Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 999K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
  Για σένα τι διαφορά θα έχει και να φτιάξει η οικονομία?Καλύτερα δε θα ζεις.Απλός δε θα χάσεις τη δουλειά σου και δε θα γυρίσεις Ελλάδα.Στα  :shit: θα ζεις και να φτιάξει η οικονομία όπως ζούσες και πριν.Αμάξι δε θα έχεις και διαμέρισμα να αγωράσεις μόνο στα όνειρα σου.Πάλι ετσι θα ζεις στο μπαλκόνι με καφε και Ελληνική φέτα  :2funny:.
  Ενώ γιά μένα θα έρθουν οι χρυσές εποχές!Θα γίνει η δουλειά μου που είναι το καμάκι πολύ πιό ευκολο  :2funny:.Και τα εισοδήματα μου θα διπλασιαστουνε!
Βρε καθυστερημένε Αυστραλοπιθηκα, την έχεις δει και εισοδηματίας και δεμ ξέρεις τι γράφεις.
Ποιος σου είπε ότι δεν έχω αμάξι; Και μηχανή και αμάξι έχω.
Όσο για το διαμέρισμα έχεις καταλάβει ρε βλάκα ότι αυτό είναι πλεονέκτημα για μένα γιατί δεν με κρατάει τίποτα να μετακομίσω τον άλλη μήνα σε όποια νέα πολυκατοικία μου γυαλισει δίπλα στην θάλασσα; Ή άμα βρω καλύτερη ακόμα δουλειά σε άλλη χώρα, φεύγω χωρίς βάσανα του τι θα κάνω με το διαμέρισμα που αγόρασα;
Αλλά βέβαια το μυαλό σου ξέρει μόνο Ρωσία και 2 διαμερίσματα που έχεις. Δεν είσαι ενεργός στην αγορά να θες να ζήσεις σε άλλες χώρες και να ψάχνεις το συνεχώς κάτι καλύτερο. Κάτσε με τις ντομάτες να ψάχνεις ποιο σουπερμάρκετ έχει τις καλύτερες τιμές και την λιγότερη ουρά. Το μυαλό σου το σάπιο μόνο για αυτά κάνει.

Όσο για την οικονομία. Ναι με ενδιαφέρει να φτιάξει για να έχει ο κόσμος δουλειά και να λειτουργήσει ο τουρισμός και όλα τα άλλα. Γιατί κάνω 4-5 ταξίδια τον χρόνο εξωτερικό. Εσύ που πας μόνο μέσα στην πόλη σου τι να μας πεις;
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Βρε καθυστερημένε Αυστραλοπιθηκα, την έχεις δει και εισοδηματίας και δεμ ξέρεις τι γράφεις.
Ποιος σου είπε ότι δεν έχω αμάξι; Και μηχανή και αμάξι έχω.
Όσο για το διαμέρισμα έχεις καταλάβει ρε βλάκα ότι αυτό είναι πλεονέκτημα για μένα γιατί δεν με κρατάει τίποτα να μετακομίσω τον άλλη μήνα σε όποια νέα πολυκατοικία μου γυαλισει δίπλα στην θάλασσα; Ή άμα βρω καλύτερη ακόμα δουλειά σε άλλη χώρα, φεύγω χωρίς βάσανα του τι θα κάνω με το διαμέρισμα που αγόρασα;
Αλλά βέβαια το μυαλό σου ξέρει μόνο Ρωσία και 2 διαμερίσματα που έχεις. Δεν είσαι ενεργός στην αγορά να θες να ζήσεις σε άλλες χώρες και να ψάχνεις το συνεχώς κάτι καλύτερο. Κάτσε με τις ντομάτες να ψάχνεις ποιο σουπερμάρκετ έχει τις καλύτερες τιμές και την λιγότερη ουρά. Το μυαλό σου το σάπιο μόνο για αυτά κάνει.

Όσο για την οικονομία. Ναι με ενδιαφέρει να φτιάξει για να έχει ο κόσμος δουλειά και να λειτουργήσει ο τουρισμός και όλα τα άλλα. Γιατί κάνω 4-5 ταξίδια τον χρόνο εξωτερικό. Εσύ που πας μόνο μέσα στην πόλη σου τι να μας πεις;
χαχαχχχχ
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
ρε ξεφτίλα δανεικό το πήρες το κουστούμι και δεν μπορούσες να κόψεις την ετικέτα ? ουστ ρεζίλι φτωχομπινε

Γέρο ... πρόσεχε τι λες !
ΓΙΑΤΙ ... Η ΧΩΡΑ ΤΩΝ ... ΝΟΙΚΙΑΣΜΕΝΩΝ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙΩΝ , δεν είναι η Ελλάδα ... ούτε η Ρωσία !!!!!

Ξέρεις σε ποιά χώρα ΝΟΙΚΙΑΖΟΥΝ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙΑ !!!!!
Και ποιός ζει εκεί !!!!!!!!

_103904711_blackpool.jpg
 

Ahmed Butt

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2020
Μηνύματα
700
Like
107
Πόντοι
6
Γέρο ... πρόσεχε τι λες !
ΓΙΑΤΙ ... Η ΧΩΡΑ ΤΩΝ ... ΝΟΙΚΙΑΣΜΕΝΩΝ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙΩΝ , δεν είναι η Ελλάδα ... ούτε η Ρωσία !!!!!

Ξέρεις σε ποιά χώρα ΝΟΙΚΙΑΖΟΥΝ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙΑ !!!!!
Και ποιός ζει εκεί !!!!!!!!

_103904711_blackpool.jpg

φυλοβιε απο που την ψώνισες τη μουρη;
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
εγώ τους είπα ότι πετάω από χαρά και ότι έρχεται Ο ΧΡΥΣΟΣ ΑΙΩΝΑΣ ΤΟΥ ΠΟΡΝΟΜΕΤΑΝΆΣΤΗ  :2funny:  ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΠΟΡΝΟΜΕΤΑΝΆΣΤΗ  

Μητσάρα, λες με την ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ που θα έρθει στην Ελλάδα μετά τον ιό ΚΑΙ ΤΗ ΜΝΗΜΟΝΙΑΡΑ, ΠΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ ΤΑ 3 ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑ , θα είναι ... μίνι μνημόνια ...

να παίζει κώλος στην ελλάδα με 5€ και ολονύκτιο με όλα ινκλούσιβ με ... 50€ ;;;
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Μητσάρα, λες με την ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ που θα έρθει στην Ελλάδα μετά τον ιό ΚΑΙ ΤΗ ΜΝΗΜΟΝΙΑΡΑ, ΠΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ ΤΑ 3 ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑ , θα είναι ... μίνι μνημόνια ...

να παίζει κώλος στην ελλάδα με 5€ και ολονύκτιο με όλα ινκλούσιβ με ... 50€ ;;;

Τυπε ερχεται νεο μνημονιο πιστευεις;
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Γέρο ... πρόσεχε τι λες !
ΓΙΑΤΙ ... Η ΧΩΡΑ ΤΩΝ ... ΝΟΙΚΙΑΣΜΕΝΩΝ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙΩΝ , δεν είναι η Ελλάδα ... ούτε η Ρωσία !!!!!

Ξέρεις σε ποιά χώρα ΝΟΙΚΙΑΖΟΥΝ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙΑ !!!!!
Και ποιός ζει εκεί !!!!!!!!

_103904711_blackpool.jpg
Γάυτό αυτος ο ηλίθιος γράφει τέτοιες  :jerking: :2funny:.Πρώτη φορά το ακούω να νοικιάζουν κουστούμια?!Απο 'κει το σκέφτηκε  :2funny:
    Όπως έγραψα οι Ελληνες της Αγγλίας είναι μεγάλοι φουκαράδες  :headbang:πάνε Ελλάδα τρώνε σουβλάκι και λένε αχ Ελλαδίτσα!όλοι θέλουν σαν τρελλοί να γυρίσουν πίσω αλλά Ελλάδα δεν έχουν τίποτα.Ενώ Αγγλία τουλάχιστον μπορούν να φυτοζωήσουν!
Μητσάρα, λες με την ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ που θα έρθει στην Ελλάδα μετά τον ιό ΚΑΙ ΤΗ ΜΝΗΜΟΝΙΑΡΑ, ΠΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ ΤΑ 3 ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑ , θα είναι ... μίνι μνημόνια ...

να παίζει κώλος στην ελλάδα με 5€ και ολονύκτιο με όλα ινκλούσιβ με ... 50€ ;;;
Αυτά δε θα γίνουν ποτέ στην Ελλάδα!Πάντα το  :knockinb: θα είναι πανάκρυβο!
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Πρώτη φορά το ακούω να νοικιάζουν κουστούμια?

Δεν το ήξερες ;;; Κλασικό εγγλέζικο χούϊ !!!!
Όχι μόνο για έλληνες φουκαράδες που ζουν εκεί αλλά και για άγγλους !
ΤΟ ΣΑΚΚΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ... ΕΞΟΔΟ !!!!!!!! ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΜΕ ΝΟΙΚΙΑΣΜΕΝΟ ΣΑΚΚΑΚΙ !!!!!!
Έτσι κι αλλιώς μόνο για γαμπροί θα το βάλουν ! Γιατί να το ...  αγοράσουν ;;;;;
Οι πιο πολλοί άγγλοι (και όλοι οι φουκαράδες ξένοι ) που παντρεύονται με νοικιάρικο σακκάκι πάνε γαμπροί.
Μπορεί να είχε νοικιάσει κι ο πατέρας τους το ίδιο σακκάκι από το ίδιο μαγαζί για γαμπρός , πριν 30 χρόνια !!!!!!

ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ !!!!!!!!!!!!!
occasion/weddings


[size=13pt]Βέβαια επειδή μου αρέσει η αλήθεια !!!!!!!!!!![/size]


[size=17pt]ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ, ΑΝ ΠΑΝΤΡΕΥΕΣΑΙ , ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ...[/size]
[size=20pt]ΝΟΙΚΙΑΣΜΕΝΟ ΣΑΚΚΑΚΙ[/size]
[size=17pt]ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ...[/size]
[size=30pt]ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ !!!!!!!!![/size]


Αν το βρεις με λίγα χλμ , φυλαγμένο σε γκαράζ ... να μην έχουν λύσει μοτέρ ....
source.gif
tumblr_lxpj5z2eey1qcaomb.gif

tenor.gif
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Πρακτικά μυαλά οι Άγγλοι  :grin:

Πάντως κι εσένα Μήτσο είναι λίγο γτπ το σακάκι σου, σα σακί σου πέφτει. Και η γραβάτα ατσουμπαλη, πολυ πλατιά και περίεργα δεμένη.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Δεν το ήξερες ;;; Κλασικό εγγλέζικο χούϊ !!!!
Όχι μόνο για έλληνες φουκαράδες που ζουν εκεί αλλά και για άγγλους !
ΤΟ ΣΑΚΚΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ... ΕΞΟΔΟ !!!!!!!! ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΜΕ ΝΟΙΚΙΑΣΜΕΝΟ ΣΑΚΚΑΚΙ !!!!!!
Έτσι κι αλλιώς μόνο για γαμπροί θα το βάλουν ! Γιατί να το ...  αγοράσουν ;;;;;
Οι πιο πολλοί άγγλοι (και όλοι οι φουκαράδες ξένοι ) που παντρεύονται με νοικιάρικο σακκάκι πάνε γαμπροί.
Μπορεί να είχε νοικιάσει κι ο πατέρας τους το ίδιο σακκάκι από το ίδιο μαγαζί για γαμπρός , πριν 30 χρόνια !!!!!!

ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ !!!!!!!!!!!!!
occasion/weddings


[size=13pt]Βέβαια επειδή μου αρέσει η αλήθεια !!!!!!!!!!![/size]


[size=17pt]ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ, ΑΝ ΠΑΝΤΡΕΥΕΣΑΙ , ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ...[/size]
[size=20pt]ΝΟΙΚΙΑΣΜΕΝΟ ΣΑΚΚΑΚΙ[/size]
[size=17pt]ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ...[/size]
[size=30pt]ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ !!!!!!!!![/size]


Αν το βρεις με λίγα χλμ , φυλαγμένο σε γκαράζ ... να μην έχουν λύσει μοτέρ ....
source.gif
tumblr_lxpj5z2eey1qcaomb.gif

tenor.gif
Αν πας και δεις πως ζούνε εκεί  :headbang: θα πάθεις μεγάλη πλάκα!Δεν είναι τυχαίο ότι όλοι σαν τρελλοί περιμένουν της διακοπες τους γιά να έρθουν Ελλάδα να φύγουν γιά λίγο από τη μιζέρια  :2funny:.
  Γ'αυτό η Τραμουπουστάρα έγραψε αυτές της  :jerking: :2funny:πρώτη φορά ακούω ότι νοικιάζουν κουστούμια! :2funny:μου ακούγεται πολύ ποντιακό  :2funny:τους είχα γιά κακομοίρηδες αλλά όχι γιά τόσο  :2funny:.
   όπως είπα δεν τους νοιάζει το  :knockinb: εγώ τους έλεγα γιά την χρυσή εποχή που έρχεται και αυτοί μου λέγαν ότι φοβούντε μη χάσουν τη δουλειά τους  :headbang: :2funny:.Και ότι τα μαγαζιά είναι άδεια και φοβούντε ότι αύριο δεν θα έχουν να φάνε!
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Αν πας και δεις πως ζούνε εκεί  :headbang: θα πάθεις μεγάλη πλάκα!Δεν είναι τυχαίο ότι όλοι σαν τρελλοί περιμένουν της διακοπες τους γιά να έρθουν Ελλάδα να φύγουν γιά λίγο από τη μιζέρια  :2funny:.
  Γ'αυτό η Τραμουπουστάρα έγραψε αυτές της  :jerking: :2funny:πρώτη φορά ακούω ότι νοικιάζουν κουστούμια! :2funny:μου ακούγεται πολύ ποντιακό  :2funny:τους είχα γιά κακομοίρηδες αλλά όχι γιά τόσο  :2funny:.
   όπως είπα δεν τους νοιάζει το  :knockinb: εγώ τους έλεγα γιά την χρυσή εποχή που έρχεται και αυτοί μου λέγαν ότι φοβούντε μη χάσουν τη δουλειά τους  :headbang: :2funny:.Και ότι τα μαγαζιά είναι άδεια και φοβούντε ότι αύριο δεν θα έχουν να φάνε!

Γιατί έρχεται χρυσή εποχή?
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Γιατί έρχεται χρυσή εποχή?
Αυτό δεν το καταλάβαιναν και οι φίλοι μου από την Αγγλία :2funny:
  Μπορεί σε αυτή την κρίση να μην πλουτίσω όπως τα κονομισα το 1998 ούτε το προσπαθω γιατί τα εχω ολα αλλά τώρα με την οικονομική καταστροφή που θα γινει εδω το καμάκι θα γίνει εκατό φορές πιο εύκολο.Κ εγώ θέλω το εύκολο καμάκι.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Αυτό δεν το καταλάβαιναν και οι φίλοι μου από την Αγγλία :2funny:
  Μπορεί σε αυτή την κρίση να μην πλουτίσω όπως τα κονομισα το 1998 ούτε το προσπαθω γιατί τα εχω ολα αλλά τώρα με την οικονομική καταστροφή που θα γινει εδω το καμάκι θα γίνει εκατό φορές πιο εύκολο.Κ εγώ θέλω το εύκολο καμάκι.
Πως τα κονομησες δημητρακη.
Αφου ετοιμο ζεστο ελληνικο χρημα βρηκες απο τους γονεις σου κ επελεξες να ζησεις αλλου.
Δεν τα δουλεψες. Δεν εκανες επενδυση, ουτε μπιζνα.
Στο σαιτ εχω γνωρισει ατομα με πολυ μεγαλυτερη ακινητη περιουσια αλλα ουτε το αναφερουν. Απο προσωπικη γνωριμια το εμαθα.
Εσυ κοκορευεσαι ως επιτυχια για κατι που βρηκες ετοιμο ή σχεδον ετοιμο.

Παντως ειναι γεγονος πως οι κρισεις φερνουν και ευκαιρειες. Λιγες μεν, ευκαιρειες δε.
Για οποιον εχει ανοιχτα ματια, αυτια, το κοκαλακι της νυχτεριδας και διαθεση.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Αφου ετοιμο ζεστο ελληνικο χρημα βρηκες απο τους γονεις σου κ επελεξες να ζησεις αλλου.
Δεν τα δουλεψες. Δεν εκανες επενδυση, ουτε μπιζνα.

Άλλοι με τα έτοιμα , έπαιρναν 3άρα κάμπριο και πήγαιναν Σαντορίνη όπου πλήρωναν τη χωριάτικη 10€ χωρίς φέτα.
Και άνοιγαν μπουκάλια στην πούντα μπητς με τις γαλότσες. Οπότε τα έτοιμα έγιναν στάχτη.
Ο μήτσος ΤΑ ΕΠΕΝΔΥΣΕ και κέρδισε.
Δεν τα έφαγε με μία καριόλα, 5/10 στην καλύτερη .

Δεν πήγαινε στην αράχωβα να πληρώνει τα χειμαδιά ,για σαλλέ.
Ο μέσος ελληνάς των ΒΠ, τέτοιες μαλακίες έκανε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom