Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
κοίτα τυχαία ρε μαλάκα τι παίρνει κάποιος με ούτε 1400 λίρες !!!!!!!!


που θα μας πεις ότι η μαλακία σου έχει 2000 !!!!


μπορεί με κανά παζάρι να το πήρες .... 2000 ΤΟ ΧΡΟΝΟ !!!!!!!!!

ζώον

ηλίθιε αυτά είναι ξεβράκωτα διαμερίσματα... χωρίς έπιπλα χωρίς σέρβις...

μιλάμε ζωάδι για serviced apartments που σημαίνει ότι είναι πλήρως επιπλωμένα, διαθέτουν πλήρη εξοπλισμό (πιάτα, ποτήρια, κατσαρολικά κλπ) κουζίνας, πλήρη εξοπλισμό διαμονής (σεντόνια, μαξιλαροθήκες, πετσέτες κλπ) καθαρίζονται από συνεργείο μια φορά την βδομάδα (αλλαγή σεντονιώνμ, πετσετών, καθάρισμα, σκούπισμα, σφουγγάρισμα κλπ), όλοι οι λογαριασμοί (φώς, νερό, ιντερνετ, δημοτικά τέλη κλπ) περιλαμβάνονται, τηλεόραση και συνδρομή σε BBC & Sky όλα κομπλέ...

πας με την βαλίτσα σου και φεύγεις με την βαλίτσα σου... ακόμη και για τα πιάτα, για το πλυντήριο πιάτων, το πλυντήριο ρουχων τα απορυπαντικά σου τα φέρνουν αυτοί...

κατάλαβες βλάκα πως ζούνε οι μπρούκληδες ???? έχουν δούλους να τους κάνουν τις δουλειές...
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
ηλίθιε αυτά είναι ξεβράκωτα διαμερίσματα...

Διαμερισματάρες ρε μαλάκα.
Το σέρβις που λες, κοστίζει άλλες 250 το μήνα , ζώον . ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΛΕΩ !!!!!
Κτήνος ...........


θα μας πεις ότι τα ... λάουντζ αερδορομίων με τα πακεταρισμένα φυστίκια των 25 γραμμαρίων είναι ανώτερα από ξενοδοχεία !
βλήμα .........
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Αυτό , αν και αεροδρομίου, είναι καλύτερο από όσα έχεις πάει ... διακοπές !!!!!!!

όπως και το χόλιντέη ιν στο χηθροου .... είχα μείνει σε άλλο ταξίδι .......... τζάμι ξενοδοχείο

ΑΝ και το πιο κορυφαίο σε αερδορόμιο πρέπει να ήταν το σέρατον μόντρεαλ αιρπορτ !!!!!!


η μικρή διαφορά πτήσεων σε κουράζει !!!!!!
και αν έχεις και γυναίκα σε πρήζει !!!!!!

εσύ είσαι μικρός , 70 ετών και δεν έχεις πάει μακρινά ταξίδια ...
αλλά μετά από αθήνα λονδίνο , λονδίνο λος άντζελες, δεν θες καπάκι και λος άντζελες χονολουλού , άλλες 5.5 ώρες

ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΣΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ , ΤΡΩΣ , ΧΕΖΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΣΟΥ ΑΠΛΥΤΟ ΝΑ ...ΣΥΓΚΑΕΙ !!!!!!!
και πετάς το υπόλοιπο σαν άνθρωπος !!!!!!!!

που είσαι τραλαλάκη .. δεν έχω ανάγκη τα ξενοδοχεία των αεροδρομίων... LAX που πήγα δύο φορές μέσω Λονδίνου πήγα first class που έχει shower on board και full bathroom στο lounge LAX

το ίδιο και η Emirates με την οποία πήγα Australia


και που είσαι αυτά ΄τηαν και company expenses γιατι τα χρέωσα στην εταιρεία μου... γκεγκε μαλάκα ?

 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
που έχει shower on board και full bathroom στο lounge LAX

μαλάκα έπρεπε να δουλεύεις κωμικός !!!!!!
χαραμίζεσαι !!!!!!!!!

ΥΠΝΟ ΣΕ ΚΡΕΒΑΤΑΡΑ ΕΧΕΙ ΤΟ lounge ρε μαλάκα ;;;;;;;;

πόσο καραγκιόζης είσαι ;;;;;;;;;

φυσικά δεν πληρώνεις ξενοδοχείο , γιατί κοστίζει ένα μηνιάτικο του σπιτιού σου στην αγγλία !!!!!!!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Διαμερισματάρες ρε μαλάκα.
Το σέρβις που λες, κοστίζει άλλες 250 το μήνα , ζώον . ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΛΕΩ !!!!!
Κτήνος ...........


θα μας πεις ότι τα ... λάουντζ αερδορομίων με τα πακεταρισμένα φυστίκια των 25 γραμμαρίων είναι ανώτερα από ξενοδοχεία !
βλήμα .........

τραλαλακη

στο διαμέρισμα που μου δείχνεις μόνο το council tax είναι 1645 λίρες τον χρόνο δηλαδή 140 λίρες τον μήνα... και για να συνεχίσουμε θέλεις και 120 λίρες μ.ο. θέρμανση/ηλεκτρικό, 20 λίρες νερό 10 λίρες για τηλεόραση, 25 λίρες ιντερνετ και για να το επιπλώσεις θέλεις 5 χιλιάρικα μίνιμουμ ...


κατάλαβες βλάκα ???
και που είσαι το ξενοδοχείο που έβαλες έχει 3.8 στο trip advisor... χάνι δηλαδή καλό για γύφτους σαν και σένα

,μιλάμε για χάνι των 120 δολλαρίων την βραδιά .. .

 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
μαλάκα έπρεπε να δουλεύεις κωμικός !!!!!!
χαραμίζεσαι !!!!!!!!!

ΥΠΝΟ ΣΕ ΚΡΕΒΑΤΑΡΑ ΕΧΕΙ ΤΟ lounge ρε μαλάκα ;;;;;;;;

πόσο καραγκιόζης είσαι ;;;;;;;;;

φυσικά δεν πληρώνεις ξενοδοχείο , γιατί κοστίζει ένα μηνιάτικο του σπιτιού σου στην αγγλία !!!!!!!

το διαμέρισμα μου στην Αγγλία την βραδιά είναι ακριβότερο από το ξενοδοχείο που έβαλες...

 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.110
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Μωρη κωλογρια αλκοολικια σε εβρισα; αραξε στα κυβικα σου,την γνωμη μ ειπα τραμπουκε φαντασιοπληκτε
υγ. το να μεινεις καπου 5 ημερες ανθρωπινα, δεν σημαινει οτι εμενες εκει μια ζωη..
ειναι γνωστο οτι  εμενες στις υγρασιασμενες τρωγλες τις αγγλιας
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.261
Like
13.544
Πόντοι
2.606
τυποι σε λιγο θα μας πειτε οτι το κλαριτζις το χετε για ημιδιαμονης να πηγαινετε τις πουτανες  :grin:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
και που είσαι το ξενοδοχείο που έβαλες έχει 3.8 στο trip advisor... χάνι δηλαδή καλό για γύφτους σαν και σένα

,μιλάμε για χάνι των 120 δολλαρίων την βραδιά .. .

Ρε μαλάκα, για να μείνεις 10-12 ώρες μεταξύ πτήσεων και να μην απομακρυνθείς από το αεροδρομίο δεν είναι σούπερ ;;;;;
ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΣ ;;; Ότι καλύτερα στο λάουνζ με άγνωστους κινέζους και πάκια ;;;;;;;;;;

είσαι πιο άνετα στη μαλακία ;;;;;;;;;και για να πας στη χαβάη ;;;;;θα είσαι σερί 30 ώρες ξύπνιος ;;;;;;;;;;

εγώ είμαι ντούκι και αντέχω , αλλά γυναίκες δεν αντέχουν .......

εσύ που ταξιδεύεις μπακούρι , μπορεί να γουστάρεις λάουντζ , για να πας μετά στο μπαθ του λάουντζ
να δοκιμάσεις το ... μάνιουαλ φόκους !!!!!!

αφού το δουλεύεις το χειροκίνητο !!!!!!!!

αλλά αν δεν ταξιζεύεις μόνος, είναι αλλιώς !!!!!!!


θες και κανένα κι τσι μπου ενδιάμεσα !!!!!!

εσύ προτιμάς να βλέπεις το nk στην τηλεόραση του αεροδρομίου στο λάουντζ !!!!
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
τυποι σε λιγο θα μας πειτε οτι το κλαριτζις το χετε για ημιδιαμονης να πηγαινετε τις πουτανες  :grin:

ο τραμού !!!!!!
έβγαλε το μάριοτ κούτγιαρντ χάνι !!!!!!!!!

χάνια έχει στα χωριάτων ανθρακορύχων που ζει στην αγγλία !
που μετά τη δύση δεν σκάει μύτη έξω για να μην τον γαμήσουν .......

αν και μπορεί να σκάει μύτη ακριβώς για αυτό !!!!!!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ρε μαλάκα, για να μείνεις 10-12 ώρες μεταξύ πτήσεων και να μην απομακρυνθείς από το αεροδρομίο δεν είναι σούπερ ;;;;;
ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΣ ;;; Ότι καλύτερα στο λάουνζ με άγνωστους κινέζους και πάκια ;;;;;;;;;;

είσαι πιο άνετα στη μαλακία ;;;;;;;;;και για να πας στη χαβάη ;;;;;θα είσαι σερί 30 ώρες ξύπνιος ;;;;;;;;;;

εγώ είμαι ντούκι και αντέχω , αλλά γυναίκες δεν αντέχουν .......

εσύ που ταξιδεύεις μπακούρι , μπορεί να γουστάρεις λάουντζ , για να πας μετά στο μπαθ του λάουντζ
να δοκιμάσεις το ... μάνιουαλ φόκους !!!!!!

αφού το δουλεύεις το χειροκίνητο !!!!!!!!

αλλά αν δεν ταξιζεύεις μόνος, είναι αλλιώς !!!!!!!


θες και κανένα κι τσι μπου ενδιάμεσα !!!!!!

εσύ προτιμάς να βλέπεις το nk στην τηλεόραση του αεροδρομίου στο λάουντζ !!!!

καταλαβαίνεις ρε μαλάκα ότι δεν μένω 10-12 ώρες στο αεροδρόμιο με τίποτε ??? φροντίζει η αεροπορική εταιρεία να μου βρεί την πτήση έτσι ώστε η αναμονή να μην ξεπερνά τις 2 ώρες...

το πως το κάνει δεν με ενδιαφέρει στα παπάρια μου ... δουλειά της είναι γιαυτό πληρώνω...

για παράδειγμα χτές η lufthansa δεν είχε δικιά της πτήση από Φραγκφούρτη για Αθήνα σε λογική απόσταση από την άφιξη της πτήσης Λονδίνο - Φραγκφούρτη και μου εξασφάλισε θέση σε Aegean 75 λεπτά από την άφιξη μου... και μάλιστα επειδή οι αφίξεις της Lufthansa στο terminal 1 γίνονται στις gates Z στείλανε ηλεκτρικό όχημα να με παραλάβει και να με πάει στο gate της Aegean (A26)

κατάλαβες ηλίθιε τι σημαίνει ταξίδι ????
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ρε μαλάκα, για να μείνεις 10-12 ώρες μεταξύ πτήσεων και να μην απομακρυνθείς από το αεροδρομίο δεν είναι σούπερ ;;;;;
ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΣ ;;; Ότι καλύτερα στο λάουνζ με άγνωστους κινέζους και πάκια ;;;;;;;;;;

είσαι πιο άνετα στη μαλακία ;;;;;;;;;και για να πας στη χαβάη ;;;;;θα είσαι σερί 30 ώρες ξύπνιος ;;;;;;;;;;

εγώ είμαι ντούκι και αντέχω , αλλά γυναίκες δεν αντέχουν .......

εσύ που ταξιδεύεις μπακούρι , μπορεί να γουστάρεις λάουντζ , για να πας μετά στο μπαθ του λάουντζ
να δοκιμάσεις το ... μάνιουαλ φόκους !!!!!!

αφού το δουλεύεις το χειροκίνητο !!!!!!!!

αλλά αν δεν ταξιζεύεις μόνος, είναι αλλιώς !!!!!!!


θες και κανένα κι τσι μπου ενδιάμεσα !!!!!!

εσύ προτιμάς να βλέπεις το nk στην τηλεόραση του αεροδρομίου στο λάουντζ !!!!

οι first class μαλάκα μου στις πτήσεις έχουν κρεβάτια για να ρίχνεις τους υπνους σου.. η Lufthansa μέχρι και πυτζάμες σου δίνει ...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ο τραμού !!!!!!
έβγαλε το μάριοτ κούτγιαρντ χάνι !!!!!!!!!

χάνια έχει στα χωριάτων ανθρακορύχων που ζει στην αγγλία !
που μετά τη δύση δεν σκάει μύτη έξω για να μην τον γαμήσουν .......

αν και μπορεί να σκάει μύτη ακριβώς για αυτό !!!!!!

εγώ ? οι χρήστες του tripadvisor.. εξάλλου η τιμή του (120 δολλάρια) για το LA μάλλον σε χάνι πάει
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
οι first class μαλάκα μου στις πτήσεις έχουν κρεβάτια για να ρίχνεις τους υπνους σου.. η Lufthansa μέχρι και πυτζάμες σου δίνει ...
Ωραίο και το στούντιο στο ισόγειο.Το coop ήταν 24ωρο σαν του Μητσάκου  ή τίποτα μπασκλασαρία;
 

Foukariaris2020

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2020
Μηνύματα
1.033
Like
928
Πόντοι
96
γιατί βρε μαλάκα γίνονται πτήσεις από Αγγλία για την Ελλάδα ?????

νομίζεις άμα είχε απευθειας πτήση θα πήγαινα μέσω Φραγκφούρτης ????

πόσο μαλάκας είσαι ???

και που είσαι τραλαλάκη το νοίκι μου ήταν 2000+ τον μήνα ...

πάρε και βάλτο στον κώλο σου

Τύπε, δε ξέρω αν είναι δικό σου, πάντως εδώ φαίνεται και όνομα.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.429
Like
23.072
Πόντοι
5.506
Μαλάκα ... .γράφεις άπειρες μαλακίες ....
ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ , ΔΕΝ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ... ΔΗΛΩΜΕΝΗ Η ΠΙΣΙΝΑ !!!!!!!!!!!!!

Δεν το περίμενες αυτό , όταν πήγες να πουλήσεις μούρη για το σπίτι του γείτονα ή του πεθερού !!!!!!!!!

Αλλά βέβαια πως να δηλώσεις την πισίνα , όταν ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΘΑΙΡΕΤΟ !!!!!!!!!


Λάκη, κράκαρες με την πισίνα που δεν έχω και έχεις γράψει 50 φορές την ίδια μαλακία. Κοντεύεις να την πιστέψεις και συ.  :happy: :happy: :happy: :happy: :happy:
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.065
Πόντοι
6.796
Εχω ενα κολλητό που ζει και εργάζεται στο Μόναχο, μου χει σπασει τα παπαρια καθε φορα που ερχεται Ελλάδα να λεει ποσο βαλκανικη χωρα ειμαστε, ποσο πισω, ποσο οπισθοδρομικοι, ποσο σωστος ητανε που επελεξε το Μοναχο να ζησει και να εργαστει και που γλιτωσε απο εδω περα.. Οκ οκ εχει δικιο σε καποια αλλα ρε φιλε πες τπτ αλλο ολο αυτο λες.. Μιλαμε αν ξαναρθει εδω κ μου πει για μπυρα θα τον γειωσω..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom