Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
ποιά ακινητα ρε γύφτο ? τα αυθαίρετα στο Πέραμα ?

Πες μας για τα διαμερίσματα στους αμπελόκηπους γέρο !!!!!!!!!
Με την ... οικολογική θέρμανση !!!!!!!!!

Και το κόρσα !!!!!!
Βάλε και λίγο αυγοτάραχο !!!!!!

Μη μας στερείς τέτοια ποιοτική ψυχαγωγία !!!!!!!
Την έχουμε ανάγκη !!!!!!!!!

Έφερε ο κουμπάρος ένα κάτυ σαρκ προχιμπίσιον εντίσιον ... και το συνδιάζω με σουϊνγκ !!!!!!!

έτσι προέκυψε και το άβαταρ !
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Θα μπορουσες να μεινεις μακρια απ το παιδι σου αν αυτο περναει μεγαλες δυσκολιες εδω και σε θελει διπλα του;

Δεν κατάλαβες καλά. Τα παιδιά μου , τα έχω δρομολογήσει να φύγουν από την ελλάδα. Για αυτό το καθυστερώ και δεν έφυγα ήδη.
Δεν θα αφήσω τίποτε εδώ .

Να τα χαίρεστε όλα. Σας τα χαρίζω.
Ειδικά τους κεντροδεξιούς ... που φθάνουν μέχρι τις "παρυφές της αριστεράς" και είναι πιο κρατιστές από το Χο Τσι Μινχ.
Και δεν βρίσκουν μη κρατικοδίαιτο πρόγονο , από την εποχή της τουρκοκρατίας.
 

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
Θα μπορουσες να .....

Τυπε Γιωργο71 με το "εξειδικευμενο" φορα σου  :think: μιας και ειναι πτυχιακη εργασια (σωστα?  :grin: ) για μενα φιλε εισαι αξιεπαινος ! μπραβο που το σκεφτηκες και υποθετω οτι θα ειναι και οι καθηγητες ενημερωμενοι για το μπου?
(μπα οχι  :2funny:)

μπραβο ρε φιλε για ακομα μια φορα ... :rockon: :rockon:

 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Δεν έχει μείνει τίποτε εδώ.

Παραλίες και καλό καιρό βρίσκεις και αλλού.
Χωρίς κουμμούνια.
Κάθε φορά που γυρίζω από ταξίδι στο Βενιζέλος με πιάνει πολύ άσχημο σφίξιμο και μετανιώνω που γύρισα! Βλέποντας  τις χοντρές ελλεινίδες χάλια ντυμένες με τουπέ  αλλά και τον υπόλοιπο κόσμο που ξέρω πως το 90% αυτών ψηφίζει παρτακικα και κομμουνιστικά είναι πολύ βαρύ!  Μόνο όταν φτάνω στο αεροδρόμιο της Ρόδου νιώθω χαρά διότι το μέρος είναι κοσμοπολίτικο!
Τα τελευταία χρόνια έχω σταματήσει τα ταξίδια στα πολιπολιτισμικά κωλοχανία της Δύσης και πάω μόνο σε σοβαρές χώρες με ησυχία,  τάξη και ασφάλεια!
Φέτος πήγα και στις 4 του Βίζεγκραντ και 2 Βαλτικες! Είναι ευλογία Θεού και χαίρεσαι το κάθε λεπτό που είσαι εκεί! Και βέβαια γυρίζεις κεφάλι σε κάθε κοπέλα που περπατάει διότι είναι ωραία αλλά κάποιες είναι ακόμα πιο ωραίες! Οι πληθυσμοί  σε αυτές τις χώρες είναι κυρίως νέοι!Είναι ευλογία αν καταφέρει κάποιος να φύγει μόνιμα σε τέτοια χώρα!! 
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Τυπε Γιωργο71 με το "εξειδικευμενο" φορα σου  :think: μιας και ειναι πτυχιακη εργασια (σωστα?  :grin: ) για μενα φιλε εισαι αξιεπαινος ! μπραβο που το σκεφτηκες και υποθετω οτι θα ειναι και οι καθηγητες ενημερωμενοι για το μπου?
(μπα οχι  :2funny:)

μπραβο ρε φιλε για ακομα μια φορα ... :rockon: :rockon:

Τυπε το δεν ειναι απλο φορουμ, αλλα φαρμακο και εμβολιο κατα του παρασιτικου κρατισμου. Με 15 λεπτα την ημερα αναγνωση για 2 εβδομαδες, τα πρωτα αποτελεσματα αρχιζουν να γινονται ορατα.
Σβηνεις τα τηλεφωνα των βουλευτων και των μπαρμπαδων απ το κινητο σου, αρχιζεις να συζητας με φιλους σου για μπιζνες, αρχιζεις να κανεις μια βαθια ενδοσκοπηση και να ανακαλυπτεις τις πολλες ικανοτητες και χαρες με τις οποιες σε προικισε η φυση.
Περπατας στο δρομο και δε βλεπεις βιτρινες, αλλα επιχειρηματικες ευκαιριες.
Συναντας γνωστους σου και δε βλεπεις ακομα ενα αποτυχημενο λαμογιο που προσπαθει να χωθει στο δημοσιο και να παρασιτισει, αλλα βλεπεις εναν προικισμενο και ταλαντουχο νεο, που ειχε την ατυχια να τον ριξει η μοιρα στην κρεατομηχανη ταλεντων που λεγεται συγχρονη ελληνικη οικονομια.
Αποχαιρετωντας τον δε λες απο μεσα σου πλεον "ρε τον καριολη, παλι θα την βρει την ακρη και θα βολευτει, εχει ακρες αυτος και πλατες απο πισω που τον βοηθανε" αλλα λες "ελπιζω αυτος ο αξιος και πολυταλαντος συναγωνιστης και συνανθρωπος να βρει τον δρομο που του αξιζει, ελπιζω μεσα στις σελιδες και τα νηματα του να βρει τη φωτιση και την σωστη επιχειρηματικη ιδεα, που θα τον οδηγησει στην επιτυχια και την προκοπη, με τη βοηθεια και των αλλων συμφορουμιτων μας και να βαλει και αυτος ενα λιθαρακι στην προοδο της οικονομιας και του τοπου μας μεσα απο την επιχειρηματικη του δραση"

:hi:

 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.140
Κριτικές
10
Like
1.584
Πόντοι
506
Κάθε φορά που γυρίζω από ταξίδι στο Βενιζέλος με πιάνει πολύ άσχημο σφίξιμο και μετανιώνω που γύρισα! Βλέποντας  τις χοντρές ελλεινίδες χάλια ντυμένες με τουπέ  αλλά και τον υπόλοιπο κόσμο που ξέρω πως το 90% αυτών ψηφίζει παρτακικα και κομμουνιστικά είναι πολύ βαρύ!  Μόνο όταν φτάνω στο αεροδρόμιο της Ρόδου νιώθω χαρά διότι το μέρος είναι κοσμοπολίτικο!
Τα τελευταία χρόνια έχω σταματήσει τα ταξίδια στα πολιπολιτισμικά κωλοχανία της Δύσης και πάω μόνο σε σοβαρές χώρες με ησυχία,  τάξη και ασφάλεια!
Φέτος πήγα και στις 4 του Βίζεγκραντ και 2 Βαλτικες! Είναι ευλογία Θεού και χαίρεσαι το κάθε λεπτό που είσαι εκεί! Και βέβαια γυρίζεις κεφάλι σε κάθε κοπέλα που περπατάει διότι είναι ωραία αλλά κάποιες είναι ακόμα πιο ωραίες! Οι πληθυσμοί  σε αυτές τις χώρες είναι κυρίως νέοι!Είναι ευλογία αν καταφέρει κάποιος να φύγει μόνιμα σε τέτοια χώρα!!  
αυτο ειναι αληθεια, στη χωρα μας χωρις να θελω να φανω ασεβης στους ηλικιομενους, αλλα αριθμος ηλικομενων ειναι μεγαλος, νομιζεις οτι κανεις βολτα σε καπη
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Να ρίξεις έστω και 1€ στην ελλάδα αν έχεις 5 μύρια ρευστό ...... το θεωρώ αιτία για το ... απονενοημένο !!!!!

Προσωπικά , ονειρεύομαι να ξεπουλήσω όλα τα ακίνητά μου, σε τιμή πάνω από 120% της αντικειμενικής τους ....

και μόλις υπογράψω το συμβόλαιο για το τελευταίο .... θα είναι τα τελευταία μου λεπτά στην ελλάδα, για πάντα.

Δεν θα ξαναγυρίσω ποτέ. ΠΟΤΕ.
Kαι γιατί να περιμένεις να πουληθεί το τελευταίο και δεν φευγεις με το πρώτο;
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Τυπε το δεν ειναι απλο φορουμ, αλλα φαρμακο και εμβολιο κατα του παρασιτικου κρατισμου. Με 15 λεπτα την ημερα αναγνωση για 2 εβδομαδες, τα πρωτα αποτελεσματα αρχιζουν να γινονται ορατα.
Σβηνεις τα τηλεφωνα των βουλευτων και των μπαρμπαδων απ το κινητο σου, αρχιζεις να συζητας με φιλους σου για μπιζνες, αρχιζεις να κανεις μια βαθια ενδοσκοπηση και να ανακαλυπτεις τις πολλες ικανοτητες και χαρες με τις οποιες σε προικισε η φυση.
Περπατας στο δρομο και δε βλεπεις βιτρινες, αλλα επιχειρηματικες ευκαιριες.
Συναντας γνωστους σου και δε βλεπεις ακομα ενα αποτυχημενο λαμογιο που προσπαθει να χωθει στο δημοσιο και να παρασιτισει, αλλα βλεπεις εναν προικισμενο και ταλαντουχο νεο, που ειχε την ατυχια να τον ριξει η μοιρα στην κρεατομηχανη ταλεντων που λεγεται συγχρονη ελληνικη οικονομια.
Αποχαιρετωντας τον δε λες απο μεσα σου πλεον "ρε τον καριολη, παλι θα την βρει την ακρη και θα βολευτει, εχει ακρες αυτος και πλατες απο πισω που τον βοηθανε" αλλα λες "ελπιζω αυτος ο αξιος και πολυταλαντος συναγωνιστης και συνανθρωπος να βρει τον δρομο που του αξιζει, ελπιζω μεσα στις σελιδες και τα νηματα του να βρει τη φωτιση και την σωστη επιχειρηματικη ιδεα, που θα τον οδηγησει στην επιτυχια και την προκοπη, με τη βοηθεια και των αλλων συμφορουμιτων μας και να βαλει και αυτος ενα λιθαρακι στην προοδο της οικονομιας και του τοπου μας μεσα απο την επιχειρηματικη του δραση"

:hi:

Καλημερα  Μενω  Γερμανια εδω και 3+ χρονια. Ολοι οι πουτανες γιοι Ελληνες που γνωριζω με αποφευγουν γιατι νομιζουν οτι θα τους ζητησω χαρη.Δεν εχω ζητησει απο κανεναν τιποτα μονο να παμε για καμια μπυρα βολτα κτλ... και παλι με το ζορι. Τους εχω κοψει εδω και καιρο και τους εχω γραμμένους  .    Κανω την ζωη μου και ειμαι ευχαριστημενος. Ολα ειναι στο μυαλο.  Υπαρχουν αρκετοι που νομιζουν οτι ειναι γαμω αλλα δεν. Αυτο ισχυει για τους Ελληνες  γενικα. Αμα τους δεις παντα  οταν τους γνωρισεις ειναι σε αποσταση  μην τους ζητησεις τιποτα. 
Εχουν τον φοβο . Γνωρισα ενα ζωο και εκανα συζητηση για τις εκλογες 2019 . Η απαντηση ηταν αμεσως η κλασικη πουτανας γιου Ελληνα παθητικου μαλακα ...... Εεεεεεε  εγω δεν ξερω απο αυτα μην με μπλεκεις.

Ρε μαλακα πουτανας γιε παθητικε  ηλιθιε εισαι στην Γερμανια ρε μαλακα κανεις δεν ενδιαφερεται εδω τι κομμα εισαι ειναι συζητηση ....

τιποτα.







 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.140
Κριτικές
10
Like
1.584
Πόντοι
506
Καλημερα  Μενω  Γερμανια εδω και 3+ χρονια. Ολοι οι πουτανες γιοι Ελληνες που γνωριζω με αποφευγουν γιατι νομιζουν οτι θα τους ζητησω χαρη.Δεν εχω ζητησει απο κανεναν τιποτα μονο να παμε για καμια μπυρα βολτα κτλ... και παλι με το ζορι. Τους εχω κοψει εδω και καιρο και τους εχω γραμμένους  .    Κανω την ζωη μου και ειμαι ευχαριστημενος. Ολα ειναι στο μυαλο.   Υπαρχουν αρκετοι που νομιζουν οτι ειναι γαμω αλλα δεν. Αυτο ισχυει για τους Ελληνες  γενικα. Αμα τους δεις παντα  οταν τους γνωρισεις ειναι σε αποσταση  μην τους ζητησεις τιποτα.  
Εχουν τον φοβο . Γνωρισα ενα ζωο και εκανα συζητηση για τις εκλογες 2019 . Η απαντηση ηταν αμεσως η κλασικη πουτανας γιου Ελληνα παθητικου μαλακα ...... Εεεεεεε  εγω δεν ξερω απο αυτα μην με μπλεκεις.

Ρε μαλακα πουτανας γιε παθητικε  ηλιθιε εισαι στην Γερμανια ρε μαλακα κανεις δεν ενδιαφερεται εδω τι κομμα εισαι ειναι συζητηση ....

τιποτα.
Kατ αρχην, οι "ελληνες" που λες ειναι ελληνες ή γεννημενοι στη Γερμανια;
Γενικα αρκετοι απο αυτους που εχουν γεννηθει Γερμανια εχουν παρει τα κακα των γονιων τους και των παππουδων τους. Καχυποπτοι μεχρι αηδιας, ετσι τους ειπαν, ετσι κανουν. Παλιοτερα υπηρχε και το ρουφιανιλικη μεταξυ και των ελληνων. Αισθηματα κατωτεροτητας, γεννηθηκαν στους γονεις και μεταδοθηκαν στους απογονους, οπως και φοβος. Φαντασου παλιοτερα ηρθαν απο κατι βουνοχωρια αγροτες, στη Γερμνια, χωρις να γνωριζουν γλωσσα σε αλλη κουλτουρα και πολιτισμο. Φρικη!

Οι ελληνες διαφερουμε απο περιοχη σε περιοχη. Μακεδωνες, Ηπειρωτες, Θρακιωτες. Μεγαλες διαφορες. Γενικα, οι ελληνες απο κοντινους νομους ειναι στο ιδιο μηκος κυματος με τον χαρακτηρα μας.
Απο την αλλη εαν καποιος δεν ξερει να ντινεται, αξυριστος, λετσος. Τοτε χειροτερευει την κατασταση.
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Ο Ελληνισμός είναι κάτι το οποίο μόνο αυτός ο ιός μπορεί να διορθώσει . Δεν ξέρω αν υπάρχει πιο άτιμη φάρα κάτι το οποίο σαφώς αντιλαμβάνεσαι στην Ελλάδα αλλά δεν κρύβεται με τίποτα στο εξωτερικό όταν βρίσκεται.
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.140
Κριτικές
10
Like
1.584
Πόντοι
506
Ο Ελληνισμός είναι κάτι το οποίο μόνο αυτός ο ιός μπορεί να διορθώσει . Δεν ξέρω αν υπάρχει πιο άτιμη φάρα κάτι το οποίο σαφώς αντιλαμβάνεσαι στην Ελλάδα αλλά δεν κρύβεται με τίποτα στο εξωτερικό όταν βρίσκεται.
εχεις γνωρισει και αλλους λαους και ποιους;
λογικα εκανες τη συγκριση και κατελιξες σε αυτο το συμπερασμα.
Απο τη πλευρα μας ατομικα ειμαστε παντα τελιοι
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
εχεις γνωρισει και αλλους λαους και ποιους;

Κάποιους που εκτιμώ,

Γερμανούς-Ισπανούς-Αργεντίνους-Χιλιανούς-Περουβιανούς-Τούρκους-Πακιστανούς

έχω γνωρίσει Σενεγαλέζους,Μαροκινούς,Μαυριτανούς,Αγγλους (είμαστε πολύ καλύτεροι τους θεωρώ) Σουηδούς,Ιταλούς κ αλλους που βαριέμαι να γράψω.
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Απο τη πλευρα μας ατομικα ειμαστε παντα τελιοι

Δεν είμαι υποστηρικτής αυτής της άποψης,ίσα ίσα που εάν κάτι πρόκειται να βελτιωθεί ας φύγω πρώτος.Όμως όπως βλέπεις τις τελευταίες μέρες με τον Ιό όλοι την κωλάρα μας κοιτάμε,ειλικρινά πολλές φορές ντρέπομαι με αυτά που ακούω,γι αυτό και έγραψα το παραπάνω σχόλιο.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Kατ αρχην, οι "ελληνες" που λες ειναι ελληνες ή γεννημενοι στη Γερμανια;
Γενικα αρκετοι απο αυτους που εχουν γεννηθει Γερμανια εχουν παρει τα κακα των γονιων τους και των παππουδων τους. Καχυποπτοι μεχρι αηδιας, ετσι τους ειπαν, ετσι κανουν. Παλιοτερα υπηρχε και το ρουφιανιλικη μεταξυ και των ελληνων. Αισθηματα κατωτεροτητας, γεννηθηκαν στους γονεις και μεταδοθηκαν στους απογονους, οπως και φοβος. Φαντασου παλιοτερα ηρθαν απο κατι βουνοχωρια αγροτες, στη Γερμνια, χωρις να γνωριζουν γλωσσα σε αλλη κουλτουρα και πολιτισμο. Φρικη!

Οι ελληνες διαφερουμε απο περιοχη σε περιοχη. Μακεδωνες, Ηπειρωτες, Θρακιωτες. Μεγαλες διαφορες. Γενικα, οι ελληνες απο κοντινους νομους ειναι στο ιδιο μηκος κυματος με τον χαρακτηρα μας.
Απο την αλλη εαν καποιος δεν ξερει να ντινεται, αξυριστος, λετσος. Τοτε χειροτερευει την κατασταση.
Ισχύουν αυτά!  Όταν έμεινα Αυστρία ένα χειμώνα με πήγε η δικιά μου σε ένα εστιατόριο Ελληνικό όλο χαρά για να συναντήσω και μετά από καιρό κάποιον που μιλάει τη γλώσσα μου! Εκεί μάλιστα πήγαινε συχνά , ήταν πελάτισσα δηλαδή!  
Τί να πρωτοπώ τώρα... Το φαΐ δεν ήταν ελληνικό ,αλλά νερόβραστο αυστριακό με ελληνικό όνομα! Ο τύπος σαν να ήθελε να αποφύγει τη κουβέντα μαζί μου εξ αρχής και με δυσκολία μου είπε πως δεν έρχεται Ελλάδα και αν έρθει πάει σε νησιά και δεν είχε καμιά σχέση με τον τόπο καταγωγής του!
Το χειρότερο όμως ήταν πως μιλούσε συνεχώς στη δικιά μου προκλητικά γλυκά και τελείως αντιεπαγγελματικά προς συνοδευόμενη κοπέλα!
Φάγαμε στα γρήγορα και δεν ξαναπατήσαμε!
Τις επόμενες μέρες βρήκαμε τυχαία ένα ελληνικό με έναν Έλληνα που είχε φύγει δύο χρόνια πριν από Ελλάδα και όλα νορμάλ!
Ακούω τα χειρότερα και για βλαχοελληνες πιασμένους στην Αμερική!
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.140
Κριτικές
10
Like
1.584
Πόντοι
506
τι μου θημισες τωρα ρε αιγεο. Στην αρχη της κρισης/προδοσιας, τοτε που ο βλακας ανακοινωσε την παραδοση της χωρας ανευ ορων και αμετακλητα. Τα γερμανικα μμε ελεγαν για χροκοπια της Ελλαδας μας.

Λοιον ειμαι σε ενα ελληνικο παντοπωλειο και ερχεται ενας εβριτης και λεει οτι θα σκισει το διαβατηριο του εαν η Ελλαδα χρεοκοπησει.
Ημουν στο αεροπλανο για Ελλαδα και ενα ζευγαρι παππουδων, ποντιων στη καταγωγη, ηταν παλια gastarbeiter ειπαν σε γερμανο οτι δεν ειναι ελληνες, ενιωθαν ντροπη;. Τα γερμανικα τους ηταν χειροτερα απο γερμανικα μωρου.
Μακρια απο λαζους! Δεν προκειται να οφελειθειτε σε τπτ οταν συναναστρεφεσται μαζι τους.

Οσο για τα δηθεν ελληνικα εστιατορια, το φαγιτο τελειως μετριο και προσαρμοσμενο στις γερμανιες προτιμησεις
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Ποια-ποιες ξεχωριζεις απο τις 6; Ποια θα συνιστουσες πρωτη;
Αυτή που μου έκανε εντύπωση είναι η Σλοβακία και συγκεκριμένα το Κόζιτσε!
Ήσυχη πόλη,φοιτητούπολη  με πολύ όμορφες κοπέλες !
Κάθεσαι με ένα ποτάκι στη γωνία της ΠΙΣΤΑΣ στο τοπικό κλαμπάκι και συνεχώς έρχονται γκομενάκια και χορεύουν ή τρίβονται δίπλα σου! Όπως τα ψαράκια της Ταϋλάνδης που σχεδόν τα χαϊδεύεις και δεν φεύγουν!  
Πλήρης αντίθεση με την ελληνική κατάσταση που μπορεί να πάρεις ποτό και να κάτσεις σε τραπέζι δίπλα από μουνιά και αυτές να τα μαζέψουν και να πάνε σε άλλο μην τους την πέσεις με ξινή εκφραση ...σαν τους κοβιούς δηλαδή κόβουν λάσπη ...
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Και εγώ εδώ τους αποφεύγω τους Εληνες.Ζητάνε συνέχεια προσωπικές εξυπηρετήσεις και πάνε να παρακάμψουν τους νόμους.
Επίσης ρουφιανεύουν οπότε καλύτερα να κινείσαι πριβέ.Εχει και καλά παιδιά βέβαια αλλά οι περισσότεροι είναι πολύ βαρετοί.Χωριό φάση τελείως.Δεν είναι σβέλτοι όπως οι Ελληνες Αθήνας κτλ.
Οι Γερμανοί άμα σε τσακώσουν να κάνεις προσωπικές εξυπηρετήσεις σε Ελληνες παρακάμπτοντας κανονισμούς σε γαμάνε.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Αυτή που μου έκανε εντύπωση είναι η Σλοβακία και συγκεκριμένα το Κόζιτσε!
Ήσυχη πόλη,φοιτητούπολη  με πολύ όμορφες κοπέλες !
Κάθεσαι με ένα ποτάκι στη γωνία της ΠΙΣΤΑΣ στο τοπικό κλαμπάκι και συνεχώς έρχονται γκομενάκια και χορεύουν ή τρίβονται δίπλα σου! Όπως τα ψαράκια της Ταϋλάνδης που σχεδόν τα χαϊδεύεις και δεν φεύγουν! 
Πλήρης αντίθεση με την ελληνική κατάσταση που μπορεί να πάρεις ποτό και να κάτσεις σε τραπέζι δίπλα από μουνιά και αυτές να τα μαζέψουν και να πάνε σε άλλο μην τους την πέσεις με ξινή εκφραση ...σαν τους κοβιούς δηλαδή κόβουν λάσπη ...

Τι μου θύμισες.2005 Κόζιτσε σταθμό λεωφορείων λίγο πριν φύγω για Ούζγκοροντ φάσωσα μια Σλοβάκα στο σταθμό που περίμενε και αυτή το λεωφορείο.
Κόζιτσε έχουν και ουγγρικό αίμα και είναι πιο θερμές από τις άλλες Σλοβάκες.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom