν εδώ με Έλληνες που έχασαν τη δουλειά τους στην Ελλάδα ή έμειναν από λεφτά είχαν Ελληνικες οικογένοιες μαζί τους  :2funny:τους είχαν από κάτω  :2funny:.Αυτές τρελενόντουσαν βλέποντας εμένα :headbang:μιά φορά είχα πάρει τηλέφωνο τη γίδα μου και την έβριζα γιατί τα χε κάνει σκατά με κάτι εισητήρια που έπρεπε να βγάλει  :2funny:και ήταν η φακλάνα με τον Έλληνα άντρα της και είχε μείνει! :2funny:αυτός τη ρώταγε τι λέει?Και αυτή απάντουσε:Πολύ άσχημα μιλάει,Κώστας πολύ άσχημα μιλάει (το όνομα είναι αλλαγμένο δεν τον έλεγαν Κώστα απλός έχει σπάνιο όνομα και θα είναι σα να λέω ποιός είναι).
  Εκτός του ότι είσαστε θύματα νομίζετε ότι αυτό είναι και το σωστό  :2funny: .
  Πάω τώρα να πάρω το γατάκι τηλέφωνο,να κανονίσουμε πότε θα την συναντήσω.
 
  Αυτο το ποστ είναι μεν εκτός θέματος αλλά ΕΊΝΑΙ ΣΟΦΌ και θα χαρώ αν έστω και ενός του ανοίξει τα μάτια!
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
.......μιά άλλη ξεφτίλα των Ελληνων είναι που είναι ραγιάδες και θύματα  :vomit:είδατε τη Σκιουρίνα πως την έκανε μαύρη στο ξύλο! :rockon:και τι απειλές της λέει,και αυτή κάθεται.Και εγώ μιά φορά είχα χτυπίσει άσχημα τη γιδα μου και είχε πάει νοσοκομείο με κατάγματα αλλά τα θελε ο κώλος της αυτή μου επιτέθηκε και την άρχισα στα κλωτσομπουνίδια!Όταν άκουσα το κρακ τα παιξα  :huh:λεω τη σκότωσα! :rockon:ευτυχώς το κατάλαβε και με άφησε ήσυχο και δε μου κάνει μαλακίες.
  Δείτε διαφορά με τον Έλληνα κακομοίρη που τον έχει μιά ζωή από κάτω και του τα παίρνει όλα  :headbang:.Δείτε παράδειγμα από το σά'ι'τ το νυχτοφύλακα :headbang: τον πέταξε έξω,και δε φτάνει αυτό,πήγε Γερμανία και δουλεύει σα μαύρος γιά να της πληρώνει το δάνειο του διαμερίσματος  :headbang:και της πληρώνει και διατροφή κάθε μήνα :headbang:
  Η πλάκα είναι ότι όλες οι καθαρίστριες ή πρώην μπαρόβιες που ήρθαν εδώ με Έλληνες που έχασαν τη δουλειά τους στην Ελλάδα ή έμειναν από λεφτά είχαν Ελληνικες οικογένοιες μαζί τους  :2funny:τους είχαν από κάτω  :2funny:.Αυτές τρελενόντουσαν βλέποντας εμένα :headbang:μιά φορά είχα πάρει τηλέφωνο τη γίδα μου και την έβριζα γιατί τα χε κάνει σκατά με κάτι εισητήρια που έπρεπε να βγάλει  :2funny:και ήταν η φακλάνα με τον Έλληνα άντρα της και είχε μείνει! :2funny:αυτός τη ρώταγε τι λέει?Και αυτή απάντουσε:Πολύ άσχημα μιλάει,Κώστας πολύ άσχημα μιλάει (το όνομα είναι αλλαγμένο δεν τον έλεγαν Κώστα απλός έχει σπάνιο όνομα και θα είναι σα να λέω ποιός είναι).
  Εκτός του ότι είσαστε θύματα νομίζετε ότι αυτό είναι και το σωστό  :2funny: .
  Πάω τώρα να πάρω το γατάκι τηλέφωνο,να κανονίσουμε πότε θα την συναντήσω.
 
  Αυτο το ποστ είναι μεν εκτός θέματος αλλά ΕΊΝΑΙ ΣΟΦΌ και θα χαρώ αν έστω και ενός του ανοίξει τα μάτια!

Φανταζομαι και την εισαγγελέα οταν σε έχεζε,τη σαπιζες μετά στο ξύλο.
 
Εγγρ.
15 Ιαν 2017
Μηνύματα
397
Like
280
Πόντοι
21
......
  Εκτός του ότι είσαστε θύματα νομίζετε ότι αυτό είναι και το σωστό  :2funny: .
  Πάω τώρα να πάρω το γατάκι τηλέφωνο,να κανονίσουμε πότε θα την συναντήσω.
 
  Αυτο το ποστ είναι μεν εκτός θέματος αλλά ΕΊΝΑΙ ΣΟΦΌ και θα χαρώ αν έστω και ενός του ανοίξει τα μάτια!

O Mαρκελος ποτε μπενει;
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.728
Like
3.135
Πόντοι
506
Τώρα για τους γκαστερμπαιτερ παντού κόλαση είναι όπου και να πάνε, κουβαλάνε την μιζέρια της Ελλάδας  :2funny:
Ζάχαρη περνάνε οι γκαστερμπαιτερ. Είδες τα ντοκουμέντα του άρχοντα..... 5300 καθαρά στο χέρι!!!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Φανταζομαι και την εισαγγελέα οταν σε έχεζε,τη σαπιζες μετά στο ξύλο.
Δε θα το πιστέψεις αλλά ήταν οπαδός του μαζόχ  :2funny: όπως είναι οι περισσότερες μπατσίνες  :2funny:της άλλη μου γυναίκας που ήταν ανακρίτρια της άρεσε να την πηδάω όταν φόραγε τη στολή (το πουκάμισο και το σακάκι) και να της έχω βάλει χειροπέδες  :2funny:και να της ρίχνω σφαλιάρες  :2funny: μιά φορά την πήδαγα στο γραφείο της τη νύχτα όταν είχε εφημερία και χάσαμε τα κλειδιά από της χειροπέδες  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

 
Ζάχαρη περνάνε οι γκαστερμπαιτερ. Είδες τα ντοκουμέντα του άρχοντα..... 5300 καθαρά στο χέρι!!!
τι χαρτί θέλεις να σου τυπώσω?Πόσα θες να πω ότι βγάζω? :2funny:Εδώ η Τραμοπουστάρα έβαλε χαρτί ότι βγάζει 20.000 λίρες το μήνα  :2funny:
  Ναι όλοι οι Γκαστερμπά'ι'τερ στο εξωτερικό ζούνε πάμπλουτα  :jerking:όπως λένε στην Ελλάδα στις καφετέριες  :2funny:όταν πηγαίνουν τον αύγουστο στην άδεια τους  :2funny:
 
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
.......μιά άλλη ξεφτίλα των Ελληνων είναι που είναι ραγιάδες και θύματα  :vomit:είδατε τη Σκιουρίνα πως την έκανε μαύρη στο ξύλο! :rockon:και τι απειλές της λέει,και αυτή κάθεται.Και εγώ μιά φορά είχα χτυπίσει άσχημα τη γιδα μου και είχε πάει νοσοκομείο με κατάγματα αλλά τα θελε ο κώλος της αυτή μου επιτέθηκε και την άρχισα στα κλωτσομπουνίδια!Όταν άκουσα το κρακ τα παιξα  :huh:λεω τη σκότωσα! :rockon:ευτυχώς το κατάλαβε και με άφησε ήσυχο και δε μου κάνει μαλακίες.
   Δείτε διαφορά με τον Έλληνα κακομοίρη που τον έχει μιά ζωή από κάτω και του τα παίρνει όλα  :headbang:.Δείτε παράδειγμα από το σά'ι'τ το νυχτοφύλακα :headbang: τον πέταξε έξω,και δε φτάνει αυτό,πήγε Γερμανία και δουλεύει σα μαύρος γιά να της πληρώνει το δάνειο του διαμερίσματος  :headbang:και της πληρώνει και διατροφή κάθε μήνα :headbang:
   Η πλάκα είναι ότι όλες οι καθαρίστριες ή πρώην μπαρόβιες που ήρθαν εδώ με Έλληνες που έχασαν τη δουλειά τους στην Ελλάδα ή έμειναν από λεφτά είχαν Ελληνικες οικογένοιες μαζί τους  :2funny:τους είχαν από κάτω  :2funny:.Αυτές τρελενόντουσαν βλέποντας εμένα :headbang:μιά φορά είχα πάρει τηλέφωνο τη γίδα μου και την έβριζα γιατί τα χε κάνει σκατά με κάτι εισητήρια που έπρεπε να βγάλει  :2funny:και ήταν η φακλάνα με τον Έλληνα άντρα της και είχε μείνει! :2funny:αυτός τη ρώταγε τι λέει?Και αυτή απάντουσε:Πολύ άσχημα μιλάει,Κώστας πολύ άσχημα μιλάει (το όνομα είναι αλλαγμένο δεν τον έλεγαν Κώστα απλός έχει σπάνιο όνομα και θα είναι σα να λέω ποιός είναι).
   Εκτός του ότι είσαστε θύματα νομίζετε ότι αυτό είναι και το σωστό  :2funny: .
   Πάω τώρα να πάρω το γατάκι τηλέφωνο,να κανονίσουμε πότε θα την συναντήσω.
 
   Αυτο το ποστ είναι μεν εκτός θέματος αλλά ΕΊΝΑΙ ΣΟΦΌ και θα χαρώ αν έστω και ενός του ανοίξει τα μάτια!
Δημήτρη ναι εσύ το λες για να μην σου πάρουν τον αέρα οι γυναίκες, φυσικά δεν προοθουμε την βία, αλλά εσύ μιλάς για Ρωσία, εκτός δεν γίνονται αυτά, μόνο στην μέση ανατολή, εδώ σκύλο αν πειράξεις θα φας τρελό πρόστιμο και αν δεν έχεις να πληρώσεις σε πάνε μέσα, πχ στην Αμερική αν βαρέσει άσχημα γυναίκα και σε πιάσουν, πραγματικά τον ηπιιες, φυσικά μερικές με άλλο τρόπο εκτός από μερικές ψιλές δεν καταλαβαίνουν. Πρέπει να κόβουμε τον αέρα με άλλους τρόπους, μην γίνουμε σαν τον ουρμπ στο τέλος  :2funny:
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.728
Like
3.135
Πόντοι
506
........δεν είναι αυτο που λέμε μπορδελοχωρα.

Εγώ αν ήθελα να ψωλαρω με παθητικό εισόδημα Ουκρανία θα πήγαινα σαφώς,όχι Ρωσία ούτε Λευκορρωσια.

Ουκρανία κάνεις ο,τι σου καυλωσει, Ρωσία όχι.
Από το ανατολικό μπλοκ θα επέλεγα Czechoslovakia και Poland.

Απίστευτες γυναικάρες. Τρομερά σώματα και μαστάρια να σου τρέχουν τα σάλια!
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.438
Like
7.965
Πόντοι
2.356
Δεν μπορεί να είναι αυτή η Ρωσία :( :( :(
Αν περασεις απο την πολιτεια της Αριζονα με τα εκατονταδες τροχοσπιτα που ζουνε λευκοι παιζει να δεις και χειροτερες εικονες ;)

Την ειχα διασχισει με λεωφορειο πηγαινοντας να δω το Γκραντ Κανυον ,οταν γυρισαμε στο Βεγκας ο μαυρος οδηγος αναφωνησε:
back to civilization ... :grin:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Και εγώ μιά φορά είχα χτυπίσει άσχημα τη γιδα μου και είχε πάει νοσοκομείο με κατάγματα αλλά τα θελε ο κώλος της αυτή μου επιτέθηκε και την άρχισα στα κλωτσομπουνίδια!Όταν άκουσα το κρακ τα παιξα  :huh:λεω τη σκότωσα! :rockon:ευτυχώς το κατάλαβε και με άφησε ήσυχο και δε μου κάνει μαλακίες.

Πάρτε ρε ένα γαμημένο σκουπίδι που χτυπάει γυναίκες.

Η χειρότερη μορφή υπάνθρωπου.

 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Αν περασεις απο την πολιτεια της Αριζονα με τα εκατονταδες τροχοσπιτα που ζουνε λευκοι παιζει να δεις και χειροτερες εικονες ;)

Την ειχα διασχισει με λεωφορειο πηγαινοντας να δω το Γκραντ Κανυον ,οταν γυρισαμε στο Βεγκας ο μαυρος οδηγος αναφωνησε:
back to civilization ... :grin:

Τασούλη, το 99,5% των Ρώσων θα πουλούσαν το ένα τους νεφρό για να μείνουν στο Σκοτσντέϊλ, στη Μέσα ή και οπουδήποτε στη Μαρικόπα.

 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.438
Like
7.965
Πόντοι
2.356
Τασούλη, το 99,5% των Ρώσων θα πουλούσαν το ένα τους νεφρό για να μείνουν στο Σκοτσντέϊλ, στη Μέσα ή και οπουδήποτε στη Μαρικόπα.
Ευχαριστω για το "τασουλη", με κανει να αισθανομαι πολυ νεωτερος ...

παλι καλα που δεν εγραψες 100% :grin:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μαντέψτε ποιος είναι.... :2funny:
 

Συνημμένα

  • ποιος.jpg
    ποιος.jpg
    35,3 KB · Εμφανίσεις: 14

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Αυτά τα αγοράζουν οι οδοντίατροι ΜΕ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΛΕΦΤΑ .
ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΗΛΙΘΙΟΣ ;;;
Απάντα μου, είσαι τελείως ζώον ;;;
Σεκιουριτάς δουλεύεις ;;;;;;


ΑΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΓΩΝ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ
ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΤΑΜΕΙΑ
ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ
με τα υλικά που αγοράζουν οι οδοντίατροι ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ .


Αν δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά, είσαι τελείως κρετίνος,
δεν έχει κανένα νόημα καμία κουβέντα
θα έπρεπε να είσαι ΥΠΟ ΚΗΔΕΜΟΝΙΑ, ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ.

Λέγε ... ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ;;;;;

Θα μου δώσει η εταιρεία ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΩ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ ΤΙ ;;;
ΜΙΖΑ ;;;;;;;

Χαχαχα

Γιατι γραφεις τα μισα κεφαλαια??
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom