Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.440
Like
7.969
Πόντοι
2.356
Ναι φέτος γαμηθηκε άσχημα..

Πως ήταν η προσαρμογή σου όταν γύρισες? Σου κακοφάνηκε?
Αρκετα ,ψιλοκαταθλιψη για κανενα τριμηνο ...
βασικα ηταν ενας απο τους λογους των "υποχρεωσεων" που ανεφερες σε ποστ σου προχτες

Πως και πηρες την αποφαση να γυρισεις? Απο οτι καταλαβαινω παιζει να ησουν χρονια πανω...

Δυσκολο να αφησεις τα μουνολιβαδα. Θυμαμαι οταν εφευγα απο Μπρατισλαβα μου ερχοταν να βαλω τα κλαμματα
Μολις το απαντησα  ;)
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Πως και πηρες την αποφαση να γυρισεις? Απο οτι καταλαβαινω παιζει να ησουν χρονια πανω...

Δυσκολο να αφησεις τα μουνολιβαδα. Θυμαμαι οταν εφευγα απο Μπρατισλαβα μου ερχοταν να βαλω τα κλαμματα

Η μοναδικη πολη που οταν φευγω μου ερχεται να βαλω τα κλαμματα ειναι το Λονδινο. Ακομη και οταν προκειται  να παω...Παρισι

Οποιος μπορει να στησει μια κανονικη ζωη στο Λονδινο (νορμαλ δουλεια, εισοδηματα, διαμονη, κλπ) και δεν το κανει, κατι κανει λαθος.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Ο ΚΜΑΝ ειναι ενας χορηγος που χρυσοπληρωνει, αλλα αν εισαι ασχετος με ανατολικη ευρωπη και τον διαβαζεις σιγουρα σε ψηνει να ταξιδεψεις.
Ποτε δεν σκεφτομουν να παω Ουκρανια, μεχρι που αρχισα να διαβαζω οσα ελεγε.

Το οτι πληρωνει χρυσες βιζιτες και ενδεχομενως να μη γαμαει ειναι αλλο θεμα. Ο τροπος με τον οποιο γραφει ειναι ομως δον κιχωτικος

Τυπε, σοβαρα τωρα;

Αντρας που σεβεται τα αρχιδια του και εχει αντρικο τροπο ζωης, εχει αναγκη για εμπνευση και ιδεες και ανοιγμα ματιων απο τετοιους τυπους;

Δηλαδη, δεν ξερει ο χ αντρας τι πρεπει να κανει στη ζωη του και πως ειναι να ζεις ως αντρας;

 :S :S :S
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Η μοναδικη πολη που οταν φευγω μου ερχεται να βαλω τα κλαμματα ειναι το Λονδινο. Ακομη και οταν προκειται  να παω...Παρισι

Οποιος μπορει να στησει μια κανονικη ζωη στο Λονδινο (νορμαλ δουλεια, εισοδηματα, διαμονη, κλπ) και δεν το κανει, κατι κανει λαθος.

Τυπε, στο Λονδινο με τι ασχοληθηκες;

Σε ποια περιοχη εμενες;

Σε τι ειδους σπιτι;
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Τυπε, στο Λονδινο με τι ασχοληθηκες;

Σε ποια περιοχη εμενες;

Σε τι ειδους σπιτι;

Προσωπικα δεν το εζησα οπως ηθελα. Ανεβηκα για 2-3 μηνες, αλλα τελικα μου εκατσε δουλεια σε μικρη επαρχιακη πολη, οπου και πηγα.
Παντως η διαμονη ειναι μεγαλο θεμα στο Λονδινο, λογω ακριβειας. Χρειαζεται οπωσδηποτε 2500 λιρες εισοδημα, για να νοικιασεις ενα αξιοπρεπες στουντιο απο 3 ζωνη και περα, και να μη μπλεξεις με συγκατοικηση

Και φυσικα δεν συνισταται για ανειδικευτους γιατι θα μπλεξουν με χαμηλομισθες δουλειες και θα ζουν για να δουλευουν και να πληρωνουν υψηλα ενοικια, η να μενουν σε τρυπες μαζι με αλλους 5

2500 τουλαχιστον, δηλαδη γιατρος, μηχανικος, λογιστης, καθηγητης, ΙΤ, καλλιτεχνης, δικη σου δουλεια, κ.ο.κ.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Τυπε, σοβαρα τωρα;

Αντρας που σεβεται τα αρχιδια του και εχει αντρικο τροπο ζωης, εχει αναγκη για εμπνευση και ιδεες και ανοιγμα ματιων απο τετοιους τυπους;

Δηλαδη, δεν ξερει ο χ αντρας τι πρεπει να κανει στη ζωη του και πως ειναι να ζεις ως αντρας;

 :S :S :S

Αυτο καταλαβες τυπε?

Επειδη ο ΚΜΑΝ εχει (εν-μερει τουλαχιστον) τασεις ναυαγιου, δε σημαινει οτι δε μπορει να πει και κατι σωστο?  

Και ενα τυφλο κοτοπουλο μπορει να βρει ενα καλαμποκι, δε σημαινει οτι πρεπει να γινουμε τυφλα κοτοπουλα
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Αρκετα ,ψιλοκαταθλιψη για κανενα τριμηνο ...
βασικα ηταν ενας απο τους λογους των "υποχρεωσεων" που ανεφερες σε ποστ σου προχτες
Μολις το απαντησα  ;)

Οκ κατάλαβα.

Εύχομαι τα καλύτερα αγαπητέ.

Το σημαντικό είναι ότι είχες την τύχη να το ζήσεις, όχι το ότι χρειάστηκε να επιστρέψεις.

Το σκέφτομαι κι εγώ για επιστροφή του χρόνου, μετά από μια 10ετια έξω. Δεν έζησα τα δικά σου μεγαλεία βέβαια, αλλά και πάλι φοβάμαι ότι θα μου κακοφανει λίγο. Γι αυτό ρώτησα.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Προσωπικα δεν το εζησα οπως ηθελα. Ανεβηκα για 2-3 μηνες, αλλα τελικα μου εκατσε δουλεια σε μικρη επαρχιακη πολη, οπου και πηγα.
Παντως η διαμονη ειναι μεγαλο θεμα στο Λονδινο, λογω ακριβειας. Χρειαζεται οπωσδηποτε 2500 λιρες εισοδημα, για να νοικιασεις ενα αξιοπρεπες στουντιο απο 3 ζωνη και περα, και να μη μπλεξεις με συγκατοικηση

Και φυσικα δεν συνισταται για ανειδικευτους γιατι θα μπλεξουν με χαμηλομισθες δουλειες και θα ζουν για να δουλευουν και να πληρωνουν υψηλα ενοικια, η να μενουν σε τρυπες μαζι με αλλους 5

2500 τουλαχιστον, δηλαδη γιατρος, μηχανικος, λογιστης, καθηγητης, ΙΤ, καλλιτεχνης, δικη σου δουλεια, κ.ο.κ.

Οι αποστασεις σε γαμανε ομως. Ειδικα το πρωι που ειναι σαν σαρδελες ολοι στο μετρο. Αν γινεις λιωμα αντε να γυρισεις σπιτι
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Οκ κατάλαβα.

Εύχομαι τα καλύτερα αγαπητέ.

Το σημαντικό είναι ότι είχες την τύχη να το ζήσεις, όχι το ότι χρειάστηκε να επιστρέψεις.

Το σκέφτομαι κι εγώ για επιστροφή του χρόνου, μετά από μια 10ετια έξω. Δεν έζησα τα δικά σου μεγαλεία βέβαια, αλλά και πάλι φοβάμαι ότι θα μου κακοφανει λίγο. Γι αυτό ρώτησα.

Αν δεν εχεις υποχρεωσεις δεν εχει παντα νοημα να γυρισεις εκτος αν εχεις εισοδηματα

Ολους τους πιανει μια νοσταλγια , αλλα να γυρισεις να εισαι μισθωτος, ακομα και υψηλομισθος , το θεωρω μεγαλο ρισκο
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Που ήσουν φοιτητής ; Στη ... σμυ ;;;;;;

Αν σπουδάζει κανείς μαλακίες, σαν εσένα, έχει πλάκα να είσαι φοιτητής.
Η φαρμακολογία όμως ή η βιοχημεία, είναι δυσκολότερη από 3 πλήρεις κύκλους σπουδών σαν τους δικούς σου. Όλη σου τη ζωή, δεν θα μπορούσες να μάθεις ένα κεφάλαιο φαρμακολογίας και να περάσεις  εξετάσεις. Με 5/10 .

Είσαι τόσο βλάκας Λάκη που όταν διάβαζες φάρμα παράλληλα δοκίμαζες και τα σκευάσματα εν είδει πειραματόζωου ,η μόνιμη εγκεφαλική βλάβη που προκλήθηκε,καθώς και η εξάρτηση που απέκτησες σε κάθε λογής τοξικές ουσίες δημιούργησαν αυτό που είσαι σήμερα και γελάει όλος ο κόσμος.
Έναν τεράστιο μαλάκα!  :grin: 
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Προσωπικα δεν το εζησα οπως ηθελα. Ανεβηκα για 2-3 μηνες, αλλα τελικα μου εκατσε δουλεια σε μικρη επαρχιακη πολη, οπου και πηγα.
Παντως η διαμονη ειναι μεγαλο θεμα στο Λονδινο, λογω ακριβειας. Χρειαζεται οπωσδηποτε 2500 λιρες εισοδημα, για να νοικιασεις ενα αξιοπρεπες στουντιο απο 3 ζωνη και περα, και να μη μπλεξεις με συγκατοικηση

Και φυσικα δεν συνισταται για ανειδικευτους γιατι θα μπλεξουν με χαμηλομισθες δουλειες και θα ζουν για να δουλευουν και να πληρωνουν υψηλα ενοικια, η να μενουν σε τρυπες μαζι με αλλους 5

2500 τουλαχιστον, δηλαδη γιατρος, μηχανικος, λογιστης, καθηγητης, ΙΤ, καλλιτεχνης, δικη σου δουλεια, κ.ο.κ.

Tυπε για να πεις οτι ζεις και περνας καλα στο Λονδινο θα πρεπει να εχεις ενα καλο διαμερισμα στη Pall Mall.

Τοτε και μονο τοτε μπορεις να πεις οτι εχεις ποιοτητα ζωης στο Λονδινο.

Οτιδηποτε αλλο, ειναι χειροτερο και απο τον τυπο που ζει σε μια απλη λαικη γειτονια της Αθηνας. Χιλιες φορες καλυτερη ποιοτητα ζωης εχει αυτος που ζει Αθηνα παρα ο χ τυπος που απλα προσπαθει να επιβιωσει στο Λονδινο. Καμια σχεση οι συνθηκες.

Οταν γραφεις κατι, να εισαι σιγουρος για τα οσα γραφεις και η σιγουρια σου να πηγαζει απο βιωματικη γνωση και οχι απο θεωριες και οτι εχεις ακουσει δεξια αριστερα.

Το Λονδινο ειναι οκ εαν εχεις ενα εισοδημα 8000-10000 λιρες και λες οτι ναι, μπορω και ζω με αξιοπρεπεια και καποια ποιοτητα.

Επαναλαμβανω, ο χ τυπος που παιρνει 1500+ ευρω μισθο και ζει Αθηνα και δεν εχει υποχρεωσεις (γαμο-παιδια-σκυλια) ζει 1000 καλυτερα απο τον χ τυπο που προσπαθει να επιβιωσει στο Λονδινο.

Ειδικα τωρα που εκει κλεινουν η μια επιχειρηση μετα την αλλη και ολες σιγα σιγα κανουν μαζικες απολυσεις.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Οκ κατάλαβα.

Εύχομαι τα καλύτερα αγαπητέ.

Το σημαντικό είναι ότι είχες την τύχη να το ζήσεις, όχι το ότι χρειάστηκε να επιστρέψεις.

Το σκέφτομαι κι εγώ για επιστροφή του χρόνου, μετά από μια 10ετια έξω. Δεν έζησα τα δικά σου μεγαλεία βέβαια, αλλά και πάλι φοβάμαι ότι θα μου κακοφανει λίγο. Γι αυτό ρώτησα.

Τι σε επιστρεφει πισω τυπε;
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Επίτηδες βρωμίζει το άλλο Thread ο χρεωκοπημένος  :2funny:
  Αυτό με της τουαλέτες και τα μπάνια πολύ σωστό  :2funny:όποιος έχει ακίνητα τα βάζει και το αποδικνύει,όποιος είναι άφραγκος ζητάει να βάλουν τουαλέτες και μπάνια  :2funny:γιατί τόσο φτάνει το μυαλό του  :2funny:
 Καλό είναι να δείτε τη ζωή του φουκαρά  :2funny:γιά να μην καταντήσετε έτσι  :vomit:να δουλεύεται νυχτοφύλακες γιά να τα δίνετε στις τράπεζες και διατροφή στην πρώην γυναίκα σας  :headbang:και να μένετε σε ένα δωμάτιο 7 τετραγωνικά  :headbang:.
  Το άλλο Thread δεν έχει καμιά σχέση με αυτόν τον φουκαρά,τι δουλειά έχει το άλλο Thread με τους φουκαράδες που πήγαν στο εξωτερικό και δουλεύουν διπλοβάρδιες γιά να μην πάνε φυλακη γιά χρέη στην Ελλάδα? :2funny:
   Τώρα αν υπάρχουν κάποιοι ακόμα πιό φουκαράδες που τους θαυμάζουν εγώ τι να πω?  :headbang::2funny: :2funny: :2funny:
    Εγώ τώρα φεύγω,θα γράψω ΠΜ στον κλώνο μου  :2funny:να γράψει αυτός και να κράξει τους φουκαράδες  :2funny: :2funny: :2funny:

Νησαφι πια...

100 φορες στο ειπα.
Ελα στο μαντρι σου , ελα στο θρεντ σου.
Πορνομεταναστης λεει , δεν λεει χρεωκοπημενος μεταναστης
Μην βρωμιζεις αλλα θρεντ.
Ποσοι πρεπει να στο πουνε. Ελεος!

Σου καναμε 3 ερωτησεις, αλλα κανεις την παπια.

Τελος παντων , επειδη θα ρθει μια "φιλη μου" για σαβκυριακο, δεν θα ασχοληθω μαζι σου πολυ.
Ελα στο θρεντ σου, σκεψου, απαντησε.
Εχεις πολυ χρονο μεχρι την δευτερα

Την ψηφοφορία να την βαλω? Θα την δεχτεις? Οτι πεις εσυ θα κανω. Ναι ή οχι.
Αν δεν απαντησεις τοτε την δευτερα την βαζω.

Φιλακια
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Νησαφι πια...

100 φορες στο ειπα.
Ελα στο μαντρι σου , ελα στο θρεντ σου.
Πορνομεταναστης λεει , δεν λεει χρεωκοπημενος μεταναστης
Μην βρωμιζεις αλλα θρεντ.
Ποσοι πρεπει να στο πουνε. Ελεος!

Σου καναμε 3 ερωτησεις, αλλα κανεις την παπια.

Τελος παντων , επειδη θα ρθει μια "φιλη μου" για σαβκυριακο, δεν θα ασχοληθω μαζι σου πολυ.
Ελα στο θρεντ σου, σκεψου, απαντησε.
Εχεις πολυ χρονο μεχρι την δευτερα

Την ψηφοφορία να την βαλω? Θα την δεχτεις? Οτι πεις εσυ θα κανω. Ναι ή οχι.
Αν δεν απαντησεις τοτε την δευτερα την βαζω.

Φιλακια
Σε παράτησε η γυναίκα σου γιατί είσαι ναυάγιο και μίζερος, παραδέξου, δεν είναι κακό  :2funny:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Tυπε για να πεις οτι ζεις και περνας καλα στο Λονδινο θα πρεπει να εχεις ενα καλο διαμερισμα στη Pall Mall.

Τοτε και μονο τοτε μπορεις να πεις οτι εχεις ποιοτητα ζωης στο Λονδινο.

Οτιδηποτε αλλο, ειναι χειροτερο και απο τον τυπο που ζει σε μια απλη λαικη γειτονια της Αθηνας. Χιλιες φορες καλυτερη ποιοτητα ζωης εχει αυτος που ζει Αθηνα παρα ο χ τυπος που απλα προσπαθει να επιβιωσει στο Λονδινο. Καμια σχεση οι συνθηκες.

Οταν γραφεις κατι, να εισαι σιγουρος για τα οσα γραφεις και η σιγουρια σου να πηγαζει απο βιωματικη γνωση και οχι απο θεωριες και οτι εχεις ακουσει δεξια αριστερα.

Το Λονδινο ειναι οκ εαν εχεις ενα εισοδημα 8000-10000 λιρες και λες οτι ναι, μπορω και ζω με αξιοπρεπεια και καποια ποιοτητα.

Επαναλαμβανω, ο χ τυπος που παιρνει 1500+ ευρω μισθο και ζει Αθηνα και δεν εχει υποχρεωσεις (γαμο-παιδια-σκυλια) ζει 1000 καλυτερα απο τον χ τυπο που προσπαθει να επιβιωσει στο Λονδινο.

Ειδικα τωρα που εκει κλεινουν η μια επιχειρηση μετα την αλλη και ολες σιγα σιγα κανουν μαζικες απολυσεις.

Ειναι καθαρα προσωπικη αποψη.
Εγω ψηφιζω Λονδινο, λαμβανοντας υποψη ολες τις παραμετρους. Αλλος ψηφιζει Μοσχα, αλλος ΝΥ, αλλος Ρωμη, αλλος Κωνσταντινουπολη, αλλος Αθηνα, Σαλονικη, Ρεθυμνο, Πραγα, κ.ο.κ.

Εγω απο οσα μερη εχω παει, ειναι το μονο που δε θα βαριομουν ποτε, οση τυραννια και αν εχει σαν μεγαλουπολη που ειναι. Παρισι θα βαριομουν. Βερολινο το ιδιο. Λας Βεγκας το ιδιο. Ζυριχη το ιδιο. Πραγα το ιδιο.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Ειναι καθαρα προσωπικη αποψη.
Εγω ψηφιζω Λονδινο, λαμβανοντας υποψη ολες τις παραμετρους. Αλλος ψηφιζει Μοσχα, αλλος ΝΥ, αλλος Ρωμη, αλλος Κωνσταντινουπολη, αλλος Αθηνα, Σαλονικη, Ρεθυμνο, Πραγα, κ.ο.κ.

Εγω απο οσα μερη εχω παει, ειναι το μονο που δε θα βαριομουν ποτε, οση τυραννια και αν εχει σαν μεγαλουπολη που ειναι. Παρισι θα βαριομουν. Βερολινο το ιδιο. Λας Βεγκας το ιδιο. Ζυριχη το ιδιο. Πραγα το ιδιο.

Πως ψηφιζεις κατι που δεν γνωρισες τυπε;

Δεν εζησες εκει κατι, δεν εχεις βιωματικη γνωση.

"Προσωπικα δεν το εζησα οπως ηθελα. Ανεβηκα για 2-3 μηνες, αλλα τελικα μου εκατσε δουλεια σε μικρη επαρχιακη πολη, οπου και πηγα." Ειναι απο το δικο σου κειμενο.

Θεωρεις απλα καποια πραγματα επειδη περασες μερικα φεγγαρια εκει και ενθουσιαστηκες.

 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Κατά βαση για οικογενειακους λόγους σκέφτομαι να γυρίσω.

Αλλά είναι κάπως περίεργη η περίπτωση μου γενικά.

Πέρασα μια 10ετια εξωτερικό σε ένα αντικείμενο που μου άρεσε πάρα πολύ, πλήρωνε αρκετά πάνω από "καλά" αλλά μιλάμε για πολύ δουλειά..

Τώρα λόγω συνθηκών σκέφτομαι διαφορά σενάρια. Κατ αρχήν να ψωλαρω κάνα 6μηνο και μετά να αλλάξω εντελώς καριέρα.

Θα δείξει  :)
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Ο ΚΜΑΝ ειναι ενας χορηγος που χρυσοπληρωνει, αλλα αν εισαι ασχετος με ανατολικη ευρωπη και τον διαβαζεις σιγουρα σε ψηνει να ταξιδεψεις.
Ποτε δεν σκεφτομουν να παω Ουκρανια, μεχρι που αρχισα να διαβαζω οσα ελεγε.

Το οτι πληρωνει χρυσες βιζιτες και ενδεχομενως να μη γαμαει ειναι αλλο θεμα. Ο τροπος με τον οποιο γραφει ειναι ομως δον κιχωτικος
Το θεμα μας ειναι πως πληρωνει Χ5 και χαλαει τις πιατσες. Και στο τελος δεν γαμαει μερικες φορες.
Αυτο ειναι το προβλημα

Κατα τα αλλα
Ο κμαν ειναι ειλικρινης. Αυτο το αναγνωριζουμε.

Για αυτο απο μονος του λεει πως πληρωσε χωρις να γαμμσει με αποτελεσμα να γελαει ολο το θρεντ
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Ο ΚΜΑΝ ειναι ενας χορηγος που χρυσοπληρωνει, αλλα αν εισαι ασχετος με ανατολικη ευρωπη και τον διαβαζεις σιγουρα σε ψηνει να ταξιδεψεις.
Ποτε δεν σκεφτομουν να παω Ουκρανια, μεχρι που αρχισα να διαβαζω οσα ελεγε.

Το οτι πληρωνει χρυσες βιζιτες και ενδεχομενως να μη γαμαει ειναι αλλο θεμα. Ο τροπος με τον οποιο γραφει ειναι ομως δον κιχωτικος

Αν έχεις προσέξει οι άλλοι τα τελευταία πέντε χρόνια δεν πατάνε καν στο μπλοκ και όταν πάνε κατ εξαίρεση,γαμάνε πουτανες στα μπορδελα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom