Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Δημητράκη για να βγάλεις πιστωτική στην Ελλάδα πρέπει να είσαι μεσαία τάξη και βαλε, και αν στην εγκρίνουν την αίτηση, φυσικά για τους φουκαράδες αυτά είναι είδη πολυτελείας  :2funny: αφού οι πιστωτικές που της έβγαζε μαζικά ο κόσμος σταμάτησαν από μνημόνιο Παπανδρέου και μετά. Ήθελα να δω τα μούτρα των υπαλλήλων της τράπεζας αν πάνε αυτοί οι φουκαράδες εδώ να ζητήσουν δάνειο εκεί στην Ρωσία θα γελάνε μαζί τους  :2funny:
Εμένα στη μία τράπεζα μου την εκαναν δώρο γιατί είχα πάντα λεφτά στο λογαριασμό και οι λογαριασμοί μου κινούνταν.Στη δεύτερη πήγα εκανα αίτηση....είδαν το ιστορικό μου και μου ενέκριναν 400.000 ρούβλια (5.000 ευρώ περίπου) εγώ  κατέβασα το όριο στις 75.000 γιατί δεν χρειάζομαι παραπανω.Η κάρτα МТС έχει πολύ καλό cash back γ'αυτό την πήρα 5% σε όλα τα σουπερ μάρκετ και υπερμάρκετ καθώς και στα βενζινάδικα!
  Αν δεν είσαι μόνιμος κάτοικος στην πόλη με δικό σου διαμέρισμα και να φένεται κάποιο εισόδημα δε σου δίνουν με τίποτα πιστωτική!
Kαι εσυ τυπε προσπαθεις να μας πεισεις οτι αυτοι οι δυο στις παρακατω φωτο ειναι το ιδιο ατομο  :think:
Σίγουρα σε αυτες της φώτο δεν είναι ο ίδιος.Στην πρώτη είναι ένας νάνος το πολύ 1.60 που δεν έχει καμία σχέση με αυτόν της δεύτερης φωτογραφίας  :rockon:Αντί ο Βλάκας να βάζει το κοινόχρηστο μπάνιο που έχει στο δωμάτιο που νοικιάζει ας μας βάλει φώτο του να δούμε ποιός από τους δύο είναι? :2funny:ο στούμπος ή ο άλλος? :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Πωπω δημητρακη με ψαρωσες. Ατιμουλικο.

Τις αποδειξεις που σου πεταξα στα μουτρα κανεις πως δεν τις βλεπεις??
Χαχαχα

Επιλεκτικη μνημη και οραση.

Δεν πειραζει ομως.
Δεν με νοιαζει ακομη κι αν πιστευεις πως δεν εχω τιποτα γιατι εγω δεν το παιζω τσαρος.
Εσυ εχεις αυτο το κομπλεξ.
Τετοια κομπλεξ εχουν οσοι δεν γαμανε να ξερεις. Μην το δειχνεις. Κρυψτο
Ποιές αποδείξεις? :jerking: :2funny:σου απάντησε ο Λάκης  :2funny:
  Εγω έβαλα φωτογραφίες το γατάκι μου κ'εσείς κολλήσατε στο τι κάλτσες φοράει  :jerking: :2funny:.Γκόμενα δεν έχεις να μας βάλεις  :2funny:ούτε στα όνειρα σου  :2funny:

[size=17pt]
Οπότε ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΣΥ, σε παλιό σου ποστ, συνιστά απόδειξη ;;;[/size]

Ρε τι θα ακούσουμε εδώ μέσα ρε !!!!!!


Ωραία κι εγώ γράφω εδώ
ότι αγόρασα ένα παλάτι των ρότσιλντ στην αγγλία !!!!!!

https://[URL unfurl="true"]www.asatours.com.au/wp-content/uploads/2014/06/WaddesdonManorEngland-1000x428.jpg[/img[/URL]]
Λοιπόν ... ναι !
Είναι δικό μου το ... Waddesdon Manor !!!!!!!!!!!!


Αν το αμφισβητήσει κανείς .... τον άλλο μήνα,
ΤΟΥ ΚΑΝΩ QUOTE ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΑΠΩΣΑ !!!!!!!!


Ρε τι άλλο θα δούμε ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε



[/quote]Φοβερες αποδείξεις όταν το πει κάποιος  :jerking: :2funny:
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Εσύ ανήκεις σ αυτή την κατηγορία  :2funny:γιατί είσαι πολύ χαζός και έχεις πέφτεις συνέχεια σε αντιφάσεις  :2funny:ενώ είσαι καταχρεωμένος μας το παίζεις μεγιστάνας  :2funny:.
  Το Βολταίρο δεν τον φτάνεις πάντως  :2funny:στη βλακία  :2funny:πήγα και γάμησα στο σαλόν και αυτος με έβγαλε και πούστη  :2funny:ο θαμώνας του EL BASSA στην Αχαρνών με τα φθαρμένα παλιόρουχα που κάθεται εκεί με τον πίτσι και τους αραπάδες :2funny:
   Το διαμέρισμα αυτό κάνει πάνω από 450.000 ευρώ κ εσάς σας πειράζει η τουαλέτα και οι σωλήνες:jerking: :2funny:
 

Τυπε τι ειναι το  EL BASSA;

Συχναζεις εκει;
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Τι κανεις ρεεεε

Ρωτας κι απαντας μονος σου???

Χαχχαχχααχαχαχχα
 

Συνημμένα

  • 20200625_210042.jpg
    20200625_210042.jpg
    685,8 KB · Εμφανίσεις: 41

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Οντως έτσι είναι.Και Ρωσία ακόμα δύσκολα είναι για εισοδηματίες.Δεν είναι τόσο καλά.Υπάρχουν καλύτερα μέρη.
Βασικά επαρχία έχεις περιορισμένες δυνατότητες και Μόσχα είναι πολύ ακριβά.
Αμα δεν είσαι καν εισοδηματίας με παθητικό εισόδημα,φέξε μου και γλίστρησε.Εκτός αν πας φυτευτός σε βυσματική θέση με δυτικό μισθό.
Ρωσία είναι καλά άμα είσαι κάτω των 30 και πας κάτι να κάνεις εκεί να ανοίξεις μια επιχείρηση κτλ,γενικά να θες να δραστηριοποιηθείς οικονομικά εκεί με αρχικό κεφάλαιο και κάπως μικρή ηλικία.
Δυτική Ευρώπη βγάζεις πολύ ευκολότερα και περισσότερα λεφτά ακριβώς γιατί έχει πολλούς μετανάστες και πολύ επενδεδυμένο κεφάλαιο.Οι μετανάστες δημιουργούν πολλές δουλειές,πλούτο και ανεβάζουν το βιοτικό επίπεδο αφού σε υπηρετούν.
Ο ιδανικός συνδυασμός είναι να δουλεύεις Δυτική Ευρώπη να γαμάς ανατολική και να κάνεις διακοπές στη μεσογειακή Ευρώπη.Αυτό το ονομάζω ευρωπαική ενοποίηση.Παίρνεις τα καλύτερα από κάθε κόσμο.(γερμανικό-εργασία,υποδομές,λεφτά,σλαβικό-γκόμενες,γλέντι,γαμήσι,μεσογειακό-ευζωία,μάσα,τοπία,καιρός,αρχιτεκτονική).
Οπότε με Ευρώπη είσαι κομπλέ,δε χρειάζεσαι κάτι άλλο.
Καλά τι  :jerking:γράφεις πάλι  :jerking: :2funny:πόσο μαλάκας πρέπει να είναι κάποιος γιά να έρθει να κάνει επιχείρηση στην Ρωσσία  :jerking: :2funny:.
  Ηρθε αυτός με τη φακλάνα και άνοιγε Ελληνικά  σουβλατζίδικα :jerking: το αποτέλεσμα ήταν ότι έφαγε όλο το εφάπαξ του  :jerking:και ταλαιπωρούταν κιόλας  :jerking:περίμενε στις 7.00 το πρω'ι' το χειμώνα το λεωφορείο γιά να πάει να ανοίξει το μαγαζί για να μπαίνει μέσα κιόλας  :headbang: :2funny:
  Τώρα δεν του έμεινε τίποτα!
   Εδώ γιά να ανοίξεις κάτι θέλεις 200.000+ Ευρώ υπολόγιζε γύρω στα 300.000 και το 90% των καινούργιων επιχειρήσεων χρεωκοπεί οπότε παίρνεις τ'αρχήδια μου  :2funny:.
  Τώρα ουτε διαμερίσματα δε συμφέρει να αγωράσεις,γιατί δεν ανεβαίνουν οι τιμές.
  Αυτό που θα συμβούλευα κάποιον αν έρθει εδώ είναι να αγωράσει ένα στουντιάκι 22-24 τμ. με 25.000-30.000 στην άκρη της πόλης (στο Μούρινο που έχει μετρό) να ένει εκεί και να δεις πως θα πάνε οι τιμές και μετά παίρνει ένα μεγαλύτερο αν του είναι μικρό και πέσουν οι τιμές.
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
    Εδώ γιά να ανοίξεις κάτι θέλεις 200.000+ Ευρώ υπολόγιζε γύρω στα 300.000 και το 90% των καινούργιων επιχειρήσεων χρεωκοπεί οπότε παίρνεις τ'αρχήδια μου  :2funny:.
 

Μήτσο να φύγεις από Ελλάδα και να πας να ρίξεις 200.000+ Ρωσία είναι άκυρο,εδώ έχει περισσότερες ευκαιρίες.
Για μεγάλες business και αν έχει εκατομμύρια αλλάζει βέβαια το έργο. 
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Τυπε τι ειναι το  EL BASSA;

Συχναζεις εκει;
Εκεί είναι μόνο γιά να πηγαίνεις και να  :2funny: με το βολταίρο και τους υπόλοιπους που συχνάζουν :2funny:.Τώρα που σταμάτισε να τους πηγαίνει τυρόπιτες ο Σκρουτζ έχει πέσει λόρδα  :2funny:
 
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
Γενικά, προσπαθώ να μην είμαι απόλυτος. Φυσικά και τα όσα λες είναι εφικτά. Αλλά μιλάς για την περίπτωση που συντρέχουν όλα τα παρακάτω ταυτόχρονα:

1. Μιλάς στοιχειωδώς τη γλώσσα (αν υποθέσουμε ότι στην εταιρεία χρησιμοποιείται η Αγγλική)
2.Βρισκεις τα 1.500
3. Μιλάει και η γυναίκα στοιχειωδώς τη γλώσσα.
4. Βρίσκει και η γυναίκα δουλειά.

Εεε όλα αυτά μαζί είναι μάλλον μια ειδική περίπτωση, υπαρκτή βέβαια, αλλά με λίγες πιθανότητες.

Δυτική Ευρώπη όμως όλα αυτά είναι ο κανόνας. Ένα average qualified ζευγάρι με απλά καλές δουλειές ζει πολύ άνετα οικονομικά. Μιλάω για Η.Β., Γερμανία, Ολλανδία, Βέλγιο, Ελβετία κλπ

Ουτως η αλλως οι εξελιξεις γρηγορα τρεχουν και αρχιζει να καθιερωνεται με γοργους ρυθμους η εργασια εξ αποστασεως. Οποτε πολλες παραμετροι θα αλλαξουν.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Ο τυπος στη κατω φωτο με τη μαυρη στολη ποιος ειναι τυπε;
Εγω ειμαι και στις δυο τυπε.

Αν καποιος δεν πιστευει ,δεν θα χαλασουμε και τις καρδιες μας. Μπορει να με φανταζεται οπως θελει. Νο προμπλεμ
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Σωστο ,υπαρχουν ομως πιστευω αρκετοι που μπορουν να το κανουν αλλα  καθονται και μιζεριαζουν στην Ελλαδα ....
ειχα γραψει τα ποσα για το big 4 :grin: 2.000 για Κισιναου -Κιεβο ,2.500 για Πητερ και πανω απο 3.000 για Μοσχα ,προυποθεση να αγορασεις δικο σου διαμερισμα (οταν και εαν φυγεις το πουλας) οποτε χρειαζεται να επενδυσεις και ενα κεφαλαιο ας πουμε απο 50.000 εως 150.000 (μεχρι 60 τεραγωνικα μετρα βρισκεις σε αυτες τις τιμες).
Οπως καταλαβαινεις δεν μιλαμε για εκατομμυρια , γινεται αλλα θελει να εισαι και τετοιος τυπος ... να μην υπολογιζεις δηλ ποσα θα χασεις αν πηγαινες πχ Δυτικη Ευρωπη και δουλευες βγαζοντας περισσοτερα λεφτα και για ενα καλυτερο μελλον.
Ελευθερος βεβαια χωρις αλλες υποχρεωσεις και να γουσταρεις το μουνι αλλιως δεν γινεται και δεν αξιζει στο φιναλε ...
Αυτο που θα ζησεις ομως (σου βαζω 10 χρονια max δεν χρειαζεται να πεθανεις και εκει  :grin:) δεν συγκρινεται με τιποτα με αυτα που θα κανεις στην χωρα μας ακομα και αν ξοδευεις μεγαλυτερα ποσα το μηνα για ολη σου την ζωη.

Γνωριζω ατομα στον κυκλο μου που μπορουσαν να το κανουν αλλα κιοτεψαν ... αναφερομαι παντα σε μουνακηδες
Διαλεγεις και παιρνεις φυσικα ,υπαρχει και το ρισκο οπως παντου.

Στο Κιεβο αυτη τη στιγμη μπορεις να βρεις με 50.000 $ διαμερισμα που θα σου αποδιδει 500 $ το μηνα ενοικιο.
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Εκεί είναι μόνο γιά να πηγαίνεις και να  :2funny: με το βολταίρο και τους υπόλοιπους που συχνάζουν :2funny:.Τώρα που σταμάτισε να τους πηγαίνει τυρόπιτες ο Σκρουτζ έχει πέσει λόρδα  :2funny:
 

Τι μαγαζι ειναι αυτο τυπε;
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Εγω ειμαι και στις δυο τυπε.

Αν καποιος δεν πιστευει ,δεν θα χαλασουμε και τις καρδιες μας. Μπορει να με φανταζεται οπως θελει. Νο προμπλεμ

Τυπε γιατι φορας μαυρη στολη και κρατας γκλοπ;

 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Μήτσο να φύγεις από Ελλάδα και να πας να ρίξεις 200.000+ Ρωσία είναι άκυρο,εδώ έχει περισσότερες ευκαιρίες.
Για μεγάλες business και αν έχει εκατομμύρια αλλάζει βέβαια το έργο.  
Γ'αυτό χρεωκόπισαν όλοι τους  :2funny:αυτός ήρθε εδώ με το εφάπαξ και άνοιγε Ελληνικά σουβλατζίδικα,άκουγε που έλεγαν τα κανάλια  :jerking: :2funny: ότι γιά το Ελληνικό σουβλάκι κάνουν ουρά παντού στον κόσμο και όπου ανοίξει Ελληνικό σουβλατζίδικο τρελένοντε στο χρήμα  :jerking: :2funny:πήγε και έχασε το εφάπαξ του  :headbang: :2funny:τώρα είναι στα 13 τετραγωνικά με τη γυναίκα του και το παιδί που τον έβαλε να της κάνει και ζει με ένα μέρος από τη σύνταξη του.
  Και στην Ελλάδα απέτυχαν πολλοί  :2funny:δες εδώ τον βλάκα γκαστερμπά'ι'τερ  :2funny:που πήγε και πήρε διαμέρισμα με δάνειο  :jerking: :2funny:καλά τόσο  :jerking:ήταν που δεν ήξερε ότι η Ελλάδα θα καταρεύσει!Και πως είναι δυνατόν να παίρνεις δάνειο γιά 25 χρόνια? :headbang:όταν δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει σε 2 ή 3 χρόνια!
   Αφού ήταν  :jerking: ας ταλαιπωρούντε τώρα  :2funny:
 
Εγω ειμαι και στις δυο τυπε.

Αν καποιος δεν πιστευει ,δεν θα χαλασουμε και τις καρδιες μας. Μπορει να με φανταζεται οπως θελει. Νο προμπλεμ
Καλά στην πρώτη φωτογραφία μπήκες στο πλύσιμο?  :jerking: :2funny:
 

Esitopes

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2016
Μηνύματα
602
Like
451
Πόντοι
26
Στο Κιεβο αυτη τη στιγμη μπορεις να βρεις με 50.000 $ διαμερισμα που θα σου αποδιδει 500 $ το μηνα ενοικιο.
Για δωσε περισοτερες πληροφοριες
Το εχω κουβεντιασει με ενα φιλο μου να παρουμε
ενα διαμερισμα στο κιεβο.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Πολύ καλή απόδοση αν ισχύει.
Μακροχρόνια μίσθωση ή τύπου airbnb?

Στηνεις μια εταιρια με εδρα το Κιεβο (2000$ κοστος μαζι με τα εξοδα ενος ετους λογιστη κτλπ). Η εταιρια αυτη (εταιρια με ακινητα καλυτερα για να μπορεις μετα να παρεις δανεια, βαζεις απο την αρχη και ενα μουνετο Ουκρανη με ποσοστο 30% στην εταιρια για να μπορεις να παιξεις πιο ανετα μπαλα) θα αγορασει το ακινητο και θα το νοικιασει σε αλλη εταιρια του εξωτερικου (Ευρωπη ή Αμερικη) με συμβολαιο long term.

Εαν ειναι καλο το ακινητο σε καλη θεση και παιξεις καλη μπαλα μπορεις ανετα να υπογραψεις συμβολαιο για 5ετια με σταθερο ενοικιο 500$. Με την υπογραφη προπληρωνεσαι το πρωτο ετος και τραβας για το επομενο με δανειο απο τη τραπεζα βαζοντας υποθηκη το πρωτο και το δευτερο και προσκομιζοντας το συμβολαιο που εχεις για το πρωτο αλλα και το προσυμφωνο συμβολαιου που εχεις και για το δευτερο. Τον επομενο χρονο, πας για τα επομενα.

Ολα ειναι θεμα γνωριμιων, μουνετο εμπιστο τουμπανο να μπαινει παντου μπροστα θες, δικηγορο τσακαλι και τραπεζιτη. Τους τα χωνεις και προχωρας.

 :hi:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Τυπε γιατι φορας μαυρη στολη και κρατας γκλοπ;
Η στολή μου (εργασιας) ειναι μαυρη. Δεν ειναι γκλοπ γιατι απογορευετε απο τον νόμο.
Ειναι ομως φακος μεταλικος, βαρυς, που κανει την δουλεια του γκλομπ αν χρειαστει.
Για αμυνα παντα
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Γ'αυτό χρεωκόπισαν όλοι τους  :2funny:αυτός ήρθε εδώ με το εφάπαξ και άνοιγε Ελληνικά σουβλατζίδικα,άκουγε που έλεγαν τα κανάλια  :jerking: :2funny: ότι γιά το Ελληνικό σουβλάκι κάνουν ουρά παντού στον κόσμο και όπου ανοίξει Ελληνικό σουβλατζίδικο τρελένοντε στο χρήμα  :jerking: :2funny:πήγε και έχασε το εφάπαξ του  :headbang: :2funny:τώρα είναι στα 13 τετραγωνικά με τη γυναίκα του και το παιδί που τον έβαλε να της κάνει και ζει με ένα μέρος από τη σύνταξη του.
  Και στην Ελλάδα απέτυχαν πολλοί  :2funny:δες εδώ τον βλάκα γκαστερμπά'ι'τερ  :2funny:που πήγε και πήρε διαμέρισμα με δάνειο  :jerking: :2funny:καλά τόσο  :jerking:ήταν που δεν ήξερε ότι η Ελλάδα θα καταρεύσει!Και πως είναι δυνατόν να παίρνεις δάνειο γιά 25 χρόνια? :headbang:όταν δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει σε 2 ή 3 χρόνια!
    Αφού ήταν  :jerking: ας ταλαιπωρούντε τώρα  :2funny:
  Καλά στην πρώτη φωτογραφία μπήκες στο πλύσιμο?  :jerking: :2funny:
Χαχαχα εισαι ενας χωρατατζης εσυ....

Ατιμουλικο.

Οφθαλμιατρο πότε πηγες τελευταια?
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Στηνεις μια εταιρια με εδρα το Κιεβο (2000$ κοστος μαζι με τα εξοδα ενος ετους λογιστη κτλπ). Η εταιρια αυτη (εταιρια με ακινητα καλυτερα για να μπορεις μετα να παρεις δανεια, βαζεις απο την αρχη και ενα μουνετο Ουκρανη με ποσοστο 30% στην εταιρια για να μπορεις να παιξεις πιο ανετα μπαλα) θα αγορασει το ακινητο και θα το νοικιασει σε αλλη εταιρια του εξωτερικου (Ευρωπη ή Αμερικη) με συμβολαιο long term.

Εαν ειναι καλο το ακινητο σε καλη θεση και παιξεις καλη μπαλα μπορεις ανετα να υπογραψεις συμβολαιο για 5ετια με σταθερο ενοικιο 500$. Με την υπογραφη προπληρωνεσαι το πρωτο ετος και τραβας για το επομενο με δανειο απο τη τραπεζα βαζοντας υποθηκη το πρωτο και το δευτερο και προσκομιζοντας το συμβολαιο που εχεις για το πρωτο αλλα και το προσυμφωνο συμβολαιου που εχεις και για το δευτερο. Τον επομενο χρονο, πας για τα επομενα.

Ολα ειναι θεμα γνωριμιων, μουνετο εμπιστο τουμπανο να μπαινει παντου μπροστα θες, δικηγορο τσακαλι και τραπεζιτη. Τους τα χωνεις και προχωρας.

 :hi:

Να υποθέσω πως τα δάνεια δίνονται όπως κάποτε στην Ελλάδα,με % στον Κύριο Τραπεζίτη.

Ευχαριστώ!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom