Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.715
Κριτικές
1
Like
4.515
Πόντοι
1.706
!
Αν έβγαζες μια αντίστοιχη φώτο ίδια μέρα ίδια ώρα σε ένα κεντρικό σημείο σε κάποια δυτική χαβούζα που όσοι μετανάστευσαν εκεί τη λένε ...χώρα, θα έβλεπες άστεγους με σκυλιά , μαντιλοφορούσες,  αράπια , φώκιες με πράσινα μαλλιά και μαύρα ρούχα! Ανθρώπινος οχετός  :vomit:
:
ισχυει.
Στην γερμανια ισχυει μεχρι ενα σημειο. Αν πχ πας στην αγορα στην παλια πολη (alte stadt)  dusseldorf θα δεις αλλες εικονες. Λιγο απο αυτο που περιγράφεις κ πολύ το αντιθετο.
Δρομοι μαγαζια πεζοδρομια μεγαλα κ πεντακαθαρα. Μαγαζια πανακριβα. Διπλα το ποταμι να πιεις τον καφε σου ή μια μπυρα.

Παρισι, βρυξελλες, αμστερνταμ χάλια.

Δεν διαφωνω σε γενικες γραμμες αλλα εμας αυτα δεν μας αγγιζουν.

Εγω πχ βγαζω φραγκα
Πηγαινω τα ταξιδια μου (το 2019 πηγα 3 φορες ελλαδα, πορτογαλια, βραζιλια,φιλιπινες)
Τα φκκ ειναι αμετρητα.
Δεν εχω πολλες επαφες με τα υπολοιπα γιατι δεν ισχυουν.
Τις πρασινομαλλες ας τις εχουν να τις χαιροντε. Και τις μαντηλες.
Αν χειροτερεψει το πραμα παιρνω τα κουβαδακια μου κ την κοπαναω. Δεν χρωσταω τιποτα.
Ειμαι ευελικτος και ελευθερος.  
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.715
Κριτικές
1
Like
4.515
Πόντοι
1.706
Δε λέω γιά σένα τα γκαράζ των Γερμανών είναι φοβερή θέα  :2funny:το μπάνιο εκτός του ότι είναι μέτριο δεν είναι καν δικό σου,κοινόχρηστο είναι  :2funny:
  Και το γατάκι πουτάνα είναι? :jerking: :2funny:
  Έχεις κ'εσύ περιουσία στην Ελλάδα όπως και ο Βλάκμαν? :2funny:το ξέρεις ότι ο Βλάκμαν έχει 3 διαμερίσματα στην Αθήνα  :jerking: (στον ύπνο του)  :2funny:και παίρνει 1.500 ευρώ το μήνα από ενοίκια  :2funny:.
  Εσύ έμαθα έχεις πολύ μεγάλη περιουσία στην Ελλάδα  :2funny: :2funny: :2funny:
  Και μάλλον δε σου σηκώνετε κ'εσενα όπως και του Βλάκμαν  :2funny: :2funny: :2funny:
  Τάσο οι Λευκορωσίδες τι σκύλους προτιμάνε γιά να της πηδάνε?Λαμπραντόρ όπως και οι Πολωνέζες? :2funny:ή άλλη ράτσα? :2funny:
  Αυτό εδώ το σκυλάκι είναι μικρό δεν μπορεί να  :knockinb: Πολωνέζες  :2funny:.
  Ο Βλάκμαν είναι έτη φωτός μπροστά από μας  :2funny:γιατί να γαμάει?(γ΄αυτόν είναι ολόκληρη διαδηκασία :2funny:βιάγκρα και ενέση στην πούτσα  :2funny:)αλλιώς δε του σηκώνετε  :2funny:.Οπότε όπως είπε βάζει το σκύλο και γαμάει αντί γ'αυτόν :2funny:.
  Με το σκύλο σου πήγες Λευκορωσία?ή χωρίς? :2funny:το κακό είναι ότι εκεί δεν έχει αδέσποτα!Στην Ελλάδα ο Βλάκμαν μαζεύει ένα αδέσποτο και του  :knockinb:τη γκόμενα  :2funny:
Εχω το οροφοδιαμερισμα 90τμ με 5 μπαλκονια κ ψησταρια στην βεραντα .

Το πατρικο μου 120τμ πληρως ανακαινισμενο,, δεν ξερω τι αξια εχει .

Το διαμερισμα 50τμ που πηρα cash με τα αρχιδια μου οχι η μαμα μου θεσνικη αγ. Παντων πληρη ανακαινιση, δωρο στο παιδι μου, να βρει κατι ετοιμο απο μενα.. θα του κοψω την γλωσσα αν λεει τους αλλους πως ειναι φουκαραδες επειδη δεν βρηκαν διαμέρισμα ετοιμο.

Τον σεπτεβρη συζητάω κ μαλλον παιρνω διαμερισμα εδω στην γερμανια 50 τμ με μπαλκονι κ θεση παρκινγκ. 50.000€ αξια. Εχω τα μισα λεφτα cash . Τα ειδες στην μαπα σου καποια.
Επισης με δικα μου κακαλα κ οχι της μαμας.



Η δαφορα μας ειναι οχι τα ντουβαρια αλλα τα κακαλα
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.715
Κριτικές
1
Like
4.515
Πόντοι
1.706
Καλά εσύ βρίζεις τον κλώνο σου τον Βλάκμαν? :jerking: :2funny:
  Είδες τους Έλληνες της Γερμανίας  :vomit:Είδες σε τι σπιταρώνες ζούνε :2funny:
   Έχω δει Ελληνες μετανάστες στο εξωτερικό πιστεύω ότι στη Γερμανία πάνε οι πιό κακομοίρηδες  :vomit: :2funny:
   Δεν ξέρω αν ήταν ανάπηροι πριν πάνε Γερμανία ή έπαθαν εκεί αναπηρία?Πάντος είναι γιά κλάματα  :2funny:
   
δημητρακη δεν ειναι ολοι σαν εσενα να φτιαχνουν κλωνους, συμμαχιες, υπογεια τηλεφωνηματα κτλ. Αυτα ειναι γελοια πραματα. Δεν τα κανουν οι σοβαροι. Εσυ τα κανεις.

Μη μιλας εσυ για αναπηρια, στο σπιτι του κρεμασμενου δεν μιλανε για σκοινι.
 

Συνημμένα

  • to-divani.jpg
    to-divani.jpg
    75,3 KB · Εμφανίσεις: 30
  • 20200611_180405.jpg
    20200611_180405.jpg
    39,1 KB · Εμφανίσεις: 30

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.715
Κριτικές
1
Like
4.515
Πόντοι
1.706
Αν ο Δημητρακης πηγε οντως τοτε, ναι γαμησε πολλες γκομενες φτηνα. Και πολλες θα ηταν και ωραιες μιας και τοτε η ΕΣΣΔ κατερρεε και οι γκομενες ηταν φτηνες και ακομα εγκλωβισμενες.

Ομως τωρα γαμαει μπαζα. Ανεβηκε η Ρωσια, τελειωσαν τα ετοιμα και αναγκαζεται να τον χεζουν για να χρηματοδοτει τα βιτσια του.

Ειναι σαν να λεμε οτι επειδη καποτε τα ΝΟΚΙΑ ηταν τα καλυτερα κινητα οτι ειναι και τωρα. Ε δεν ειναι πια.

Οπως και να εχει, αν εμενε ο Δημητρακης Ελλαδα θα κατεληγε με καμια απο τα παρατραγουδα. Βασει του πως θα μπορουσε να παει, ανεβηκε παρα πολυ.

Ακομα και το αμαξι που εχει ΚΑΠΟΤΕ ηταν αμαξαρα. Τωρα ομως δεν ειναι. Αυτο λεμε
Ετσι ακριβως ειναι. Τοτε γαμουσε κ πιθανως καλα μουνια με φτηνα ανταλαγματα. Απο τότε που αλλαξε το στατους κ ο τροπος σκεψης στις σλαβες ,δλδ εδω κ 20 χρονια ,δεν γαμαει, κι αν γαμαει ειναι πουτανες ή μπαζα.
Αυτο λεμε,
Ο ψαρας που καποτε επιανε ψαρια αλλα τα τελευταια χρονια πιανει μονο φυκια κ παλιοπαπουτσα απ τον βυθο της θαλασσας ενω εχει πολλα ψαρια ακομη.
Δεν φταιει η θαλασσα, ο ψαρας φταιει.

Αν εμενε ελλαδα θα ηταν με ασπρο πουκαμισο ,αυτα που κουμπωνουν απο πισω. Και τωρα για τα πουκαμισα ειναι αλλα επειδη ειναι ακινδυνος τον αφηνουν ελευθερο
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Θεά ρε μόρτη ... και για 100$ ;;;;;;;;;
Με ψήνετε ρε χαμούρες να πάω σε χώρες που δεν έχω πατήσει ποτέ !!!!!
Πρωην ΕΣΣΔ.
Δηλαδή τα τελευταία 5 χρόνια πας οπουδήποτε αλλού εκτός από πρώην ΕΣΣΔ?
Επισκέπτεσαι τους πολιπολιτισμικούς οχετούς και κινδυνεύεις ανά πάσα στιγμή σε αεροδρόμιο, δρόμους , μεταφορικά μέσα ,πεζοδρόμια να σου ανατιναχτεί ο διπλανός ή να πέσει πάνω σου με φόρα κανένας ψηχακιας?
Και σου αρέσει να φτιάχνουν  φαγητά ή να σε σερβίρουν πακιά και αράπια?
Αντιθέτως δεν έχεις πάει Πολωνία Ουκρανία Λιθουανία , Ρωσία που περπατάς ώρες ανάμεσα σε πυκνό κόσμο και δεν βλέπεις ούτε έναν μούλο? 
Πρέπει να ζητήσεις συγγνώμη από τον εαυτό σου αν θεωρείς πως έχεις μια αξιοπρέπεια!
Που να μιλήσουμε και για γυναίκες..
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.430
Like
23.072
Πόντοι
5.506
όσα γράφεις είναι αλήθεια

όμως είναι ένα μέρος μόνον της αλήθειας

την ίδια εποχή από καθαρή τύχη πέρναγα το καλοκαίρι στην Ρόδο όπου έπεφτε ανελέητο γαμήσι με ξένες χωρίς προβλήματα, χωρίς άγχη και χωρίς πολλά πολλά. Ο ανταγωνισμός ήταν οι Ροδίτες που ναι μεν ήταν καλά παιδιά (και μάλιστα αν σε συμπαθούσαν ή σε πήγαιναν σου έκαναν και πάσες κάποιες ξένες) και οι οποίοι όμως οι περισσότεροι μιλούσαν μέτρια προς χάλια αγγλικά και κυρίως δεν ήταν επιθετικοί με τους ξενομερίτες

αν κάθε άνθρωπος μεγαλώνοντας νοσταλγεί κάποιον παιδικό παράδεισο, εγώ ειλικρινά νοσταλγώ εκείνα τα καλοκαίρια. Μηδέν επαγγελματικά άγχη, η Ελλάδα τότε δεν είχε οικονομικά προβλήματα και οι ξένες έρχονταν όντως για να πηδηχτούν και να μεθύσουν και να κάνουν όλα εκείνα που δεν έκαναν στις χώρες τους όπου ο πανόπτης οφθαλμός της προτεσταντικής ηθικής απλά δεν τα επέτρεπε.

ειλικρινά δεν ξέρω τελικά αν ήταν τόσο κακές εποχές κι αυτό το γράφω χωρίς την παραμικρή διάθεση αντιπαράθεσης


Τυπε, ο Λακης βγαζει το απωθυμενο του εκεινης της εποχης που δε γαμαγε ουτε με θρησκευτικο βυσμα που ως γνωστον ειναι το πιο δυνατο παντου. Μην τον ξεσυνεριζεσαι.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Θελεις να ζησεις σαν γνησιο αρσενικο? Ανατολικη Ευρωπη
θελεις να βγαλεις πολλα λεφτα? Αμερικη
Δυτικη Ευρωπη δεν προσφερει τιποτα απο τα δυο πλεον ...

Σωστός. Δυτική Ευρωπη είναι καλή για ζευγαρι. Βρισκετε και οι 2 δουλεια, κανετε και 2 κουτσουβελα και απο κει και περα αναλαμβανει να σας κανει τη ζωη ευκολη το Δυτικο καθεστως με τα επιδοματα και τη χαμηλη ανεργια. Καθε μηνα θα μπαινει ενα 3χιλιαρο στο λογαριασμο την ωρα που στην Ελλαδα θα εμπαιναν 800-1000 με τα ιδια εξοδα
Εργενης και ορεξατος για δουλεια, μονο Αμερικη η δικες σου μπιζνες Δυτικη Ευρωπη (ακομα και street food) αλλιως ως υπαλληλος θα εισαι ο σκλαβος που θα σηκωνει ολη τη δυτικη οικονομια στην πλατη κα τον παρασιτισμο που αυτη περιλαμβανει, με επιδοματα τουρκων, οικογενειων, κλπ χωρις να απολαμβανεις τιποτα.
 

Sadam Pussein

Νέο Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
Τ'υποι καλησπέρα γνωρίζεται γενικά αν ζητάνε άτομα Ευρώπη με μικρή προϋπηρεσία?? Π.Χ. 1,5 έτη??
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Γκομενες τις βλεπεις μονο εσυ ... ειναι αυτο που εγραψε ο φυλοβιος ,χωρις λεφτα γιοκ :grin: ουτε 3αρι σου καθεται ...

Δηλ αυτη που πηρα στο Μινσκ περυσι για 100$ θα την λεω γκομενα :2funny:
μεσημερι ειχα φτασει ,εκανα την βολτα μου ,ηπια ενα καφε διπλα στο ποταμι και το αργα το βραδυ την φορτωσα απο κυριλε και ακριβο μπαρ το grand cafe που ειναι καρακεντρο.
ουτε σε γραφεια ηταν ουτε σε σαιτ για εσκορτ ουτε πουτανα σε σαλον,την αλλη μερα μου εστελνε μηνυματα συνεχεια :grin:

Ετσι και μερικες φωτο -6/8/2019- οποιος θελει ας τις κανει αναλυση ποτε τραβηχτηκαν ...
μαυρο χαλι πραγματι οι πρωην σοβιετικες πολεις  :grin: :grin:

Απλά πήγες σε ένα από τα μέρη που πάνε οι γκόμενες που ψωνίζονται και πήρες μία.Τέτοια είναι το Bardot στο Χίλτον στο Μινσκ,το Grand Cafe κτλ.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Αν ο Δημητρακης πηγε οντως τοτε, ναι γαμησε πολλες γκομενες φτηνα. Και πολλες θα ηταν και ωραιες μιας και τοτε η ΕΣΣΔ κατερρεε και οι γκομενες ηταν φτηνες και ακομα εγκλωβισμενες.

Ομως τωρα γαμαει μπαζα. Ανεβηκε η Ρωσια, τελειωσαν τα ετοιμα και αναγκαζεται να τον χεζουν για να χρηματοδοτει τα βιτσια του.

Πάντα μπάζα γαμούσε.Εδώ λέει οτι ένα χρόνο την έβγαλε μόνο με ψωμί και σκατό.Δεν είχε ποτέ γκόμενα της προκοπής.
Εσύ κάνεις την υπόθεση οτι γαμούσε μουνάρες.Αυτός δεν έχει να δείξει τίποτα απολύτως.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Ετσι ακριβως ειναι. Τοτε γαμουσε κ πιθανως καλα μουνια με φτηνα ανταλαγματα. Απο τότε που αλλαξε το στατους κ ο τροπος σκεψης στις σλαβες ,δλδ εδω κ 20 χρονια ,δεν γαμαει, κι αν γαμαει ειναι πουτανες ή μπαζα.
Αυτο λεμε,
Ο ψαρας που καποτε επιανε ψαρια αλλα τα τελευταια χρονια πιανει μονο φυκια κ παλιοπαπουτσα απ τον βυθο της θαλασσας ενω εχει πολλα ψαρια ακομη.
Δεν φταιει η θαλασσα, ο ψαρας φταιει.

Αν εμενε ελλαδα θα ηταν με ασπρο πουκαμισο ,αυτα που κουμπωνουν απο πισω. Και τωρα για τα πουκαμισα ειναι αλλα επειδη ειναι ακινδυνος τον αφηνουν ελευθερο

Δε γαμούσε ποτέ τίποτα πάνω από πεντάρι.
Αμα γαμάς εφτάρια και πάνω δεν ξεπέφτεις ποτέ κατηγορία.
Εγώ είμαι διαχρονικός.Την ίδια ποιότητα που γαμούσα το 1999 γαμάω και τώρα.Οι εξελίξεις δε με αγγίζουνε.Οι κυβερνήσεις πέφτουνε ο Κμαν μένει.
Απλά διαμαρτύρονται οι άλλοι.Σου λέει σταμάτα επιτέλους,αποσύρσου να γίνουν και για εμάς ευκολότερα τα πράγματα.Κάνε τόπο στα ... νιάτα.
Εχουμε κατσικωθεί στο ανατολικό μουνί όπως κατσικώθηκε η γενιά Πολυτεχνείου στο χρήμα και τους θησαυρούς του έθνους.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.715
Κριτικές
1
Like
4.515
Πόντοι
1.706
Σωστός. Δυτική Ευρωπη είναι καλή για ζευγαρι. Βρισκετε και οι 2 δουλεια, κανετε και 2 κουτσουβελα και απο κει και περα αναλαμβανει να σας κανει τη ζωη ευκολη το Δυτικο καθεστως με τα επιδοματα και τη χαμηλη ανεργια. Καθε μηνα θα μπαινει ενα 3χιλιαρο στο λογαριασμο την ωρα που στην Ελλαδα θα εμπαιναν 800-1000 με τα ιδια εξοδα
Εργενης και ορεξατος για δουλεια, μονο Αμερικη η δικες σου μπιζνες Δυτικη Ευρωπη (ακομα και street food) αλλιως ως υπαλληλος θα εισαι ο σκλαβος που θα σηκωνει ολη τη δυτικη οικονομια στην πλατη κα τον παρασιτισμο που αυτη περιλαμβανει, με επιδοματα τουρκων, οικογενειων, κλπ χωρις να απολαμβανεις τιποτα.
Δεν θελω να διαφωνησω αλλα ρωταω χωρις απαντηση: τι δουλεια ειναι αυτη που θα κανεις στην αμερικη να κανεις πολλα λεφτα? Και το κυριοτερο χαρτια νομιμης διαμονης πως βγαζεις?
Εγω που δουλευω γερμανια 19-21 μερες τον μηνα δεν ζω? Δεν απολαμβανω?
Ειμαι φιλος της ιδιωτικης πρωτοβουλιας, ετσι ημουν παντα, αλλα επετρεψε μου να σου πως αυτη τη στιγμη ειναι καλυτερα στην γερμανια ενας καλος μισθος 2.000+ με 20 μερες εργασιμες τον μηνα, αδειες, επιδοματα, δικαιωματα κτλ, απο μια μικρη-μικρομεσαια επιχειρηση με το αγχος, το τρεξιμο 26-28 μερες τον μηνα, τους φορους κτλ.

Τα επιδοματα που δινουν σε τουρκους κτλ εμας δεν μας πεφτει λογος γιατι αν χειροτερεψουν τα πραματα εμεις την "κανουμε" και αφηνουμε τους γερμανους να κοιμηθουν οπως εστρωσαν.

Δεν το λεω για να πεισω κανεναν . Δεν με νοιαζει κατι τετοιο
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.715
Κριτικές
1
Like
4.515
Πόντοι
1.706
:kneel:
Δε γαμούσε ποτέ τίποτα πάνω από πεντάρι.
Αμα γαμάς εφτάρια και πάνω δεν ξεπέφτεις ποτέ κατηγορία.
Εγώ είμαι διαχρονικός.Την ίδια ποιότητα που γαμούσα το 1999 γαμάω και τώρα.Οι εξελίξεις δε με αγγίζουνε.Οι κυβερνήσεις πέφτουνε ο Κμαν μένει.
Απλά διαμαρτύρονται οι άλλοι.Σου λέει σταμάτα επιτέλους,αποσύρσου να γίνουν και για εμάς ευκολότερα τα πράγματα.Κάνε τόπο στα ... νιάτα.
Εχουμε κατσικωθεί στο ανατολικό μουνί όπως κατσικώθηκε η γενιά Πολυτεχνείου στο χρήμα και τους θησαυρούς του έθνους.
Χαχαχα  :kneel: :kneel: :kneel:

 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Δεν θελω να διαφωνησω αλλα ρωταω χωρις απαντηση: τι δουλεια ειναι αυτη που θα κανεις στην αμερικη να κανεις πολλα λεφτα? Και το κυριοτερο χαρτια νομιμης διαμονης πως βγαζεις?
Εγω που δουλευω γερμανια 19-21 μερες τον μηνα δεν ζω? Δεν απολαμβανω?
Ειμαι φιλος της ιδιωτικης πρωτοβουλιας, ετσι ημουν παντα, αλλα επετρεψε μου να σου πως αυτη τη στιγμη ειναι καλυτερα στην γερμανια ενας καλος μισθος 2.000+ με 20 μερες εργασιμες τον μηνα, αδειες, επιδοματα, δικαιωματα κτλ, απο μια μικρη-μικρομεσαια επιχειρηση με το αγχος, το τρεξιμο 26-28 μερες τον μηνα, τους φορους κτλ.

Τα επιδοματα που δινουν σε τουρκους κτλ εμας δεν μας πεφτει λογος γιατι αν χειροτερεψουν τα πραματα εμεις την "κανουμε" και αφηνουμε τους γερμανους να κοιμηθουν οπως εστρωσαν.

Δεν το λεω για να πεισω κανεναν . Δεν με νοιαζει κατι τετοιο

Και υπόψιν ΗΠΑ δεν έχεις τις αδειάρες της Γερμανίας 30 μέρες το μήνα χώρια τις αναρρωτικές και τις αργίες.ΗΠΑ αρχίδια άδειες έχεις,ούτε 10 μέρες το μήνα.Δουλεύεις σα σκύλος.Πότε θα πας μουνολίβαδα να γαμήσεις?
Εκτός από τις τεράστιες αποστάσεις,τα θέματα βίζας κτλ.
Αν είσαι Mgtow Γερμανία αποταμιεύεις χαλαρά πολύ χρήμα.Αν θες να γαμάς συνέχεια μουνάρες γίνεται και αυτό αφού είσαι σε απόσταση αναπνοής από τα μουνολίβαδα.
Μπορείς από ΗΠΑ να πεταχτείς ένα ΠΣΚ Κίεβο ή Βαρσοβία?
Από Γερμανία τσιμπάς μια αεροπλανούμπα και στο δίωρο είσαι εκεί.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Πολλοι μιλανε για δυτικη ευρωπη αρνητικα.

Ειναι αληθεια οτι οι φοροι σε τσακιζουν εν μερει, ομως ξερεις οτι υπαρχει κρατος να σε στηριξει απο πισω αν γινει καμια στραβη. Επισης εχεις υπερδιπλασιες διακοπες απο Αμερικη και περισσοτερα δικαιωματα σαν εργαζομενος.

Απο αποψη μουνιων, ολες οι χωρες ειναι πολυπολιτισμικες πλεον. Και Δυτικη Ευρωπη μπορεις να γαμησεις αβερτα. Σιγουρα οι γκομενες δεν ειναι επιπεδου Ουκρανιες, αλλα εχει πολλες και ξενες και ντοπιες που ειναι μια χαρα. Πρεπει και εσυ να το εχεις

Απλα πολλοι βλεπουν κατι ελληναραδες του ιντερνετ που κλαιγονται που τους λειπει ο ηλιος η θαλασσα το φαι και λενε οτι οι ξενοι ειναι ψυχροι. Αυτοι ειναι οι αδυναμοι του παιχνιδιου που η κρεατομηχανη θα τους ξερασει αμεσως. Σε κονσερβα με αφηνιασμενες ουκρανες να τους βαλεις δε γαμανε. Τελειως γκασταρμπαιτα.

Τωρα αν ειχα ευκαιρια να παω αμερικη, ΝΑΙ θα πηγαινα. Αλλα οχι για πολυ. 5ετια μαξ. Να ταξιδεψω, για την περιπετεια, να φαω και καμια Αμερικανα, αλλα οχι για πιο μονιμα.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Και υπόψιν ΗΠΑ δεν έχεις τις αδειάρες της Γερμανίας 30 μέρες το μήνα χώρια τις αναρρωτικές και τις αργίες.ΗΠΑ αρχίδια άδειες έχεις,ούτε 10 μέρες το μήνα.Δουλεύεις σα σκύλος.Πότε θα πας μουνολίβαδα να γαμήσεις?
Εκτός από τις τεράστιες αποστάσεις,τα θέματα βίζας κτλ.
Αν είσαι Mgtow Γερμανία αποταμιεύεις χαλαρά πολύ χρήμα.Αν θες να γαμάς συνέχεια μουνάρες γίνεται και αυτό αφού είσαι σε απόσταση αναπνοής από τα μουνολίβαδα.
Μπορείς από ΗΠΑ να πεταχτείς ένα ΠΣΚ Κίεβο ή Βαρσοβία?
Από Γερμανία τσιμπάς μια αεροπλανούμπα και στο δίωρο είσαι εκεί.

Αμερικη ειναι τελειως πολιτικαλι κορεκτ ολοι, δε σε παιρνει παντα. Η νοοτροπια ειναι τελειως ηλιθια. Αλλα σιγυρα μπορεις να βγαλεις παραπανω λεφτα λογω φορολογιας. Αν αρρωστησεις ομως, πουλο.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Πολλοι μιλανε για δυτικη ευρωπη αρνητικα.

Ειναι αληθεια οτι οι φοροι σε τσακιζουν εν μερει, ομως ξερεις οτι υπαρχει κρατος να σε στηριξει απο πισω αν γινει καμια στραβη. Επισης εχεις υπερδιπλασιες διακοπες απο Αμερικη και περισσοτερα δικαιωματα σαν εργαζομενος.

Απο αποψη μουνιων, ολες οι χωρες ειναι πολυπολιτισμικες πλεον. Και Δυτικη Ευρωπη μπορεις να γαμησεις αβερτα. Σιγουρα οι γκομενες δεν ειναι επιπεδου Ουκρανιες, αλλα εχει πολλες και ξενες και ντοπιες που ειναι μια χαρα. Πρεπει και εσυ να το εχεις

Απλα πολλοι βλεπουν κατι ελληναραδες του ιντερνετ που κλαιγονται που τους λειπει ο ηλιος η θαλασσα το φαι και λενε οτι οι ξενοι ειναι ψυχροι. Αυτοι ειναι οι αδυναμοι του παιχνιδιου που η κρεατομηχανη θα τους ξερασει αμεσως. Σε κονσερβα με αφηνιασμενες ουκρανες να τους βαλεις δε γαμανε. Τελειως γκασταρμπαιτα.

Τωρα αν ειχα ευκαιρια να παω αμερικη, ΝΑΙ θα πηγαινα. Αλλα οχι για πολυ. 5ετια μαξ. Να ταξιδεψω, για την περιπετεια, να φαω και καμια Αμερικανα, αλλα οχι για πιο μονιμα.

Η Γερμανία γεμάτη Ανατολικές είναι.Απλά εμένα δε μου αρέσει το γενικό περιβάλλον.Προτιμώ να κυκλοφορώ την Πολωνέζα Πόζναν παρά Βερολίνο.Την Ουκρανέζα Κίεβο παρά Φρανκφούρτη.Την ίδια γκόμενα δηλαδή.
Το γενικό περιβάλλον είναι το μείον της Γερμανίας,η περιρρέουσα ατμόσφαιρα,όχι τόσο οι γκόμενες και οι υποδομές.
Η Γερμανία αν είσαι άνω των 30 δεν έχει ερωτικό περιβάλλον.Κάπως σε γειώνει,σε κάνουν οι ντόπιοι και οι ξένοι να νιώθεις ένοχος.
Στις Ανατολικές βέβαια αρέσει πολύ η Γερμανία,βλέπουν πλούτο,υποδομές,κυρίλα,καθαριότητα,τάξη,φτιάχνονται άσχημα.
Αμα σαν άτομο εκτιμάς περισσότερο στοιχεία όπως πολιτισμός,καθαριότητα,κυρίλα,οργάνωση,υποδομές,πλούτος αντί για μάσα,μουνάκια,κωλαράκια,χυμαδιό,ελευθερία,ξυσαρχιδιλίκι κτλ,η Δύση είναι ψιλοπαράδεισος.

Δηλαδή Γερμανία σκας με τη μουνάρα Ανατολική και αντί να σε προσκυνήσουν όλοι και να κάνουν πίπες σου φέρονται σε στυλ άντε ρε μαλάκα Ελληνα πόσα έδωσες για την πουτάνα?Είναι εντελώς γελοίο περιβάλλον δεν αντιλαμβάνονται την τρομακτική μας ανωτερότητα.Τρομερή αντίσταση,θες να τους κοπανήσεις.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Η Γερμανία γεμάτη Ανατολικές είναι.Απλά εμένα δε μου αρέσει το γενικό περιβάλλον.Προτιμώ να κυκλοφορώ την Πολωνέζα Πόζναν παρά Βερολίνο.Την Ουκρανέζα Κίεβο παρά Φρανκφούρτη.Την ίδια γκόμενα δηλαδή.
Το γενικό περιβάλλον είναι το μείον της Γερμανίας,η περιρρέουσα ατμόσφαιρα,όχι τόσο οι γκόμενες και οι υποδομές.
Η Γερμανία αν είσαι άνω των 30 δεν έχει ερωτικό περιβάλλον.Κάπως σε γειώνει,σε κάνουν οι ντόπιοι και οι ξένοι να νιώθεις ένοχος.
Στις Ανατολικές βέβαια αρέσει πολύ η Γερμανία,βλέπουν πλούτο,υποδομές,κυρίλα,καθαριότητα,τάξη,φτιάχνονται άσχημα.
Αμα σαν άτομο εκτιμάς περισσότερο στοιχεία όπως πολιτισμός,καθαριότητα,κυρίλα,οργάνωση,υποδομές,πλούτος αντί για μάσα,μουνάκια,κωλαράκια,χυμαδιό,ελευθερία,ξυσαρχιδιλίκι κτλ,η Δύση είναι ψιλοπαράδεισος.

Ειναι και που θα εισαι. Υπαρχει η Γερμανια και υπαρχει και το Βερολινο.
Υπαρχει η Βιεννη που ειναι τιγκα στις ουκρανες/σλοβακες/ουγγαρεζες. Και εχει Βουδαπεστη/Μπρατισλαβα σε αποσταση βολης με αυτοκινητο.
Υπαρχουν Βρυξελλες και Λουξεμβουργο που ειναι τιγκα στους εξπατς και πηδας ξενες

Αλλα αν εισαι σε καμια μικρη πολη γερμανιας πρεπει να το εχεις για να πηδηξεις. και οι πιο πολλοι ειναι αμπαλοι
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.451
Like
7.979
Πόντοι
2.356
Απλά πήγες σε ένα από τα μέρη που πάνε οι γκόμενες που ψωνίζονται και πήρες μία.Τέτοια είναι το Bardot στο Χίλτον στο Μινσκ,το Grand Cafe κτλ.
Στο bardot xx ψωνιζονται στο Μινσκ που ειναι το αντιστοιχο:
deja vu(Κισιναου)
carribean(Κιεβο)
night flight(Μοσχα)

το grand cafe ειναι μπαρ-ρεστοραν που ανοιγει απο το πρωι

Τοσα ξερεις τοσα λες  :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom