Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Εγώ είμαι οπαδός του work hard,party hard.Είμαι άνθρωπος των άκρων.Excess που λένε.
Σωστός ο άρχων.
Τους πετάει το μουνι στον τοιχο καθε φορα που σπονσοραρει.
20 ώρες καθαρού γαμησιου σε ένα Σαββατοκύριακο.
Ειναι ο νόμος του Τσομπανη
 

fontas.dimi

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2014
Μηνύματα
585
Κριτικές
2
Like
35
Πόντοι
6
Tο πιο σημαντικό δεν έγραψες.Πόσα παίρνει.
Αθηνα με 500€ τι ζωή έχεις ρε φίλε;Μονο αν είσαι άστεγος;Ή εσύ μας δουλευεις ή ο αδερφός σου.Γιατί τα νούμερα που γράφεις δεν βγαίνουν.

Παίρνει στο Manchester 19500 λίρες μικτά ετησίως.Καθαρά 1350 λίρες το μήνα.Κάπου 1600 ευρώ.Και σου λέω περνάει όπως θα πέρναγε Αθήνα με 700 ευρώ..Τόνισα ότι τα νούμερα μισθών δεν λένε κάτι αλλά είναι σχετικό με κόστος ζωής..Αθήνα με 400 ευρώ το μήνα έχεις δυάρι μα λογαριασμούς ρεύμα,νερό,κοινόχρηστα.Manchester αν θέλεις δυάρι δικό σου πληρώνεις κάπου 1000 ευρώ με λογαριασμούς..
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Ενα εξάμηνο σε αφήνουν.Μετά τον πούλο.
Βέβαια στις μεγάλες πόλεις έχει πολλά WG αλλά είναι λίγο ανώμαλο να μείνει εκεί ένας τύπος με εισόδημα 5 χιλιάρικα για να κάνει σεξοεκδρομές,να βγάζει γούστα ή να αποταμιεύει.

Ειμαι υπερ αυτου αν σε παιρνει ηλικιακα. Γνωριζεις κοσμο, κανεις παρτυ κλπ. Εκτος αν εισαι γκαντεμης και πεσεις με τιποτα μαλακες.

Γενικα αν εχεις σκοπο να μεινεις καπου μακροχρονια, ειναι καλυτερα να αγορασεις απο το να δινεις ενα σκασμο σε νοικια.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Σωστός ο άρχων.
Τους πετάει το μουνι στον τοιχο καθε φορα που σπονσοραρει.
20 ώρες καθαρού γαμησιου σε ένα Σαββατοκύριακο.
Ειναι ο νόμος του Τσομπανη

Ετσι είναι.Πρέπει να υπερβαίνεις τα φυσικά όρια αντοχής για να λιώνεις τον ανταγωνισμό.Οι άλλοι κλάνουν κάποια στιγμή όταν τους τραβάς έξω από το όριο.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Παίρνει στο Manchester 19500 λίρες μικτά ετησίως.Καθαρά 1350 λίρες το μήνα.Κάπου 1600 ευρώ.Και σου λέω περνάει όπως θα πέρναγε Αθήνα με 700 ευρώ..Τόνισα ότι τα νούμερα μισθών δεν λένε κάτι αλλά είναι σχετικό με κόστος ζωής..Αθήνα με 400 ευρώ το μήνα έχεις δυάρι μα λογαριασμούς ρεύμα,νερό,κοινόχρηστα.Manchester αν θέλεις δυάρι δικό σου πληρώνεις κάπου 1000 ευρώ με λογαριασμούς..

Μουνετα χτυπαει τουλαχιστον?
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Ειμαι υπερ αυτου αν σε παιρνει ηλικιακα. Γνωριζεις κοσμο, κανεις παρτυ κλπ. Εκτος αν εισαι γκαντεμης και πεσεις με τιποτα μαλακες.

Γενικα αν εχεις σκοπο να μεινεις καπου μακροχρονια, ειναι καλυτερα να αγορασεις απο το να δινεις ενα σκασμο σε νοικια.

Για γούστα σλαβικά μουνολίβαδα αν δε σε ενδιαφέρει να γαμήσεις Γερμανία εννοείται με τα χίλια αξίζει το Wohnheim.Σου μένουν όλα τα λεφτά στο χέρι καθαρά και μπορείς να τα διοχετεύσεις σε σεξοταξίδια.Εχεις τεράστια δύναμη πυρός.
Αν κάποιος βέβαια τα πράττει Γερμανία,έχει γκόμενα ή κυνηγάει γκόμενα Γερμανία,είναι παντρεμένος ή θέλει να μείνει μια ζωή στο ίδιο μέρος και δεν κυνηγά ευκαιρίες,είναι δηλαδή αραχτός και δεν έχει μεγάλο κίνητρο εννοείται το Wohnheim είναι μια μαλακία και μισή.
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Ετσι είναι.Πρέπει να υπερβαίνεις τα φυσικά όρια αντοχής για να λιώνεις τον ανταγωνισμό.Οι άλλοι κλάνουν κάποια στιγμή όταν τους τραβάς έξω από το όριο.
ποιο οριο ρε κακομοιρη.. στο φορτωνε ξεφορτωνε εισαι ακομη.. στο χαμαλικι δηλαδη.. μην μας το παιζεις και μαστερ
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Η ηλικια ειναι το κλειδι. Μεχρι και τα 30 ,βαρια 33 μπορεις να το κανεις χωρις να σε κραξουν.

Αγγλια η συγκατοικηση (και ειδκα Λονδινο) πρεπει να παιζει πολυ. Ειχα γνωρισει κατι αγγλιδες 32 και 33 , γιατρινες και μενανε μαζι.

Επισης ειναι παραλογο να μη κυνηγας ντοπιες γκομενες, εστω για να βγαλεις την εβδομαδα. Τις εχεις διπλα και πρεπει να παιξεις και εκει μπαλα. Να κανεις 2000 χιλιομετρα για να γαμησεις σε μουνοσαφαρι, αν και ειναι και γαμω σαν περιπετεια δε μπορεις να το κανεις συνεχεια, πρεπει να εχεις και απο κοντα κατι
 

Le Blanc

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Νοε 2018
Μηνύματα
1.943
Κριτικές
27
Like
4.300
Πόντοι
1.446
Σωστός ο άρχων.
Τους πετάει το μουνι στον τοιχο καθε φορα που σπονσοραρει.
20 ώρες καθαρού γαμησιου σε ένα Σαββατοκύριακο.
Ειναι ο νόμος του Τσομπανη

20 ώρες καθαρού αυνανισμού more likely
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Εγώ περιγράφω στους άλλους την πραγματική κατάσταση.Το θέμα είναι να χέσεις πλήρως το δυτικό πολιτισμό,να καταλάβεις την ανωτερότητά σου.Πρέπει να μάθεις τους κανόνες τους και να τους τρίβεις τα αρχίδια σου στη μάπα τους.
Ωρες εργασίας,δικαιώματα,γενικό πλαίσιο κτλ είναι αντικείμενα περιφρόνησης από ανώτερους Βαλκάνιους.Εμείς πάμε εκεί για να γαμήσωμε να ρίξουμε πούτσο.Επιβάλλουμε ανώτερη κουλτούρα δυναμικής προσέγγισης.
Γενικά οι γερμανοειδείς δεν μπορούν παρά να θαυμάζουν τους Ελληνες νεομετανάστες μας θεωρούν σκυλιά εργασίας go to the guy φάση.
Η Μερκελ έχει δώσει οδηγία,φέρτε όσο πιο πολλούς Ελληνες μπορείτε στη Γερμανία,διευκολύνετέ τους με όποιον τρόπο γίνεται.
Κάνουμε τεράστια εντύπωση.Ο Ελληνας και ο Ελληνας ακούς συνέχεια.
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Για γούστα σλαβικά μουνολίβαδα αν δε σε ενδιαφέρει να γαμήσεις Γερμανία εννοείται με τα χίλια αξίζει το Wohnheim.Σου μένουν όλα τα λεφτά στο χέρι καθαρά και μπορείς να τα διοχετεύσεις σε σεξοταξίδια.Εχεις τεράστια δύναμη πυρός.
Ποια μ@υνολιβαδα ρε κατμαν, αφου περιμενεις το λαμπραντορ να σου γκαμησει την ταριφα του διαδικτυου.. προσεξε ομως μην παρακαυλωσει ο σκυλος και σας γ@μησει και τους δυο..
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Εγώ περιγράφω στους άλλους την πραγματική κατάσταση.Το θέμα είναι να χέσεις πλήρως το δυτικό πολιτισμό,να καταλάβεις την ανωτερότητά σου.Πρέπει να μάθεις τους κανόνες τους και να τους τρίβεις τα αρχίδια σου στη μάπα τους.
Ωρες εργασίας,δικαιώματα,γενικό πλαίσιο κτλ είναι αντικείμενα περιφρόνησης από ανώτερους Βαλκάνιους.Εμείς πάμε εκεί για να γαμήσωμε να ρίξουμε πούτσο.Επιβάλλουμε ανώτερη κουλτούρα δυναμικής προσέγγισης.
Γαμα τους σκυλε μου.
Χυσιμο στη μούρη και να τους φορας το άσπρο palco καπέλο
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Σιγα μην σου απαντησει.. θα το προσπερασει.. και θα απαντησει σε οτι τον συμφερει..

Τυπε δεν προκειται να του δωσουν διπλωμα οδηγησης.

Εχει προσπερασει και τη σελιδα 109 στο νημα του, εγραψε 1000 σελιδες για να τη σκεπασει.

Τωρα γυριζει στα υπολοιπα νηματα και μιλαει για πουτσες, ανωτεροτητες, υπεροχες και λοιπες παπαριες.

Μπλαμπλας.

Εγω ελειπα για χ λογο και με εβγαλε οτι εχω πεθανει, αυτη ειναι η ψυχη του και το ποιον του.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Ποια μ@υνολιβαδα ρε κατμαν, αφου περιμενεις το λαμπραντορ να σου γκαμησει την ταριφα του διαδικτυου.. προσεξε ομως μην παρακαυλωσει ο σκυλος και σας γ@μησει και τους δυο..


  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Τυπε δεν προκειται να του δωσουν διπλωμα οδηγησης.

Εχει προσπερασει και τη σελιδα 109 στο νημα του, εγραψε 1000 σελιδες για να τη σκεπασει.

Τωρα γυριζει στα υπολοιπα νηματα και μιλαει για πουτσες, ανωτεροτητες, υπεροχες και λοιπες παπαριες.

Μπλαμπλας.

Εγω ελειπα για χ λογο και με εβγαλε οτι εχω πεθανει, αυτη ειναι η ψυχη του και το ποιον του.

Στο νημα του σπονσορινγκ ειναι η σελιδα 109?
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
Τυπε δεν προκειται να του δωσουν διπλωμα οδηγησης.

Εχει προσπερασει και τη σελιδα 109 στο νημα του, εγραψε 1000 σελιδες για να τη σκεπασει.

Τωρα γυριζει στα υπολοιπα νηματα και μιλαει για πουτσες, ανωτεροτητες, υπεροχες και λοιπες παπαριες.

Μπλαμπλας.

Εγω ελειπα για χ λογο και με εβγαλε οτι εχω πεθανει, αυτη ειναι η ψυχη του και το ποιον του.
Περαστικά Σαβ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom