Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Ο τεμπελχανας την γκομενα που την παει?

Εαν εχει λεφτα, ολο και καπου θα τη παει αλλα συντομα θα τον παρατησει. Συνηθως δεν γαμανε κατι τετοιοι ή αν γαμανε ειναι εντελως ξενερωτο γαμησι.

Καμια αξιογαμητη γκομενα δεν καυλωνει με τεμπεληδες που ζουν με τους γονεις τους.

Τους εχουν ειτε για συμφερον ειτε για αξεσουαρ να μην ειναι μονες τους.

 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Τυπε 3-4 τηλέφωνα απο εργοδοτες σκεφτομουν να σου δωσω ,και τιποτα να μην γινοταν θα μαθαινες τι παιζει γιατι δεν ξερεις.

Και 2 τηλέφωνα απο ελληνες κοινωνικους λειτουργους, να σου πουν τα δικαιωματα σου κ πως να κινηθεις.

Ουτε να με γνωρισεις ουτε τηλεφωνο σου να μου εδινες.




Αστο να παει στο διαολο

Να σαι καλα τυπε για την σκεψη,στο μνμ μου ομως εγραφα για χρηματα που επαιρνα κ πως ξεκινησα,οχι γι αυτα που παιρνω τωρα,μην τρελαινεσαι!Οσον αφορα με ελληνες δεν εχω διαθεση με κανενα να μιλησω κ σε κανεναν να πω αποτανθω για τα δικαιωματα μου,φροντισα κ τα γνωριζω πια μονος μου,γι αυτο γραφω εδω απο προσωπικη εμπειρια κ οχι παπατζες.

Οταν ξεκινησε αυτο εδω το νημα το βρηκα τοσο ενημερωνενο,καλυτερο κ απ το πατριωτακι.Μετα αρχισε να λεει ο Κμαν για την βαλκανια ανωτεροτητα κ οτι μπορει δουλευοντας 2500 ωρες το μηνα να γαμαει μοντελα στην ουκρανια,αρχισε κ ο δημητρακης να λεει οτι οποιος δουλευει καλυτερα ν αυτοκτονησει κ μαγκας ειναι αυτος κ μονο που ανεβαζει βιντεο στο γιουτουμπ με τα γατακια στη μπανιερα κ μπαχαλαψε ενα θεμα ενδιαφερον κ απο ατομα με ειλικρινη διαθεση να μεταδωσουν πληροφορια ,μετατραπηκε σ ενα κυνηγι ν αποδειξουν οι δυο ποιος γαμαει καλυτερα ,αλλος σκυλια αλλος γατια κ κατι τετοια.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Ωραια απο αυριο θσ υποστηριζουμε αυτους που βαρανε κανονια σε τραπεζες, αλλα την κανουν με ελαφρα στο εξωτερικο, και τους κυνηγανε διατροφες επειδη δεν εκαναν σωστες επιλογες στην ζωη τους
Ελλειψη επιχειρηματων τυπε.

Ουτε κανονι εριξα ,αλλα ρυθμιση ουτε διατροφες πληρωνω.

Συνεχισε να υποστηριζεις τον σκατοψυχο, σκατα απο την εισσαγελεα  εξωτερικα αλλα και σκατα στην ψυχη.

Μπορεις να του μοιασεις αν θελεις.
Ευκολο ειναι...
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Σε Εργολαβιες πηγαινει, μια ολλανδια ,μια βελγιο, μια γερμανια, μια ελλαδα. Η διαμονη του παντου ειναι πληρωμενη σε ξενοδοχειο. Καλο ή μετριο δεν ξερω.

Το πως τα ξοδευει δικαιωμα του.

Το να ειμαι με μια βαλιτσα στο χερι να γυριζω τα μπουρδελοξενοδοχεια της ευρωπης,γιατι τετοια πληρωνουν τ αφεντικα δεν πληρωνουν σουιτες,να μ λεει τ αφεντικο πηδα κ να πηδαω,κατσε οκλαδον κ να καθομαι,ειναι κατι που το εκανα για δυο μηνες.Δεν γουσταρω κ τετοια λεφτα θα τς πληρωσεις αργοτερα σε γιατρους.

Εγω αυτο που θελω ειναι να ξυπναω στο σπιτακι μου κ ειτε να πηγαινω για τρεξιμο το πρωι,ειτε να ετοιμαζω βσλιτσα να φορτωνω την μηχανη κ να πηγαινω πσκ (οπου δεν δουλευω) σε χωρες που για να τις επισκεφτω σπο ελλαδα εχανα πολυ χρημα.

Να ναι καλα το παλικαρι κ ας τα ξοδευει κ σε ναρκωτικα σν γουσταρει,στ αρχιδια μ
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Δεν το εγραψα για να σου την πω,αλλα για να σου δείξω ότι κανενας μας δεν εχει διαγει εναν αψογο βιο.
Μπορεί ο τεμπελχανας να γαμαει στο σπίτι με τους γονείς του μεσα,οπως εκανα πιτσιρικας,ή στο αμάξι.
Το θεμα είναι να περνας καλα είτε εισαι πτωματοφορεας είτε τσάρος του γιουτιουμπ είτε νυχτοφύλακας, είτε εισαι κατα φαντασίαν πλούσιος όπως πολλοί εδω μέσα είτε τρως στα συσσίτια

Λεω πως αναπαραγετε καποιοι τις μαλακιες του δημητρακη που επειδη τον εχω ξεκατινιασει ,ψαχνει κατι που δεν ισχυει να μου την πει.
Τις αποδειξεις που βαζω κανει πως δεν τις βλεπει.

Αλλα........για κατσε.......ακομη κι ετσι να ειναι (που δεν ειναι)

Πόσοι χρωστανε στις τραπεζες?
Πόσοι πληρωνουν διατροφη??


Ποσοι καθονταν να τους χεσουν για 200$ και χυναν στο πεπονι για να το φαει μετα η οικογενεια που μισουν??  

Αβυσσος η ψυχη των θαυμαστων. Καμμια φορα σκεφτομαι ποιος ειναι χειροτερος, ο δημητρακης ή οι θαυμαστες του??
Αντε αυτος ειναι ΑΜΕΑ ,οι θαυμαστες ομως???
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Στο κμαν διοτι στη σελιδα 109 μας ειχε βρισει ολους μας απο τοτε συν του οτι με εβγαλε οτι πεθανα ενω ελειπα.
Ναι ρε τυπε, εμενα μου λες να ανοιξω αλλο θρεντ για τις διαμαχες με τον δημητρακη γιατι ειμαστε οφσαιντ κ το κανεις εσυ για αλλον?
Εσενα δηλαδη δεν σε πιανει το πραμα?

Δεν εξεταζω αν εχεις δικιο ή αδικο.

Για το οτι σε πεθανε ειναι κατακριτεο. Κι ο δημητρακης ευχεται να πεθανω σε 5 χρονια μετα την συνταξη αλλα δεν εγινε και τιποτα . Ειναι ο τρελος του χωριου, οτι θελει λεει.

Λες και καναμε συμφωνια με τον αγιο πετρο ποιος θα πει πρωτος το ποιημα και ποιος δευτερος

Ο δημητρακης ξεχναει που ειδε τον χριστο φανταρο με το τρενο.....
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Και με τον ΚΜΑΝ ειναι το ιδιο. Εχει ποσταρει μερικα καλα μουνια που εχει ακριβοπληρωσει και τα απαξιωνουν, ενω τους αρεσει ο λαγος του Δημητρακη

Αυτό είναι το πρόβλημα.Οτι δεν κοιτάζουν το αποτέλεσμα αλλά τη διαδικασία,έχουν δηλαδή συνολική θεώρηση.Εγώ εστιάζω στο αποτέλεσμα.
Δηλαδή ο άλλος προτιμά χαλαρό στυλ και εύκολα πράγματα και ας γαμάει και εξάρια παρά να του βγαίνει η Παναγία για να γαμάει οχτάρια.Δε θέλουν τη σκληρή προσπάθεια,θέλουν το εύκολο το πιο λαμογίστικο και τους εκφράζει ο δημητράκης.
Στυλ αγοράζω φτηνά,πουλάω ακριβά,φτιάχνομαι,γαμάω φτηνά κτλ.
Ονειρα βέβαια.Εντωμεταξύ αυτό το ονομάζουν καπιταλισμό.Δηλαδή το να ψωλάρει ο άλλος και να κυνηγάει ευκαιρίες.
Να ποστάρω εγώ γκόμενα σαν του δημητράκη θα γελούσε και το εμπριμέ ερίφιο.Ωδινεν όρος και έτεκεν μυν θα έλεγαν.
Γενικά όμως από εμένα περιμένουν οι άλλοι πολλά.Και στη δουλειά το ίδιο είναι.Πριν είχα την ψευδαίσθηση οτι είναι τα ίδια κριτήρια για όλους,αμ δε.Συγκρίνεσαι βασικά με τον ιδεατό εαυτό σου.

Δεν ξέρω γιατί περνάει πολύ αυτό το κοινωνικό,τα κοινωνικά κριτήρια και όχι το brutal,πραγματικό,παραγωγικό,το κριτήριο επίδοσης δηλαδή.Γιατί δε μετράει μόνο ο όγκος εργασίας και το αποτέλεσμα αλλά τα βλέπουν όλα σε σχέση με το άτομο,τα προσωποποιούν δηλαδή.
Το καλό με τις γκόμενες είναι οτι συχνά δεν έχουν κοινωνικό κριτήριο στις επιλογές τους αλλά κοιτάνε μόνο το σκληρό στοιχείο,πόσα είσαι ικανός να προμηθεύσεις δηλαδή.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Και με τον ΚΜΑΝ ειναι το ιδιο. Εχει ποσταρει μερικα καλα μουνια που εχει ακριβοπληρωσει και τα απαξιωνουν, ενω τους αρεσει ο λαγος του Δημητρακη
Ναι το ξερω.
Απλα απεφυγα να το πω για να μην λενε πως τον υποστηριζω τον κμαν
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
:2funny: :2funny:
Να σαι καλα τυπε για την σκεψη,στο μνμ μου ομως εγραφα για χρηματα που επαιρνα κ πως ξεκινησα,οχι γι αυτα που παιρνω τωρα,μην τρελαινεσαι!Οσον αφορα με ελληνες δεν εχω διαθεση με κανενα να μιλησω κ σε κανεναν να πω αποτανθω για τα δικαιωματα μου,φροντισα κ τα γνωριζω πια μονος μου,γι αυτο γραφω εδω απο προσωπικη εμπειρια κ οχι παπατζες.

Οταν ξεκινησε αυτο εδω το νημα το βρηκα τοσο ενημερωνενο,καλυτερο κ απ το πατριωτακι.Μετα αρχισε να λεει ο Κμαν για την βαλκανια ανωτεροτητα κ οτι μπορει δουλευοντας 2500 ωρες το μηνα να γαμαει μοντελα στην ουκρανια,αρχισε κ ο δημητρακης να λεει οτι οποιος δουλευει καλυτερα ν αυτοκτονησει κ μαγκας ειναι αυτος κ μονο που ανεβαζει βιντεο στο γιουτουμπ με τα γατακια στη μπανιερα κ μπαχαλαψε ενα θεμα ενδιαφερον κ απο ατομα με ειλικρινη διαθεση να μεταδωσουν πληροφορια ,μετατραπηκε σ ενα κυνηγι ν αποδειξουν οι δυο ποιος γαμαει καλυτερα ,αλλος σκυλια αλλος γατια κ κατι τετοια.
Εγω τυπε ειλικρινα να βοηθησω ηθελα γιατι μπορω. Το εχω κανει πολλές φορες . Ειναι το χομπι μου ας πουμε.  :2funny: :2funny:. Δεν το κανω για καποιο οφελος. Κι απ την τσεπη μου βαζω  :2funny: :2funny:
Δεν ξεκαθαρισες πως το στατους σου εχει αλλαξει προς το καλυτερο.
Αν ειναι ετσι χαιρομαι.

Κατα τα αλλα φτιαξε την ζωη σου όπως το σκεφτεσαι εσυ. Θες λιγες ωρες? Θες πολλες?

Δεν ειναι ολοι οι ελληνες λαμογια, μπορει καποιος να ενημερωθει σωστα.
Ενω οι κοινωνικοι λειτουργοι ειναι το λειτουργημα τους ,η δουλεια τους. Τυχαινει να ειναι ελληνες και να συννενοουμαστε καλυτερα στα ελληνικα. Ελληνες υπαλληλοι σε γερμανικη δημοσια υπηρεσια ειναι.

Ολα τα νηματα καπως ετσι πανε.
Χαλαρωσε και διασκεδασε το
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Το να ειμαι με μια βαλιτσα στο χερι να γυριζω τα μπουρδελοξενοδοχεια της ευρωπης,γιατι τετοια πληρωνουν τ αφεντικα δεν πληρωνουν σουιτες,να μ λεει τ αφεντικο πηδα κ να πηδαω,κατσε οκλαδον κ να καθομαι,ειναι κατι που το εκανα για δυο μηνες.Δεν γουσταρω κ τετοια λεφτα θα τς πληρωσεις αργοτερα σε γιατρους.

Εγω αυτο που θελω ειναι να ξυπναω στο σπιτακι μου κ ειτε να πηγαινω για τρεξιμο το πρωι,ειτε να ετοιμαζω βσλιτσα να φορτωνω την μηχανη κ να πηγαινω πσκ (οπου δεν δουλευω) σε χωρες που για να τις επισκεφτω σπο ελλαδα εχανα πολυ χρημα.

Να ναι καλα το παλικαρι κ ας τα ξοδευει κ σε ναρκωτικα σν γουσταρει,στ αρχιδια μ
Ουτε εγω το κανω αυτο γιατι δεν μπορω και δεν μαρεσει.

Εδω ομως μιλαμε για επιλογες, για δουλειες που δεν τις πιανει το ματι και για αναλογες αμοιβες.

Καποιος αλλος τις κανει
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Ουτε εγω το κανω αυτο γιατι δεν μπορω και δεν μαρεσει.

Εδω ομως μιλαμε για επιλογες, για δουλειες που δεν τις πιανει το ματι και για αναλογες αμοιβες.

Καποιος αλλος τις κανει

Οχι τυπε δεν λεμε για επιλογες δουλειων,γιατι αν ηταν ετσι θα πηγαιναμε κ στα καραβια που ο Ελληνας ξερει οτι θα παιρνει στανταρακι 7000€ μηνα.Μιλαμε για ποιοτητα ζωης,δουλειες κ στην ελλαδα υπαρχουν,δεν σ παρεχουν μ φυσιολογικη ποιοτητα ομως.
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
:2funny: :2funny:Εγω τυπε ειλικρινα να βοηθησω ηθελα γιατι μπορω. Το εχω κανει πολλές φορες . Ειναι το χομπι μου ας πουμε.  :2funny: :2funny:. Δεν το κανω για καποιο οφελος. Κι απ την τσεπη μου βαζω  :2funny: :2funny:
Δεν ξεκαθαρισες πως το στατους σου εχει αλλαξει προς το καλυτερο.
Αν ειναι ετσι χαιρομαι.

Κατα τα αλλα φτιαξε την ζωη σου όπως το σκεφτεσαι εσυ. Θες λιγες ωρες? Θες πολλες?

Δεν ειναι ολοι οι ελληνες λαμογια, μπορει καποιος να ενημερωθει σωστα.
Ενω οι κοινωνικοι λειτουργοι ειναι το λειτουργημα τους ,η δουλεια τους. Τυχαινει να ειναι ελληνες και να συννενοουμαστε καλυτερα στα ελληνικα. Ελληνες υπαλληλοι σε γερμανικη δημοσια υπηρεσια ειναι.

Ολα τα νηματα καπως ετσι πανε.
Χαλαρωσε και διασκεδασε το

Any way δεν σ λεω τι να κανεις εσυ ή αλλοι με τους ελληνες,το οτι εγω ομως τους θεωρω για τον πουτσο ειναι κατι που δεν αλλαζει.
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Αυτό είναι το πρόβλημα.Οτι δεν κοιτάζουν το αποτέλεσμα αλλά τη διαδικασία,έχουν δηλαδή συνολική θεώρηση.Εγώ εστιάζω στο αποτέλεσμα.
Γενικά όμως από εμένα περιμένουν οι άλλοι πολλά.Και στη δουλειά το ίδιο είναι.Πριν είχα την ψευδαίσθηση οτι είναι τα ίδια κριτήρια για όλους,αμ δε.Συγκρίνεσαι βασικά με τον ιδεατό εαυτό σου.
Δεν ξέρω γιατί περνάει πολύ αυτό το κοινωνικό,τα κοινωνικά κριτήρια και όχι το brutal,πραγματικό,παραγωγικό,το κριτήριο επίδοσης δηλαδή.Γιατί δε μετράει μόνο ο όγκος εργασίας και το αποτέλεσμα αλλά τα βλέπουν όλα σε σχέση με το άτομο,τα προσωποποιούν δηλαδή.
Το καλό με τις γκόμενες είναι οτι συχνά δεν έχουν κοινωνικό κριτήριο στις επιλογές τους αλλά κοιτάνε μόνο το σκληρό στοιχείο,
πόσα είσαι ικανός να προμηθεύσεις δηλαδή.
 

Συνημμένα

  • αρχείο λήψης (1).png
    αρχείο λήψης (1).png
    6,8 KB · Εμφανίσεις: 27

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Αυτό είναι το πρόβλημα.Οτι δεν κοιτάζουν το αποτέλεσμα αλλά τη διαδικασία,έχουν δηλαδή συνολική θεώρηση.Εγώ εστιάζω στο αποτέλεσμα.
Δηλαδή ο άλλος προτιμά χαλαρό στυλ και εύκολα πράγματα και ας γαμάει και εξάρια παρά να του βγαίνει η Παναγία για να γαμάει οχτάρια.Δε θέλουν τη σκληρή προσπάθεια,θέλουν το εύκολο το πιο λαμογίστικο και τους εκφράζει ο δημητράκης.
Στυλ αγοράζω φτηνά,πουλάω ακριβά,φτιάχνομαι,γαμάω φτηνά κτλ.
Ονειρα βέβαια.Εντωμεταξύ αυτό το ονομάζουν καπιταλισμό.Δηλαδή το να ψωλάρει ο άλλος και να κυνηγάει ευκαιρίες.
Να ποστάρω εγώ γκόμενα σαν του δημητράκη θα γελούσε και το εμπριμέ ερίφιο.Ωδινεν όρος και έτεκεν μυν θα έλεγαν.
Γενικά όμως από εμένα περιμένουν οι άλλοι πολλά.Και στη δουλειά το ίδιο είναι.Πριν είχα την ψευδαίσθηση οτι είναι τα ίδια κριτήρια για όλους,αμ δε.Συγκρίνεσαι βασικά με τον ιδεατό εαυτό σου.

Δεν ξέρω γιατί περνάει πολύ αυτό το κοινωνικό,τα κοινωνικά κριτήρια και όχι το brutal,πραγματικό,παραγωγικό,το κριτήριο επίδοσης δηλαδή.Γιατί δε μετράει μόνο ο όγκος εργασίας και το αποτέλεσμα αλλά τα βλέπουν όλα σε σχέση με το άτομο,τα προσωποποιούν δηλαδή.
Το καλό με τις γκόμενες είναι οτι συχνά δεν έχουν κοινωνικό κριτήριο στις επιλογές τους αλλά κοιτάνε μόνο το σκληρό στοιχείο,πόσα είσαι ικανός να προμηθεύσεις δηλαδή.

ΚΜΑΝ το τραβας και εσυ τωρα, η μονη προσπαθεια ειναι να εχεις αρκετα λεφτα και να βρεις την προθυμη γκομενα, δεν ειναι και δυσκολο αυτο.

Δυσκολο ειναι να εχεις 5 γκομενες ταυτοχρονα (στο τζαμπα) να τις γαμας καλα, να το ξερουν και να κανεις και καριερα
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
:jerking:Μας πρηξατε οι γκαστερμπαιτερ με τής φιλοσοφίες σας , εσύ σεκιούριτα θα πάθεις κόσμο στο λαιμό σού, σταματά να γράφεις ανακριβή πραγματα  :2funny: :jerking:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
ΚΜΑΝ το τραβας και εσυ τωρα, η μονη προσπαθεια ειναι να εχεις αρκετα λεφτα και να βρεις την προθυμη γκομενα, δεν ειναι και δυσκολο αυτο.

Δυσκολο ειναι να εχεις 5 γκομενες ταυτοχρονα (στο τζαμπα) να τις γαμας καλα, να το ξερουν και να κανεις και καριερα

Θέλει τρέξιμο.Και να μην έχεις λεφτά,πάλι πρέπει να τρέχεις στα μουνολίβαδα άμα είσαι νέος και έχεις αντοχές.Δεν είναι εύκολο.Δεν πάει ο άλλος εύκολα.Και να πάει δε θα κάνει την προσπάθεια που απαιτείται γιατί είναι κοπιαστικό.
Ρίξε τον άλλο 3 μέρες στο Κίεβο ή στο Λβωφ ή στο Πόζναν ή στο Βρότσλαβ.Θα γαμήσει?Αμφιβάλλω.
Εγώ πήγαινα το 2004 Πίλσεν Σαββατόβραδο,έφτανα 19.00 στην πόλη και γύριζα Κυριακή στις 10.00 πίσω.Και Πόζναν τα ίδια έκανα 2013-2014.Ποιος τα κάνει αυτά?Να πάει μόνο για ένα Σάββατο βράδυ και να θέλει να γαμήσει?Πρέπει να το έχεις μέσα σου να το κυνηγάς.Το 2015 πήγαινα Κίεβο από Φρανκφούρτη Σάββατο,έφτανα 18.00 στο αεροδρόμιο και γυρνούσα Κυριακή στις 11.00 το πρωί με πτήση για Γερμανία.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
:jerking:Μας πρηξατε οι γκαστερμπαιτερ με τής φιλοσοφίες σας , εσύ σεκιούριτα θα πάθεις κόσμο στο λαιμό σού, σταματά να γράφεις ανακριβή πραγματα  :2funny: :jerking:

Εσυ τυπε , τι δουλεια κανεις? Σε ποια χωρα.

 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Θέλει τρέξιμο.Και να μην έχεις λεφτά,πάλι πρέπει να τρέχεις στα μουνολίβαδα άμα είσαι νέος και έχεις αντοχές.Δεν είναι εύκολο.Δεν πάει ο άλλος εύκολα.

Το ταξιδι, η καταδρομικη, οκ καταλαβα.

Αλλα και η Δυτ Ευρωπη γεματη μουναρες ειναι. Ημουν ΣΚ Αμστερνταμ γινοταν της πουτανας απο γκομενες.

Αμστερνταμ συμφερει και αν εισαι πανω απο 150 χιλιομετρα (απο αερα) σου κανουν πενταετες εξπατ συμβολαιο και γλυτωνεις φορους
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom