Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Περυσι το καλοκαιρι ηρθε ενας ελληνας μπουχεσακος απο γερμανια με ενα νιμου 2μετρο κοκκινομαλλα, (γερμανιδα)
που γυρισε ολος ο φλοισβος και την χαζευε.. εδω ελλαδα ουτε στα πιο τρελα του ονειρα δεν θα εβγαζε τετοια  :S

Και Ελλάδα κάτι τέτοιες με μπουχεσάκους γυρνάνε
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Βρε φανφαρα εχεις παει ποτε μαυρη θαλασσα να καθησεις 3 μηνες συνεχομενα εκει
και να γ@μας αβερτα ανατολικες;

Για να το κανεις αυτο πρέπει να εισαι εισοδηματιας.Ποιος θα σου δώσει 3 μηνες αδεια?Και χρειαζεσαι 10000 ευρώ μινιμουμ.Συν οτι θα χάσεις αλλα τοσα επειδή δε δουλεύεις.
Θα παει ο αλλος Οδησσο,Κριμαία,Σοτσι ή Μαμαγια και θα γαμαει τζάμπα?Αρχιδια.Εκει κι αν δαγκώνουν οι γκόμενες.
 

fontas.dimi

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2014
Μηνύματα
585
Κριτικές
2
Like
35
Πόντοι
6
Σημασια εχουν οι προοπτικες ομως. Ξεκινας ετσι, χαμαλης που σε πηδανε. Αλλα ειναι σε μια αγορα ανταγωνιστικη, αν ειναι ξυπνιος και χτυπησει ενα acca/cima μετα μπορει ευκολα να ανεβει. Εχεις πολλες ευκαιριες αγγλια αλλα και ιρλανδια που ειναι διπλα. Ταυτοχρονα πρεπει να κοιταξει να βρει γκομενιτσες να πηδαει να κανει παρεες. Δε χρειαζονται χρηματα αν εισαι πιτσιρικας χωρις υποχρεωσεις

Φανταζομαι δεν εχει ιδιαιτερη προυπηρεσια ?

Ακούγεσαι γνώστης της κατάστασης.Είχε σπουδάσει Αγγλία και γύρισε Ελλάδα και προπαθου΄σε μετά το στρατιωτικό επί 4 χρόνια για καριέρα..Δεν του καθόταν..Δούλευε και πρακτικές και τα προγραμματα του ΟΑΕΔ και απλήρωτες πρακτικε΄ς και κάπου ήταν 9 μήνες εκπιδευόμενος οικονομικός αναλυτης.Έφυγε Αγγλία το 2015 και από τότε όσο κι αν προσπαθούσε τίπτοα στον τομεά του.Πωλήτης δούλευε λιανικής...Γνώρισε τυχαια μια κοπελα που πήγε πελάτισσα και ήταν του HR σε γνωστό όμιλο και πήγε και μιλησε στη διευθύντρια του λογιστικού τμήματος και τον πήραν πρωσορινά πρώτα για 5μηνο και του κάνα επέκταση αλλους 4 μήνες και κάνω το σταυρό μου να τον κρατήσουν...36 στα 37 είναι...Και διαβάζει για το ACCA που λες που είναι μακρυς δρόμος..
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Οταν ξεκινησε αυτο εδω το νημα το βρηκα τοσο ενημερωνενο,καλυτερο κ απ το πατριωτακι.Μετα αρχισε να λεει ο Κμαν για την βαλκανια ανωτεροτητα κ οτι μπορει δουλευοντας 2500 ωρες το μηνα να γαμαει μοντελα στην ουκρανια,αρχισε κ ο δημητρακης να λεει οτι οποιος δουλευει καλυτερα ν αυτοκτονησει κ μαγκας ειναι αυτος κ μονο που ανεβαζει βιντεο στο γιουτουμπ με τα γατακια στη μπανιερα κ μπαχαλαψε ενα θεμα ενδιαφερον κ απο ατομα με ειλικρινη διαθεση να μεταδωσουν πληροφορια ,μετατραπηκε σ ενα κυνηγι ν αποδειξουν οι δυο ποιος γαμαει καλυτερα ,αλλος σκυλια αλλος γατια κ κατι τετοια.
Αν υπήρχε moderation, θα είχαν σβηστεί τα άσχετα και θα είχαν μπαναριστεί ορισμένοι, ώστε να μείνει η ουσία και να ενημερώνεται ο κόσμος για πράγματα που έχουν ενδιαφέρον ούτως ή άλλως.

Αλλά προφανώς είτε δεν υπάρχουν καθόλου moderators, είτε υπάρχουν και απλά ξύνουν τα @@ τους.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Περυσι το καλοκαιρι ηρθε ενας ελληνας μπουχεσακος απο γερμανια με ενα νιμου 2μετρο κοκκινομαλλα, (γερμανιδα)
που γυρισε ολος ο φλοισβος και την χαζευε.. εδω ελλαδα ουτε στα πιο τρελα του ονειρα δεν θα εβγαζε τετοια  :S

Εκει ο μεσος ορος ειναι μουναρες, οχι οπως Ελλαδα. Οποτε λογικο

Και Ελλάδα κάτι τέτοιες με μπουχεσάκους γυρνάνε

φιλε με αγαπη το λεω αυτο, αν ποτε ναυαγησεις σε ενα ερημονησι με 10 μουναρες και το σκυλι του ΚΜΑΝ, το λαμπραντορ θα τις ξεμουνιαζει και εσυ θα λες οι γκομενες θελουν τριχωτους τυπους
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Ακούγεσαι γνώστης της κατάστασης.Είχε σπουδάσει Αγγλία και γύρισε Ελλάδα και προπαθου΄σε μετά το στρατιωτικό επί 4 χρόνια για καριέρα..Δεν του καθόταν..Δούλευε και πρακτικές και τα προγραμματα του ΟΑΕΔ και απλήρωτες πρακτικε΄ς και κάπου ήταν 9 μήνες εκπιδευόμενος οικονομικός αναλυτης.Έφυγε Αγγλία το 2015 και από τότε όσο κι αν προσπαθούσε τίπτοα στον τομεά του.Πωλήτης δούλευε λιανικής...Γνώρισε τυχαια μια κοπελα που πήγε πελάτισσα και ήταν του HR σε γνωστό όμιλο και πήγε και μιλησε στη διευθύντρια του λογιστικού τμήματος και τον πήραν πρωσορινά πρώτα για 5μηνο και του κάνα επέκταση αλλους 4 μήνες και κάνω το σταυρό μου να τον κρατήσουν...36 στα 37 είναι...Και διαβάζει για το ACCA που λες που είναι μακρυς δρόμος..

Αυτη η επιστροφη για το στρατο εχει γαμησει πολυ κοσμο. Αν γυρισεις Ελλαδα απο εξωτερικο για αυτο μετα πολυ δυσκολα σε παιρνουν χωρις καποιο γνωστο. Εκτος αν πας σε κανα αουτσορσ σεντερ κρακοβια σλοβακια κλπ.

Εγω ετσι ξεκινησα, το 14 που πηγα εκει δεν ηταν σχεδον κανενας Ελληνας, δυο χρονια μετα, καθε μηνα ερχοντουσαν καμια δεκαρια. Καλη του επιτυχια
 

fontas.dimi

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2014
Μηνύματα
585
Κριτικές
2
Like
35
Πόντοι
6
Αυτη η επιστροφη για το στρατο εχει γαμησει πολυ κοσμο. Αν γυρισεις Ελλαδα απο εξωτερικο για αυτο μετα πολυ δυσκολα σε παιρνουν χωρις καποιο γνωστο. Εκτος αν πας σε κανα αουτσορσ σεντερ κρακοβια σλοβακια κλπ.

Εγω ετσι ξεκινησα, το 14 που πηγα εκει δεν ηταν σχεδον κανενας Ελληνας, δυο χρονια μετα, καθε μηνα ερχοντουσαν καμια δεκαρια. Καλη του επιτυχια

Να σαι καλά φίλε.Είναι ένας άνθρωπος με καλή καρδιά που προσπαθουσε απο μικρός και είχε μεράκι για σπουδές.Απλά δεν του καθόταν γιατί ζούμε σε δύσκολους καιρούς..Ελπίζω τώρα σιγά σιγά να ορθοποδήσει έστω.Εγώ πάω 2 φορές το χρόνο και τον βλέπω..
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ελλειψη επιχειρηματων τυπε.

Ουτε κανονι εριξα ,αλλα ρυθμιση ουτε διατροφες πληρωνω.

Συνεχισε να υποστηριζεις τον σκατοψυχο, σκατα απο την εισσαγελεα  εξωτερικα αλλα και σκατα στην ψυχη.

Μπορεις να του μοιασεις αν θελεις.
Ευκολο ειναι...
Πρόλαβε και σου απάντησε ο Κλώνος μου βλέπω  :2funny:Μου φένεται έχεις πεθάνει και δεν το ξέρεις :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
:2funny:με έπνιξες ρε, εδώ εσύ τη μία μας έλεγες ότι  δεν μπορούσες με τίποτα Στην Ελλάδα νά ανταπεξέλθεις καί τώρα μας λες δεν χρωστάς, τουλάχιστον η τράπεζα είναι πολιτισμένος οργανισμός καί θα σε τρέχει δικαστήριο η θα σου πάρει τό σπίτι, από τη πρώην γυναίκα πώς θα γλυτώσεις :2funny: εκείνη μπορεί να σου κάνει σκηνικά :2funny: μπορεί νά βάλει μπράβους να σε δειρουν :2funny: μόνο μια πλαστική χειρουργική σε ζωσει από τη γυναίκα σου να μήν σε αναγνωρίζει :jerking: συνέχισε να γράφεις μαλακίες,οι υπερωρίες σου κάψανε τον εγκέφαλο :jerking:
Θα συμπληρώσω τον κλώνο μου  :2funny:
Τι να πουλησω φιλε
Αξια 50-55.000 μαξιμουμ ενω η οφειλη στην τραπεζα ειναι περιπου 80.000.
Εδώ μας γράφει 2 χρόνια πριν ότι χρώσταγε στην τράπεζα 80.000 ευρώ.Τώρα λέει ότι έκανε ρύθμιση η δόση ήταν λέει 850 ευρώ.Άντε να την κατέβασε στα 500 (που το βλέπω δύσκολο) .Δεν υπάρχει περίπτωση στην Ελλάδα να πάρεις διαζύγιο και η γυναίκα να μην παρει διατροφή  :headbang:εδώ σε άνεργους φίλους μου χωρις τιποτα και το δικαστήριο τους βγάζει διατροφες 175 Ευρώ  :headbang:.Κάπου είχε πει ότι δίνει 500 ευρώ αν το βρει κάποιος ας το βάλει.Δηλαδή 1.000 το μήνα πάνε Ελλάδα  :headbang:.
  Βάλτε και άλλα 500 ευρώ ενοίκιο  :headbang:.Δηλαδή του μένει το πολύ ένα πεντακοσάρικο  :headbang:δουλεύοντας 12ωρα αν όχι 14ωρα  :headbang:.Μάλλον έχει πεθάνει και δεν το ξέρει  :2funny:
  Εγώ μιλάω με αποδείξεις πάντα και δεν ασχολούμε με πόσα τετραγωνικά είναι η τουαλέτα  :jerking: :2funny:
   
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Εκει ο μεσος ορος ειναι μουναρες, οχι οπως Ελλαδα. Οποτε λογικο
Μπορείς να καταλάβεις πολλά, απλά τσεκάροντας τις παραλίες στην Ελλάδα.

Ενώ θα δεις πολλούς εμφανίσιμους τύπους με μπάζα (και πολλές φορές τρελά μπάζα :S), δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να δεις το αντίθετο.

Προσωπικά δεν έχω δει ποτέ. :S
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Κι όμως 19500 λίρες παίρνει στο Manchester ετησίως μεικτά..Είναι βοηθός λογιστή..Τόσα παίρνουν εκτός Λονδίνου για αυτή τη θέση.Δεν πληρώνουν οι ανειδίκευτες δουλειές που λες..Ξεχνάς ότι πληρώνεις αβέρτα την ιδιωτική ασφάλεια για συνταξη που είναι υποχρεωτικό απο το νόμο..Σου λεώ γιατί τα ξέρω και τα βλέπω.1350 λίρες παίρνει καθαρά και μένει σε σπίτ με άλλους 2 με δικό του δωμάτιο μοιράζοντας μπάνο,κουζίνα και σαλόνι όπου πληρώνει 430 λίρες με λογαριασμούς,κάπου 75 λίρες το μήνα σε λεωφορεία,200 με 300 λίρες σε φαί και βγαίνει το παιδί για ένα ποτό Παρασκευή και Σάββατο..Δεν είναι σπάταλος αλλά φιλότιμος και κάνει την οικονομία του κι ας του λέω να περνά καλά και θα τον βοηθώ όσο μπορω.Η Αγγλία πληρώνει καλά γιατρούς,μηχανικούς,φαρμακοποιούς,νοσηλευτές και οικονομικούς ελεγκτές-ορκωτούς λογιστές.Τα πιο πολλά άλλα δεν πληρώνονται πολύ..
Και εγώ Αγγλία είμαι και τα ποσά που σου γράφω τα ξέρω.Πχ εγώ πληρωνω peoples pension 130£ τον μήνα.Δεν είναι υποχρεωτικο καθώς μπορεις να κάνεις opt out.Και μην νομίζεις ,οδηγός σε μια οικογένεια είμαι.Πες του να ψαχτεί λίγο γιατι επιμένω ότι παίρνει πολύ λίγα.Εκτός αν  δουλευει και ανάλογες λίγες ώρες.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
:2funny:Μου φένεται έχεις πεθάνει και δεν το ξέρεις :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:Θα συμπληρώσω τον κλώνο μου  :2funny:Εδώ μας γράφει 2 χρόνια πριν ότι χρώσταγε στην τράπεζα 80.000 ευρώ.Τώρα λέει ότι έκανε ρύθμιση η δόση ήταν λέει 850 ευρώ.Άντε να την κατέβασε στα 500 (που το βλέπω δύσκολο) .Δεν υπάρχει περίπτωση στην Ελλάδα να πάρεις διαζύγιο και η γυναίκα να μην παρει διατροφή  :headbang:εδώ σε άνεργους φίλους μου χωρις τιποτα και το δικαστήριο τους βγάζει διατροφες 175 Ευρώ  :headbang:.Κάπου είχε πει ότι δίνει 500 ευρώ αν το βρει κάποιος ας το βάλει.Δηλαδή 1.000 το μήνα πάνε Ελλάδα  :headbang:.
  Βάλτε και άλλα 500 ευρώ ενοίκιο  :headbang:.Δηλαδή του μένει το πολύ ένα πεντακοσάρικο  :headbang:δουλεύοντας 12ωρα αν όχι 14ωρα  :headbang:.Μάλλον έχει πεθάνει και δεν το ξέρει  :2funny:
  Εγώ μιλάω με αποδείξεις πάντα και δεν ασχολούμε με πόσα τετραγωνικά είναι η τουαλέτα  :jerking: :2funny:
   

Κι εσυ παιρνεις το επιδομα αμεα 1500

Απο αυτα τα 1.000 φευγουν στα χαπια και στον τρελογιατρο.
Ενω καθε χρονο χρειαζεσαι καινουργιο ζουρλομανδυα
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Λέμε ελάχιστοι κανουν την προσπάθεια που πρέπει να γαμησουν.Εδω στο site μονο ο Β.Π. εκανε εκδρομές ανατολικα στην Τσεχία εμπνεομενος απο εμένα και αυτός δύο χρόνια άντεξε.
Είναι καταιγιστικοι οι ρυθμοί.
Ελα χαζούλη,ως και τα σκυλιά πηδάνε και εσύ λες για δυσκολίες και μαλακίες .Κορόιδο ολκής είσαι .
 

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
Σαβ που χάθηκες ρε τυπε ?

Μήπως κόλλησες κανένα αφρικανικό σκουλαμέντο ?

 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
τι αμερικη μωρε ο γκιουλιβερ, ακομη και στα χειμαδια του ανατολικου μπλοκ ζητημα αν
εχει μεινει συνολικα 3μηνες στη ζωη του, κατα τα αλλα ειναι και ειδημων..
Τι να πουν και αλλοι που εχουν χτυπησει δεκαδες χρονια


Τυπε δεν χρειαζεται να παει καποιος σε αλλο κρατος για να βρει μουναρες σλαβες να γαμησει.

Παντου σε ολη τη δυση εχει διαθεσιμες.

Οι Α κατηγοριας μουναρες δεν ειναι ουτε εντος Ουκρανιας ουτε εντος Ρωσιας, εχουν φυγει απο εκει ειτε εχουν γεννηθει στη δυση.

Αθηνα εχει εκατονταδες που οταν δουν οτι εισαι σοβαρος παιζεις γερη μπαλα.

Ειδικα Γερμανια-Αυστρια (ειδικα Βιεννη) ειναι χιλιαδες. Στη Βιεννη δε, υπαρχουν εν αφθονια και οι ΥΠΕΡΜΟΥΝΑΡΕΣ Σλοβενες, δεν υπαρχει καμια συγκριση με καμια ανα το κοσμο. Οι Σλοβενες ειναι μια κατηγορια απο μονες τους.

Φυσικα και ουτε που θα τις δει ποτε του απο κοντα ο φιλος μας, δεν θα του επιτρεψουν καν την εισοδο εκει που συχναζουν και αν τυχον τις πετυχει καπου τυχαια, δεν θα τον κοιταξουν καν. Στη περιπτωση που επιχειρησει να κανει τις παπαριες που λεει οτι κανει θα μαζεψει φαπες τοσο απο τις ιδιες (τσαντιες) οσο και απο τους απανταχου τυπους που συνοδευουν τετοιες μουναρες.

Τον προκαλω τωρα (για χιλιοστη φορα) να στειλει το κινητο του να τον καλεσω και να παμε σε ακριβο στεκι και αυριο το πρωι αν γουσταρει και απλα να μου δειξει ολα αυτα που λεει για ανωτεροτητες και υπεροχες και λοιπες παπαριες που μονο μεσα στον εγκεφαλο του υπαρχουν.

Να δουμε τι πυραυλους διαθετει, το παιχνιδι που λεει οτι κανει και ολα αυτα που γραφει.

Υποσχομαι εαν ειναι οντως δυνατος παιχτης, να ερθω ξανα εδω και να πω τα οσα ακριβως ειδα απο κοντα.

 :hi:

 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Λέμε ελάχιστοι κανουν την προσπάθεια που πρέπει να γαμησουν.Εδω στο site μονο ο Β.Π. εκανε εκδρομές ανατολικα στην Τσεχία εμπνεομενος απο εμένα και αυτός δύο χρόνια άντεξε.
Είναι καταιγιστικοι οι ρυθμοί.

Αν θυμαμαι καλα, το μυθικο πουλι τον ξεβρακωσε και αυτον οταν ανεβαζε μουφα φωτογραφιες οπως εχεις κανει και εσυ.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Μπορείς να καταλάβεις πολλά, απλά τσεκάροντας τις παραλίες στην Ελλάδα.

Ενώ θα δεις πολλούς εμφανίσιμους τύπους με μπάζα (και πολλές φορές τρελά μπάζα :S), δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να δεις το αντίθετο.

Προσωπικά δεν έχω δει ποτέ. :S

Το αντιθετο ποιο ειναι τυπε; Να δεις μουναρα με μπαζο τυπο διπλα της;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom