Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 15 άτομα (0 μέλη και 15 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Με λίγα λόγια ούτε Τ.Ε.Ι δεν πηγες,λύκειο,στρατό (σα μαλάκας) και μετά στη δουλειά  :2funny:.
  Εσύ έχεις βγει στη δουλειά από τα 20 αλλά είσαι στα ίδια  :shit:όπως τότε που βγήκες στη δουλειά :2funny:αν δεν έβγαινες στη δουλειά από τα 20 θα πέαθνες περιουσία,πέθαναν γιαγιάδες,παπούδες θείοι και πήρα κάποια ακίνητα και παίρνω και από κει λεφτά.Το επίδομα που λες το παίρνω,γιατί να μου κοπεί?Μάλιστα τώρα πέτυχα με τελεσίγραφο να μην ξαναπάω Ελλάδα γιά 3 χρόνια που αυτό γιά μένα είναι πολύ σημαντικό.Παίρνω και 300 ευρώ το μήνα από Ουγγαρία.Καλά δεν είδες ότι κάθε μήνα κάνω αγορές κοντά στα 1.000 ευρώ ότι μου

Που τα βρήκες τα λεφτά απο Ουγγαρία?Επαιζες σε τίποτα τσόντες που σε γαμουσαν ουγγρικά άλογα?
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Αφου εχει πει ο Μητσος οτι ο παππους του ηταν προεδρος Συνεταιριστικης Ενωσης τα παλια τα χρονια και ειχε φτιαξει αμυθητη περιουσια και ο μπαμπας του ειναι γιατρος. Επομενως υπαρχει αφθονο χρημα οικογενειακως, προς τι η απορια ολων απο που βρισκονται τα λεφτα;
 
Εγγρ.
15 Ιαν 2017
Μηνύματα
396
Like
276
Πόντοι
21
Για την ουγγαρια δεν απαντησε
και για τα αλλα δεν ειναι και τοσο πειστικος
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Μα δεν εχει εισοδήματα το άτομο.Εσοδευει θεωρητικά μονο απο ενα διαμέρισμα στη Βαρσοβία που το νοικιαζει για 800 ευρώ μηνιαίως και εχει το μισό.
Τα άλλα είναι επίδομα απο γονείς.Με τους γονείς στη σύνταξη στέρεψαν τα επιδόματα και δε γαμαει ουτε γάτα.Μπορδελα μόνο.
Δηλαδή μας κάνει το μπρουκλη με εξοδα κατω των 800 ευρώ μηνιαίως.
Ούτε γκόμενες ουτε ταξιδια ουτε τίποτα.Μενει σε 30 τμ ψωνιζει φτηνα ειδη και τρώει στα φαστφουντάδικα.Χειροτερα και απο το μεσο Έλληνα.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Μα δεν εχει εισοδήματα το άτομο.Εσοδευει θεωρητικά μονο απο ενα διαμέρισμα στη Βαρσοβία που το νοικιαζει για 800 ευρώ μηνιαίως και εχει το μισό.
Τα άλλα είναι επίδομα απο γονείς.Με τους γονείς στη σύνταξη στέρεψαν τα επιδόματα και δε γαμαει ουτε γάτα.Μπορδελα μόνο.
Δηλαδή μας κάνει το μπρουκλη με εξοδα κατω των 800 ευρώ μηνιαίως.
Ούτε γκόμενες ουτε ταξιδια ουτε τίποτα.Μενει σε 30 τμ ψωνιζει φτηνα ειδη και τρώει στα φαστφουντάδικα.Χειροτερα και απο το μεσο Έλληνα.

Εγω πιστευω οτι ο Μητσος κανει ζωαρα, απλα εδω στο σαιτ, προβαλει μονο μια πλευρα του εαυτου του, δηλαδη τα σπιτια, αυτοκινητα, γκατζετ, διατροφη, κλπ
Ομως πολλες ωρες της εβδομαδας την περναει με φιλους και φιλες, πινοντας πανακριβες βοτκες σε χλιδατα κλαμπ, παρεα με ομορφες κορασιδες και ξοδευοντα υπερογκα ποσα. Και φυσικα κανει πολλα ταξιδια, οπως πχ Αμερικη που δε βρισκει λογο να τα προβαλει εδω
Πιστευω οι περισσοτεροι φιλοι του στη Ρωσια ειναι ειτε πλουσιοι γονοι παλαιων τωσικων οικογενειων, ειτε νεοι αυτοδημιουργητοι επιχειρηματιες
Φυσικα δε μπορει να προβαλει εδω λεπτομερεις, φωτο, κλπ λογω των προσωπικων δεδομενων των αλλων
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Ρε δεν κανει τίποτα λεμε.Ποια σοβαρή Ρωσίδα θα δεχθεί να φωτογραφηθεί διπλα στο δημητρακη να την κερναει μπέργκερ?Αν ανεβάσει τέτοια φωτό στο ινσταγκραμ δε θα τη γαμαει μετά ούτε σκύλος.
Το lifestyle του δημητρακη ειναι ελεεινο,τσιγκουνευεται στα παντα για αυτό ειχε μονο μπαζα και πλεον δεν του κάθονται ουτε τα μπάζα.
Τις Ρωσίδες τις ενδιαφέρει τι ξοδεύεις για αυτές,θέλουν δωρα αρχιδια μυδισ και ενα σωρό άλλα.
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Εγω πιστευω οτι ο Μητσος κανει ζωαρα, απλα εδω στο σαιτ, προβαλει μονο μια πλευρα του εαυτου του, δηλαδη τα σπιτια, αυτοκινητα, γκατζετ, διατροφη, κλπ
Ομως πολλες ωρες της εβδομαδας την περναει με φιλους και φιλες, πινοντας πανακριβες βοτκες σε χλιδατα κλαμπ, παρεα με ομορφες κορασιδες και ξοδευοντα υπερογκα ποσα. Και φυσικα κανει πολλα ταξιδια, οπως πχ Αμερικη που δε βρισκει λογο να τα προβαλει εδω
Πιστευω οι περισσοτεροι φιλοι του στη Ρωσια ειναι ειτε πλουσιοι γονοι παλαιων τωσικων οικογενειων, ειτε νεοι αυτοδημιουργητοι επιχειρηματιες
Φυσικα δε μπορει να προβαλει εδω λεπτομερεις, φωτο, κλπ λογω των προσωπικων δεδομενων των αλλων

Εγώ λέω πως μια χαρά περνάει.
Αν όμως έκανε αυτά που περιγράφεις θα μας είχε φλομώσει στις φωτογραφίες :2funny: :2funny: :2funny:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Εγώ λέω πως μια χαρά περνάει.
Αν όμως έκανε αυτά που περιγράφεις θα μας είχε φλομώσει στις φωτογραφίες :2funny: :2funny: :2funny:

Ενδιαφέρον θα είχε να το αναλύσουμε. Ανοίξτε θρεντ με τίτλο
"Πως περνάει τον ελεύθερο χρόνο του ο Δημητράκης;"

Ο καθένας να φανταστει ένα 24ωρο από τη ζωη του Δημητράκη, και να δούμε ποιος θα πέσει πιο πολύ μέσα
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Περνάει οπως ενας αργόσχολος στην Αθήνα που τον ταΐζουν οι γονείς του.Και ο Ελληνας μπορδελα γαμαει σουβλάκια και φαστ φουντ τρωει,στα φτηνά ψωνίζει.Ποια η διαφορά?
Πιθανότατα μένει και σε καλύτερο διαμέρισμα απο το δημητρακη και σίγουρα έχει καλύτερο καιρό.
Ο δημητρακης άφραγκος οπως είναι στη Ρωσία είναι για τον πούτσο καβάλα.Ελλαδα καλύτερα θα πέρναγε.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Περνάει οπως ενας αργόσχολος στην Αθήνα που τον ταΐζουν οι γονείς του.Και ο Ελληνας μπορδελα γαμαει σουβλάκια και φαστ φουντ τρωει,στα φτηνά ψωνίζει.Ποια η διαφορά?
Πιθανότατα μένει και σε καλύτερο διαμέρισμα.

Ναι αλλα ο Μητσος την σνομπαρει την Αθηνα, αρα περναει καλυτερα
 

Ahmed Butt

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2020
Μηνύματα
700
Like
107
Πόντοι
6
όλοι όσοι φύγανε εξωτερικό είναι της άποψης ότι η ελλάδα είναι μόνο για το καλοκαίρι είτε
είναι καθαρίστριες είτε ερευνητές της νασα
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Εγω πιστευω οτι ο Μητσος κανει ζωαρα, απλα εδω στο σαιτ, προβαλει μονο μια πλευρα του εαυτου του, δηλαδη τα σπιτια, αυτοκινητα, γκατζετ, διατροφη, κλπ
Ομως πολλες ωρες της εβδομαδας την περναει με φιλους και φιλες, πινοντας πανακριβες βοτκες σε χλιδατα κλαμπ, παρεα με ομορφες κορασιδες και ξοδευοντα υπερογκα ποσα. Και φυσικα κανει πολλα ταξιδια, οπως πχ Αμερικη που δε βρισκει λογο να τα προβαλει εδω
Πιστευω οι περισσοτεροι φιλοι του στη Ρωσια ειναι ειτε πλουσιοι γονοι παλαιων τωσικων οικογενειων, ειτε νεοι αυτοδημιουργητοι επιχειρηματιες
Φυσικα δε μπορει να προβαλει εδω λεπτομερεις, φωτο, κλπ λογω των προσωπικων δεδομενων των αλλων
Τώρα τα κλαμπ έχουν τελειώσει!Εκεί θα βρεις γυναίκες άνω των 30 ετών!Τα πιτσιρίκια κλαμπ δεν πάνε πιά!Πηγαίνω μια δυο φορές τη βδομάδα και  :vomit:.Τώρα τα πιτσιρίκια είναι με ενα κινητό ή με ένα τάμπλετ και παίζουν παιχνήδια  :headbang:.
   Όταν βρω λίγακι χρόνο θα γράψω μιά ανάλυση γιά το τι συμβαίνει τώρα στην Ρωσσία.
   
Ρε δεν κανει τίποτα λεμε.Ποια σοβαρή Ρωσίδα θα δεχθεί να φωτογραφηθεί διπλα στο δημητρακη να την κερναει μπέργκερ?Αν ανεβάσει τέτοια φωτό στο ινσταγκραμ δε θα τη γαμαει μετά ούτε σκύλος.
Το lifestyle του δημητρακη ειναι ελεεινο,τσιγκουνευεται στα παντα για αυτό ειχε μονο μπαζα και πλεον δεν του κάθονται ουτε τα μπάζα.
Τις Ρωσίδες τις ενδιαφέρει τι ξοδεύεις για αυτές,θέλουν δωρα αρχιδια μυδισ και ενα σωρό άλλα.
Αυτά στον ύπνο σου τα είδες  :2funny: αφού είναι έτσι τότε εσύ αφού ξοδεύεις γιατί δεν γαμάς? :2funny:Σιγά μη κάθονται να ξοδέψουν οι Ρώσσοι χρήματα γιά της μαλακισμένες!Αφού είναι γεμάτο γκόμενες.Ειδικά απελπησμένες επαρχιώτισες σαν της δικές σου έχει όσες θέλεις.
   Αν η γκόμενα δει ότι μετράς δεν σου ζητάει,κοιτάει να πηδηχτεί μαζί σου και να γκαστρωθεί  :headbang: :2funny:τώρα αν είσαι με γαλότσες  :2funny:κοιτάει να σου φάει και να φύγει χωρίς να πηδηχτεί  :2funny:.
   
Τι να απαντησει, αφου τα εχει πει πολλες φορες, να λεει τα ιδια συνεχεια;
Σχετικά με την Ουγγαρία έχω πει δεκάδες φορές,τι ήταν η γίδα μου,που σπούδαζε εδώ,και ποιός ήταν ο θείος της!
Έχεις δίκιο Μήτσο,εγώ νόμιζα πως το αυτοκίνητο το θες για να πηγαίνεις και κάνα ταξίδι.
Αν είναι για να κάνεις δουλειά σου,να πετάγεσαι super market κλπ μια χαρά είναι το Chevrolet.

Για οικονομικά και αξιοπιστία μη με μπερδεύεις,τα τελευταία 10 χρόνια με leasing ψωνίζω και αλλάζω όχημα κάθε 4 χρόνια,οπότε στ'αρχίδια μου.
Συγγνώμη αλλά σχετικά με τη Ρωσσική επαρχία δεν ξέρεις τίποτα!Παλιά στην επαρχία τα περισσότερα ήταν πισωκίνητα Lada τώρα έχει πιό πολύ μπροστοκίνητα Lada ,Skoda Fabia και Renault Logan.Μεγάλα τζιπ ελάχιστα θα δεις.Τα τελευταία χρόνια και στην Αγία Πετρούπολη λόγω της πτώσης των εισοδημάτων βλέπεις όλο και περισσότερα Sedan 1.600-1.800 κυβικά όταν πριν από 8-10 χρόνια έβλεπες πολύ περισσότερα τζιπ.
   Για της πορνοεκδρομές μου έχω το ιδανικό αυτοκίνητο.Εκεί με το που δούνε πινακίδες Αγίας Πετρούπολης ότι και να είναι τρελένονται  :2funny:με μένα αμέσως καταλαβαίνουν ότι αυτό είναι το δεύτερο μου αυτοκίνητο γιατί το μπουφάν μου είναι ακριβότερο από το αμάξι μου  :2funny:
   Αυτό το γα'ι'δουράκι το αφήνεις έξω από το διαμέρισμα που νοικιάζεις.Έννοειται ότι τη νύχτα όταν το αφήνεις παίρνεις μαζι σου τον καθρέφτη με κάμερα,της κάμερες την πρόσωψη του κασσετόφωνου και ότι άλλο μπορούν να πάρουν.
  Αυτό ότι και να πάθει στο κοντινότερο χωριό θα στο φτιάξουν,ανταλλακτικά έχει παντού και να στο ψιλοτρακάρουν όταν το έχεις παρκαρισμένο στ'αρχήδια σου  :2funny:.
  Περιμένω να ανοίξουν τα μαγαζιά (που δεν το βλέπω,το αντιθετο βλέπω να γίνεται) θέλω να πάρω αυτό το 8 πύρινο κασετόφωνο  :)φτήνηνε πάρα πολύ τώρα με την πτώση του ρουβλιου έχει γύρω στα 500 ευρώ!       
 

Συνημμένα

  • 21093-2.jpg
    21093-2.jpg
    541,3 KB · Εμφανίσεις: 25
  • 21093-1.jpg
    21093-1.jpg
    326,4 KB · Εμφανίσεις: 32
  • 21093-3.jpg
    21093-3.jpg
    387 KB · Εμφανίσεις: 24
  • 21093.jpg
    21093.jpg
    276,4 KB · Εμφανίσεις: 58

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Περνάει οπως ενας αργόσχολος στην Αθήνα που τον ταΐζουν οι γονείς του.Και ο Ελληνας μπορδελα γαμαει σουβλάκια και φαστ φουντ τρωει,στα φτηνά ψωνίζει.Ποια η διαφορά?
Πιθανότατα μένει και σε καλύτερο διαμέρισμα απο το δημητρακη και σίγουρα έχει καλύτερο καιρό.
Ο δημητρακης άφραγκος οπως είναι στη Ρωσία είναι για τον πούτσο καβάλα.Ελλαδα καλύτερα θα πέρναγε.
Το αν ειμαι άφραγκος το έχουν δει όσοι ήρθαν εδώ και όσοι με ξέρουνε.Εσύ ούτε στα όνειρα σου δεν θα μπορέσεις να αγωράσεις διαμέρισμα στη Ρωσσία  :2funny:.
  Τώρα που θα γυρίσεις και Ελλάδα αν δεν ανοίξει το εργοστάσιο τι θα κάνεις? :2funny:πως θα ζεις? :2funny:
όλοι όσοι φύγανε εξωτερικό είναι της άποψης ότι η ελλάδα είναι μόνο για το καλοκαίρι είτε
είναι καθαρίστριες είτε ερευνητές της νασα
Αν είναι να είμαι γκαστερμπά'ι'τερ και να δουλεύω στις φάμπρικες της Γερμανίας ή κακομοίρης στην Αγγλία να πηγαίνω με το λεοφωρείο κάθε μέρα στη δουλειά τότε σίγουρα η Ελλάδα είναι 1.000.000 φορές καλύτερη :).
  Αυτοί όμως έφυγαν από την Ελλάδα γιατί δεν είχανε να φάνε  :headbang:και το ότι δε πεινάνε γ'αυτους κάτι είναι! :2funny:
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Κασετόφωνο έχεις ακόμα;Με 8αρες κασέτες;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom