Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.429
Like
23.072
Πόντοι
5.506
Ενώ κάτι άλλοι στην αγγλία, δεν έχουν ούτε φιέστα που έχουν όλα τα πάκια !!!!!!


Τελικά δε μας απάντησες, ποιός είναι πιο μπρούκλης, ένας επιχειρηματίας που βγάζει ένα χιλιάρικο το μήνα ή ένας υπαλληλάκος κινητής τηλεφωνίας που βγάζει οκτώ με δέκα;
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Τελικά δε μας απάντησες, ποιός είναι πιο μπρούκλης, ένας επιχειρηματίας που βγάζει ένα χιλιάρικο το μήνα ή ένας υπαλληλάκος κινητής τηλεφωνίας που βγάζει οκτώ με δέκα;

Ποιός βγάζει 8-10 ;;;;;;
Ο τραμού ;;;;;;;
Και ζει σε σπίτι των 350 στερλινών ;;;;;;
Και δεν έχει αμάξι και πάει με το λεωφορείο ;;;;;;;;

Και δουλεύει μέχρι τα 75 ;;;;;;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.429
Like
23.072
Πόντοι
5.506
Ποιός βγάζει 8-10 ;;;;;;
Ο τραμού ;;;;;;;
Και ζει σε σπίτι των 350 στερλινών ;;;;;;
Και δεν έχει αμάξι και πάει με το λεωφορείο ;;;;;;;;

Και δουλεύει μέχρι τα 75 ;;;;;;


Ρε κεφάλα, δε μιλάω για τον τράμου, για ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ρωτάω.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ρε μαλάκα ... πουλάνε στους άλλους γουέμπ μήτιγκς
κι αυτοί συναντιούνται λάϊβ σαν μαφιόζοι του 1930 ;;;;;;;

Γιατί δεν γίνεσαι κωμικός ;;;;;;

φυσικά... annual meeting των business partners μαλάκα... με τα έξοδα πληρωμένα ηλίθιε...
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ρε κεφάλα, δε μιλάω για τον τράμου, για ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ρωτάω.

Πιό μάγκας ;;;;;
Ο επαγγελματίας που βγάζει τα 10 χαλαρός ... και έχει και εισοδήματα ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ !!!!!!!

επίσης αυτός που βγάζει πιο πολλά σε χώρα με χαμηλότερο κόστος ζωής !!!!!1

άλλο 5 χιλιάρικα στην ουγγαρία, άλλο τα ίδια στην ... ινδονησία κι άλλο 5 στο λονδίνο ή 5 στην ελβετία ή 5 στο μονακό !!!!!!

οι τελευταίοι 3 , στην πείνα είναι
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.429
Like
23.072
Πόντοι
5.506
Πάμε πάλι από την αρχή.



Τελικά δε μας απάντησες, ποιός είναι πιο μπρούκλης, ένας [size=20pt]επιχειρηματίας που βγάζει ένα χιλιάρικο το μήνα[/size] ή ένας [size=20pt]υπαλληλάκος κινητής τηλεφωνίας που βγάζει οκτώ με δέκα;[/size]
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Τελικά αξίζει να πάει κανείς εξωτερικό για δουλειά? Μίλησα με ένα φίλο που ζει Λονδίνο και λέει αν πάω εκεί θα βρώ δουλειά καυευθείαν σε αυτό που θέλω και θα αλλάξει όλη η διάθεσή μου απο αυτά που θα δω

εξαρταται απο την δουλεια
για εξειδικευμνους επαγγελματιες υπαρχει αναγνωριση και ανταμοιβη

αν πας ξεβρακωτος θα βριζεις τους ντοπιους
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.715
Κριτικές
1
Like
4.515
Πόντοι
1.706
Αυτά ούτε 3.000 δεν ήταν άσε που τα περισσότερα μπορεί να μην ήταν δικά σου  :2funny:μ'αρέσαν τα δεκάρικα που έβαλες  :2funny:και πολύ φτωχομπινές  :2funny:
  Άντε γύρνα σε όλο τον όροφο και ζήτα να σου δανείσουν λεφτά να τα βγάλεις φωτογραφία  :jerking: :2funny:.Εκεί Γερμανοί δεν μένουν,μόνο άλλοι Γκαστερμπά'ι'τερ σαν κ εσένα  :2funny: :2funny: :2funny:
  Η πλάκα είναι ότι όπως και ο Βλάκμαν έτσι κ'εσύ μετά από 10 χρόνια στην ίδια κατάντια θα είσαι  :2funny:θα νοικιάζεις δωμάτιο και θα είσαι το ίδιο φουκαράς  :2funny:αν δεν σε έχουν πεθάνει οι Γερμανοί στη δουλειά  :priest:  :2funny:
Ουτε να μετρας δεν ξερεις.

Θα απαντησεις στην προκληση ξεφτιλα που εκανα βρε ρομπα?
Πανε κι εσυ στους γειτονες σου , αφου ολοι πλουσιοι δεν ειστε?
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ουτε να μετρας δεν ξερεις.

Θα απαντησεις στην προκληση ξεφτιλα που εκανα βρε ρομπα?
Πανε κι εσυ στους γειτονες σου , αφου ολοι πλουσιοι δεν ειστε?
Ποιά πρόκληση? :2funny:εγώ έβαλα με αποδείξεις ένα διαμέρισμα 80.000 ευρώ και ένα δεύτερο που κάνει πάνω από 200.000 Ευρώ.Έβαλα φώτο το γατάκι ,στα 46 μου έχω γκομενάκια 21 ετών φουκαρα :2funny:εσύ τι έχεις?τη χούφτα σου? :2funny:Εσύ τι έβαλες?ένα δωμάτιο οικοτροφείου που νοικιάζεις με κοινόχρηστο μπάνιο και κοινόχρηστη κουζίνα  :2funny: :2funny:.
  Και 500άρικα εδώ δίνουν στις τράπεζες,και την τουαλέτα μου σου έβαλα  :2funny:.Αλλά είσαι τόσο ηλίθιος δεν κοιτάς πόσο κάνουν τα διαμερίσματα μου κοιτά την τουαλέτα πως είναι  :jerking: :2funny:.
  Εσύ τι έχεις? :shit:τίποτα άφραγκος και φουκαράς είσαι γ'αυτό και πήγες Γερμανία γιά να μην πεθάνεις από την πείνα στην Ελλάδα :2funny: :2funny: :2funny:
  Άντε βάλε μας κ'άλλες φωτογραφίες από το οικοτροφείο και δικές σου να  :2funny:που είσαι νάνος  :2funny:
 
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Ποιά πρόκληση? :2funny:εγώ έβαλα με αποδείξεις ένα διαμέρισμα 80.000 ευρώ και ένα δεύτερο που κάνει πάνω από 200.000 Ευρώ.
 

Μήτσο μπορείς να μας λες την ισοτιμία σε κουράδες γιατί μπερδευόμαστε :dunno: :dunno: :dunno:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.715
Κριτικές
1
Like
4.515
Πόντοι
1.706
Ποιά πρόκληση? :2funny:εγώ έβαλα με αποδείξεις ένα διαμέρισμα 80.000 ευρώ και ένα δεύτερο που κάνει πάνω από 200.000 Ευρώ.Έβαλα φώτο το γατάκι ,στα 46 μου έχω γκομενάκια 21 ετών φουκαρα :2funny:εσύ τι έχεις?τη χούφτα σου? :2funny:Εσύ τι έβαλες?ένα δωμάτιο οικοτροφείου που νοικιάζεις με κοινόχρηστο μπάνιο και κοινόχρηστη κουζίνα  :2funny: :2funny:.
  Και 500άρικα εδώ δίνουν στις τράπεζες,και την τουαλέτα μου σου έβαλα  :2funny:.Αλλά είσαι τόσο ηλίθιος δεν κοιτάς πόσο κάνουν τα διαμερίσματα μου κοιτά την τουαλέτα πως είναι  :jerking: :2funny:.
  Εσύ τι έχεις? :shit:τίποτα άφραγκος και φουκαράς είσαι γ'αυτό και πήγες Γερμανία γιά να μην πεθάνεις από την πείνα στην Ελλάδα :2funny: :2funny: :2funny:
  Άντε βάλε μας κ'άλλες φωτογραφίες από το οικοτροφείο και δικές σου να  :2funny:που είσαι νάνος  :2funny:
 
ντοματακη29,
Εκανες κακά σου βλεπω.

Ο φτωχομεταναστης εχει πιο πολλα λεφτα απο σενα

Χαχαχαχα

Πρεπει να λαμβανεις το μηνιαιο τσεκ απο τωρα μεχρι και του νοεβριου και να μην τρως τιποτα για να μαζεψεις ενα πεντοχιλιαρο βρε κακομοιρη.
Αν ειχες σιγα μην εχανες την ευκαιρεια να τα μοστραρεις.

Τα διαμερισματα (να τα κανει ο θεος) δεν σου ανηκουν γιατι σε αποκληρωσαν και δεν ειναι κανστο δικο σου ονομα .
Φουκαρακη

Για το μπανιο/wc δεν ξαναρωταω......καταλαβαμε ολοι τι παιζει.
Για γελια και για κλαματα. Αλλιως θα εβαζες φωτογραφια.
Σε ξεσκεπασα κακομοιρη

Τι ηθελες και κοκορευοσουν ,σε εκανα ρομπα.

Ειδαμε τι γκομενες εχεις.
Ειδαμε τι σπιτι εχεις
Ειδαμε την αξια απο το αμαξι σου
Διαβάσαμε τα κατορθωματα σου με την εισαγγελεα
Οσο για το τρενο, μη σχολιασω


Δε σε τραβαγε ο πατερας σου μια μαλακια στην τουαλετα καλυτερα

Φουκαρακη


 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
καταλαβαίνεις ρε μαλάκα ότι δεν μένω 10-12 ώρες στο αεροδρόμιο με τίποτε ??? φροντίζει η αεροπορική εταιρεία να μου βρεί την πτήση έτσι ώστε η αναμονή να μην ξεπερνά τις 2 ώρες...

το πως το κάνει δεν με ενδιαφέρει στα παπάρια μου ... δουλειά της είναι γιαυτό πληρώνω...

για παράδειγμα χτές η lufthansa δεν είχε δικιά της πτήση από Φραγκφούρτη για Αθήνα σε λογική απόσταση από την άφιξη της πτήσης Λονδίνο - Φραγκφούρτη και μου εξασφάλισε θέση σε Aegean 75 λεπτά από την άφιξη μου... και μάλιστα επειδή οι αφίξεις της Lufthansa στο terminal 1 γίνονται στις gates Z στείλανε ηλεκτρικό όχημα να με παραλάβει και να με πάει στο gate της Aegean (A26)

κατάλαβες ηλίθιε τι σημαίνει ταξίδι ????

Μη μη μη  :2funny: :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
ντοματακη29,
Εκανες κακά σου βλεπω.

Ο φτωχομεταναστης εχει πιο πολλα λεφτα απο σενα

Χαχαχαχα

Πρεπει να λαμβανεις το μηνιαιο τσεκ απο τωρα μεχρι και του νοεβριου και να μην τρως τιποτα για να μαζεψεις ενα πεντοχιλιαρο βρε κακομοιρη.
Αν ειχες σιγα μην εχανες την ευκαιρεια να τα μοστραρεις.

Τα διαμερισματα (να τα κανει ο θεος) δεν σου ανηκουν γιατι σε αποκληρωσαν και δεν ειναι κανστο δικο σου ονομα .
Φουκαρακη

Για το μπανιο/wc δεν ξαναρωταω......καταλαβαμε ολοι τι παιζει.
Για γελια και για κλαματα. Αλλιως θα εβαζες φωτογραφια.
Σε ξεσκεπασα κακομοιρη

Τι ηθελες και κοκορευοσουν ,σε εκανα ρομπα.

Ειδαμε τι γκομενες εχεις.
Ειδαμε τι σπιτι εχεις
Ειδαμε την αξια απο το αμαξι σου
Διαβάσαμε τα κατορθωματα σου με την εισαγγελεα
Οσο για το τρενο, μη σχολιασω


Δε σε τραβαγε ο πατερας σου μια μαλακια στην τουαλετα καλυτερα

Φουκαρακη
Συγγνώμη,εγώ τα λεφτά τα έχω στην τράπεζα και όχι στο σπίτι όπως εσεις οι Γκαστερμπά'ι'τερ  :2funny:
  Σήμερα πάλι λεφτά πήρα,χωρίς να κάνω τίποτα 1.500  :2funny:την προηγουμενη βδομάδα άλλα 300  :2funny:.Εσύ γιά 1.500 ξεσκίζεσε στη δουλειά στη Γερμανία  :2funny:.
  Τι δουλειά έχουν οι γονείς μου με τα διαμερίσματα μου στην Ρωσσία που αγώρασα μόνος μου? :2funny:και είδες όσο κάνουν :2funny:
  Εγώ έχω μπάνιο και τουαλέτα ενώ εσύ έχεις κοινόχρηστο  :2funny:.
  Έβαλα φώτο και το γατάκι μου,εσύ ποτέ δεν είχες γκόμενα  :jerking: :2funny:άντε βάλε μας κ'εσύ φώτο από γκόμενα που έχεις? :2funny:Δεν τραβάς μαλακία γιατί δεν σου σηκώνετε όπως και του Βλάκμαν  :2funny:μόνο Lady Boy  μας έβαλες φώτο που πηγες και βρήκες με λεφτά στην Τα'ι'λάνδη  :2funny:γιατί ποιά να κοιτάξει έναν κακομοίρη και φουκαρά  :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom