Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Ο μητσος πηγε αμερικη, ο κμαν ειναι που δε πηγε.

Μητσο κανε μας μια αναλυση σε παρακαλω συμφερει στη ρωσια να παρουμε ενα σπιτι? Γκαρσονιερα? ειναι καλη επενδυση?

Η να ριξουμε τα λεφτα μας σε καμια ιστοσελιδα που θα μας προμοταρει σαν κουραδοφαγους?

Τι θα φερει παραπανω λεφτα?
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.715
Κριτικές
1
Like
4.515
Πόντοι
1.706
Ο μητσος πηγε αμερικη, ο κμαν ειναι που δε πηγε.

Μητσο κανε μας μια αναλυση σε παρακαλω συμφερει στη ρωσια να παρουμε ενα σπιτι? Γκαρσονιερα? ειναι καλη επενδυση?

Η να ριξουμε τα λεφτα μας σε καμια ιστοσελιδα που θα μας προμοταρει σαν κουραδοφαγους?

Τι θα φερει παραπανω λεφτα?
Δεν μπορεις εσυ να παρεις σπιτι στην ρωσια γιατι εισαι φουκαρας.
Μονο ο δημητρακης μπορει
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.715
Κριτικές
1
Like
4.515
Πόντοι
1.706
 

Συνημμένα

  • 20200619_025932.jpg
    20200619_025932.jpg
    596 KB · Εμφανίσεις: 66
  • download.jpeg-6.jpg
    download.jpeg-6.jpg
    13,5 KB · Εμφανίσεις: 20

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Ρε μεγάλε σεκιουριτα της Γερμανίας, μας έχεις ζαλίσει με της αερολογίες σου, μπουρ μπυρ μπουρ όλη την ώρα δεν έβαλες ούτε ένα στοιχείο, ο άλλος σου έβαλε λεφτά, σπίτια, αμάξι, γυναίκες, ρούχα, και εσύ μας έδειξες ένα δωμάτιο από Hostel πιθανότατα, ούτε μπάνιο έδειξες, ούτε σαλόνι ούτε τίποτα. Τέτοια κατάντια ρε μεγάλε να πας στην μαύρη ξενιτιά να μην έχεις να νοικιάσεις μια γκαρσονιέρα? Το ότι σε έχει του χεριού της η πρώην γυναίκα και της πληρώνεις διατροφή παρουσιάζει χαμηλή νοημοσύνη, γιατί δεν τα παθαίνει ο Δημητράκης αυτά? Γιατί δεν είναι μαλακάς σαν τον Έλληνα να πάει να παντρευτεί να εμπιστευτεί την καθεμία. Βγάλε μια απόδειξη ανάληψης από τράπεζα να δούμε ότι αυτά τα 5000 είναι δικά σου, η κινήσεις λογαριασμου μόνο τότε. Α και κάτι ακόμα, αυτή η φώτο μια από αυτές ήταν στανταρ φωτοσοπ. Το θέμα εδώ έχει ξεφύγει και έχει γινει όχι θέατρο περοκε, γιατί ο Σεφέρλης έχει φοβερό τον τα τελευταία χρόνια, εδω έχετε γίνει Ανίτα πανια εποχές κατμαν, ταμπακη κλπ
 

Markelos.

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2019
Μηνύματα
557
Like
623
Πόντοι
86
Θα μου πεις η Γερμανίδες εσάς τους Έλληνες οικονομικούς μετανάστες σας λυπούνται, τον Έλληνα περίμενε η μέση Γερμανίδα να πιάσει γκομενο, να πω ότι είναι κάνας νέος φοιτητής και έχει πάει για σπουδές να πω οκ έχει ελπίδες,αλλα εσείς της Γερμανίας δεν έχετε βγάλει ποτέ μια φώτο με μια γκομενα, ούτε 50αρες, καλά πιτσιρίκες δεν υπάρχει ελπίδα καμία
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.721
Like
2.493
Πόντοι
606
:hi: παιδια στην καφετερια στην γερμανια ο φραπες ποσο κανει?
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.715
Κριτικές
1
Like
4.515
Πόντοι
1.706
Ρε μεγάλε σεκιουριτα της Γερμανίας, μας έχεις ζαλίσει με της αερολογίες σου, μπουρ μπυρ μπουρ όλη την ώρα δεν έβαλες ούτε ένα στοιχείο, ο άλλος σου έβαλε λεφτά, σπίτια, αμάξι, γυναίκες, ρούχα, και εσύ μας έδειξες ένα δωμάτιο από Hostel πιθανότατα, ούτε μπάνιο έδειξες, ούτε σαλόνι ούτε τίποτα. Τέτοια κατάντια ρε μεγάλε να πας στην μαύρη ξενιτιά να μην έχεις να νοικιάσεις μια γκαρσονιέρα? Το ότι σε έχει του χεριού της η πρώην γυναίκα και της πληρώνεις διατροφή παρουσιάζει χαμηλή νοημοσύνη, γιατί δεν τα παθαίνει ο Δημητράκης αυτά? Γιατί δεν είναι μαλακάς σαν τον Έλληνα να πάει να παντρευτεί να εμπιστευτεί την καθεμία. Βγάλε μια απόδειξη ανάληψης από τράπεζα να δούμε ότι αυτά τα 5000 είναι δικά σου, η κινήσεις λογαριασμου μόνο τότε. Α και κάτι ακόμα, αυτή η φώτο μια από αυτές ήταν στανταρ φωτοσοπ. Το θέμα εδώ έχει ξεφύγει και έχει γινει όχι θέατρο περοκε, γιατί ο Σεφέρλης έχει φοβερό τον τα τελευταία χρόνια, εδω έχετε γίνει Ανίτα πανια εποχές κατμαν, ταμπακη κλπ
μαρκελε πως γινετε να εισαι 100% λαθος σε αυτα που γραφεις. Θελει πολυ προσπαθεια αυτο.
Μην παιζεις στοιχημα, δεν το εχεις με τις υποθεσεις.
Εχω εναν δημητρακη να πεισω, δεν χρειαζομαι δευτερον.

Αν δεν σ αρεσει ,μη με διαβαζεις. Δεν ειναι υποχρεωτικο.
Εγω και αλλοι πολλοι διασκεδαζουμε με τον ψευτη.
Πως να το κανουμε δηλαδης
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.715
Κριτικές
1
Like
4.515
Πόντοι
1.706
Θα μου πεις η Γερμανίδες εσάς τους Έλληνες οικονομικούς μετανάστες σας λυπούνται, τον Έλληνα περίμενε η μέση Γερμανίδα να πιάσει γκομενο, να πω ότι είναι κάνας νέος φοιτητής και έχει πάει για σπουδές να πω οκ έχει ελπίδες,αλλα εσείς της Γερμανίας δεν έχετε βγάλει ποτέ μια φώτο με μια γκομενα, ούτε 50αρες, καλά πιτσιρίκες δεν υπάρχει ελπίδα καμία
Δεν θα απολογηθω εγω για τον κάθε γκασμά μεταναστη. Οι γερμανιδες ειναι 80% singles.
Κανενας σοβαρος δεν ασχολειτε με γερμανιδα. Καλυτερα πολωνεζα.
Εγω 2 ons που μου τυχαν με γερμανιδες ακομη τρεχω. Ας ειναι καλα τα fkk και τα ταξιδια τυπε.

Και που σε, ο urlauber γραφει παντα με αποδειξεις. Αυτο ειναι το κουσουρι μου.
Αν εσυ διαβαζεις περιστασιακα κ αποσπασματικα δεν φταιω εγω. Οτι γραφω το απεδειξα.
Αλλος τρεμει τις αποδειξεις....
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.715
Κριτικές
1
Like
4.515
Πόντοι
1.706
:hi: παιδια στην καφετερια στην γερμανια ο φραπες ποσο κανει?
Απο 2,50 εως 3€ εξαρταται την πολη.
Τωρα με τον κορονοιο βγαλαν φραπε to go σε πλαστικο 1€. Γινοταν της ποπης. Εφυγε πολυ πραμα
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μήτσο παρέα με τη γάτα χέζεις; :2funny:
Μη μου πεις πως έχεις δοκιμάσει κιόλας :S
index.php
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Στα τελειωμένα διαμερίσματα Ρωσία η χεστρα είναι σε διαφορετικό δωμάτιο από το υπόλοιπο μπάνιο, μικρό σαν αποθηκουλα, χέζεις και μετά σηκώνεσαι και πάς δίπλα να πλύνεις τα χέρια σου.
Τα μοντέρνα διαμερίσματα έχουν ενιαίο μπάνιο.
Ο φτωχομπινες ο Μήτσος έχει βάλει και την άμμο της γάτας εκεί για να τσιμπάει μεζέ όσο χέζει...
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Απο 2,50 εως 3€ εξαρταται την πολη.
Τωρα με τον κορονοιο βγαλαν φραπε to go σε πλαστικο 1€. Γινοταν της ποπης. Εφυγε πολυ πραμα
Ποιος φραπέ τυπε;;
Ελληνικός φραπέ δεν υπάρχει στο εξωτερικό.
Αν λες κάτι αηδίες κρυους καφέδες που βάζουν κάτι μαλακιες καφέδες με λίγο γάλα και παγωτό, είναι ντροπή ένας Έλληνας να το αποκαλεί φραπέ.

Σε καμία ξένη χώρα δεν έχω βρει σωστό φραπέ ή φρέντο εκτός από κάποια ελληνικά εστιατόρια ή κάποια καφέ που τα δουλεύουν Έλληνες.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Τελικά αξίζει να πάει κανείς εξωτερικό για δουλειά? Μίλησα με ένα φίλο που ζει Λονδίνο και λέει αν πάω εκεί θα βρώ δουλειά καυευθείαν σε αυτό που θέλω και θα αλλάξει όλη η διάθεσή μου απο αυτά που θα δω
Περιμένεις τώρα σοβαρή απάντηση με τόσο γενική ερώτηση;;

Όμως θα σχολιάσω το δεύτερο σκέλος.
Ο φίλος σου που μένει Λονδίνο, τι δουλειά σου λέει θα βρεις αμέσως;
Και με τι λεφτά και τι έξοδα;
Σου είπε πόσο δύσκολο είναι να βρεις ένα διαμέρισμα εκεί και ότι μπορεί να θέλει 1500λίρες για μια τρύπα;
Λοιπόν, κάνε πρώτα την έρευνά σου και μην δέχεσαι έτσι απλά 2-3 σχόλια.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Οι γερμανιδες ειναι 80% singles.
Κανενας σοβαρος δεν ασχολειτε με γερμανιδα.

Αυτό σε ποιό δείγμα αναφέρεται ;;;
Στο σύνολο των νέων γερμανίδων ;;;;
Των γυναικών που είναι γερμανίδες υπήκοοι ;; Βάζεις μέσα και καταγωγής από ιράν , τουρκία , ιράκ , συρία κτλ ;;;

Αυτές που βολτάρουν στο myzeil , skyline στη φραγκφούρτη ή στο mall of berlin , potzdamer platz arcaden κτλ ,
δεν είναι για να ασχολούνται σοβαροί ;;;

Εσύ γαμάς μόνο επιπέδου κλόντια σίφερ στα νιάτα της ;;;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.429
Like
23.072
Πόντοι
5.506
.....Ενω η αληθεια ειναι αυτη.


Για αυτο δεν βαζεις φωτογραφιες ξεκαθαρες μπανιο/wc.  Με τα χιλια ζορια μας εβαλες μπαλκονι με αφρους και καλωδια κ δωματιο για κλαματα με διαλυμένο πατωμα ,καλωδια κ σωληνες κτλ.
Ειναι τοσα που πλεον δεν τα θυμαμαι ολα.

Το δικο μου,ενα απλο σπιτακι ενος μεταναστη φανταζει αρχοντικο μπροστα στο δικο σου.
Δεν το περιμενα πως ησουν τοσο ψευτης και φανφαρας.

Ηταν λαθος σου που δεν παραδεχτηκες απο την αρχη οτι δεν γαμας γκομενες ανω του 5 και σιγα σιγα σε ξεσκεπασα.
Κι ακομη δεν τελειωσαμε δημητρακηηηηηη

Ολοι το καταλαβαν πια

Φουκαρα ψευταρακη...



Με μια καλη αλοιφη θα γινει πενα το εργαλειο.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.429
Like
23.072
Πόντοι
5.506
Το ομορφότερο από τα οικονομικά !
Να τα λέμε όλα.


Εχεις κανει ερευνα ολα τα οικονομικα μωρη κουφαλα, απο μετατροπες στο μαστρομητσο, αεροπορικα με θεση καθιστος στο διαδρομο και τωρα και τα οικονομικα νησια. Αρχοντας. Α και κινητο Νοκια με πληκτρα.
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Πόσα χρήματα θεωρείς ότι απαιτούνται για την Ιταλίδα μοντέλα
για 1 εβδομάδα ;

3 μήνες κάναμε αναγκαστική οικονομία ...

Την ειδα στο ινστα τωρα πηρε κιλα καραντινας, μενει και μιλανο..
οπως την κοβω ερχεται και μονο για την μυκονο χωρις χαρτζηλικι
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Εχεις κανει ερευνα ολα τα οικονομικα μωρη κουφαλα, απο μετατροπες στο μαστρομητσο, αεροπορικα με θεση καθιστος στο διαδρομο και τωρα και τα οικονομικα νησια. Αρχοντας. Α και κινητο Νοκια με πληκτρα.

Ετοιμάζεις το τουαρέγκ για καμιά ταξιαδάρα ;
Τώρα που καλοκαιριάζει , ξεσκίζεστε στα ταξίδια εκεί κάτω.
Που θα πας το πρώτο ταξίδι ;;;
Παλιόχωρα ;;;

ή Φαλάσερνα ;;;;


Μην κάνεις όλο το ταξίδι μονοκποπανιά.
Να σταματάς να ξεκουράζεσαι.

Στα μεγάλα ταξίδια, μπορεί να νυστάξει κανείς στο τιμόνι ...

έχει χαθεί κόσμος έτσι !!!!!!!

Να σταματάς για καφέδες και να πίνεις νερό !!!!
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.429
Like
23.072
Πόντοι
5.506
Ετοιμάζεις το τουαρέγκ για καμιά ταξιαδάρα ;
Τώρα που καλοκαιριάζει , ξεσκίζεστε στα ταξίδια εκεί κάτω.
Που θα πας το πρώτο ταξίδι ;;;
Παλιόχωρα ;;;

ή Φαλάσερνα ;;;;


Μην κάνεις όλο το ταξίδι μονοκποπανιά.
Να σταματάς να ξεκουράζεσαι.

Στα μεγάλα ταξίδια, μπορεί να νυστάξει κανείς στο τιμόνι ...

έχει χαθεί κόσμος έτσι !!!!!!!

Να σταματάς για καφέδες και να πίνεις νερό !!!!



Αστα, εχεις δικιο, το Αθηνα-Καλαμος ειναι ταξιδαρα!!!!!!!!!!!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom