Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Le Blanc

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Νοε 2018
Μηνύματα
1.943
Κριτικές
27
Like
4.300
Πόντοι
1.446
ΤΟ τελευταίο minerva που αγόρασε ήταν xxs και του πρήστηκε το αρχίδι,φήμες λένε ότι μαράθηκε και έπεσε.

Θα δώσει 3000 ευρώ σε καμιά τύπισσα,να την βγάλει έξω,να της πιασει το μπουτι μουγκριζοντας και όταν βγάλει το μινερβα και δει η τυπισσα τα μοβ αρχιδια θα φυγει τρεχοντας και θα τον παρατησει με το πουλι στο χερι
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Τυπε συμφωνω για γαμους , παιδια κλπ οτι αλλαζουν το μισθο σου, για αυτο ανεφερα και τον φορο της εκκλησιας. Ο Βασικος ειναι  στα 9.20, μεικτα, βγαινουν γυρω στα 1600 μεικτα. Καθαρα με αυτο το μινιμουμ εισαι κοντα στα 1200 η και 1300 αν εχεις οικογενεια.

Το θεμα ειναι θα παρεις αυτο το μινιμουμ η παραπανω? Στις αποθηκες στα ΙΚΕΑ για παραδειγμα πληρωνουν συν 10% απο το μινιμουμ, οποτε ακομα και σαν ανειδικευτος μπορεις να παρεις κατι παραπανω.

Για επιδομα ενοικιου ναι παιζει, αλλα ειναι λιγα. Ολλανδια (τουλαχιστον το 2012 που ημουν εκει) ηταν πολυ παραπανω.
Ο φορος εκκλησιας δεν ειναι υποχρεωτικος. Ειναι εθελοντικος
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
μπορει να ειχε παει με καμια αφεντρα και να του εβαζε μανταλακια και να μεινανε σημαδια.

Παντως αν εγω ειχα θεμα με τα αρχιδια μου θα τα εδινα στο γιατρο οχι στις βιζιτες
Δεν ξέρεις εσύ.
Εδω μιλάμε για διαγαλαξιακό πρωταθλήμα.
Απο το πολυ φλαπ φλαπ του παπαρου πανω στην σπόνσορετα άλλαξε χρώμα η αρχιδοσακουλα
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Θα δώσει 3000 ευρώ σε καμιά τύπισσα,να την βγάλει έξω,να της πιασει το μπουτι μουγκριζοντας και όταν βγάλει το μινερβα και δει η τυπισσα τα μοβ αρχιδια θα φυγει τρεχοντας και θα τον παρατησει με το πουλι στο χερι
:cheesy:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Ρε συ τυπε τετοια γραφεις κ σας γλενταει μετα ο δημητρακης κ εχει δικιο.Τι ειν αυτα που γραφεις να μ δωσουν δωματια,να μ πληρωσουν το φαγητο.Σκυλος ειμαι;

Εγω ηρθα εδω να κανω τη ζωη μ,δεν ηρθα εδω να μ βαλουν σε κοντεϊνερ,να μ πληρωνουν το φαϊ,να με στοιβιαξουν με αλλους για να κανω λεφτα!Χαβα μας κανεις;Στην ελλαδα θα εκανες τετοια δουλεια;Να μεινεις σε δωματιο κλπ,εκτος σαιζον σε νησι φυσικα.

Τυπε ελληνικα ξερεις?

Σου ειπα εγω να μεινεις σε κοντεηνερ κτλ?
Το αντιθετο σου ειπα.

Ακυρη η προταση μου για βοηθεια.

Ας σε βοηθησει η δημητρακης που ξερει να παρεις 2.000
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Ο φορος εκκλησιας δεν ειναι υποχρεωτικος. Ειναι εθελοντικος

ναι αυτο εννουσα τυπε, οτι αν δεν τον πληρωσεις εχεις μεγαλυτερο καθαρο μισθο.

Αντε και στην Ελλαδα συντομα
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Έχει γίνει λίγο 3μπουρδελο το θέμα αλλά δεν πειράζει, χαβαλές να γίνεται.

Ο kman2 γράφει βαλκανικά έπη, ο Δημητράκης το παίζει μπρουκλης, ο Φυλοβιος τα δικά του, ο νυχτοφυλακας ψωλη μου ραβδί μου, ήρθε και ο Σαββίδης και έχουμε full house  :rockon:
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Σλοβακια παντως (μεχρι το 2016) παιζει να ειναι η μονη χωρα παγκοσμιως που επαιρνες επιδομα ανεργιας ακομα και αν απλα δηλωνες παραιτηση απο τη δουλεια σου.

Για τους μυστες που θελουν να αποφυγουν φορους (και εχουν μεγαλυτερο απο το μεσο εισοδημα) μπορουν να πανε

Ολλανδια--> με το 30% του εισοδηματος αφορολογητο για 5 χρονια
Ιταλια-->Πληρωνεις φορο στο 30% του εισοδηματος για 5 χρονια η ακομα και για 10 αν αγορασεις σπιτι. Σε καποιες περιοχες Ιταλιας ειναι μολις στο 10% του στυλ Πεσκαρα η Σικελια
Ισπανια πληρωνεις φλατ 25% φορο στα εισοδηματα ξανα για πενταετια.

Αυτα ισχυουν για εξπατς και κατω απο προυποθεσεις, οποτε αν καποιος ψαχνεται μην ξεγραψει αυτες τις χωρες
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Έχει γίνει λίγο 3μπουρδελο το θέμα αλλά δεν πειράζει, χαβαλές να γίνεται.

Ο kman2 γράφει βαλκανικά έπη, ο Δημητράκης το παίζει μπρουκλης, ο Φυλοβιος τα δικά του, ο νυχτοφυλακας ψωλη μου ραβδί μου, ήρθε και ο Σαββίδης και έχουμε full house  :rockon:

Full extra και τερμα τα γκαζια ειμαστε τυπε.

 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
χαχαχαχχχχαχα αυτο με τη βοτκα ειναι τελειως αληθεια ναι. Ερχονται βαφουν και μετα αφηνουν πισω τη ζουμπροφκα.

Η οπτικη μου ειναι οτι απο καπου ξεκινας. Πρωτη δουλεια, πρωτη χωρα και εξυπνος να εισαι θα σε γαμησουν γιατι δε ξερεις, Το θεμα ειναι να προσαρμοστεις στη χωρα και να βρεις κατι καλυτερο γρηγορα.

Σε ξενη χωρα πας, αν δε εχεις καθολου μορφωση εισαι σαν τους αλβανους π ερχονταν το 90

Γνωστος μου απο την βεροια δουλευει οξυγονοκολλησεις- σιδηροκολλησεις δεν θυμαμαι τι ακριβως κανει.

2.500 με 3.000 καθαρα τον μηνα κι απο γερμανικα δεν μιλαει γρι
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Βασικά είναι η διαμάχη των ψωλίστ με τους εργατικούς.Οι ψωλίστ πιστεύουν οτι ξέρουν την ανθρώπινη κατάσταση,τους κοινωνικούς νόμους και μπορούν να εκμεταλευτούν καταστάσεις,να κάνουν προβλέψεις ενώ οι proactive απλά μπαίνουν και γαμάνε.Δε σε νοιάζει η γενική κατάσταση,μπαίνεις,αυθαιρετείς,σπας τα μούτρα σου και φέρνεις την κατάσταση στα άκρα.Δυναμιτίζεις την κατάσταση.
Μπουκάρεις,κονομάς,γαμάς και δε δίνεις λογαριασμό.Αυθαιρεσία φάση.Δε σε ενδιαφέρει η γενική κατάσταση,οι κοινωνικοί νόμοι απλά μπαίνεις και τους γαμάς το κέρατο.Για να καταλάβουν αυτοί τι κάνεις πρέπει να χύσουν άπειρα κιλά μαλακίας σε συναντήσεις,συνεδριάσεις,συνομιλίες κτλ.Ενώ εσύ απλά γαμάς.
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Τυπε ελληνικα ξερεις?

Σου ειπα εγω να μεινεις σε κοντεηνερ κτλ?
Το αντιθετο σου ειπα.

Ακυρη η προταση μου για βοηθεια.

Ας σε βοηθησει η δημητρακης που ξερει να παρεις 2.000

χαχαχα,τυπε εισαι καλα;πηρες τιποτα κ την ειδες μπατμαν ξερω γω;Σ ζητησα εγω πουθενα βοηθεια;Αν ειναι δυνατον να περιμενω απ το μπουρδελα.κομ να βελτιωσω την ποιοτητα της ζωης μου
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
ΚΜΑΝ, Γερμανια η φορολογια ειναι τεραστια. Οι κρατησεις ειναι γαμησε τα, δε ξερω καν αν αξιζει.

Η Εταιρια μου παντως (και η προηγουμενη δουλεια μου) ειχαν γραφεια γερμανια, υπερωριες δεν πληρωναν

Αν τις υπερωριες στις δινουν σε αδεια παλι καλα ειναι.

Αν δεν δινουν τιποτα ειναι κλεψια
 

Le Blanc

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Νοε 2018
Μηνύματα
1.943
Κριτικές
27
Like
4.300
Πόντοι
1.446
Βασικά είναι η διαμάχη των ψωλίστ με τους εργατικούς.Οι ψωλίστ πιστεύουν οτι ξέρουν την ανθρώπινη κατάσταση,τους κοινωνικούς νόμους και μπορούν να εκμεταλευτούν καταστάσεις,να κάνουν προβλέψεις ενώ οι proactive απλά μπαίνουν και γαμάνε.Δε σε νοιάζει η γενική κατάσταση,μπαίνεις,αυθαιρετείς,σπας τα μούτρα σου και φέρνεις την κατάσταση στα άκρα.Δυναμιτίζεις την κατάσταση.
Μπουκάρεις,κονομάς,γαμάς και δε δίνεις λογαριασμό.Αυθαιρεσία φάση.Δε σε ενδιαφέρει η γενική κατάσταση,οι κοινωνικοί νόμοι απλά μπαίνεις και τους γαμάς το κέρατο.


Ναι υπάρχουν τέτοιοι τύποι που χώνονται εσύ όμως πληρώνεις φιλαράκι αλλιώς με το μινέρβα δεν θα πήγαινες πουθενά,απλώς ξοδεύεις υπερβολικά λεφτά για πουτάνες με το 1/5 των χρημάτων θα γαμούσες σε FKK
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Γνωστος μου απο την βεροια δουλευει οξυγονοκολλησεις- σιδηροκολλησεις δεν θυμαμαι τι ακριβως κανει.

2.500 με 3.000 καθαρα τον μηνα κι απο γερμανικα δεν μιλαει γρι

Με αλλους ποσους μενει τυπε;Βγαινει καθολου εκτος σπιτιου ή θα χαλασει χρηματα κ τα κραταει ολα να τα δειχνει οταν παει ελλαδα;Γιατι αυτοι ειμαστε.Θελουμε να δειξουμε οτι καναμε προκοπη στους αλλους,ασχετα αν μενουμε κ σε κοντεϊνερ.Ε λοιπον αυτα τα μυαλα ξερουν να τα πηδαν καλα οι γερμανοι
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Τύποι 1.000 σελίδες έχουμε γεμίσει σε 2 νήματα, ακόμα δεν έχετε πάρει χαμπάρι?

Ο kman2 δε φτιάχνεται με το γαμησι, φτιάχνεται με το όλο adventure στα σλαβικα μουνολιβαδα.

Ο καθένας με τα βίτσια του, πάρτε χαμπάρι να πάμε παρακάτω, μη λέμε όλο τα ίδια.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146

Φιλε πιστευεις αυτα που γραφει και οτι χαλαει αυτα που γραφει;

Εδω εβαζε φωτο απο κοπελες που δεν εχει δει ποτε του και μολις του λες παρε βιντεοκληση να μιλησεις με τη κοπελα σου λεει εχω πεσει θυμα εξαπατησης μου εστειλαν ψευτικη φωτο.

  :S :S :S
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom