Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Εννοείται ότι είναι ξεφτιλα να ζεις με τη μαμά σε προχωρημένη ηλικία,αλλα ολοι κάποια βλακεια εχουμε κάνει στη ζωη μας.
Εσυ για παράδειγμα πήρες δανειο για ενα διαμέρισμα πανω απο τα κυβικά σου,γκαστρωσες μια τρελή,σε χτυπησε η κρίση και πρέπει να δουλεύεις Γέρμανια για να πληρώνεις διατροφή και δόσεις.
Ενας 30αρης μπορεί να ειναι τεμπελχανας στο παιδικό δωμάτιο,αλλα να χτυπάει καμια γκόμενα απο τιντερ, φεισμπουκ κτλ.
Κατι που εχω παρατηρήσει εδω μεσα απο πολλους,τι θεμα εχετε με τους γενειοφόρους?  :2funny:

Πολυ δημητρακη διαβαζεις τυπε.

Ο τεμπελχανας την γκομενα που την παει?
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Σε Εργολαβιες πηγαινει, μια ολλανδια ,μια βελγιο, μια γερμανια, μια ελλαδα. Η διαμονη του παντου ειναι πληρωμενη σε ξενοδοχειο. Καλο ή μετριο δεν ξερω.

Το πως τα ξοδευει δικαιωμα του.
Υπάρχουν δουλειες που δεν τις πιάνει το μάτι σου,ξέρω αλουμινά απο Σαλαμίνα που δουλευεί σε συνεργέιο που φτιάχνει καμπίνες σε πλοία ,πάει 4-5 μήνες σε Γαλλία ,Πορτογαλία,Ισπανία και μένει σε ξενοδοχείο και παίρνει 1500€ μισθό και 500€ για φαγητό και προσωπικά έξοδα. Αλλος απο Βουλγαρία βάφει σπίτια και γραφεία με συνεργείο με 50€ την ημέρα.Πληρωμένο σπίτι .
Αγγλιά έχω γνωστούς που φυλάνε γέρους με κοντά 2000£ τον μήνα χωρίς έξοδα για σπίτι και φαγητό.
Δουλειές που ούτε πτυχία θέλουν ούτε γνωριμίες,θέληση για δουλειά θέλουν.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ναι υπάρχουν τέτοιοι τύποι που χώνονται εσύ όμως πληρώνεις φιλαράκι αλλιώς με το μινέρβα δεν θα πήγαινες πουθενά,απλώς ξοδεύεις υπερβολικά λεφτά για πουτάνες με το 1/5 των χρημάτων θα γαμούσες σε FKK
Στα FKK δεν επιτρέπουν σκύλους  :2funny:γ'αυτό και δεν πάει  :2funny:το δοκίμασα κ'εγώ να βάλω σκύλο να γαμίσει γιά να μην γαμάω εγώ αλλά το σκυλάκι ήταν πολύ μικρό και δεν μπορούσε να γαμίσει  :2funny:και τι να κάνω γάμαγα εγώ  :2funny:
  Ένα έχω να πω  :2funny:οι γάτες μου ζούνε πολύ καλύτερα από τον Βλάκμαν και τους Ελληνες μετανάστες στη Γερμανία  :2funny:
   Θυμάμαι έναν Ιταλό τον Τσεζαρίνο που είχε χρεωκοπίσει  :2funny:ήρθε με μιά Μερσεντές και τα έφαγε όλα με μία  :2funny:και δεν είχε που να μείνει  :2funny:(τώρα είναι 50 ετών γκαρσόνι στην Πίζα,με τους πιτσιρικάδες :2funny:) και είπα γιά πλάκα να μένει αν θέλει στο γκαράζ μου  :2funny:και του το παν και ξετρελάθηκε  :2funny:με έπαιρνε τηλέφωνο γιά να τον πάω στο γκαράζ  :2funny:Ενας Έλληνας μου έλεγε ότι αν πλησιάσει κόσμος ο Τσεζαρίνο θα γαυγίζει  :2funny: :2funny: :2funny:
   Εκεί συνήθως πηγαίνω 1 μέρα τη βδομάδα,της υπόλοιπες μέρες το δωμάτιο και το κρεβάτι είναι των γατιών  :2funny:
   Τρώνε και το καλύτερο φα'ί'  :2funny:έχουν και ζεστούλα το χειμώνα.Και ούτε χρειάζεται να δουλεύουν 14ωρα  :2funny: :2funny: :2funny:
 
 

Συνημμένα

  • skylaki.jpg
    skylaki.jpg
    313,2 KB · Εμφανίσεις: 65
  • γατες1.jpg
    γατες1.jpg
    401,2 KB · Εμφανίσεις: 48
  • γατες2.jpg
    γατες2.jpg
    496,9 KB · Εμφανίσεις: 26
  • γατες3.jpg
    γατες3.jpg
    484 KB · Εμφανίσεις: 73
  • γατες4.jpg
    γατες4.jpg
    647,4 KB · Εμφανίσεις: 28
  • γατε5.jpg
    γατε5.jpg
    263,8 KB · Εμφανίσεις: 36

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Υπάρχουν δουλειες που δεν τις πιάνει το μάτι σου,ξέρω αλουμινά απο Σαλαμίνα που δουλευεί σε συνεργέιο που φτιάχνει καμπίνες σε πλοία ,πάει 4-5 μήνες σε Γαλλία ,Πορτογαλία,Ισπανία και μένει σε ξενοδοχείο και παίρνει 1500€ μισθό και 500€ για φαγητό και προσωπικά έξοδα. Αλλος απο Βουλγαρία βάφει σπίτια και γραφεία με συνεργείο με 50€ την ημέρα.Πληρωμένο σπίτι .
Αγγλιά έχω γνωστούς που φυλάνε γέρους με κοντά 2000£ τον μήνα χωρίς έξοδα για σπίτι και φαγητό.
Δουλειές που ούτε πτυχία θέλουν ούτε γνωριμίες,θέληση για δουλειά θέλουν.

Ακριβως.

Τραγουδωντας Καζαντζιδη, το ψωμι της ξενιτειας ειναι πικροοοοοό, το νερο της θολόοοοοοό, δεν εισαι για πουθενα. Καλυτερα να μεινεις στο χωριό σου
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
    Θυμάμαι έναν Ιταλό τον Τσεζαρίνο που είχε χρεωκοπίσει  :2funny:ήρθε με μιά Μερσεντές και τα έφαγε όλα με μία  :2funny:και δεν είχε που να μείνει  :2funny:(τώρα είναι 50 ετών γκαρσόνι στην Πίζα,με τους πιτσιρικάδες :2funny:) και είπα γιά πλάκα να μένει αν θέλει στο γκαράζ μου  :2funny:και του το παν και ξετρελάθηκε  :2funny:με έπαιρνε τηλέφωνο γιά να τον πάω στο γκαράζ  :2funny:Ενας Έλληνας μου έλεγε ότι αν πλησιάσει κόσμος ο Τσεζαρίνο θα γαυγίζει  :2funny: :2funny: :2funny:
    Εκεί συνήθως πηγαίνω 1 μέρα τη βδομάδα,της υπόλοιπες μέρες το δωμάτιο και το κρεβάτι είναι των γατιών  :2funny:
    Τρώνε και το καλύτερο φα'ί'  :2funny:έχουν και ζεστούλα το χειμώνα.Και ούτε χρειάζεται να δουλεύουν 14ωρα  :2funny: :2funny: :2funny:
 
Σαββιδη, dean corso, και λοιποι.

Αυτον τον χαιρεκακο και σκατοψυχο υποστηριζετε και καποιοι θαυμαζετε.
Αυτον που καθοταν να τον χεσουν για 200$ τον μηνα.
Να τον χαιρεστε, και να χαιρεστε την ανθρωπιά σας

Εγω τουλαχιστον τον Τζεζαρινο δεν θα τον κοροιδευα, και θα τον βοηθουσα αν μπορουσα να ξαναπατησει στα ποδια του.

Other mindset που λεει κ ο σαββιδης
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Καλησπέρα στους γκαστερμπαιτερ της Γερμανίας
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Ενας τυπος, κοντος, μεσηλικας , με μωβ παπαρια, ξοδευει περιουσιες σε γκομενες που ειναι 1.80+
Ακομα και αν δε του κατσουν, επειδη θα κλεισει αεροπορικα που θα ταλαιπωρησουν τη γκομενα
Και παρα την οποια αναποδια συνεχιζει.
Τωρα θα προσλαβει και στρατο σκυλων για να τις πηδαει
Ποιος μεσηλικας σαν τον ΚΜΑΝ μπορει να τα πει αυτα, οταν ο μεσος τρωει παντοφλα.
Τα μεγαλοποιει στο μυαλο του και στο τελος μπορει να γραψει και βιβλιο. Σαν τον τυπο στο παντρεμενοι εχουν ψυχη τον μπαρμαν
Δεν ειναι τιποτα, συνδρομο ασπεργκερ λεγεται, και αυτος επιμενει..
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Σαββιδη, dean corso, και λοιποι.
Αυτον τον χαιρεκακο και σκατοψυχο υποστηριζετε
Ωραια απο αυριο θσ υποστηριζουμε αυτους που βαρανε κανονια σε τραπεζες, αλλα την κανουν με ελαφρα στο εξωτερικο, και τους κυνηγανε διατροφες επειδη δεν εκαναν σωστες επιλογες στην ζωη τους
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Ωραίος είναι ο kman2, φανατικός του μουνιου.

Όταν φτάσει 60 και κρεμάσει το σωβρακο, θα έχει ωραίες ιστορίες να λέει  :rockon:

Δεν έχει ασπεργκερ, αλλά θέματα έχει άλλα μην το βαρύνουμε το θέμα.

 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Πολυ δημητρακη διαβαζεις τυπε.

Ο τεμπελχανας την γκομενα που την παει?
Δεν το εγραψα για να σου την πω,αλλα για να σου δείξω ότι κανενας μας δεν εχει διαγει εναν αψογο βιο.
Μπορεί ο τεμπελχανας να γαμαει στο σπίτι με τους γονείς του μεσα,οπως εκανα πιτσιρικας,ή στο αμάξι.
Το θεμα είναι να περνας καλα είτε εισαι πτωματοφορεας είτε τσάρος του γιουτιουμπ είτε νυχτοφύλακας, είτε εισαι κατα φαντασίαν πλούσιος όπως πολλοί εδω μέσα είτε τρως στα συσσίτια
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Όταν φτάσει 60 και κρεμάσει το σωβρακο, θα έχει ωραίες ιστορίες να λέει 
τι να φτασει τα 60.. απο τωρα δεν του κανει κουκου και περιμενει τα σκυλια να τον ριξουν και αυτος να παιρνει ματι, καταντια
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Ωραίος είναι ο kman2, φανατικός του μουνιου.

Όταν φτάσει 60 και κρεμάσει το σωβρακο, θα έχει ωραίες ιστορίες να λέει  :rockon:

Δεν έχει ασπεργκερ, αλλά θέματα έχει άλλα μην το βαρύνουμε το θέμα.

Εγω τον συμπαθω τον ΚΜΑΝ και ας γραφω οτι γραφω. Εχει ενα παθος και το ακολουθει με μανια και αυτοκαταστροφικες τασεις
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Εγω τον συμπαθω τον ΚΜΑΝ και ας γραφω οτι γραφω. Εχει ενα παθος και το ακολουθει με μανια και αυτοκαταστροφικες τασεις
Σκέψου να είσαι εμφανισιακά σαν τον άρχοντα και να βάζεις μια όμορφη πιτσιρικα να σου γλείψει το μπλε αρχιδι.
Ε δεν είναι απο μονο του αυτο το γεγονός ηδονή?
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86

[/quot
τι να φτασει τα 60.. απο τωρα δεν του κανει κουκου και περιμενει τα σκυλια να τον ριξουν και αυτος να παιρνει ματι, καταντια

Τυπε πιθανόν να το γνωρίζεις, πριν από μερικά χρόνια έπαιζε μια παντρεμένη αματουρι, προς Πελοπόννησο μεριά, που γούσταρε ο άντρας της να την πηδας και εκείνος να βλέπει. Κάποιες φορές έβγαζε και βίντεο (ο γαμιας με μάσκα) και μετά έβλεπαν μαζί το βίντεο και τον στραπονιαζε.  :s&m_1:


Στον kman2 και το σκύλο σκαλωσες εσύ?

 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Ο σαββιδης  χτες μου εκανε παρατηρηση γιατι την χωνομουν στον δημητρακη.

Για τον ιδιο δεν ισχυουν αυτα.
Τι να λεμε τωρα. Υπερανω δεοντολογιας καποιοι.

Δυο μετρα και δυο σταθμά.

Στο κμαν διοτι στη σελιδα 109 μας ειχε βρισει ολους μας απο τοτε συν του οτι με εβγαλε οτι πεθανα ενω ελειπα.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
αφου εισαι αισχρος ρε τυπε καλα σου εκανε.

Τα ΑΜΕΑ δε τα πειραζουμε
Η αντιμετωπιση που εχουν προς τον δημητρακη ειναι πραγματικα αυτη.
Αλλες απαιτησεις πχ απο μενα ή καποιον αλλο και χαμηλοτατο πηχυ για τον δημητρακη.


Δε βαριεσαι....
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Η αντιμετωπιση που εχουν προς τον δημητρακη ειναι πραγματικα αυτη.
Αλλες απαιτησεις πχ απο μενα ή καποιον αλλο και χαμηλοτατο πηχυ για τον δημητρακη.


Δε βαριεσαι....

Και με τον ΚΜΑΝ ειναι το ιδιο. Εχει ποσταρει μερικα καλα μουνια που εχει ακριβοπληρωσει και τα απαξιωνουν, ενω τους αρεσει ο λαγος του Δημητρακη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom