Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
:2funny: :2funny: :2funny:

Πιστεύω και Βουδαπέστη που θα πάει ο Λάκης είναι σοβαρή επιλογή!
Είναι καλά προετοιμασμένοι οι πορνομεταναστες μας  για τη doomsday! :respect:

Θέλει να πάει εκεί για να βρει τη φυλή του...μάντεψε ποιους.
1024px-Eurogipsy.PNG

Μεταξύ 600 και 800 χιλιάδων Ρομά
:2funny: :2funny: :2funny:
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Ο kman2 έχει δίκιο πάντως στη βασική του θεώρηση.

Για όποιον θέλει να δουλέψει και να ζήσει εξωτερικό, η Δυτ. Ευρώπη είναι μακράν η καλύτερη επιλογή.

Η Ανατολική Ευρώπη είναι για τύπους με έτοιμα εισοδήματα. Και τη γλώσσα να ξέρει κάποιος (που είναι μικρή η πιθανότητα) αντε ζήσε Ρωσία με ρωσικό μισθό. Ψιλό-μίζερα θα είναι τα πράγματα.

Αν σας ενοχλεί η πολύ-πολιτισμική κοινωνία, κάντε τις επιλογές σας αντίστοιχα και τις παραχωρήσεις που απαιτούνται. Όλα δε μπορείς να τα έχεις.

 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.446
Like
7.972
Πόντοι
2.356
Ο kman2 έχει δίκιο πάντως στη βασική του θεώρηση.

Για όποιον θέλει να δουλέψει και να ζήσει εξωτερικό, η Δυτ. Ευρώπη είναι μακράν η καλύτερη επιλογή.

Η Ανατολική Ευρώπη είναι για τύπους με έτοιμα εισοδήματα. Και τη γλώσσα να ξέρει κάποιος (που είναι μικρή η πιθανότητα) αντε ζήσε Ρωσία με ρωσικό μισθό. Ψιλό-μίζερα θα είναι τα πράγματα.

Αν σας ενοχλεί η πολύ-πολιτισμική κοινωνία, κάντε τις επιλογές σας αντίστοιχα και τις παραχωρήσεις που απαιτούνται. Όλα δε μπορείς να τα έχεις.
Σωστο ,υπαρχουν ομως πιστευω αρκετοι που μπορουν να το κανουν αλλα  καθονται και μιζεριαζουν στην Ελλαδα ....
ειχα γραψει τα ποσα για το big 4 :grin: 2.000 για Κισιναου -Κιεβο ,2.500 για Πητερ και πανω απο 3.000 για Μοσχα ,προυποθεση να αγορασεις δικο σου διαμερισμα (οταν και εαν φυγεις το πουλας) οποτε χρειαζεται να επενδυσεις και ενα κεφαλαιο ας πουμε απο 50.000 εως 150.000 (μεχρι 60 τεραγωνικα μετρα βρισκεις σε αυτες τις τιμες).
Οπως καταλαβαινεις δεν μιλαμε για εκατομμυρια , γινεται αλλα θελει να εισαι και τετοιος τυπος ... να μην υπολογιζεις δηλ ποσα θα χασεις αν πηγαινες πχ Δυτικη Ευρωπη και δουλευες βγαζοντας περισσοτερα λεφτα και για ενα καλυτερο μελλον.
Ελευθερος βεβαια χωρις αλλες υποχρεωσεις και να γουσταρεις το μουνι αλλιως δεν γινεται και δεν αξιζει στο φιναλε ...
Αυτο που θα ζησεις ομως (σου βαζω 10 χρονια max δεν χρειαζεται να πεθανεις και εκει  :grin:) δεν συγκρινεται με τιποτα με αυτα που θα κανεις στην χωρα μας ακομα και αν ξοδευεις μεγαλυτερα ποσα το μηνα για ολη σου την ζωη.

Γνωριζω ατομα στον κυκλο μου που μπορουσαν να το κανουν αλλα κιοτεψαν ... αναφερομαι παντα σε μουνακηδες
Διαλεγεις και παιρνεις φυσικα ,υπαρχει και το ρισκο οπως παντου.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Σωστο ,υπαρχουν ομως πιστευω αρκετοι που μπορουν να το κανουν αλλα  καθονται και μιζεριαζουν στην Ελλαδα ....
ειχα γραψει τα ποσα για το big 4 :grin: 2.000 για Κισιναου -Κιεβο ,2.500 για Πητερ και πανω απο 3.000 για Μοσχα ,προυποθεση να αγορασεις δικο σου διαμερισμα (οταν και εαν φυγεις το πουλας) οποτε χρειαζεται να επενδυσεις και ενα κεφαλαιο ας πουμε απο 50.000 εως 150.000 (μεχρι 60 τεραγωνικα μετρα βρισκεις σε αυτες τις τιμες).
Οπως καταλαβαινεις δεν μιλαμε για εκατομμυρια , γινεται αλλα θελει να εισαι και τετοιος τυπος ... να μην υπολογιζεις δηλ ποσα θα χασεις αν πηγαινες πχ Δυτικη Ευρωπη και δουλευες βγαζοντας περισσοτερα λεφτα και για ενα καλυτερο μελλον.
Ελευθερος βεβαια χωρις αλλες υποχρεωσεις και να γουσταρεις το μουνι αλλιως δεν γινεται και δεν αξιζει στο φιναλε ...
Αυτο που θα ζησεις ομως (σου βαζω 10 χρονια max δεν χρειαζεται να πεθανεις και εκει  :grin:) δεν συγκρινεται με τιποτα με αυτα που θα κανεις στην χωρα μας ακομα και αν ξοδευεις μεγαλυτερα ποσα το μηνα για ολη σου την ζωη.

Γνωριζω ατομα στον κυκλο μου που μπορουσαν να το κανουν αλλα κιοτεψαν ... αναφερομαι παντα σε μουνακηδες
Διαλεγεις και παιρνεις φυσικα ,υπαρχει και το ρισκο οπως παντου.

Δε το διαβασα ολο και ουτε και θελω. Εισαι σατανας, παρασερνεις κοσμο
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.446
Like
7.972
Πόντοι
2.356
Σατανας (ονομα και πραμα) :grin: ειναι μονο ο μητσος τυπε
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Εντάξει η αλήθεια είναι ότι ελάχιστοι έχουν όλες αυτές τις προϋποθέσεις ταυτόχρονα. Δηλαδή:
- 2.000 - 2.500 σταθερό, παθητικό εισοδημα
-100.000 κάβα για διαμέρισμα, έπιπλα και ξεκίνημα.
- Δεν έχουν υποχρεώσεις (γάμο, παιδιά, γονείς που θέλουν βοήθεια κλπ)

Μεταξύ μας ούτε στην Ελλάδα δικαιούται να μιεριαζει κάποιος αν είναι σε τέτοια φάση.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, τις επιθυμίες μας πρέπει να τις ικανοποιούμε, δυστυχώς δεν έχουμε 4 ζωές, μια φορά ζούμε. Όταν προκύπτουν οι προϋποθέσεις ορμας
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
Ο kman2 έχει δίκιο πάντως στη βασική του θεώρηση.

Για όποιον θέλει να δουλέψει και να ζήσει εξωτερικό, η Δυτ. Ευρώπη είναι μακράν η καλύτερη επιλογή.

Η Ανατολική Ευρώπη είναι για τύπους με έτοιμα εισοδήματα. Και τη γλώσσα να ξέρει κάποιος (που είναι μικρή η πιθανότητα) αντε ζήσε Ρωσία με ρωσικό μισθό. Ψιλό-μίζερα θα είναι τα πράγματα.

Αν σας ενοχλεί η πολύ-πολιτισμική κοινωνία, κάντε τις επιλογές σας αντίστοιχα και τις παραχωρήσεις που απαιτούνται. Όλα δε μπορείς να τα έχεις.

Μια και το θρεντ ειναι για εργασια στο εξωτερικο, επετρεψε μου να δωσω μια διαφορετικη αποψη.
Πολλα εξαρτωνται απο τις ιδιαιτερες περιστασεις. Υπο πολυ συγκεκριμενες συνθηκες λοιπον, σε μια περιοχη της κεντροανατολικης Ευρωπης, δηλαδη συγκεκριμενα σε καποια χωρα του Βιζεγκραντ η ακομη και σε περιπτωσεις της Ρουμανιας, μπορει να ειναι μια αρκετα συμφερουσα επιλογη, και μαλιστα πιο συμφερουσα σε σχεση με Δυτικη Ευρωπη.
Επιπεδο μισθων 1500 νετ στις παραπανω χωρες με καποιον εργαζομενο με καποια εμπειρια μπορει να βρεθει. Εαν συνδυαστει με συμβιωση ως ζευαρι με γυναικα - ακομη καλυτερα απο την εκει χωρα- οπου μπορει να υπαρχει ενα εισοδημα τουλαχιστον 800-900, αλλα πολυ συχνα μπορει και παραπανω, αμεσως αμεσως υπαρχει ενα εισοδημα γυρω στα 2,5 νετ.
Δεδομενου οτι το ενοικιο ειναι αρκετα φτηνοτερο σε σχεση με τις χωρες τις δυτικης ευρωπης, και μαλιστα σε καλης ποιοτητας κατασκευη , οπως και το κοστος ζωης ειναι συγκρατημενο, οικονομικα θα υπαρχει αρκετη ανεση.
Επισης μπορει καποιος να εχει αλλου ειδους ανεσεις, οπως ασφαλεια, δημοσιους χωρους, βοηθεια οσον αφορα οικογενεια η παιδια, οπου συνηθως δινονται αρκετες βοηθειες, μπορει κανεις να βρεθει σε καλυτερη κατασταση.
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Γενικά, προσπαθώ να μην είμαι απόλυτος. Φυσικά και τα όσα λες είναι εφικτά. Αλλά μιλάς για την περίπτωση που συντρέχουν όλα τα παρακάτω ταυτόχρονα:

1. Μιλάς στοιχειωδώς τη γλώσσα (αν υποθέσουμε ότι στην εταιρεία χρησιμοποιείται η Αγγλική)
2.Βρισκεις τα 1.500
3. Μιλάει και η γυναίκα στοιχειωδώς τη γλώσσα.
4. Βρίσκει και η γυναίκα δουλειά.

Εεε όλα αυτά μαζί είναι μάλλον μια ειδική περίπτωση, υπαρκτή βέβαια, αλλά με λίγες πιθανότητες.

Δυτική Ευρώπη όμως όλα αυτά είναι ο κανόνας. Ένα average qualified ζευγάρι με απλά καλές δουλειές ζει πολύ άνετα οικονομικά. Μιλάω για Η.Β., Γερμανία, Ολλανδία, Βέλγιο, Ελβετία κλπ
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Σωστο ,υπαρχουν ομως πιστευω αρκετοι που μπορουν να το κανουν αλλα  καθονται και μιζεριαζουν στην Ελλαδα ....
ειχα γραψει τα ποσα για το big 4 :grin: 2.000 για Κισιναου -Κιεβο ,2.500 για Πητερ και πανω απο 3.000 για Μοσχα ,προυποθεση να αγορασεις δικο σου διαμερισμα (οταν και εαν φυγεις το πουλας) οποτε χρειαζεται να επενδυσεις και ενα κεφαλαιο ας πουμε απο 50.000 εως 150.000 (μεχρι 60 τεραγωνικα μετρα βρισκεις σε αυτες τις τιμες).
Οπως καταλαβαινεις δεν μιλαμε για εκατομμυρια , γινεται αλλα θελει να εισαι και τετοιος τυπος ... να μην υπολογιζεις δηλ ποσα θα χασεις αν πηγαινες πχ Δυτικη Ευρωπη και δουλευες βγαζοντας περισσοτερα λεφτα και για ενα καλυτερο μελλον.
Ελευθερος βεβαια χωρις αλλες υποχρεωσεις και να γουσταρεις το μουνι αλλιως δεν γινεται και δεν αξιζει στο φιναλε ...
Αυτο που θα ζησεις ομως (σου βαζω 10 χρονια max δεν χρειαζεται να πεθανεις και εκει  :grin:) δεν συγκρινεται με τιποτα με αυτα που θα κανεις στην χωρα μας ακομα και αν ξοδευεις μεγαλυτερα ποσα το μηνα για ολη σου την ζωη.

Γνωριζω ατομα στον κυκλο μου που μπορουσαν να το κανουν αλλα κιοτεψαν ... αναφερομαι παντα σε μουνακηδες
Διαλεγεις και παιρνεις φυσικα ,υπαρχει και το ρισκο οπως παντου.

Αυτοκίνητο δεν πιστεύεις πως χρειάζεσαι;
Και κάποιον να σε οδηγάει για να μπορείς να πίνεις(εμένα μ'αρέσει) :grin:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Ο kman2 έχει δίκιο πάντως στη βασική του θεώρηση.

Για όποιον θέλει να δουλέψει και να ζήσει εξωτερικό, η Δυτ. Ευρώπη είναι μακράν η καλύτερη επιλογή.

Η Ανατολική Ευρώπη είναι για τύπους με έτοιμα εισοδήματα. Και τη γλώσσα να ξέρει κάποιος (που είναι μικρή η πιθανότητα) αντε ζήσε Ρωσία με ρωσικό μισθό. Ψιλό-μίζερα θα είναι τα πράγματα.

Αν σας ενοχλεί η πολύ-πολιτισμική κοινωνία, κάντε τις επιλογές σας αντίστοιχα και τις παραχωρήσεις που απαιτούνται. Όλα δε μπορείς να τα έχεις.

Οντως έτσι είναι.Και Ρωσία ακόμα δύσκολα είναι για εισοδηματίες.Δεν είναι τόσο καλά.Υπάρχουν καλύτερα μέρη.
Βασικά επαρχία έχεις περιορισμένες δυνατότητες και Μόσχα είναι πολύ ακριβά.
Αμα δεν είσαι καν εισοδηματίας με παθητικό εισόδημα,φέξε μου και γλίστρησε.Εκτός αν πας φυτευτός σε βυσματική θέση με δυτικό μισθό.
Ρωσία είναι καλά άμα είσαι κάτω των 30 και πας κάτι να κάνεις εκεί να ανοίξεις μια επιχείρηση κτλ,γενικά να θες να δραστηριοποιηθείς οικονομικά εκεί με αρχικό κεφάλαιο και κάπως μικρή ηλικία.
Δυτική Ευρώπη βγάζεις πολύ ευκολότερα και περισσότερα λεφτά ακριβώς γιατί έχει πολλούς μετανάστες και πολύ επενδεδυμένο κεφάλαιο.Οι μετανάστες δημιουργούν πολλές δουλειές,πλούτο και ανεβάζουν το βιοτικό επίπεδο αφού σε υπηρετούν.
Ο ιδανικός συνδυασμός είναι να δουλεύεις Δυτική Ευρώπη να γαμάς ανατολική και να κάνεις διακοπές στη μεσογειακή Ευρώπη.Αυτό το ονομάζω ευρωπαική ενοποίηση.Παίρνεις τα καλύτερα από κάθε κόσμο.(γερμανικό-εργασία,υποδομές,λεφτά,σλαβικό-γκόμενες,γλέντι,γαμήσι,μεσογειακό-ευζωία,μάσα,τοπία,καιρός,αρχιτεκτονική).
Οπότε με Ευρώπη είσαι κομπλέ,δε χρειάζεσαι κάτι άλλο.
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
744
Like
588
Πόντοι
86
Ο ιδανικός συνδυασμός είναι να δουλεύεις Δυτική Ευρώπη να γαμάς ανατολική και να κάνεις διακοπές στη μεσογειακή Ευρώπη.Αυτό το ονομάζω ευρωπαική ενοποίηση.Παίρνεις τα καλύτερα από κάθε κόσμο.(γερμανικό-εργασία,υποδομές,λεφτά,σλαβικό-γκόμενες,γλέντι,γαμήσι,μεσογειακό-ευζωία,μάσα,τοπία,καιρός,αρχιτεκτονική).

Όντως ο συνδυασμός αυτός γαμαει.

Στις καλές εποχές της φούσκας το πλησιασαμε αρκετά (εκτός της εργασίας) :rockon:

Λαλιώτης στις μίζες-υποδομές, Ρωσίδες και στο τελευταίο κωλοχωρι της Καρδίτσας και φυσικά νησαρες το καλοκαίρι για ξεκούραση  :headbaning1:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.446
Like
7.972
Πόντοι
2.356
Αυτοκίνητο δεν πιστεύεις πως χρειάζεσαι;
Και κάποιον να σε οδηγάει για να μπορείς να πίνεις(εμένα μ'αρέσει) :grin:
Αφου ειχα οδηγο - μπατλερ :grin: το αυτοκινητο βεβαια ηταν ...

Με το δικο μου μια φορα ολο και ολο ειχα ανεβει ,το εβγαλα εξω για βραδυ 2-3 φορες μονο σε ενα διμηνο
ναναι καλα τα ταξι ,φθηνα εχεις την ησυχια σου και πινεις οσο θες  :grin:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Και 1 δισεκατομυριο να κανει ,δεν ειναι δικο σου. Ειναι το μπουρδελο εκει.
Τι κακομοιρια να βγαζεις φωτογραφιες το μπουρδελο σαν εκστασιασμενος τουριστας κ να προσπαθεις να πεισεις πως ειναι δικο σου σπιτι.

Χαχαχαχα

Μιζερια.

Γιατι δεν ερχεσαι στο σαιτ σου ,που σε ξεκατινιαζω καλυτερα εκει?
Εδω ειναι off topic.

Φοβασαι επειδη αποκαλυψα τα τελευταια παραμυθια σου που μας ξεφουρνισες?
Ναι αλλά ψάρωσες και νόμισες ότι είναι η τουαλέτα μου  :2funny:.Εγώ έχω βάλει αποδείξεις ότι έχω δύο διαμερίσματα αξίας 80.000 ευρώ το ένα και το δεύτερο πάνω από 200.000 ευρώ.Εσύ τι μας έβαλες? :2funny:ένα δωμάτιο 7-8 τετραγωνικά που νοικιάζεις και χρέη στις τράπεζες  :2funny:
  Εγώ βάζω τα διαμερίσματα μου με αποδείξεις πόσο κάνουν κ'εσύ γράφεις  :jerking:και σχολιάζεις πως είναι η τουαλέτα μου και ότι έχει μικρή τουαλέτα  :jerking: :2funny:
 
Εχω παρει κ εγω ενα στεγαστικο δανειο οπως χιλιαδες κοσμος ,τα "καλα τα χρονια" τοτε που οι τραπεζες στο εδιναν πριν ακομη πρλαβεις να κανεις την αιτηση σου.
Με το καιρο:
-Χωρισαμε ,οποτε δεν υπαρχει οικογενεια να μεινει που για αυτην αγοραστηκε
-δεν μενω καν ελλαδα
-ειναι πρωτη και μοναδικη κατοικια
-η αξια του ακινητου εχει πεσει στο μισο απο 100.000 τωρα στις 50.000
-η πραγματικη μηνιαια δοση ειναι πλεον δυσθεωρητη ,850€ τον μηνα περιπου.
 Μετά μας γράφεις ότι έχεις 3 διαμερίσματα  :jerking: :2funny:
 
Τι να πουλησω φιλε
Αξια 50-55.000 μαξιμουμ ενω η οφειλη στην τραπεζα ειναι περιπου 80.000.
Τελικά το μόνο που έχεις είναι χρέη προς της τράπεζες  :2funny:.
  Μας τα πρηξες με το ενοικιαστήριο :jerking: :2funny:το ετοίμασες γιά να μας το βάλεις? :2funny:να πενευτείς ότι νοικιάζεις διαμέρισμα  :2funny: που δε νοικιάζεις δωμάτιο νοικιάζεις:2funny: :2funny:και ο Βαλκάνιος φουκαράς μας έβαλε ενοικιαστήριο :2funny:
 
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Γενικά, προσπαθώ να μην είμαι απόλυτος. Φυσικά και τα όσα λες είναι εφικτά. Αλλά μιλάς για την περίπτωση που συντρέχουν όλα τα παρακάτω ταυτόχρονα:

1. Μιλάς στοιχειωδώς τη γλώσσα (αν υποθέσουμε ότι στην εταιρεία χρησιμοποιείται η Αγγλική)
2.Βρισκεις τα 1.500
3. Μιλάει και η γυναίκα στοιχειωδώς τη γλώσσα.
4. Βρίσκει και η γυναίκα δουλειά.

Εεε όλα αυτά μαζί είναι μάλλον μια ειδική περίπτωση, υπαρκτή βέβαια, αλλά με λίγες πιθανότητες.

Δυτική Ευρώπη όμως όλα αυτά είναι ο κανόνας. Ένα average qualified ζευγάρι με απλά καλές δουλειές ζει πολύ άνετα οικονομικά. Μιλάω για Η.Β., Γερμανία, Ολλανδία, Βέλγιο, Ελβετία κλπ
Σωστος τυπε.

Αν,αν,αν. Αν και ο ερμης ειναι αναδρομος.

Εγω δεν καταλαβαινω κατι. Αν ειναι να πας για να γαμας κ οχι μονο να βλεπεις τα μουνια στο παρκο τοτε πας με γυναικα? Στερηση ελευθεριας, συνεχης ελεγχος, καβαντζες γιατι δεν μπορεις να γαμας στο σπιτι σου σαν ανθρωπος? Λανθασμενη βαση.

Και σωστα αυτος ειναι ο κανονας για β.ευρωπη ακομη κι αν σκασεις μυτη με μια βαλιτσα, χωρις φραγκο, χωρις γλωσσα. Αλλα με θεληση για προσπαθεια.
Ταξιδια φτηνα σε μουνοπροορισμους, αμετρητα fkk. Γκομενες κανονικες δυσκολο, αλλα μηπως και καποιοι, να μην λεμε ονοματα, γαμανε γκομενες επιπεδου στα πρωην σοβιετ? Μονο κοιτανε. Φατε ματια ψαρια. Κι ας μενουν εκει πολλα χρόνια
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.714
Κριτικές
1
Like
4.509
Πόντοι
1.706
Ναι αλλά ψάρωσες και νόμισες ότι είναι η τουαλέτα μου  :2funny:.Εγώ έχω βάλει αποδείξεις ότι έχω δύο διαμερίσματα αξίας 80.000 ευρώ το ένα και το δεύτερο πάνω από 200.000 ευρώ.Εσύ τι μας έβαλες? :2funny:ένα δωμάτιο 7-8 τετραγωνικά που νοικιάζεις και χρέη στις τράπεζες  :2funny:
  Εγώ βάζω τα διαμερίσματα μου με αποδείξεις πόσο κάνουν κ'εσύ γράφεις  :jerking:και σχολιάζεις πως είναι η τουαλέτα μου και ότι έχει μικρή τουαλέτα  :jerking: :2funny:
    Μετά μας γράφεις ότι έχεις 3 διαμερίσματα  :jerking: :2funny:
  Τελικά το μόνο που έχεις είναι χρέη προς της τράπεζες  :2funny:.
  Μας τα πρηξες με το ενοικιαστήριο :jerking: :2funny:το ετοίμασες γιά να μας το βάλεις? :2funny:να πενευτείς ότι νοικιάζεις διαμέρισμα  :2funny: που δε νοικιάζεις δωμάτιο νοικιάζεις:2funny: :2funny:και ο Βαλκάνιος φουκαράς μας έβαλε ενοικιαστήριο :2funny:
 
Πωπω δημητρακη με ψαρωσες. Ατιμουλικο.

Τις αποδειξεις που σου πεταξα στα μουτρα κανεις πως δεν τις βλεπεις??
Χαχαχα

Επιλεκτικη μνημη και οραση.

Δεν πειραζει ομως.
Δεν με νοιαζει ακομη κι αν πιστευεις πως δεν εχω τιποτα γιατι εγω δεν το παιζω τσαρος.
Εσυ εχεις αυτο το κομπλεξ.
Τετοια κομπλεξ εχουν οσοι δεν γαμανε να ξερεις. Μην το δειχνεις. Κρυψτο
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Ο ιδανικός συνδυασμός είναι να δουλεύεις Δυτική Ευρώπη να γαμάς ανατολική και να κάνεις διακοπές στη μεσογειακή Ευρώπη.Αυτό το ονομάζω ευρωπαική ενοποίηση.Παίρνεις τα καλύτερα από κάθε κόσμο.(γερμανικό-εργασία,υποδομές,λεφτά,σλαβικό-γκόμενες,γλέντι,γαμήσι,μεσογειακό-ευζωία,μάσα,τοπία,καιρός,αρχιτεκτονική).
Οπότε με Ευρώπη είσαι κομπλέ,δε χρειάζεσαι κάτι άλλο.

Το ιδανικό είναι να'σαι δ.υ ή εισοδηματίας στην Ελλάδα και να κάνεις ταξίδια όπου γουστάρεις.

Αν δουλεύεις δυτική Ευρώπη,σου πέφτουν τ'αρχίδια απ'τη δουλειά και τη γενικότερη μπίχλα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom